FORTUNA:LIGA - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Ostrava - 2. prosince 2018   15:00

0:2
(0:1)
Ostrava
39' R. Hrubý  (Jirásek) • 90' Stáňa  (Holzer)

Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Jan Rezek, Květ (61. Mingazov), Hlúpik (46. Keita), Průcha – Voltr (76. Pejša), Fantiš (C).
Švenger – Nitrianský, Keita, Skácel, Katidis, Pejša, Mingazov.
Na Litavce, Příbram
1638 diváků
Laštůvka – Mešaninov, Šindelář (55. Procházka), Stronati, Fleišman – Jirásek (77. Stáňa), Jánoš, R. Hrubý (C), Holzer – O. Šašinka (74. Baroš), J. Šašinka.
Budinský – Baroš, P. Breda, Kaloč, Pazdera, Procházka, Stáňa.
Laštůvka

SESTŘIH: Příbram - Baník Ostrava 0:2. Tři důležité body si po vyrovnané hře připsal Baník

Příbram opět doplatila na neproměněné šance, když v závěru prvního poločasu udeřil v dresu Ostravy Robert Hrubý a v devadesáté minutě poté Bronislav Stáňa. Domácí mohli získat bod, jenže Jan Rezek po přestávce zahodil stoprocentní šanci, což mluví za vše. 1.FK Příbram 0 FC Baník Ostrava 2.
90'
Stáňa po Holzerově přihrávce jen trefil prázdnou branku, 0:2
90+3'
90+1'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 3 minuty.
90'
Baník právě vstřelil branku!
Daniel Holzer se řítil sám na bránu a po předkopnutí míče nedokázal Ondřeje Kočího překonat, z dorážky se ale prosadil dobíhající BRONISLAV STÁŇA! Baník vede v Příbrami 2:0.
89'
Petr Pejša si nabíhal před bránu na přihrávku z levé strany šestnáctky, k zakončení mu ale scházely dva kroky. V hledišti příbramského stadionu to jen zahučelo Ostrava stále vede.
87'
Antonín Fantiš vyrážel do rychlého protiútoku, který na půlící čáře dokázali hostující fotbalisté přerušit.
86'
Ibrahim Keita si nabíhal do šestnáctky na přihrávku z pravého křídla a na přední tyči povalil jednoho z protihráčů.
85'
Adam Jánoš fauloval v blízkosti středového kruhu a za faul na hráče Příbrami viděl žlutou kartu.
84'
Fanoušci Baníku už pějí oslavné ódy a přibližně desítka z nich se svlékla do půl těla, přestože v Příbrami mrzne a navíc silně prší. Ideální podmínky.
83'
Petr Pejša se snažil míč procedit do šestnáctky, jenže proti trojici protihráčů to měl složité, zatímco Antonín Fantiš se na hranici šestnáctky dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě dvě ale byly zablokovány.
82'
Daniel Holzer mohl na pravé straně šestnáctky postupovat sám na bránu, kdyby nebyl vystaven do ofsajdu.
80'
Fleišman pálil zpoza vápna, Kočí nakonec nezasahoval
80'
Jiří Fleišman vystihl špatnou přihrávku Příbrami a v blízkosti levého rohu pokutového území napřáhl k přízemní diagonální střele, která minula vzdálenější pravou tyč domácí brány!
79'
Petr Průcha se nerozpakoval a na ose hřiště napřáhl ze střední vzdálenosti k táhlé přízemní střele, která byla před šestnáctkou zablokována.
78'
Jan Rezek nádherným diagonálním pasem našel na levém křídle Emmanuela Antwiho, jenže jeho centr byl opět odvrácen, tentokrát na přední tyči.
77'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází Bronislav Stáňa.
76'
Emmanuel Antwi krásně odcentroval z levého křídla, jenže na vzdálenější pravé tyči nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by se dostal k ohrožení ostravské brány.
76'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Radek Voltr, přichází Petr Pejša.
75'
Jiří Fleišman v blízkosti šestnáctky dlouho otálel se střelou a jeho pokus byl nakonec domácí obranou zablokován.
75'
Baník Ostrava by určitě rád pojistil své vedení, k čemuž by měl přispět zkušený útoční Milan Baroš.
74'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Milan Baroš.
73'
Ruslan Mingazov se snažil prosadit na levé straně šestnáctky, jeho střelecký pokus z ostrého úhlu byl ale odvrácen na autové vhazování, které obstaral Emmanuel Antwi. Následný centr nic nepřinesl.
72'
Příbram má sice územní převahu, jenže terén je velice kluzký a domácí se na něm těžko prosazují.
70'
Do konce utkání zbývá odehrát dvacet minut a Baník Ostrava drží v Příbrami těsný jednobrankový náskok poté, co se krátce před přestávkou prosadil Robert Hrubý.
68'
Ondřej Kočí si pod tlakem obou Šašinků dovolil krásný oblouček, jenže Emmanuel Antwi míč u levé postranní čáry nezpracoval a daroval Ostravě autové vhazování.
67'
Ondřej Šašinka si nabíhal na ose hřiště na dlouhou kolmou přihrávku, jenže jeden z obránců Příbrami ho výborně podržel na zádech, přestože ho chytal kolem krku.
65'
Baník sportovně zakopl míč, protože Emmanuel Antwi zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.
64'
Antonín Fantiš chtěl vysunout kolmou přihrávkou z pravé strany hřiště nabíhajícího Ibrahima Keitu, jenže jeho úmysl skvěle přečetl Patrizio Stronati.
