Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : CZ Bělehrad - 25. února 2021   21:00

AC Milán
AC Milán
9' Kessié
1:1
(1:1)
CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
24' Ben Nabouhane  (Ivanić)
AC Milán
G. Donnarumma – Dalot, Tomori, A. Romagnoli (C), Calabria (66. Hernández) – Meïté, Kessié, Krunić (46. Rebić) – Leao (46. Ibrahimović), Çalhanoğlu, Castillejo (66. Saelemaekers).
Gil Manzano – Barbero, Nevado
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
CZ Bělehrad
Borjan (C) – Pankov, Degenek, S. Sanogo – Gajić, Kanga (69. Katai), Srnić (46. Petrović), Gobeljić – Ben Nabouhane (69. Falco), Ivanić (84. Nikolić) – Falcinelli (72. Pavkov).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.

Fauly: 19:19
Zápas je u konce, AC Milán doma v odvetě remizoval s CZ Bělehrad 1:1 a slaví tak postup do osmifinále Evropské ligy! Domácí šli do vedení už v 9. minutě, kdy penaltu odpískanou za ruku Radovana Pankova proměnil Franck Kessié. Jenže poté se domácí úplně vytratili ze hřiště a vyrovnání CZ bylo jen otázkou času. El Fardouvi Ben Nabouhanemu nejprve neuznali gól kvůli předcházející ruce spoluhráče, pak trefil z přímého kopu břevno a na třetí pokus se už dočkal a vyrovnal. Ve druhém poločase měli hosté jednu obrovskou šanci na gól, ale Sanogo ani Gobeljič z blízka míč do sítě v 68. minutě nedostali. Čárou přes rozpočet pak pro hosty bylo vyloučení Gobeljiče po druhé žluté kartě. Do šance se ještě v 82. minutě dostal Aleksandar Katai, ale trefil jen boční síť.
90+4'
90+3'
Ibrahimovičův centr z pravé strany se stal jen dárkem pro brankáře Borjana, ten co nejrychleji posílá míč zase vpřed.
90+2'
Kessie skončil po souboji se Sanogem v pokutovém území na zemi, tentokrát se ale penalta pro AC Milán nepíská.
90+2'
Hosté rozehráli následný rohový kop na krátko a stačí jim, že drží míč hodně daleko od své branky.
90+2'
Ante Rebić dostal výbornou přihrávku za obranu od Kessieho a nebyl v ofsajdu, zakončení ale vůbec nezvládl, ani netrefil branku.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Po rohovém kopu se do zakončení tlačil Radovan Pankov, ale míč netrefil. Následně hosté kopali ještě jeden roh a znovu z toho zakončení na branku nebylo.
89'
Bělehradští budou rozehrávat rohový kop, to je jedna z posledních šancí na postupový gól!
88'
Ofsajd nakonec zastavil akci Cervene Zvezdy, brankář Gianluigi Donnarumma nyní rozhodně s rozehrávkou spěchat nebude.
87'
Milan Borjan poslal dlouhý nákop dopředu, ale tam jeho spoluhráči vybojovat nedokázali. Hosté se alespoň udrželi na útočné polovině.
86'
AC Milán poslední minuty zápasu zatím zvládá výborně. Využívá toho, že hraje přesilovku a drží míč na polovině soupeře.
85'
Ibrahimovič se po pravém křídle uvolnil přes Sanoga, ale jeho centr pak skončil jen v moci brankáře Borjana.
84'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Mirko Ivanić, přichází Veljko Nikolić.
83'
Kessie byl faulovaný ve středu pole, takže hráči CZ nemohli pokračovat ve své útočné akci.
82'
Velkou šanci na vedoucí a možná i postupovou branku měl na noze Aleksandar Katai, z levé strany šestnáctky ale trefil jen boční síť.
81'
Švédský legendární útočník Zlatan Ibrahimović si dnes už potřetí nepohlídal ofsajdové postavení.
