Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Besiktas Istanbul - 19. září 2019   21:00

Bratislava
Bratislava
14' Šporar  • 58' Šporar (Holman) • 90+3' Ljubicić (Šporar) • 90+4' Moha
4:2
(1:2)
Besiktas Istanbul
29' Ljajić   • 45+1' Božikov (vl.)
Bratislava
Greif – Medveděv, Abena, Božikov (C), De Marco – Rabiu (88. Bajrić), de Kamps (82. Ljubicić), Holman – Dražić (76. Daniel), Šporar, Moha.
Šulla – Ljubicić, Strelec, Nono, Daniel, Suchockij, Bajrić.
Tohver – Koiv, Härsing (EST)
Národný futbalový štadión, Bratislava
Karius – Douglas, D. Vida (C), V. Ruiz (74. Hutchinson), Rebocho – Diaby (79. Lens), Toköz, Alnaní, Ljajić, NKoudou (82. Yalcın) – Nayir.
Yuvakuran – Yalcın, Hutchinson, Uysal, Lens, Gönül, Erkin.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:9.
Máme za sebou velmi zajímavé utkání. I když domácí po poločase prohrávali, mohou se radovat ze tří bodů, protože ve druhé půli nasázeli slavnému Besiktasi Istanbul tři branky! Nejprve vyrovnal v 58. minutě svým druhým gólem v utkání Andraž Šporar. Poté se dlouho nic zásadnějšího nedělo s platonickým tlakem hostujícího celku, aby na závěr dokázali domácí strhnout vítězství na svou stranu. To se jim povedlo po brankách, které vsítili v nastavení Marin Ljubičić a Rharsalla Moha. Pro slovenský celek je to velké vítězství, které jim může pomoci ve velmi těžké skupině. Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+5'
90+4'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
RHARSALLA MOHA předvedl velmi pěknou individuální akci, po které se dostal přes sopeře do pokutového území, odkud vyslal nechytatelnou ránu, na níž neměl Karius nejmenší nárok.
90+3'
Dávid Holman rozehrál rohový kop výborně, na přední tyči tečoval míč Andraž Šporar, který prodloužil na MARINA LJUBIČIĆE, jenž dokázal hlavou najít volné místo v brance a domácí vedou!
90+2'
Moha hledal centrem na zadní tyč Šporara, který se snažil trefit míč a vysokou nohou zasáhl Rebocha. Ač se jednalo o jasný zákrok, sudí jako faul nevyhodnotil.
90+1'
Hodně nepovedený centr předvedl Jeremain Lens. Míč z jeho kopačky vyletěl mimo hrací plochu.
90'
Nastavovat se bude ještě pět minut!
90'
Marin Ljubičić téměř nakopl soupeře, když se snažil odehrát míč pryč ve vlastním pokutovém území. Naštěstí pro Slovan nohu stáhl.
89'
Hosté povedeně kombinují na útočné polovině a Slovan má celkem potíže se ubránit.
88'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Ibrahim Rabiu, přichází Kenan Bajrić.
87'
Centr z levé strany v podání hostů do pokutového území soupeře vůbec nedoletěl, protože ho zblokoval první bránící hráč.
85'
Erik Daniel našel skvělým centrem z pravé strany Šporara, ale vyhlášený kanonýr poslal hlavičku z vynikající pozice kousek nad branku.
84'
Marin Ljubičić dlouho nebyl na hrací ploše a už vidí žluté varování po faulu ve středu hřiště.
84'
Andraž Šporar se pokusil přenést hru z pravé strany na levou, ale centr dokázal zachytit soupeř.
83'
Na levé straně se domácí dostali k centru do soupeřova vápna, ale ten nebyl nebezpečný.
82'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Joeri de Kamps, přichází Marin Ljubicić.
82'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Georges-Kévin NKoudou, přichází Güven Yalcın.
80'
Myenty Abena končí po špatném došlapu na hrací ploše a zatím to vypadá, že ho noha skutečně dost bolí. Přivolán byl lékař.
79'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Jeremain Lens.
78'
Na trávníku skončil po souboji v pokutovém území NKoudou, ale sudí správně penaltu nepíská.
76'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dejan Dražić, přichází Erik Daniel.
76'
Nyní zůstává Dejan Dražić sedět na hrací ploše a drží se za nohu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
75'
Šance Slovanu! Dejan Dražić dostal velmi pěknou přihrávku, proti němu celkem dobře vyběhl Karius, do něhož Dražić míč jen napálil. Následná rána Holmana mířila hodně mimo.
74'
Velmi zajímavá přihrávka letěla do pokutového území Slovanu, ale na poslední chvíli dokázal Abena míč před soupeřem odvrátit.
