Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Riteriai : FK Partizan - 2. srpna 2018   18:00

Riteriai
Riteriai
11' Jeriomenka
1:1
(1:1)
FK Partizan
FK Partizan
45+3' Miletič
Riteriai
Alisauskas, Domkus, Levsin, Masenzovas, Mukanya, Bondombe, Seremeta
Klossner S. (Sui)
LFF stadionas
FK Partizan
Djerlek, Ilič, Ivanovič, Kljajič, Markovič, Ozegovič, Vuličevič

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera.
Je dobojováno! Partizan si dnes nepočínal ale vůbec dobře a do poslední chvíle se musel starat o to, aby ostudně neprohrál. Nakonec z toho byla jen remíze 1:1, avšak po brzkém vyloučení Soumaha hostům zrovna do smíchu nebylo. Dvojzápas tedy ovládl tým z Bělehradu a zajistil si účast v dalším předkole, kde nejspíš nastoupí proti Nordsjaellandu, jelikož ten momentálně vede na půdě AIK 1:0.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 19:21.
90+4'
90+4'
V šestnáctce Bělehradu se hlavou srazili dva hráči domácího týmu, naštěstí se ani jeden z nich nezranil.
90+2'
O postupujícím je již rozhodnuté. Teď už se hraje jen o historický výsledek pro litevský tým, kterým by výhra nad věhlasným Partizanem jistě byla.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Vypadá to, že si Bělehrad závěr utkání pohlídá. Srbský výběr má míč u nohou a kombinuje na půli soupeře.
87'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Jankovič, přichází Ivanovič.
86'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Marazas, přichází Alisauskas.
85'
Z velké dálky napřáhl ke střele Kosovič, brankář domácího týmu zasahovat nemusel.
83'
Faulu přidal Kazlauskas o poznání více než před malou chvílí Gomes, v tomto případě se ale žlutá karta z kapsičky vytahovat nebude.
81'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Gomes, přichází Ozegovič.
80'
Žlutou kartu za simulaci obdržel Gomes. Myslím si, že v tomto případě zcela neoprávněně.
79'
Domácí se mermomocí snaží dostat k zakončení, obrana Bělehradu je ale zatím konzistentní.
77'
Na obou stranách se projevuje nervozita, která se dala s blížícím se koncem očekávat. Fotbalisté se dopouštějí zbytečných faulů a nepřesných přihrávek, a tak se poměrně často přerušuje.
75'
Mukanya si u postranní čáry krásně odstavil tělem soupeře a vydal se do vápna. Jenže v momentě, kdy si chystal míč na střelu, podklouzl.
74'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Pantič, přichází Djerlek.
73'
Silenas vyslal zpětnou přihrávku až k Svedkauskasovi, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům.
71'
Se standardní situaci soupeře si poradil Stojkovič, který rozhodně se svou rozehrou spěchat nebude.
69'
Rozhodčí dal povel hráčům k tomu, aby se občerstvili.
68'
Gomes udělal kličku prvnímu obráncovi, nato toho druhého trefil svým pokusem a vybojoval rohový kop.
66'
Pěknou kombinaci Partizanu překazil odkopem do zámezí domácí obránce Janusevskis.
64'
Na centr z pravé strany si naskočil Kazlauskas, který míči dal velkou razanci a poslal ho nad břevno.
62'
Oba celky se nyní dopouštějí značného množství chyb, takže ohledně fotbalovosti toho moc k vidění není.
60'
Z voleje pálil jeden z domácích fotbalistů, ani jeho střela ale mezi tři tyče nemířila.
59'
Hned první dotyk Mukanya s míčem představoval nebezpečí pro Partizan. Hráč z Belgie udělal kličku a vystřelil, trefil však jen boční síť.
58'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Traoré, přichází Mukanya.
57'
Hra Partizanu zaznamenala výrazný propad. Nyní to jsou fotbalisté litevského celku, kteří udávají tempo zápasu.
55'
Nádherný zákrok předvedl Svedkauskas, který se ladně položil do střely soupeře z hranice vápna.
53'
Obrovská komplikace pro hostující mužstvo! Soumah nepochopitelně zajel skluzem do soupeře a vysloužil si druhou žlutou kartu.
52'
Cyzas neměl daleko k tomu, aby podstoupil souboj se Stojkovičem, který ale byl o pár kroků před ním.
51'
Gomes z první velmi tvrdě pálil, jenomže přesně do míst, ve kterých se nacházel připravený Svedkauskas.
49'
S centrem do šestnáctky si s přehledem poradila domácí obrana v kooperaci s litevským brankářem.
47'
Toto nevypadá dobře. Traoré špatně došlápl a momentálně je ošetřován zdravotníky. na hrací ploše.
46'
Janusevskis fauloval zezadu Gomese, o standardní situaci z nějaké nebezpečné pozice se ale jednat nebude.
