Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FCSB : Rapid Vídeň - 30. srpna 2018   20:30

FCSB
FCSB
11' Gnohéré (Roman)  • 45+2' Potzmann(vl.)
2:1
(2:0)
Rapid Vídeň
Rapid Vídeň
63' Balasa (vl.)
FCSB
Vlad – Benzar, Planič, Balasa, Stan – Pintilli, Filip (85. Man) – Roman (74. Coman), Tanase (45. Rusescu), Teixeira – Gnohere.
Balgradean – Coman, Man, Maranhao, Nedelcu, Popescu, Rusescu.
Oliver – Burt, Bennett (všichni Anglie)
Arena Naţională, Bukurešť
Rapid Vídeň
Strebinger – Müldür (64. Auer), Potzmann, Sonnleitner, Barac – Ljubičič, Schwab – Murg (89. Murg), Knasmullner (74. Hofmann), Ivan – Alar.
Knoflach – Auer, Guillemenot, Hofmann, Kostič, Maliček, Martič.

Já vám děkuji za pozornost u dnešního přenosu a přeji dobrou noc. Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek.
Fauly: 16:21.
FCSB nezvládla udržet náskok z prvního poločasu a Rapid Vídeň díky vlastní brance domácího obránce Balasy uhrála prohru 2:1 a díky ní tak postupuje do základní skupiny evropské ligy.
90+3'
90+3'
Dlouhý aut Stana do vápna odvrátil Potzmann a to bude asi hostům stačit.
90+3'
Ještě jeden nákop přijde před branku Rapidu.
90+3'
Míč mají v tuto chvíli hosté a drží jej daleko od své branky.
90+1'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Balasa (FCSB), který nesmyslně chytl míč s vědomím, že je přerušena hra a vidí absolutně zbytečnou druhou žlutou kartu a zároveň tedy červenou kartu a oslabuje tak svůj tým.
90'
Hlavní sudí Oliver nastavuje 3 minuty!
90'
Ten byl odvrácen a další centr z kopačky Teixeiry šel již do ofsajdu. Domácím se postup pomalu, ale jistě vzdaluje.
90'
Centr Comana odvrácen na další rohový kop ve prospěch domácích.
89'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Murg, přichází Martič.
89'
Centr Mana zablokovaný na další rohový kop pro FCSB.
88'
Útočným faulem se provinil Ivan. Míč budou mít opět domácí.
87'
Rohový kop se snesl na hlavu Gnohérého, leč jeho hlavička neměla rasancia a Strebinger jej schoval do rukavic.
86'
Strebinger předvedl zákrok večera! Rusescu se otočil s míčem na hranici vápna a mířil pod horní tyč, ale brankář Rapidu vytáhl opravdu excelentní zákrok a posunul míč na rohový kop!
86'
Auer odvrací dlouhý nákop Teixeiry z vlastní poloviny.
85'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Filip, přichází Man.
85'
Teď už kombinují na útočné polovině zase domácí fotbalisté, ale zatím v uctivé vzdálenosti od Strebingera.
83'
Rapid šel do brejku, který mohl vše rozhodnout! Potzmann našel Ivana, který to udělal krásně, přehodil obránce a šel do zakončení, které se od Vlada odrazilo do pravé tyče jeho branky! Klinická smrt pro domácí družinu.
81'
Další nepřesnost domácích. Stan nestihl míč na hrací ploše. Vhazovat budou hosté, kteří drží postup na vlastních kopačkách.
80'
Teď to na pravé straně sehráli domácí pěkně, ale finální přihrávka na Pitntilliho byla příliš dlouhá a skončila v zámezí. Rapid se však už zatáhl a vypadá to, že uvidíme dobývání jejich branky.
79'
Potzmann nechal míč doběhnout do zámezí a takticky podržel čas a míč zůstane na kopačkách Rapidu.
77'
Strebinger uklidňuje hru a kryje lehkou hlavičku Stana, předtím si však domácí přáli penaltu po nenápadné hře rukou od Ljubičiče. Hlavní sudí však zůstal klidný a nechal akci dohrát.
76'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Knasmüllner, přichází Hofmann.
75'
Na druhé straně si vynutil faul Coman a rozehrávat budou domácí.
74'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Roman, přichází Coman.
73'
Volný přímý kop odvrací z vápna domácích Planič.
73'
Další volný přímý kop pro hosty. Auer byl nedovoleně zastaven Teixerou.
72'
Nepřesná rozehrávka Pintilliho, který ještě zůstává chvíli na hrací ploše s bolestivou grimasou na tváři.
70'
Opět kombinace Alar – Ivan u levé lajny. Rapid hraje teď výborně a je psychicky v pohodě, no na tahu jsou domácí.
68'
Tento volný přímý kop už domácí ubránili bez pohromy.
67'
Rapid je nyní na koni. Ivan faulovaný u levé postranní lajny.
66'
A Rapid mohl přidat pojistku! Knasmüllner hledal před prázdnou branku Alara, který se chystal míč doklepnout do prázdné branky, ale v poslední chvíli se přiřítil Planič a zachránil domácí!
