FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Olomouc - 27. července 2018   18:30

0:4
(0:1)
Olomouc
8' Plšek  (Štěrba) • 68' Nešpor  (Houska) • 73' Sladký  (Falta) • 83' Houska  (Hála)

Kamenár – Pauschek, Takács, Král, Keresteš (82. Jaroslav Diviš) – Matějovský (C) (20. Kateřiňák), Hůlka – Konaté, Ladra (63. Valenta), Fabián – Komličenko.
Šeda – Jaroslav Diviš, Kateřiňák, Přikryl, Valenta, Chaluš, Křapka.
Pavel Orel – Petr Caletka, David Hock
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
3 127 diváků
M. Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček (67. Pilař), Plšek, Houska, Falta (79. Hála) – Nešpor (76. Yunis).
Reichl – Kotouč, Surzyn, Texl, Hála, Pilař, Yunis.
žlutá karta

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Olomouc 0:4. Sigma vypráskala Středočechy krásnými góly

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a zase někdy příště se budu těšit na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 10:3. Rohy: 11:4.
Je konec, Mladá Boleslav dnes od Olomouce schytavala čtyřgólový debakl a po dvou kolech je tak stále bez bodu, naopak hosté zapsali první výhru v nové sezoně. Domácí dnes doplatili na neproměňování šancí v pasážích utkání, kdy měli tlak a soupeře jasně přehrávali. Přesně to se jim stalo už na začátku utkání, Sigma přestála pár složitějších situací a poté udeřila díky krásné ráně Jakuba Plška. Středočeši neustále naráželi na spolehlivého brankáře Buchtu a rozhodně mohli hned několikrát srovnat, v závěrečné pětadvacetiminutovce se pak jejich plán úplně rozsypal. Nejprve se trefil Martin Nešpor, pět minut na to se prosadil Martin Sladký a na konečných 4:0 zvýšil David Houska.
90'
Zase Buchta. Brankář Sigmy opět zasáhl výborně
90+3'
90+2'
Ještě jedna šance pro domácí tým, po rohovém kopu hlavičkoval Nikolaj Komličenko, jenž předčil ve vzduchu Jemelku, Buchta ale uhájil čisté konto.
90+1'
Utkání už se jen dohrává, diváci pomalu začínají opouštět svá místa. Nutno poznamenat, že po porážce ve vyhraném utkání se Zlínem a dnešnímu debaklu se bude Boleslavi oklepávat hodně složitě.
90'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat pouze dvě minuty.
89'
Jakub Plšek opět potvrdil, že je v naší nejvyšší fotbalové soutěži nadstandardním hráčem, když málem překvapil Kamenára parádním lobem, který zastavilo až břevno.
88'
Plšek mohl krásným dloubákem završit demolici, ale trefil břevno
88'
Žlutou kartu dostává Jaroslav Diviš (FK Mladá Boleslav).
87'
Žlutou kartu dostává Nikolaj Komličenko (FK Mladá Boleslav).
87'
Komličenko se místo střely ještě pokoušel vylepšit palebnou pozici, načež se ve vápně poroučel k zemi po souboji s Jemelkou, penalta ale odpískána nebyla.
86'
Na druhé straně z nebezpečné pozice hlavičkoval zcela zapomenutý Yunis, byl ale pomezním sudím přichycen v ofsajdu, vzrušení tedy bylo zbytečné.
85'
Boleslavští se pokoušejí alespoň o čestný zásah, dnes jim ale není přáno. Rohový kop hlavičkou zakončoval Takács, mířidla měl ovšem vychýlená a vypálil nad branku.
84'
Olomouc vybojovala standardní situaci, ovšem vzhledem ke komfortnímu náskoku už se ani nepokusila o centr do pokutového území, Hála místo toho nahrál za sebou stojícímu Štěrbovi.
83'
Olomouc právě vstřelila branku!
Tohle už je pro hráče středočeského klubu hodně kruté, Olomouc krátce před koncem základní hrací doby přidává už čtvrtou trefu. Domácí zaspali při návratu do defenzivy a znovu nechali trestuhodně volného DAVIDA HOUSKU, jenž obdržel přihrávku od Hály a poté skvěle trefenou ranou přehodil Luboše Kamenára. Sigma dnes střílí opravdu krásné branky.
82'
Debakl! Houska úžasnou střelou zvýšil už na 4:0
82'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Miroslav Keresteš, přichází Jaroslav Diviš.
81'
Pilař si počkal na ideální moment a pak poslal míč do běhu pro Sladkého, jenž si jej přehodil na levačku a zkusil oslovit u zadní tyče čekajícího Yunise, dobře ale zasáhl Král.
80'
