Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Galatasaray - 9. prosince 2021   21:00

Lazio
Strakoša – Hysaj (63. Lazzari), Luiz Felipe, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (73. Cataldi), Bašić (73. Luis Alberto) – Pedro (63. Felipe Anderson), Immobile (C), Zaccagni.
Cerro Grande – Soto Grado, Hernández (ESP)
Stadio Olimpico, Řím (ITA)
Galatasaray
Muslera (C) – Yedlin, Nelsson, Marcão, van Aanholt – Fígúlí (63. Moruțan), Antalyalı, Kutlu (88. Luyindama) – Aktürkoğlu (88. Mohamed), Diagne (69. Ö. Bayram), Babel (62. Kılınç).

Tímto se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Istanbulský celek tak vyhrává svou skupinu, Lazio zůstává druhé před Marseille a Lokomotivem Moskva. Francouzi tak míří do Konferenční ligy.
Italové byli ve druhé půli aktivnější, tlačili se za výhrou a vítězstvím ve skupině, jenže jim chyběly gólové šance. Když už se ukázal zajímavý náznak, zasáhla hustá turecká defenziva s Muslerou v zádech.
Hotovo! Španělský sudí foukl do píšťalky a definitivně ukončuje utkání, v němž jsme gól neviděli. Bezbranková remíza tak posílá do osmifinále Galatasaray, zatímco Lazio bude muset z druhého místa bojovat v jarní fázi o kolo dříve.
90+5'
90+5'
Vysoký zakroucený míč míří do Muslerových rukavic. Střídačka tureckého týmu už se raduje!
90+5'
Immobile se tlačil do vápna, a přestože se nedostal k zakončení, vybojoval alespoň aut pro svůj tým.
90+5'
Strakoša dlouhým nákopem vrací míč na polovinu Galatasaraye, který houževnatě brání svou šestnáctku.
90+4'
Lazio se nevzdává, ale z rohového kopu nedokázalo vůbec zahrozit. Míč však zůstává na kopačkách domácího týmu.
90+3'
Kılınç se po nepřehledné akci z pravé strany dostal k odraženému míči, který na štěstí pro domácí usměrnil mimo.
90+2'
Vysoký míč je znovu u Muslery, který svým výkopem z ruky trefil Immobileho – hra je přerušena.
90+1'
Lazio má ještě pět minut, aby rozhodlo o přímém postupu do osmifinále a nemuselo začínat play-off o kolo dříve.
90'
Milinkovič-Savič sklepl centr Immobilemu, po jehož ráně z hranice vápna domácí reklamovali ruku, jenže i kdyby byla, není to nic platné. První jmenovaný totiž v souboji fauloval.
90'
Vzápětí se istanbulský celek dostal až k šestnáctce soupeře, jenže svou nepřesností se o míč připravil a musí se rychle vracet.
89'
Lazio se přece jen nevzdává! Hezkou akci po pravé straně završil Albertův centr na hlavičku Zaccagniho, jehož pokus Muslera zastavil na brankové čáře.
88'
Lazio se po střídání soupeře vydalo do útoku, jenže nepřesný centr letí do zámezí a Muslera bude rozehrávat od své branky.
88'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Berkan Kutlu, přichází Christian Luyindama.
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Karem Aktürkoğlu, přichází Mostafa Mohamed.
86'
Lazio se dostalo do vápna, kde Immobile sklepl míč na roh svému spoluhráči, jehož pobídku zakončil zpoza šestnáctky Alberto, ale jeho střela letí jen vedle branky!
85'
Mizerný přímák vrací míč do moci domácích, kteří se snaží vrhnout do útoku a rozhodnout dnešní utkání.
84'
Turci však dobře zachytili rozehrávku domácích, po čemž se dostali do brejku a vybojovali si faul vedle velkého vápna.
83'
Emre Kılınç (GAL) byl na útočné polovině příliš aktivní a po dohrání soupeře vidí zaslouženou žlutou kartu.
83'
Dlouhým centr za obranu hledal právě římského kapitána, ale Muslera byl u míče včas a nedovolil mu zakončit.
82'
Lazio je rychle nastěhované před vápnem soupeře, ale nedaří se mu proniknout do šestnáctky, ačkoliv se zejména Immobile hodně snaží.
81'
Laziu je odpískán útočný faul, po němž Muslera vykopne od postranní čáry, ale pochopitelně nespěchá.
80'
Lazio drží míč, žene se za prvním gólem, který by mu mohl vynést první místo ve skupině.
79'
Galatasaray se dostává na útočnou polovinu, jenže se mu nedaří ofenzivní rozehrávka. Zdá se, že Turci už si budou hlídat zadní vrátka.
