Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Dundalk FC - 7. srpna 2019   20:15

Bratislava
Bratislava
86' Holman
1:0
(0:0)
Dundalk FC
Dundalk FC
Bratislava
Greif – Medveděv, Abena, Božikov (C), De Marco – M. Ljubičić, de Kamps – Ratão (67. Dražić), Holman, Rharsalla (77. Daniel) – Šporar (80. Čavrić).
Šulla – Apau, Ibrahim, Dražić, Daniel, Nono, Čavrić.
Schneider – Debart, Zitouni (vš. FRA)
Národný futbalový štadión, Bratislava
Dundalk FC
Rogers – Gannon, Cleary, Boyle, Massey – Mountney, Shields, McGrath – Murray (70. McEleney) – Duffy (87. D. Kelly), Hoban (C) (87. Dummigan).
McCarey – Gartland, Hoare, P. McEleney, G. Kelly, Dummigan, D. Kelly.

Slovan naprosto zaslouženě vítězí. Když už spěl zápas k bezbrankové remíze, tak Holman využil odrazu od tyče a dorazil střelu Dražiće do sítě. Domácí byli prakticky v celém zápase lepší. Ve druhém poločase stupňovali svůj tlak a byli nakonec odměněni. Navíc doma neinkasovali, což je z pohledu pohárové matematiky skvělá výchozí pozice do odvety. Slovan tak začíná pokukovat po posledním předkole Evropské ligy, ale hotovo ještě zdaleka není.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 10:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:10.
90+5'
90+5'
Slovan zablokoval zakončení z vápna a sudí poté končí zápas.
90+4'
Ljubičić se nemůže zvednout z trávníku a sudí přerušuje hru, McEleney se tou dobou chystá rozehrát standardní situaci.
90+4'
Hosté získali míč na polovině hřiště a posléze byl Shields stržený na levé straně.
90+3'
Greif pošetřil čas, jeho nákop na střed poté prodloužil domácí celek do druhého vápna k Rogersovi.
90+2'
Cleary (DAK) strčil do Greifa, který držel míč ve svém vápně a dostává tak kartu.
90+2'
Málem pohroma pro Slovan! Centr zleva a poté zakončení hlavou k pravé tyči, ale Greif vymrštil svou levou ruku.
90+1'
Slovan se ubránil standardní situaci Mountneyho z pravé strany. Ale ještě se snaží prosadit McGrath zleva.
90+1'
Čtyři minuty se nastavují!
90'
Shields to schytal na pravé straně od vystupujícího hráče.
90'
McEleneymu odskočil míč od nohy na pravé straně.
89'
Greif vyboxoval roh z pravé strany pryč z vápna Slovanu.
87'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Duffy, přichází D. Kelly.
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Hoban, přichází Dummigan.
86'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Slovan se v závěru dočkal zaslouženého gólu! Po střele Dražiće pravačkou z levé strany do zadní tyče se balón odrazil na nohu DÁVIDA HOLMANA a ten dorazil míč skákavým pokusem do pravé poloviny brány.
86'
Hosté si poradili s centrem z levé strany a poté ještě presují proti hostující rozehrávce.
85'
Holmanovi nesedlo zakončení po zemi z pravé strany na přední tyč a pro Rogerse to byl jednoduchý zákrok.
84'
Balón se odrazil na hranici hostujícího vápna a Dundalk poté zablokoval tvrdou střelu.
83'
Greif se zapojil do hry nohama a našel Božikova na středu. Domácí posléze na polovině hřiště zpomalili hru.
82'
Diváci pískají, ale nic to nemění na tom, že Cleary leží na hrací ploše a bude ještě ošetřovaný.
81'
Medveděv poslal míč při rozehrávce na pravou stranu. Následně Slovan vymyslel rychlou nahrávku mezi obránce, ale Dundalk odolal.
80'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Šporar, přichází Čavrić.
79'
Medveděv vhazoval na pravé straně a před tím ještě vyčinil člověku u lajny, že vhodil do hry druhý míč.
78'
Přetažený balón Dražiće z levé strany končí vedle zadní tyče a rozehrává tak brankář Rogers.
78'
Roh z levé strany po dobré práci Dražiče. Na rohy vede Slovan poměrem 9:4.
