FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Liberec - 27. dubna 2019   17:00

Karviná
36' Guba (Ba Loua) • 56' Budínský
2:1
(1:1)
Liberec
11' Sýkora  (Potočný)

Berkovec – Čolić (82. Jan Moravec), Krivák, Rundić, Záhumenský – Smrž, Budínský – Ba Loua (87. Bukata), Lingr, Guba (70. Faško) – Wágner (C).
Pastornický – Fokaidis, Faško, Jan Moravec, Galuška, Suchan, Bukata.
Berka – Flimmel, Vaňkát
Městský stadion Karviná, Karviná
2 722 diváků
Nguyen – Koscelník (90. Pázler), Kačaraba, Vuklišević, Hybš – Breite (C), Oscar – Malinský (70. Pešek), Sýkora (80. Musa), Potočný – Kozák.
Knobloch – Pázler, Pešek, Köstl, Musa, Mara, Fukala.
Nguyen

SESTŘIH: Karviná - Liberec 2:1. Slezané se další výhrou vzdálili od tabulkového dna

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost.
Karviná se dalším tříbodovým ziskem přiblížila čtrnácté Příbrami na dva body a hlavně třinácté Opavě na pouhé 4 body, takže přímou záchranu má stále více na dostřel. Náskok na poslední Duklu navíc navýšila již na 9 bodů a prakticky ji tak odsoudila k přímému sestupu. Liberec i přes porážku udržel šesté místo na základě lepších vzájemných zápasů s Mladou Boleslaví a bude tak hrát skupinu o titul. Bude se ale muset modlit, aby Slavia vyhrála pohár, jinak už téměř nemá o co hrát.
Do druhého poločasu vtrhla Karviná s cílem otočit zápas. Guba se ještě do šance nedostal, Wágner po nádherné uličce Ba Louy samostatný únik zadrbal, vzápětí Budínský pořádně protáhl Nguyena, ale pak už se domácí dočkali. V 56. minutě ukončil závaz po rohovém kopu poněkud prazvláštní střelou Lukáš Budínský, míč zapadl do branky a Slezané vedli. Liberec to probudilo k větší aktivitě, ale Kozák po Berkovcově podběhnutí centru hlavou těsně minul. To však bylo ze strany Slovanu vše. Sice se snažil soupeře zatlačit, ale to se mu příliš nedařilo. Sice létaly nějaké centry, avšak obránci si vše pohlídali. To domácí vypadali v brejcích nebezpečněji, avšak buď je zakončit vůbec nedokázali, nebo stříleli mimo. Přesto dovedli zápas do vítězného konce a plný bodový zisk berou potřetí v řadě.
90+5'
90+5'
Smrž pěknou kolmicí rozběhl Faška, před kterým skluzem odehrál do autu Kačaraba.
90+4'
Pázlerovi je máván ofsajd, exhradecký útočník se tomu hodně diví.
90+4'
Karviná v deseti, střídat už nemůže. Hybš vhazuje u vlastní branky.
90+3'
Ve středovém kruhu leží Lingr a musí být ošetřen. Vypadá to na hodně silné křeče. Na plochu musí nosítka.
90+2'
Berkovec vyběhl na Potočného centr z levé strany a sklízí aplaus publika.
90+1'
Lingr napříhl zpoza vápna, ale pravou tyč minul asi o dva metry.
90+1'
František Straka burcuje publikum k většímu povzbuzování, zatímco Faško šetří čas u levého praporku.
Nastavují se 3 minuty.
90'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Jan Pázler.
90'
Brejk Karviné 4 na 3, Budínský předal míč doleva Záhumenskému, jenže ten po dlouhém sprintu nezvládl ani vystřelit, ani přihrát, až nakonec fauloval.
89'
Slezané se v posledních minutách v poklidu brání a soupeře k ničemu pořádnému nepouští.
To vše před 2 722 diváky.
88'
Faško si na levé straně perfektně odstavil protihráče, ale nepřihrál úplně přesně Bukatovi. Domácí však zůstali u míče, Budínský si znovu chystal střelu na vápně, jenže trefil pouze Oscara.
87'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Martin Bukata.
86'
Krátce po rozehrání fauloval na pravé straně Faško a dostává žlutou kartu.
86'
Vzápětí je pískán faul téměř před lavičkou hoastů, která povstala jako jeden muž a diví se, co je pískáno.
86'
Rundić přehlavičkoval Musu a nepustil tak míč do vápna.
85'
