Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Manchester Utd. - 18. března 2021   21:00

AC Milán
AC Milán
0:1
(0:0)
Manchester Utd.
48' P. Pogba
AC Milán
G. Donnarumma (C) – Kalulu (65. Dalot), Tomori, Kjaer, Hernández – Krunić (72. B. Díaz), Kessié, Meïté – Castillejo (65. Ibrahimović), Çalhanoğlu, Saelemaekers.
Brych – Borsch, Lupp (všichni GER)
San Siro, Milán
D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – Greenwood, B. Fernandes, D. James – Rashford (46. P. Pogba).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 13:8.
Utkání je u konce a radost může propuknout na straně anglického celku. Po přestávce přišel rychlý gól, když hned ve 48. minutě se trefil Paul Pogba, který nastoupil teprve do druhého poločasu. Poté začala snaha AC o srovnání nepříznivého skóre, jenže směrem kupředu to dne nebylo vůbec povedené, Nepomohl ani příchod Zlatana Ibrahimoviće, ten se dostal pouze do jedné šance, tu mu ovšem v 74. minutě vychytal gólman Henderson. Stav 0:1 už pak vydržel až do závěrečného hvizdu a Manchester United tak postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy.
90+6'
90+5'
Za faul na McTominaye dostal navíc žlutou kartu Theo Hernández.
90+5'
Přímý kop pro hosty na útočné polovině, tohle už si Manchester zřejmě pohlídá.
90+4'
Centr mířil na zadní tyč na Kessiého, tomu však v rozhodujícím okamžiku odskočil od nohy a skončil mimo hrací plochu.
90+3'
Luke Shaw byl potrestán žlutou kartou.
90+3'
Přímý kop pro AC Milán, dá se očekávat, že vše od domácích půjde do pokutového území.
90+2'
Soualiho Meïté se obloučkem snažil najít nabíhající spoluhráče, ve vápně se ale nejlépe zorientoval Henderson a skryl míč pod sebou.
90+1'
Dlouhý nákop k pokutovému území Manchesteru, Henderson odkopl zpět k půlce.
90'
Bude se nastavovat pět minut.
90'
Rozehrávka nakrátko nebyla pro hosty úspěšná, AC už pospíchá do útoku.
89'
Fernandesova střela zpoza pokutového území byla tečována Kessiém a je z toho roh pro Manchester.
88'
Na centr z pravé strany si naskočil Pogba, dostal se výše, než jeho obránce, hlavičkoval však pouze obloučkem na horní síť branky AC.
87'
Další faul domácích, barev, tentokrát Hernández zajel do Jamese. Obešlo se to bez karty.
86'
Fredovi se na nohy vůbec nechce, nyní je dokonce v péči lékařů.
85'
Ještě jedna žlutá karta pro domácí tým, za zákrok na Freda si ji prohlédl Simon Kjaer.
84'
Daniel James sice po svém průniku nevystřelil, Wan-Bissaka už ale z úhlu ano. A donutil jít G. Donnarummu rychle na zem!
83'
Manchester výtečně brání své pokutové území, domácí jsou teď zcela bez šance ohrozit Hendersona.
82'
Rázný Pogbův odkop z vápna, i on nyní vypomáhá obraně.
81'
Dá se čekat, že milánští už budou pospíchat a vše pokud možno tlačit dopředu na dlouhé přihrávky.
80'
Zlatan Ibrahimović měl plno práce s Shawem a navíc se mu pískal ofsajd. Další akce AC je u konce.
79'
G. Donnarumma lapil prudký pokus z úhlu a ihned vyslal své spoluhráče na zteč.
78'
Henderson s Lindelöfem zastavili akci, kterou měl zakončit Saelemaekers.
78'
Následný přímý kop byl pouze krátkou epizodou, domácí se hravě ubránili a už jdou sami vpřed.
77'
Žlutá karta pro Dioga Dalota, to vše za zákrok a zřejmě i nějaké ty řeči po faulu na Pogbu.
76'
Aktivita Manchesteru se teď smrskla na odkopy, hosté se snaží odolat lehce narůstajícímu tlaku AC.
74'
Ibrahimović v šanci na srovnání skóre. O velký kus přeskočil Shawa a jeho prudkou hlavičku musel Henderson hbitě vyškrábnout!
73'
Fikayo Tomori měl těžký úkol, musel na zádech udržet rozběhnutého Shawa, zvládl to však na jedničku a ve spolupráci s Donnarummou rozehrál.
72'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Brahim Díaz.
72'
Na pravé straně zpracoval přetažený centr Çalhanoğlu, vrátil míč do vápna, Kessiého hlavička šla však poměrně dost vedle branky.
70'
Domácím se nedá upřít snaha o tlak před šestnáctku, finální fáze ale i nadále pokulhává.
69'
Domácí reklamovali ruku v pokutovém území, rozhodčí však v zastavení Çalhanoğluova centru na Kessiého porušení pravidel neviděl.
68'
Přihrávka na Saelemaekerse nebyla myšlena špatně, adresát však byl v ofsajdové pozici a bylo po možné šanci.
66'
Až moc prudká přihrávka na rozběhnutého Pogbu, u míče byl jako první G. Donnarumma.
65'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Zlatan Ibrahimović.
65'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Pierre Kalulu, přichází Diogo Dalot.
65'
Nejprve se ale uděluje žlutá karta, za zákrokk na Pogbu ji dostal Pierre Kalulu.
64'
Na lavičce milánských se chystá hned dvojnásobné střídání, do hry půjde i Zlatan Ibrahimović.
62'
A znova. AC by potřebovalo kombinovat vpředu, zatím se trápí u Donnarummovy branky.
61'
Lehce kostrbatá rozehrávka AC u vlastní branky, Kjaer měl co dělat, aby jej o míč neobral Pogba. Nakonec z toho bylo vhazování pro Manchester.
59'
Už je po všem, neboť Harry Maguire přehnal snahu o hlavičkové zakončení a fauloval Kjaera.
59'
Z přímého kopu se stal roh, centr do vápna odvracel Kessié.
58'
Shaw byl na levé straně faulován Kaluluem, je tu přímý kop pro Manchester.
57'
Bruno Fernandes přihrál doleva na Freda, ten ihned tlačil pas k malému vápnu, obrana AC jej ale zvládla na poslední chvíli zablokovat.
55'
Hosté nepospíchají, rádi si teď podrží míč, hlavně nepustit soupeře do kombinace.
54'
Zprava vyslal prudký centr Çalhanoğlu, míčem ale zasáhl Maguireho do obličeje.
52'
