Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Riteriai : Cefn Druids - 5. července 2018   18:30

Riteriai
Riteriai
30' Biljaletdinov
1:0
(1:0)
Cefn Druids
Cefn Druids
Riteriai
Plukas – Česnauskis, Gedminas, Domkus, Virkšas, Mukanya, Čyžas
Jakimovksi – Karakolev, Lika (všichni Makedonie)
SRC Alytus, Alytus
Cefn Druids
Thompson – Cartwright, Burrows, Hajdari, Taylor, Jones, Morris

Tohle je ode mne vše, přeji příjemný zbytek dne.
Je dobojováno! Díky penaltě z prvního poločasu do další fáze kvalifikace o Evropskou ligu postupuje litevský celek. Trakai celý druhý poločas hrál to, co potřeboval. Držel míč na svých kopačkách a nikam se nehnal. Na to nedokázal waleský tým odpovědět zvýšenou aktivitou, a tak cesta Cefnu končí.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:14.
90+4'
90+4'
Po centru Arsana hlavičkoval jeden z hostujících hráčů těsně mimo! To byla dokonale zazděná šance!
90+3'
Útočným faulem se prezentoval Peate. Domácí si již nejspíš postup pohlídají.
90+2'
Žlutou kartu dostává Švedkauskas (FK Trakai).
90+2'
Tak to byla obrovská šance na závěr zápasu! Z voleje vyslal jedovatou střelu Taylor a těsně minul levý horní roh domácí brány.
90+1'
Žlutou kartu dostává Morris (Cefn Druids AFC).
90'
Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
88'
Parádně se na brankové čáře uvolnil Mukanya a vystřelil, kulatý nesmysl ale pouze rozvlnil boční síť.
87'
Střídání v týmu Cefn Druids AFC: ze hřiště odchází Simpson, přichází Morris.
87'
Žlutou kartu dostává Simpson (Cefn Druids AFC).
86'
Hostující tým nastartoval zajímavý brejk, který mohl přeměnit ve vyrovnávací branku Davies, avšak skvěle se vrátil Bondombe a o míč ho připravil.
84'
Nechybělo mnoho, aby střela z levé strany skončila v síti, nakonec ji ale dokázal Jones vyrazit aspoň na rohový kop.
83'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Marazas, přichází Gedminas.
82'
Zbývá něco málo přes osm minut do konce zápasu a jsou to domácí, kteří mají více ze hry.
81'
Do samostatné akce se pustil Mudimu, jenže si nedokázal pokrýt míč zrovna dobře, kvůli čemuž o něj přišel.
79'
Z rohového kopu vzešel centr na přední tyč, kterou si v klidu pohlídal Švedkauskas.
77'
Hned trojice hráčů z obou týmů se pustila do šarvátky poblíž vápna Cefnu. Celou situaci nastartovalo strčení ze strany Arsana, který za tento čin inkasoval žlutou kartu.
76'
Přímý volný kop rozehrál Bondombe, jenomže trefil pouze zeď.
74'
Hosté hlasitě protestují proti výroku rozhodčího, který těsně před vápnem odpískal faul na Cyzase. Nutno říct, že litevský fotbalista se skácel k zemi dost ochotně.
73'
Za dlouhým nákopem se hnal Mukanya, míč byl ale na něj příliš rychlý.
72'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Biljaletdinov, přichází Mukanya.
71'
Kapitán domácího celku podržel za dres soupeře, za což si vysloužil napomenutí v podobě žlutého kartónku.
70'
Pro centr do vápna litevského týmu si dokráčel Švedkauskas, načež se snažil najít některého ze svých spoluhráčů.
69'
Střídání v týmu Cefn Druids AFC: ze hřiště odchází Owen, přichází Taylor.
67'
Jeden z hráčů Trakaie vystřelil, tento pokus ale měl spíše trochu probudit znuděné fanoušky na tribunách.
65'
Domácí již několik minut kombinují a šetří čas.
64'
Druhý poločas je o poznání méně záživnější než ten první. Očekával jsem velké zlepšení ze strany Cefnu, to ale stále nepřichází.
63'
Míč ale v klidu lapil Jones, jenž ihned na to rozehrál do strany a nastartoval útok svého týmu.
62'
Mudimu si v souboji s Kazlauskasem pomohl rukami, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Následuje standardní situace z velmi nebezpečné pozice.
61'
Waleské mužstvo mírně přidalo, zatím to ale není nějaký ustálenější tlak.
60'
Žlutou kartu dostává Masenzovas (FK Trakai).
58'
Jeden z hostů to zkoušel z otočky, střele ale chyběla jak přesnost, tak razance.
57'
Do vápna domácího týmu letěl další centr z pravé strany, tentokrát si s ním však obrana poradila a odrazila ho na roh.
55'
Zajímavá šance hostujícího mužstva! Centr z pravé strany proskočil vápnem a dostal se přesně k Owenovi, jenomže ten ve velké příležitosti balón netrefil.
54'
Překvapivě mají více ze hry fotbalisté litevského celku, kteří tedy rozhodně nemusí nikam spěchat.
52'
Jeden z hráčů Trakaie pálil z úctyhodné vzdálenosti, bránu ale trefit nedokázal.
50'
Oba celky se dopouštějí velkého množství chyb, což není zrovna to, co by chtěl nezaujatý divák vidět.
49'
Z rohového kopu nic nebylo, jelikož se pískal faul na brankáře hostujícího týmu.
48'
Z hranice vápna pálil jeden z domácích hráčů a pořádně vystrašil Jonese, jenž vyrazil míč pouze na roh.
47'
Už to vypadalo, že Piskorski přejde přes Bondombeho, nakonec ale Belgičan v tomto souboji uspěl.
46'
Poprvé v zápase se ozývají fanoušci, kteří hlasitě podporují litevský celek.