46'
První půle je u konce! V ní jsme mohli vidět optickou převahu Partizanu a vstřelenou branku na obou stranách. Poněkud překvapivě o tu první se postaral domácí Osipov, načež tým z hlavního města Srbska zabral a vytvořil si hned několik šancí, avšak úspěšná byla až ta úplně poslední.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+3'
45+3'
Partizan právě vstřelil branku!
Krátce před koncem první půle se podařilo Partizanu srovnat! A rovněž z rohového kopu! Centr přiletěl k naprosto osamocenému NEMANJU MILETIČOVI, který si ve stoprocentní příležitosti věděl rady.
45+2'
Jedovatou střelou z voleje se prezentoval z hranice vápna Pantič, na brankáře soupeře ale nevyzrál.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
44'
Hostující fanoušci neúnavně podporují svůj celek i přes nepříznivý vývoj zápasu. Nutno připomenout, že mají za sebou více než tisíc kilometrů cesty.
42'
Z pravé strany vyslal na hranici malého vápna přízemní centr Enache a nechybělo mnoho, aby po chybě Svedkauskase dopravil míč do prázdné brány jeden z jeho spoluhráčů.
41'
Útočný faul také na druhé straně. Jmenovitě to byl Kazlauskas, kvůli kterému se píská.
40'
Útočného faulu se dopustil Miletič, a tak je u konce pasáž hry, ve které Partizan vyvinul intenzivní tlak na obranu celku z Litvy.
38'
Za nějaké zbytečné řeči směrem k hlavnímu rozhodčímu si vysloužil žlutou kartu Soumah.
36'
V krátkém časovém rozmezí letělo do vápna litevského týmu hned několik centrovaných balónu, ani jeden z nich však přímé ohrožení domácí brány nepředstavoval.
35'
Traoré byl nevybíravým způsobem poslán k zem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího ze Švýcarska.
34'
Držení míče: 44% – 56%
32'
Dost času na nachystání míče ke střele měl Zdjelar, přesto si však počínal velmi amatérským způsobem.
30'
Z pravé strany si navedl míč na střed Marazas a z hranice vápna vyslal pomalou střelu, jež minula pravou tyč brány srbského mužstva.
29'
Partizan již přestává mít takovou převahu, kterou disponoval v předchozích minutách. Nyní jsou to i domácí, kteří mají možnost k pomazlení s míčem.
27'
Po rohové kopu pálil z otočky Miletič, v těžké pozici ale bránu minul.
25'
Střela Biljaletdinova z přímého volného kupu prolétla vysoko nad bránou bělehradského týmu.
24'
Momentálně probíhá občerstvovací pauza, jež je při takovýchto vedrech více než potřebná.
23'
Valiente podklouzl a celou situaci hasil ostrým zákrokem, za který si vysloužil žluté napomenutí.
22'
Jeriomenka si pokopl míč příliš daleko, naštěstí pro něj došlo k teči soupeře, takže získal cenný rohový kop.
20'
Po velkém zmatku v hloučku před domácí bránou se míč odkutálel za brankovou čáru. Podle rozhodčího to byl hráč ve žlutém dresu, jenž se dotkl kulatého nesmyslu jako poslední.
18'
Stojkovič nic nechtěl riskovat, a tak raději rozehrál odkop od brány nakrátko.
16'
Z penaltového puntíku hlavičkoval jen do náruče brankáře soupeře Gomes.
15'
Vstřelená branka probudila hráče hostujícího týmu, jejichž výkon se každou minutou přibližuje ideálu.
13'
A mohlo být srovnáno! Miletič si navedl míč na střelu a vyslal jedovatý pokus na zadní tyč, kterou ovšem o pár centimetrů minul.
11'
Trakai právě vstřelil branku!
To je překvapení! Jako blesk z čistého nebe přišel gól JEVGENI OSIPOVA! Na rohový kop si naskočil nikým nehlídány domácí hráč a pořádně protáhl Stojkoviče, který byl ale na následnou dorážku Osipova krátký.
9'
Miletič netrefil míč ideálně a odkopl ho za brankovou čáru, takže budeme svědky rohového kopu.
7'
Byl odpískán útočný faul Ricarda Gomese, díky kterému zůstanou u míče fotbalisté Trakai.
5'
Nejspíš to byl Cyzas, který využil zaváhání v obraně Partizanu a podstoupil sprinterský souboj se Stojkovičem, jenže v tom byl úspěšnější srbský brankář.
4'
Enacheho centr z levé strany byl zblokován domácím obránce za brankovou čáru.
2'
Svedkauskas chyboval a doslova daroval Bělehradu rohový kop. Z toho nic nebylo, následně však měli hosté k dispozici standardní situaci, ani v tomto případě jsme ale střelu směřující na bránu neviděli.
1'
Jde vidět, že ani takový soupeř, jakým je Partizan, nedokáže v Litvě přimět fanoušky k tomu, aby došli na zápas. Jednoznačně jsou více slyšet hosté, kteří přijeli ve vskutku dobrém počtu.
1'

