FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Liberec - 30. července 2018   18:00

Plzeň
61' Krmenčík (Al. Čermák)
1:0
(0:0)

Kozáčik – Řezník, R. Hubník (C), Pernica, Limberský – M. Petržela (72. Ma. Zeman), Hořava, Hrošovský, J. Kopic – Krmenčík (81. Chorý), Řezníček (46. Al. Čermák).
A. Hruška – Procházka, Ma. Zeman, Chorý, M. Havel, Al. Čermák, Ekpai.
Karel Hrubeš – Petr Blažej, Zdeněk Koval
Doosan Arena, Plzeň
10 753 diváků
Hladký – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite (C) – Pešek, Ševčík (80. Mashike Sukisa), Mara (71. Nešický), Potočný (63. Koscelník) – Pázler.
Nguyen – Malinský, Voltr, Koscelník, Mashike Sukisa, Nešický, Vukliševič.
Hladký

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Liberec 1:0. Viktoria znovu zabrala po půli a zaslouženě vyhrála

Z Plzně je to pro dnešek všechno, děkuji za sledování psaného přenosu a přejí krásný zbytek pondělního večer! U dalšího onlajnu se bude opět těšit Jan Picka.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 12:8. Střely mimo: 7:6. Rohy: 10:4.
Je za námi konec dnešního duelu, který nakonec rozhodla jediná trefa, o kterou se postarali domácí fotbalisté, konkrétně to byl útočník Michael Krmenčík!
V první půli byli odvážnější hráči Slovanu, ale dostali se jen do jediné velké šance. Po změně stran Viktora přidala, po vítězné trefě Krmenčíka mohla přidat další góly – Jan Kopic napálil tyč, Aleš Čermák dvě velké šance nevyužil, střídající Tomáš Chorý hlavičkou výborného gólmana Hladkého nepřekonal. Jedinou větší šanci hostí měl Mashike, ale v dobré pozici bránu Plzně přestřelil.
90'
Kozáčik málem vyrobil obří minelu, na Vrbu šly mdloby
90+2'
90+1'
Milan Kerbr táhl jeden z posledních útoků Liberece po levé straně, nakonec se ale s míčem dostal až do zámezí, takže balon do hry uvede Matúš Kozáčik.
90+1'
Žlutou kartu dostává Martin Koscelník (FC Slovan Liberec).
90'
Kozáčik nepřesvědčivou rozehrávkou zabrnkal na nervy všem fanouškům Plzně, domácí gólman svou minelu nakonec včas napravil.
Nastavovat se budou dvě minuty.
Dnešní utkání sleduje 10 753 diváků.
89'
Sukisa Mashike se zjevil sám ve velkém vápně Plzně, mohl srovnat, ale jeho pokus nakonec nebyl přesný, míč skončil nad bránou Kozáčika.
88'
Ondřej Karafiát a Tomáš Chorý předvedli obrovský rychlostní souboj, který nakonec vyhrál hostující bek. Všechna čest, po 88 minutách v takovém vedru předvést sprint přes půl hřiště.
87'
Domácí nyní na svého soupeře tlačí, Západočeši se nechtějí spokojit s hubenou výhrou a chtějí přidat pojistkový gól. Momentálně však musí myslet i na defenzivu.
86'
Tyč! Po Chorého hlavičce se vytáhl Hladký
86'
Obrovskou šanci měl i Tomáš Chorý, který prudce hlavičkoval po centru od Čermáka. Václav Hladký předvedl perfektní reflexivní zákrok!
85'
A znovu byl Čermák úplně sám před brankářem Hladkým! Nyní po centru Zemana, ani v tomto okamžiku však nezakončil podle představ. Poté ještě hledal Chorého, díky čemuž získal pro Viktorii roh.
84'
Čermák neproměnil obrovskou šanci
84'
Situace dva na jednoho – přihrávající Jan Kopic a zakončující Aleš Čermák, který byl úplně sám před prázdnou bránou, leč na prudký míč nedosáhl a ideálně ho netrefil.
84'
Jan Kopic vystřelil z přímáku rovnou, ale bylo to jen doprostřed brány, Václav Hladký míč bez potíží chytil.
83'
A ještě jeden faul Slovanu, domácí se pozvolnými kroky sunou směrem k vápnu. Nyní na ně čeká velice zajímavý volný přímý kop.
83'
Po dalším nedovoleném zákroku Liberce se domácí dostanou k rozehrávce na polovině hřiště.
82'
