FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Ml. Boleslav - 21. dubna 2019   17:00

Dukla
79' Djuranović (D. Souček) • 88' Daniel Tetour
2:2
(0:1)
Ml. Boleslav
25' Komličenko  (Přikryl) • 74' Mašek  (Ladra)

F. Rada – Ostojić, Ďurica (C), D. Souček – Douděra, Daniel Tetour, Marek Hanousek, Milošević – Djuranović, P. González (79. Hadaščok), Lu. Holík (63. Podaný).
Šťovíček – Dancák, Kovernikov, Hadaščok, Bezpalec, Podaný.
Houdek – Kotík, Flimmel, Petřík.
Na Julisce, Praha-Dejvice
769 diváků
Šeda – Fulnek, Hájek, Jugas, Mareš – Ladra (86. Jakub Klíma), Hubínek, Bucha (58. Mašek), Tatajev (63. Takács), Přikryl (C) – Komličenko.
Stejskal – Mašek, Mešanović, Takács, Provazník, Wiesner, Jakub Klíma.
Šeda

SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 2:2. Pražané chytili druhý dech a vybojovali alespoň bod

Z mé strany je to pro dnešek vše. Z Julisky se s vámi loučím a brzy zase na počtenou.
Zápas je u konce. Dukla se s Mladou Boleslaví rozchází smírně po remíze 2:2. Viděli jsme poměrně zajímavé utkání. Vedení Mladé Boleslavi ve druhé půli nejprve navýšil Mašek. V závěru ale Dukla pořádně zabrala a dokázala díky brankám Djuranoviće a Tetoura srovnat na konečných 2:2.
90+4'
90+2'
Z levého křídla centroval Klíma, domácí obrana balon směřující do šestnáctky bez potíží odvrátila.
90+1'
Djuranović mířil zase rychle na druhou stranu. Míč si nakonec příliš předkopl a ve snaze získat ho zpět fauloval.
90'
Tetour musel po nepovedeném rohu zastavit rychle se rozvíjející akci soupeře, za což inkasuje od rozhodčího žlutou kartu.
90'
Zřejmě za protesty po inkasovaném gólu dostává žlutou kartu Jugas.
89'
Dukla tlačí. Djuranović po rohovém kopu číhal na přední tyči. Hosté na poslední chvíli balon poslali na další roh.
88'
Dukla právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Balon po několika odrazech propadl až před Šedu k DANIELU TETOUROVI, který balon poslal nekompromisně do šibenice! Hosté se následně ještě dožadovali odpískání ofsajdu, hlavní sudí ale signalizuje, že branka platí.
87'
Tetour se trefil zblízka do šibenice, 2:2
87'
Po faulu na polovině Mladé Boleslavi se hráči přesouvají do Šedova vápna. Chystá se volný přímý kop. Přikryl navíc dostává žlutou.
86'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Jakub Klíma.
85'
Hosté se zmocnili balonu, nepodařilo se jim ale udržet míč déle na svých kopačkách a v podstatě ho pouze odevzdali Dukelským.
84'
Další dlouhý balon už byl povedenější. Milošević sklepával míč pod sebe, ale tam byli jen připravení beci Mladé Boleslavi.
83'
K centru z levého křídla se dostal Douděra. Jeho přetažený míč byl přetažený až příliš a balon skončil v zámezí.
82'
Podanému utekl míč za brankovou čáru. Šeda uvede balon do hry odkopem.
81'
Djuranović se málem dostal do další velké šance. Na Podaného centr z levého křídla ale nakonec nedoskočil.
79'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Vojtěch Hadaščok.
79'
Dukla zčistajasna snižuje! Odražený míč poslal z první zpět do šestnáctky Souček, jeho střílený pas propadl až na zadní tyč, kde míč do sítě usměrnil UROŠ DJURANOVIĆ!
78'
Djuranovič dorazil skákavý pokus za Šedova záda, 1:2
78'
Mladoboleslavští si ale připravili ihned další zajímavou akci. Mašek to z hranice vápna zkusil tentokrát levačkou a Rada výborně zasáhl u své pravé tyče.
77'
Pro centr z levého křídla si vyběhl Rada, jenž balon bezpečně vyboxoval do bezpečí.
76'
Po druhé brance drží míč na svých kopačkách hostující hráči, kteří nechtějí dopustit žádné drama v závěru a kombinují.
74'
Ďurica tečoval Maškovu střelu, 0:2
74'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Dlouhý nákop nedokázal odvrátit Ďurica, míč skončil u DOMINIKA MAŠKA, jenž se rozhodl pro střelu z hranice šestnáctky. Rána z jeho kopačky byla ještě tečovaná jedním z obránců a míč nakonec doskákal do sítě za gólmana Radu.