Fabián naznačil centr, místo toho poté narazil do palebné pozice obránci Kerestešovi, jehož rána by Buchtu určitě zaměstnala, to by ale s dalším blokem nesměl přispěchat Sladký.
79'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Jan Hála.
78'
O chvíli později nepřesně hlavičkoval Konaté, jenž byl ve velkém záklonu. Nedlouho nato se pak do samostatného úniku málem dostal Fabián, jenže Jemelka zasáhl v pravý čas.
77'
Král přenesl hru na pravou stranu, odkud Pauschek hlavou poslal míč do vápna, kde se o něj pral Komličenko, proti Jemelkovi se ale na nic výrazného nezmohl.
76'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Jakub Yunis.
75'
Vzhledem k tomu, v jakém psychickém rozpoložení se svěřenci trenéra Webera momentálně nachází, si troufám tvrdit, že o vítězi dnešního utkání je už patnáct minut před koncem rozhodnuto.
73'
Sigma vede už 3:0 po velké chybě domácí obrany
73'
Tohle už zavání debaklem, Olomouc se znovu vrhla do hodně opařené boleslavské defenzivy, která opět naprosto pohořela, a poměrně snadno přidala třetí gól. Šimon Falta udržel míč na kraji pokutového území a poté přesně našel před branku si sbíhajícího MARTINA SLADKÉHO, jenž už se z bezprostřední blízkosti nemohl zmýlit.
73'
Kateřiňák si krásně přehodil napadajícího Kalvacha, poté ale místo nahrávky na neobsazeného Konatého zbytečně zkoušel protlačit míč k hlídanému Valentovi.
72'
Zatím tomu nic nenasvědčuje. Falta se protáhl po levé straně, poté zvedl hlavu a podél hranice šestnáctky nahrál přesně do nohy Sladkému, jeho volej ale skončil mimo prostor mezi třemi tyčemi.
71'
Sladký v dobré šanci pálil nad bránu
71'
Na to, aby s nepříznivým vývojem utkání ještě něco udělali, mají hráči z města automobilů už jen dvacet minut. Povede se jim z druhého inkasovaného gólu oklepat?
70'
Buchta zaváhal při odkopu, když, ač nikým pořádně neatakován, poslal balon pouze do hlediště. Nápor domácího týmu ale zastavil Takácsův faul na Nešpora.
68'
Nešpor se poprvé trefil za Sigmu a zvýšil na 2:0
68'
Olomouc se zničehonic prosazuje podruhé, a mílovými kroky se tak přibližuje svému prvnímu tříbodovému zisku v této sezoně. Takács nepřesně odvrátil balon, a nabídl tak Sigmě okamžitou šanci zaútočit. Akce hostí skončila u MARTINA NEŠPORA, jenž se nijak dlouze nerozmýšlel a povedenou ranou pod horní tyč nedal Kamenárovi čuchnout.
68'
Václav Pilař si na své zapojení do hry musí ještě počkat, hlavní sudí Orel totiž nařizuje krátkou pauzu na občerstvení.
67'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Václav Pilař.
66'
Kateřiňák vyslal kupředu Komličenka, ten ale ve sprinterském souboji s Jemelkou doplatil na pomalejší start, ke konci už nedostal od olomouckého zadáka šanci.
65'
Dnešní utkání sleduje 3 127 diváků.
64'
Žlutou kartu dostává Jan Král (FK Mladá Boleslav).
63'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Jiří Valenta.
62'
O chvíli později Konaté zase připravil zajímavou pozici pro Tomáše Ladru, jenž okamžitě vypálil z otočky, jenže branku minul. Sudí si však všiml lehké teče bránícího Jemelky, roh pro Mladou Boleslav.
61'
Ladra se uvolnil a střílel nebezpečně, ale vedle
61'
Buchta znovu podržel své spoluhráče parádním zákrokem. Po centru z kopačky Konatého se v jasné tutovce ocitl Tomáš Fabián, jeho hlavičku z kraje malého vápna ale brankář Sigmy stačil eliminovat.
60'
Buchta zabránil další tutovce, vychytal Fabiána
60'
Lukáš Pauschek dnes nepůsobí úplně jistě a potvrdil to i nyní, když se nechal obejít Faltou, ten ale, naštěstí pro Mladou Boleslav, vyřešil konec akce nepřesnou přihrávkou.
59'
Jemelka nahrál Zahradníčkovi, který posunul balon k Faltovi, jeho pas však zaplul přesně do míst, kde se ve vlastní vápně pohyboval Luboš Kamenár.
58'
Souboj mezi Komličenkem a Štěrbou, v němž si dle mého názoru nedovoleně počínal hostující zadák, který do něj přiběhl o chvíli později, vyhodnotil sudí ve prospěch Olomouce. Přímý kop pro Sigmu.
57'
Domácí tým je v posledních minutách jasně aktivnější, gól však stále ne a ne přijít. Tomáš Fabián neměl k vyrovnání příliš daleko, když jeho střela doputovala jen o kousek vedle vzdálenější tyče Buchtovy pokladnice.
