FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Ml. Boleslav - 29. září 2018   17:00

Příbram
22' Fantiš (Mingazov) • 49' Květ  • 82' Fantiš (Jan Rezek)
3:0
(1:0)

Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) – Hlúpik, Květ (78. Kilián), Průcha, Antwi – Mingazov (65. Jan Rezek) – Fantiš (85. Voltr).
Kočí – Kodr, Jan Rezek, Kilián, Keita, Pejša, Voltr.
Jan Jílek. Asistenti: Petr Blažej, Petr Kotalík. Čtvrtý rozhodčí: Jiří Houdek
Na Litavce, Příbram
3126 diváků
Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Chaluš, Keresteš (76. Dan. Novák) – Jaroslav Diviš (46. Džafić), Takács, Přikryl, Mareš (46. Matějovský), Ladra – Komličenko.
Kamenár – Matějovský, Kateřiňák, Dan. Novák, Král, Křapka, Džafić.
Šeda

SESTŘIH: Příbram - Mladá Boleslav 3:0. Příbram smázla neškodné hosty, dvakrát pálil Fantiš

Nejlepší střelec Mladé Boleslavi Nikolaj Komličenko sice opět skóroval, jenže tentokrát do špatné sítě, když si vstřelil krátce po přestávce vlastní branku, a vzhledem k tomu, že se v polovině prvního poločasu prosadil Antonín Fantiš, Příbram vedla nad Boleslaví dvoubrankovým rozdílem. Nutno ovšem dodat, že po poločase mohlo být skóre vyrovnané, jenže hostům zřejmě byla upřena krátce před přestávkou penalta. Příbram byla během prvního poločasu výrazně lepší, stejně jako po přestávce, a vrátila se po porážce v Karviné zpět na vítěznou dráhu, zatímco Mladá Boleslav nedokázala odčinit brzké vyřazení z ligového poháru. Konečný výsledek. 1.FK Příbram 3 FK Mladá Boleslav 0.
90+3'
90+3'
A ještě jednou Nikolaj Komličenko, který krásnou střelou zpoza šestnáctky těsně minul pravý horní roh brány!
90+2'
Nikolaj Komličenko byl zřejmě hráčem, který se po pěkném pasu z pravého křídla dostal do zakončení, a míč skončil na břevnu! Milan Švenger poté odražený míč lapil.
90+1'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 3 minuty.
90'
Nikolaj Komličenko v závěru utkání viděl žlutou kartu poté, co ve středovém kruhu nepříjemně fauloval Filipa Hlúpika.
89'
Slunce nad stadionem už dávno zapadlo a za chvíli zapadnou i hráči Mladé Boleslavi, kteří dnes podali nemastný neslaný výkon, na čemž se shoduje většina přítomných.
88'
Utkání se odehrává na polovině Příbrami, která čeká na další smrtící protiútok. Podaří se hostům vstřelit alespoň čestný gól?
87'
Mladá Boleslav má dnes v sestavě svého nejlepšího střelce, zatímco Příbram nikoliv, jenže i v nepřítomnosti Miroslava Slepičky příbramští vedou v závěru zápasu nad hosty rozdílem třídy.
86'
Lukáš Pauschek z pravého křídla poslal do šestnáctky parádní centr, jenže Nikolaj Komličenko na něj ani přes svůj vysový výsokok nedoskočil a Milan Švenger stáhl míč ze vzduchu do svých rukavic.
85'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Radek Voltr.
84'
Mladá Boleslav se málem dostala u levé tyče ke střele, Milan Švenger ale včas vyběhl z brány a míč odvrátil.
82'
Fantiš zužitkoval parádní centr Rezka, Příbram vede 3:0!
82'
Příbram právě vstřelila branku!