73'
Také Komličenko se svými spoluhráči se ocitl v palebných pozicích. Ani Mladoboleslavští se ale ke střele neodhodlali, a tak se hra zase přesouvá na druhou stranu hřiště.
72'
Dnešní utkání sleduje 769 diváků.
71'
Tetour se hnal do zajímavé šance, místo střely ale přidával jeden dotyk za druhým a to bylo nakonec příliš. Hosté se zmocnili míče a vyrážejí do protiútoku.
70'
Na centr od rohového praporku naskočil González, jeho hlavička zamířila jen hodně vysoko nad.
69'
Pražané roh bez potíží ubránili. Na druhé straně se zkusil do šestnáctky dostat individuálně Milošević, v souboji jeden na jednoho ovšem nebyl úspěšný a uvidíme roh i na druhé straně.
68'
Ani jeden ze dvou centrů, které směřovali do šestnáctky Dukly, se neujal. Po tom druhém odklidili obránci Dukly míč jen na rohový kop.
67'
Píská se faul ve středu hřiště, hrát budou Středočeši, kterým se podařilo vymanit se z tlaku, pod nímž se v posledních minutách nacházeli.
66'
Přikryl dostal pas zprava na bližší tyč. Hostující křídelník se snažil míč z první protečovat ke vzdálenější tyči. Tu nakonec o kousek minul.
63'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Alexej Tatajev, přichází Ladislav Takács.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Jakub Podaný.
62'
Žlutá i na druhé straně, potrestaným hráčem je Fulnek.
61'
Djuranović si chtěl vymodlit penaltu, namísto toho mu rozhodčí udělil jen žlutou kartu za simulování.
61'
V obrovské šanci se zjevil González! Španělský útočník Dukly se ocitl před Šedou zcela sám, ve skluzu brankáře Mladé Boleslavi propálit nedokázal. U odraženého balonu byl jako první Šeda, jenž ale míč vyboxoval pouze k Douděrovi. Domácí křídelník to zkusil z první, míč skončil jen vysoko nad.
60'
Další útok Dukly vedl středem Douděra. Tak dlouho ale váhal, co si s míčem počít, až celou situaci lidově řečeno zadrbal a o míč přišel.
59'
Dukla má zatím ve druhé půli navrch, nyní domácí drží míč, ovšem museli se vrátit až ke svému brankáři.
58'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Dominik Mašek.
58'
Po dalším rohu se balon odrazil na hranici vápna, kde si míč připravil ke střele Tetour. Jeho přízemní pokus těsně minul vzdálenější Šedovu tyčku.
57'
Ovšem seriál nepovedených rohů nekončí. Do šestnáctky Mladé Boleslavi přilétlo záhy hned několik dalších centrovaných balonů, žádný z nich ale nenašel nikoho v rudých dresech.
56'
Tetour přelstil obranu a mířil vedle tyče
56'
Djuranovićovu snahu zmařil Hájek, který střílený pas do šestnáctky srazil na roh.
55'
Douděrovi míč před vápnem skákal poměrně příhodně, a tak se domácí záložník rozhodl pro ránu. Ta byla sice dost razantní, jenže mířila příliš vysoko, a tak Šeda nemusel zasahovat.
54'
V defenzivě si Dukla počínala výborně a roh Mladé Boleslavi ubránila. Balon dokázali domácí beci nadvakrát odhlavičkovat do bezpečí.
53'
Ani další centr od rohového praporku se neujal. Na druhé straně Ďurica srazil Ladrovo zakončení mimo, uvidíme rohový kop také na druhé straně.
52'
Po hezké narážečce mohl z hranice šestnáctky pálit Tetour. Jeho ránu z nadějné pozice dokázali obránci hostí srazit mimo na poslední chvíli.
51'
Rohový kop Středočeši odvrátili. Rada záhy chtěl zrychlit hru a dlouhým balonem našel na levé straně Miloševiće. Tomu byl ale odmáván ofsajd.
49'
Před rohem byl ještě za strkanici ve vápně napomínán domácí Ostojić, který taktéž vidí žlutou.
49'
Po centru z levé strany se jeden z domácích dostal do zakončení, které bylo ale sraženo na rohový kop.
47'
Jen za cenu faulu zastavil Mareš rozvíjející se akci Dukly. Píská se faul a hlavní sudí také uděluje žlutou kartu.
47'
Přikryl svým centrem zleva nenašel ve vápně žádného svého spoluhráče. Odražený balon pak z první poslal na bránu Fulnek. Rada si s jeho nepříliš povedenou ranou poradil.