78'
Padáček za obranu zkoušel dohnat Immobile, ale lob byl příliš prudký a dlouhý. Muslera rozehrává od své branky.
77'
Zajímavý přímý kop pro Lazio. Vypadá to spíše na centr, než že by domácí zkoušeli přímo střílet.
76'
Ömer Bayram (GAL) dohrál u levé postranní čáry soupeře, a přestože se faul nepískal, vzápětí už po skluzu ve středu hřiště ano. Navíc se žlutou.
75'
Lazio drží míč na svých kopačkách, operuje s ním převážně za půlící čárou, ale stále daleko od vápna.
73'
Rohový kop římskému celku nevyšel, přesto se rychle zmocňuje míče a ze své poloviny se znovu tlačí do útoku.
73'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Luis Alberto.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Danilo Cataldi.
72'
A vedení bylo blízko, jenže ani tentokrát se Immobile neprosadil, jelikož jeho sražená střela letí vedle levé tyče!
71'
Laziu se krátí čas, chtělo by to vstřelit gól, který by závěru zápasu minimálně pro nestranného diváka pomohl. Italové se tlačí do útoku.
70'
Zaccagni dostal na levé postranní čáře přihrávku, kterou si šikovně hodil kolem obránce, ale pak neudržel míč na hřišti – aut hostů.
69'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Mbaye Diagne, přichází Ömer Bayram.
68'
Lazzari se však k centru nedostal, protože ho Marcão důrazným ramenem poslal na trávník – odkop od branky.
68'
Brejk Galatasaraye po pravé straně hřiště úspěch neslavil, naopak se do protiútoku mohou vydat domácí.
66'
Připomeňme si, že Lazio je tím týmem, který musí hrát. K vítězství ve skupině potřebuje vyhrát, jinak skončí druhé.
65'
Zakroucený míč do středu velkého vápna doletěl na hlavu bránícího hráče, který ho odvrací ven ze šestnáctky.
64'
Uvidíme, co vydatná střídání provedou s průběhem zápasu – rozhodně by mohla být zajímavým oživením. Tentokrát si domácí vybojovali faul u pravé postranní čáry.
63'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Pedro, přichází Felipe Anderson.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Manuel Lazzari.
63'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Sufiján Fígúlí, přichází Olimpiu Moruțan.
62'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Ryan Babel, přichází Emre Kılınç.
61'
Vzájemný souboj Milinkoviče-Saviče se soupeřem byl odpískán jako domácí faul. Hra je přerušena a chystá se střídání.
60'
Karty se obrací, dopředu se žene Galatasaray, jehož centr z pravé strany zkoušel usměrnit do branky Diagne, ale na rohu malého vápna bránícího hráče nepřetlačil.
59'
Lazio znovu operuje na útočné polovině, kde si však vede stejně jako jeho soupeř. Oba týmy dobře brání a nemastná neslaná ofenzivní kombinace z obou stran úspěch neslaví.
58'
Galatasaray vybojoval míč na polovině hřiště a znovu se snaží přejít přes zahuštěnou defenzivu Lazia – zatím marně.
57'
Zajímavý kontr Lazia přinesl centr z levé strany, který na zadní tyči vracel Milinkovič-Savič, jenže hlavičkoval pouze k bránícímu hráči.
56'
Dobře napadající Lazio vybojovalo míč, leč se samo zahnalo za autovou čáru. Oba týmy bojují o míč na polovině Galatasaraye.
56'
Nedaří se mu to, navíc dělá chybky v rozehrávce, ale na štěstí pro hosty Muslera zasahovat zatím nemusel.
54'
Na tahu jsou tentokrát hosté, kteří drží míč na polovině hřiště a snaží se přesunout hru na polovinu Lazia.
53'
Lazio navázalo na narůstající kvalitu výkonu i ve druhé půli a snaží se tlačit do útoku. Houževnatá defenziva z Istanbulu mu však komplikuje ofenzivní kombinaci.
51'
Brankář Turků už je v pořádku, rozehrává po zemi a Galatasaray může znovu zaútočit.
50'
Immobile se hnal za dlouhou přihrávkou, ale v souboji se nedokázal natlačit před Marcaa, načež oba hráči trefili vyběhnuvšího Musleru.
49'
Standardní situaci hosté rozehráli vzduchem, ale k zakončení se nedostali a znovu se musí bránit útoku soupeře.
48'
Centr do vápna však Galatasaray úspěšně odvrací, navíc se vydal do zajímavého brejku, který zastavuje taktický faul Lucase.
47'
Lazio začalo aktivně i druhou polovinu, načež si u levé postranní čáry vybojovalo další faul a přímý kop.
