Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Wolfsberger - 19. září 2019   21:00

Mönchengladbach
0:4
(0:3)
Wolfsberger
Wolfsberger
13' Weissman  (Schmid) • 31' Leitgeb  (Liendl) • 41' Ritzmaier   • 68' Leitgeb  (Liendl)
Sommer (C) – Binsibajní, Elvedi, Ginter, Lainer – Kramer, Neuhaus (46. Embolo), Bénes, Zakaria – Pléa (72. Herrmann), Thuram (71. Raffael).
Sippel – Herrmann, Raffael, Traoré, Wendt, Jantschke, Embolo.
Tamás Bognar – Péter Kóbor a Balázs Szert (HUN)
Borussia-Park, Mönchengladbach
Wolfsberger
Kofler – Novak, Sollbauer (C), Rnić, Schmitz – Leitgeb, Schmid, Ritzmaier (85. Wernitznig) – Liendl, Weissman (83. Schmidt), Niangbo (90. Schmerböck).
Kuttin – Gollner, Schmidt, Sprangler, Wernitznig, Schmerböck, Baumgartner.

Mönchengladbach, jakožto favorit dnešního utkání prohrává vysokým skóre a navíc nedokázal ani jednou skórovat. Po celý zápas byl aktivnější při hře na míči, ale nevypracovával si takové šance jako jejich soupeř, který je navíc neváhal proměnit. Wolfsberger si tedy připisuje cenné tři body do své tabulky!
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 10:18.
90+3'
Zákroky brankáře Alexander Kofler: 4.
Zákroky brankáře Yann Sommer: 1.
90'
Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Anderson Niangbo, přichází Marc Andre Schmerböck.
88'
Rakouský celek dal dnes svému německému protějšku lekci z produktivity. Mönchengladbach měl své šance, ale hosté taktéž. Nicméně hosté byli týmem, který dokázal své šance zužitkovat ve své čtyři branky.
87'
Závěr zápasu už nám opravdu nic nenabízí. Oba celky hrají spíše na středu hrací plochy a hostující celek už ví, že nedokáže vstřelit rychlé čtyři branky.
85'
Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Marcel Ritzmaier, přichází Christopher Wernitznig.
84'
Utkání s přibývajícím časem velmi rychle ztrácí svůj náboj. Mönchengladbach už ve svých hlavách tuší, že dnes to proti rakouskému celku na body nebude.
83'
Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Alexander Schmidt.
81'
Zbývají nám poslední minuty zápasu.
80'
Rohový kop dokázal jeden z obránců hlavičkou dostat do bezpečnější situace.
79'
Rázem slušná šance v podání domácích Jedna ze střel nakonec míří jen kousek od pravé tyčky.
78'
Faul hostujícího hráče poblíž postranní čáry.
77'
Žlutou kartu dostává Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach).
77'
Alexander Kofler se musel mít opět na pozoru. Jen očima sledoval míč, jak těsně opouští levou tyčku.
76'
Stefan Lainer vyslal střílený centr z pravé strany, který byl velmi rychle odpraven hostující obranou.
75'
Z rychlého útoku nakonec přišla střela na branku. Míč se snesl nad horní tyč.
74'
Hráči Pelletsu se chvíli zdržovali na pravé straně soupeře. Rázem přichází o míč a museli se velmi rychle vracet.
73'
Ofsajd nyní překazil potenciální šanci domácího celku, který opravdu nemůže najít recept na hostující celek.
72'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Patrick Herrmann.
71'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Raffael.
69'
Po inkasované brance se objevil záběr na tribuny a někteří fanoušci již opouští své sektory.
68'
Wolfsberger právě vstřelili branku!
A je tu další rána pro domácí celek, který s největší pravděpodobností tohle utkání prohraje. Michael Liendl vyslal centr z rohového kopu, před brankou někdo z domácích lehce tečoval míč a ten proplachtil na zadní tyč, kde byl připraven MARIO LEITGEB. Asistence: Michael Liendl.
66'
Žlutou kartu dostává Romano Schmid (RZ Pellets Wolfsberger AC).
65'
Pěkná střela na branku, která však nakonec neznamená radost v podání domácích.
64'
A konečně pokračujeme ve hře. A máme tu další žlutou kartu, kterou nyní bere Denis Zakaria.
64'
Omlouváme se Vám za menší technické problémy, které byly zapříčiněné výpadkem videa.
59'
Alassane Pléa v největší šanci svého celku! Ten bezprostředně před brankou tečoval centrovaný přízemní míč a trefuje se přesně do rukou připraveného brankáře.
58'
Mönchengladbach měl další možnost zahrávání rohového kopu, ale ani tento pokus jim nevyšel.
57'
Hra ve druhém poločase postrádá jakoukoliv podívanou, jakékoliv emoce apod.
56'
Další možnost pro hostující celek, jak udeřit a navýšit své vedení. Jejich rohový kop již vypadal nebezpečně, ale chybělo přesnější závěrečné zakončení.
55'
Shon Zalman Weissman stačil ještě ve skluzu odehrát míč zpět před brankáře, ale před brankou domácích se nepohyboval nikdo v bílém dresu.
53'
Ze standardní situace domácího celku nevzniklo přímé ohrožení! Nakonec hlavní arbitr zdvihá svou pravou ruku a píská ofsajd!
52'
Ani tento roh pro Mönchengladbach nepřinesl snižující branku.
51'
Žlutou kartu dostává Lukas Schmitz (RZ Pellets Wolfsberger AC).
51'
Ubráněná situace na pravé straně a domácí celek bude mít možnost zahrávaní dalšího rohového kopu.
50'
I závěrečné minuty druhého poločasu nám ukazují, že se domácí snaží být aktivnější. Nicméně stále nám chybí nějaká přímočarost na branku či nějaké překvapení.
49'
Alassane Pléa přidal do souboje trochu víc tvrdosti a je čtvrtým hráčem dnešního zápasu, který vidí žluté napomenutí.
48'
Standardní situace v blízkosti levého rohového rohu nepřinesla pro domácí barvy nic zásadního.
47'
Marcus Thuram na poslední chvíli ještě stačil odehrát míč před branku. Ale tam nebyl nikdo v blízkosti míče.
46'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Breel Embolo.
46'