Tomáš Chorý byl po centru Čermáka úplně sám před bránou Liberce, ale míč vůbec netrefil. A hlavně byl velice překvapený, že může hrát, protože to vypadalo na ofsajd.
81'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Michael Krmenčík, přichází Tomáš Chorý.
80'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Sukisa Mashike.
79'
Milan Kerbr se na levé straně dostal v zajímavé pozici k cetrnu, nikoho před bránou ale nenašel. Domácí záhy vyráží do brejku.
78'
Situace tři na dva v podání úřadujícího mistra. Zeman odcentroval na Kopice, jenž protečoval míč za sebe, kde stál Michael Krmenčík. Na balon ale nedosáhl, skončil v zámezí.
77'
Aleš Čermák je i nadále při chuti, nyní zkusil dalekou střelou překonat gólmana Hladkého. Liberecký brankář byl včas na zemi a přízemní pokus lapil.
76'
Jakub Pešek teď zbytečně zajel do Řezníka, což sudí viděl a odpískal. Domácí se tedy znovu zdarma dostali k míči.
75'
Ondřej Karafiát vystřelil po rychlém ťukesu se spoluhráčem, ale rána mu vůbec nesedla, míč skončil hodně mimo. Matúš Kozáčik rozehrává.
74'
Centr Zemana se neujal, tak míč mohl vyvézt Breite. Následně se po dlouhé přihrávce k balonu dostal Petr Ševčík, jenž pro svůj tým vybojoval faul a volný přímý kop.
73'
Radim Řezník poslal zajímavý centr do vápna, ten chtěl patičkou trefit Čermák, ale hostující obrana nakonec balon odvrátila na rohový kop.
72'
Také Viktoria střídá, hřiště opustil aktivní Milan Petržela, místo něj se do hry podívá Martin Zeman.
71'
Máme tu jedno střídání na liberecké straně, ze hřiště odchází Kamso Mara, kterého nahrazuje Aleš Nešický.
70'
Petržela po sólu vstřelil krásný gól, ale nejspíš byl v ofsajdu
70'
Milan Petržela se po přiťuknutí Kopice dostal za obranu Slovanu, prokličkoval se až před prázdnou bránu, ale jeho zakončení se nepočítá, neboť byl domácí hráč v ofsajdu.
68'
Oba týmy nyní zaznamenaly několik nepřesných pasů, které je brzdí v založení útočných akcí. Po rychlé kombinaci se hostující hráči dostanou k rohovému kopu.
67'
Další akce dvou parťáků z pravé strany, Petržely a Řezníka, skončila v zámezí. Míč rychle do hry uvedl gólman Hladký, Liberec se ve velkém počtu hráčů vrhl do útočení.
66'
Aktivní Kopic se opět po dlouhém pasu dostal za obranu Liberce, po zasekávačce poslal míč před bránu, ale ten však odvrátila hostující defenziva.
64'
Kopic krásnou technickou střelou trefil tyč
64'
Jan Kopic se dostal před velkým vápnem k míči, jeho technická střela se nakonec zastavila o libereckou tyč! Následná dorážka domácího záložníka se neujala.
63'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Martin Koscelník.
61'
Viktoria udeřila, Krmenčík ji poslal do vedení 1:0
61'
Plzeň právě vstřelila branku!
Na světě je první gól dnešního utkání! Viktoriáni získali na útočné polovině míč a ihned se s ním vrhli k bráně ve třech, Kopic poslal balon na své kolegy, ten ještě tečoval Aleš Čermák, míč se nakonec dostal až na malé vápno, kde číhal MICHAEL KRMENČÍK, jenž svým pokusem přehodil vyběhnutého gólmana Hladkého!
Asistence: Aleš Čermák.
61'
Jan Kopic zakroutil míč do vápna, ten ale přeletěl všechny potencionální příjemce, takže nakonec skončil až v zámezí. Aut pro Liberec.
60'
Milan Kerbr evidentně strčil do Milana Petržely, Viktoria bude mít k dispozici přímý volný kop ze zajímavého prostoru.
59'
Naopak domácí se v posledních minutách opět trochu trápí, vždy po převzetí nebo vybojování míče se Západočeši vrhnou střemhlav dopředu, kde balon většinou ihned ztratí.
58'
Liberečtí hrají velice trpělivě, když se na chvíli dostanou k míči, tak ho hned nenakopnou dopředu, ale snaží se polehounku dostat kombinací do šance.
57'
Je tu druhá žlutá karta pro Slovan, obdržel ji Kamso Mara.
