Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Rapid Vídeň - 9. srpna 2018   21:05

Bratislava
Bratislava
29' Božikov  • 49' Barać(vl.)
2:1
(1:1)
Rapid Vídeň
Rapid Vídeň
12' Schwab
Bratislava
Greif – Apau, Saláta, Bajrić, Božikov – Nono (87. Rabiu) – Moha, Holman (46. Savičević), Dražić (90. Laczko) – Šporar, Čavrić
Ružinský – Cmiljanić, Hološko, Laczko, Rabiu, Savičević, Suchockij
Raczkowski – Obukowicz, Siejka (vš. Polsko)
Pasienky, Bratislava
Rapid Vídeň
Strebinger – Potzmann, Sonnleitner, Barać, Bolingoli-Mbombo – Ljubičić, Schwab – Murg (77. Guillemenot), Knasmüllner (68. Ivan), Berisha – Alar
Knoflach – Auer, Guillemenot, Ivan, Kostić, Martić, Muldur

Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:8. Rohy: 9:8. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:9.
Fotbalisté Slovanu Bratislava v dramatickém derby zdolali Rapid Vídeň 2:1 a odveta ve Vídni příští týden slibuje skvělou podívanou.

Rapid zápas výborně rozehrál, když už ve 12. minutě využil trestuhodné chyby domácí defenzivy Stefan Schwab, který si po rohovém kopu dokonce mohl zpracovat míč uprostřed pokutového území a přesně zakončil. Slovanu se podařilo vyrovnat v závěru úvodní půlhodiny díky brance Vasila Božikova rovněž po rohovém kopu.

Po změně stran Rapid promarnil obrovskou příležitost k vedení, když Greif fantasticky vyrazil takřka gólovou střelu Berishy a z protiútoku si Čavrićův centr do vlastní sítě srazil Mateo Barać. V závěru zápasu hosté dostali velký dárek v podobě více než sporné penalty, tu však neproměnil Alar a při jeho dorážce Apau odkopával míč dost možná zpoza brankové čáry, polští rozhodčí ale branku neviděli.
90+4'
90+4'
Rohový kop ještě vybojovali i hosté, po centru Guillemenota Ivan střílel bez přípravy mimo branku.
90+2'
Po rohovém kopu Slovanu vznikla obrovská skrumáž před brankou Rapidu, Salátovi je ale pískán faul na Sonnleitnera.
90+1'
Moha se po hranici pokutového území prosadil do střelecké pozice, trefil ale jen bránícího Baraće.
90+1'
Rozhodčí Raczkowski nastavuje čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dražić, přichází Laczko.
89'
Žlutou kartu vidí Boli Bolingoli-Mbombo, bratranec Romela Lukaka.
89'
Savičevićovu nebezpečnou střelu brankář Strebinger kryje!
88'
Slovan bude zahrávat velmi nebezpečnou standardní situaci po odpískané ruce Potzmanna, ten navíc inkasuje žlutou kartu.
87'
Zhruba sedm minut čekal u postranní čáry Rabiu na vstup do hřiště, nakonec se dočkal. Z boje je stažen Nono.
85'
Při dorážce Alara se jednalo o extrémně těsnou situaci a dost možná Apau odkopával míč už zpoza brankové čáry, polští rozhodčí ale nechali ve hře opakovat.
84'
Brankář Greif chytá střelu Alara z pokutového kopu! Při dorážce ještě zakončoval Alar a Apau odkopává velmi hraničně z brankové čáry!
83'
Žlutou kartu vidí domácí náhradník Filip Hološko, trenér Ševela je navíc vykázán z lavičky.
82'
Velmi sporná penalta! Savičević ve skluzu ukopl míč jednomu ze soupeřů, rozhodčí Raczkowski k domácímu šoku píská penaltu!
81'
Pokutový kop pro Rapid!
81'
Centr Alara byl příliš dlouhý pro jeho spoluhráče, hosté hrají s míčem ve středu hřiště.
79'
Nový muž na trávníku Jérémy Guillemenot vybojoval žlutou kartu pro Kornela Salátu.
77'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Murg, přichází Guillemenot.
76'
Rohový kop pro Slovan, Nonův centr se neujal.
75'
Savičević byl při další útočné akci Slovanu přistižen v postavení mimo hru.
73'
Potzmann ve středu hřiště fauloval Dražiće, jednalo se o třetí nedovolený zákrok druhého poločasu a všechny mají na svědomí hosté. Slovan po změně stran ještě nefauloval!
72'
Po hezké kombinaci Slovanu na pravé straně Čavrić při vniknutí do "šestnáctky" ztratil rovnováhu a to zachránilo Rapid od hrozby další nepříjemné situace.
70'
Berisha na levém křídle vybojoval rohový kop, od praporku centr před branku adresoval Murg, v pokutovém území Slovanu ale kraluje Kornel Saláta.
68'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Knasmüllner, přichází Ivan.
65'
Čavrič potáhl míč k pokutovému území, využil odstupování Bolingoli-Mbomba, následně střílel do brankáře Strebingera a ten si připisuje svůj první úspěšný zákrok.
63'
Moha si na levém křídle ukopl míč příliš daleko, následně se marně pokoušel vymodlit Potzmannův faul.
61'
I po hodině hry platí, že Slovan nadále jen jednou vystřelil na branku, vede nad svým sokem ale 2:1.
60'
Rohový kop pro Rapid, Murgův centr se ale neujal.
58'
Slovan kombinuje ve středu hřiště, hosté hrají ve výrazném útlumu.
56'
Útočný výpad Rapidu končí jen ofsajdem Berishy, výborně v defenzivě zapracoval Saláta, který soka vystavil do nedovoleného postavení.
55'
Centr Savičeviće z rohového kopu brankář Strebinger neudržel a Saláta střílí mimo branku!
54'
Šporar se pokusil po pravém křídle proniknout kolem Baraće, chorvatský obránce mu ukopl míč za branku.
53'
Dražić potáhl míč po útočné polovině, na hranici pokutového území po kontaktu se soupeřem padl k zemi, píšťalka polského sudího ale zůstala němá.
51'
Thomas Murg fauloval Dražiće při vznikajícím protiútoku Slovanu a vidí žlutou kartu.
49'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Už podruhé dnes Slovan udeřil poté, co přežil velmi nepříjemnou situaci před svoji brankou!