46'
K zakončení už ale nedošlo, na gól tak stále čekáme. Turci vstoupili do zápasu aktivněji a lépe, postupem minuty se ale hra vyrovnala. Nezáživné utkání narušila až gólová šance Immobileho v samotném závěru základní hrací doby, která letěla nad branku.
45+1'
45+1'
Není tomu tak, protože Immobile dokázal zachytit dlouhý nákop a vybojovat svému týmu aut, po němž Lazio ještě kombinuje.
45+1'
Zdá se, že jediná minuta nastavení se odehraje převážně kolem poloviny hrací plochy.
45'
V těchto pozicích se domácí kanonýr ve většině případů nemýlí, velké štěstí pro hosty, kteří kombinují s míčem.
44'
Obrovská šance Lazia! Zaccagni zatáhl míč po levé straně až k brankové čáře, načež jeho zpětná přihrávka našla ve vápně Immobileho, jehož střela letí pouze nad branku.
43'
Galatasaray vzápětí sice vhazoval, ale krátce za půlící čárou o míč přišel a na tahu jsou znovu domácí.
42'
Vzápětí se hosté vydali do brejku, z něhož vybojovali rohový kop. Nepříjemně zakroucený míč na přední tyč odvracel jeden z domácích se štěstím mimo a Turci závar v malém vápně nezužitkovali.
41'
Milinković-Savić trefil jen zeď hráčů, a přestože Lazio ještě pár vteřin tlačilo, k dalšímu zakončení se nedostalo.
39'
Aktivní Milinkovič-Savič si před šestnáctkou soupeře vybojoval faul a nabídl svému týmu velmi nebezpečný přímý kop!
38'
Dlouhý nákop za obranu Galatasaraye zastavuje hvizd sudího – útočný faul Lazia.
37'
Přetahovaná ve středu hřiště pokračuje. Na souboj těžkých vah rozhodně nesledujeme žádnou fotbalovou hitparádu.
36'
Zajímavý brejk Turků po pravé straně skončil až v šestnáctce, jenže zpětnou přihrávku na penaltu stihl na poslední chvíli zastavit bránící hráč.
34'
Ofenzivní akce Galatasaraye po pravé straně skončila nepřesným centrem, hra se tak stěhuje zpět na útočnou polovinu Lazia.
33'
Lazio se však rychle zmocnilo míče a vybojovalo si roh z pravé strany. Odhlavičkovaný míč se vzápětí vrátil k domácím, jenže centr končí za brankovou čárou – odkop od branky.
32'
Centr na rozběhnutého Immobileho byl pro domácího útočníka příliš dlouhý. Turci tak rozehrávají od své branky.
31'
Lazio hezky zaútočilo po levé straně, jenže poslední přihrávku poslalo na kopačku soupeře, jehož nastartování brejku k úspěchu nevedlo.
30'
Centr do vápna končí ve Strakošových rukavicích, Lazio tak rozehrává ze své šestnáctky a navíc si vybojovalo faul soupeře.
29'
Hostující hráči vzápětí přesouvají hru na útočnou polovinu, kde si Aktürkoğlu došel pro Immobileho faul. No, trošku tomu přidal...
28'
Galatasaray vhazuje na pravé straně, ale ještě před tím je Maurizio Sarri v hlasité rozmluvě se španělským sudím.
28'
Vydařená čtvrthodinka hostů je minulostí, v posledních minutách jsou aktivnějším týmem domácí, ale na šance stále čekáme.
27'
Její trvání však bylo minimální, protože Turci míč snadno ztrácí a Lazio rozehrává ze své poloviny hrací plochy.
26'
Muslera si ale pohlídal vysoký míč ze své levé strany, načež z ruky rozehrává další útočnou akci svého týmu.
25'
Útočný faul Galatasaraye španělský sudí nepřehlédl, tudíž se míč přesouvá na kopačky domácích hráčů.
24'
Dva centrované míče dokázali hosté uhájit, tudíž se hra uklidňuje a přesouvá se do středu hrací plochy.
22'
Vzápětí se neprosadil ani Milinkovič-Savić, leč Lazio zůstává nadále aktivní a tlačí se do útoku.
21'
Zaccagni se sympaticky prohnal po levé straně až do vápna, jenže jeho přihrávka nikoho ze spoluhráčů nenašla.
20'
Nic na tom nemění ani rohový kop Lazia, který hosté odvrací daleko z vápna, přesto se musí mít stále na pozoru.
19'
Italové trošku přidali, daří se jim dostat pod tlak, ale turecký tým centrům ze strany úspěšně odolává.
18'
Rychlý brejk Gala je zastaven na hranici velkého vápna, Lazio se vydává do útoku po levé straně.