Na opačné straně to z levého rohu vápna pokoušel Greenwood. ránu tlačil na zadní tyč, ale i G. Donnarumma si dokázal poradit.
50'
O vyrovnání se pokoušel Saelemaekers, jeho dobře mířenou ránu ale zkrotil pozorný Henderson.
49'
Rázem je tak postupujícím týmem Manchester United, AC Milán musí přidat v útoku a minimálně srovnat, aby se zápas posunul do prodloužení.
48'
Manchester United právě vstřelil branku!
Tak tomuhle se říká povedené střídání! Hosté se po centru usadili v pokutovém území, po několika blocích a odražených míčích si na levé straně zpracoval PAUL POGBA a střelou zblízka k bližší tyči překvapil G. Donnarummu – 0:1.
47'
Lindelöf se sice prosmýkl po pravé straně a přihrál na Shawa, ten ale vzápětí narazil do protivníka a o míč přišel.
46'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Paul Pogba.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Je za námi první poločas, do kterého vstoupili lehce aktivněji hosté z Manchesteru, vše ale končilo pouze nesmělými pokusy o zakončení a mnoha nepřesnými centry. S postupem času se začali osmělovat i hráči AC, převzali iniciativu a hlavně v závěru dokázali soupeři zatápět. Saelemaekers protáhl gólmana Hendersona, mimo zakončoval z dobré pozice Krunić. Branka tak v této půli nepadla, do kabin se odešlo za stavu 0:0 a stále tak platí, že blíže postupu je AC Milán.
45'
45'
Šance AC na úplný závěr poločasu. Po Saelemaekersově průniku a centru zakončoval z první Krunić, pouze však vedle pravé Hendersonovy tyče.
45'
Na opačné straně neuspěl po dlouhém nákopu Greenwood, ten se pro dobrou obranu vůbec nedostal k míči.
44'
Dlouhý nákop k pokutovému území Manchesteru, obrana hostů musela v plném běhu odvracet. A byla pro tuto chvíli úspěšná.
42'
Z něj už nebezpečí nehrozilo, Manchester United dostal hru k půlce a anglický tým jde sám do postupného útoku.
41'
Zatím zřejmě nejnebezpečnější akce utkání. Po rychlé kombinaci se kousek za vápnem dostal ke střele domácí Alexis Saelemaekers a jeho ránu k tyči musel Henderson vyrazit na roh.
40'
Zlatan Ibrahimović se zvedl z lavičky a začal se rozcvičovat. Je tak možný jeho nástup do druhé půle.
38'
Milánští to zkusili na signál do pokutového území, opět to ale skončilo hlavičkovým odvrácením.
37'
Luke Shaw nyní u pomezní čáry přibrousil Castilleja, domácí budou mít přímý kop z uctivé vzdálenosti od branky.
36'
AC začíná lehce přikládat pod kotlem, další centr do vápna musel odvracet pohotový Shaw.
35'
Brejk domácích teď potáhl Castillejo, neodvážil se však zakončit a tak posunul doleva na Kessiého. Toho čistým skluzem zastavil Lindelöf.
34'
Kalulu vysunoval Castilleja, jenže ten byl pod těsnou obranou a byl od míče tvrdě odstaven.
33'
Roh pro domácí, centr odvrátil Fernandes a následný pokus o vrácení hry do vápna skončil ofsajdovou pozicí.
32'
G. Donnarumma předvedl rychlé nohy, vydal se daleko mimo své vápno a vyplatilo se. Byl u volného míče jako první a zvládl bez problémů rozehrát.
30'
Tohle se domácím nepovedlo. Měli autové vhazování na útočné polovině, jenže sklepnutí na krátkou vzdálenost šlo mimo Kalulův dosah a vhazovat teď bude Manchester.
29'
Na následný centr si naskakoval Maguire, v osobním souboji ale neměl mnoho prostoru na lepší míření a hlavička šla mimo.
29'
Wan-Bissaka při svém průniku za obranu unikl ofsajdu, zakončení se ale nekonalo. Pouze rohový kop pro Manchester.
28'
Po lehce aktivnějších minutách tu máme zase uklidnění tempa a hru ve středu hrací plochy.
26'
G. Donnarumma má míč u svých kopaček, trpělivě vyčkává, až se mu nabídnou spoluhráči.
25'
Na pravé straně měl prostor pro rozvinutí akce Kessié, našel nabíhajícího Çalhanoğlua, jeho postrčení na malé vápno hosté ale vystihli.
23'
Už je po možné šanci, standardka od rohového praporku nebyla z nejpovedenějších, hosté odhlavičkovali.
22'
Rohový kop pro AC, domáci si jej vybojovali po průniku středem na standardku odvracel McTominay.
20'
Teď už domácí, platí ale i zde to samé. Je to pořád hodně opatrné, oba celky si dávají v obraně velký pozor.
18'
Manchester je sice aktivnější, není to ale stále nic, co by mělo znamenat velké ohrožení.
15'
Lépe se vedlo Kessiému, ten vystřelil zpoza šestnáctky přesně doprostřed branky, tak ale stál připravený Henderson.
14'
Tak se nám do útoku vrhli i hráči AC Milán, Çalhanoğlu posunul doprava na Kalulua, jenže ten prováhal nejlepší okamžik a nepřesným pasem pouze odevzdal míč.
12'
Už tu byla střela, po narážečce od Shawa si prostor pro zakončení našel Fernandes, šlo to ale velký kus nad břevno.
11'
Přiblížili se k tomu hosté, když po pravém křídle zasprintoval James, ale ani jemu nevyšla přihrávka po zemi do pokutového území.
10'
A už se zase rozehrává od Hendersona, stále čekáme na první střelecký pokus utkání.
9'
Centr z pravé strany, pas posílal Bruno Fernandes, jenže zcela nepřesně, míč skončil za brankou a G. Donnarumma bude mít klid na rozehrávku.
8'
Henderson vykopl po velké malé domů, našel Rashforda, ten ale vzápětí míč ztratil.
7'
Kessié napadá rozehrávku Manchesteru již ve středovém kruhu, hosté se stahují.
5'
Manchester je u míče, k brance to má ale ještě velký kus, spíše se v poklidu rozehrává.
4'
Po úvodních útočných výpadech se oba celky zklidnily, ví, že ve hře je opravdu mnoho.
3'
Domácí to zkusili dlouhým nákopem k vápnu, míč přijímal Castillejo, dopustil se však u toho útočného faulu.
2'
Hosté se hned pustili do útočení, na pravé straně se uvolnil Greenwood a tlačil pas po zemi na malé vápno. AC před Donnarummou odvrátilo.
1'