FK Trakai: Svedkauskas – Silenas, Janusevskis, Osipov, Traoré – Viljaletdinov, Jeriomenka, Borovskij – Cyzas, Kazlauskas, Marazas
Náhradníci: Alisauskas, Domkus, Levsin, Masenzovas, Mukanya, Bondombe, Seremeta

FK Partizan Bělehrad: Stojkovič – Enache, Valiente, Miletič, Miletič – Pantič, Košovič, Zdjelar, Jankovič – Soumah, Gomes
Náhradníci: Djerlek, Ilič, Ivanovič, Kljajič, Markovič, Ozegovič, Vuličevič

Rozhodčí: Klossner S. (Sui).
Posledních pět zápasů domácího týmu

26.07.18 Partizan – Trakai 1 : 0 (EL)
19.07.18 I. Pavlodar – Trakai 0 : 1 (EL)
12.07.18 Trakai – I. Pavlodar 0 : 0 (EL)
05.07.18 Trakai – Druids 1 : 0 (EL)
28.06.18 Druids – Trakai 1 : 1 (EL)
Posledních pět zápasů hostujícího týmu

9.07.18 Din. Vranje – Partizan 0 : 1 (SL)
22.07.18 Radnik – Partizan 1 : 0 (SL)
19.07.18 Partizan – Rudar 3 : 0 (EL)
12.07.18 Rudar – Partizan 0 : 3 (EL)
První vzájemné utkání

Litevský celek poněkud překvapivě uspěl po překonání waleského mužstva Druids také s Pavlodarem, jenž hraje nejvyšší kazašskou soutěž. Los však klubu z městečka poblíž hlavního města Litvy příliš nepřál, a tak musel Trakai absolvovat cestu na horkou bělehradskou půdu. I tam se schylovalo k zajímavému výsledku, jenomže Vorobjovas se v třiapadesáté minutě nechal zbytečně vyloučit, čehož využili fotbalisté Partizanu a vzápětí rozhodli výsledek celého duelu.
Největší chybou srbského mužstva jednoznačně bylo to, že svého soupeře totálně podcenilo. Po výhře v minulém kole nad o poznání silnějším černohorským Rudarem si mysleli, že se soupeř zalekne a porazí sám, avšak opak byl pravdou. Tým ctící žluto-fialové barvy se prezentoval sympatickým výkonem, na což by určitě dnes rád navázal.
Vítám vás u odvetného utkání předkola Evropské ligy, ve kterém proti sobě nastoupí FK Trakai a FK Partizan Bělehrad. Jak se domácí poperou s jednogólovou ztrátou se dozvíme v 18:00, kdy je naplánován úvodní výkop zápasu.