FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Slavia - 6. dubna 2019   19:00

Dukla
77' Douděra (Marek Hanousek)
1:5
(0:3)
Slavia
13' Masopust  (Milan Škoda) • 18' Stoch  (Masopust) • 22' Hušbauer  (Stoch) • 54' Hušbauer  (Milan Škoda) • 90+1' T. Souček  (Hušbauer)

F. Rada (C) – Bezpalec, Ďurica (80. Dancák), D. Souček – Douděra, Doumbia, Marek Hanousek, Podaný – Hadaščok (63. P. González), Holenda, Lu. Holík (74. Djuranović).
M. Hruška – Dancák, Djuranović, P. González, Kovaľ, Krunert, Daniel Tetour.
Franěk – Vlasjuk, Kříž
Na Julisce, Praha-Dejvice
O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil (67. Frydrych) – Král, T. Souček – Masopust (65. Ševčík), Hušbauer, Stoch – Milan Škoda (C) (74. Van Buren).
Kovář – Deli, Frydrych, Olayinka, Ševčík, Traoré, Van Buren.

SESTŘIH: Dukla - Slavia 1:5. Sešívaná smršť krásných gólů, zářil Hušbauer

S konstatováním, že Slavia navýšila na čele FORTUNA:LIGY vedení na druhou Plzeň, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
Utkání dopadlo jednoznačně, když ho ovládla Slavia. Ta postupně navyšovala vedení a mohla se soustředit na klidnou kombinační hru. Je jasné, že se sešívaní dobře naladili na Chelsea. Musíme přiznat, že Dukla byla směrem dopředu nebezpečná, ale chybovala v předfinální části. Papírové předpoklady se tak potvrdily a domácí celek dál zůstává v lize poslední.
90'
Souček po rohovém kopu přidává i pátý kousek! 5:1 pro hosty
90'
Balon spadl až k Součkovi, ale ten na malém vápně neproměnil tutovku
90'
Stochovu dělovku krásnou robinsonádou vytáhl Rada
90+4'
90+1'
Slavia právě vstřelila branku!
Dukla inkasuje nepopulárního bůra! Centrem od rohového praporku vybídl Josef Hušbauer ke skórování TOMÁŠE SOUČKA. Urostlý defenzivní štít na penaltě přetlačil svého jmenovce a poslal balon do správného místa. Asistence: Josef Hušbauer.
90+1'
K postranní lajně přichází čtvrtý rozhodčí, jenž ukazuje, že se budou nastavovat čtyři minuty nad rámec normální hrací doby.
90'
Ze šestnáctku na její hranici si vyběhl Miroslav Stoch, jehož pokus mířil do levé šibenice. Jenže Filip Rada předvedl parádní zákrok, když míč vyrazil na další roh.
88'
Hušbauerova rána prosvištěla vedle levé tyče
88'
Miroslav Stoch poslal míč na Josefa Hušbauera, který se s tím nepáral. Jeho povedený pokus proletěl kolem levé tyče, Filip Rada plachtil vzduchem, jenž tentokrát nemusel zasahovat.
87'
Holenda se zbytečně ohnal po Královi a po zásahu videa dostává červenou!
87'
Červenou kartu dostává Jan Holenda (FK Dukla Praha), který jde předčasně do sprchy. Urostlý útočník moc dobře věděl, co dělá a za hrubou hru je vyloučen.
86'
Jan Holenda trefil loktem Alexe Krále, který začal krvácet z úst. Videorozhodčí vyzval hlavního sudího Fraňka, aby se na celou situaci šel sám podívat.
84'
Standardní situaci rozehrál na zadní tyč Miroslav Stoch, ovšem k míči se dostal obránce, jenž jej odvrátil na další roh.
83'
Žlutou kartu dostává Jakub Podaný (FK Dukla Praha), který nevybíravým skluzem trefil zezadu unikajícího Petra Ševčíka.