ANTONÍN FANTIŠ po brance na 3:0 a návratu do středového kruhu pro štěstí pohladil hlavu Jana Rezka, který mu po parádním protiútoku Příbrami a kolmé přihrávce adresoval od pravého rohového praporku parádní centr, na nějž si na vzdálenější levé tyči naběhl a z blízkosti hlavou poslal míč do sítě – 3:0! Asistence: Jan Rezek.
81'
Příbram rozehrála rohový kop nakrátko a Emmanuel Antwi od levé postranní čáry poslal do šestnáctky vysokou svíci, kterou sfoukl po výběhu z brány Jan Šeda, když míč stáhl do rukou.
80'
Dělovku Skácela vyrazil Šeda na roh
80'
Antonín Fantiš přenesl hru z pravého křídla doleva a Rudolf Skácel napřáhl na levé straně pokutového území k prudké střele mířící pod břevno, kterou Jan Šeda volejbalovým zákrokem vyrazil na rohový kop!
79'
Po dramatických okamžicích na obou stranách oba týmy sáhly k jedné změně, která rozkouskovala jinak velmi atraktivní utkání, v němž Příbram vede nad Mladou Boleslaví 2:0.
78'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází David Kilián.
76'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Miroslav Keresteš, přichází Daniel Novák.
73'
Palič Hlúpik! Nevěří, co nedal!
73'
Jan Šeda fantasticky zasáhl proti střele Jana Rezka, který z pravé strany šestnáctky a úhlu mířil přesně ke vzdálenější levé tyči, a vzápětí se dostal k dorážce Filip Hlúpik, který z blízkosti přestřelil prázdnou bránu a odmítl jasný gól!
72'
Matěj Chaluš se dostal na hranici šestnáctky k odraženému míči a pohotově vypálil, jenže po zemi zamířil pouze doprostřed brány a míst, kde stál brankář Milan Švenger.
72'
Jan Rezek sáhl ve středu hřiště k taktickému faulu, za který byl okamžitě odměněn žlutou kartou.
72'
Jan Rezek si na ose hřiště naběhl na přihrávku Antonína Fantiše z pravého křídla a patou se snažil míč sklepnout za sebe na Romana Květa, jenž míč ve skluzu nezpracoval.
71'
Adnan Džafič si bezmocně prohrábl vlasy poté, co už nestačil zahrát míč na hrací ploše, a Příbram mohla na levé straně útočné poloviny svého týmu vhazovat.
70'
Marek Matějovský rozehrál na ose hřiště standardní situaci a na vzdálenější levou tyč poslal krásný centr, jenže Adnan Džafič hlavičoval v náběhu vedle přední tyče.
67'
Antonín Fantiš si na vzdálenější pravé tyči naběhl na krásný centr Jana Rezka z rohového kopu, který sám vybojoval, a parádní hlavičkou těsně minul přes šířku brány levou tyč!
66'
Jan Rezek mohl během jednoho týdne prožít druhou gólovou radost, když se na hranici šestnáctky dostal k odvrácenému míči po centru z rohového kopu, jeho pohotová střela ale byla na hranici malého pokutového území zablokována!
65'
Příbram vybojovala na konci 64. minuty rohový kop poté, co na hřiště přišelJan Rezek, muž, který se v pohárovém utkání proti Vlašimi krásně trefil z volného přímého kopu.
65'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Ruslan Mingazov, přichází Jan Rezek.
62'
Nikolaj Komličenko přihrávkou z osy hřiště oslovil na levé straně šesntáctky nabíhajícího Lukáše Hůlku, který krásnou přihrávkou přes šířku pokutového území našel na vzdálenější pravé tyči Tomáše Ladru. Poslední jmenovaný hráč se snažil pálit bez přípravy a míč se mu zamotal pod nohy!
61'
Tomáš Ladra na levé straně šestnáctky napřáhl z úhlu k přízemní střele, která byla příliš slabá a navíc mířila pouze doprostřed brány, takže Milan Švenger si připsal snadný zákrok.