77'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Rharsalla, přichází Daniel.
76'
Na stadionu se hezky rozpršelo a závěr zápasu se bude dohrávat v pořádném lijáku.
76'
Při centru z levé strany do vápna domácích nebyl v šestnáctce slovenského celku nikdo z hostů.
75'
Abena nepustil k míči rozběhnutého Hobana. Slovan posléze zaútočil středem, ale nahrávka do blízkosti vápna nebyla ideální.
74'
Hosté vyrobili chybu na pravé straně a domácí tak můžou kontrovat po autovém vhazování.
73'
De Kamps se ujal rozehry přímého kopu z levé strany a následuje série nahrávek Slovanu na vlastní polovině.
72'
Hosté postupují po pravé straně před domácí branku, nyní vhazuje Gannon na polovině slovenského mužstva.
71'
Slovan sahal po vedení! Holman posadil centr zprava zřejmě na hlavu Abeny a proti němu vytasil brankář Rogers parádní pravou ruku na bližší tyči!
71'
Medveděv si dvakrát vyměnil míč se spoluhráčem na pravé straně a následně Massey fauloval zezadu Dražiće, zkrácený roh proti hostující brance.
70'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Murray, přichází McEleney.
69'
Duffy pokazil nahrávku z levé strany. Při kontru proletěl centr zprava vedle zadní tyče, kde číhal Gannon.
68'
Slovan mohl útočit po levé straně, ale hlavní sudí Schneider odpískal faul u lajny.
67'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Ratao, přichází Dražić.
67'
Žlutou kartu dostává Šporar (ŠK Slovan Bratislava).
66'
Slovan se potřetí ve druhém poločase dožadoval ruky. Opět Boyle zasáhl balón svou horní končetinou při zakončení Abeny. Nicméně penalty se slovenský celek prostě nedočká.
65'
Po centru Rataa z pravé strany chtěl Slovan penaltu za ruku Boylea. Ani tentokráte z toho nebude pokutový kop.
64'
Slovan vystřelil osmkrát na branku, zatímco Dundalk třikrát.
64'
Šporar byl na konci útoku po pravé straně, naběhl si za Boylea a vypálil tvrdě na bližší tyč, kde Rogers srazil balón rukou na roh.
63'
Je to tak. Sudí Schneider už dal pokyn k pokračování zápasu. Na balonu jsou domácí fotbalisté.
63'
Mountney vystoupil z pravé strany a sám si ublížil. Zůstává ležet na hrací ploše. Nicméně ošetření nebude dle všeho zapotřebí.
62'
Hoban centroval z levé strany přes Medveděva a zakončení McGratha kolem Božikova mířilo vedle vzdálenější tyče.
61'
Medveděv si stáhl míč k noze na pravé straně. V kombinaci poté pokračoval Holman, vzápětí Ratão vystřelil z pravé strany šestnáctky vedle druhé tyče.
60'
Za pískotu fanoušků Slovanu rozehrával Dundalk až Rogers odkopl míč křížem na pravou stranu do zámezí.
59'
Medveděv odcentroval z pravé strany přes Duffyho, posléze přišel faul na Shieldse před hostujícím vápnem.
58'
Nahrávku na pravou stranu překazila hostující obrana, ale domácí stále kombinují u soupeřova vápna.
57'
Nákop po pravé straně zamířil do velkého vápna a rukavic vybíhajícího Greifa.
56'
Murrayho roh z pravé strany. Hostující záložník poté vrátil míč k zadní tyči, kde obránce hrál ke Greifovi.
55'
Rharsalla zase útočil z levé strany a poslal balón do vápna, jeho centr přežila hostující obrana bez pomoci brankáře Rogerse.
54'
McGrath obešel Božikova a v pravé části vápna nahrál pod sebe Murraymu, jehož střela rozvlnila boční síť.
54'
Holman si vzal roh z levé strany a De Marco zakončil hlavou na přední tyči nad branku soupeře.
53'
Medveděv si chtěl narazit na pravé straně, což hostující obrana nepovolila, nicméně tlak domácího celku trvá dál.
52'
Kvůli nepřesné nahrávce soupeře na levou stranu disponuje hostující celek autovým vhazováním.