83'
Vladimír Coufal u postranní čáry vysunul Petra Ševčíka, který našel ve vápně Alexe Krále. Vlasatý záložník zkusil zaseknout balon, ale obránce jeho úmysl přečetl.
81'
Na hranici šestnáctky se nacházel Mick Van Buren, který sice zakončil, ovšem pokus mu nesedl. Míč mířil mimo branku, ale stejně si pro něj doběhl Filip Rada.
80'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Ján Ďurica, přichází Samuel Dancák.
80'
Domácí hráč odejde společně s lékařským týmem za postranní čáru. Bude se tak moci pokračovat ve hře, ovšem ještě Dukla bude střídat.
79'
Dnešní utkání nabídlo pět branek, což se asi dalo čekat. U balonu se nachází Slavia, ale hlavní sudí hru přerušil, protože na zeleném pažitu zůstal sedět Ján Ďurica.
77'
Čestný zásah, Douděra zaskočil Koláře na přední tyči - 1:4
77'
Dukla právě vstřelila branku!
Rychlá přihrávka z vlastní poloviny mířila na pravou stranu, kde se nabídl DAVID DOUDĚRA. Domácí hráč pronikl až do šestnáctky, odkud střelou podél gólmana připisuje alespoň čestný zásah. Asistence: Marek Hanousek.
75'
Na pravé straně se uvolnil Vladimír Coufal, jenž centrem našel Petra Ševčíka. Hostující hráč byl sice atakován, ale přesto zakončil, ovšem vedle.
74'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Uroš Djuranović.
74'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Mick Van Buren.
73'
Josef Hušbauer přihrával na malé vápno, kde se nacházel opět Milan Škoda. Ovšem domácí brankář byl u míče první, a tak je nebezpečí rychle zažehnáno.
72'
Škoda si výborně naběhl, zasekl, ale vychytal ho Rada
72'
Domácí celek dlouho kombinoval na útočné polovině, ale poté přišla nepřesná přihrávka, po které se Slavia dostala do protiútoku. Zpoza vápna vyslal technický pokus Milan Škoda, jehož opět v souboji kapitánů vychytal Filip Rada.
70'
Miroslav Stoch se pokusil přenést hru na pravou stranu, kde si naběhl Petr Ševčík. Ovšem balon zastavila domácí obrana, která v poklidu kombinuje kolem půlící čáry.
69'
Slavia se snažila vytáhnout soupeře výše. Do hry se tak několika přihrávkami dostal Ondřej Kolář, jenže sešívaní nepřešli ani půlící čáru.
67'
Vysunutí Milana Škody se málem podařilo. To by ale musel hostující kapitán zaznamenat úspěšné zpracování. Balon mu totiž utekl až k brankáři Dukly.
67'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Bořil, přichází Michal Frydrych.
65'
Mohamed Doumbia je asi nejlepším hráčem Dulky. Domácí hráč prostrčil míč na Jana Holendu, jenž si při zpracování pomohl rukou.
65'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Petr Ševčík.
63'
Holík neproměnil třetí vyloženou šanci domácích
63'
Střídající hráč si hned připsal výbornou předfinální přihrávku. Míč pak zamířil před branku, kde se zjevil Lukáš Holík. Jeho pokus měl mířit do odkryté branky, ale výborný obranný zákrok si připsal jeden z beků.
63'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Vojtěch Hadaščok, přichází Pablo González.
62'
Mohamed Doumbia se rychlým zaseknutím zbavil soupeře a posil se o přímou přihrávku za obranu, kam mířil Lukáš Holík. Ovšem hostující obránce míč zastavil a vyslal Slavii do protiútoku.
61'
Po centru od rohového praporku Slavia zakončení nepředvedla. Ovšem míč před branku po chvilce vracel aktivní Miroslav Stoch, jenže domácí obrana byla pozorná.
