FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Jablonec - 3. listopadu 2018   17:00

Dukla
59' Djuranović (Daniel Tetour) • 74' Podaný (Douděra)
2:6
(0:3)
Jablonec
9' Masopust   • 14' Doležal  (Jovović) • 21' Trávník   • 54' R. Acosta  (Jovović) • 65' Hovorka  (Doležal) • 86' Kratochvíl  (Hübschman)

F. Rada – Milošević (C), Ďurica, Ostojić, D. Souček – Bezpalec (87. Krunert) – Douděra, Doumbia (34. Djuranović), Daniel Tetour, Brandner (34. Schranz) – Podaný.
M. Hruška – Chlumecký, Krunert, Bezdička, Bilovský, Djuranović, Schranz.
Nenadál – Dobrovolný, Kožár
Na Julisce, Praha-Dejvice
1 626 diváků
V. Hrubý – Hovorka, Holeš, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust (22. R. Acosta, 77. Kratochvíl), Trávník, Považanec, Jovović – Doležal (77. Chramosta).
Hanuš – R. Acosta, V. Kubista, D. Ikaunieks, Chramosta, Břečka, Kratochvíl.

SESTŘIH: Dukla - Jablonec 2:6. Po kanonádě na Julisce se radovali hosté

Fotbalisté Jablonce podruhé v řadě vstřelili šest branek na hřišti soupeře a byť brankář Hrubý po více než čtyř stech minutách přišel o svoji neprůstřelnost, tak z výhry 6:2 rozhodně smutný nebude.

Za Severočechy skórovalo šest různých fotbalistů a Jablonec se tak minimálně do zítřka posouvá na páté místo před Spartu, Dukla po dnešní vysoké výhře Slovácka v Příbrami klesá na poslední místo ligové tabulky.
90+2'
90+2'
Jablonečtí už jen dohrávají zápas s míčem na svých kopačkách.
90+1'
Rozhodčí Nenadál oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.
90'
Jovović přetaženým centrem zleva našel Michala Trávníka, ten s míčem na kopačce nedokázal obtancovat Daniela Součka.
89'
Rychlý jablonecký přechod do útoku, Jovović potáhl míč k pokutovému území, posunul jej do běhu Chramostovi, ten byl ale ubráněn domácími zadáky.
88'
Hrubý trochu zaváhal při odkopu, kdy trefil napadajícího Djuranoviće, k jabloneckému štěstí se míč odrazil směrem do pole.
87'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Michal Bezpalec, přichází Štěpán Krunert.
86'
Na Kratochvílovu střelu k tyči Rada nedosáhl, 2:6
86'
Jablonec právě vstřelil branku!
Jablonec i při druhém výjezdu na hřiště soupeřů v řadě střílí šest branek! Po Hübschmanově přihrávky hlavou se z dálky opřel do míče MILOŠ KRATOCHVÍL a prostřelil brankáře Hrubého!
84'
Podaný kolmicí po útočné polovině vysunul do volného prostoru Ivana Schranze, ten trochu přibrzdil rozjetou akci do Dukly, poté vrátil míč do běhu Podanému, jehož centr zapadl za vzdálenější tyč jablonecké branky.
82'
Při dalším rohovém kopu centr Michala Trávníka přeletěl všechny fotbalisty před brankou Dukly, Vladimir Jovović pak od protějšho rohu pokutového území střílel do připraveného brankáře Rady.
81'
Rohový kop pro Jablonec, hosté jej rozehráli nakrátko, sami se pak záhy přesunuli do středu hřiště.
79'
Po Součkově nedovoleném zákroku hosté rozehrávají na útočné polovině.
77'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Rafael Acosta, přichází Miloš Kratochvíl.
77'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.
77'
Acosta po ošetření rovnou usedl mezi náhradníky a ve hře rozhodně pokračovat nebude.
76'
Dnešní utkání na Julisce sleduje 1 626 fotbalových příznivců.
75'
Podaný se trefil levačkou, 2:5
75'
Na trávníku zůstal sedět Rafael Acosta a je otázkou, zda-li uruguajský fotbalista bude schopen pokračovat v zápase.
74'
Dukla právě vstřelila branku!
O necelou minutu později si Douděra s Podaným role prohodili, Douděra svého spoluhráče vysunul do volného prostoru a JAKUB PODANÝ tváří v tvář Hrubému jabloneckého brankáře překonal přesnou střelou pod břevno!
73'
Douděra vystřelil z voleje a otřásl brankovou konstrukcí
73'
Parádní fotbalový moment ze strany domácích! Na Podaného přenesení hry na pravé křídlo si naběhl David Douděra a z voleje trefil jen boční síť!
72'
Chramostův pokus vytěsnil Rada na tyčku
72'
Do střelecké listiny se málem zapsal i Jan Chramosta! Toho perfektní průnikovou přihrávkou uvolnil Tomáš Holeš, Chramosta se objevil zcela osamocen za obranou Dukly, trefil ale jen tyč domácí branky.
71'
Po Miloševićově centru míč propadl v pokutovém území, domácí jej ale jen odrazili za branku Jablonce.
70'
Aktivní Uroš Djuranović se tentokrát objevil na pravém křídle, kde vybojoval rohový kop ve prospěch Dukly.
67'
Djuranović si na levém křídle pohrál s Davidem Hovorkou, vnikl do pokutového území, přes Lischku už se ale prosadit nedokázal a po odrazu míč za hostující branku bude rozehrávat Vlastimil Hrubý.
66'
Žlutou kartu dostává Jakub Podaný (FK Dukla Praha).
65'
Po rohovém kopu sklepl Hovorka Doležalovu hlavičku do domácí branky, 1:5
65'
Jablonec dokonal pověstného "bůra"!