81'
Hosté rozehrávali standardní situaci z pravé strany, ale centr se ji vůbec nepovedl, míč ani nedolétl do vápna.
80'
AC Milá nyní vyrazil do hodně otevřené obrany CZ Bělehrad, ale domácí to překombinovali a nakonec vůbec nezakončili.
78'
Milan Pavkov šel do souboje o míč po centru z levé strany, ale přes Tomoriho se k hlavičce nedostal.
76'
CZ Bělehrad zahrával standardní situaci, ale vysněného gólu se nedočkal, AC si vzdušný prostor bez problému pohlídalo.
74'
Alexis Saelemaekers dorazil míč do branky Zvezdy, ale radost domácích byla jen velmi krátká, rozhodčí totiž gól neuznali kvůli ofsajdu Ibrahimoviče.
73'
Rohový kop hned rozehrál Milan Pankov, který před chvíli přišel na trávník, AC Milán se však ubránil.
73'
Kessie se zlobí, protože si myslel, že měl AC Milán kopat od branky, rozhodčí ale nařizuje rohový kop pro CZ.
72'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Diego Falcinelli, přichází Milan Pavkov.
71'
Hosté stále potřebují dát gól k tomu, aby postoupili, a v deseti to bude proti AC Milán už hodně těžké.
70'
Pohroma pro CZ Bělehrad! Marko Gobeljić přidržel a pak povalil Chalhanogla a dostává svou druhou žlutou kartu v zápase a je vyloučen!
69'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Guélor Kanga, přichází Aleksandar Katai.
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází El Fardou Ben Nabouhane, přichází Filippo Falco.
68'
Hosté byli po standardní situaci velmi blízko gólu! Gianluigi Donnarumma nejprve skvěle vychytal střelu Sékoua Sanoga z bezprostřední blízkosti a pak z dorážky netrefil branku Marko Gobeljić.
68'
Diogo Dalot fauloval Ivaniče, který už se zase hotovil k centru z levé strany. Bude to tedy standardní situace pro Bělehrad.
67'
Zlatan Ibrahimović zkusil překvapit obranu i brankáře CZ Bělehrad střelou po zemi z přímého kopu, Milan Borjan ale bez problému zasáhl.
66'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Theo Hernández.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Alexis Saelemaekers.
65'
Ibrahimovič byl faulován a domácí budou rozehrávat standardní situaci z hodně nebezpečného prostoru.
64'
Guélor Kanga opět střílel zpoza vápna, ale znovu nemířil přesně, jeho rána po zemi skončila vedle pravé tyče.
63'
Žlutou kartu dostává Zlatan Ibrahimović za to, že zablokoval odkop od branky v podání Borjana.
62'
Rohový kop nebyl vůbec špatně rozehraný, ale milánský tým měl štěstí, že El Fardou Ben Nabouhane se k hlavičce nedostal. Byl lehce postrčený, ale rozhodčí tento kontakt neřeší.
62'
Mirko Ivanić posílal zajímavý centr před branku, který byl však nakonec odpraven do bezpečí na rohový kop.
61'
Tentokrát pro změnu fauloval na útočné polovině Hakan Çalhanoğlu, takže míč opět připadne hostujícímu celku.
60'
Franck Kessié se do vápna soupeře neprotlačil a navíc ještě fauloval, takže rozehrávat budou hosté.
58'
El Fardou Ben Nabouhane v souboji s Dalotem vybojoval autové vhazování pro CZ, hosté tak zůstanou na útočné polovině.
57'
Bělehrad se vydal do zajímavého brejku, který však skončil jen hodně nepovedeným centrem z pravé strany z kopačky Milana Gajiče.
56'
Zlatan Ibrahimović si nyní vůbec nerozuměl s Kessiem, přihrávku poslal do zcela špatného prostoru.
55'
Ante Rebić se krásně probil individuálně až do vápna, do střely ho ale nakonec přeci jen hosté nepustili.
