Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FCSB : Hajduk Split - 16. srpna 2018   20:30

FCSB
FCSB
55' Gnohere  • 90+3' Gnohere
2:1
(0:0)
Hajduk Split
82' Said
FCSB
Vlad – Rusescu, Coman, Jakolis, Morutan, Nedelcu, Popescu
Juan Martinez Munuera – Diego Barbero Sevilla, César Manuel Noval Font
Arena Naţională, Bukurešť
Ljubic – Gyurcso, Jairo, Ismajli, Palaversa, Sego, Sehic

Z postupu se nakonec raduje rumunský FCSB, který doslova urval vítězství 2:1 ve strhujícím závěru, největším hrdinou je Harlem Gnohere, který vstřelil obě branky svého týmu, tu druhou v 93. minutě. Na FCSB čeká ve dvojzápase o skupinu Evropské ligy Rapid Vídeň.
90+6'
90+3'
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
Po centru Beznara se podruhé v zápase prosazuje Harlem GNOHERE, který přesnou hlavičkou do odkryté brány nejspíš posouvá svůj tým do další fáze Evropské ligy!
90+2'
Ani další zakončení Nedelcua nekončí šancí, tentokrát hlavička nad a další uplynulý čas pro Hajduk.
90+2'
První minuta je pryč a míč je v držení brankáře Hajduku.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty.
90'
Hra se navíc odehrává daleko od brány Hajduku Split, který kráčí k překvapivému postupu.
89'
Pro rumunský celek běží čas rychle, do konce základní hrací doby zbývá jen minuta.
86'
Žlutou kartu dostává Junior Morais Maranhao (FCSB).
85'
Nedelcu vypálil z velké dálky vysoko nad, další ušetřený čas pro Hajduk.
84'
Vývoj se pokouší zlomit Teixiera, ale jeho přetažený centr sbírá brankář Posaveč.
84'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Pintili, přichází Rusescu.
83'
No a nyní se situace mění, FCSB nutně potřebuje vstřelit branku.
82'
Hajduk právě vstřelil branku!
Tak nakonec je skutečně vyrovnáno! Vlastně první vážnější šance Hajduku Split končí vyrovnávací brankou, která by znamenala postup! Po perfektním centru se Jaira se prosazuje AHMED SAID hlavou!
81'
Hajduku se nedaří svého soupeře zatlačit, k vyrovnávací a postupové brance má zatím hodně daleko.
79'
Žlutou kartu dostává Caktaš (HNK Hajduk Split).
77'
A Man v akci znovu. Tentokrát vybojoval faul a ušetřil minimálně další minutku.
76'
Dennis Man vystřelil zpoza vápna jen do rukavic Posaveče.
73'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Ivanovski, přichází Sego.
72'
Teď se hra přelévá ze strany na stranu a za poslední 2 minuty bylo k vidění skoro více zajímavého než doposud. Nejdřív zákrokem nohou zachránil Balgradean svůj tým od inkasování, poté FCSB nevyřešilo útok 3 na 2 a nyní chyběl Ivanovskimu k zakončení z bezprostřední blízkosti jen krok.
69'
Teixeira po vynikající individuální akci upadl ve vápně, tentokrát však rozhodčí Manuera pokutový kop nezapískal.
68'
Hajduk se snaží přidat, nicméně FCSB se nestahuje a presuje i hluboko na polovině soupeře.
66'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Lopez, přichází Gyurcsó.
64'
Přímý kop Barryho nepřinesl pro Hajduk nic nebezpečného.
60'
Malá domů nakonec téměř skončila šancí hostů, hlavičku Vucura naslepo musel nakonec Posaveč hasit skokem.
59'
Žlutou kartu dostává Lopez (HNK Hajduk Split).
Žlutou kartu dostává Ivanovski (HNK Hajduk Split).
57'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Ivanovski, přichází Jairo.
57'
Nedelcu bude po ošetření pokračovat v utkání.
55'
A Harlem GNOHERE pokutový kop proměňuje přízemní střelou k pravé tyči Posaveče.
53'
A ještě před penaltou je na hřišti dramatická situace, když z ochozů přilétl předmět, který trefil do hlavy Nedelcua, kterému se okamžitě spustila krev z nosu.
52'
Hlavní rozhodčí nejprve rozpažil a penaltu nepískl, ale na signalizaci pomezního se rozhodl ukázat na penaltový puntík a dát tak dvojzápasu tu největší možnou šanci ke vstřelení branky.
52'
A domácí tým bude kopat penaltu!
50'
Žlutou kartu dostává Barry (HNK Hajduk Split).
49'
Nedorozumění v obranné linii končí hlavičkou Planiče na roh a rohovým kopem Hajduku.
48'
Už to vypadalo, že přijde největší šance zápasu, jenže akci zastavil těsný ofsajd Gnohereho.
48'
Stejně jako v úvodu poločasu prvního jsou domácí výrazně aktivnější.
46'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Tanase, přichází Morutan.
46'
První poločas nepřinesl ani jednu šanci a postup je tak nadále hodně otevřený pro oba dnešní soupeře.
45+3'
45+1'
Žlutou kartu dostává Tanese (FCSB).
45'
Za ošetřování v průběhu prvního poločasu budou nastaveny 3 minuty.
44'
Gnohere se přece dostal k zakončení, v situaci si však počínal trochu sobecky a vystřelil hodně mimo.
42'
Poločas se blíží a nadále neměl ani jeden z brankářů práci, do konce první půle už se nejspíš do útoku nikdo hnát nebude.
40'
První rohový kop FCSB byl zahrán do nebezpečného prostoru, v tom ovšem kralovali hráči Hajduku.
37'
Útočný výpad Gnohereho zmařilo pozdní vyběhnutí z ofsajdového postavení, které bylo správně odhaleno.
34'
Teixeira se pokusil o technickou fintu, když skrytě potáhl míč na jedné noze, jenže balón sklouzl až za brankovou čáru, rozehrávat bude Hajduk Split.
33'
I nadále se hraje bez výraznějších ohrožení brankářů, na bránu za více než půlhodinku zápasu mířila jen hlavička Vucura.
30'
Vypadá to, že Dennis Man má také zdravotní trable, nyní je ošetřován na hrací ploše.
26'
Po pasáži, kdy byl Hajduk lepší, se opět více k vápnu soupeře dostává domácí tým.
23'
A náznak šance i na druhé straně, po zblokovaném pokusu nedosáhl na Tanaseho nástřel Teixeira.
22'
Said si navedl míč na levačku a tvrdou ranou zamířil dva metry vedle brány Balgradeana.
22'
Roh zahraný do velmi dobrého místa hlavičkoval Vucur jen doprostřed.
21'
Čeká nás vůbec první rohový kop utkání, ujme se ho Juranovič.
20'
FCSB rozehrávalo přímý kop, jenže ten se nepovedl a z protiútoku pramenilo přečíslení Hajduku, které však skončilo na nepřesném pasu od Saida.
17'
Po úvodní aktivní desetiminutovce domácího týmu se hra vyrovnala a hraje se především uprostřed pole.
15'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Filip, přichází Nedelcu.
13'
Filip má zdravotní problémy a je ošetřován, středopolař domácího týmu nejspíš bude muset střídat.
10'
Hajduk zahrozil z křídla, odkud nebezpečně centroval Said na Ivanovskiho, ten se však nedostal k zakončení.
9'
Ostrý zákrok při útočné snaze předvedl kapitán Bukurešti Tanase a rozhodčí Manuera ze Španělska ho napomenul, příští podobný zákrok nejspíš bude za žlutou kartu.
8'
Ani ve vzduchu se však zatím hostům nedaří a veškeré nákopy sbírají stopeři rumunského celku.
8'
Po další z nepovedených akcí FCSB začne Hajduk nákopem od Posaveče.
5'
Domácí tým je zatím sice aktivnější, žádné nebezpečí z toho však pro Hajduk zatím neplyne.
2'
V úvodu je míč na kopačkách pouze domácích hráčů, kteří vstoupili do zápasu aktivně.
1'
Utkání začíná za bouřlivé atmosféry tvořené především domácím publikem.
1'