46'
První půle je u konce! V ní jsme byli svědky velmi vyrovnané hy, avšak do kabin odcházejí lépe naladěni domácí, kterým se podařilo otevřít zásluhou Biljaletdinova skóre. Za tohoto výsledku postupuje právě Trakai, takže očekávám, že se v druhém poločase bude hrát dosti útočněji obzvlášť na straně waleského týmu.
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
45+3'
45+3'
Žlutou kartu dostává Kershaw (Cefn Druids AFC).
45+2'
Nejspíš to byl Mudimu, jenž se dostal ke hlavičce, jenomže tu neusměrnil zrovna ideálně.
45+1'
Ještě jednu šanci na srovnání budou mít hosté, jelikož budou zahrávat rohový kop.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
44'
Momentálně hrají s míčem na kopačkách domácí, kteří kombinují na vlastní polovině hřiště.
43'
Vypadá to, že již oba celky netrpělivě vyčkávají konec prvního poločasu. Nutno dodat, že se nejspíš bude nastavovat pár minutek navíc
41'
Po krásné kombinaci hráčů ve žlutých dresech došlo ke střele, ta ale neprošla skrz těla obránců waleského celku.
40'
Odpískán útočný faul Masenzovase, který se zrovna připravoval na zakončení z voleje.
39'
S dlouhým autem do vápna si domácí obrana poradila, a tak má nyní možnost uklidnit hru.
38'
Držení míče: 58% – 42%
37'
Z hranice vápna se odhodlal ke střele Masenzovas a trefil břevno!
35'
U levé lajny se nádherně uvolnil Cyzas a proklouzl do bezprostřední blízkosti Jonese, toho ale prostřelit nedokázal.
33'
Kazlauskas se snažil přehodit obránce Cefnu, to se mu sice povedlo, bohužel pro něj se za míčem rozběhla další dvojice hráčů v modrém dresu.
32'
Hra se nám momentálně přelévá ze strany na stranu. To se dá očekávat i od dalších minut, jelikož waleský celek bude muset otevřít hru.
30'
Trakai právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil DINIJAR BILJALETDINOV, který poslal míč proti pohybu brankáře soupeře.
28'
Žlutou kartu dostává Jones (Cefn Druids AFC).
28'
A následuje pokutový kop! Po rychlém brejku domácích utíkal sám na bránu Marazas, jenže byl faulován Jonesem, kterému je po zásluze uděleno žluté napomenutí.
27'
Po centru do vápna hlavičkoval Piskorski, jehož zajímavý pokus lapil do své moci Svedkauskas.
26'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Baniulis, přichází Cyzas.
25'
Za potlesku domácích fanoušků je litevský útočník odnášen na nosítkách do zámezí.
24'
Z ničeho nic se ocitl na trávníků Baniulis. Upřímně nevím, co tomu předcházelo, ale rozhodně dnes tento hráč již nenastoupí.
23'
Silenas je nyní ošetřován zdravotníky na hrací ploše, na nic vážnějšího to ale nevypadá.
22'
Po ostrém zákroku na Silenase dostává první žlutou kartu v tomto zápase Mudimu.
21'
Trakai zahrával rohový kop, nic nebezpečnějšího z toho ale nebylo.
19'
Znovu pálil z velké dálky Kershaw! Tentokrát již byla střela o něco lepší, jenže do brány ji hráč waleského celku vměstnat nedokázal!
18'
Silenas skluzem trefil míč a zabránil tomu, aby soupeř prošel z levé strany do vápna domácího týmu.
16'
Obrovská šance! Kazlauskas si skvěle udělal kličkou prostor u penaltového puntíku a vystřelil, míč ale konečky prstů vyrazil Jones!
15'
Po dlouhém autu do vápna litevského týmu střílel z hranice šestnáctky Kershaw, se skákavým pokusem si však dokázal Svedkauskas poradit.
14'
Domácí útočník nevybíravým způsobem zajel skluzem do soupeře. Podle mého názoru se měla udělit za tento zákrok žlutá karta.
13'
Jeden z obránců Cefnu vyslal dlouhý pas za obranu soupeře, za míčem se ale žádný z hráčů v modrém dresu nevydal.
12'
Mudimu se ocitl v zajímavé šanci, svou hlavičku ale mezi tři tyče neumístil. I kdyby se mu povedl opak, tak by branka neplatila, jelikož se pískal ofsajd.
10'
Baniulis zůstává po souboji s brankářem soupeře ležet v malém vápně. Vypadá to, že litevský hráč snad bude moct pokračovat ve hře.
9'
Mírně aktivnější je litevský celek, zatím jsme ale žádnou vyloženou šanci neviděli.
8'
Pokud se podíváme na dění na tribunách, tak se potvrdí fakt, že fotbal rozhodně nepatří v Litvě mezi populární sporty. Myslím si, že zde více jak 500 diváků rozhodně nebude.
7'
Masenzovasovi se ale exekuce hrubě nevyvedla.
6'
Tvrdě byl zezadu faulován soupeřem Kazlauskas, následuje tedy přímý volný kop ze zajímavé pozice.
5'
Rohový kop si vyzkoušel také celek z Walesu, ani v tomto případě z toho ohrožení brány nebylo.
4'
Masenzovas chtěl najít přihrávkou vzduchem některého ze svých spoluhráčů, avšak tomuto počinu chyběla kvalita.
3'
S tím si v klidu poradil Jones.
2'
Kazlauskas, jediný střelec litevského celku v prvním zápase, se uvolnil na levé straně hřiště a sprintoval směrem k bráně soupeře, načež dokázal vybojovat rohový kop.
1'
Úvodní výkop měli k dispozici hostující hráči, kteří se pokusili okamžitě dlouhým nákopem zahrozit, jenomže proti byla obrana Trakaie.
1'