60'
Škoda se parádně otočil a vypálil, Rada si připsal první zásah
60'
Rozehrávku výborně hostující celek napadal. Míč získal Miroslav Stoch, jenž přihrál do šestnáctky na Milana Škodu. Jeho pokus z otočky pak vyrazil na další rohový kop Filip Rada.
58'
Z velké dálky se do míče opřel Miroslav Stoch, jenž byl atakován. Pokus slovenského reprezentanta zamířila jen vedle levé tyče, Filip Rada mohl být tentokrát v klidu.
57'
Skoro to vypadá, že Slavia hraje na domácí půdě. Nyní se z tribun ozývá, Slavia do toho. Vraťme se na zelený pažit, kde na útočné polovině byla zastavena Hanouskova přihrávka.
56'
Mužstvo z Vršovic zvolilo udržovací taktiku. Pas na pravou stranu sklepl do vápna Vladimír Coufal, který ale našel jen soupeře. Jenže Dukla balon opět odevzdala.
54'
Sešívaní přišpendlili soupeře k jeho vápna. Zpoza šestnáctky zakončil Tomáš Souček, jehož pokus skončil na břevně. Hlavičkou pak našel hostující kapitán JOSEFA HUŠBAUERA, který přesně po zemi zamířil na zadní tyč. Asistence: Milan Škoda.
52'
U levé postranní čáry se míč zamotal pod nohy Alexu Královi, který jej neudržel na hrací ploše. Dukla pak vymyslela pas na Lukáše Holíka, jemuž balon utekl jen k brankáři.
51'
Pochopitelně Slavia na své aktivitě z úvodu zápasu ubrala a už se hraje vyrovnaná partie. Hostující mužstvo se nyní spokojilo s kombinací kolem půlící čáry.
50'
Ovšem po centru od rohového praporku Dukla zakončení nepředvedla. Naopak se centrem do šestnáctky si na druhé straně musel Filip Rada.
48'
Dlouho to vypadalo, že domácí si nic nevytvoří. Ovšem pohybem na střed se uvolnil Mohamed Doumbia, jenž našel Podaného. Jeho centr byl sražen na zadní tyč, kde míč před branku vracel David Douděra. Dukla bude kopat roh.
48'
Filip Rada opět dostal míč, který poslal na pravou stranu, kde se před krajního obránce nacpal Miroslav Stoch. Ovšem Slavia při přechodu míč ztratila a musí se vrátit do obranného bloku.
47'
Michal Bezpalec neměl komu přihrát, a tak zvolil přihrávku na brankáře. Filip Rada zvolil odkop, který se rychlé vrátil k obráncům domácího mužstva.
46'
Hlavní rozhodčí posunul utkání do druhé pětačtyřicetiminutovky. K rozehrání se postavil Milan Škoda, a tak sledujeme útočnou akci Slavie.
46'
Utkání vypadá jednoznačně, protože sešívaní vedou o tři branky a hrají naprosto v klidu. Slavia se rychle ujala vedení, které postupně navyšovala. O branky hostujícího mužstva se postarali Lukáš Masopust, Josef Hušbauer a Miroslav Stoch. Nadějné akce si vytvořila také Dukla, jenže finální přihrávka vázla.
45+1'
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se bude hrát šedesát vteřin nad rámec normální hrací doby.
45'
Mohamed Doumbia zachytil míč a posunul ho do strany, kde se nacházel rozběhnutý Jakub Podaný. Jenže jeho další centr za nic nestál a zamířil jen mimo hrací plochu, přitom před branku mířila hned trojice jeho spoluhráčů.
44'
Domácí mužstvo opět rychle odevzdalo míč soupeři. Jan Holenda po zpracování přihrával napravo, kde nebyl žádný jeho spoluhráč, a tak míč skončil znovu mimo hrací plochu.
43'
Dost riskantní rozehrávku vymysleli domácí hráči. Ovšem David Douděra nastřelil Miroslava Stocha, od kterého balon zamířil za postranní čáru.
