Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Hajduk Split : FCSB - 9. srpna 2018   20:45

Hajduk Split
0:0
(0:0)
FCSB
FCSB
Posavec – Juranović (C), Mikulić, Vučur, López, Fomitschow – Jurić, Barry (76. Futács), Caktaš – Ivanovski (64. Said), Gyurcsó (56. Šego)
Ljubić – Futács, Šego, Palaversa, Said, Tudor, Ismajli
Tiago Martins – Luis Campos, Pedro Almeida (všichni Portugalsko)
Stadion Poljud, Split
FCSB
Bălgrădean – Benzar, Planić, Bălașa, Momčilović (45. Morais) – Pintilii, Filip – Man (46. Jakoliš), Tănase (C) (87. Morutan), Teixeira – Gnohéré
Vlad – Nedelcu, Coman, Morutan, Morais, Jakoliš, Rusescu

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 10:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 23:17.
Je dobojováno a zápas nakonec končí bezbrankovou remízou. Téměř celý druhý poločas jsme sledovali velmi nezáživné utkání bez jakýchkoliv brankových příležitostí. Nakonec ale měli oba celky šanci rozhodnout zápas, v devadesáté minutě orazítkoval břevno Caktaš a těsně před koncem ještě vychytal Morutana ve stoprocentní šanci brankář Posavec.
90+5'
90+4'
Po krásné kombinaci na levé straně se dostal ke střele z dobré pozice Morutan, proti jehož přízemní ráně předvedl výborný zákrok Posavec, jenž nyní zcela jednoznačně podržel svůj tým!
90+3'
Said se dostával do slibné šance, ovšem v klíčovou chvíli podklouzl a o balon ho následně připravil Planić.
90+2'
Bălgrădean má v posledních minutách plné ruce práce, nyní musel likvidovat dalekonosnou ránu Juriće, která mířila přesně k tyči.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly ještě nastaveny čtyři minuty.
90'
Obrovská šance domácího celku! Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Caktaš, který ale trefil pouze břevno hostující brány.
89'
Teixeira se utrhl na levé straně a poté chtěl svým centrem najít Gnohérého, jenže balon mu sjel po noze a nakonec zamířil do zámezí.
88'
Ve středu hřiště stáhl Jakoliš k zemi unikajícího Caktaše a může být rád, že za svůj zákrok nevidí žluté napomenutí.
87'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Tănase, přichází Morutan.
86'
Said si zaběhl za obranu hostů na kolmici Juriće a už už to vypadalo, že půjde sám na bránu, jenže Bălgrădean vyběhl daleko ze své brány a míč zakopl do zámezí.
85'
Žlutou kartu dostává Juranović (HNK Hajduk Split).
83'
Po dobrém centru Fomitschowa se ke střele z hranice šestnáctky dostal Said, jenž však netrefil balon ideálně a jeho zakončení o pořádný kus minulo hostující svatyni.
82'
Žlutou kartu dostává Bălgrădean (FCSB).
81'
Said si zpracoval balon na hranici šestnáctky a poté vypálil na Bălgrădeana. Ten ale nemusel zasahovat, jelikož do střely se obětavě vrhl Planić, od kterého se míč odrazil do zámezí.
80'
Domácí se nyní usadili na útočné polovině a snaží se svého soupeře dostat pod tlak, ovšem to se jim zatím příliš nedaří.
79'
Po chvilce strávené na hřišti se k hlavičce probojoval Futács, avšak jeho zakončení nebylo přesné a Bălgrădean pouze kontroloval míč očima.
78'
Gnohéré si zabíhal za obranu domácího celku na pas Tănase, avšak pas hostujícího kapitána byl příliš pomalý a balon pro sebe získal López.
77'
Hosté měli následně k dispozici také rohový kop, ale k hlavičce se nikdo nedostal, jelikož Posavec včas vyběhl a balon vyboxoval.
76'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Barry, přichází Futács.
75'
Steaua měla možnost udeřit z volného přímého kopu, avšak Jakolišův centr odvrátil Vučur.
74'
Žlutou kartu dostává Barry (HNK Hajduk Split).
73'
O individuální akci po pravé straně se pokoušel Juranović, ale jeho snažení překazil dobrým obranným skluzem Morais.
71'
Po dlouhé době si na balon sáhl také gólman Bălgrădean, který bez sebemenších potíži lapil slabou hlavičku Šega.
70'
Po rozehrávce volného přímého kopu se k hlavičce dostal Vučur, avšak jeho zakončení nezamířilo mezi tři tyče.
69'
Žlutou kartu dostává Morais (FCSB).
68'
Po souboji s Šegem zůstal na hrací ploše ležet Planić a na hřiště dnes již poněkolikáté míří lékařský tým hostů.
67'
Šego se dostával do dobré palebné pozice, jenže v době přihrávky Barryho se nacházel v ofsajdu, takže jeho akci přerušil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
66'
Said se chtěl protáhnout po lajně okolo Benzara, jenže při snaze obejít hostujícího obránce si pomohl nedovoleným způsobem a byl mu odpískán faul.
65'
Ani ve druhém poločase nejsme svědky nějaké záživné podívané. Ba naopak. Oba soupeři se soustředí především na obranu a nikdo není schopný vymyslet něco kloudného směrem do útoku.