První poločas nám přinesl aktivní hru domácích, kteří se snažili o vstřelení branky po celý první poločas. Nicméně rakouský celek ukázal, že nehodlá být v základní skupině jen do počtu. Jejich první branka přišla zčistajasna, to hostům evidentně pomohlo, neboť dokázali ještě dvakrát skórovat a jsou blízko ke třem bodům z dnešního zápasu. Avšak nepředbíhejme...!Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+1'
Zákroky brankáře Yann Sommer: 2.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu!
44'
Žlutou kartu dostává László Bénes (Borussia Mönchengladbach).
43'
Hostujícímu celku zatím vychází vše, na co jen v dnešním zápase sáhnou.
41'
Domácí dostávají třetí hřebíček do rakve. Domácí trestuhodně ztratili míč a soupeř se dostal do rychlého protiútoku. MARCEL RITZMAIER se dostal k míči po centru z pravé strany a jeho první střela končí na obránci, kdežto dorážka už rozvlnila síť za brankářem Sommerem.
40'
Máme před sebou posledních pět minut prvního poločasu a uvidíme, jestli se domácí dokáží přiblížit svému soupeři alespoň na rozdíl jedné branky.
39'
Konečně nějaké pozdvižení ze strany domácích! První střela z pokutového území skončila na obránci. Další pokus, respektive centr do výhodné pozice, končí zakončením mimo. Navíc již byl při této druhé akci signalizován ofsajd.
37'
Hráčí v zelených dresech se pohybuje na polovině Pellets, ale stále bez výraznějšího ohrožení branky.
36'
Marcus Thuram si obešel soupeře kousek za polovinou hřiště a již mohl jít sám na branku. Nakonec byl faulován a Nemanja Rnić uviděl žlutou kartu.
33'
Nepřesné zakončení ze strany prohrávajícího celku. Alexander Kofler odkopává míč od své branky.
32'
I po druhé inkasované brance mají více ze hry domácí, kteří však kombinují hodně daleko od branky rakouského celku. Ten naopak hraje v euforii.
31'
A jejich standardní situace přináší radost na straně hostujících příznivců! Liendl vyslal šikovný a přesný centr před branku, kde si na něj naběhl a hlavičkou tečoval míč MARIO LEITGEB. Asistence: Michael Liendl.
29'
Standardní situace pro hostující celek!
28'
Mönchengladbach se i nadále snaží o zteč hostující branky, ale zatím jejich snaha probíhá v uctivé vzdálenosti od branky soupeře.
26'
Marcel Ritzmaier zajel skluzem do Thurama a oprávněně vidí žluté napomenutí.
25'
Kombinace Mönchengladbachu je sice pohledná, ale nevede k žádnému většímu zakončení.
24'
Michael Novak jen odkopl míč do vzduchu a za polovinu hřiště se nedokázal prosadit žádný jeho spoluhráč. Míč má opět na kopačkách Borussia.
23'
Alassane Pléa byl v souboji faulován a domácí celek může rozehrát z poloviny hřiště a pokusit se o nějaký konstruktivní útok.
22'
Rohový kop v podání domácího celku přinesl centr před branku, který si pohotově chytil hostující muž strážící jejich branku.
20'
Shon Zalman Weissman potřeboval po faulu menší ošetření a krátkou chvíli se na hřišti nic nedělo.
19'
Rychlý protiútok, kdy přišla pohotová a rychlá přihrávka na levou stranu. Odtud rychlá přihrávka do vápna, kde si nabíhal Marcus Thuram, který se nakonec ocitl v ofsajdu.
18'
Drobnější faul ze strany hostujícího hráče a domácí budou rozehrávat poblíž poloviny hřiště.
17'
Rakouskému celku se nyní podařilo na delší dobu držet soupeře poblíž poloviny hřiště.
15'
Domácí celek se ihned snaží aktivně útočit, ale tento centr neměl potřebné parametry a míč končí až v zázemí.
14'
Hostující celek se tedy rázem a překvapivě dostává do vedení!
13'
Zničehonic je tu vedoucí branka hostů! Schmid vyslal nenápadný centr do vápna, který byl navíc ještě tečován obráncem. SHON ZALMAN WEISSMAN ve skluzu jen stačil nastavit nohu do dráhy míče a tím změnil směr a míč končí u zadní levé tyčky. Rázem vypukla velká radost hostujícího celku. Asistence: Romano Schmid.
12'
Mario Leitgeb byl faulován Zakariou a bude následovat standardní situace Wolfsbergeru.
11'
Domácí celek zahrával standardní situaci z pravé strany. László Bénes vyslal míč do pokutového území, kde mohli dva, tři hráči zakončovat z těsné blízkosti, ale ani jednomu z nich se nepodařilo ideálně trefit poskakující míč.
10'
Úvodních deset minut je minulostí a mohli jsem vidět hodně aktivní hru domácích, kteří se však zatím do vyložené šance nedostali.
9'
Autové vhazování Mönchengladbachu, nakonec se jejich hra přesouvá zpět na půlící čáru a domácí celek to zkouší po levé straně.
7'
Dlouhý míč ze strany hostů neřešil nic zásadního. Yann Sommer odehrává následně také míč vysoko na polovinu rakouského celku a nyní máme pasáž hry, kdy si oba celky spíše překopávají míč vzduchem z jedné strany na druhou.
6'
Hosté se snaží velmi rychle napadat svého soka a ten má problémy s přesnou rozehrávkou na vlastní polovině hřiště.
5'
Domácí celek hýří aktivitou od samého začátku zápasu, nicméně byl to jejich soupeř, který se jako první dostal ke střele na branku.
4'
O první střelu na branku se postaral Michael Liendl, Yann Sommer byl připraven ve svém brankovišti.
3'
Michael Novak se pokoušel po pravé straně projít přes dva hráče, nakonec vybojoval autové vhazování pro svůj celek.
2'
Obránce Borussie v tísni přiťukl míč na svého brankáře, který vysoko odkopává míč.
1'
V první minutě jsme mohli sledovat snahu domácího celku o útok. Jejich počínání bylo zastaveno na půlící čáře.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Binsibajní, Elvedi, Ginter, Lainer – Kramer, Neuhaus, Bénes, Zakaria – Pléa, Thuram.
Náhradníci: Sippel – Herrmann, Raffael, Traoré, Wendt, Jantschke, Embolo.