65'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Müldür, přichází Auer.
63'
Rapid právě vstřelil branku!
Rakušané kýženou branku dávají! Trochu smolný moment pro domácího brankáře Vlada, který vyrazil volný přímý kop Knasmüllnera, jenž mířil mimo tři tyče a to ještě na kopačku Sonnleitnera, který míč vracel do branky a míč si srazil do vlastní branky MIHAI ALEXANDRU BALASA – 2:1!
62'
Teď budou mít příležitost v podobě volného přímého kopu z nějakých 30 ti metrů.
62'
Zápas má i v 60 minutě neskutečné tempo a hosté už malinko otevírají hru s cílem vstřelit kýženou branku.
60'
Ljubičič hledal mezeru v obraně domácích, ta však zapracovala skvěle a Planič si pokryl míč před Ivanem a nedovolil hostům vážnější ohrožení branky.
59'
Na druhé straně naopak se procpal k hlavičce výborně hrající Rusescu, ale nasměroval ji nad břevno branky Rapidu, stále tak 2:0.
58'
A nyní k tomu nebyl daleko Ivan, který obdržel lob od Knasmüllnera, ale sám před Vladem nedokázala tuto zásilku zpracovat a doručit do sítě!
57'
Teixera se dostal s míčem do zámezí, pokračovat ve hře bude Rapid, který k postupu potřebuje vstřelit minimálně jednu branku.
56'
Brankář Vlad si nyní vyslechl potlesk domácích tribun, když kryl ránu Knasmüllnera z poza vápna.
55'
Gnohéré vypomohl i v obranných řadách a odvrátil hlavou volný přímý kop Knasmüllnera.
55'
Nedovoleně zastavil Müldüra Pintilli a volný přímý kop uvidíme i na druhé straně hrací plochy.
53'
Domácí měli k dispozici volný přímý kop, který samozřejmě rozehrával Roman a svým centrem našel hlavu Gnohérého, ale ten zamířil svou hlavičkou pouze do středu branky, kde byl připraven Strebinger.
52'
Žlutou kartu dostává Teixera (FCSB), který chtěl vykopnout brankáři Strebinger míč při výkopu.
51'
Akce Rapidu neměla dlouhé trvání. V ofsajdu se ocitl Ivan.
50'
Pintilli opět zkoušel vysunout Gnohérého, ale tentokrát si dal pozor Müldür a míč poslal do zámezí před útočníkem domácích.
49'
Útočným faulem se provinil u pravé lajny Stan. Rapid opět potřebuje uklidnit hru.
48'
A mohlo to být ještě veselejší pro domácí! Gnohéré se dostal za obranu Rapidu a přehazoval Strebingera v brance Rapidu, ale míč skončil na síti na brance, obrovská šance FCSB!
47'
Žlutou kartu dostává Muldur (SK Rapid Vídeň).
46'
Statistiky 1. poločasu:
Držení míče: 53% – 47%
Střel celkem: 5 – 5.
Střely na branku: 2 – 1.
Rohové kopy: 2 – 2.
Tak tento poločas měl pořádnou šťávu. Domácí FCSB vlétla do odvety s jasným cílem a to co nejdříve smazat manko 1:3 z prvního utkání a nutno říci že s velkou pomocí domácích fanoušků se jim to podařilo již v prvním poločase! První branku vstřelil v 11. minutě Gnohéré a druhou branku, která aktuálně posílá FCSB do základní skupiny EL si nešťastně srazil do vlastní branky Potzmann.
45+2'
45+2'
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
Stadion Nationala exploduje podruhé! V nastaveném čase prvního poločase poslal centr do vápna střídající Rusescu přesně na hlavu Romana, jehož hlavičku nešťastně srazil do vlastní sítě MARVIN POTZMANN a brankář Strebinger byl bezmocný – 2:0!
45+1'
Žlutou kartu dostává Roman (FCSB).
45+1'
A střídající Rusescku chtěl hned nahradit domácí hvězdu, ale centr z dobré pozice byl sražen a to až do rukavic Strebingera.
45'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Rusescu, přichází Tanase.
44'
Na hrací ploše opět Tanase a to nevypadá dobře pro domácí. Tanase si dokonce žádá nosítka a to může být obrovská komplikace pro domácího lodivoda Dicu.
43'
Závěr poločasu přeci jen přebral aktivitu Rapid, jakoby domácím docházeli síly po těch úvodních strhujících třiceti minutách.
42'
Pár vteřin poté vypálil z poza vápna vysoko nad branku Vlada hostující záložník Murg.
41'
Náznak šance hostů! Potzmann poslal obloučkem míč do vápna pro Ivana, který si míč zpracoval na prsa, tak aby si jej připravil na střelu, ale do této finesy mu sáhl Balasa a bylo po šanci Rapidu.
41'
V hlavičkovém souboji faulovaný Ivan a míč tak přisouzen Rapidu.