56'
Aktivní Fabián se předvedl slušnou střelou
56'
Konaté dostihl míč ještě před zámezím a poté jej vrátil Fabiánovi, který našel v pokutovém území se uvolňujícího Ladru, ten ale závěrečnou fázi akce opět nezvládl a zakončil mizerně.
55'
Znovu v akci Zahradníček. Hodně aktivní krajní záložník Sigmy tentokráte těžil z přihrávky od Sladkého, na to konto ještě centroval a snažil se celou akci vyšperkovat nabídkou pro Nešpora, boleslavská obrana však byla proti.
54'
Král zbytečně zazmatkoval a hlavou ukázkově namazal Plškovi, jenž okamžitě přihrával Zahradníčkovi, Kamenár ale vycítil nebezpečí čas a pro balon si rychle vyběhl.
53'
Konaté se nejprve výtečně vrátil s Nešporem, poté navíc vyslal na zteč Ladru, který měl na levé straně úplně volného Fabiána, balon ale netrefil čistě a pouze jej odevzdal Buchtovi.
52'
Tohle zavánělo gólem. Fabián se díky skvělému prvnímu doteku zbavil Sladkého, na jeho přesný pas si poté v šestnáctce naběhl Konaté, teč jednoho z bránících hráčů ale usměrnila míč těsně vedle branky.
51'
Konatého tečovaná střela málem spadla do brány
51'
Konaté nepochopil Pauschekův záměr, Houska na to konto vyslal vpřed Martina Nešpora, jenž zasekl míč před Králem a zkusil překvapit Kamenára, ten ovšem spolehlivě zasáhl.
50'
Jemelka při odvrácení balonu nepůsobil dvakrát sebejistě, využít se toho jali Kateřiňák s Ladrou, o pár metrů dále si ale v kombinaci vůbec neporozuměli, což byla voda na mlýn pro Štěrbu.
49'
Ladra vybojoval balon od Štěrby, načež ale promáhal ideální moment pro pas na úplně volného Konatého a místo toho pouze zbytečně otočil hru směrem vzad.
48'
Plšek opět plni roli dirigenta hostující akce, když přesnou kolmicí vysunul vpřed Zahradníčka, jenž ale v souboji jeden proti jednomu nevyzrál na Krále.
47'
Druhý poločas právě začal, oba celky do něj vstoupily v naprosto stejných sestavách, s jakými odešly do šaten. Rozehrávku tentokráte obstarali domácí, kteří určitě mají ve zbytku utkání co napravovat.
46'
První poločas je za námi. Aktivnější vstup do zápasu měli domácí, kteří svého soupeře jasně přehrávali, v osmé minutě ale museli skousnout studenou sprchu, když se zpoza vápna náramně trefil Plšek. Od tohoto momentu se hra vyrovnala, Sigma se sice spíše věnovala defenzivě, soupeře ale trápila z rychlých brejků. Největší příležitost Boleslavi, která navíc přišla o zraněného Matějovského, se narodila ve třiačtyřicáté minutě, proti Králově hlavičce z bezprostřední blízkosti se ale vytáhl Buchta.
45'
Závar před bránou Středočechů, Sigma nedotlačila míč do brány
45+4'
45+3'
Z vápna se míč odrazil příhodně pro Pauscheka, který si jej okolo bránícího Plška přehodil na levačku a zkusil své štěstí, trefil však pouze prvního blokujícího hráče před sebou.
45+2'
Konaté předvedl divákům pěknou individuální akci, během níž si narazil s Ladrou, poté byl ale odzbrojen ve skluzu bránícím stoperem Štěrbou. Boleslav bude zahrávat alespoň aut.
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
45'
Fabián se nechal předskočit Sladkým, a nabídl tak hostům zajímavou možnost. Olomouc ale ze závaru před brankou nevytěžila nic, míč do bezpečí odklidil až Lukáš Hůlka.
44'
Po následujícím rohovém kopu se ještě k hlavičce zkusil prodrat Pauschek, ovšem o poznání urostlejší Jemelka byl proti. Rodící se protiakci Sigmy zase přerušil Fabián.
43'
Buchta čaroval, skvěle vychytal Královu hlavičku
43'
Štěrbův skluz zezadu na Komličenka byl zbytečný, Mladá Boleslav dostala k dispozici další standardní situaci. Z levé strany poslal míč do vápna Kateřiňák, který skvěle našel Krále, Buchta ale proti jeho hlavičce předvedl parádní zákrok a udržel Sigmu ve vedení.
42'
Žlutou kartu dostává Jan Štěrba (SK Sigma Olomouc).
42'
Kateřiňák po ztrátě vybojoval míč zpět, sklepl jej Kerestešovi, za jehož nabídkou se opět hnal Nikolaj Komličenko, ruský útočník ovšem ve vzdušných soubojích zatím nemá štěstí ani dobrý odhad na balon.