64'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Ivanovski, přichází Said.
63'
Barry ve středu hřiště přišel o balon a následně musel faulovat unikajícího Filipa. Za svůj zákrok si vysloužil důraznou domluvu od hlavního sudího.
62'
Filip poslal do vápna dobrý centr z pravé strany, ale Posavec včas vyběhl z brány a míč si ze vzduchu stáhl pro sebe.
61'
Gnohéré vybojoval balon a poté chtěl vyslat do úniku Tănaseho, jenže jeho pas byl příliš dlouhý a skončil až u brankáře Posavce.
60'
Ke střele ze střední vzdálenosti se nyní odhodlal Caktaš, avšak jeho rána nebyla povedená a o pořádný kus minula Bălgrădeanovu svatyni.
59'
Po zisku balonu šli domácí do rychlého brejku, který táhl Jurić. Ten si ale vůbec neporozuměl s Šegem a jejich neshody využil Planić, který míč odkopl do bezpečí.
57'
Šego se ihned zapojil do hry a poté, co příkladně zabojoval o balon, uvedou hráči Hajduku míč do hry autovým vhazováním.
56'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Gyurcsó, přichází Šego.
55'
Teixeira nyní až příliš dlouho čekal na balon a nakonec ho předskočil Juranović, který následně přenesl hru na volného Vučura.
54'
Teixeira si naběhl za obranu domácích na pas Tănaseho a následně vracel míč na volného Gnohérého, jenže ten jeho přihrávku přeběhl, takže z této slibně vypadající šance nic nevzniklo.
53'
Jurićovu nabídku z levé strany prodlužoval na zadní tyč Ivanovski, ovšem jeho kolega z útoku Gyurcsó se kvůli zásahu jednoho z obránců rumunského celku nedostal.
52'
Jenže ani červeným se rozehrávka vůbec nepovedla, Pintiliiho centr bez problému odvrátil Vučur.
51'
López u postranní čáry poslal k zemi Jakoliše a standardní situaci si vyzkouší také hosté.
50'
Teixeira chtěl Posavce překvapit dalekonosnou střelou, avšak ta mu příliš nesedla a míč o pořádný kus minul domácí svatyni.
49'
Filip se chtěl protáhnout po levé straně, jenže Juranović ho uhlídal a bude z toho pouze autové vhazování pro FCSB.
48'
Po ruce Planiće měl Hajduk volný přímý kop, ale na centr Juriće si naskočil pouze Benzar, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
47'
Žlutou kartu dostává Planić (FCSB).
46'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Man, přichází Jakoliš.
46'
Portugalský sudí hvizdem ukončil první půli a hráči odcházejí do kabin za stavu 0:0. Zatím sledujeme velmi nezáživné utkání s minimem šancí a zajímavých příležitostí. Blíže ke gólu měli spíše domácí fotbalisté, kteří se sice snažili něco vymyslet směrem dopředu, ovšem nic kloudného z jejich dílny zatím nevyšlo.
45+5'
45+4'
Hosté měli ještě v závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky šanci udeřit ze standardní situace, ale ani pokus Filipa nezamířil mezi tři tyče.
45+3'
Po pár desítkách sekund se hostující křídelník odporoučel za postranní čáru. V jeho případě je ale jisté, že bude v zápase pokračovat.
45+2'
Fyzioterapeuti rumunského celku mají v posledních chvílích co dělat. Nyní se na trávníku ocitl Man, jenž si také žádá ošetření.
45+1'
Žlutou kartu dostává Gnohéré (FCSB).
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny čtyři minuty.
45'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Momčilović, přichází Morais.
44'
Ke střele z velkého úhlu se odhodlal Teixeira, jenže ani on si nepohlídal ofsajdové postavení a praporek asistenta sudího okamžitě vyletěl vzhůru.
43'
Je tomu skutečně tak, Momčilović odkulhal do zámezí a z jeho výrazu je patrné, že dál už to zkrátka nepůjde.
42'
Ve vápně domácího celku zůstává ležet Momčilović, který se drží za zadní stehenní sval. Vypadá to, že se bude muset střídat.
41'
Caktaš nabízel míč pod sebe na Barryho, jenže ten byl v souboji přetlačen Filipem a k balonu se vůbec nedostal.
40'
Po volném přímém kopu se sice hlavičkoval Vučur, ovšem ten se v době rozehrávky nacházel v ofsajdu, a případný gól by tak nemohl platit.
38'
Na trávníku zůstal po zákroku hostujícího kapitána ležet Jurić, jenž je momentálně ošetřován. Jakmile lékařský tým opustí hřiště, bílí budou zahrávat standardní situaci.
37'
Žlutou kartu dostává Tănase (FCSB).
36'
Do slibné pozice pro zakončení se teď dostal Ivanovski, který ale netrefil míč hlavou ideálně a Bălgrădean ani nemusel zasahovat.
35'
Ale ani z toho vůbec nic nevzniklo, neboť Lópezův centr do vápna bez sebemenších problémů odvrátil Momčilović.
34'
Barry se šikovně zbavil Filipa, který jej následně stáhl k zemi a hlavní sudí píská faul. Bude z toho volný přímý kop pro domácí.
33'