53'
Po centru Calhanogla se dostal Ibrahimovič tentokrát k hlavičce, ale branku netrefil a míč nedokázal nasměrovat mezi tři tyče ani Ante Rebić.
53'
K první střele na branku v tomto zápase se po Kessieho posunutí dostal Zlatan Ibrahimović, trefil však jen prostor, kde byl připraven Zlatan Ibrahimović.
52'
AC Milán je zatím ve druhém poločase aktivnější, kromě standardní situace se ale ještě míč před branku Cervene Zvezdy nedostal.
50'
Kessie zastavil unikajícího Kangu jen za cenu faulu, hrát tak budou moci na své polovině hosté.
49'
AC Milán zahrával standardní situaci, kterou však celkem bez problému vyboxoval Milan Borjan.
48'
Z velké dálky se zase ke střele rozmáchl Guélor Kanga, ovšem ani tentokrát branku AC Milán netrefil.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leao, přichází Zlatan Ibrahimović.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Ante Rebić.
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Slavoljub Srnić, přichází Njegoš Petrović.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas je za námi, AC Milá zatím hraje v odvetě prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy doma s CZ Bělehrad 1:1. První zápas skončil 2:2, takže za aktuálního stavu by postupoval italský klub. Domácí šli do vedení už v 9. minutě, kdy penaltu odpískanou za ruku Pankova proměnil Franck Kessié. Jenže poté se domácí úplně vytratili ze hřiště a vyrovnání CZ bylo jen otázkou času. El Fardouvi Ben Nabouhanemu nejprve neuznali gól kvůli předcházející ruce spoluhráče, pak trefil z přímého kopu břevno a na třetí pokus se už dočkal a vyrovnal.
45+2'
45+1'
Z přímého kopu vypálil turecký záložník AC Milán Hakan Çalhanoğlu, pravačkou ale branku CZ vůbec netrefil.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Slavoljub Srnić fauloval těsně před pokutovým územím Kruniče a dostává žlutou kartu. Domácí mají navíc velmi nebezpečnou standardní situaci.
43'
Po rozehrávce standardní situace se z velké dálky do míče opřel Guélor Kanga, gabonský záložník ale minul branku AC Milán.
42'
Davide Calabria zastavil Mikra Ivaniče jen za cenu nedovoleného zákroku a hosté mají standardní situaci z levé strany.
41'
Dopředu se snažili středem pole postupovat hosté, ale akce byla zastavena útočným faulem Srniče.
40'
Rafael Leao si nabíhal na přihrávku na hrot, byl ale možná ve třímetrovém ofsajdu.
39'
AC Milán vepředu ožívá, teď zase pálil Hakan Çalhanoğlu. Nebylo to ale moc nebezpečné, Milan Borjan bez problému míč kontroloval.
38'
Diogo Dalot dobře střílel do protipohybu brankáře Milana Borjana, ten ale předvedl skvělý zákrok a nohou dokázal míč vykopnout.
37'
Rohový kop AC Milán znovu nebezpečný nebyl, obrana Bělehradu až na ten moment, kdy byla pískána penalta za ruku, pracuje spolehlivě.
36'
Diogo Dalot se hezky probíjel individuálním způsobem dopředu, zastaven byl jen za cenu faulu.
35'
Za obranu AC Milán si zabíhal Diego Falcinelli, ale nakonec se k míči nedostal a nevybojoval ani rohový kop.
32'
Po divokém začátku utkání se hra nyní trochu uklidnila, hraje se převážně ve středu pole.
30'
Domácí tentokrát nerozehráli rohový kop podle svých představ, hosté se celkem v pohodě ubránili.
29'
Franck Kessié si dnes věří a tentokrát zkusil vypálit z dálky. Je z toho alespoň rohový kop pro milánský klub.
28'
AC se po delší době dostalo k blízkosti branky Bělehradu, ale Dalotův centr byl zablokovaný.