41'
Moc nechybělo k tomu, aby Boleslav inkasovala podruhé. Hosté se totiž vydali do přečíslení čtyř proti třem, na jehož konci Nešpor hledal před brankou se uvolňujícího Plška, výborně ale zasáhl Král.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát už jen pět minut, možná se dočkáme krátkého nastavení. Povede se Weberově družině před odchodem do šaten ještě srovnat?
39'
Jemelka chtěl zrychlit rozehrávku olomoucké útočné akce přihrávkou na vlevo si sbíhajícího Vepřka, těsně před ním ale výtečně zasáhl a míč odehrál do autu Hůlka.
37'
Dobrá kombinace Sigmy, Houskův pokus mířil nad bránu
37'
Šimon Falta poslal míč na Plška, jehož ránu zpoza vápna odvrátil Král pouze k Houskovi. Ten se do něj opřel velmi tvrdě, jeho zakončení ale postrádalo přesnost.
36'
Falta poslal míč proti noze nabíhajícího si Nešpora, jenž sice ideální moment pro střelu prováhal, alespoň však předložil balon Kalvachovi, ani on ale Kamenára nezaměstnal.
35'
Mladá Boleslav se snaží s nepříznivým stavem něco udělat, je i poměrně aktivní. Kateřiňákův roh ale úspěchem neskončil a o chvíli později stejně dopadl i Fabiánův střílený centr.
34'
Od rohového praporku se míč snesl do míst, kam si seběhl Pauschek, ten jej ale pouze lízl špičkou své hlavy a prodloužil za sebe. O chvíli později slovenský obránce navíc fauloval Štěrbu.
33'
Kateřiňákův nákop vypadal neškodně, nakonec ale zadělal Sigmě na překvapivé potíže, když si Jemelka neporozuměl s Buchtou a místo k němu odhlavičkoval míč pouze na roh.
32'
Ladra se šikovně obtočil okolo Jemelky, poté si všiml z druhé vlny si nabíhajícího Keresteše, jenž vypálil okamžitě z voleje, trefil ale pouze před sebou blokujícího Kalvacha.
31'
Po Faltově ztrátě vyslal Pauschek kupředu rychlonohého Konatého, jenž si kousek za šestnáctkou počkal na ideální moment a poté odcentroval pro Komličenka, tomu ale k dosažení na balon ještě kousek chyběl.
30'
Přímý kop rozehrála Olomouc na krátko, tato varianta jim ale nevyšla, Zahradníček si totiž neporozuměl s Faltou. Boleslavští se však zmohli pouze na odkop, znovu tak útočí Sigma.
29'
Kateřiňák nejprve nepřesně sklepl Kerestešovi a o chvíli později vystartoval po Houskovi, kterého poslal k zemi zákrokem za hranicí fotbalových pravidel a regulí.
27'
Vzhledem k teplému počasí, které dnes ve městě automobilů panuje, nařídil hlavní sudí krátkou přestávku na občerstvení.
26'
Pěkná střela Kateřiňáka z trestňáku skončila nad břevnem
26'
Exekuce standardní situace se ujal střídající Jiří Kateřiňák, jehož rána směřovala přes zeď do horního růžku hostující pokladnice, nakonec ale balon prolétl těsně nad horní tyčí.
25'
Brankář Buchta při výběhu vyboxoval balon kousek za pokutovým územím, načež mu hlavní sudí Orel udělil žlutou kartu. Přímý kop pro Mladou Boleslav.
25'
Sigma vyslala na obrannou polovinu domácích další dlouhý nákop, o který se tentokráte rval Nešpor. Měl však proti sobě dva protivníky, Takácse s Králem, proti nimž se na mnoho nezmohl.
24'
Zahradníček od rohového praporku po secvičeném signálu našel Plška, který se rychle odpoutal od nepozorného Hůlky a zkusil zakončit levačkou, balon ale promáchl.
23'
Štěrba po přihrávce od Buchty vyslal dlouhý a poměrně zajímavý pas pro Zahradníčka, jenž dotíral na Takácse, k zaváhání jej ale nepřinutil. O chvíli později pak Olomouc vybojovala roh.
21'
Marek Matějovský je za doprovodu týmových zdravotníků odveden do útrob Adidas Arény, doprovází jej potlesk z ochozů. Nechme se překvapit, jak domácí na ztrátu svého klíčového muže zareagují.
20'
Na straně Mladé Boleslavi se bude střídat, Marek Matějovský po zákroku od Plška není schopen pokračovat. Nakonec jej nenahradí Valenta, ale Jiří Kateřiňák.
19'
Faltův pas byl ovšem pro Vepřka nezpracovatelný, zaútočit tak mohli domácí. Matějovský vymyslel hezký oblouček pro Keresteše, jenž na nic nečekal a okamžitě poslal balon do vápna, tam ale Komličenka ke střele nepustil Jemelka.
18'