56'
Aleš Čermák nádherně patičkou poslal míč Petrželovi, ten se ale utopil ve vlastních kličkách, takže se nemohl dostat k centru. Záhy opět pozvolna rozehrávají hostující borci.
55'
Jan Mikula poslal prudký centr do velkého vápna, do míče trkl Ondřej Karafiát, ale Kozáčik neměl s tímto pokusem sebemenší problém.
54'
Patrik Hrošovský chtěl dloubákem poslat do šance Čermáka, ale pozorná a obětavě hrající obrana Slovanu míč zachytila. Následně hostující hráči v klidu drží míč na svých kopačkách.
53'
Hra Plzně se po příchodu Čermáka dosti oživila, na bránu Hladkého se valil další útok, ale hráči Viktorie na pravé straně nakonec na míč nedosáhli, ten skončil v zámezí.
52'
Pernica se zjevil na vzdálenější tyči, ale Mikula a Kerbr jeho pokus zblokovali
52'
Po rozehrání rohového kopu se k dorážce mohl dostat Pernica, ale svůj první gól za Plzeň zatím nedá, neboť i on trefil hradbu libereckých těl před sebou.
52'
Nakonec se po sérii přihrávek ocitl úplně volný na hranici velkého vápna Milan Petržela, leč svou tvrdou ranou trefil jen bránící hráče před sebou.
51'
Petržela v dobré příležitosti střílel, ale Liberec odolal
51'
Pavel Vrba se u velké střídačkové plechovky hodně čílí, protože se mu nelíbí způsob, jakým jeho svěřenci zakládají nový útok.
50'
Milan Kerbr se do zakončení nedostal, záhy bojoval o míč s Řezníkem, ale právě od hostujícího beka se míč dorazil do zámezí. Rozehrává Kozáčik.
49'
Po rychlém brejku získali na druhé straně hráči Slovanu rohový kop.
48'
Tomáš Hořava chtěl zrychlit hru a dlouhým pasem oslovit znovu Petrželu, přes kterého dnes Plzeň hraje prakticky všechny útočné akce. Domácí záložník ale přihrávku nemohl dostihnout na hrací ploše.
47'
Na Petrželův nebezpečný centr nikdo nezareagoval
47'
Aleš Čermák poprvé v utkání u balonu a v akci, poslal na zteč Petrželu. Ten přihrával po zemi před bránu, ale Řezník nakonec míč netrefil, Hladký ho odrazil do bezpečí.
46'
Mara poslal dopředu Peška, jenž se s ničím moc nerozpakoval, ale rovnou napálil míč na bránu Plzně. Jeho tvrdý pokus skončil až nad břevnem.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Aleš Čermák.
46'
Je za námi první poločas dnešního zajímavého duelu, gól jsme v Doosan Areně zatím neviděli, tutovky v utkání rovněž chybí. Největší šanci probíhajícího mače měl hostující Jakub Pešek, který se hned v úvodu řítil na domácí bránu, ale gólmana Kozáčika nedokázal propálit. Hosté to následně zkoušeli hlavně střelami z dálky, naopak domácí se snaží dostat do šance pomocí rychlých kombinací, nicméně liberecký gólman Hladký zatím nemusel řešit nějakou ošemetnou situaci.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+2'
45+1'
Roman Potočný hledal před bránou Milana Kerbra, ten nakonec získal pro svůj tým ještě roh.
45+1'
Roman Hubník celkem evidentně přidržel Pázlera, načež se hostující útočník skácel k zemi. Slovan bude mít k dispozici ještě jeden přímý kop.
45+1'
Nastavovat se budou ještě 2 minuty.
45'
Jenže Liberečtí se opět bleskově dostali k míči, Pešek chtěl poslat rychlý pas na kolegy v útoku, ale při přihrávce byl faulovaný Kopicem.
44'
Tomáš Hořava ubránil Maru a obral ho o míč. Domácí hráči budou mít v závěru první půli šanci dostat se na útočnou polovinu.
43'
Centr Kopic od rohového praporku chtěl trefit bek Radim Řezník, ale míč mu nakonec jen sjel po hlavě do zámezí, Václav Hladký mohl být v klidu.
42'
Řezník a Řezníček v akci, v obraně Liberce málem nadělali jatka
42'
Po okamžitém rozehrání domácího gólmana se Viktoria dostala do bleskového brejku, míč po teči skončil jen těsně mimo. Na řadu přichází další roh.