26'
Soualiho Meïté si splnil v šestnáctce obranné povinnosti a nepustil do zakončení Milose Degeneka.
26'
AC Milán se znovu zbytečně dostal do problémů, bude to další standardka CZ Bělehrad po faulu Chalhanoglua.
24'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Teď už se hosté konečně dočkali, tentokrát už jejich branka platí! Z levé strany se přesnou střelou k tyči prosadil EL FARDOU BEN NABOUHANE, kterému už v tomto zápase nebyl jeden gól uznán a jednou trefil břevno. Asistence: Mirko Ivanić.
23'
Zatím hosté rozhodně nejsou slabším týmem, jen mají obrovskou smůlu, proto prohrávají.
22'
Exekuci přímého kopu si vzal na starosti El Fardou Ben Nabouhane a levačkou napálil míč do břevna!
22'
Hosté zůstanou v blízkosti branky AC Milán, znovu mají k dispozici velmi zajímavou standardní situaci.
20'
Rozhodčí si nechal poradit od systému VAR, ten situaci vyhodnotil správně a velice rychle.
19'
Hosté už se radovali z branky, ale ta nakonec neplatí, protože Milos Degenek zahrál míč rukou, než balón napálil do sítě El Fardou Ben Nabouhane.
18'
Milos Degenek vybojoval svým sraženým centrem další rohový kop pro Bělehrad.
18'
Krátký tlak CZ Bělehrad bude pokračovat standardní situaci, za míčem je opět bývalý Sparťan Guélor Kanga.
17'
Sympatická aktivita Bělehradu pokračovala dalším rohovým kopem, tentokrát rozehraným na první tyč. Tam to ale měli domácí pokryté.
16'
Následně ještě pohotově z dobré pozice zakončoval zevnitř šestnáctky El Fardou Ben Nabouhane, branku ale netrefil.
16'
Hosté zahrávali standardní situaci z pravé strany, z kopačky Kangy ale do vápna nepřilétl přesný míč.
15'
Také rohový kop CZ směřoval na zadní tyč, nebyl ale příliš přesný, nikdo se k hlavičce nedostal.
14'
Diego Falcinelli se dostal do zakončení zevnitř šestnáctky, jeho rána z voleje byla sražena na rohový kop.
12'
Rohový kop z levé strany mířil na zadní tyč, tam se sice k hlavičce dostal Meité, ale fauloval.
12'
Rafael Leao se k centru z levé strany sice nedostal, ale domácí zůstanou u míče, budou mít rohový kop.
10'
V součtu obou zápasů nyní vede AC Milán 3:2 a je teď blíže k postupu do osmifinále.
9'
AC Milán právě vstřelil branku!
Domácí se dočkali důležité rychlé branky, z penalty posílá svůj tým do vedení střelou k levé tyči FRANCK KESSIÉ. Je to pro něj první gól v tomto ročníku Evropské ligy.
8'
Rozhodčí ukazuje na penaltový puntík, AC Milán bude kopat penaltu!
7'
Marko Gobeljić se dotkl míče ve vlastním vápně rukou a rozhodčí už zkoumá tento moment u videa.
6'
Rohový kop rozehrál Hakan Çalhanoğlu, Milan Borjan se dostal k míči a dokázal ho ze vzduchu vyboxovat.
5'
Hra se nyní přesouvá před branku Bělehradu, domácí budou zahrávat první rohový kop utkání.
4'
Nakonec to Bělehrad zkusil dlouhým nákopem dopředu, ale skončilo to jen ofsajdem.
4'
Hosté jsou už opět o míče a znovu rozjíždí další postupnou akci.
3'
Na druhé straně zase centroval Davide Calabria, ale jeho míč ani neprošel před branku.
2'
Bělehrad se snaží hrát aktivně, ale centr z pravé strany z kopačky Gajiče nevyšel podle představ.