Trávníkův centr od rohového praporku Martin Doležal hlavou nasměroval k domácí brance, kde volný DAVID HOVORKA prodloužil míč za záda brankáře Rady!
64'
Vladimir Jovović následně z velké dálky střílel k bližší tyči, brankář Rada u ni však byl včas a míč vyrazil do bezpečného prostoru.
63'
Ivan Ostojiće obral o míč Martin Doležal, srbský obránce jej pak zatáhl a následně dohrál, rozhodčí Nenadál za tento prohřešek Ostojiće žlutě trestá.
62'
Trávník se ujal i následné rozehrávky rohového kopu, překopl ale v pokutovém území naskakujícího Lischku a byť míč do "ohně" vracel Matěj Hanousek, tak domácí se bezpečně ubránili.
61'
Po přistrčení svých spoluhráčů skutečně střílel Michal Trávník, jeho střelu domácí zeď srazila mimo branku Filipa Rady.
60'
Centr Matěje Hanouska domácí zadáci odvrátili za pokutové území, kde byl nedovoleně atakován Michal Trávník a zřejmě sám bude zahrávat volný kop z velmi nebezpečné pozice.
59'
Tetourovu přihrávku do branky dorazil Djuranović, 1:4
59'
Také Dukla se dokázala prosadit efektní kombinací po útočné polovině. Daniel Tetour si našel volný prostor na pravém křídle, potáhl míč kolem Hovorky a předložil míč před odkrytou branku UROŠI DJURANOVIĆOVI, jenž snižuje na 1:4.
58'
Acosta nedokázal proniknout po pravém křídle, rozehrávat může brankář Rada.
57'
Douděra střílel od rohu do pokutového území nad břevno
57'
Po domácím přechodu na útočnou polovinu David Douděra střílel od rohu pokutového území, branku ale o metr přestřelil.
56'
Schranz v souboji s Trávníkem u postranní čáry vybojoval autové vhazování pro Duklu.
54'
Z rychlé akce se trefil k tyči Acosta, 0:4
54'
Severočeši přidávají čtvrtou branku a ta stála za to! Hosté se po útočné polovině probojovali pohlednou kombinací k pokutovému území, ve finální fázi akce Vladimir Jovović předložil míč před prázdnou branku RAFAELU ACOSTOVI a ten už měl snadnou úlohu dokonat dílo.
53'
Trávník vybojoval míč ve středu pole, poté hledal za domácí obranou Doležala, ten ale nedokázal přihrávku zkrotit pod svoji kontrolu.
52'
Miloševićův centr od praporku našel hlavu naprosto osamoceného Hübschmana.
51'
Podaného centr s trochou štěstí našel Schranze, slovenský útočník sklepl míč Douděrovi a ten na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Duklu.
50'
Úvod druhého poločasu zatím postrádá fotbalovou kvalitu, po Schranzově nedovoleném zákroku hosté budou rozehrávat na útočné polovině.
48'
V úvodu druhého dějství vidíme řadu nepřesností na obou stranách, po té dosud poslední ze strany Jablonce vhazují domácí.
46'
Po třech střídáních během prvního poločasu k dalšímu během přestávky nedošlo.
46'
Domácí fotbalisté už jsou nějakou dobu rozestaveni na své polovině, teprve nyní se ale z útrob stadiónu vracejí také rozhodčí a hostující fotbalisté.
Fotbalisté Jablonce vedou po prvním poločase na hřišti pražské Dukly vysoko 3:0, když směr zápasu určili už v úvodní dvacetiminutovce.