60'
Příbram rozehrála na vlastní polovině hřiště po faulu Nikolaje Komličenka standardní situaci a na pravé straně šestnáctky si nabíhal na dlouhý kolmý pas Ruslan Mingazov. Na míč ovšem nedosáhl a navíc byl dobře pokryt dvojicí protihráčů.
59'
Nikolaj Komličenko dnes nehraje vůbec dobrý zápas, a když už to vypadalo, že byl na pravém křídle v blízkosti šestnáctky faulován, hra pokračovala dále.
58'
Emmanuel Atnwi na levém křídle předvedl dlouhý sprint, po kterém poslal přízemní centr do náruče Jana Šedy.
57'
Marek Matějovský si všiml na vzdálenější pravé straně šestnáctky nabíhajícího Adnana Džafiče, jenže diagonální centr od levé postranní čáry k němu nedoletěl.
56'
Roman Květ se po rozehrání standardní situace dostal k odraženému míči, jeho pokus ovšem nabral příliš velkou výšku a brankář Jan Šeda v klidu odkopával od své brány.
55'
Mladoboslevští se před pár okamžiky dostali ke střele na levé straně pokutového území, která diagonálně zamířila o pořádný kus vedle vzdálenější pravé tyče.
54'
Marek Matějovský sice posílal do šestnáctky ostrý centr, jenže našel pouze náruč brankáře Milana Švengera.
53'
Mladá Boleslav vybojovala na pravém křídle rohový kop, který rozehraje nakonec stříídající Marek Matějovský.
52'
Komličenko mohl snížit, ze skvělé pozice pálí těsně mimo
52'
Nikolaj Komličenko se málem po špatné malé domů v podání domácích fotbalistů řítil sám na bránu, Milan Švenger ale přečetl hru a rychle vyběhl proti míči, který uprostřed vlastní poloviny hřiště odkopl do bezpečí.
51'
Nikolaj Komličenko mohl rychle odčinit vlastní gól, když si na levé straně šestnáctky pěkně zasekl míč a pravačkou napřáhl k přízemní střele, která těsně minula přední tyč!
51'
Tomáš Přikryl se snažil prosadit v pokutovém území mezi dvojicí protihráčů, jenže se do zakončení nedostal a navíc mu byl s velkým spožděním odmáván ofsajd.
49'
Komličenko znovu pálí. Jenže do vlastní sítě, Příbram vede 2:0!
49'
ROMAN KVĚT na levé straně hřiště rozehrál standardní situaci a do šestnáctky poslal ostrý centr, který si na přední tyči srazil do vlastní brány Nikolaj Komličenko! Nejlepší střelec Mladé Boleslavi tedy dnes skóroval, ovšem do špatné sítě. Příbram vede krátce po přestávce 2:0.
48'
Emmanuel Antwi si na levém křídle naběhl na krásnou kolmou přihrávku a zatáhl míč do šestnáctky, kde z ostrého úhlu vracel míč pod sebe, Lukáš Pauschek ho ale zablokoval.
47'
Příbram rozehrál druhý poločas za svého jednobrankového vedení a Mladá Boleslav o přestávce sáhla ke dvojitému střídání. Na hřišel přišel zkušený Marek Matějovský a Adnan Džafič.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jaroslav Diviš, přichází Adnan Džafić.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Petr Mareš, přichází Marek Matějovský.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
Mladá Boleslav přijela do Příbrami odčinit vyřazení z poháru, jenže záměr jí zatím vůbec nevychází. Domácí jsou jasně lepší a po úvodním poločase zaslouženě vedou zásluhou branky Antonína Fantiše. Na druhou stranu je ale potřeba dodat, že rozhodčí v závěru poločasu připravil mladoboleslavské o penaltu, když brankář Milan Švenger fauloval při pokusu o kličku Tomáše Přikryla. Zda opravdu ke kontaktu došlo, ale ví nejlépe jen oni dva. Skóre po prvním poločase utkání Na Litavce. 1.FK Příbram 1 FK Mladá Boleslav 0.
