FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Sparta - 30. března 2019   15:00

Ml. Boleslav
53' Komličenko (Fulnek) • 81' Matějovský (Komličenko)
2:1
(0:0)
Sparta
73' Kanga

Šeda – Hubínek, Hájek, Jugas, Túlio – Takács, Tatajev – Bucha (85. Mareš), Matějovský (C) (90+4. Mašek), Fulnek – Komličenko (89. Jakub Klíma).
Stejskal – Mašek, Mareš, Provazník, Jakub Klíma, Paixao da Silva, Křapka.
Martin Nenadál – Petr Caletka, Adam Horák
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
5000 diváků
Nita – Zahustel, Štetina, Costa, Matěj Hanousek – Sáček, M. Frýdek (C), M. Hašek, Kanga (87. Civić), Moberg Karlsson (56. Hložek) – Tetteh (76. Drchal).
Heča – Civić, Radaković, Chipciu, Plavšić, Hložek, Drchal.
Niță

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 2:1. První jarní porážka hostů, rozhodl Matějovský

Ode mě je to vše, díky za pozornost.
Držení míče: 50:50. Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:7.
Utkání je u konce, Mladá Boleslav překvapivě poráží Spartu 2:1, a na jaře tak zůstává i nadále neporažena. Vše podstatné se odehrálo až po přestávce, do vedení se dostali domácí, když se prosadil Nikolaj Komličenko. Sparta se vyrovnání dočkala z pokutového kopu, přesně mířil Guelor Kanga. Poslední slovo ale přeci jen měl celek z města automobilů, v jednaosmdesáté minutě v jeho prospěch rozhodl kapitán Matějovský.
90'
Tlak? Nikoliv, Letenští hasí šance Klímy i Takácse
90+6'
90+5'
Mladoboleslavští fotbalisté získali několik vteřinek k dobru, o což se postarali Fulnek s Klímou. První jmenovaný nakonec zahrál rukou, míč pro Spartu.
90+4'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Dominik Mašek.
90+3'
Žlutou kartu dostává Jan Šeda (FK Mladá Boleslav).
90+2'
Klíma, který běžně nastupuje na postu stopera, momentálně působí na hrotu útoku mladoboleslavské formace. Nyní mu sudí správně odpískal ofsajdové postavení.
90+1'
Rozhodčí nad rámec základní hrací doby nastavil hned šest minut.
90'
Na Marešův roh si naběhl před pár okamžiky střídající Klíma, jenže trefil jen na malém vápně blokujícího Štětinu. Domácí budou rozehrávat další standardní situaci od praporku.
89'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Nikolaj Komličenko, přichází Jakub Klíma.
87'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Guélor Kanga, přichází Eldar Civić.
87'
Hložek se protáhl skrze obranné řady Mladé Boleslavi a poté chytrou kolmicí hledal Václava Drchala, jenže tomu radost pokazil včas vybíhající brankář Šeda.
86'
Komličenko šel teď hodně nebezpečně do souboje s rozehrávajícím Costou, jeho počínání se ale obešlo bez pozornosti hlavního arbitra.
85'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Petr Mareš.
84'
Tatajev si nebyl vědom zezadu přibíhajícího Kangy, který naštěstí pro Boleslav šel do souboje důrazněji než bylo potřeba. Přímý kop pro Mladou Boleslav.
83'
Sparta se na chvíli usadila na obranné polovině svého soupeře, nic zajímavého ale nevymyslela ani tehdy, když nejistý výběh předvedl brankář Šeda.
81'
Ščasný má hlavu v dlaních, Matějovský vrací domácím vedení! 2:1
81'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
No vida, Mladá Boleslav se necelých deset minut před koncem základní hrací doby vrací zpět do vedení. Značnou měrou se pod tuto trefu podepsal špatně rozehrávající brankář Nita, míče se po jeho chybě ujal Komličenko. Nejlepší střelec ligy našel volného MARKA MATĚJOVSKÉHO, jehož rána zaplula přesně k tyči.
80'
Tatajevova hlavička se snesla těsně nad bránu
80'
Od praporku míč do pokutového území poslal Marek Matějovský. Centr domácího kapitána našel hlavu volného Tatajeva, jenž z dobré pozice zakončil nad branku.
79'
Hubínek si na pravé straně poradil s bránícím Sáčkem a poté odcentroval přesně k Ladislavu Takácsovi, jehož pokus byl tečován na rohový kop.
78'
Žlutou kartu dostává Tomáš Hájek (FK Mladá Boleslav).
77'
Dnešní utkání sleduje v Adidas Aréně 5 000 diváků.
76'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Benjamin Tetteh, přichází Václav Drchal.
75'