74'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Víctor Ruiz, přichází Atiba Hutchinson.
72'
Na trávníku zůstal sedět španělský internacionál Víctor Ruiz, který dle signalizace lékařů bude muset střídat.
71'
Hosté kombinovali na útočné polovině, načež ztratili míč a do protiútoku se hnal Šporar, ale soupeři ho odstavili.
69'
Hodně nepovedený rohový kop předvedl Pedro Rebocho, jehož centr vyletěl mimo hrací plochu, aniž by ho kdokoliv ze spoluhráčů mohl zasáhnout.
68'
Defenziva Slovanu si i s dalším rohovým kopem dokázala poradit celkem obstojně.
67'
Na poslední chvíli míč ukopl jeden z bránících hráčů Slovanu před nabíhajícím Diabym na roh.
66'
Na hrací ploše zůstává ležet Ibrahim Rabiu, který se ale po chvíli zvedá a bude schopen pokračovat.
65'
Po Ljajićově uvolnění a centru odvrací míč jeden z domácích na autové vhazování.
64'
Hra se nám opět přelila na druhou stranu, kde roh rozehrají opět hráči Besiktase, konkrétě Ljajić.
63'
Rharsalla Moha se dostal dobře do pokutového území, kde se snažil zakončit na zadní tyč, ale minul. Na druhé straně byl přitom volný Andraž Šporar, který by při přihrávce zakončoval do prázdné branky.
63'
Další rohový kop hostů nepřinesl vůbec nic zajímavého, protože letěl pouze do míst, kde snadno do rukavic sebral míč Greif.
62'
Ke střele z hranice vápna se po rohovém kopu dostal NKoudou, avšak Greif s ní neměl nejmenší problém a chytá.
61'
Besiktas Istanbul si dokázal vybojovat výhodu rohového kopu. Jedná se o jejich pátý roh dnes.
60'
A hosté se opět vrací ke kombinačnímu fotbalu, kdy hledají skulinu v soupeřově obraně.
58'
Opět úřaduje ANDRAŽ ŠPORAR, který dostal dobrou přihrávku za obranu od Holmana, doběhl si do vápna, kde se sice tvářil, že bude přihrávat, avšak následně tvrdou ranou na přední tyč prostřelil Kariuse.
57'
Pěkná přihrávka mířila na pravou stranu Besiktase, avšak obrana Slovanu dokázala zabránit nebezpečí.
56'
Pedro Rebocho si dal míč daleko od nohy, ale Myenty Abena šel pro míč ostrým skluzem, za což se píská faul.
55'
Dejan Dražić rýsoval přihrávku na Mohu, ale míč přes dobře postaveného soupeře neprošel.
54'
Abdoulay Diaby se pokusil o střelecké zakončení, které ale nemířilo mezi tři tyče.
53'
Karius se dostal pod tlak a opět vyrobil menší chybku, což ústí v autové vhazování domácích.
52'
Hra rukou v podání Ibrahima Rabiua byla dobře viditelná, tudíž sudí opět přerušuje hru.
51'
Jurij Medveděv se po zákroku Muhammada Alnaního ocitl na trávníku, načež se píská faul Egypťana.
50'
Dalekonosná rána Douglase neudělala žádné větší problémy Greifovi, protože mířila do míst, kam slovenský brankář v pohodě dosáhl.
48'
Loris Karius předvedl rutinní zákrok proti střele Dejana Dražiće z většího úhlu.
47'
Jurij Medveděv byl pod tlakem, a proto raději vrátil míč dozadu až na vlastního brankáře.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme sledovali místy celkem zajímavou podívanou. Nejprve se po hrubé chybě Kariuse dostali domácí do vedení brankou Andraže Šporara. Posléze měl německý brankář Besiktase obrovské štěstí, že estonský sudí přehlédl jeho faul na Šporara mimo vápno, po kterém by zřejmě muselo následovat vyloučení. Jelikož na utkání není přítomen VAR, nemohlo verdikt již nic změnit. Následně však hosté dokázali vyrovnat skóre z penalty po zákroku na Adema Ljajiće, který také pokutový kop proměnil. V úplném závěru si pak nešťastnou vlastní branku vstřelil Vasil Božikov. Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
45+1'
45+1'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Georges-Kévin Nkoudou se prezentoval velmi dobrým průnikem po levé straně, poslal ostrou přihrávku do pokutového území, na kterou nedokázal dobře reagovat VASIL BOŽIKOV a bulharský kapitán Slovanu poslal míč za záda vlastního gólmana.