42'
Nakonec rovnou střílel Ondřej Karafiát, ale pokus nebyl příliš prudký, takže Matúš Kozáčik balon bez problémů chytil.
41'
Kerbrův centr byl odražený, následně chtěl akci ještě rozvinout Breite, ale byl faulovaný. Liberec rozehraje zajímavý volný přímý kop.
40'
Po ťukesu s Kopicem a Limberským se k centru levou nohou odhodlal Milan Petržela, ale vysoký míč stáhl do své správy gólman Hladký, který byl navíc při výskoku faulován.
39'
A po dalším obléhání libereckého velkého vápna přichází po delší době rohový kop Plzně.
38'
Jan Kopic zabojoval při napadáni soupeře, získal tak pro svůj tým míč na útočné polovině.
37'
Dezorientovaný Mara poslal míč přímo na kopačky Řezníčka, jenž chtěl hned vyslat do sóla Petrželu, leč jeho pas nebyl přesný, Následně se Plzeň provinila faulem.
36'
Pěkný centr Hrošovského vracel před bránu David Limberský, ale Krmenčík se k míči nakonec nedostal. Viktoria pořád kombinuje a hledá cestu k zakončení.
35'
Řezníček se skvěle otočil, Plzeňští reklamovali penaltu
35'
Radim Řezník se chtěl ve vápně dostal k odraženému míči, upadl, ale podle sudího se o faul nejednalo. Hra pokračuje dál, domácí jsou i nadále v tlaku.
34'
David Limberský se ale nakonec na levé straně k centru nedostal, po dobrém napadání se k balonu opět dostane hostující mužstvo.
33'
Hra Plzně je i nadále dosti rozháraná, Viktoria se nemůže dostat k pořádně kombinace, celkem rychle ztrácí míče. nyní vepředu zabojoval Řezníček, jenž získal aut pro svůj tým.
32'
Tomáš Hořava rozehrál na polovině hřiště míč po faulu Liberce, ale domácí neměli dobrý pohyb, takže se Slovan dostal zadarmo k balonu. Ve vápně se ke střele neprobojoval Potočný.
31'
Plzeňští se dostali dopředu, přišel centr do vápna, ale celá akce končí hvizdem rozhodčího, který viděl útočný faul jednoho z domácích hráčů.
29'
Jan Mikula odcentroval z pravé strany, další šanci bude mít po autovém vhazování.
29'
Jan Kopic chtěl rychlou kolmicí poslat do šance Řezníčka, ale ten na dlouhý pas nemohl dosáhnout. K míči se opět vrátí hostující tým, který je u něj sice častěji, ale zatím se nemůže dostat do šance.
27'
Liberečtí se trochu krkolomně chtěli dostat po levé straně blíže k bráně Plzně, ale to se jim nepovedlo. V kombinaci však mohou pokračovat.
26'
Další atak Plzně zakládá od vlastní brány Pernica, ten poslal míč na Petrželu. Pravý záložník Plzně se však při otočce provinil faulem, takže sudí píská.
25'
Jan Pázler šikovně počkal na nabíhající podporu, následně přišel centr, který hledal ve vápně Peška nebo Maru. Však odvrátil míč do bezpečí David Limberský.
25'
Michael Krmenčík udržel míč na pravém křídle, ale neměl okolo sebe nikoho, komu by mohl přihrát. Nakonec pro svůj celek získal autové vhazování.
23'
Kvůli velkému vedru přichází na řadu přestávka na občerstvení. Poté budou rozehrávat domácí po faulu Peška, který poslal na zem Hořavu.
22'
Možná trochu unáhleně to teď zkusil Potočný, který měl okolo sebe kolegy v lepších pozicích, ale rozhodl se vypálit z ohromné dálky. Míč šel hodně mimo bránu.
21'
Hra se přerušila, protože hostující kapitán Radim Breite zůstal ležet na zemi. Liberecký středopolař už je v pořádku zpět na hrací ploše.
20'
Hrošovského tečovaná rána Hladkého nezaskočila
20'
Následně domácí zatlačili Liberecké před jejich vlastní bránu, po nebezpečném centru ještě Hladký zasahovat nemusel, následně se ale míč dostal na střed hřiště, kde číhal Patrik Hrošovský, jenž to zkusil dalekou ranou. Hostující gólman tečovaný balon chytil.
19'
David Limberský poslal přízemní centr do vápna, míč si zpracoval Krmenčík, ten se ale proti přesile ke střele nedostal.