RZ Pellets Wolfsberger AC: Kofler – Novak, Sollbauer (C), Rnić, Schmitz – Leitgeb, Schmid, Ritzmaier – Liendl, Weissman, Niangbo.
Náhradníci: Kuttin – Gollner, Schmidt, Sprangler, Wernitznig, Schmerböck, Baumgartner.

Rozhodčí: Tamás Bognar – Péter Kóbor a Balázs Szert (HUN).

Borussia Mönchengladbach
Německý zástupce se do EL vrací po tříleté pauze. V novém ročníku své domácí soutěže se mu poměrně daří. V úvodním zápase remizoval 0:0 se Schalke. Následovala výhra 3:1 na hřišti Mohuče. Toto vítězství se jim následně nepodařilo potvrdit na svém hřišti proti Lipsku, s kterým padli 1:3. V posledním ligovém zápase si opět spravili chuť, když porazili nováčka soutěže Kolín nad Rýnem 1:0!
Ve svém prvním utkání v základní skupině EL narazí na rakouský celek a Borussia je považována za favorita tohoto duelu!

RZ Pellets Wolfsberger AC
Rakouský zástupce zakončil minulou sezónu na třetí pozici. Letošní ročník EL je pro ně zároveň debutem. V minulosti sice hrál EL, ale nikoliv základní skupiny, tehdy vypadl již v předkole. Ve své ligové soutěži již má odehráno sedm kol a pět z nich dokázal vyhrát. Navíc se jim daří střílet hodně branek, hned v pěti duelech dal více jak dvě branky! Dokáže svou produktivitu zužitkovat i proti německému zástupci?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.