Kozák v ofsajdu a čas utíká.
84'
Faško na pravém křídle neodcentroval, zasekl a vrátil míč Budínskému před vápno. Ten si znovu chystal míč na levačku, nakonec přihrával Ba Louovi, avšak nepřesně.
83'
Musa si pomohl při zpracování faulem na Kriváka a je pískáno. Pravděpodobně neúmyslný úder do nosu.
82'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Benjamin Čolić, přichází Jan Moravec.
81'
Čolić se drží za stehno a bude střídat.
80'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Petar Musa.
80'
Vzápětí byl v další šanci Ba Loua, pálil zprava trochu z úhlu, mířil do bližší šibenice, ale o půl metru ji minul.
79'
Karviná přesto u míče zůstala, Wágner dostal hodně prostoru před půlkruhem, srovnal si to na pravačku, ale odrazem od země minul branku.
79'
Několika přihrávkami podél vápna se domácí dostali z pravé strany do levé, ale Záhumenský nezvládl centr.
78'
Budínský zablokoval Breiteho, ale přes Kozáka se dostal míč doleva opět k Breitemu, který byl přistřen při snaze o centr a zůstává ležet za čárou. Hraje se dál.
77'
Další centr už doletěl až před branku, ale i s ním si bílí poradili.
76'
Hybš předal míč doleva Peškovi, jehož centr rybičkou odhlavičkoval Krivák.
76'
Kačaraba uhlídal nákop na Wágnera, u lajny poté Koscelníkův pokus o dlouhý pas zablokoval Lingr.
75'
Sýkora si ve středu pole narazil s Kozákem a rozbíhal nadějný útok 3 na 3, jenže Potočný byl na pravé straně v těsném ofsajdu.
74'
Rozběhnutý Hybš dostal přesný pas k lajně, dokázal přes Ba Louu přihrát, ale Kozák byl ve vápně pokrytý.
73'
Ba Louův centr letěl na malé vápno, kde se k míči ve změti těl poměrně v poklidu dostal Nguyen.
72'
Wágner na pravém křídle vybojoval rohový kop.
71'
Záhumenský se na levé straně poměrně náhodou dostal k odraženému míči, ale nedokázal přesně odcentrovat.
70'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Dávid Guba, přichází Michal Faško.
70'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Tomáš Malinský, přichází Jakub Pešek.
70'
Nguyen se nedohodl s Koscelníkem a vyběhl daleko před vápno, aby zakopl míč.
69'
Záhumenský se rozbíhal do levé strany, ale míč obloukem přes 3 hráče až k němu nedoletěl.
68'
Karviné se v protiútoku příliš nedařilo, modří jsou znovu u míče.
67'
Po centru Breiteho sklepával Kozák míč na střelu z půlkruhu Sýkorovi, který ale neprostřelil hráz před sebou.
66'
Z hranice pokutového území mířil Budínský těsně nad břevno
66'
Budínský měl před šestnáctkou hodně času srovnat si míč na levačku, vystřelil sice prudce, ale těsně nad!
65'
Slezané se usadili na útočné polovině, ale cesty do vápna jsou zatím uzavřeny. Záhumenský vhazuje.
64'
Kozák dopravil do branky místo míče sám sebe
64'
Potočný kopl parádní trestný kop před malé vápno, Berkovec se nedostal na místo včas, ale Kozák hlavou těsně minul! V síti skončil jen on sám.
63'
Čolić fauloval Hybše. Trestný kop Liberce 3 metry od levého rohu pokutového území.
63'
Čolić zakopl míč před Malinským až na novinářskou tribunu.
62'
Koscelník si na pravé straně míčem sám nafackoval a připravuje svůj tým o pozici na útočné polovině.
61'
Ba Loua dobře centroval před malé vápno, na správném místě byl připraven Hybš a důraznou hlavičkou posílá míč daleko od branky.
61'
Guba to rozběhá. U míče Ba Loua.
60'
Rozhodčí se ihned po odpískání rozbíhá na druhou stranu hřiště, kde leží Guba.
59'
Čolić přibrzdil rychlý kontr a nakonec si na pravé straně došel pro faul.
58'
Hosté zvyšují aktivitu a najednou se snaží tlačit.
56'
Budínský se štěstím parádně přeloboval Nquyena, 2:1
56'
Karviná právě vstřelila branku!