18'
Slovan je nyní aktivnějším týmem, Milan Kerbr si naběhl do volného prostoru, následně ale poslal míč jen do míst, kde hlídkovala čtveřice domácích hráčů.
17'
Rychlík Jakub Pešek dělá Plzeňským zatím docela problémy, nyní se zbavil na pravé straně Limberského a odcentroval. Míč odvrátil kapitán Plzně Hubník.
16'
Michael Krmenčík zvládl hlavičkový souboj, míč propadl až k Řezníčkovi, který však balon zpracoval rukou, čehož si sudí Hrubeš moc dobře všiml, takže přerušil hru.
15'
Mara se pokusil překvapit Kozáčika, ale ten byl pozorný
15'
Kamso Mara to zkusil z nějakých třiceti metrů, jeho sympatický pokus bez větších potíží ukryl gólman Kozáčik do rukavic. Následně hned rozehrál na své kolegy.
14'
Hostující celek se snažil na chvíli podržet balon na vlastních kopačkách, postupně se hráči Slovanu probojovávají na polovině Viktorie.
13'
Jan Kopic odcentroval z hranice vápna, před bránou číhal Krmenčík s Pernicou, ale jako první se k míči dostal pozorný Václav Hladký.
13'
Hrošovský zrychlil hru, následně ale Hořava poslal míč Petrželovi trochu na paty. Rychlonohý záložník Plzně nakonec získal pro svůj tým další roh.
12'
Přetažený centr hostí se neujal, míč nakonec skončil až za bránou Plzně, Matúš Kozáčik byl tedy bez práce.
11'
Aktivní Potočný si to po převzetí balonu naštrádoval rovnou k bráně Plzně, ale Řezník ho poslal na zem. Po faulu rozehrají hosté volný přímý kop.
10'
Liberecký Taras Kačaraba dostává už v desáté minutě utkání první žlutou kartu.
9'
Jan Pázler se na chvilku ocitl volný mezi obránci Plzně, čehož chtěl bleskově využít. Rychlý pohyb s míčem mu ale nevyšel, takže míč sebral Kozáčik.
8'
Po dlouhém centru Petržely na zadní tyč vracel míč do hry stoper Luděk Pernica, ale přihrávku si našel gólman Hladký, který balon ihned poslal na své parťáky.
7'
Nyní to však domácí rozehráli na jistotu a po dalším přízemním centru Řezníka je na řadě třetí roh Plzně.
7'
Jan Kopic rozehraje další roh Plzně, po prvním se Slovan dostal do rychlého brejku, ze kterého málem udeřilo.
6'
Následně se hosté provinili faulem na vlastní polovině hřiště.
6'
Roman Potočný se dostal k hlavičce po centru z pravé strany hřiště, ale byl v záklonu, takže jeho zakončení nebylo příliš razantní. Pro míč si bez problémů vyběhl Matúš Kozáčik.
5'
Liberečtí se chtějí rychlými pasy před střed hřiště dostat do další šance, ale domácí záloha zatím všechny průnikové přihrávky zastavuje.
4'
Pešek v samostatném nájezdu přes půl hřiště, Kozáčik ho skvěle vychytal
4'
Obrovská šance Liberce! Jan Pešek běžel od poloviny hřiště úplně sám na domácí bránu, nakonec chtěl obstřelit Kozáčika, ale od něho se míč odrazil do zámezí. Následně rohový kop Slovanu nevyšel.
3'
Petržela a Řezník zamotali na pravé straně libereckou obranu, ta nakonec odvrátila míč raději na roh.
2'
Jan Kopic byl v náběhu na své levé straně, kam mířila dlouhá přihrávka. Plzeňský útočník však na míč nedosáhl, takže od vlastní brány bude rozehrávat gólman Hladký.
1'
Viktoriáni sice jako první rozehráli míč do hry, ale Slovan se bleskově k balonu dostal, načež na vlastní polovině rozjel pozvolnou kombinaci. Ta se však nevyvedla a už hrají domácí.
1'
Oba celky nastupují na hrací plochu, domácí Viktoria bude dnes hrát ve své klasické barevné kombinaci, která obsahuje červenou a modrou, Liberečtí zase obléknou kompletně bílou soupravu dresů.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, R. Hubník (C), Pernica, Limberský – M. Petržela, Hořava, Hrošovský, J. Kopic – Krmenčík, Řezníček.
Náhradníci: A. Hruška – Procházka, Ma. Zeman, Chorý, M. Havel, Al. Čermák, Ekpai.

FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite (C) – Pešek, Ševčík, Mara, Potočný – Pázler.
Náhradníci: Nguyen – Malinský, Voltr, Koscelník, Mashike Sukisa, Nešický, Vukliševič.

Rozhodčí: Karel Hrubeš – Petr Blažej, Zdeněk Koval.
Řekli před utkáním

Pavel Vrba (trenér FC Viktoria Plzeň)

„Čeká nás soupeř, který určitě bude bojovat o nejvyšší příčky. Liberec se bude chtít dostat do první šestky a hrát nadstavbu o titul. Z tohoto pohledu to může být zajímavé utkání.“

„Já jsem hodně rád, že Plzeňáky baví fotbal a že chodí v takovém počtu. Doufám, že jich přijde opět přes 10 tisíc, to mi samozřejmě udělá velkou radost. Fotbal bez diváků by neměl smysl, protože nás ženou do toho, abychom byli úspěšní. Díky nim má smysl fotbal dělat.“

Milan Petržela (záložník FC Viktoria Plzeň)

„Vím, že v Liberci se nám většinou dařilo. U nás doma pak nemají co ztratit, takže budou hrát na brejky ze zabezpečené obrany. Nejlepší by bylo se rychle dostat do vedení, abychom se uklidnili a hráli svoji hru.“

„Samozřejmě jsem rád, že jsem si vybojoval pozici v základní sestavě. Budu se snažit vydržet co nejdéle, ale musím makat, udrží mě tam jenom výkony. Hlavní je, aby to klapalo výsledkově.“

„Trenér vše nastudoval a věřím, že budeme kvalitně připraveni. Z prvního zápasu Liberce v této sezoně si vezmeme poznatky a určitě se připravíme,“

FC Slovan Liberec

První kolo

Severočeši odehráli první kolo letošního ročníku na vlastním hřišti, do Liberce přicestoval celek z Karviné. Slovan chtěl jednoznačně naplno bodovat, aby potěšili fanoušky, kteří je v úvodním duelu sezony přišli podpořit.