45'
44'
Květ pálil z dálky a protáhl Šedu!
44'
Mladá Boleslav nyní může děkovat svému brankáři za to, že Na Litavce těsně před přestávkou neprohrává o dvě branky.
43'
Roman Květ se na pravé straně šestnáctky zřejmě dostal k prudké přízemní střele z úhlu, kterou na přední tyči výborně vyrazil zpět do hry brankář Jan Šeda!
42'
Květ patičkou mířil mimo tyče
42'
Nikolaj Komličenko se na hranici šestnáctky otočil s míčem a pokusil se pravačkou vypálit, jenže podklouzl.
41'
Roman Květ si na přední tyči naběhl na krásný centr Filipa Hlúpika z pravého křídla a v náběhu patičkou mířil mimo.
39'
Hosté se zdravě naštvali a snaží se dát na inkriminovaný okamžik zapomenout fotbalově, zatím ovšem marně.
38'
Mladá Boleslav určitě nyní cítí velkou křivdu, na kterou mohl dát po rozehrání rohového kopu zapomenout Matěj Chaluš, na vzdálenější levé tyči ale nehlavičkoval dostatečně silně na to, aby míč skončil v síti a domácí obrana ho nedokázala odvrátit.
36'
Tomáš Přkryl na levé straně šestnáctky zpracoval míč po kolmé přihrávce a chytře si ho hodil kolem vybíhajícího Milana Švengera, který se mu vrhl pod nohy a rukama ho zasáhl. Penalta se ovšem nepískala a rozhodčí nyní připravil Mladou Boleslav o jasnou penaltu!
35'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a Příbram vede nad Mladou Boleslaví 1:0. Výkon mladoboleslavských fotbalistů je pro mě zatím obrovským zklamáním.
34'
Tomáš Přikryl si na pravé straně šestnáckty nabíhal na prudkou kolmou přihrávku a z ostrého úhlu vracel míč pod sebe, jeho snaha ale byla kvůli ofsajdu zbytečná.
33'
Lukáš Pauschek nevhodil špatně autové vhazování přímo, ale chyba byla v tom, že hodil míč na nohu protihráče.
33'
Lukáš Pauschek fauloval před střídačkami poté, co špatně vhodil autové vhazování, a naštvaně zakopl míč, za což od hlavního rozhodčího viděl žlutou kartu.
32'
Roman Květ viděl po půlhodině hry úvodní žlutou kartu zápasu a ve zbytku utkání si bude muset dávat pozor.
30'
Antonín Fantiš se na pravém křídle snažil vybojovat míč, jenže to přehnal s důrazem a fauloval Matěje Chaluše, který zůstal ležet na hrací ploše. Ještě došlo na diskuzi s rozhodčím.
29'
Jan Šeda dostal sám sebe v hlavě pod tlak po malé domů a jeho následný odkop skončil za postranní čárou.
28'
Petr Mareš rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a po jeho centru se dostal uprostřed pokutového území k hlavičce Lukáš Hůlka, ohrozil ovšem pouze rohový praporek.
27'
Miroslav Keresteš z levého křídla poslal do šestnáctky pěkný centr, skončil ovšem na hlavě obránce Příbrami.
26'
Fotbalisté Mladé Boleslavi na pravém křídle tak dlouho kombinovali, až nakonec míč ztratili. Příbram brání dobře.
25'
Boslavští se snaží na inkasovaný gól odpovědět, jenže v kombinační hře se jim příliš nedaří a nepřichází ani centry ze stran. Fanoušci Na Litavce zatím mohou být spokojeni.
24'
Mladá Boleslav byla dokonale potrestána za svou pasivní hru, zatímco Příbram naopak odměněna za pěkný ofenzivní fotbal.
22'
Mingazov připravil gól pro Fantiše, domácí vedou 1:0!
