FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Ostrava - 6. října 2018   17:00

Ml. Boleslav
39' Komličenko (Ladra) • 90+4' Mareš
2:2
(1:0)
Ostrava
49' Šindelář  (R. Hrubý) • 56' O. Šašinka  (Šindelář)

Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Chaluš, Keresteš (60. Matějovský) – Takács, Mareš – Ladra (77. Džafić), Přikryl (81. Kateřiňák), Konaté – Komličenko.
Kamenár – Matějovský, Kateřiňák, Hubínek, Dan. Novák, Král, Džafić.
Miroslav Zelinka – Dušan Pospíšil, Adam Horák
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
4556 diváků
Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov (46. Jirásek), R. Hrubý (C), Holzer (85. Granečný) – Diop, O. Šašinka (74. Procházka).
Budinský – Granečný, Bolf, Jirásek, P. Breda, J. Šašinka, Procházka.
žlutá karta

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Baník 2:2. Ostravu srazil sporný ofsajd a úder v závěru

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:7. Rohy: 9:2.
Je dobojováno a zápas nakonec končí remízou. Baník v úvodu druhé půle díky brankám Šindeláře a Šašinky otočil skóre zápasu a vypadalo to, že hosté svůj náskok také udrží. V poslední minutě nastavení se ale o vyrovnání postaral Mareš, jenž vystřelil Boleslavi bod za remízu 2:2.
90'
Ostrava přišla o výhru, Mareš v závěru srovnal na 2:2!
90+5'
90+4'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tak jsem to zakřikl, domácí srovnávají! Takácsův nákop odhlavičkoval jeden z obránců pouze k PETRU MAREŠOVI, který nekompromisní pumelicí k tyči nedal Laštůvkovi šanci zasáhnout.
90+4'
Z rohového kopu se nic nenarodilo, jelikož Hůlka ve vápna nedovoleně atakoval Stronatiho. To už vypadá s nadějemi Mladé Boleslavi na bodový zisk špatně.
90+3'
Z něj sice nic nevzniklo, avšak následovat bude roh. Do pokutového území ostravského celku už míří také brankář Šeda.
90+2'
Džafić byl v souboji s Hrubým zasažen loktem a hra je přerušena. Domácí budou zahrávat volný přímý kop.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Václav Procházka (FC Baník Ostrava).
89'
Diop už slavil třetí gól, ale byl v ofsajdu
89'
Diop nyní sice přidal třetí branku Baníku, jenže v době přihrávky Jiráska se nacházel v ofsajdu, tudíž jeho branka nemohla být uznána.
88'
Domácí už vrhají všechny své síly do útoku a snaží se dostat svého soupeře pod tlak. Dočkají se Weberovi svěřenci vyrovnání?
87'
Jirásek tvrdě zajel do Chaluše a je jen z podivem, že za svůj zákrok neviděl od sudího Zelinky žlutý kartónek.
86'
Tak pozor, domácí budou dohrávat v deseti! Marek Matějovský si zřejmě pustil pusu na špacír a za jeho připomínky mu byla udělena druhá žlutá a následně i červená karta.
86'
Žlutou kartu dostává Jan Laštůvka (FC Baník Ostrava).
85'
Matějovský musí do sprch! Dostal červenou kartu
85'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Denis Granečný.
84'
Džafić si zaběhl za obranu na pas Takácse, obehrál si Stronatiho a poté se ocitl sám před Laštůvkou, který však jeho slabou střelu dokázal zlikvidovat.
83'
Baník měl následně standardní situaci ze slibné pozice, jenže nabídku Hrubého odvrátil do bezpečí Pauschek.
82'
Džafič se dobře uvolnil, ale Laštůvku nezaskočil
82'
Holzer se po chvilce zvedá a vypadá to, že bude v pořádku.
81'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Přikryl, přichází Jiří Kateřiňák.
81'
Po zákroku Matějovského zůstal na hrací ploše ležet Holzer, který je momentálně v péči lékařů.
80'
Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav).
80'
Z něj však nic světoborného nevzniklo a kvůli hře rukou, kterou se provinil Jirásek, budou rozehrávat domácí fotbalisté.
79'
Mareš navíc nyní ztratil míč ve středu hřiště a hosté se hnali do rychlého brejku. Ten táhl Diop, jenž vybojoval pro svůj tým roh.
78'
Boleslav měla k dispozici rohový kop, který opět zahrával Mareš. Ten ale ani tentokrát nenacentroval přesně, jeho nabídku totiž odvrátil na přední tyči stojící Fillo.
77'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Adnan Džafić.
77'
Do dobré šance se dostával Konaté, avšak jeho akci po levém křídle přerušil pomezní rozhodčí, jenž signalizoval ofsajd.