Marco Túlio se nejprve krásně zbavil napadajícího Hložka, poté se ale možná trochu lekl vzniklého prostoru a místo střely zbytečně hledal obsazeného Fulneka.
74'
No, závěr utkání bude ještě hodně zajímavý. Nastartuje vyrovnávací branka Spartu k tomu, aby otočila průběh zápasu, nebo se snad z nějakého dalšího brejku trefí domácí?
73'
Kanga suverénně proměnil penaltu, 1:1!
73'
Sparta právě vstřelila branku!
V Mladé Boleslavi je srovnáno, hosté velkou příležitostí na vstřelení své úvodní branky nepohrdli. Pokutový kop si na starost podle očekávání vzal GUELOR KANGA, který poslal Šedu k druhé tyči a suverénně zavěsil.
72'
Po zhlédnutí videozáznamu se hlavní sudí rozhodl nařídit pokutový kop ve prospěch pražské Sparty!
70'
Hlavní rozhodčí jde celou situaci zkontrolovat k videu!
69'
Zase video, zase penalta! Míč trefil rozpaženou ruku Fulneka
69'
Sparťanští hráči i fanoušci se dožadovali odpískání pokutového kopu, jeden z domácích hráčů dle jejich názoru zahrál v šestnáctce rukou. Sudí zatím nechává hru plynout. Uvidíme, co bude následovat.
68'
Po nepřehledném souboji u postranní lajny se míč odporoučel za postranní čáru. Nakonec jej hlavní rozhodčí Nenadál přisoudil hostům, jako poslední se balonu dotkl Komličenko.
67'
Takács zatáhl za záchrannou brzdu a pár metrů od šestnáctky stáhl k zemi Martina Haška. Pražané budou rozehrávat standardní situaci. Co hosté vymyslí?
65'
Tetteh spadl ve vápně, zlobil se na Jugase. Štetina střílel vysoko nad
65'
Tetteh se pokoušel vybojovat penaltu, zákrok Hájka byl ale v pořádku. Po šťastném odrazu se na to konto k míči dostal Frýdek, jenže branku vysoko přestřelil.
64'
O chvíli později si oba hráči vzájemný souboj zopakovali. Jako poslední se míče před odkutálením mimo hřiště dotkl domácí bek, uvidíme rohový kop Sparty.
63'
Hosté se pokoušeli prosadit po pravé straně. Zahustel si vyměnil balon s Hložkem, o pár metrů dále ale narazil na připraveného Brazilce Túlia.
62'
Frýdek hodně přihrál pádu po souboji s Matějovským, rozhodčí ale i tak odpískal faul. O chvíli později si Kanga neporozuměl s Hanouskem, míč končí v zámezí.
61'
Bucha se vymotal ze sevření dvou protivníku a posunul míč k Matějovskému. Tomu se vlevo nabízel nehlídaný Fulnek, jenže domácí kapitán trochu zaspal.
60'
Mladá Boleslav ubránila další standardní situací svého soupeře, balon do bezpečí odkopl Hájek. Rodící se protiakci domácích zastavil Matějovského faulující Hašek.
59'
Žlutou kartu dostává Ladislav Takács (FK Mladá Boleslav).
58'
Kanga roztáhl hru na opět úplně volného Ondřeje Zahustela. Ten volného prostoru nevyužil ideálně, balon mu totiž smolně utekl za postranní lajnu. Aut pro domácí.
56'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Adam Hložek.
55'
První šance hostů v druhé půli, Frýdek střílel těsně vedle
55'
Sparta rozjela další ofenzivní kolotoč. Jugas z vlastního vápna odvrátil balon jen do míst, kde číhal Frýdek, jehož přízemní rána skončila těsně vedle branky.
54'
Faul na Kangu v boleslavském vápně? Nakonec o penaltu nešlo
54'
No, zápas právě dostává úplně novou zápletku. Spartu musí předchozí situace opravdu hodně mrzet, doposud totiž na hřišti dominovala a byla jasně lepším týmem.
53'
Komličenko se konečně střelecky probudil! Domácí vedou 1:0
53'
Neuvěřitelné, Mladá Boleslav, která toho v dosavadním průběhu utkání moc nepředvedla, se krátce po začátku druhého poločasu dostává do vedení. Protiakce domácího týmu začala u Matějovského, který vymyslel pěknou nahrávku na Fulneka. Ten se neukvapil a připravil tutovku pro NIKOLAJE KOMLIČENKA, jemuž už pouze stačilo trefit prázdnou branku.
50'
Žlutou kartu dostává Nikolaj Komličenko (FK Mladá Boleslav).
50'
Znovu Benjamn Tetteh. Sparťanský útočník se dostal k balonu na kraji pokutového území, odkud později centroval jen do náruče připraveného Šedy.
49'
Benjamin Tetteh se řítil sám na branku, proti Šedovi se pokusil uspět rychlým manévrem a přehozením balonu na levačku. Bylo to zbytečné, sudí správně viděl ofsajd.
48'
Matějovský roztáhl hru ke Komličenkovi, který už se pomalu chystal natlačit do pokutového území, těsně před ním jej ale výborně odzbrojil stoper Costa.