Dlouhé obléhání branky nakonec končí vedoucím gólem Slezanů! Dlouho to vypadalo, že se po rohovém kopu nedokáží prosadit, až se od bránících hráčů odrazil míč na půlkruh k LUKÁŠI BUDÍNSKÉMU, kerý do něj trochu zvláštně kopl, míč se vznesl a celý stadion se zatajeným dechem čekal, kam spadne. K obrovskému nadšení téměř všech přítomných se to do branky za bezmocným Nguyenem vešlo a bílí otáčejí zápas! Bez asistence.
55'
Nguyen jen tak tak vyškrábl Budínského střelu
55'
Centr z rohu hlavičkoval na zadní tyči Guba a trefil jen záda protihráče. Další roh.
55'
Teď se už liberecký brankář pořádně zapotil! Budínský dostal míč v pravém rohu pokutového území, prudkou ranou mířil na zadmní tyč, ale Nguyen ukázal výborný postřeh! Rohový kop.
53'
Wágner si poradil s obranou, ale nezakončil ideálně
53'
Ba Loua se skvěle uvolnil přes Malinského a od lajny vymyslel nádhernou přihrávku mezi beky na Wágnera, který běžel sám na branku, ale vystřelit se neodvážil, ještě potáhl míč do úhlu, tam se musel zbavit skluzujícího Koscelníka a poté levačkou vystřelil velmi slabě, takže Nguyena ani pořádně neohrozil!
52'
Smrž poslal na zem Potočného, který se drží za holeň a Smrž dostává žlutou kartu.
51'
Dlouhý centr Hybše téměř od střídačky, na míč si dobře naběhl Potočný, ale z běhu bez výskoku nedokázal zamířit na branku.
50'
Liberec pomalu kombinuje a situace na hřišti se tím uklidňuje.
49'
Ba Loua poslal dobrý centr na malé vápno, ale Nguyen situaci vyřešil.
48'
Malinský fauloval protihráčře, společně s Breitem se hodně diví, že je pískáno a Breite dostává žlutou kartu.
48'
Guba se uvolnil na levé straně, chtěl si narazit s Wágnerem, ale ten mu nedokázal vrátit míč do potenciálně gólové šance.
47'
Smrž na půlce vystihl přihrávku na Malinského, ale počínal si tak razantně, že Nguyen bude odkopávat.
46'
Po menší mlýnici na levém křídle posílal míč do vápna Lingr, ihned ho odkopl Oscar.
46'
Výkop provede Karviná.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Zajímavostí je, že Liberec za celých 45 minut vyprodukoval jediný střelecký pokus a dal z něj gól. Jinak ani střela mimo, ani žádná zablokovaná střela. Předvede po změně stran něco víc?
Liberec od počátku hrozil více z levé strany, kde byli aktivní Hybš a Malinským. Po chybě domácích v přechodu do útoku právě z této strany přišel trest. Rychlý kontr a centr na zadní tyč vrátil Potočný na malé vápno, kde měl Jan Sýkora jednoduchou práci. To však bylo ze strany Slovanu vše. Po zbytek poločasu se rozhodl bránit hubené vedení a přepustil střed hřiště Karviné, která ale dlouho narážela na bariéru před šestnáctkou. Zahrozila pouze ze standardní situace, konkrétně z dlouhého autu Čoliće, po kterém Wágner hlavou těsně minul. První šanci ze hry si připravila až ve 36. minutě a hned z toho bylo vyrovnání. Sám před brankářem se ocitl Dávid Guba a počínal si chladnokrevně. Do přestávky se už nic dalšího prakticky nestalo, takže v polovině utkání nejsme o nich chytřejší, než před jeho začátkem.
45+1'
45+1'
Špatná přihrávka Smrže hatí naděje Karviné na úspěch v posledním útoku a končí také první poločas.
45+1'
Domácí ji tráví na útočné polovině. Záhumenský má přišlápnutý nárt a hodně kulhá.
Nastavuje se 1 minuta.
45'
6 sekund před vypršením základní hrací doby prvního poločasu si na 22 metrech srovnal míč na pravačku Guba, ale vnějším nártem výrazně minul.
45'
Koscelník srazil Lingra, hra je v závěru poločasu hodně rozkouskovaná.
44'
Chyba Karviné v kombinaci, Malinský přihrál doprava Kozákovi, který mu nedokázal míč přes bránící hráče vrátit.
43'
Vuklišević srazil Wágnera na kolena jen za pomoci nedovoleného zákroku.