22'
ANTONÍN FANTIŠ si na pravé straně šestnáctky naběhl na přihrávku ze středu hřiště od Ruslana Mingazova a přízemní střelou zamířil přesně ke vzdálenější levé tyči! Jan Šeda si sice na míč sáhl, vytěsnit ho ale mimo svou bránu nedokázal. Mladá Boleslav prohrává v Příbrami v polovině poločasu 1:0. Asistence: Ruslan Mingazov.
21'
Příbram sice na pravém křídle předvedla pohlednou kombinační akci, jenže v jejím závěru následně o míč přišla.
20'
Nikolaj Komličenko nemohl na pravé straně šestnáctky hrát, protože kolmá přihrávka na něj mířila do ofsajdu.
19'
Mladá Boleslav je na můj vkus během posledních minut hodně pasivní, na druhou stranu, zatím brání bezchybně.
18'
Příbram dostala Mladou Boleslav pod tlak a společně s oživením příbramské hry přišla i odezva z hlediště Na Litavce.
17'
Roman Květ si rozehrávku rohového kopu zopakoval a tentokrát do šestnáctky poslal vysoký míč, na který si na hranici šestnáctky naskakoval Petr Průcha, ale marně.
16'
Příbram po ostrém centru z pravého křídla vybojovala rohový kop, který na levé straně hřiště rozehrál nakrátko Roman Květ, a následný centr ze hry byl na přední tyči zablokován.
15'
Kdepak. Příbram si dobře pokryla přední tyč a centr Mladé Boleslavi z pravé strany hřiště snadno odvrátila. Na opačné straně navíc mohl udeřit Filip Hlúpik, kdyby ho ovšem Martin Nový kolmou diagonální přihrávkou dokázal najít.
13'
Ze zápasu uběhlo úvodních dvanáct minut a kromě obrovské šance Filipa Hlúpika v úvodu zápasu jsme toho zatím příliš mnoho neviděli. Mladá Bosleva má rohový kop, tak třeba se dočkáme další velké brankové příležitosti po něm.
12'
Příbramští se opět pokusili najít vpředu dlouhým nákopem Filipa Hlúpika, který v hlavičkovém souboji neuspěl.
11'
Další přerušení hry přinesl faul příbramských fotbalistů v blízkosti středového kruhu. Mladá Boleslav ze standardní situace poslala dlouhý diagonální pas doprava, kde na míč o krok nedosáhl Jaroslav Diviš a poté si zavázal tkaničky.
10'
Emmanuel Antwi hledal dlouhým kolmým pasem od levé postranní čáry Filipa Hlúpika, jenže našel pouze náruč vybíhajícího brankáře Jana Šedy.
9'
Lukáš Hůlka byl na pravé straně obranné poloviny hřiště faulován a Mladá Boleslav v klidu rozehrávala. Tomáš Ladra se rozeběhl podél levé čáry, jenže byl zdvojen a dobře pokryt.
8'
Rudolf Skácel chtěl rozdat míč doleva, jenže jeho diagonální příhrávka zamířila do území nikoho a Lukáš Pauschek vhazoval. Mladá Boleslav se ovšem k ničemu nedostala.
7'
Tomáš Přikyl se zřejmě na pravé straně šestnáctky po zablokovaném centru dostal k prudké střele levačkou, která zamířila přibližně dva metry nad příbramskou bránu.
6'
Nikolaj Komličenko si nabíhal na přední tyči na přízemní centr z pravé strany hřiště, obrana Příbrami ale míč odvrátila.
5'
Filip Hlúpik na pravé straně šestnáctky napřáhl k prudké střele, která minula bližší horní roh brány, vzrušení ovšem bylo kvůli zdviženému praporku pomezního rozhodčího zbytečné.
4'
Martin Nový na vlastní polovině hřiště obstaral autové vhazování a dlouhým kolmým pasem podél pravé postranní čáry hledal nabíhajícího Ruslana Mingazova. Hráč Příbrami byl ovšem skvěle pokryt Lukášem Hůlkou.