47'
Žlutou kartu dostává Pavel Bucha (FK Mladá Boleslav).
46'
První poločas je za námi, branku jsme zatím v Adidas Aréně neviděli. Aktuální skóre daleko více vyhovuje domácím fotbalistům, kteří doposud tahali za kratší konec provazu. Sparta je herně lepší, vypracovala si i daleko více příležitostí. Většina z nich se udála v úvodní dvacetiminutovce. Moberga Karlssona z bezprostřední blízkosti vychytal Šeda, těsně vedle branky poté mířili Tetteh s Haškem.
45'
Karlsson překvapivě kroutil balon, míč skončil těsně vedle
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav).
45+1'
Nad rámec prvního poločasu nastavili sudí dvě minuty. Mezitím rozehrála Sparta přímý kop, zajímavý pokus z kopačky Moberga Karlssona ale gólem neskončil.
45'
Žlutou kartu dostává Marco Túlio (FK Mladá Boleslav).
44'
Náznak šance v podání domácích. Marco Túlio povedenou kolmicí posunul balon k Fulnekovi, kterému hlavní sudí odpískal těsné ofsajdové postavení.
43'
Nakonec rozehrávali hosté hned dva rohové kopy, mladoboleslavská defenziva ale jejich tlaku stále odolává. Do konce poločasu už moc času nezbývá, kolik sudí nastaví?
42'
Sparta rozjela další obléhací akce mladoboleslavské svatyně. Po ose Hašek-Frýdek-Hanousek se balon nakonec dostal k Mobergu Karlssonovi, jehož centr odvrátil Jugas na roh.
41'
Bucha se pokoušel zatopit soupeřově defenzivě, byl ale sám proti přesile a nakonec jej hravě odzbrojil Štětina, který uklidnil hru zpětným pasem na Nitu.
40'
Následovala rozehrávka rohového kopu v podání pražského celku. Nic z toho nevzešlo, útočným faulem se totiž v šestnáctce prezentoval Lukáš Štětina.
39'
Hodně vysunutý Ondřej Zahustel vyslyšel dlouhý nákop od stopera Costy. Odcentrovat se mu nepovedlo, s včasnou záchrannou brzdou přispěchal Funlek.
38'
Zahustel výbornou přihrávku z první našel v druhé vlně si sbíhajícího Martina Haška, jenže ten v solidní palebné pozici jeho nabídku nevyslyšel a promáchl.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá ještě necelých deset minut. Branku jsme zatím neviděli, aktivněji se prezentují fotbalisté Sparty. Půjdou oba týmy do šaten za bezgólového stavu?
35'
Vypadalo to na Matějovského, nakonec se exekuce přímého kopu ujal Nikolaj Komličenko, Tvrdá rána nejlepšímu střelci ligy nevyšla, míč skončil vysoko nad brankou.
34'
Boleslavští kombinovali okolo pokutového území svého soupeře a nakonec vybojovali standardní situaci, když byl Komličenko kousek za vápnem faulován Costou.
33'
Tatajev se ve středu hřiště střetl s Tettehem. Jednalo se o čistý souboj, sparťanskému útočníkovi se ale i tak zpět na nohy moc nechce. Jsou k němu přivoláni zdravotníci.
32'
Matějovský zkazil rozehrávku, Kanga pálil doprostřed
32'
Matějovský sice výborně odstavil Moberga Karlssona, jeho přihrávku ale vystihl Kanga. Ten se nakonec dostal ke střele levačkou, jenže trefil pouze připraveného Šedu.
31'
Zahustel hlavou vracel balon do malého vápna, tam ale kraloval Jakub Jugas. Nakonec Sparta z této situace vytěžila rohový kop, který rozehraje Kanga.
30'
Tatajev se nechal odstavit Kangou, který měl spoustu času na to, aby s míčem něco vymyslel. Nakonec nahrával Haškovi, jenže jeho záměr vystihl Túlio.
29'
Kangova rána ze záklonu míří vedle brány
29'
Takács si na hranici pokutového území neporozuměl s Tatajevem, následovala protiakce hostí. Na jejím konci vedle branky pálil ve vápně číhající Kanga.
28'
Komličenko se probíjel ke střele, ta byla zblokovaná
28'
Po sérii nepřesností se k centru dostal Fulnek. Zaváhání jednoho z hostí pomohlo k tomu, aby se k míči dostal Komličenko, jenže ten ideální moment pro střelu prováhal.
26'
Rozehrávka standardní situace sparťanům nevyšla. Kangův přetažený pas směřoval do míst, kde se pohyboval Costa, toho ale k hlavičce nepustil Jugas.
25'
Tatajev vybojoval míč ve středu, chvíli nato o něj ale opět přišel a posléze byl nucen faulovat Haška. Vytěží něco hosté z následného přímého kopu?
24'
Sparťanský stoper se k zemi zřejmě poroučel po souboji s Nikolajem Komličenkem, vše ale nasvědčuje tomu, že je v pořádku. Následnou akci Pražanů zastavil ofsajd.