Tentokrát Savićević vysunul na pravé křídlo Čavriće, jehož centr si do vlastní branky si srazil MATEO BARAĆ!
48'
Po povedené akci hostů se v pokutovém území ocitl naprosto osamocený Berisha a proti jeho tvrdé ráně Greif vytáhl fantastický zákrok!
46'
Slovan velmi brzy vybojoval šestý rohový kop, místo vystřídaného Holmana jej tentokrát zahrával Španěl Nono, jeho přetažený centr Božikov nasměroval jen na horní síť.
46'
Domácí o přestávce vystřídali, Davida Holmana na trávníku nahradil Vukan Savičević.
46'
Po prvním poločase Slovan hraje ve velkém derby s Rapidem Vídeň 1:1, když oba týmy se dokázaly prosadit po rohových kopech.

V úvodní půlhodině jsme viděli velmi svižný fotbal s šancemi na obou stranách včetně břevna Murga ze středového kruhu, tak závěrečná čtvrthodina už nabídla velmi nezáživnou podívanou plnou nepřesností.
45+1'
45+1'
Po dlouhé době Slovan sehrál fotbalovější akci, Apau v jejím závěru na pravém křídle vybojoval pátý rohový kop.
45'
Rozhodčí Raczkowski k úvodnímu poločasu přidá jednu nastavenou minutu.
43'
Žlutou kartu dostává Nono (SK Rapid Vídeň).
41'
Nutno podotknout, že fotbal z Pasienek se zcela vytratil, do hry obou týmů se vkrádá častá nepřesnost.
39'
Žlutou kartu dostává Moha (ŠK Slovan Bratislava).
38'
Čavrićův centr přeletěl pokutové území Rapidu, po teči jednoho z hostujících hráčů bude vhazovat Moha.
36'
Tempo zápasu trochu opadlo, teď se hraje daleko od obou branek.
33'
Neúspěšná souhra hostů po levém křídle, rozehrávat bude brankář Greif.
31'
Holman se pokusil kolmicí vysunout Šporara za domácí obranou, jeho přihrávce ale stačil vystavit stopku pozorný Barac.
29'
Také Slovan udeřil z rohového kopu! Holman svůj centr posadil na hlavu VASILA BOŽIKOVA a bulharský kapitán Slovanu "koníčkem" nasměroval o zem do horního rohu hostující branky!
27'
Murg se ujal míče na polovině hřiště, a poté se snažil překvapit brankáře Greifa střelou ze středového kruhu, trefil břevno!
26'
Božinov šikovně uvolnil na levém křídle Dražiće, jeho centr ale jen proletěl pokutovým územím.
24'
Holman svůj přetažený centr od rohového praporku nasměroval na hlavu Šporara, jeho střelecký pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
23'
Po následném rohovém kopu se míč šťastně odrazil ke Šporarovi, jeho střelu z otočky hosté sráží vedle své branky.
22'
Holmanův centr Schwab prodloužil za hostující branku, kapitán Rapidu je zatím takřka u všeho před oběma brankami.
22'
Další Mohův průnik po levém křídle, Schwab si tentokrát pomohl rukami a píská se proti hostům.
21'
Moha se po levém křídle protáhl do pokutového území, ovšem skutečně fantastickým zákrokem mu míč odebral Schwab.
20'
Murg si ve středu pole vynutil faul domácího kapitána Božikova, hosté v těchto momentech zápas kontrolují.
19'
Tempo zápasu trochu opadlo, oba týmy se snaží lépe bránit než v úvodu zápasu a nepouštět soupeře do výraznějších příležitostí.
17'
Slovan kombinuje na útočné polovině, zatím ale daleko od branky Strebingera.
15'
Znovu zahrozil Rapid, Bolingoli-Mbombo z dálky ale branku Slovanu netrefil.
14'
Šance pro Slovan! Šporar se probil po levém křídle a hledal před brankou Holmana, těsně před ním ale stačil míč ukopnout Sonnleitner.
12'
Rapid právě vstřelil branku!
Zmíněný třetí roh Rapidu už vedl k úvodní brance! Defenziva Slovanu si totiž počínala naprosto katastrofálně, po Murgově centru nechala na středu pokutového území naprosto osamoceného STEFANA SCHWABA, jenž si dokonce mohl zpracovat míč a snadno prostřelit brankáře Greifa!
12'
Hosté na levém křídle vybojovali svůj třetí rohový kop, Slovan se dostává pod mírný tlak.
10'
Už třetí střelecký pokus si připisuje Stefan Schwab, ten zpoza pokutového území střílel prudce, ovšem vysoko nad branku.
9'
Čavrić se neprobil kolem pozorného Schwaba míč se ale odrazil zpět k domácím.
7'
Bolingoli-Mbombo jemným obloučkem do pokutového území našel Alara, tomu je ale pískáno zpracování míče rukou.
5'
Od úvodu se hraje svižný fotbal, další střelecké zakončení si do statistik připisuje Schwab, jeho rána zpoza pokutového území postrádala potřebnou kvalitu.
4'
Čavrič se z pravého křídla prokličkoval do pokutového území kolem Bolingoliho-Mbomba, následně střílel do boční sítě.
2'
První nebezpečnou útočnou akci vedli hosté, Schwabova střela od rohu pokutového území ale minula vzdálenější tyč branky Slovanu.
1'
Rozehráno! Domácí "belasí" hrají tradičně ve světle modých dresech, Rapid dnes oblékl červeno-černou kombinaci.
1'