Po první brance se karta, co se aktivity a chuti do hry, poněkud obrátila. Nyní jsou to naopak hosté, kdo častěji kontroluje balon a snaží se prolomit defenzivní val svého soupeře.
17'
Matějovský nevypadá v pořádku, po hřišti kulhá, ale snaží se svůj problém rozběhat. Domácí trenér Weber raději poslal rozcvičit Jiřího Valentu.
16'
Tvrdý zákrok byl k vidění i na druhé polovině hřiště. Jeho obětí se stal Marek Matějovský, jehož nepříjemně dohrál střelec jediné branky Plšek. Ošetření ale tentokráte nebude potřeba.
15'
Šimon Falta dostal přihrávku od Štěrby, načež posunul míč do lajny, kde se jej ujal Zahradníček. Dlouho s ním ale nevydržel, výborně se totiž vrátil Tomáš Fabián.
14'
Sudí Orel k ležícímu útočníkovi přivolal zdravotníky, kteří odvedli Nešpora za postranní čáru. Po krátkém ošetření se ale zdá, že jedna z letních akvizic Olomouce bude v pořádku.
13'
Ou, to bylo velice nepříjemné. Martin Nešpor se při bránění rohového kopu tvrdě srazil s Lukášem Hůlkou, když inkasoval úder do hlavy. Zpět na nohy se mu opravdu nechce, bývalý útočník Mladé Boleslavi vypadá hodně otřeseně.
12'
Weberova družina se znovu dostala na dostřel Miloše Buchty, tentokráte to vzal na sebe mladý Ladra, jehož zajímavá rána levačkou byla opět tečována. Uvidíme tedy další roh Mladé Boleslavi.
11'
Rohový kop Sigmě nevyšel podle představ, do její otevřené obrany se navíc vydal rychlonohý Tiémoko Konaté, ve sprinterském souboji s Vepřekem si ale balon předkopl příliš daleko od nohy a ztratil ho.
10'
Šance jako přes kopírák. Falta ale pálil těsně vedle
10'
Málem to se Středočechy vypadalo ještě hůře. Značně nabuzená Sigma měla další obrovskou možnost, když zpoza šestnáctky nebezpečně pálil Falta, teč jednoho z domácích ale vychýlila balon kousek vedle tyčky.
8'
Plšek se trefil parádně a Sigma vede 1:0
8'
Tak to je pro domácí tým opravdu veliký šok, Olomouc, jež doposud nepředvedla zhola nic, se totiž hned ze své první útočné akce dostává do vedení. Štěrba předložil míč JAKUBU PLŠKOVI, který využil volného prostoru od mladoboleslavských obránců a poté výstavní ranou do šibenice překonal marně se natahujícího Kamenára.
8'
Ladrův přízemní centr odvrátil zatím hodně nejistý Štěrba pouze k Matějovskému, jenž posléze vracel míč zpět do šestnáctky, díky lehké teči Sladkého jej však poslal pouze k Buchtovi.
7'
Poprvé se kupředu vydala také Sigma, když po levé straně postupoval její kapitán Vepřek, přihrávka pro Housku se mu ale hrubě nepovedla. S protiútokem tak může vyrazit Matějovský.
6'
Středočeši byli opravdu hodně blízko vstřelení vedoucí branky tohoto utkání, když po rohovém kopu z malého vápna hlavičkoval osamocený Pauschek. Buchta sice zareagoval, možná ale ani sám nevěděl, jak míč vlastně zastavil.
5'
Marek Matějovský ale prudkou ranou trefil jen pouze jednoho z ve zdi stojících soupeřů. Nápor Boleslavi ještě chvíli pokračoval a vyústil v Konatého centr, jenž těsně před Komličenkem na roh odvrátil Jemelka.
4'
Skvělý vstup Středočechů, Pauschek zahodil tutovku
4'
Mladoboleslavští vstoupili do utkání hodně aktivně. Komličenko nejprve neprošel okolo Jemelky, o chvíli později byl ale faulován Štěrbou, a domácí tak čeká standardní situace ze zajímavé pozice.
3'
Po spolupráci Konatého a centrujícího Pauscheka, jehož nabídka byla zablokována, měli domácí k dispozici roh. Přetažený centr vrátil zpět do vápna Hůlka, nakonec vysoko nad branku pálil Konaté.
2'
Štěrbův nákop se stal snadnou kořistí pro mladého obránce Krále. Po jeho sklepnutí se kupředu vydal Ladra, díky dobrému zákroku v podání Sladkého ale daleko nedošel.
1'
Hlavní arbitr Orel právě foukl do píšťalky, dnešní souboj mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali hosté, kteří nastupují v červených dresech, naopak celek z města automobilů bude hrát v modro-bílém.
1'
Hlavní sudí, kterým dnes bude Pavel Orel, právě přivádí hlavní aktéry zápasu mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí na travnatou plochu, za pár okamžiků tedy budeme moci začít.