1'
Zatím se hraje hlavně ve středu pole, AC Milán se zatím nedostalo přes zhuštěný střed hráčů Bělěhradu.
1'
Domácí AC Milán dnes nastoupí celý v bílém, CZ Bělehrad se dnes představí v modré variantě dresů.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

AC Milán: G. Donnarumma – Dalot, Tomori, A. Romagnoli (C), Calabria – Meïté, Kessié, Krunić – Leao, Çalhanoğlu, Castillejo.
Náhradníci: Antonio Donnarumma, Tătăruşanu – B. Díaz, Gabbia, Hernández, Ibrahimović, Kalulu, Kjaer, Rebić, Saelemaekers, Tonali.

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan (C) – Pankov, Degenek, S. Sanogo – Gajić, Kanga, Srnić, Gobeljić – Ben Nabouhane, Ivanić – Falcinelli.
Náhradníci: Ćopić, Popović – Falco, Gavrić, Katai, Krstović, Nikolić, Pavkov, Petrović, Vukanović.

Rozhodčí: Gil Manzano – Barbero, Nevado.
První zápas

První zápas skončil na hřišti CZ Bělehrad remízou 2:2. AC šlo v první půli do vedení díky vlastnímu gólu Pankova, za Bělehrad po přestávce vyrovnával z penalty Kanga. AC se vrátilo do vedení taktéž z penalty, kterou proměnil Hernández, v samotném závěru však na 2:2 vyrovnával Pankov. AC Milán a CZ Bělehrad se dosud utkaly pětkrát a srbský klub nikdy nevyhrál.
FK Crvena Zvezda Bělehrad

Cervena Zveda je nejslavnějším srbským klubem, ve své sbírce má deset mistrovských titulů a směřuje za dalším, po 23 kolech má na kontě 62 bodů a je na prvním místě srbské Super Ligy. CZ má bohatou historii také v Evropských pohárech, v sezoně 1990/91 dokonce vyhrálo Ligu mistrů. V minulé sezoně se klub prokousal až do základní skupiny Ligy mistrů, v tomto ročníku se naopak předkoly neprokousal a musel se spokojit s Evropskou ligou. V základní skupině EL skončilo CZ v konkurenci Hoffenheimu, Liberce a Gentu s jedenácti body s bilancí tří výher, dvou remíz a jedné porážky druhé. CZ je v posledních zápasech ve vynikající formě, neprohrálo už devatenáct soutěžních utkání v řadě, naposledy vyhrálo 2:1 a hřišti Subotice. Venku CZ vyhrálo pět posledních soutěžních zápasů.
AC Milán

AC Milán je slavným italským klubem, který ale je posledních letech v útlumu a nesbírá tituly s takovou pravidelností, jako byl v minulosti zvyklý. Poslední mistrovský titul AC získalo v sezoně 2010/11, v posledních sedmi sezonách nikdy neskončilo mezi čtyřmi nejlepšími. AC je také historicky jedním z nejúspěšnějších klubů v pohárové Evropě, trofej z Ligy mistrů či jejich předchůdců získalo celkem pětkrát, naposledy v sezoně 2006/07. Naposledy si AC zahrálo v Lize mistrů v sezoně 2013/4, od té doby v evropských pohárech nebylo, až díky šestému místu z minulé sezony a následně zvládnutým předkolům hraje Milán v této sezoně Evropskou ligu. Ve skupině H skončilo AC v konkurenci Lille, Sparty a Celticu na prvním místě se třinácti body a s bilancí čtyř výher, jedné remízy a jedné porážky. Momentálně AC neprožívá dobré období, už třikrát v řadě nevyhrálo, naposledy prohrálo v derby o první místo v tabulce Serie A s Interem 0:3. Z posledních dvou domácích utkání AC dvakrát prohrálo.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání odvety odvety prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy mezi týmy AC Milán a FK Crvena Zvezda Bělehrad. Zápas se odehraje na Stadio Giuseppe Meazza v Miláně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.