76'
V pokutovém území se po souboji s Šindelářem poroučel k zemi Komličenko a dožadoval se penalty, ovšem tu hlavní sudí Zelinka nenařídil.
75'
Takács vyslal dlouhý nákop na rozběhnutého Přikryla, ale Laštůvka včas vyběhl z brány a šanci domácímu hráči zmařil.
74'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Václav Procházka.
73'
Na dnešní utkání si do Adidas Arény našlo cestu 4556 diváků.
72'
Zatažené hosty chtěl potrestat Konaté
72'
Matějovský se krásně zbavil Fleišmana a poté našel zcela volného Konatého, který však v dobré pozici minul Laštůvkovu svatyni.
71'
Ladra našel svým pasem na vápně číhajícího Přikryla, jenže ten si příliš dlouho rovnal balon a jeho následnou střelu v pohodě lapil Laštůvka.
70'
Ostravskou zeď na vlastním vápně Přikryl nepropálil
70'
Konaté si chtěl na levé straně obehrát Pazderu, jenže ten se nenechal a navíc ještě domácího hráče připravil o balon.
69'
Jenže tentokrát se hostujícímu kapitánovi centr vůbec nepovedl a defenziva Mladé Boleslavi se bez sebemenších problémů ubránila.
68'
Matějovský na levé straně nedovoleně atakoval Jiráska a Baník bude mít další volný přímý kop. Míč už si navíc chystá Hrubý, který měl prsty v obou brankách slezského celku.
67'
Výborně to nyní udělal Pauschek, který se prosmýkl po pravé straně a poté zakončoval z hranice malého vápna, avšak na Laštůvku si nepřišel.
66'
Po této standardce určitě ne, jelikož Mareš opět nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, což se vůbec nelíbí domácímu publiku.
65'
Pauschek po hezké kombinaci střílel sám před Laštůvkou
65'
A po Přikrylově zblokované střele také další rohový kop. Dočkáme se vyrovnání?
64'
Ladra nyní příkladně zabojoval a nakonec se mu to vyplatilo, Boleslav totiž bude mít aut v blízkosti pokutového území svého soupeře.
63'
Z toho ale vůbec nic nevzniklo, neboť Marešovu nabídu na přední tyč v pohodě odvrátil Fillo.
62'
Ladrův centr z pravé strany byl zblokován obranou hostů, Středočeši budou zahrávat rohový kop.
61'
Stronati se dostal do souboje s Přikrylem a poté, co se poroučel k zemi, odpískal hlavní sudí domácímu hráči faul. Nutno ovšem říct, že stoper Baníku celé situaci hodně přidal.
60'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Miroslav Keresteš, přichází Marek Matějovský.
59'
Po pravé straně se chtěl prosadit Ladra, avšak jeho akci překazil včasným skluzem Fleišman.
58'
Diop se probil před bránu, ale střílel mimo
58'
A hosté stále nemají dost! Třetí branku mohl přidat Jirásek, jehož přízemní střela jen těsně minula levou tyč Šedovy brány.
56'
Jako přes kopírák. Šašinka pohotovou ranou otočil na 2:1!
56'
Baník právě vstřelil branku!
Deja vu v podání hráčů Baníku! Hrubý opět rozehrál standardku, která skončila gólem. Balon se ve vápně několikrát odrazil a nakonec se dostal k ONDŘEJI ŠAŠINKOVI, jenž otáčí skóre dnešního zápasu.
56'
U postranní čáry byl faulován Fillo a svěřenci kouče Páníka budou mít k dispozici volný přímý kop z podobné pozice, z jaké se dokázali prosadit.
55'
Po následném rohovém kopu se ke střele dostal Mareš, ovšem proti jeho pumelici už gólman Baníku zasahovat nemusel.
55'
Přikryl si zaběhl za obranu na pas Takácse a poté, co si obehrál Fleišmana, poslal balon na bránu hostů a Laštůvka měl plné ruce práce s tím, aby míč vyrazil na roh.
54'
Na Chaluše dotíral aktivní Diop a domácí stoper s ním měl velké potíže, ale nakonec vše zvládl a hlavou poslal balon do náruče Šedy.
53'
Přikryl si obhodil Fleišmana a pořádně vystrašil Laštůvku
53'
Diop se obtočil okolo svého strážce a poté stačil i vypálit, avšak jeho střelu zblokovala obrana Mladé Boleslavi.
52'
Zpoza šestnáctky zkusil své štěstí Takács, který ale neseřídil svá mířidla a bránu laštůvky o pořádný kus přestřelil.
51'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Mareš, ovšem jeho akci středem hřiště přerušil taktickým faulem Jirásek.
49'
Ostravané srovnali na 1:1! Šindelář hlavou lízl balon do brány
49'
Hosté hned na začátku druhé půle srovnávají stav zápasu! Standardní situaci Baníku rozehrál Hrubý, který přesně našel hlavu MARTINA ŠINDELÁŘE, jenž přesným zakončením rozvlnil síť za Šedovými zády.