43'
Hybš velmi dobře centrovalna rozběhnutého Kozáka, před kterým s velkou námahou boxoval míč Berkovec.
42'
Slezané vysunuli napadání, takže Vuklišević musel hrát malou domů a Nguyen ihned odkopávat.
42'
Kozák na pravém křídle přes protihráče ani neodcentroval, ani nevybojoval roh.
41'
Severočeši po delší době usazeni na útočné polovině.
40'
Malinský kličkoval na středu hřiště, ale pozici pro průnik nenašel a Potočný byl poté faulován.
39'
Nabuzení domácí se drali k centru z rohu, ale obrana Liberce to ustála. Ba Loua poté z levé strany odcentroval pouze do boční sítě.
38'
Ba Loua hledal nabíhajícího Wágnera, nakonec je z toho rohový kop.
37'
Ostrý zákrok na Wágnera, trestný kop domácích.
36'
Guba skvěle zpracoval a přesnou střelou vyrovnal, 1:1
36'
Hrubá chyba Koscelníka znamená vyrovnání! Pravý bek Liberce totiž ani nedokázal zastavit Ba Louovu přihrávku, ani pokrýt DÁVIDA GUBU, který tak měl z levé strany volnou cestu k brance, připravil si míč na pravačku a přehodil padajícího Nguyena! Asistence: Adriel D'Avila Ba Loua.
35'
Lingr obral o míč Kačarabu, ale podle rozhodčího si u toho pomohl faulem.
34'
Guba reklamuje, že se protihráče ani nedotkl, přesto je pískáno. Protihráči na to řekl svůj názor pěkně nahlas, až ho musel rozhodčí krotit.
33'
Na centr na penaltu se snažil dostat Krivák, ale nedokázal hlavou pořádně zakončit. Slovan ale dostal míč pouze před vápno, kde se odhodlal ke střele Budínský, ale šlo o pokus z kategorie propagačních. Nguyen zapisuje první zákrok.
32'
Faul na pronikajícího Ba Louu, trestný kop z pravého křídla.
31'
Jeden z domácích hráčů zůstal při akci ležet v pokutovém území, ale budepokračovat dál. Bohužel ho nedokážu identifikovat.
30'
Velký závar před brankou Nguyena, který se nedokázal dostat k míči, ale domácí ani nezvládli pořádně zakončit. Sice se chvilku zdálo, že si modří srazí míč do branky sami, ale Kačaraba se včas zorientoval a Krivák následně napálil míč zpoza půlkruhu nad.
30'
Guba si pěkně naběhl do pravého křídla, přes skluzujícího protihráče ale centr do vápna nedostal. Rohový kop.
29'
Lingr u brankové čáry neobešel protihráče, ti navíc udrželi míč na hřišti a odkopli ho na půlku.
28'
Lingr přehlavičkován mnohem vyšším Vukliševićem, po následném autu ale Smržovi utekl na křídle míč za lajnu a vhazují hosté.
27'
Pro centr si před malé vápno došel Berkovec, lapl ho ze vzduchu, ale rychlý kontr založit nedokázal.
26'
Koscelník bojoval na pravém křídle, zkusil odcentrovat, ale po souboji se Záhumenským je z toho jen roh.
25'
Oscar si výborně pokryl míč a nedovolil dobíhajícímu Wágnerovi ani pomýšlet na to, že by ho získal.
24'
Také tento rohový kop obrana Liberce s menšími potížemi zvládla.
24'
Ba Loua se uvolnil na středu hřiště, ale dal si míč daleko od nohy, takže střílel v obklopení protihráčů na dlouhou nohu. Podle toho to také vypadalo, k jeho štěstí tam ale byla teč, takže domácí mají druhý roh.
23'
Ihned po uvedení míče do hry rozhodčí píská faul, rozehrává Záhumenský.
23'
Guba nezvládl zpracování přihrávky u levé lajny, takže hosté opět vhazují.
22'
Slezané kombinovali na půlce, ale Ba Loua neodhadl přesně pozici Čoliće a z první poslal přihrávku mimo jeho dosah.
21'
Hosté zastavili rychlý kontr hodně ostrým faulem u středového kruhu, rozhodčí se ale rozhodl karty zatím nechat v kapse.
20'
Wágner pod tlakem obrany zakončoval vedle
20'
Dlouhý aut Čoliće prodloužil za sebe Budínský, Wágner na malém vápně vyhrál souboj s jedním z obránců, ale hlavou v nepříliš pohodlné pozici namířil těsně vedle! Nguyen se jen modlil.
19'