42'
Vypadá to, že Slavia už budu první poločas pouze dohrávat. Hostující celek kombinoval na vlastní polovině, ale poté nezvládl pas na útočnou část hrací plochy.
40'
Ngadeu hlavičkoval po rohovém kopu nad bránu
40'
Slavia už rozehrávala rohový kop, centr mířil na hranici malého vápna, odkud zakončil Michael Ngadeu. Jeho hlavička šla z nadějné pozice jen nad branku. Dukla přežila další těžkou situaci.
39'
Na levé straně se rozeběhl Jan Bořil, jehož centr měl výborné parametry. Ovšem Milan Škoda na něj jen těsně nedosáhl. Poté míč na rohový kop odklidil Jakub Podaný.
38'
Pět metrů od velkého vápna si zpracoval míč Lukáš Masopust, který se snažil najít svého kapitána. Ovšem přihrávku na něj neprocpal, a tak se Dukla tentokrát ubránila.
37'
Lukáš Holík měl proti sobě hned dva soupeře, jeho centr z pravé strany našel v rukavicích Ondřej Kolář. Hostující gólman rychle rozehrál, ale Miroslav Stoch pokazil přihrávku.
36'
Domácí celek se už naházel u pokutového území soupeře, ovšem tým z Vršovic soupeře znovu vytlačil zpátky. Poté přišel pas do středu hrací plochy, kde hosté vyhráli vzdušný souboj.
35'
Míč ze standardní situace byl prodloužen do šestnáctky, kam si naběhl výborný hlavičkář Michael Ngadeu. Kamerunský obránce si ale pomohl rukou, a tak se hra přerušuje.
34'
Jakub Podaný předvedl útočný faul, po kterém se vrátí míč na kopačky hostujících hráčů. Slavia je opět v kombinaci a postupuje k brance po levé straně, kde byl poté faulován Jan Bořil.
32'
Holenda zakroutil povedenou střelu těsně vedle!
32'
Zpoza vápna se střelou prezentoval Jan Holenda, který obstřelil bránícího hráče, ale balon z jeho kopačky proletěl jen těsně vedle pravé tyče. To byla další nadějná šance Dukly, která by se potřebovala prosadit.
32'
Pas zleva mířil na hranici vápna, kde hlavičkový souboj vyhrál Milan Škoda. Hostující kapitán pak posla míč na Tomáše Součka, jenž se ocitl v ofsajdovém postavení.
31'
Miroslav Stoch rozehrál další centr, který směřoval na zadní tyč, kde se nacházel Vladimír Coufal. Jeho pokus byl sražena jen do boční sítě, a tak Slavia bude rozehrávat další roh.
30'
Třicet minut hry je minulostí a Slavia se radovala již třikrát. Vypadá to, že domácí trenér zareagoval na vývoj zápasu přeskupením řad a nyní hraje na čtyři obránce.
29'
Dlouhý pas na hranici velkého vápna sebral ze vzduchu Michal Bezpalec, jenž opět přihrál na Filipa Radu. Domácí kapitán zvolil jen odkop, který sebrala zase Slavia.
27'
Slavistická část publika si před malou chvilkou žádala pět branek v síti Dulky. Ovšem tentokrát sledujeme útok domácího mužstva, jenže Jakub Podaný nezvládl centr před branku. Následuje pouze odkop od brány Ondřeje Koláře.
26'
Pěkný pas do šestnáctky vyslal Marek Hanousek, jenž hledal Lukáše Holíka. Domácí ofenzivní hráč šel sám na brankáře, jenž z brankové čáry výborně vyběhl a střelu vyrazil.
25'
Holík v tutovce! Ale Kolář ho pohotově vychytal
25'
Na střed hrací plochy si naběhl Miroslav Stoch, který chtěl roztáhnout hru do strany. Výborně zapracoval Jakub Podaný, jenž útok soupeře překazil.