Man dobře napadal rozehrávku Hajduku a Lópezovi nakonec nezbylo nic jiného než zapojit do hry i brankáře Posavce.
32'
Caktaš se chtěl prosadit individuální akcí středem hřiště, jenže Planić byl při bránění pozorný a dokázal ho o balon připravit.
30'
Juranović chtěl přenést hru doleva na volného Lópeze, ale pas mu vůbec nesedl a míč skončil až na tribuně.
29'
Po nepřesné přihrávce Benzara se dostal pod tlak Filip, který proti přesile neměl nárok udržet balon a kombinovat nyní mohou hráči Splitu.
28'
Barryho centr mířil do dobrého prostoru, avšak nikdo z jeho spoluhráčů se nenacházel ve vápně, tudíž přišla tato zajímavá nabídka vniveč.
27'
Dlouhý nákop Planiće mířil na rozběhnutého Gnohérého, jenže gólman Posavec celou situaci dobře přečetl, vyběhl z brány a míč si stáhl ze vzduchu pro sebe.
26'
Už už to vypadalo, že Teixeira se dostane do slibné šance, avšak portugalský záložník si poté příliš předkopl míč a Juranović mu jej následně ukopl.
25'
Přetaženou nabídku Juriće vracel před bránu na Gyurcsa Ivanovski, avšak díky včasnému zásahu bránícího Planiće se domácí forvard k zakončení nedostal.
24'
Jenže Caktašovi se centr z dobré pozice vůbec nepovedl a balon v pohodě odvrátil do bezpečí dobře postavený Man.
23'
Juranović se nejprve zbavil svého strážce a poté byl faulován Pintiliim, volný přímý kop pro Split z velmi zajímavé pozice.
22'
Zatím sledujeme velmi opatrný duel a je zcela zřejmé, že ani jeden celek nechce inkasovat jako první.
21'
Z toho samotného sice nic nevzniklo, ovšem míč se poté odrazil k volnému Barrymu, jehož tvrdá pumelice z hranice pokutového území ale minula bránu FCSB.
20'
Jurićův centr z levé strany byl zblokován obranou hostů, bude z toho první rohový kop dnešního zápasu.
19'
Rozehrávku soupeře napadal i na druhé straně Gnohéré, jenže ten si v souboji s Lópezem pomohl faulem, takže Hajduk bude moci v klidu rozehrávat.
18'
Na Bălgrădeana velmi aktivně dotíral Ivanovski a hostujícímu brankáři nakonec nezbylo nic jiného než odkopnout balon daleko od své brány.
17'
Filipova nabídka propadla až k volnému Gnohérému, jenž však prováhal ideální moment ke střele a Vučur mu následně míč ukopl.
16'
Hosté ji ale rozehráli na krátkou vzdálenost a jejich další akci rozjíždí z vlastní obranné poloviny stoper Bălasa.
15'
Tănase byl na levé straně zbytečně dohrán Juranovićem a hráči v červených dresech budou mít k dispozici první standardní situaci.
14'
O chvíli později musel Bălgrădean opět zasahovat, tentokráte si poradil se střelou Caktaše zpoza šestnáctky.
13'
První velká šance zápasu! Po centru z pravé strany se ocitl na zadní tyči nikým nehlídaný Fomitschow, který ale přízemní ranou nedokázal překonat hostujícího brankáře.
12'
Žlutou kartu dostává López (HNK Hajduk Split).
11'
López se chtěl prodrat po levé lajně, jenže Benzar mu včas zastoupil cestu a navíc ještě vybojoval autové vhazování pro svůj celek.
10'
Po menším zaváhání v obraně FCSB se balon odrazil k Gyurcsóvi, jenž z otočky vypálil na Bălgrădeana. Hostující gólman byl ale připravený a jeho pomalé zakončení v pohodě lapil.
9'
Tănase se s ničím nepáral a zkusil překvapit Posavece střelou z velké dálky, ovšem rána hostujícího kapitána zamířila vysoko na bránu Splitu.
8'
Barry chtěl jemnou tečí propíchnout balon na nabíhajícího si Ivanovskiho, jenže přihrávka se mu vůbec nepovedla a nakonec zamířila až za postranní čáru.
7'
Centr z pravé strany propadl až ke Gnohérému, jenž se chtěl otočit s balonem okolo Mikuliće. Tomu však přispěchal na pomoc López a společně francouzského fotbalistu ve službách Bukurešti odzbrojili.
6'
Hra se nyní velmi kouskuje a vidíme spoustu nepřesností a nedovolených zákroků. Dalším takovým se prezentoval Gnohéré, jenž zcela zbytečně zajel do Vučura.
5'
Ivanovski obral o balon Benzara a mohl jít ze strany sám na Bălgădeana, jenže portugalský sudí odpískal domácímu forvardovi faul.
4'
Bogdan Planić opouští hřiště za doprovodu lékařského týmu a vypadá to, že bude moci pokračovat v dnešním mači.
3'
V hlavičkovém souboji se nepříjemně srazili Caktaš a Planić. Hůře to vypadá se stoperem rumunského celku, který je momentálně ošetřován na hrací ploše.
2'
První akci zápasu táhl po pravé straně Juranović, jenž se snažil prosmýknout okolo Momčiloviće. Ten byl ale při bránění pozorný a nepustil domácí do šance.
1'
Hlavní sudí poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Úvodního výkopu se ujali hráči Hajduku, kteří dnes nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil červenou sadu.
1'