51'
Dundalk si může na chvíli oddychnout, protože se píská faul na Shieldse na polovině hrací plochy.
50'
Po zisku míče na půli se Slovan hnal na branku Dundalku. Rharsalla odcentroval z levé strany na přední tyč, kam si seběhl Šporar. Následná střela Medveděva z bezprostřední blízkosti skončila těsně vedle branky ve vyložené šanci.
49'
Balón šel po odrazu od trávníku do levé ruky Boyla. Těžko soudit na základě jednoho opakovaného záběru, zda to stačilo na penaltu.
48'
Slovan se dožadoval odpískání ruky ve vápně a tím pádem penalty. Rozhodčí však nechal hru pokračovat a VAR na stadionu určitě není.
48'
Rozhodčí svým hvizdem ukončil útok hostů na pravé straně a rozehrávat tak může Greif ve velkém vápně.
47'
Nahrávka Murrayho z levé strany do vápna srazil Abena a vhazovat bude Duffy.
46'
Rogers vykopl míč na pravou stranu, kde se následně de Kamps dopustil faulu zezadu na McGratha.
46'
První poločas moc krásy nenabídl. Prakticky pětadvacet minut se nic nedělo. Potom Rharsalla minul šibenici. Hosté reagovali zakončením Duffyho na přední tyč, kde byl Greif. Slovan měl územní převahu, balón více na svých kopačkách a byl střelecky aktivnější. Hru tvořil zejména aktivní Rharsalla na levé straně. Tu využíval slovenský celek více než pravou část hrací plochy.
45+1'
45'
Cleary odhlavičkoval míč z pravé strany vápna na střed a následně Boyle umístil balón vedle branky.
44'
Hlavní rozhodčí pomohl faulovanému Mountneymu na pravé straně na nohy, Cleary nikam nespěchá s rozehrou.

Domácí De Marco vyfasoval za tento nedovolený zákrok žlutou kartu.
43'
Po chybě při kombinaci domácího celku si zahrál Rogers a hosté rozehrávají u svého vápna Clearym.
42'
Abena podržel míč na půli. Následovalo roztažení hry na levou stranu.
41'
S centrem z levé strany do malého vápna nemá Greif žádné problémy a vyhazuje jej na kopačky domácích obránců.
40'
Domácí kopali roh z levé strany a balón propadl ke vzdálenější tyči. Rogers vytaženou rukou promáchl míč a Boyle neubránil nabíhajícího Abenu, kterému stačilo sklepnout balón do prázdné branky!
40'
Abena si zaběhl na zadní tyč, ale hostující Boyle uklidil míč hlavou za svou branku na roh.
39'
McGrath si pomohl faulem a hosté se brání standardní situaci Holmana.
38'
Rharsalla se rozběhl na středu a zakončoval po zemi vedle levé tyče.
37'
Balón zamířil vedle levé tyčky a Greif tak rozehrál k Abenovi, který má hned proti sobě presující fotbalisty v hostujícím dresu.
36'
Po nepřesném pasu Gannona se balón odrazil na pravé straně k hostům a následoval faul na Shieldse.
35'
Držení míče: 55:45 (vyjádřeno v procentech).
34'
Rogers si postavil dva hráče do zdi, Murray vyskočil, následné zakončení přes Hobana šlo vedle zadní tyče.
34'
Po čtvrtém faulu hostů v tomto zápase kope Holman trestný kop z pravé strany.
33'
Ljubičićova skákavá střela z pravé strany dopadla vedle vzdálenější tyče hostující branky.
33'
V prvním poločase by se nemuselo tolik nastavovat. Hraje se bez delšího přerušení či ošetření.
32'
Rogers nakopl míč na střed, kde se balónu chopili domácí fotbalisté a drží jej nyní na polovině hrací plochy.
31'
Druhá střela hostů v zápase na Greifa. Boyle se u pravé tyče tlačil do zakončení a poté se jen chytil za hlavu.
30'
Zajímavá loženka! Duffy si seběhl na levou stranu za tři soupeře a zakončil na přední tyč, kde Greif zaznamenal svůj nejtěžší zákrok v prvním poločase!