3'
Ruslan Mingazov vyrazil na ose hřiště do rychlého protiútoku a mohl přihrávat doprava, nakonec se ale rozhodl pro přízemní střelu, která zpoza šestnáctky zamířila vedle levé tyče.
3'
Tomáš Ladra sice na levé straně šestnáctky nedokázal ideálně zpracovat míč, poté ale napřáhl z otočky k prudké střele pravačkou, kterou zablokoval Milan Nitrianský.
2'
Martin Nový posílal do šestnáctky Mladé Boleslavi z pravého křídla centr, který v pohodě stáhl ze vzduchu Jan Šeda.
1'
Hlúpik pláchl obráncům a mířil těsně vedle!
1'
Fotbalisté Mladé Boleslavi obstarali výkop zápasu a hned vzápětí jim hodně zatrnulo, protože Filip Hlúpik ukázal všem záda a samostatný únik zakončil střelou těsně vedle levé tyče!
1'
Oba týmy po rozcvičení míří do kabin a za pár okamžiků už budeme svědky oficiálního nástupu, po kterém bude následovat samotný výkop zápasu, v němž Příbram hostí Mladou Boleslav. V sestavě hostů nechybí Nikolaj Komličenko.

1.FK Příbram: Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) – Hlúpik, Květ, Průcha, Antwi – Mingazov – Fantiš.
Náhradníci: Kočí – Kodr, Jan Rezek, Kilián, Keita, Pejša, Voltr.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Chaluš, Keresteš – Jaroslav Diviš, Takács, Přikryl, Mareš, Ladra – Komličenko.
Náhradníci: Kamenár – Matějovský, Kateřiňák, Dan. Novák, Král, Křapka, Džafić.

Rozhodčí: Jan Jílek. Asistenti: Petr Blažej, Petr Kotalík. Čtvrtý rozhodčí: Jiří Houdek.
FK MLADÁ BOLESLAV

Zatímco Příbram přišla o svého nejlepšího ligového střelce vinou zranění, Mladá Boleslav má toho svého plně k dispozici a v nejlepší možné formě. Nikolaj Komličenko není jen nelepším střelcem svého týmu, ale i celého ročníku FORTUNA:LIGY. Ruský útočník se s výjimkou domácího utkání proti Olomouci a Slavii trefil ve všech ligových zápasech a proti Příbrami se bude snažit potvrdit svou fantastickou formu. Nikolaj Komličenko vstřelil v letošní sezóně 10 ligových gólů, z nichž tři vstřelil do sítě Opavy a dva naposledy proti Slovácku, které Mladá Boleslav smetla doma 5:1 a poprvé v letošní sezóně vyhrála podruhé v řadě.
1.FK PŘÍBRAM

Fotbalisté Příbrami uprostřed týdne zvládli pohárový zápas proti Vlašimi, kterou před svými fanoušky porazili 4:1, tedy stejným výsledkem, jako ve 2. kole poháru Zápy. Tým z hornického města je v domácím prostředí velice silný a v letošní sezóně prohrál Na Litavce pouze jednou, když v šestém ligovém kole nestačil na Liberec. Příbram doma odehrála ve všech soutěžích celkem šest zápasů, z nichž čtyři vyhrála a jednou remizovala. V lize příbramští naposledy nestačili na Karvinou, na jejímž hřišti prohráli 1:4 a navíc přišli o Miroslava Slepičku, který si v úvodu zápasu zlomil kotník a během podzimní části sezóny už se v dresu Příbrami nepředstaví. Do Slavie odešel Jan Matoušek.
Mladá Boleslav zavítá v rámci utkání desátého kola FORTUNA:LIGY do Příbrami a sebou přiveze nejlepšího střelce letošní sezóny české nejvyšší soutěže, kterým je s deseti góly Nikolaj Komličenko. Domácí se budou snažit navázat na pohárový zápas proti Vlašimi, kterou Na Litavce porazili ve 3. kole MOL Cupu snadno 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.