HNK Hajduk Split: Posavec – Juranović (C), Mikulić, Vučur, López, Fomitschow – Jurić, Barry, Caktaš – Ivanovski, Gyurcsó
Náhradníci: Ljubić – Futács, Šego, Palaversa, Said, Tudor, Ismajli

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planić, Bălașa, Momčilović – Pintilii, Filip – Man, Tănase (C), Teixeira – Gnohéré
Náhradníci: Vlad – Nedelcu, Coman, Morutan, Morais, Jakoliš, Rusescu

Rozhodčí: Tiago Martins – Luis Campos, Pedro Almeida (všichni Portugalsko).
FCSB

Celek z hlavního města Rumunska skončil v minulé sezoně Ligy I na druhém místě, což bylo pro tak ambiciózní celek menším zklamáním. Přesto ale bude mít Steaua šanci prokousat se náročnou kvalifikací a postoupit do základní skupiny Evropské ligy, v níž se představila také loni. Tehdy se utkala s izraelskou Be'er Shevou, Luganem a také Plzní a díky druhému místu dokonce postoupila do vyřazovacích bojů. Tam narazila na Lazio Řím, který v úvodním duelu dokázala porazit 1:0, ovšem poté potvrdil italský tým roli favorita a na domácí půdě rozstřílel červeno-modré 5:1. Stejně jako Hajduk nevstoupila letos parta vedená koučem Dicou do domácí nejvyšší soutěže nejlépe. Po třech odehraných kolech má Bukurešť na svém kontě čtyři body a momentálně jí patří až šestá příčka.
HNK Hajduk Split

Hajduk se do předkola Evropské ligy dostal díky třetímu místu v posledním ročníku nejvyšší chorvatské soutěže. V druhé nejprestižnější soutěži starého kontinentu se představil i loni a nevedl si vůbec špatně. Na úvod si Split poradil s Levski Sofia a následně také s dánským Bröndby. V závěrečném kole kvalifikace narazil na slavný Everton, jenž už byl nad jeho síly a po výsledcích 0:2 a 1:1 se sen o účasti v hlavní části rozplynul. V sezoně 2018/2019 už mají svěřenci kouče Kopiće za sebou čtyři mače. Zatímco dvojzápas se Slavií Sofia zvládli na výbornou a po výhrách 1:0 a 3:2 postoupili dál, tak vstup do ligy jim vůbec nevyšel. V prvním kole byl nad jejich síly Osijek a následně uhráli pouze remízu s Lokomotivem Záhřeb, takže proti FCSB má Hajduk co napravovat.
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Kvalifikace evropských pohárů se pomalu blíží ke konci a tento týden jsou na programu již třetí předkola. My se v tomto online přenosu zaměříme na duel, ve kterém HNK Hajduk Split vyzve FCSB. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.