24'
Dukla sice měla chvíli balon, který skončil nákopem až u hostujícího brankáře. Slavia opět v klidu kombinuje na vlastní polovině hrací plochy. Troufám si říct, že je rozhodnuto.
22'
Profesor Hušbauer krásným koníčkem zvýšil už na 3:0 pro hosty!
22'
Autové vhazování poslal do hry Jan Bořil, který našel do vápna nabíhajícího Miroslava Stocha. Ten viděl ve druhé vlně stojícího JOSEFA HUŠBAUERA, jehož halfvolej skončil přesně pod břevnem. Asistence: Miroslav Stoch.
21'
Tentokrát Michal Bezpalec zvolil lehčí variantu, když balon poslal mimo hrací plochy. Slavia bude vhazovat na levé straně a přichází s dalším útokem.
20'
Centrovaný míč odvrátil na rohový kop Ján Ďurica. Ovšem Slavia centrem na zadní tyč poté nic nevymyslela. Naopak se Dukla mohla hnát do útoku, ale jediný hráč měl proti sobě hned pětici soupeřů.
18'
Stoch výstavně potrestal komické chyby domácích - 0:2!
18'
Obrovskou chybu předvedl při přihrávce na brankáře Michal Bezpalec. Míč ve vápně vystihl Lukáš Masopust, jenž patičkou vybídl ke skórování slovenského reprezentanta. MIROSLAV STOCH pak prostřelil asi čtyři hráče a dává druhý gól sešívaných. Asistence: Lukáš Masopust.
17'
Miroslav Stoch dlouhým autem našel kapitána sešívaných, který si v souboji jeden na jednoho na soupeře netroufl. Slavia tak poslala míč zase zpátky a předvede nám kombinační hru.
16'
Hostující celek přihrávkou na brankáře uklidňuje hru. Je vidět, že se Slavia nikam nepožene. Jenže následný útok obrana Dulky zastavila a poté vybojovala faul.
15'
Dukla se snažila hned odpovědět. U postranní čáry dostal hodně prostoru David Douděra, jehož centr mířil na penaltový puntík. Jenže žádný hráč z Dukly se k němu nedostal.
13'
Nahrávač Škoda! Kapitán poslal centr jako víno a Masopust krásně proměnil
13'
Dlouhý centr od levé postranní lajny vyslal na pravou stranu šestnáctky Milan Škoda. Ve vápně byl LUKÁŠ MASOPUST, kterého se snažil dostoupit Daniel Souček, ovšem záložník sešívaných se střelou na zadní tyč nemýlil. Asistence: Milan Škoda.
13'
Na pravé straně se rozeběhl David Douděra, na kterého také mířilo přenesení hry. Ovšem balon byl nepřesný a opustil hrací plochu.
12'
Z obranného bloku vystoupil výborně Mohamed Doumbia, jenž vystihl rozehrávku soupeře. Jenže míč zamířil k soupeři, jemuž balon utekl za postranní čáry.
11'
Přenesení hry mířilo na Miroslava Stocha, jenž balon těsně udržel na hrací ploše. Ovšem před něj se natlačil David Douděra, který byl slovenským reprezentantem faulován.
10'
Tým z Vršovic vytáhl napadání hodně vysoko, takže opět přišla přihrávka na Filipa Radu. Jeho odkop mířil na útočnou polovinu, ale Dukla kombinuje opět na své půlce.
9'
Razantní odkop Slavie sebrala obrana Dulky. Michal Bezpalec pak posunul míč až k brankáři, který mu jeje vrátil. Domácí celek nyní nikam nespěchá a kombinuje.
8'
Centr od rohového praporku poslal do hry Jakub Podaný. Míč z jeho kopačky zamířil do zadní části šestnáctky, kde jej hlavou za postranní čáru odklidil soupeř.
7'
Jan Holenda si u brankové čáry pokryl balon, který mu byl sice ukopnut, ovšem Dukla bude rozehrávat první rohový kop zápasu.
