Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Hajduk Split : Brøndby - 3. srpna 2017   20:30

Hajduk Split
59' Erceg  • 63' Erceg
2:0
(0:0)
Brøndby
Brøndby
Stipica – Juranović, Nižić (C), López, Memolla – Gentzoglou, Kožulj (75. Šehić), Hamza – Vlašić, Futács (90+1. Pešić), Erceg (82. Said)
Letica – Rosa, Ohandza, Pešić, Said, Šehić, Fomitschow
Grinfeld – Hassan, Yarkoni (všichni Izrael)
Stadion Poljud, Split
Brøndby
Rønnow – Larsson (C), Hermannson, Röcker, Crone – Fisker (65. Tibbling), Nørgaard, Christensen – Wilczek (65. Kalmár), Mukhtar, Halimi (62. Mensah)
Bellot – Sikošek, Kalmár, Tibbling, Mensah, Blažek, Andersen

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 10:10. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:27.
Máme za sebou i druhou polovinu dnešního utkání, ve které jsme se již branky dočkali. K vidění byly góly hned dva a o oba se postaral Ante Erceg. Domácí díky povedené druhé půli mohou živit naději na skupinovou fázi Evropské ligy. Fanoušci Hajduku Split se tedy mohou těšit na zítřejší los. Ve druhé půli jsme sledovali poměrně vyrovnané utkání, kde byli domácí produktivnější. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+4'
90+3'
Zápas se dohrává spíše už jen z povinnosti, protože o postupujícím je rozhodnuto.
90+2'
Ještě byl k vidění další nedovolený zákrok hostujícího hráče, takže se zdá, že už domácí dohrají zápas v klidu.
90+1'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Markó Futács, přichází Ivan Pešić.
90'
Rozhodčí bude nastavovat 3 minuty.
90'
Svenn Crone vytáhl nepříjemný střelecký pokus, který Stipica neudržel a vyrazil ho na roh. Po něm už se domácí ubránili.
89'
Hosté se ještě snaží zkomplikovat domácím situaci, ale chybí jim potřebná přesnost.
88'
Po hlavičce Röckera si připisuje další zákrok Dante Stipica. Domácí si hlídají postupový výsledek poměrně v klidu.
87'
Po vzájemném konfliktu dostávají žluté karty Šehić a Mukhtar.
86'
Frederik Rønnow dostává žlutou kartu za protesty.
85'
Další zajímavou střeleckou pozici měl k dispozici Barry Hamza. Ten vyslal nepříjemnou ránu, která vyletěla vedle branky.
84'
Pěkný únik po pravé straně v podání hostů byl zakončen přihrávkou do pokutového území, kde na poslední chvíli zakročil domácí zadák.
83'
Borja López perfektně ustál souoj se soupeřem, kterého nepustil k míči, takže vykopávat bude Stipica.
82'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Ante Erceg, přichází Ahmed Said.
81'
Další nedovolený zákrok hostujícího hráče znamená převod míče do držení domácího mužstva.
80'
Domácí znovu vybojovali rohový kop, který je pro ně dnes již pátý. Rozehrál ho Hamza, ale našel jen hlavu soupeře.
79'
Hjörtur Hermannson si přidržel Futácse, takže od sudího vyfasoval žlutou kartu.
78'
Po rohovém kopu se domácí dostali do zakončení a opět to byl aktivní Erceg, leč hlavou zamířil těsně vedle.
77'
Další zakončení Anteho Ercega zamířilo vedle branky dánského celku. Rána však byla tečována, takže uvidíme roh.
76'
Nepovedená přihrávka Anteho Ercega zamířila pouze k hostujícímu brankáři.
75'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Zvonimir Kožulj, přichází Edin Šehić.
75'
Ránu Nikoly Vlašiće tečoval Crone na rohový kop. Po něm však domácí nic zajímavého nevytvořili.
74'
Tentokrát už musel Stipica zasahovat, ale po střele z těžkého úhlu dokázal míč vytěsnit do bezpečné vzdálenosti od branky.
73'
Po rohovém kopu však hostující mužstvo nic zajímavého vymyslet nedokázalo.
72'
Dánský celek si vybojoval výhodu rohového kopu, který rozehraje Mukhtar.
70'
A opět se píská Futácsův přestupek proti pravidlům, když tentokrát si nepohlídal ofsajdovou linii.
68'
Dalšího nedovoleného zákroku se dopustil Markó Futács, který už by se měl podobných faulů vyvarovat.
67'