46'
První poločas je minulostí, za Mladou Boleslav opět úřaduje faktor Komličenko, který zatím vstřelil jediný gól zápasu a o chvilku později také tyč. Nechme se překvapit, co nás čeká ve druhé půli.
45+1'
45+1'
Z rohu se nic neurodilo. Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
V závěru prvního poločasu uvidíme ještě jeden rohový kop domácího týmu.
44'
Komličenko se snažil dosáhnout na další centr do šestnáctky Dukly, opět ale jen fauloval.
43'
Ladra nedokázal zpracovat dlouhou přihrávku. Balon proskákal do autu a vhazovat bude Dukla.
42'
Útok Dukly nakonec ukončil nedovolený zákrok, hrát budou Mladoboleslavští.
41'
Domácí opět kombinují nakrátko a čekají, zda se nenajde nějaká mezera v obraně Mladé Boleslavi.
40'
K centru z pravého křídla se dostal Milošević. Míč poslal ale jen do rukavic brankáře Šedy.
39'
Míč získala Dukla, ani její hráči se ale neženou kupředu a v poklidu drží míč na svých kopačkách.
38'
Mladoboleslavští nadále kombinují, ale jen na své půli, daleko od Radovy svatyně.
37'
Holík se snažil dlouhým pasem přesunout hru na pravé křídlo. Jeho úmysl ovšem vystihl Mareš, jenž přihrávku zachytil. Hrají hosté.
36'
Gonzalez protáhl Šedu střelou ze střední vzdálenosti
36'
González napřáhl ze střední vzdálenosti, rána mu poměrně sedla a Šeda měl co dělat, aby ji vytěsnil nad břevno.
35'
Mladoboleslavští se dlouho drželi na dostřel a do šestnáctky posílali jeden centr za druhým. Ani jeden se však neujal.
34'
Na druhé straně se balon odrazil ideálně proti noze Douděrovi, který zkusil střelu z první zpoza vápna. Míč skončil vysoko nad Šedovou svatyní.
33'
Vzdušný pas do šestnáctky také přišel. Míč si našel Tatajev, jeho pokus nepatřil mezi nejpřesnější a skončil mimo.
32'
Hra se zase pomalu přesunula na druhou stranu hřiště. Mladoboleslavští budou rozehrávat volný přímý kop, dá se očekávat centr do vápna.
31'
Pro centr z levého křídla si vyběhl Šeda. Ten balon sice vůbec nezasáhl tak, jak by si představoval, stačilo to ale na to, aby míč poslal do bezpečí.
30'
Míč drží na svých kopačkách domácí hráči, kteří s ním kombinují na vastní polovině.
29'
Holík dostal od Gonzáleze dlouhý balon podél levé lajny. Nakonec scházel domácímu křídelníkovi asi půlkrok, aby dostihl balon ještě na hrací ploše.
28'
Žlutou kartu dostává Tomáš Hájek (FK Mladá Boleslav).
27'
Po nedovoleném zákroku ve středu hřiště se přerušuje a sledujeme ošetřování Gonzáleze.
26'
Tyč v podání Komličenka
26'
Mohlo to být 2:0! Komličenko se dostal k další ráně, tentokrát z hranice šestnáctky trefil jen levou Radovu tyč.
25'
Komličenko potvrdil svou formu trefou do odkryté branky, 0:1
25'
Mladoboleslavští se ujímají vedení! Přikryl dostal od Hubínka pas na levou stranu a poradil si výborně. Zhruba na penaltě totiž našel NIKOLAJE KOMLIČENKA a nejlepší střelec letošní české nejvyšší soutěže se rychle obtočil kolem obránce a zakončil přesně k tyči.
22'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Ani tentokrát si však nevypracovali žádnou větší příležitost po centru z levé strany.
21'
Ďurica rozbil rozvíjející se akci hostů a mohl založit protiútok. Krátká přízemní přihrávka se mu ale ani trochu nepovedla, a tak se domácí budou muset znovu bránit.
20'
Hanousek pěkným centrem vybídl ke skórování Gonzáleze. Ten si míč zpracoval a mohl si vybrat, ke které tyči ho uklidí. Nakonec ale zamířil nepochopitelně doprostřed, a tak Šeda balon v pohodě vyboxoval. Paradoxně Španěla nemusí vůbec zahozená šance mrzet, mává se totiž ofsajd.
18'
Ladra centroval zprava a ve vápně číhal Komličenko. Mladoboleslavský ostrostřelec se ovšem k balonu vůbec nedostal a navíc fauloval.
17'
Zatím ani jeden z celků především nechce udělat chybu. V posledních minutách se hra přesunula především do středu hřiště.