FK Mladá Boleslav: Kamenár – Pauschek, Takács, Král, Keresteš – Matějovský (C), Hůlka – Konaté, Ladra, Fabián – Komličenko.
Náhradníci: Šeda – Jaroslav Diviš, Kateřiňák, Přikryl, Valenta, Chaluš, Křapka.

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček, Plšek, Houska, Falta – Nešpor.
Náhradníci: Reichl – Kotouč, Surzyn, Texl, Hála, Pilař, Yunis.

Rozhodčí: Pavel Orel – Petr Caletka, David Hock.
Ještě jednou Vás vítám u online přenosu z utkání druhého kola FORTUNA:LIGY mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí. Domácí před týdnem nezvládli závěr zápasu proti Zlínu a možná i proto dnes trenér Weber sáhl ke dvěma změnám v sestavě. Pouze na lavičce začnou Přiikryl s Divišem, důvěru naopak dostali Keresteš a Ladra. Sigma do města automobilů přicestovala i se svou hlavní oporou, zdravotní stav Jakuba Plška se navíc zdá býti v pořádku a proto střelce dvanácti branek z minulé sezony uvidíme hned od úvodních minut.
Vzájemné zápasy v minulé sezoně

30. 7. 2017 – FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 1:2

Branky: 86. Komličenko – 37. Falta, 45+2. Falta (Plšek)

FK Mladá Boleslav: Diviš – Fabián, Da Silva, Čmovš, Fleišman – Rada (46. Komličenko), Mareš – Jánoš (77. Levin), Matějovský (C), Chramosta – Mebrahtu (65. Magera)

SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (64. Moulis), Houska (90+2. Texl), Plšek (82. Manzia), Kalvach, Falta – Chorý

-----------------------------------------------------------------

26. 5. 2018 – SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 3:0

Branky: 33. Plšek (Kalvach), 51. Falta (Sladký), 81. Plšek (Moulis)