Ba Loua chtl procpat míč do těsné uličky Čolićovi, ale bránící hráči ji včas zavřeli.
19'
Liberec dostal míč zpět do své moci, ale Ba Loua dobrým napadáním zařídil vhazování pro své barvy.
18'
Lingr zůstal ležet po souboji s obráncem. Diváci se zlobí, že rozhodčí nepískal faul. Píská, až když vidí, že se Lingr nezvedá, ale pouze kvůli ošetření.
17'
Guba si na středu patičkou zpracoval prudkou přihrávku, čímž se zbavil svého strážce, ale zároveň mu utekl míč tak daleko od nohy, že mu ho ukopl Oscar.
16'
Ba Loua udržel míč proti dvěma obráncům a z pravé strany odcentroval na bližší tyč, kde ve vzdušném souboji šel Lingr do Nguyena nedovoleně a je pískáno.
15'
Do třetice ofsajd, tentokrát na druhé straně.
14'
Hodně dlouhý pas na rozběhnutého Kozáka, ale opět je tu zdvižený praporek asistenta.
13'
Ofsajd brzdí akci Liberce na pravé straně.
12'
Dlouhý nákop od půlky se svezl na mokré trávě, navíc Nguyen byl hodně z branky, takže měl k míči nejblíž.
11'
Sýkora skóroval osamocen hlavou, 0:1
11'
Liberec právě vstřelil branku!
Jenže Karviná udělala další chybu v přechodu do útoku a tu už Severočeši trestají! Malinský měl hodně prostoru na levé straně, před vápnem se zbavil Čoliće, odcentroval na zadní tyč, kde Potočný nezakončoval zbrkle na branku, ale hlavou vrátil míč na malé vápno úplně volnému JANU SÝKOROVI, který asi nedal v životě mnoho jednodušších gólů! Hlavička do prázdné branky. Asistence: Roman Potočný.
10'
Záhumenský špatně rozehrál trestný kop na vlastní polovině, ale hosté se dostali s míčem jen před vápno.
9'
Breite obloučkem přehodil tři hráče na levé straně, ale Hybš měl k míč také daleko.
8'
Vysoký Kozák brání rohy ve vlastním vápně a právě on odhlavičkoval z malého vápna míč do bezpečí.
7'
Záhumenský dostal hned dvě možnosti odcentrovat z levého křídla. Vždy trefil stínujícího hráče, po druhé je z toho roh.
7'
Malinský ale ukopl míč Lingrovi.
6'
U míče se postupně vystřídali oba brankáři. Možnost zaútočit teď má Karviná.
5'
Brejk Slovanu, ale přihrávka na Kozáka mířila do souboje se dvěma obránci, který liberecký snajpr nemohl vyhrát. Navíc fauloval.
4'
Wágner zády k brance dostal míč ve vápně, otočil se a zkusil vystřelit. Diváci reklamují hraní rukou, ale rozhodčí rozpažuje.
4'
Guba ale dostal druhou šanci a vypořádal se s ní lépe. Přihrávka na malé vápno však mířila o metr před nabíhajícího Wágnera.
3'
Guba se rozbíhal po levé lajně, ale Koscelník mu míč ukopl do autu tak šikovně, že sám bude vhazovat.
2'
Centr mířil zhruba na penaltu a po několika odrazech ho obrana Slezanů dokázala zpacifikovat a odkopnout.
2'
Sražený centr Malinského znamená první roh Liberce.
1'
Ba Loua kolmicí uvolnil Budínského, ale než ten se rozběhl, byl u něj Hybš, přes kterého potom domácí záložník nedokázal přihrát.
1'
Malinský vyslal po lajně Hybše, ale ten si nedokázal obhodit Čoliće.
1'
Výkop do prvního poločasu provedou hosté.
Aktéři utkání právě vstoupili na trávník. Karviná v tradičních bílých dresech, Liberec taktéž ve své obvyklé venkoní sadě dresů, tj. v modré.
V Karviné prakticky celý den mrholí, během jednoho dne se ochladilo o téměř 15°C na současných 11°C a vane slabý severní vítr. Ne zrovna ideální podmínky na fotbal, takže ani přs zlepšené výkony v posledním měsíci diváci nedorazí ve velkém počtu.
Ani jeden tým nenastupuje v úplně stejné základní jedenáctce, se kterou vybojoval v minulém týdnu všechny tři body. U domácích nalezneme jednu změnu, do branky se vrací Martin Berkovec. Hosté vyměnili hráče na dvou postech. Ve stoperské dvojici nahradí Karafiáta Slovinec Damjan Vuklišević, v záloze potom Peška Jan Sýkora.

MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Krivák, Rundić, Záhumenský – Smrž, Budínský – Ba Loua, Lingr, Guba – Wágner (C).
Náhradníci: Pastornický – Fokaidis, Faško, Jan Moravec, Galuška, Suchan, Bukata.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Vuklišević, Hybš – Breite (C), Oscar – Malinský, Sýkora, Potočný – Kozák.
Náhradníci: Knobloch – Pázler, Pešek, Köstl, Musa, Mara, Fukala.

Rozhodčí: Berka – Flimmel, Vaňkát.
Vzájemné zápasy

MFK Karviná a Liberec se poprvé střetly na hřišti až po postupu Slezanů do nejvyšší soutěže, takže dosud bylo odehráno 5 utkání. Platí, že Karviná tohoto soupeře stále nedokázala porazit, na druhou stranu s ním vždy jednou v sezóně remizovala. V předminulé sezóně to bylo doma, o rok později na půdě soupeře.
Úplně poslední vzájemný souboj proběhl v úvodním kole tohoto ročníku v Liberci a 5 minut před koncem rozhodl o hubeném vítězství domácích 1:0 Jan Pázler, tehdejší čerstvá posila však na jaře prakticky nenastupuje. Bude platit dosavadní zákonitost a dočkáme se tak v odvetě remízy, nebo to poprvé dopadne jinak?
FC Slovan Liberec