23'
Bucha na pravé straně přenechal balon Hubínkovi, který dnes zaskakuje na postu pravého obránce. Ten se k centru nedostal, hra se přerušuje, na zemi leží Štětina.
22'
Kanga zahrál rukou, což sudí Nenadál, který stál kousek opodál, nemohl přehlédnout. Hostující fanoušci sice protestují, rozehrávat ale bude družina trenéra Webera.
21'
Boleslav se snad poprvé alespoň na chvíli usadila v těsné blízkosti zatím nezaměstnaného Nity. Fulnek s Komličenkem nakonec nic nevymysleli, druhého jmenovaného odstavil Costa.
20'
Svěřenci trenéra Ščasného zahrávali dva rohové kopy po sobě. Ani jeden se hostům nepovedl, po tom druhém míč do bezpečí odhlavičkoval vytáhlý Komličenko.
19'
Na hranici ofsajdu si pro míč seběhl David Moberg Karlsson. Z jeho nahrávky málem těžil Tetteh, kterému plány doslova v poslední moment pokazil Hájek.
18'
Šeda vyrobil obří hrubku, Hašek ji jen těsně nepotrestal
18'
Mizerná komunikace mezi Jugasem a Šedou málem vedla k první brance utkání. Domácí brankář namazal Haškovi, jenže ten z těžké pozice o kousek mnul.
17'
Tetteh ve skluzu zakončil těsně vedle!
17'
Sparta zatím utkání dominuje, nyní si vytvořila další nebezpečnou příležitost. Znovu u toho byl Sáček, po jehož pasu těsně vedle bližší tyče pálil Benjamin Tetteh.
15'
Kanga neustál souboj s Matějovským, načež hosté rozehrávali přímý kop. Z něj ale nic nevzešlo, Štětina ještě kousek před vápnem fauloval Jakuba Jugase.
14'
Matějovského šikovná nahrávka za obranu nalezla rozběhnutého Fulneka. Rychlonohý záložník zkoušel vrátit balon do centra dění, ovšem Costa byl proti.
13'
Běží třináctá minuta zápasu a sparťanům je odpískán už třetí ofsajd. Tentokráte se do past boleslavské obrany nechal chytit švédský záložník Moberg Karlsson.
12'
Žlutou kartu dostává Martin Frýdek (AC Sparta Praha).
11'
Zahustel byl u balonu o chvíli dříve než Fulnek. Posléze jej předal lépe postavenému Kangovi, jehož rána z uctivé vzdálenosti se mezi tři tyče nevešla.
10'
Komličenko se opět pokoušel vymodlit faul, Štětina ale v souboji s ní opravdu jako první zasáhl balon. Sparta tak rozjíždí další kombinaci, u míče Hanousek.
9'
Komličenko byl tvrdě atakován Costou, sudí ale nechal hru plynout. Na to konto hodlal Hašek vyslat kupředu Tetteha, jenže ten svůj náběh nenačasoval ideálně.
8'
Švédský fotbalista to o pár okamžiků později zkoušel znovu, když se dostal k voleji na levé straně pokutového území, tentokráte ale zamířil pouze na tribunu.
7'
Velká šance zatím jasně lepší pražské Sparty! Sáček vběhl do šestnáctky a připravil výbornou palebnou pozici pro Davida Moberga Karlssona, kterého parádně vychytal Šeda.
6'
Stoprocentní šance Karlssona! Šeda stál dobře a zasáhl
6'
Kanga ve středu hřiště neustál souboj s Tatajevem, sudí ale faul správně neodpískal. O chvíli později Štětinův nepovedený nákop doputoval až k brankáři Šedovi.
5'
Přetažený centr od Kangy zpět do šestnáctky vracel Ondřej Zahustel. Na jeho nahrávku si ještě sbíhal Benjamin Tetteh, byl ale dobře pokryt bránícím Hájkem.
4'
Sérii nepřesností z obou stran ve středu hřiště ukončil až Michal Hubínek, který kousek od kruhu nedovoleně atakoval Frýdka. Přímý kop pro pražský celek.
3'
Tatajev vystihl přihrávku, kterou adresoval Costa nabíhajícímu si Kangovi. S protiakcí chtěl přispěchat Tatajev, ovšem neporozuměl si s krajanem Komličenkem.
2'
První útočnou akci utkání táhli sparťané, konkrétně Martin Frýdek. Na přihrávku hostujícího kapitána si sbíhal Hašek, kterého zastavilo ofsajdové postavení.
1'
Hlavní arbitr Nenadál právě foukl do píšťalky, utkání mezi Mladou Boleslaví a Spartou může začít, pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí, kteří nastupují v modro-bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Ščasného budou hrát v rudém.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Hubínek, Hájek, Jugas, Túlio – Takács, Tatajev – Bucha, Matějovský (C), Fulnek – Komličenko.
Náhradníci: Stejskal – Mašek, Mareš, Provazník, Jakub Klíma, Paixao da Silva, Křapka.