Po dvou změnách v domácí sestavě se hra vyrovnala, Dukla si ale žádnou zajímavou příležitost zatím nevytvořila.
45'
Jovović zkoušel střílet z hranice vápna na zadní tyč, neúspěšně
45+3'
45+3'
Považanec vysokou nohou atakoval tvář Daniela Tetoura, rozhodčí Nenadál si vystačil s domluvou někdejšímu středopolaři Dukly, aktuálně hájícího barvy Jablonce.
45+1'
Djuranovićovu překvapivou střelu z úhlu Vlastimil Hrubý patrně vyrazil vedle bližší tyče, rozhodčí ale dotyk jabloneckého brankáře neviděli a kope se od severočeské branky.
45+1'
Rozhodčí Nenadál k prvnímu poločasu přidává tři nastavené minuty.
45'
Vladimir Jovović se elegantní kličkou uvolnil u postranní čáry, následně potáhl míč ke středu hřiště a velmi nepřesná střela proletěla za vzdálenější tyčí.
45'
Djuranović v pokutovém území posunul míč Tetourovi, ten ale nezvládl první dotyk s míčem, který mu utekl k soupeři.
45'
Michala Bezpalce nedovoleně atakoval Michal Trávník, domácí fotbalisté rozehrávají ze středu hřiště.
43'
Djuranovićův centr doplachtil přímo do rukavic brankáře Hrubého.
42'
Schranz byl v dobré pozici pokrytý a ke střele se nedostal
42'
Tetour centrem k bližší tyči hledal před brankou Schranze, ten ale byl pokryt Hovorkou a ke střeleckému zakončení se nedostal.
41'
Po centru od rohového praporku se domácí nikterak neprosadili.
41'
Bídnou přihrávku Matěje Hanouska vystihl Douděra a rozehrál akci, na jejímž konci Schranz na pravém křídle vybojoval rohový kop.
40'
Jablonec sehrál zprvu perfektní kombinaci na levém křídle, v závěru akce ale Jovović přihrával Doležalovi na paty a střelec druhé branky pak uklouzl.
39'
Jovović se pokusil kolmicí po levém křídle vysunout rozběhnutého Matěje Hanouska, ten ale měl k míči příliš daleko.
38'
David Lischka v souboji se Schranzem zahrál nohou zdviženou příliš vysoko, ve středu hřiště mohou rozehrávat domácí.
37'
Po dvojitém střídání Dukla pokračuje se Schranzem a Djuranovićem na hrotu, Jakub Podaný se stáhl na post levého záložníka.
36'
Neúspěšná jablonecká kombinace na útočné polovině, vhazovat bude David Douděra.
34'
Po standardní situaci Miloševiće v pokutovém území padl k zemi Podaný, penaltu u rozhodčího Nenadála ale nevybojoval.
34'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Mohamed Doumbia, přichází Uroš Djuranović.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Ivan Schranz.