45'
Nastavuje se ještě jedna minuta nad rámec základní hrací doby první půle.
44'
Andraž Šporar se dostal do útoku, uvnitř vápna technicky střílel na zadní tyč, ale netrefil.
43'
De Marco vhodil na Mohu, který se snažil uniknout soupeři, což se nepovedlo, tak alespoň rozehrál na volného spoluhráče.
42'
Exekuci volného přímého kopu si vzal na starost Adem Ljajić, leč trefil hráče ve zdi, od nějž se míč odrazil na roh. Ten hosté nezužitkovali v branku.
41'
Na trávníku opět skončil Adem Ljajić, tentokrát už se faul na jeho osobu píská.
40'
Nakonec se k zakončení hlavou dostal Domagoj Vida, ale vysoký oblouček míří mimo tři tyče.
40'
Hosté dokázali vybojovat výhodu rohového kopu. Centr od praporku do vápna poslal Ljajić, leč spoluhráči nedokázali zakončit. U míče ale zůstává Besiktas.
39'
Nyní už mají míč znovu na kopačkách hráči Besiktase Istanbul a hledají prostor, kudy se dostat k soupeřově brance.
38'
Domácí mají v posledních minutách celkem klid, takže si jejich obrana může trochu vydechnout od neustálého tlaku.
37'
Adem Ljajić podle estonského rozhodčího simuloval, nicméně kontakt s Abenou tam byl. Ovšem Tohver uděluje žlutou kartu.
37'
Dorukhan Tököz nesportovně fauloval Rabiua, ale domácí nic ze standardní situace nevytěžili.
36'
Umut Nayir nedokázal sklepnout míč na nikoho ze spoluhráčů, takže míč snadno sbírá Dominik Greif.
35'
Zatím to vypadá, jako kdyby se fotbalisté Besiktase pokoušeli svého soupeře uspat.
34'
Po vyrovnání jsou i nadále aktivnějším celkem hosté, kteří kombinují na útočné polovině.
32'
Dávid Holman dokázal dobře pokrýt míč tělem, načež byl poslán k zemi nedovoleným způsobem.
31'
Abdoulay Diaby nedokázal odcentrovat ještě na hrací ploše, takže sudí nechává vykopávat Greifa.
29'
ADEM LJAJIĆ porušil nepsané fotbalové pravidlo, že faulovaný hráč by neměl zahrávat pokutový kop, ale vyplatilo se mu to. Poslal míč doprostřed branky, zatímco Greif zvolil stranu, takže je srovnáno.
28'
Joeri de Kamps špatně zpracoval míč v pokutovém území, k němuž se hnal Adem Ljajić, který po kontaktu s Nizozemcem padá a píská se penalta.
26'
NKoudou nedokázal odcentrovat přes dobře postaveného Jurije Medveděva.
25'
Hostům se nepodařilo udržet míč, načež Slovan získal výhodu autového vhazování na vlastní polovině.
24'
Po rohovém kopu však žádné závažné ohrožení Greifovy branky nepřišlo, načež bude slovenský brankář vykopávat.
23'
Hosté drží míč, ale zatím stále tápe ve vymýšlení jakýchkoliv brankových příležitostí. Nyní budou mít možnost nápravy při rohovém kopu.
21'
Po rohovém kopu už si německý internacionál hájící barvy tureckého celku poradil a sebral míč.
20'
Andraž Šporar se dostal do velmi dobré šance, ale kousek před pokutovým územím ho skluzem poslal k zemi Karius. Sudí ale zřejmě situaci špatně viděl, protože faul nepíská a nechává rozehrát roh.
19'
Diaby dostal hodně dobrou přihrávku na pravou stranu, ale z celé situace nakonec vzniká brejk na druhé straně.
18'
Zatím sledujeme poměrně vlažné tempo. Hostům se navíc nedaří vymyslet nic na pozornou obranu Slovanu.
17'
Hosté kombinují s míčem u kopaček, ale stále poměrně daleko od Greifovy branky.
16'
Hostující hráči vypadají celkem zaskočeně, protože zatím rozhodně nebyly nějak horším týmem. Uvidíme, co s jejich hrou inkasovaná branka udělá.
14'
Další neuvěřitelnou hrubku vytvořil Loris Karius. Německý brankář úplně nesmyslně vyběhl na míč, který neodhadl, srazil se s Rebochem, načež se k volnému balónu dostal ANDRAŽ ŠPORAR. Slovinský kanonýr si poradil a střílí velmi jednoduchou branku.
14'
Adem Ljajić poslal míč od rohového praporku do malého vápna, kde si ho pohodlně sebral Dominik Karius.