Domácí dvěma slepenými góly hodně dobře nakročili k postupu do další fáze Evropské ligy a momentálně mohou hrát v úplném klidu.
65'
Markó Futács si opět pomohl v hlavičkovém souboji nedovoleně a tentokrát dostává žlutý trest.
65'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Kasper Fisker, přichází Simon Tibbling.
65'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Kamil Wilczek, přichází Zsolt Kalmár.
63'
Hajduk právě vstřelil branku!
ANTE ERCEG během několika minut udeřil podruhé! V pokutovém území hostů byla nejprve nastřelena tyč, po níž následoval ostrý centr před branku, kde dokázal Erceg nasměrovat míč do branky.
62'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Besar Halimi, přichází Kevin Mensah.
61'
Těsně před pokutovým územím hostů fauloval Svenn Crone a dostává žluté varování.
59'
Domácí se prosazují po rychlé akci. Z levé strany přiletěla přihrávka před branku, na kterou si skvěle naběhl ANTE ERCEG a zblízka protlačil míč do sítě.
58'
Markó Futács šel do vzdušného souboje, ve kterém si však vypomohl nedovoleně.
57'
Hysen Memolla si hodil míč příliš daleko od nohy, takže mu utekl za postranní čáru.
56'
Oba celky se poměrně často střídají v držení míče a ve druhé půli zatím příliš atraktivní podívanou nesledujeme.
55'
Příliš dlouhá přihrávka na pravou stranu v podání Hajduku skončila lacinou ztrátou míče.
53'
Další zblokovanou přihrávku hostujícího celku nepustila domácí obrana do pokutového území.
52'
Dlouhý aut doletěl až na Marka Futácse, který sebral míč před spoluhráčem, jenž také nabíhal na centr. Futács nedokázal zaskočit gólmana.
51'
Ostrý zákrok předvedl Svenn Crone. Rozhodčí však žlutou kartu nevytáhl, i když šlo o zbytečný faul.
50'
S přihrávkou z pravé strany si dokázal poradit Zoran Nižić a nepustil soupeře do šance.
49'
Domácí si přihrávají na vlastní obranné polovině, protože hosté jim nedávají příliš volného prostoru.
48'
Defenziva Hajduku se ocitla pod lehkým tlakem, ale dokázala si se situací poradit.
47'
Kamil Wilczek dohrál soupeře příliš důrazně, takže je mu pískán nedovolený zákrok.
46'
Máme za sebou první polovinu, ve které opět žádná branka nepadla. Více ze hry měli sice hosté, ale větší šance si připsali domácí. V největších příležitostech však skvěle zakročil hostující brankář, který nepustil ani jednu ránu za svá záda. Uvidíme, jak se bude vyvíjet druhý poločas a zda se nedočkáme i prodloužení či penalt. Druhý poločas začne přibližně v 21:31.
45+1'
45+1'
Volný přímý kop byl nakonec zahrán Kožuljem, který zvolil příou střelu a ta proletěla pouze kousek nad břevnem.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Christian Nørgaard poslal nedovoleně k zemi Nikolu Vlašiće, takže ještě uvidíme standardní situaci.
44'
Domácí přihrávku do vápna z pravé strany dokázala zablokovat hostující defenziva.
43'
Hamza chtěl přejít do útoku, ale soupeř ho zastavil nedovoleným zákrokem ještě na polovině Hajduku.
42'
Ofsajdovou pozici si podle sudího nedokázal pohlídat Hany Mukhtar, takže se hra opět přerušuje.
41'
Barry Hamza se pokusil prodrat do střelecké pozice, ale po dlouhém běhu už nedokázal dobře zamířit, takže poslal míč mimo.
40'
V závěru poločasu opět kombinují s míčem u kopaček domácí fotbalisté.
39'
Ve slušné příležitosti se po centru Memolly ocitl Zvonimir Kožulj, ale o kousek netrefil branku.
38'
Po delším časovém úseku se hráči Hajduku dostali k držení míče, který mají zatím na vlastní polovině.
37'
Brøndby pokračuje v útočném snažení a kombinuje na polovině soupeře.
36'
Ante Erceg se snažil uniknout Kasperu Fiskerovi, který domácího fotbalistu fauloval.
35'
Hajduk si v posledních minutách neví se soupeřem rady a vůbec se nedostává na útočnou polovinu.
34'
Kamil Wilczek už se mohl hnát sám na brankáře, ale to by nesměl stát v ofsajdovém postavení.
33'
Hosté si přihrávají na polovině soupeře, ale stále velmi daleko od soupeřovy branky.