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, Bajrić, Božikov – Nono – Moha, Holman, Dražić – Šporar, Čavrić
Náhradníci: Ružinský – Cmiljanić, Hološko, Laczko, Rabiu, Savičević, Suchockij

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Potzmann, Sonnleitner, Barać, Bolingoli-Mbombo – Ljubičić, Schwab – Murg, Knasmüller, Berisha – Alar
Náhradníci: Knoflach – Auer, Guillemenot, Ivan, Kostić, Martić, Muldur

Rozhodčí: Raczkowski – Obukowicz, Siejka (vš. Polsko).
SK Rapid Vídeň

Rakouský klub je neméně slavný. Domácí soutěž dokázal vyhrát už dvaatřicetkrát. V loňském ročníku rakouské ligy ale Rapid skončil až třetí s výraznou ztrátou na mistrovský Salcburk i druhý Sturm Graz.

Do nového ročníku Rapid vstoupil vítězstvím 3:0 na hřišti Admiry, poté ale neuspěl v domácím prostředí proti Altachu, kterému se jednobrankové manko podařilo smazat trefou v 88. minutě.

Zatímco Slovan už v Evropské lize má za sebou dvě předkola, tak pro Rapid je dnešní utkání letošní pohárovou premiérou.
ŠK Slovan Bratislava

Slovan je jediným týmem z bývalého Československa, kterému se podařilo v historii vyhrát evropský pohár. Slovanu se to podařilo v roce 1969, kdy ve finále Poháru vítězů pohárů v Basileji zdolal slavnou Barcelonu.

Samostatnou slovenskou ligu Slovan dokázal vyhrát již osmkrát, naposledy ale v roce 2014, v posledních třech sezónách skončil vždy na druhém místě.

V posledních dvou letech Slovan vždy vyhrál alespoň domácí pohár, propadl ale v Evropě. V roce 2016 ve druhém předkole Evropské ligy nestačil na lotyšskou Jelgavu, loni o kolo dále vypadl s dánským Lyngby.

Letošní sezónu Slovan rozehrál ligovými vítězstvími nad Zlatými Moravcemi 4:1 a Podbrezovou 3:0. V Evropské lize už má za sebou dva soupeře, snadno prošel přes moldavské Milsami Orhei, naopak jen s velkým vypětím sil postoupil přes maltského outsidera Balzam (1:2 venku, 3:1 doma).
Hezký čtvrteční večer při sledování jednoho z hlavních šlágrů celého dnešního programu třetího předkola Evropské ligy, ve velkém derby se střetne Slovan Bratislava s Rapidem Vídeň.

Pro fotbalové fajnšmejkry je škoda, že dostavba nového stadiónu na Tehelném poli je ještě ve finální fázi, přesto stadión Pasienky bude praskat ve švech, obě metropole dělí jen necelých 70 kilometrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.