FK Trakai: Švedkauskas – Borovskij (C), Jeriomenko, Marazas, Osipov, Šilėnas – Marazas, Ntika Bondombe, Bilyaletdinov – Masenzovas, Baniulis, Kazlauskas
Náhradníci: Plukas – Česnauskis, Gedminas, Domkus, Virkšas, Mukanya, Čyžas

Cefn Druids AFC: Jones – Ashton (C), Peate, Simpson, Arsan – Owen – Piskorski, Mudimu, Kershaw – Evans – Davies
Náhradníci: Thompson – Cartwright, Burrows, Hajdari, Taylor, Jones, Morris

Rozhodčí: Jakimovksi – Karakolev, Lika (všichni Makedonie).
První zápas

První zápas vyšel lépe waleskému celku, který se krátce po začátku druhého poločasu ujal vedení a zaskočil tímto způsobem favorita z Litvy. Dlouho to vypadalo, že tento výsledek bude svítit na světelné tabuli i na konci utkání, avšak krátce před závěrečným hvizdem se trefil Kazlauskas. Nutno říct, že se jednalo o velmi vyrovnané utkání, ve kterém se nechtěl ani jeden z týmů dopustit chyby.
Cefn Druids AFC

To celku z britského ostrova skončila sezónu již v květnu. Právě to je jeden z hlavních faktorů, proč je dnes staven Trakai do role favorita. Waleský klub se probojoval do Evropské ligy poté, co se umístil ve skupině o titul na čtvrtém místě, načež ve finále play-off o tuto soutěž porazil Cardiff.
FK Trakai

Čtvrtý tým aktuálního ročníku nejvyšší litevské soutěže má oproti svému dnešnímu soupeři jednu velkou výhodu. Poslední soutěžní zápas odehrál teprve před pár dny, když prohrál v osmifinále tamního poháru 0:3 se Suduvou. Pokud jde o ligu, tak ta má přes červenec pauzu, avšak hned na začátku srpna pokračuje souboji o postup do skupiny, ve které se bude hrát o celkové vítězství. Kdo do ní bude patřit se dozvíme v říjnu, kdy základní část skončí.
Vítám vás u utkání play-off Evropské ligy, ve kterém se střetně FK Trakai a Cefn Druids AFC. První duel skončil nerozhodně 1:1, přes to je ale v tomto klání považován za jasného favorita domácí celek. Zda tyto predikce byly pravdivé se dozvíme v 18:30, kdy je naplánován úvodní výkop.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.