32'
Přestupek proti pravidlům na útočné polovině v podání Hajduku znamená snadný zisk míče pro hosty.
30'
V posledních minutách nesledujeme příliš atraktivní podívanou, protože se hraje daleko od obou branek.
28'
Až Stipica dokázal poslat míč na útočnou polovinu, kde však Chorvati po několika soubojích o míč přišli.
27'
Hajduk se dostal k míči, ale nepovedlo se mu překročit středovou čáru.
26'
Aktivitu opět přebrali fotbalisté hostujícího celku, kteří zatím vypadají o něco lépe než jejich soupeř.
24'
Hamza poslal těžkou přihrávku, ale spoluhráč ji ještě dokázal udržet pro Hajduk.
23'
Po nepovedeném obranném zákroku už to vypadalo na roh hostů, ale Nižić zabojoval jako správný kapitán a ještě byl faulován soupeřem, takže získal míč pro své barvy.
22'
O něco více ze hry mají hosté, kteří drží častěji míč na kopačkách, ale nebezpečnější příležitost zatím měli domácí.
21'
Nikola Vlašić se dostal do pokutového území a chtěl přihrát před branku, ale záměr mu překazila pozorná obrana soupeře.
20'
Domácí kombinují s míčem u kopaček a hledají cestu skrz soupeřovu obranu.
18'
Míč letěl na Stipicu, ale ten končí na zemi po souboji se soupeřem. Sudí však situaci pustil, ale domácí brankář měl štěstí, že se míč odrazil ke spoluhráči a ten odvrátil.
17'
Po rychlém útoku se hostujícímu družstvu podařilo získat výhodu rohového kopu.
16'
Nejprve střílel Vlašić, ale gólman Rønnow dokázal míč vytěsnit. Došlo však k dorážce domácích, kterou Rønnow znovu skvěle vyrazil.
16'
Barry Hamza poslal centr od rohového praporku, který však hlavou odvrátila obrana dánského mužstva.
15'
Futács posílal přihrávku před branku, ale defenziva Brøndby dobře zareagovala a odvrátila na roh.
14'
Kamil Wilczek se dostal k zakončení ve vápně, ale nepovedlo se mu správně trefit míč, takže střela vyletěla hodně mimo hrací plochu.
13'
Po centru do pokutového území se domácí hráč dostal k zakončení, ale hlavou minul branku.
12'
Střelecký pokus vytáhl i Mukhtar, avšak rána ze střední vzdálenosti letěla vysoko nad branku.
11'
Zpoza vápna vyletěla zajímavá střela Hajduku, proti níž zakročil pozorný Dante Stipica.
10'
Za dlouhým míčem sice spěchal forvard Hajduku, leč po kontaktu se soupeřem padl k zemi. Izraelský sudí situaci vyhodnotil jako povolenou.
9'
Dlouhý míč obrana Brøndby odvracela nešikovně na soupeře. Nakonec se Hajduk dostal k zajímavému míči před branku, kde musel zasahovat Rønnow a vytlačil přihrávku před sebe. Nikdo z hráčů Hajduku před gólmanem Brøndby nebyl, takže ten mohl míč získat pod kontrolu.
8'
Ve středu pole skončil na trávníku Nikola Vlašić, takže Hajduk může zkusit nacentrovat k soupeřově pokutovému území.
7'
Nepovedená přihrávka hostujícího hráče končí za postranní čarou, takže hráči Hajduku dostanou další šanci vyvézt míč na soupeřovu polovinu.
6'
Fotbalisté Hajduku kombinují s míčem nedaleko vlastního pokutového území. Chorvatům se zatím nedaří dostat do útoku.
5'
Zoran Nižić předvedl zkušenosti, když nepustil Kamila Wilczeka k míči. Polský fotbalista navíc fauloval.
4'
Poměrně povedená rána ze střední vzdálenosti vyletěla z kopačky Zvonimira Kožulje. Jeho pokus však bránu o kousek minul.
4'
Hany Mukhtar si příliš předkopl míč na pravé straně, ale už ho nedokázal zastihnout na hrací ploše.
3'
Borja López si chtěl přehodit míč na druhou nohu, ale počínal si neobratně, takže míč vyletěl mimo hrací plochu a hosté měli autové vhazování.
2'
Fotbalisté Brøndby kombinují s míčem u kopaček na útočné polovině a hledají další mezeru v soupeřově defenzivě.
1'
Dánové jsou v úvodu velice aktivní a do zakončení se po pravé straně dostal Kamil Wilczek, nicméně jeho tvrdou ránu nadvakrát zpacifikoval gólman Hajduku.
1'
Hned v úvodní minutě se k hlavičce dostali hosté, ale ta byla z příliš velké dálky, takže Stipica pohodlně zasáhl.
1'