48'
Žlutou kartu dostává Miroslav Keresteš (FK Mladá Boleslav).
48'
Přikryl u postranní čáry ztratil balon a při snaze získat jej zpět fauloval Fleišmana, Ostrava bude moct v klidu rozehrávat.
47'
Ladra se krásně uvolnil na pravé straně a poté posílal míč na Komličenka, jenže ten byl pokryt Stronatim a ke střele se nedostal.
46'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Arťom Mešaninov, přichází Milan Jirásek.
46'
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka dnešního mače a hráči odcházejí do kabin za stavu 1:0 pro Mladou Boleslav. Hosté vstoupili do zápasu daleko lépe a svého soupeře téměř k ničemu nepustili, ovšem nepodařilo se jim svou převahu zužitkovat, což se jim nakonec vymstilo. Ve 38. minutě totiž ve vápně Baníku dostal příliš prostoru nejlepší střelec FORTUNA:LIGY Nikolaj Komličenko, jenž přesnou střelou k tyči poslal domácí tým do vedení.
45'
První šance Ostravy až na konci poločasu, Diop nedosáhl na míč
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Pauschek si nyní u postranní čáry pohrál s Diopem, za což si od domácích příznivců vysloužil hlasitý potlesk.
44'
Diop se chtěl narazit s Hrubým, jenže zpětná přihrávka hostujícího kapitána byla velmi nepřesná a míč pro sebe nakonec uzmul Hůlka.
43'
Diop sklepl míč pod sebe na Hrubého, jenž vypálil z první, ovšem jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
42'
Jednalo se o Konatého, jenž se po krátkém ošetření zvedá a vypadá to, že bude moct pokračovat v zápase.
41'
Po ostrém zákroku Mešaninova zůstává na hrací ploše ležet jeden z domácích hráčů, který je momentálně v péči lékařů. Doufejme, že bude vše v pořádku.
40'
Žlutou kartu dostává Arťom Mešaninov (FC Baník Ostrava).
39'
A máme tu první branku zápasu! Mladá Boleslav zmáčkla svého soupeře a po krásném pasu od Ladry se k míči dostal domácí kanonýr NIKOLAJ KOMLIČENKO, jenž přesnou střelou k tyči překonal bezmocného Laštůvku.
38'
Komličenko uklízel do prázdné brány a Středočeši vedou 1:0!
38'
Do zakončení se následně dostal také Konaté, ovšem jeho technický pokus směřující na zadní tyč Laštůvku nevylekal.
37'
Domácí se nyní malinko osmělili a poté, co pod sebe poslal balon Ladra, opět pálil Mareš, jehož ránu z první zblokoval Šindelář.
36'
Tlak domácích. Konaté si udělal prostor, ale střílel nepřesně
36'
O chvíli později už se Konaté k míči dostal, jenže na hranici šestnáctky si jej příliš předkopl a Stronati ho následně odzbrojil.
35'
Za obranu hostů si zabíhal Konaté a Mareš mu také poslal přihrávku, kterou ale s vypětím všech sil zblokoval Pazdera.
34'
Žlutou kartu dostává Ladislav Takács (FK Mladá Boleslav).
34'
Ladra se sice uvolnil na pravé straně, jenže poté špatně odcentroval a pro balon si v klidu došel brankář Baníku.
33'
Domácím se zatím příliš nedaří kombinace na útočné polovině. Nyní to potvrdil Takács, jehož pas skončil pouze u kopačky Hrubého.
32'
Z rohového kopu ale vůbec nic nevzniklo, neboť lehký Přikrylův centr si pro sebe bez sebemenších problémů uzmul Laštůvka.
31'
Mareš si těsně před pokutovým územím navedl balon na levačku a poté vyslal na bránu tvrdou střela, kterou stačil zblokovat na roh Pazdera.
30'
Takács vystihl přihrávku Hrubého a poté chtěl svým nákopem najít Ladru, ale toho si čistě odstavil Stronati, jenž následně přihrál zpět na Laštůvku.
29'
Keresteš vyslal do útoku Přikryla, ovšem ten si nepohlídal ofsajdové postavení, a jeho akce tak skončil dřív, než pořádně začala.
28'
Stronati se teď s ničím nepáral a zkusil Šedu překvapit střelou z velké dálky, ale ta byla hodně nepřesná a zamířila vysoko nad mladoboleslavskou svatyni.
27'
Šašinka se dokázal dostat přes dva protihráče a poté i z hranice šestnáctky vypálil, jenže jeho tvrdou pumelici zblokoval dobře postavený Hůlka.
26'
Ladra se uvolnil na pravé straně a poté načechral balon do šestnáctky, kde na něj jen o kousek nedosáhl Konaté.
25'
Mareš měl ve středu hřiště poměrně dost prostoru, avšak celou situaci uspěchal a nepřesným pasem daroval míč soupeři.