17'
Centr do vápna však letí jen k hostujícím hráčům, a přestože odvrátili míč k domácím, k zakončení nedošlo.
16'
Kerem Aktürkoğlu (GAL) byl v souboji před vápnem druhý a přišlápl soupeře – tady není o čem.
16'
Prudký centr na přední tyč odvrací hlavičkující Diagne, přesto domácí zůstávají na míči a kombinují.
15'
Rohový kop pro Lazio, které částečně uspělo po pravé straně hrací plochy.
15'
Na míči je pro změnu Lazio, leč obě mužstva trápí v rozehrávce nepřesnosti.
14'
Galatasaray je v dosavadním průběhu aktivnější, ale další výraznější šance stále nepřichází.
12'
Aktürkoğlu se dostal k odraženému míči, jenže jeho střela zpoza vápna letí vysoko nad domácí branku.
12'
Standardní situace hostům příliš nevyšla, ale mají příležitost udeřit z rohového kopu.
11'
Luiz Felipe (LAZ) ve středu hřiště zajel do Diagneho, za což dostává žlutou kartu a daruje soupeři zajímavý přímý kop!
10'
Ofenzivní tažení domácích rychle končí, přesto se Římané znovu dostávají k míči a mají další pokus zaútočit.
9'
Na tahu je pro změnu Lazio, které rozehrává ze své poloviny hrací plochy.
8'
Vzdušný souboj sudí přerušuje a z jeho ruky rozehrávají domácí hráči, kteří však s dlouhým nákopem neuspěli.
7'
Zaccagni se pokoušel prosadit individuálně po levé straně, ale před šestnáctkou o míč přišel – útočí Turci.
6'
Lazio se sice úspěšně brání, ale znovu se musí vracet do pasivní pozice. Ofenzivní nákop na Diagneho však končí ofsajdem.
5'
Kdo čekal, že Turci přijedou bránit výsledek, musí být překvapený. Galatasaray je v úvodu zápasu aktivnějším týmem a jeho brejk středem hřiště zastavuje taktický faul.
4'
Galatasaray si vzápětí vybojoval faul u postranní čáry a přímý kop, ale zakroucený míč na zadní tyč odvrací obrana Lazia.
3'
Diagneho zajímavý střelecký pokus musel Strakoša pokrýt, ale slavil úspěch a Italové se vydávají do útoku.
2'
Turci se dostali až k vápnu, ale do zakončení se nedostal, musí zaútočit znovu. Lazio se zatím převážně brání.
1'
Galatasaray rozehrál míč, načež se pokusil zaútočit po pravé straně, ale Lazio odvrací úvodní útok do zámezí.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Hysaj, Luiz Felipe, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Bašić – Pedro, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Furlanetto, Reina – Akpa-Akpro, Lazzari, Felipe Anderson, Cataldi, Escalante, Patric, Luis Alberto, Moro, Muriqi, S. Radu.
Trenér: Maurizio Sarri

Galatasaray Istanbul: Muslera (C) – Yedlin, Nelsson, Marcão, van Aanholt – Fígúlí, Antalyalı, Kutlu – Aktürkoğlu, Diagne, Babel.
Náhradníci: Çipe – K. Arslan, A. Babacan, Ö. Bayram, Dervişoğlu, Elmaz, Kılınç, Luyindama, Moruțan, Mohamed, Öztürk, Barış Yılmaz.
Trenér: Fatih Terim

Rozhodčí: Cerro Grande – Soto Grado, Hernández.
Historie vzájemných zápasů nabízí předpověď dnešního výsledku. Lazio zvítězí, ale na postup mu to stačit nebude.

Z pěti vzájemných zápasů vyhrál čtyřikrát domácí tým, načež tři zápasy skončili domácím vítězstvím 1:0 a pouze jednou padly alespoň tři branky. Zářijové utkání v Turecku skončilo výhrou domácích 1:0.
Karty jsou rozdány jasně. Lazio už má postup jistý, protože na třetí Marseille má náskok čtyř bodů. Může však pomýšlet na přímý postup do osmifinále, ke kterému potřebuje vyhrát. Italové vstupují do zápasu povzbuzeni víkendovým duelem proti Sampdorii, na jejíž půdě zvítězili jasně 3:1.

Turecký Galatasaray vede tabulku s jedenácti body, takže mu stačí k udržení prvního místa bod. Istanbulský celek navíc bude hájit svou neporazitelnost v Evropské lize, navíc se mu daří také na ligové scéně, takže drží slušnou sérii sedmi výher z posledních osmi duelů.
Zdravím všechny fanoušky Evropské ligy! Od 21:00 uzavřeme také skupinu E, ve které uvidíme souboj o první místo mezi Laziem a Galatasarayem.