Liberec se veze na vlně a míří do skupiny o titul FORTUNA:LIGA FINÁLE, ve které nemusí být bez šancí na umístění na pozicích znamenajících pohárovou Evropu. Pokud totiž Slavia vyhraje finále poháru, bude i 4. místo znamenat jistotu a 5. místo šanci. Na 4. místo ztrácí Severočeši aktuálně 6 bodů, na 5. místo 3 body a celky právě na těchto příčkách se v tomto kole utkají spolu. V případě vítězství v Karviné se tak liberecké šance na poháry znatelně zvýší. Přes současnou dobrou formu Slezanů není tříbodový zisk nereálný. Tým hrající pod Ještědem totiž neodešel ze hřiště poražen už 5 zápasů a získal v nich 11 bodů. Proti tomuto soupeři se mu navíc daří, ještě s ním nikdy neprohrál. Motivací pak je i skutečnost, že případná porážka by šance na postup do pohárové Evropy výrazně zkomplikovala. Nedá se totiž předpokládat, že Olomouc vyhraje na Slavii, aby Liberec v takovém případě skončil sedmý a hrál skupinu o Evropu. Musí tak hrát v Karviné na vítězství. Dosáhne na něj?

Aktuální bilance Liberce:
29 zápasů, 11 vítězství, 9 remíz, 9 porážek, skóre 32:26, 42 bodů a 6. místo v tabulce.

MFK Karviná

Že by léčba Františkem Strakou fungovala i v Karviné? Slezané prožívali absolutně nepovedenou sezónu a ještě donedávna se zdálo, že jejich největší ambicí bude skončit před Duklou Praha a dostat ještě šanci na záchranu v baráži. Ale stačilo několik týdnů a situace je jiná. Po příchodu trenérského specialisty na udržení klubů ve svých soutěžích sice poněkud smolně prohrál první zápas právě na Dukle, ale z následujících 4 hned 3 vyhrál, včetně šokující loupeže před týdnem na Spartě. Karviná má najednou před Duklou solidní náskok a skladba ostatních zápasů posledního kola základní části znamená, že v případě vítězství nad Libercem by vstupovala do skupiny o záchranu FORTUNA:LIGA FINÁLE s pouhou čtyřbodovou ztrátou na 13. příčku, která znamená udržení mezi elitou bez baráže. Tým najednou žije a jeho motivace nemůže být vyšší. Podaří se mu další krok k případnému zázraku?

Aktuální bilance Karviné:

Sparta – Karviná 1:3
Karviná – Zlín 2:0
Olomouc – Karviná 3:2
Karviná – Baník 2:0
Dukla – Karviná 2:1
Vítejte u posledního kola základní části FORTUNA:LIGY! Ne všechny pozice pro FORTUNA.LIGA FINÁLE jsou definitivně rozděleny, stále je o co hrát. Ve většině utkání mají oba týmy velkou motivaci uspět a jedno z nich se odehraje i ve Slezsku. Domácí MFK Karviná se v případě vítězství přiblíží příčkám zajišťujícím jistou záchranu na pouhé 4 body, hostující FC Slovan Liberec pak potřebuje bod k jisté účasti ve skupině o titul, ale zároveň každá bodová ztráta by výrazně zkomplikovala jeho zatím stále ještě slušné šance na pohárovou Evropu. Oba týmy tak musí hrát na vítězství a diváci se mohou dočkat velmi atraktivního utkání. Kdo bude po závěrečném hvizdu spokojenější?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.