SK Sigma Olomouc: Reichl – Sladký, Radaković, Jemelka, Hála – Zahradníček (71. Moulis), Houska (C), Kalvach, Falta (84. Manzia) – Plšek – Řezníček (65. Kotouč)

FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka – Hubínek (63. Rada), Jánoš (C) (77. Přikryl) – Konaté, Matějovský, Ladra – Mareš (58. Magera)
SK Sigma Olomouc

Sigma do minulé sezony vstupovala v roli ambiciózního nováčka, který se v naší nejvyšší fotbalové soutěži chtěl konečně na nějaký čas usadit. Když se ohlédneme zpět, tak musíme uznat, že to se svěřencům Václava Jílka opravdu povedlo. Olomouc se stala nejpříjemnějším překvapením celého ročníku, famózně zvládla především jeho první polovinu a i když jí ke konci už možná trochu docházel dech, obsadila hodně solidní čtvrtou pozici. Toto umístění s sebou pochopitelně přineslo i bonus v podobě účasti v předkole Evropské ligy, kam se Hanáci probojovali po dlouhých devíti letech. Po středečním losu už Sigma zná své dva potenciální soupeře, utká se buď s kazašským Kajratem Almaty, nebo s nizozemským Alkmaarem.

Kádr moravského celku doznal přes léto jen několika změn. Ztrátu určitě představuje odchod Uroše Radakoviće do pražské Sparty, mrzet trenéra Jílka musí i konec hostování Jakuba Řezníčka, jenž se v Plzni dostal do výborné formy. Olomouc se zaměřila především na posílení útočných řad, které rozšířil Pavel Dvořák ze sestoupivší Jihlavy, bývalý útočník Mladé Boleslavi Martin Nešpor a také Václav Pilař. Poslední dva zmínění hráči se představili divákům během prvního kola proti Slavii, krušné porážce poměrem 0:3 ovšem nezabránili. Na Sigmě, která doma prohrála teprve podruhé za posledních pětatřicet soutěžních mačů, byla hodně znát absence zraněného Jakuba Plška. Nad startem klíčového muže Jílkova výběru se otazníky vznáší i dnes.
FK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští fotbalisté do loňské sezony vstupovali s cílem opět atakovat pohárové příčky. Během jejího průběhu ale museli na umístění na špičce tabulky zapomenout, hlavním úkolem se naopak stalo udržení prvoligové příslušnosti. To se nakonec povedlo, ovšem z celkového hlediska nemohli být ve městě automobilů spokojeni, jejich tým se ročníkem doslova protrápil. Mezi hlavní příčiny neuspokojivého umístění patřila mizerná výkonnost na domácí půdě, vždyť před vlastními fanoušky vyhráli Středočeši pouze dvakrát. Očekávaná obměna kádru se nekonala, Jozef Weber, který se trenérského kormidla ujal až v průběhu sezony, se rozhodl pracovat s tím, co měl k dispozici a také s pár navrátilci z hostování.

Jedinými novými tvářemi se stali Jaroslav Diviš z Jablonce a brankář Luboš Kamenár, jenž naposledy chytal ve Vasasu Budapešť, tým naopak opustili třeba Jakub Rada či Adam Jánoš. Přípravu zvládla Mladá Boleslav vcelku úspěšně, když z osmi zápasů vyhrála hned šestkrát, přičemž dvakrát až po penaltovém rozstřelu, a nestačila pouze na reprezentační výběr Bahrajnu. K prvnímu kolu nového ročníku zamířila parta okolo kapitána Matějovského do Zlína. Dlouho to vypadalo velice dobře, modro-bílí vedli o dvě branky a vše nasvědčovalo tomu, že tentokráte začnou svou ligovou pouť vítězstvím. To se ale nakonec nestalo, Fastav totiž zavelel k obdivuhodnému obratu na 3:2, který v nastaveném času dovršil francouzský útočník Beauguel.
Příjemný páteční podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům české kopané! Po letní přestávce se opět rozjíždí naše nejvyšší fotbalová soutěž, která nově nese název FORTUNA:LIGA. Dnes je na programu otevírací utkání druhého kola, FK Mladá Boleslav přivítá SK Sigmu Olomouc. Oba celky nezvládly své úvodní zápasy, o motivaci tak mají jistě postaráno. V Adidas Aréně je úvodní výkop naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.