Dvojité střídání domácích netradičně již po půlhodině hry, trenér Roman Skuhravý se snaží oživit hru Dukly.
31'
Jablonec už vrátil hru před domácí pokutové území, střela Jovoviće se ale nenápadně podobala té nepovedené Tetourově na opačné straně.
30'
Dukla přeci jen přebírá iniciativu, Milošević zajímavě odcentroval vnějším nártem, Patrik Brandner ale byl před brankou pokryt.
28'
Po rohovém kopu Dukly Martin Doležal odvrátil míč daleko za pokutové území, kde Tetour nakopl balón daleko za jabloneckou branku, měl by alespoň zapsat do statistik první střelecký pokus Dukly, byť k ohrožení Hrubého měl velmi daleko.
27'
Holeše na pravém křídle odstavil od míče Doumbia a středopolař z Pobřeží Slonoviny vybojoval odkop od vlastní branky.
26'
Dukla působí značně odevzdaně, další rychlé ztráty po přechodu středové čáry se dopustil Douděra.
26'
Michal Trávník perfektním centrem našel před brankou naprosto volného Martina Doležala, jeho hlavička ale proletěla vedle domácí svatyně.
25'
Po přechodu na útočnou polovinu domácí akce záhy skončila ofsajdem Patrika Brandnera.
24'
Dukla pozvolna kombinuje v okolí středové čáry, Jablonec zatím brání v kompaktním bloku.
22'
Doležal z úhlu minul branku
22'
Už to mohlo být 0:4! Domácí ledabylou rozehrávkou přišli o míč na vlastní polovině, Jovović hned vysunul Doležala do pokutového území, jablonecký útočník z úhlu ale minul domácí branku.
22'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Rafael Acosta.
21'
Po faulu Součka v pokutovém území se postavil k pokutovému kopu Trávník a proměnil, 3:0
21'
MICHAL TRÁVNÍK prudkou střelou pod břevno zaznamenává svoji sedmou trefu v této ligové sezóně!
20'
Po rohovém kopu byl před brankou sražen David Lischka a rozhodčí Nenadál okamžitě nařizuje pokutový kop.
20'
Penalta pro Jablonec!
20'
Trávníkův centr domácí defenziva odrazila do rohu, kde Tetour prohrál osobní souboj právě s Trávníkem a rozehrávat se bude od rohového praporku.
19'
Lukáš Masopust nakonec po jedné noze odkulhal k pokračování ošetření za postranní čáru, hosté se nadále dožadují červené karty pro Ďuricu, rozhodčí Nenadál ale své rozhodnutí jistě nezmění.
18'
Zdravotní stav Lukáše Masopusta vůbec není dobrý, zapojena budou i nosítka.
17'
Ďurica ostrým skluzem podrazil Masopusta, jehož hlasitý křik se rozlehl po celé Julisce. Slovenský obránce za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
16'
Další souhru Jablonce v okolí pokutového území zakončil střelou ze střední vzdálenosti Jakub Považanec, prostor mezi třemi tyčemi ale výrazně minul.
14'
Další Ďuricův nedůraz, díky kterému skóroval Doležal, 0:2
14'
Jablonec vede už o dvě branky! Vladimir Jovović získal mnoho prostoru u rohu pokutového území, posunul míč do pokutového území MARTINU DOLEŽALOVI, jenž potáhl míč kolem Ďuricy a technickým obstřelem překonal brankáře Radu!
13'
Další standardní situaci u postranní čáry Jablonec rozehrál nakrátko, Masopustův centr se ale neujal.
11'
Jablonec už je znovu usazen na útočné polovině, zatím ale daleko od domácí branky.
9'
Severočeši se ujímají brzkého vedení! Poděkovat za to mohou domácí defenzivě, neboť Hübschmanův přetažený centr Holeš vracel před branku, Ján Ďurica ale vůbec nezvládl odkop, posunul míč jen k LUKÁŠI MASOPUSTOVI, jenž zblízka pokořil Filipa Radu!
8'
Nebezpečně vyhlížející akce v pokutovém území Dukly, Holešův centr Martin Doležal v tísni nedokázal nasměrovat na Radovu branku.
7'
Na Brandnerův centr si naskakoval Podaný, ten tedy bude zřejmě nečekaně působit na hrotu, na balón v tento moment ale nedosáhl.
6'
Jovović už je zpět na trávníku a hned vysunul Hanouska do volného prostoru, centr mladšího z bratrské dvojice doletěl až za domácí branku. Matějův bratr Marek hraje právě za Duklu, byť momentálně je ve stavu zraněných.
5'
Hovorkova hlavička skončila nakonec v Radově náručí
5'
Po Trávníkově centru se ve skrumáži před domácí brankou dostal k míči Hovorka, jeho hlavičku do středu branky Filip Rada kryje.
4'
Jovović byl u postranní čáry nedovoleně atakován Douděrou, rozhodčí Nenadál píská proti domácím a Jovović se jen velmi těžce zvedal z trávníku a musel být ošetřen.
2'
Brandner vedl první útočnou akci Dukly po levé straně hřiště, důrazný Holeš jej ale nepustil před branku a Brandnerovi utekl míč za brankovou čáru.
1'
Úvodního výkopu se ujal Michal Trávník a je rozehráno! Dukla hraje tradičně ve vínově-žluté kombinaci, Jablonec v zeleno-bílém.
1'

FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević (C), Ďurica, Ostojić, Podaný – Bezpalec – Douděra, Doumbia, Daniel Tetour, D. Souček – Brandner.
Náhradníci: M. Hruška – Chlumecký, Krunert, Bezdička, Bilovský, Djuranović, Schranz.

FK Jablonec: V. Hrubý – Hovorka, Holeš, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust, Trávník, Považanec, Jovović – Doležal.
Náhradníci: Hanuš – R. Acosta, V. Kubista, D. Ikaunieks, Chramosta, Břečka, Kratochvíl.

Rozhodčí: Nenadál – Dobrovolný, Kožár.
FK Jablonec

Jablonec se letos poprvé v historii kvalifikoval do skupinové fáze evropských pohárů a má před sebou nesmírně náročnou cestu do kazašské Astany. V dosavadních třech zápasech Evropské ligy tým trenéra Rady posbíral dva body za domácí remízy s Dynamem Kyjev a právě Astanou.

Svoji letošní ligovou pouť Jablonec nerozehrál vůbec ideálně, když v úvodních třech kolech získal jediný bod a musel dohánět výraznější manko za špičkou, aktuálně už se Severočeši probojovali na šesté místo a disponují už šestibodovým náskokem na sedmou příčku.

Sedmý je rival Jabloneckých z Liberce a právě v domácím utkání s Libercem Jablonec před týdnem remizoval bez branek, čímž přerušil sérii čtyř vítězství v řadě, drží ale zajímavou sérii neporazitelnosti a navíc v posledních třech zápasech a brankář Hrubý je neprůstřelný už 345 minut.

Jablonci se daří na hřištích soupeřů, když ze šesti výletů přivezl tři vítězství. To první se urodilo v pražském Edenu, kde jako jediný dokázal vůbec bodovat na trávníku Slavie a Jablonec vzpomíná rád také na poslední venkovní zápas, v Příbrami totiž zvítězil vysoko 6:0.
FK Dukla Praha

Dukla rozehrála sezónu katastrofálně, když v úvodních sedmi kolech nezískala ani bod a během zářijové reprezentační přestávky tak byl odvolán trenér Pavel Drsek. Jeho nástupci Romanu Skuhravému se daří o poznání lépe, když v dalších šesti kolech získal deset bodů a vytáhl Duklu z poslední pozice ligové tabulky.

Pod Skuhravého vedením Dukla ještě neprohrála v domácím prostředí (2-1-0) a z toho bude chtít těžit také v dnešním zápase. Liberec odjel z Julisky poražen 2:0, Opava 1:0 a mezitím si alespoň bod odvezl Zlín za remízu 1:1.

Dukle bude zřejmě scházet trojice zraněných zkušených hráčů. Obránce Raspopović se odjel léčit domů do Srbska a mimo hru jsou v posledních týdnech také Jan Holenda s Markem Hanouskem.
Hezké sobotní odpoledne z pražské Julisky, kde pokračuje čtrnácté kolo Fortuna ligy soubojem domácí Dukly s Jabloncem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.