Liberečtí v utkání nakonec vystřelili 11 pokusů, Karviná zapsala pouze jednu střelu, Slovan si hlavně v první půli připsal několik zajímavých šancí, ale gól ne a ne přijít, navíc se neúprosně blížil konec mače. Pět minut před koncem však Jan Pázler poslal míč po centru Ševčíka za záda karvinského gólmana Berkovce.

Liberecký útočník tak vystřelil svému týmu tři body, což velice potěšilo i nového kouče hráčů z Podještědí, kterým je Zsolt Hornyák. Ten byl za své zběsilé oslavy vykázán na tribunu. „Chtěl bych se omluvit. Nemyslel jsem to nějak zle, byly to jen emoce," řekl po utkání.

FC Slovan Liberec 1:0 MFK Karviná
85. Pázler (Ševčík)

Sestava Liberce:

Hladký – Mikula (83. Pázler), Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite (C) – Malinský (61. Nešický), Ševčík, Potočný, Pešek (76. Koscelník) – Mashike Sukisa.
FC Viktoria Plzeň

První kolo

Západočeši rozehráli nový ročník tuzemské nejvyšší soutěže v pátek 20. července v Praze, kde se utkali s Duklou. Ta se poměrně rychle dostala do vedení, když chybovala plzeňská obrana, čehož dokázali domácí fotbalisté využít.

Viktoriáni měli územní převahu, vytvářeli si i zajímavé šance, leč v první půli se jim nepodařilo gólmana Radu překonat, naopak si svěřenci Pavla Vrby museli dávat na rychlé kontry fotbalistů z hlavního města.

Až ve druhém poločase se Plzni podařilo vyrovnat, záhy otočit duel díky vlastnímu gólu Dukly, v závěrů pečetil výhru úřadující mistra Michael Krmenčík, jenž se trefil z penalty. Vítězství Viktorie kromě vlastence Podaného zařídili střídající hráči a nestárnoucí Milan Petržela, který po hřišti doslova létal a neúnavně vytvářel šance pro své kolegy.

FK Dukla Praha 1:3 FC Viktoria Plzeň
7. Douděra (Holenda) – 69. Hořava (Řezníček), 71. Podaný (vla.), 88. Krmenčík (pen.)

Sestava Plzně:

Kozáčik – Řezník, R. Hubník (C), Pernica, Limberský – Procházka (57. Hořava), Hrošovský – M. Petržela, Al. Čermák (57. Řezníček), J. Kopic (89. J. Kovařík) – Krmenčík.
______________________________________

Přátelský duel proti Domažlicím

Jelikož měli domácí pauzu mezi prvním a druhým kolem FORTUNA:LIGY, která trvala přesně deset dní, rozhodl se západočeský klub, že netradičně odehraje ještě jedno přátelské utkání. Do Plzně zavítal celek Jiskra Domažlice, který Viktoria rozstřílela v poměru 10:1. Po dvou gólech vstřelili Jan Kopic, Michael Krmenčík, Tomáš Chorý a Milan Petržela, další branky přidali Aleš Čermák a Radim Řezník.
Nádherný pondělní podvečer, vážené fanynky a vážení fanoušci fotbalu, vítejte u sledování psaného přenosu z druhého kola FORTUNA:LIGY! Úřadující český mistr se v probíhajícím ročníku představí poprvé před vlastními příznivci, FC Viktoria Plzeň doma vyzve tým FC Slovan Liberec. Přej příjemnou zábavu!