HNK Hajduk Split: Stipica – Juranović, Nižić (C), López, Memolla – Gentzoglou, Kožulj, Hamza – Vlašić, Futásc, Erceg
Náhradníci: Letica – Rosa, Ohandza, Pešić, Said, Šehić, Fomitschow

Brøndby IF: Rønnow – Larsson (C), Hermannson, Röcker, Crone – Fisker, Nørgaard, Christensen – Wilczek, Mukhtar, Halimi
Náhradníci: Bellot – Sikošek, Kalmár, Tibbling, Mensah, Blažek, Andersen

Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni (všichni Izrael).
Brøndby IF

Celek, ve kterém působí český fotbalista Jan Kliment, také nastoupil do druhého předkola, ve kterém se utkal s finským VPS. Na domácí půdě Dánové zaznamenali výhru 2:0, která se stala základem pro postup do další fáze, jelikož v odvetě Finové zvítězili 2:1, což samozřejmě stačit nemohlo. Právě v odvetném utkání se nechal vyloučit český útočník, kterého neminul disciplinární trest.
HNK Hajduk Split

Chorvatský celek má za sebou již jedno pohárové představení, když ve druhém předkole vyzval bulharské Levski Sofia. S houževnatým soupeřem si Chorvaté dokázali dvakrát poradit a zvítězili na vlastní půdě 1:0, aby postup potvrdili v odvetě po výhře 2:1. V ligové soutěži má za sebou Hajduk již tři kola, v nichž dokázal získat sedm bodů.
V rámci odvetného utkání 3. předkola Evropské ligy se spolu utkávají celky HNK Hajduk Split a Brøndby IF. Úvodní utkání v Dánsku skončilo bezbrankovou remízou, takže se máme v odvetě na co těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.