24'
Ladra aktivně napadal rozehrávku Baníku, jenže v souboji se Stronatim to přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul.
23'
Fleišman poslal do vápna dobrý centr, jenže Šeda celou situaci přečetl, včas vyběhl a míč si ze vzduchu stáhl pro sebe.
22'
Pauschek dostal těžkou přihrávku na paty a následně musel rychle zpět, protože do útoku se rychle hnal Diop. Ten ovšem postrádal podporu spoluhráčů, a proto vybojoval pouze autové vhazování.
21'
Mareš vypálil ze střední vzdálenosti nad břevno
21'
Ladra poslal z pravé strany balon pod sebe na Mareše, jenž se s ničím nemazal a vyzkoušel pozornost Laštůvky. Ten ale zasahovat nemusel, jelikož rána domácího fotbalisty zamířila nad bránu.
20'
Stronati nepřesně přihrál a Ladra se mohl vydat dopředu, ovšem Hrubý mu míč vypíchl a bude z toho pouze aut pro Mladou Boleslav.
19'
Konaté se chtěl si chtěl obehrát Fleišmana, avšak míč se mu zamotal pod nohy, čehož hostující hráč využil a získal balon pro sebe.
18'
Takács prodloužil Šedův odkop za sebe, jenže tam se nacházel pouze Hrubý, jenž si balon zpracoval a následně přenesl hru na Pazderu.
17'
Po něm se k hlavičce tlačil Diop, ale Chaluš jej dokázal ubránit a nedovolil mu zakončit.
16'
Diopův centr z levé strany stačil před Šašinkou odvrátit Chaluš, Baník bude zahrávat rohový kop.
15'
Po několika odrazech ve vápně ostravského celku se balon dostal k Marešovi, který se rozhodl vypálit, avšak jeho rána minula hostující bránu.
14'
Ladra se utrhl na pravé straně a poté předložil míč Komličenkovi, jenž si obhodil vyběhnuvšího Laštůvku a poté ještě přihrál Přikrylovi, jehož střelu ale odkopl do bezpečí Šindelář.
13'
Laštůvka vyběhl daleko z brány, Přikryl nedostal míč do sítě
13'
Komličenko byl v souboji se Stronatim lehce přidržen, ovšem sudí Zelinka dal jasně najevo, že takové zákroky pískat nehodlá.
12'
Diop si zabíhal za obranu na dlouhý nákop Stronatiho, avšak před senegalským útočníkem ve službách Baník stačil míč uklidit do bezpečí Chaluš.
11'
Fleišman si protáhl po levé straně a poté poslal do vápna nadýchaný centr, který s vypětím všech sil stačil odhlavičkovat mimo pokutové území Hůlka.
10'
Komličenko chtěl vyslat do útoku Ladru, jenže pas domácího útočníka byl příliš prudký a míč se nakonec dokutálel až do zámezí.
9'
Středočeši se hned po zisku balonu vydali do rychlého brejku, který táhl Přikryl. Ten se zbavil hned dvou protihráčů a poté i dokázal vystřelit, avšak s jeho přízemní ranou si poradil Laštůvka.
8'
Mešaninov ve středu hřiště velmi tvrdě dojel Mareše a může být rád, že hned mu hned zkraje zápasu nebyla udělena žlutá karta.
7'
Keresteš nyní doslova namazal Fillovi, avšak Konaté se stačil vrátit a chybu svého spoluhráče napravil.
6'
Domácí napadali rozehrávku svého soupeře a Stronatimu nakonec nezbylo nic jiného než zapojit do hry také brankáře Laštůvku.
5'
Konaté vybojoval míč pro sebe a následně byl ještě faulován Fillem, celek z města automobilů bude moct v klidu rozehrávat.
4'
Fillo se krásně zbavil svého strážce a poté nacentroval balon do vápna, kde si jej našel Diop. Ten však byl tísněn Hůlkou a nezakončil přesně.
3'
Hrubý poslal kolmou přihrávku na Diopa, avšak pas hostujícího kapitána byl až příliš dlouhý a po jeho nepřesnosti bude vykopávat Šeda.
2'
Stronati vyslal dlouhý nákop směřující na Filla, ovšem před ním odhlavičkoval balon Keresteš.
1'
Hlavní sudí Zelinka poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Úvodního výkopu se ujali hráči Baníku, kteří dnes nastupují v černých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil modro-bílou sadu.
1'
Aktéři dnešního zápasu právě přicházejí na hrací plochu, za malý okamžik to vypukne.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Chaluš, Keresteš – Takács, Mareš – Ladra, Přikryl, Konaté – Komličenko.
Náhradníci: Kamenár – Matějovský, Kateřiňák, Hubínek, Dan. Novák, Král, Džafić.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov, R. Hrubý (C), Holzer – Diop, O. Šašinka.
Náhradníci: Budinský – Granečný, Bolf, Jirásek, P. Breda, J. Šašinka, Procházka..
Poslední vzájemné utkání