6'
Centr z pravé strany mířil na Josefa Hušbauera, jenže míč k němu nedoletěl. Balonu se pak zmocnil ještě Alex Král, jehož přihrávka měla mířit do strany na Miroslava Stocha, ale byla zastavena.
5'
Dlouhý aut předvedl Michal Bezpalec, ovšem míč ze vzduchu sebral jeden z hostujících hráčů. Ovšem Slavia se daleko nedostala a bude znovu bránit.
4'
Už to vypadalo, že Slavia bude kopat rohový kop, ale opak se stal pravdou. Dukla sice balon odevzdala, jenže nepřesnou přihrávkou se prezentoval také Alex Král.
3'
Domácí v nebezpečném protiútoku, Holík ho ale nezužitkoval
3'
Ani napodruhé se Dukla nedostala přes půlící čáru, sledujeme tak kombinaci sešívaných, kterou zneškodnil Michal Bezpalec. Domácí se pak z brejku dostali k prvnímu zakončení, ovšem Lukáš Holík, jehož pokus mířil jen na brankáře.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupila FK Dukla Praha v tradičních rudých dresech, naopak SK Slavia Praha v tradičních sešívaných barvách. Vraťme se na zelený pažit, kde budou vhazovat domácí.
1'
Hlavní rozhodčí pan Franěk poprvé foukl do píšťalky, čímž se utkání zahájilo. Dukla začíná hru kombinací na vlastní polovině, ale poté přišla nepřesná přihrávka, kterou sebral Ondřej Kúdela.
1'
Ještě jednou vítám všechny fanoušky české nejvyšší soutěže. Oba celky přicházejí na zelený pažit, kde si podají ruce a vše bude směřovat k zahájení utkání sedmadvacátého kola.

FK Dukla Praha: F. Rada (C) – Bezpalec, Ďurica, D. Souček – Douděra, Doumbia, Marek Hanousek, Podaný – Hadaščok, Holenda, Lu. Holík.
Náhradníci: M. Hruška – Dancák, Djuranović, P. González, Kovaľ, Krunert, Daniel Tetour.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Král, T. Souček – Masopust, Hušbauer, Stoch – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Deli, Frydrych, Olayinka, Ševčík, Traoré, Van Buren.

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Kříž.
V malém pražském derby půjde do utkání Dukla s vědomím, že si zahraje ve skupině o udržení. Armádní klub se totiž s devatenácti body krčí na šestnácté, tedy poslední příčce tabulky. Domácí celek má hlavně problémy se hrou do obrany, vždyť inkasoval už devětačtyřicetkrát, hůře už je na tom pouze Příbram. Pro červenou kartu se duelu nezúčastní Ivan Ostojič, jenž bude pykat za trest ze zápasu s Opavou. Nejlepším střelcem týmu pak je Uroš Djuranovič, jenž zaznamenal pět branek. Naopak Slavia se nachází na opačném konci tabulky, když má sedmibodový náskok na druhou Plzeň. V týdnu čeká mužstvo Jindřich Trpišovského souboj se slavnou Chelsea, a tak se dá očekávat, že řada opor bude odpočívat. Nejlepším střelcem sešívaných pak je Miroslav Stoch, který se radoval jedenáctkrát.

Vzájemné zápasy pak lépe zvládá hostující celek z Vršovic, jenž v posledních třech případech vždy zvítězil. Naopak poslední výhra Dukly se datuje do roku 2014, kdy ovládla střetnutí v zimní Tipsport lize.

Slavia – Dukla 4:1
Dukla – Slavia 0:2
Slavia – Dukla 5:0
Slavia – Dukla 2:2
Dukla – Slavia 1:2
Vítám všechny fotbalové nadšence u FORTUNA:LIGY, která má na programu sedmadvacáté kolo, v němž se představí FK Dukla Praha a SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.