63'
Daniel Holzer hodně dlouho tancoval s míčem u levého rohového praporku, udržet ho ale nedokázal.
62'
Marek Kodr posílal míč do ohně z pravé strany šestnáctky a pozorný Patrizio Stronati ho na přední tyči odvrátil na rohový kop, po kterém centr prolétl napříč šestnáctkou.
61'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Ruslan Mingazov.
59'
Rohový kop Baníku z levé strany hřiště nic nepřinesl a jeden z domácích hráčů byl navíc faulován.
58'
Daniel Holzer si naběhl na levé straně na pěknou diagonální přihrávku od Ondřeje Šašinky, jeho přízemní centr z ostrého úhlu ovšem Martin Nový odvrátil na rohový kop.
57'
Milan Jirásek se dostal k míči na levé straně šestnáctky a pod sebe poslal přihrávku, která na přední tyči trefila Jakuba Šašinku, a míč těsně minul bránu! Baník mohl potrestat domácí.
56'
Jakub Šašinka byl v dobré pozici zablokovaný Antwim
56'
Milan Jirásek na ose hřiště vyrazil do rychlého protiútoku, obejít jednoho z hráčů Příbrami ale nedokázal.
55'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Martin Šindelář, přichází Václav Procházka.
53'
Fantiš pálil z hranice malého vápna na břevno
53'
Ihned po rohovém kopu a přihrávce z levého křídla mohl na přední tyči vyrovnat Antonín Fantiš, jenže střelou bez přípravy pálil nad bližší horní roh brány! Ostrava opět šanci přežila.
52'
Rezek nedokázal z metru trefit branku
52'
Jan Rezek si naběhl na přízemní centr z levého křídla a na vzdálenější pravé tyči mohl míč z metru poslat do prázdné brány, místo toho ale minul vzdálenější levou tyč, kde se od jednoho z hráčů Ostravy odrazil míč na rohový kop!
51'
Jakub Šašinka se snažil zpracovat míč na ose hřiště, jenže se mu to proti dvojici hráčů Příbrami nepodařilo.
49'
Patrizio Stronati se dostal uprostřed šestnáctky k odraženému míči po centru Roberta Hrubého ze standardní situace a poslal ho do sítě, jeho střela ale přišla z ofsajdu! Skóre zůstává 0:1.
48'
Emmanuel Antwi mohl pálit na levé straně hřiště zpoza šestnáctky, jenže si potřeboval míč hodit na levačku a jeho pokus, během kterého podklouzl, přišel pozdě.
47'
Ondřej Šašinka se znovu snažil prosadit na pravém křídle a málem se řítil sám na bránu, jenže jeho samostatnému úniku předcházel útočný faul.
46'
Ostrava rozehrála druhý poločas a Ondřej Šašinka na pravém křídle u rohového praporku nasadil jesličky Emmanuelovi Antwimu, obejít už ho ovšem nedokázal.
46'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Filip Hlúpik, přichází Ibrahim Keita.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:07.
Domácí Příbram se na utkání proti Baníku zřejmě dobře připravila, protože v úvodu zápasu byla jasně lepší a z její převahy pramenilo několik šancí, jenže Radek Voltr ani Roman Květ gól vstřelit nedokázali, a tak krátce před přestávkou přišel trest, když se přízemní střelou z úhlu prosadil ostravský kapitán Robert Hrubý. Skóre po poločase duelu. 1.FK Příbram 0 FC Baník Ostrava 1.
45'
44'
Patrizio Stronati si naběhl uprostřed šestnáctky na přízemní centr z pravého křídla a pohotově vypálil bez přípravy, jeho rána ovšem byla domácími zablokována.
43'
Zatímco v úvodu utkání se nemohla dostat přes půlící čáru Ostrava, tak nyní jsou ve stejné pozici hráči Příbrami.
42'
Baník vezl v závěru druhého poločasu druhý gól, jenže přízemní střela z levé strany šestnáctky byla sražena na rohový kop. Dokáží hosté udeřit podruhé v řadě?
39'
Nepokrytý Hrubý propálil Kočího na bližší tyč, 0:1
39'
ROBERT HRUBÝ si naběhl na přední tyči na zpětnou přihrávku po rozehrání rohového kopu nakrátko a přízemní střelou z úhlu překonal Ondřeje Kočího na přední tyči! Příbramský brankář si nepohlídal přední tyč a Ostrava dokázala z první velké příležitosti udeřit. Hosté vedou Na Litavce 1:0. Asistence: Milan Jirásek.
39'
Jakub Šašinka si naběhl na pravé straně šestnáctky na kolmou přihrávku od Ondřeje Šašinky, jeho přízemní střela z úhlu ale byla sražena na rohový kop.
38'
Jiří Fleišman dokázal ve středu hřiště udržet míč a ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele, která zamířila vysoko nad.
37'
Skupina polonahých fanoušků Ostravy už se rozrostla na více než polovinu, škoda jen, že tam nejsou ženy.
35'
Fanouškům Baníku už je pořádné horko a menší skupinka z nich se svlékla do půl těla.
34'
Daniel Holzer z levé strany pronikl do šestnáctky a na přední tyči nasadil jesličky jednomu z hráčů Příbrami, obejít ho ovšem nedokázal a domácí se ubránili.
33'
Baník Ostrava vzápětí napřáhl k táhlé střele zpoza šestnáctky a Ondřej Kočí si připsal první zákrok.