AC Sparta Praha: Nita – Zahustel, Štetina, Costa, Matěj Hanousek – Sáček, M. Frýdek (C), M. Hašek, Kanga, Moberg Karlsson – Tetteh.
Náhradníci: Heča – Civić, Radaković, Chipciu, Plavšić, Hložek, Drchal.

Rozhodčí: Martin Nenadál – Petr Caletka, Adam Horák.
Poslední vzájemné utkání

22. 10. 2018 – AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav 4:1

Branky: 19. Pulkrab, 20. Tetteh (Stanciu), 37. Tetteh (Chipciu), 64. Kanga (pen.) – 84. Hůlka (Kateřiňák)

AC Sparta Praha: Nita – Chipciu (87. Wiesner), Radaković, Costa, Civić – Stanciu (C), Kanga, Frýdek, Vatajelu (64. Vukadinović) – Pulkrab, Tetteh (68. Mebrahtu)

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Chaluš, Keresteš (46. Hubínek) – Takács, Mareš – Přikryl, Ladra, Konaté (46. Kateřiňák) – Komličenko (71. Novák)
AC Sparta Praha

Také Pražané v jarní fázi tohoto ročníku ještě ani jednou neprohráli, naopak jsou na tom ještě o něco lépe než jejich dnešní soupeř, protože zatím všechna utkání dovedli do vítězného konce. Spartě se po utrápeném podzimu konečně začíná dařit, situace na čele tabulky je tím pádem o to vyrovnanější. Pět kol před koncem základní části čítá náskok druhé Viktorie Plzeň jen pět bodů, ještě se tedy mohou dít velmi zajímavé věci. O dobré pohodě v kabině Letenských svědčí i fakt, že již zmíněná vítězství přišla proti kvalitním soupeřům. Úřadujícího mistra Ščasného družina semlela vysoko 4:0, zvládla i těžké zápasy s Ostravou, Libercem a Olomoucí. Vyzraje i na Mladou Boleslav?
FK Mladá Boleslav

Středočeši vstoupili do jarní fáze sezony slušně, z šesti doposud odehraných duelů vybojovali dvanáct bodů a dotáhli se na elitní šestku. Tu momentálně uzavírá Zlín, jehož náskok před Mladou Boleslaví je pouze dvoubodový, po dnešku se tak situace v tabulce může opět změnit. Svěřenci trenéra Webera po zimní pauze výrazně zlepšili obrannou hru, vždyť zatím inkasovali pouze třikrát. Pozitivem je pro ně i fakt, že na jaře ještě neprohráli. Úspěšně zvládli souboje s Teplicemi, Jabloncem a Příbramí, alespoň s bodem odešli z utkání proti Plzni, Slovácku a ostravskému Baníku. Formu z podzimu zatím hledá s dvaceti góly nejlepší střelec ligy Nikolaj Komličenko. Probudí se dnes proti rozjeté Spartě?
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům naší nejvyšší fotbalové soutěže, která se po reprezentační přestávce opět hlásí o slovo! FORTUNA:LIGA má dnes na programu pět zápasů šestadvacátého kola, my se budeme společně věnovat souboji dvou na jaře dosud neporažených celků – Mladá Boleslav vyzve Spartu Praha. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.