40'
Planič pohlídal míč, tak aby skončil za koncovou lajnou a vykopávat bude od branky Vlad.
39'
Průnik Stana po levé postranní lajně skončil autovým vhazováním pro domácí a následoval útočný faul Gnohérého.
38'
Tanase je zpět na hrací ploše, což je velmi důležitá zpráva pro kouče Dica.
37'
Domácí hvězda Florian Lucian Tanase bude muset nakonec být ošetřován za postranní lajnou.
36'
Domácí opět v tlaku nastěhovaní na útočné polovině. Tanase však zůstává na hrací ploše po souboji s Baračem a chvilku se nehraje.
35'
Žlutou kartu dostává Barač (SK Rapid Vídeň). Ten zajel zezadu do Tanaseho a je tak oprávněně potrestán.
35'
Dobře postavená zeď domácích zastavila pokus Knasmüllnera!
33'
Nepřímý volný kop pro Rapid uvnitř velkého vápna a to po malé domů domácích! Pintilli hrál zjevně zpětnou přihrávkou a brankář Vlad nepochopitelně míč chytil do rukavic!
32'
Žlutou kartu dostává Potzmann (SK Rapid Vídeň), který musel zastavit rychle se rozvíjející se útok domácích, který táhl aktivní Roman.
31'
Rohový kop rozehrál Roman za velké vápno na střelu pro Benzara, ale ten trefil klubko hráčů na hranici šestnáctky.
30'
Zajímavý přízemní centr poslal do vápna Roman a těsně před brankářem jej srazil na rohový kop Ivan.
30'
A po něm byl faulován Pintilli a je tu volný přímý kop v podání domácích.
29'
Tanase to háčkoval na pravé straně, ale nakonec je jeho centr sražen. Domácí budou pokračovat autovým vhazováním.
28'
Rukou zahrál při snaze zpracovat míč na hrotu útoku Knasmüllner.
26'
Rapid je si moc dobře vědom, že se nemůže pustit do otevřeného fotbalu a kdykoliv je možnost tak uklidní hru na vlastní polovině.
25'
Další faul z dílny domácích má na svědomí Balasa na středu hrací plochy.
24'
Centr Knasmüllnera obrana FCSB odvrátila na Ivana, ten si však za šestnáctkou míč nepřipravil na střelu a o míč přišel.
23'
Žlutou kartu dostává Benzar (FCSB) za faul na Ivana a hosté budou zahrávat volný přímý kop z levé strany.
23'
Tentokrát fauloval domácí Roman Knasmüllnera a Rapid může oddechnout na pár vteřin.
22'
Útočný faul Alara způsobil návrat míče na domácí kopačky.
20'
S centrem Romana z volného přímého kopu si obrana Rapidu poradila, ale ta je nyní absolutně přetížená a fanoušci SB ženou své miláčky do ofensivy.
20'
Faulovaný Tanase u pravé lajny zásluhou Ivana.
19'
Chvilka klidu pro hostující obranu zařídil Alar, který vyvezl míč na útočnou polovinu, ale chybnou přihrávkou opět vrací míč na kopačky SB.
17'
Branka vlila domácím hráčům krev do žil. Nejprve centroval Roman z pravé strany, Rapid odvrátil centr na kopačku Pintilliho a ten opět posílal míč do šestnáctky, ale i tento pokus zvládla obrana rakouského Rapidu.
15'
Vlada si zahrál nyní s nervy domácích fanoušků! Rána Alara z dálky mířila do středu branky a domácí brankář ji zkrotil na dvakrát a to dost nejistě.
13'
A další centr letěl do vápna Rapidu. K hlavičce se dostal Tanase, ale ze záklonu a tak nebyla nebezpečná pro branku Strebingera.
11'
Z ničeho nic explodují tribuny stadionu Nationala v Bukurešti! Tanase si pokryl míč a posunul jej na pravé křídlo na kopačku Romana, který krásným centrem za obranu našel HARLEM-EDDYHO GNOHÉRÉHO a ten poslal míč pod břevno prázdné branky – 1:0!
9'
Rapid nepustil vůbec Rumuny do úvodního tlaku a zkušeně drží míč na svých kopačkách.
7'
Od začátku vidíme hodně rychlý fotbal. Další akce Rapidu, centr vracel před branku Vlada Ivan, ale Vlad si pro míč došel a kryl jej. Hodně pikantní je dnes souboj pro hostujícího rumunského forwarda Ivana.
6'
Knasmüllner jej rozehrál na krátko a tento záměr vystihl Roman a získal míč pro domácí FC SB.
5'
Rapid šel do dobrého přečíslení, ale překazil jej přihrávkou Ljubičič. Rapid však bude rozehrávat další rohový kop.
4'
Nepřesná rozehrávka brankáře Vlada, jehož odkop skončil v zámezí.
3'
Ten odvrátil Balasa a hned se hnali domácí do rychlého brejku, který zastavil praporek asistenta. Teixera byl v ofsajdové pozici.