32'
Hráči Baníku vehementně reklamovali Voltrovu ruku
32'
Baník na levé straně hřiště rozehrál rohový kop a Martin Šindelář na přední tyči míč hlavou minul, za ním ovšem stál Adam Jánoš , který hlavičkoval o zem a zřejmě trefil do ruky jednoho z hráčů Příbrami! Penalta nikde.
29'
Baník v rychlém sledu rozehrál na pravé straně dva rohové kopy, jenže ani po jednom se do zakončení nedostal.
27'
Robert Hrubý na pravé straně šestnáctky odcentroval z ostrého úhlu a na přední tyči míč zřejmě promáchl Milan Jirásek. Rohový kop.
26'
Antwi vracel pod sebe, Voltr obranu nepropálil
26'
Emmanuel Antwi na levém křídle parádně pronikl do šestnáctky a zpětnou přihrávkou oslovil Radka Voltra, který se snažil z hranice pokutového území pálit pod břevno, jeho rána ale byla těsně před bránou zablokována.
25'
Příbram si v rychlém sledu vytvořila dvě velké brankové příležitosti, jenže na světelné tabuli stále svítí bezbrankové skóre.
23'
Z přímého kopu protáhl Laštůvku Květ
23'
Jan Rezek přeskočil míč a Roman Květ napřáhl na levé straně hřiště z volného přímého kopu ke krásné táhlé přízemní střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Jan Laštůvka ji ale fantastickým zákrokem vyrazil mimo bránu!
22'
Rezkův rohový kop skončil po Fantišově kontaktu málem gólem
22'
Jan Rezek na pravém křídle rozehrál rohový kop a do šestnáctky poslal přízemní centr, který na přední tyči parádně tečoval patičkou Radek Voltr, a míč těsně minul vzdálenější levou tyč!
20'
Ondřej Šašinka na pravém křídle pouštěl míč za sebe, problém ovšem byl, že za ním už nebyl vůbec nikdo.
19'
Marek Kodr si pohlídal kolmou přihrávku Baníku Ostrava na ose hřiště a pomohl si zpětnou přihrávkou na Ondřeje Kočího.
18'
Baník na levé straně rozehrál rohový kop na přední tyč, kde pořádně přisvítil odvracející Jaroslav Tregler, když míč vykopl vysoko do vzduchu.
17'
Příbram se pokusila zrychlit hru dlouhou kolmou přihrávkou, která podél pravé postranní čáry zamířila do území nikoho. Jiří Fleišman se za mrazivého počasí alespoň proběhl.
16'
Robert Hrubý se snažil snad třikrát dostat ke střele zpoza šestnáctky, jenže ani v jednom případě neuspěl. Hra se během posledních okamžiků vyrovnala.
15'
Filip Hlúpik kontroloval pohledem dlouhý nákop svého spoluhráče, více dělat nemohl, protože míč byl nepřesný a navíc se v blízkosti pokutového území ocitl v ofsajdu.
14'
Baník se začíná dostávat do hry a Milan Jirásek do šestnáctky poslal po autovém vhazování z pravé strany pěkný centr, jenže příbramští ho na přední tyči odvrátili.
12'
Jakub Šašinka si naběhl na dlouhou kolmou přihrávku od Patrizia Stronatiho, jenže před šestnáctkou nedokázal obejít jednoho z protihráčů, kterého při snaze vybojovat míč zpět fauloval.
10'
Příbram vykročila do zápasu opravdu solidně a držení míče má podobné jako Barcelona, jenže je jí to zatím absolutně k ničemu, protože se do žádné brankové příležitosti nedostala.
9'
Antonín Fantiš si na levé straně pokutového území nabíhal na dlouhý kolmý pas, u míče byl ale jako první Jan Laštůvka, který včas vyběhl z ostravské brány.
8'
Jan Rezek rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci nakrátko a Roman Květ poslal do šestnáctky centr, který odhlavičkoval do bezpečí opět pozorný Patrizio Stronati.
7'
Fanoušků Baníku přicestovalo do Příbrami hodně a vytvářejí zde fantastickou atmosféru, jenže jejich tým se ještě nedostal přes půlící čáru a je pod permanentním tlakem.
6'
Příbram obstarala na pravé straně hřiště další rohový kop, ani tentokrát se ale k ohrožení ostravské brány nedostala.
5'
Radek Voltr si nabíhal do šestnáctky na přízemní centr z pravého křídla, jenže těsně před ním obětavě odvrátil míč na rohový kop Patrizio Stronati.
5'
Petr Průcha už nedokázal na pravém křídle udržet míč na hrací ploše a Jan Laštůvka se ujal rozehrávky nakrátko.
4'
Příbram po zpětné přihrávce z pravé strany šestnáctky vybojovala rohový kop a následný centr odvracel hlavou na hranici malého pokutového území Patrizio Stronati.
3'
Emmanuel Antwi si na levém křídle netroufl na centr a rozhodl se pro zpětnou přihrávku na Petra Průchu, který nenašel nikoho vpředu a poslal míč do středového kruhu.
2'
Domácí hráči vstoupili do utkání aktivněji, první útočná akce tažená podél pravé postranní čáry ovšem nic nepřinesla.
1'
Příbram obstarala výkop zápasu a proti Ostravě bude usilovat o první ligové vítězství od 29. září, kdy na domácím stadionu porazila výsledkem 3:0 Mladou Boleslav.
1'
Fotbalisté obou týmů právě nastupují na hrací plochu a do výkopu dnešního utkání zbývá pár okamžiků.