FCSB: Balgradean – maranhao, Balasa, Planic, Benzar – Filip, Pintili – Teixeira, Tanase, Man – Gnohere
Náhradníci: Vlad – Rusescu, Coman, Jakolis, Morutan, Nedelcu, Popescu

HNK Hajduk Split: Psavec – Lopez, Mikulič, Vucur, Juranovič – Barry, Caktaš, Jurič – Fomitschow, Ivanovski, Said
Náhradníci: Ljubic – Gyurcso, Jairo, Ismajli, Palaversa, Sego, Sehic.
Utkání začíná ve 20:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít.
FCSB už má za sebou jedno předkolo. Tento rumunský celek narazil na Rudar a venku vyhrál 2:0 a doma nakonec 4:0, takže pohodový postup.

Hajduk Split už také přes jedno předkolo přešel. Hrál se Slavii Sofia a doma vyhrál 1:0 a venku nakonec také vyhrál, a to 3:2.
První zápas

První zápas branku nenabídl, ale i tak byl velmi zajímavý. Byl hodně vyhecovaný a nakonec z toho bylo 8 žlutých karet, což je pořádné číslo. Aktivnější byl Hajduk, který si připsal 15 střel, FCSB jen čtyři. Na střely na branku to bylo 4:1 pro Hajduk.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu odvety a my budeme sledovat duel mezi FCSB a Hajdukem Split. První duel skončil nerozhodně 0:0, takže dnes to bude ještě velmi zajímavé a myslím si, že se máme na co těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.