AC Milán: G. Donnarumma (C) – Kalulu, Tomori, Kjaer, Hernández – Krunić, Kessié, Meïté – Castillejo, Çalhanoğlu, Saelemaekers.
Náhradníci: Tătăruşanu, Antonio Donnarumma – Binnásir, Dalot, Tonali, Ibrahimović, B. Díaz, Tonin, Gabbia.

Manchester United: D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – Greenwood, B. Fernandes, D. James – Rashford.
Náhradníci: de Gea, Grant – P. Pogba, A. Diallo, Telles, N. Matić, B. Williams, van de Beek, Tuanzebe.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni GER).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na San Siru začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Felix Brych, kterému budou na pomezí asistovat Mark Borsch a Stefan Lupp. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Christian Dingert a VAR budou obsluhovat Marco Fritz a Sascha Stegemann. Všichni pánové jsou z Německa.
První utkání

Minulý týden se v Manchesteru odehrál první duel, ve kterém měli United velice blízko k výhře a lepší pozici do odvety, když od 50. minuty vedli po gólu Dialla, jenže ve druhé minutě nastaveného času srovnal Kjaer a rázem je situace taková, že milánským v dnešní odvetě stačí i bezbranková remíza. Každopádně nás čeká bitva dvou gigantů evropského fotbalu!

Manchester United – AC Milán 1:1 (0:0)

Branky: 50. A. Diallo (B. Fernandes) – 90+2. Kjaer (Krunić)
Žluté karty: 55. McTominay (MAN) – 19. Saelemaekers (ACM)

Manchester United: D. Henderson – Wan-Bissaka (74. B. Williams), Bailly, Maguire, Telles – McTominay, N. Matić – D. James (74. Shaw), B. Fernandes (74. Fred), Martial (46. A. Diallo) – Greenwood.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria (74. Kalulu), Kjaer, Tomori, Dalot – Krunić, Meïté, Kessié – Saelemaekers (69. Castillejo), Leao, B. Díaz (69. Tonali).
Dobrý večer u Evropské ligy. Společně se podíváme na osmifinálovou odvetu mezi týmy AC Milán a Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.