28'
Zajímavá šance! Po nahrávce kolem Gannona si Rharsalla navedl míč ve velkém vápně na pravou nohu a vypálil přes Murrayho vedle vzdálenější šibenice.
27'
Při rohu z levé strany na zadní tyč se domácí neprosadili a vše se obešlo bez zákroku Rogerse, vzápětí se hosté osvobodili Duffym.
26'
Domácí útok vypadal zajímavě, ale hosté se stihli včas vrátit za balón a jsou připraveni bránit se kombinaci soupeře.
25'
Medveděv odcentroval prvním dotekem z pravé strany na hlavu obránce na bližší tyči a následně se u lajny provinil proti fotbalovým pravidlům.
24'
Murray rozehrál pravačkou roh z levé strany a sudí Schneider odpískal útočný faul hostujícího mužstva.
23'
Šance Hobana na ose hřiště proti trojici domácích hráčů nebyly moc velké a defenziva Slovanu získala míč, poté si pomohla nahrávkou na Greifa.
23'
S nástřelem na přední tyč neměla hostující obrana potíže, navíc následně Hoban podrazil McGratha ve velkém vápně.
22'
Rharsalla pronikl do levé poloviny vápna a postaral se rohový kop proti hostující brance.
21'
Domácí si nahrávali u středového kruhu a vymýšleli postup přes aktivní obranný blok hostů.
20'
Boyle pokazil na levé straně přechodovou fázi a daroval tak autové vhazování Medveděvovi.
19'
Rogers si vybral Clearyho. Ten pokračoval na střed. Zatím nikdo z domácích fotbalistů nenapadal hostující rozehrávku.
18'
Abena odhlavičkoval míč z pravé strany pryč z vápna, ale následně hrací předmět nedostihl Šporar na hrací ploše.
17'
Gannon nahrával z levé strany pod sebe Rogersovi a tou dobou jej fauloval presující Rharsalla.
16'
Po faulu na Murrayho na pravé straně u středového kruhu se hostující fotbalista dočkal omluvy a rozehrávku bere Cleary.
15'
Gannon nejprve vhodil míč do hry od pravé lajny a poté byla jeho rozehrávka zablokovaná na další autové vhazování.
14'
Slovan má zatím balón více na svých kopačkách.
13'
Rharsalla si na levé straně kolem bránícího Gannona přehodil míč na pravou nohu a jeho tečovaný pokus skončil uprostřed branky, kde zasáhl Rogers.
12'
Dundalk odolal tlaku na středu vápna, ale domácí jsou stále v blízkosti hostující šestnáctky a mají míč na svých kopačkách.
11'
Medveděv podpořil útok seběhem na pravou stranu a vybojoval první roh zápasu.
10'
Rharsalla dal míč na levou stranu do běhu, ale hosté se ubránili. Posléze byl nařízený domácí aut.
9'
Obrana hostů ukončila výpad Rharsally na levé straně a Dundalk tak vhazuje, konkrétně Gannon.
8'
Ani jedno z mužstev zatím pořádně nevystřelilo na branku, hraje se hodně opatrně.
7'
Gannon vhazoval na pravé straně. Balón se poté odrážel před domácím vápnem až přistál na hostujících kopačkách.
6'
Božikov nahrál přes soupeře na levou stranu, kde Rharsalla sklepl míč pod sebe. Následoval kříž do pravé poloviny vápna, kde se Slovan nedostal k ohrožení branky hostů.
5'
Cleary kombinoval se spoluhráči z obrany. Následně byl Duffy faulovaný na levé straně vystupujícím de Kampsem.
4'
Rharsalla začal útok po levé straně. Následně putoval balón na střed a k dokonalosti chyběla přesná nahrávka křížem do druhé vlny.
3'
Abena si pokryl míč z levé strany před napadajícím Hobanem, sudí Schneider posléze zapískal proti hostům a domácí rozehráli nakrátko.
2'
Greif nakopl míč na pravou stranu, kde jej Boyle odehrál hlavou před rozběhnutým Rataem.
1'
Slovan nastoupil v bílém, Dundalk v černém.
1'

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Božikov (C), De Marco – M. Ljubičić, de Kamps – Ratão, Holman, Rharsalla – Šporar.