13'
Přihrávka na NKoudoua byla trošku prudší, takže hostujícího hráče vyhnala z dobrého úhlu, načež hosté získali první rohový kop utkání.
12'
Jurij Medveděv poslal centr do pokutového území, na který si naskočil Andraž Šporar, ale trefil míč hodně špatně, takže ten vůbec neletěl směrem na branku.
11'
Abdoulay Diaby centroval do pokutového území, ale soupeř dokázal míč v pohodě odvrátit.
10'
Hosté zatím nejsou příliš nebezpeční, protože kombinují ve větší vzdálenosti od branky, kterou hájí Dominik Greif.
9'
Hráči tureckého mužstva kombinují s míčem u kopaček. Novou útočnou akci začínají pozvolnou kombinací na vlastní polovině.
8'
Víctor Ruiz ostrým skluzem sestřelil Dejana Dražiće, za což estonský rozhodčí uděluje první žlutý trest utkání.
6'
Fotbalisté Besiktase v poklidu kombinovali, ale nepovedlo se jim přesunout míč na pravou stranu.
5'
Maročan Moha se vzpamatoval po střetu, načež si dobře naběhl do útoku, navedl si míč na střed, avšak technickou ranou vůbec branku netrefil.
4'
Rharsalla Moha unikl soupeři, který ho nevybíravě poslal na zelený pažit. Také Douglas dostává kázání od estonského sudího.
3'
Hosté kombinují na útočné polovině, ale centr dokázal De Marco odvrátit mimo nebezpečnou oblast.
2'
Zbytečně dohrál soupeře Dávid Holman. Rozhodčí maďarského fotbalistu umravňuje.
1'
Úvodní nákop domácích měl mířit na slovinského forvarda Šporara, leč nebyl dostatečně přesný.
1'
Určitě není bez zajímavosti, že v základní sestavě slovenského mistra nastupuje pouze jediný hráč slovenské národnosti – brankář Dominik Greif. Pro českého diváka je zajímavý také pohled do obrany či na lavičku, kde jsou Medveděv a Daniel.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medvěděv, Abena, Božikov (C), De Marco – Rabiu, de Kamps, Holman – Dražić, Šporar, Moha.
Náhradníci: Šulla – Ljubicić, Strelec, Nono, Daniel, Suchockij, Bajrić.

Besiktas Istanbul: Karius – Douglas, D. Vida (C), V. Ruiz, Rebocho – Diaby, Toköz, Alnaní, Ljajić, NKoudou – Nayir.
Náhradníci: Yuvakuran – Yalcın, Hutchinson, Uysal, Lens, Gönül, Erkin.

Rozhodčí: Tohver – Koiv, Härsing (EST).

Slavný celek z Istanbulu skončil v loňské sezóně turecké Superligy na třetím místě, které zaručilo přímý start v základní skupině Evropské ligy. Besiktas ztratil na druhý Basaksehir dva body a na mistrovský Galatasaray čtyři body, takže nebyl daleko ani od většího úspěchu. Náskok na pátý Malatyaspor pak činil propastných osmnáct bodů. Start nové sezóny však Besiktas nenašel v zrovna dobrém rozpoložení, kdy se po čtyřech kolech tým krčí až na průběžné třinácté příčce se ziskem čtyř bodů. Velkou ztrátou je zranění zkušeného střelce Buraka Yilmaze, který do utkání kvůli zraněné noze nezasáhne.
ŠK Slovan Bratislava

Pro slovenského mistra je účast v základní skupině Evropské ligy velkým úspěchem. Cesta do skupiny však začala neslavně, když Slovan v předkole Ligy mistrů vypadl s černohorskou Sutjeskou. Po blamáži se však hráči bratislavského celku zvedli a dokázali vyřadit postupně kosovské Feronikeli, irský Dundalk a v posledním kole kvalifikace dokázali zneškodnit slavný řecký PAOK Soluň. V nejvyšší slovenské soutěži zatím Slovan také nemůže být úplně spokojený, když se nachází na průběžné druhé pozici se ztrátou bodu na Žilinu. Nejlepším střelcem je opět obávaný slovinský kanonýr Andraž Šporar, který nastřílel již pět branek a zřejmě bude představovat velkou hrozbu i pro obranu tureckého soupeře.
Po Lize mistrů je ve čtvrtek na řadě již tradičně Evropská liga. Ve skupině K můžeme sledovat týmy Wolverhampton Wanderers, SC Braga, Slovan Bratislava a Besiktas Istanbul. První kolo svedlo dohromady ŠK Slovan Bratislava a Besiktas Istanbul. Papírovým favoritem jsou samozřejmě hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.