16'
Tentokrát již Buchův centr zamířil do pokutového území, kde si sním poradil Rada, jenž ho vyboxoval do bezpečí.
15'
Bucha trefil jen clonícího Miloševiće. Míč se opět odrazil do zámezí a standardní situace se tak bude opakovat.
14'
Uvidíme první rohový kop také na druhé straně. Balon si chystá Bucha.
13'
Holík se snažil prosmýknout středem mezi dvěma stopery Mladé Boleslavi. Ti se ale nenechali přelstít a Holík skončil nakonec bez míče a na zemi. Po krátkém ošetřování se bude pokračovat.
12'
Na střílený centr z levé strany nikdo z domácích nedosáhl, naopak pozorný Šeda vyběhl včas a míč ukryl do svých rukavic.
11'
Djuranović se snažil individuálně přejít do šance přes Jugase a úspěšný nebyl. Míč se odrazil právě od křídelníka Dukly do zámezí, uvidíme odkop od brány.
10'
Prozatím se ale nedočkali. Po několika odrazech skončil míč za brankovou čarou a Rada bude vykopávat.
9'
S balonem hrají hosté, kteří prozatím kombinují kolem šestnáctky Pražanů a čekají na vhodnou příležitost dostat se do nějaké šance.
8'
Po centru do pokutového území vyplaval ve vápně zcela osamocený Holík, který však v tutové příležitosti mířil do protipohybu Šedy. Jeho hlavičce ale scházela razance, a tak zvládl gólman hostí míč vyboxovat do bezpečí.
7'
Holík přesunul hru na pravé křídlo, kde byl osamocený Douděra. Ten se pokoušel odcentrovat, trefil ale jen beka Mladé Boleslavi, který přispěchal s obranným zákrokem na poslední chvíli. Uvidíme roh Dukly.
6'
Osamocený Holík nebezpečně hlavičkoval
6'
Přikryl se pokoušel prodrat do šestnáctky individuálně z levého křídla. O míč byl však připraven a ve snaze získat ho zpět fauloval.
5'
Poprvé se mohli předvést útočníci obou celků. Ovšem jak González na jedné straně, tak Komličenko na druhé si nedokázali poradit proti přesile bránících hráčů.
4'
Další dlouhý nákop fotbalistů hostí doletěl až za defenzivní řadu domácích. Pro míč si bezpečně vyběhl gólman Rada.
3'
Na druhou stranu mohl zamířit Douděra. Na levé křídlo však dostal příliš dlouhý pas a vhazovat budou Mladoboleslavští.
2'
Úvodní rozehrávky se ujali fotbalisté Mladé Boleslavi. Záhy přiletěl před šestnáctku Dukly hned první dlouhý nákop, po vzdušném souboji míč odskákal do zámezí a hrají domácí.
1'

FK Dukla Praha: F. Rada – Ostojić, Ďurica (C), D. Souček – Douděra, Daniel Tetour, Marek Hanousek, Milošević – Djuranović, P. González, Lu. Holík.
Náhradníci: Šťovíček – Dancák, Kovernikov, Hadaščok, Bezpalec, Podaný.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Fulnek, Hájek, Jugas, Mareš – Ladra, Hubínek, Bucha, Tatajev, Přikryl (C) – Komličenko.
Náhradníci: Stejskal – Mašek, Mešanović, Takács, Provazník, Wiesner, Jakub Klíma.

Rozhodčí: Houdek – Kotík, Flimmel, Petřík..
FK Mladá Boleslav
Mladoboleslavští na jaře válí. Středočeši předvedli šňůru osmi zápasů bez jediné prohry. Ta skončila až minulý víkend, kdy ji utnul Liberec, jenž na mladoboleslavském stadionu zvítězil 2:1. Hosté jsou v tabulce sedmí a na šestou příčku, která by znamenala účast v nadstavbové části ve skupině o titul, ztrácí jediný bod. Papírově jedou tak Weberovi svěřenci do Prahy jako favorité. Potvrdí tuto nevděčnou roli?
FK Dukla Praha
Domácí celek zatím prožívá hrůznou sezonu. Dvě kola před koncem základní části jsou Pražané poslední s devatenácti body. Na patnáctou příčku, na níž je momentálně Karviná, ztrácí Dukelští čtyři body. Z posledních pěti zápasů uhráli fotbalisté z hlavního města jen tři body, když doma udolali právě Strakovi svěřence 2:1. Minulý týden padla Dukla po stejném výsledku v Jablonci.
Dobrý den, ještě jednou vás vítám z Julisky u zápasu mezi domácí Duklou a hosty z Mladé Boleslavi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.