1.FK Příbram: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Jan Rezek, Květ, Hlúpik, Průcha – Voltr, Fantiš (C).
Náhradníci: Švenger – Nitrianský, Keita, Skácel, Katidis, Pejša, Mingazov.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Mešaninov, Šindelář, Stronati, Fleišman – Jirásek, Jánoš, R. Hrubý (C), Holzer – O. Šašinka, J. Šašinka.
Náhradníci: Budinský – Baroš, P. Breda, Kaloč, Pazdera, Procházka, Stáňa.

Rozhodčí: Ondřej Berka. Asistenti: Valter Boček, Miloš Vitner. Čtvrtý rozhodčí: Ondřej Ginzel.
Předpokládané úvodní sestavy:

1.FK Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Nový, Antwi – Jan Rezek, Květ, Hlúpik, Fantiš – Katidis, Voltr.
Náhradníci: Švenger – Nitrianský, Keita, Skácel, Průcha, Pejša.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Procházka, Granečný – Fillo, Jánoš, R. Hrubý, Holzer – J. Šašinka, Baroš.
Náhradníci: Budinský – P. Breda, Jirásek, Kaloč, Mešaninov, Stáňa, O. Šašinka.

FC BANÍK OSTRAVA

FC Baník Ostrava je venku velmi nepříjemným týmem, což potvrzuje následující statistika. Svěřenci Bohumila Pánika od 13. srpna neprohráli na hřištích soupeřů ve všech soutěžích devětkrát v řadě, na jubilejní desátý venkovní zápas bez porážky ale dosáhnout nedokázali, když v posledním ligovém utkání prohráli 2:1 v Opavě. Ostrava během své série sedm z devíti zápasů vyhrála.
1.FK PŘÍBRAM

Fotbalisté Příbrami dokázali 11. listopadu ukončit sérii čtyř ligových porážek v řadě, když překvapivě remizovali v Plzni 1:1, a v posledním zápase si rozdělili body s Bohemians 1905 po nerozhodném výsledku 2:2. Příbram mohla v Praze klidně vyhrát, jenže v nastaveném čase si nechala dát gól a naposledy vyhrála 29. září, když Na Litavce porazila rozdíl Boleslav.
Příbram se po sérii dvou venkovních zápasů proti Plzni a Bohemians Praha 1905 vrací zpět domů a v neděli odpoledne ji čeká náročný zápas proti Ostravě, která se bude na stadionu Na Litavce snažit ukončit sérii tří ligových porážek v řadě. Domácí se mohu v případě vítězství nad hosty dostat mimo skupinu o udržení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.