Náhradníci: Šulla – Apau, Ibrahim, Dražić, Daniel, Nono, Čavrić.

Dundalk FC: Rogers – Gannon, Cleary, Boyle, Massey – Mountney, Shields, McGrath – Murray – Duffy, Hoban (C).
Náhradníci: McCarey – Gartland, Hoare, P. McEleney, G. Kelly, Dummigan, D. Kelly.

Rozhodčí: Schneider – Debart, Zitouni (vš. FRA).
Dundalk FC
Již šestnáct let se hraje irská Premier Division stylem jaro – podzim. Každým tým absolvuje třiatřicet zápasů. Dudalk momentálně vede nejvyšší irskou soutěž se sedmibodovým náskokem na druhý Shamrock Rovers. Pouze dvakrát prohrál. Naposledy porazil pátý St. Patricks 1:0. S třinácti inkasovanými góly má vůbec nejlepší obranu v celé soutěži. V evropských pohárech si zahrál v tomto roce nejprve vítězné první předkolo Ligy mistrů, když na penalty postoupil přes lotyšskou Rigu. V celém dvojzápase nepadla žádná branka. Následně šel na Karabach, se kterým doma uhrál remízu 1:1, venku posléze prohrál poměrem 0:3.
ŠK Slovan Bratislava
Domácí celek je podle mínění sázkových kanceláří favoritem na postup do čtvrtého předkola Evropské ligy. Do něj se probojoval po vyřazení kosovského Ferikoneli. V úvodním duelu vyhrál doma 2:1, venku poté zvítězil poměrem 2:0. Do obou zápasů nastoupil bez svého trenéra Vladimira Radenkoviće a hráčů Aleksandara Čavriće, resp. Dejana Dražiće. Vzhledem k situaci mezi Srbskem a Kosovem doporučila srbská vláda této trojici, aby do souboje s kosovským mužstvem nezasáhli.

Slovan si tak alespoň nepatrně zlepšil náladu po senzačním vyřazení v prvním předkole Ligy mistrů, kdy vypadl s černohorským týmem Sutjeska Nikšić. Slovenský tisk se s hráči Slovanu vůbec nepáral a mluvil o mezinárodní ostudě. Tomu tak najednou nebylo nic moc platné, že si titul zajistil již šest kol před koncem. Slovan Bratislava se tak stal prvním klubem, přes který dokázala Sutjeska ve své historii projít v rámci evropských pohárů. Oba zápasy skončily po normální hrací době remízou 1:1. Sutjeska pokaždé vyrovnala v nastavení druhého poločasu. Celý dvojzápas rozsekl penaltový rozstřel na černohorské půdě. Neuspěl kapitán Božikov, kanonýr Šporar a již zmiňovaný Srb Dražić. Slovenský klub okamžitě ukončil spolupráci s trenérem Ševelou, jehož jméno bylo ještě nedávno spojováno s angažmá v pražské Spartě.

Už bez něj nastupuje Slovan pochopitelně ve slovenské Fortuna lize. V ní zatím ve třech duelech neztratil ani bod. Pouze jednou inkasoval. A svůj podíl na tom má i Andraž Šporar, nejlepší střelec uplynulého ligového ročníku a Slovinec, o kterém se spekulovalo, že je v hledáčku Slavie.
Česká stopa
Za domácí Slovan nastupuje obránce Jurij Medveděv. Do Česka se s rodiči přistěhoval ve třech letech z Kazachstánu. Nastupoval za reprezentační osmnáctku i devatenáctku s hráči jako Schick, Sadílek či Jankto. Dříve patřil Plzni. Zahrál si také za Sokolov. Na jaře se podílel na pětadvacátém ligovém titulu pro Slovan. Jeho spoluhráčem je další Čech Erik Daniel.
Delegace
Zápas bude probíhat pod bedlivým dohledem čtveřice francouzských rozhodčích. Jako hlavní bude utkání v Bratislavě řídit Frank Schneider. Pomáhat mu budou Guillame Debart a Djemel Zitouni. Role čtvrtého sudího se zhostí Eric Wattellier.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z úvodního zápasu třetího předkola Evropské ligy, ve kterém se střetne Slovan Bratislava a Dundalk. Začínáme ve 20:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.