5. 5. 2018 – FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 0:0

FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka – Jánoš (C), Rada (59. Magera) – Konaté (72. Přikryl), Valenta, Mareš (82. Fabián) – Ladra

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Procházka, Fleišman – Fillo, Hlinka, Hrubý, de Azevedo (76. Granečný) – Poznar (68. Diop), Baroš (C) (90+1. Azackij)
FC Baník Ostrava

Baník má po jarním boji o záchranu úplně jiné starosti, v novém ročníku naší nejvyšší fotbalové soutěže totiž atakuje ty nejvyšší příčky. Po deseti odehraných kolech je Ostrava čtvrtá, před sebou má pouze tři hlavní favority na zisk ligového titulu, tedy Slavii, Plzeň a Spartu, a na samotnou špici tabulky ztrácí pouhopouhé dva body. Svěřenci trenéra Páníka doposud prohráli jen dvakrát, naposledy sedmnáctého září s již zmíněnými Letenskými. Od té doby ale zvládli dva velice obtížné zápasy, když po shodném výsledku 2:1 přehráli jak zlínský Fastav, tak pražskou Slavii, kterou přemohli i bez v patnácté minutě vyloučeného Milana Baroše. Zkušený útočník bude svému týmu nějakou dobu chybět, za tvrdý faul na Součka a následné nadávky vůči rozhodčím vyfasoval trest na pět utkání.
FK Mladá Boleslav

Výkony Mladé Boleslavi v této sezoně jsou jako na houpačce, výhry střídají prohry, čemuž odpovídá i aktuální postavení v tabulce, svěřenci trenéra Webera drží devátou pozici. Září Středočechům vycházelo výborně, vždyť z úvodních tří kol v tomto měsíci posbírali sedm bodů za remízu s Teplicemi a vysoké výhry nad Slováckem a Jabloncem. Jenže poté se opět ozvala nevyrovnanost, společně s defenzivou největší problém modro-bílých v tomto ročníku. Vše začalo dosti překvapivým vypadnutím z poháru, kde celek z města automobilů nestačil na druholigovou Chrudim, minulý víkend pak mladoboleslavští fotbalisté prohráli 0:3 v Příbrami. Na domácí půdě se jim poslední dobou ale daří, tak se nechme překvapit, zda to potvrdí i dnes a zda se opět prosadí už desetigólový kanonýr Komličenko.
Příjemný sobotní podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům české kopané! Před druhou reprezentační přestávkou zbývá odehrát už jen jedno kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže, my se společně zaměříme na souboj Mladé Boleslavi s Baníkem Ostrava. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.