FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Ostrava - 10. března 2019   17:30

Slavia
18' Milan Škoda  • 70' Masopust (Frydrych) • 90+3' Frydrych (Hušbauer) • 90+7' Van Buren (Frydrych)
4:0
(1:0)

O. Kolář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Zelený – T. Souček, Hušbauer – Baluta (69. Masopust), Stoch (90+1. Král), Olayinka – Milan Škoda (C) (77. Van Buren).
Kovář – Coufal, Zmrhal, Van Buren, Masopust, Král, Deli.
Nenadál – Pelikán, Dresler
Eden Aréna, Praha-Vršovice
14 126 diváků
Laštůvka – Pazdera (17. Mešaninov), Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Šindelář, Granečný (76. Holzer) – Baroš (C) (72. Kuzmanović), Diop.
Budinský – Kuzmanović, Jirásek, J. Šašinka, O. Šašinka, Mešaninov, Holzer.

SESTŘIH: Slavia - Baník 4:0. Smršť i přes sedm změn, hosté bez střely na bránu

Fotbalisté Slavie potvrdili postavení v čele FORTUNA:LIGY, když deklasovali Baník Ostrava 4:0 a to proti velmi odevzdanému soupeři mohli vstřelit ještě výrazně více branek, naopak hosté vůbec nijak neohrozili brankáře Koláře.

Směr udal zápasu Milan Škoda, když v osmnácté minutě dorazil do sítě tečovanou střelu Petera Olayinky. Skóre pak zůstalo dlouho nezměněné, když Slavia pohrdla řadou příležitostí včetně pokutového kopu Miroslava Stocha a další branky tak Slavia přidala až v závěrečné půlhodině.

Krátce po svém příchodu na trávník se v 70. minutě střelecky prosadil Lukáš Masopust a v závěru zápasu už Baník zcela rezignoval na utkání, čehož k dalším trefám využili Michal Frydrych s Mickem van Burenem.

Po včerejší ztrátě Plzně na Letné tým trenéra Trpišovského navyšuje svůj náskok v čele tabulky na šest bodů a po odvetném utkání se Sevillou v Evropské lize se slávisté za týden vydají do Příbrami, Baník po třech nezvládnutých zápasech v řadě přivítá Mladou Boleslav.
90+7'
90+7'
Slavia právě vstřelila branku!
Slávisté se snadno prokombinovali ke čtvrtému gólovému zásahu! Po souhře Lukáše Masopusta s Michalem Frydrychem se před Laštůvkou ocitl naprosto osamocený MICK VAN BUREN a se zakončením neměl nejmenší problém.
90+7'
Slavia dohrává zápas s míčem na polovině Baníku.
90+6'
Následnému Fleišmanově centru se domácí s přehledem ubránili a hned vyrazili v šesti hráčích do rychlého brejku, ten Olayinka zazdil nepřesnou přihrávkou.
90+5'
Po delší době se Baník zmocnil míče, Jánoš se pokusil o zajímavý individuální průnik středem hřiště, kde byl nedovoleně zastaven střelcem třetí branky.
90+4'
Slavia už znovu buší do zcela odevzdaného soupeře, domácí by rádi přidali ještě jednu branku.
90+3'
Na Hušbauerův centr z rohového kopu si naskočil MICHAL FRYDRYCH a hlavou nasměroval míč k tyči mimo Laštůvkův dosah!
90+3'
Fotbalisté Baníku už by nejraději byli zřejmě v autobuse, budou se ale muset bránit ještě dalšímu rohovému kopu.
90+2'
Po Frydrychově centru se odraženého míče ujal naprosto osamocený Tomáš Souček a jeho prudkou přízemní ránu Laštůvka skvělým zákrokem vyráží!
90+1'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Miroslav Stoch, přichází Alex Král.
90+1'
Rozhodčí Nenadál oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut, i kvůli přerušení po pyrotechnické show domácích příznivců.
90'
Baník v závěru zápasu zcela propadá, další střelecký pokus do statistik zapisuje van Buren, branku tentokrát netrefil.
89'
Van Buren protáhl Laštůvku, pak pálil nad bránu
89'
Tentokrát střílel Mick van Buren, jeho prudkou střelu Jan Laštůvka vyráží mimo dosah domácích fotbalistů.
88'
Hušbauerova tvrdá rána z otočky prosvištěla těsně vedle
88'
Další příležitost Slavie! Hosté ve vlastním pokutovém území nevěnovali žádnou pozornost Josefu Hušbauerovi, jehož rána z otočky prosvištěla těsně vedle Laštůvkovy branky.
87'
Souhra Stocha s van Burenem v pokutovém území Baníku končí odmávaným ofsajdem druhého jmenovaného.
87'
Kuzmanović se marně pokusil obhodit míč kolem Ngadeua, ten si tělem pokryl míč před zimní posilou Baníku.
85'
Konečně ostravská šance. Stronati hlavičkoval s tečí vedle
85'
Po dalším Holzerově centru se z dálky opřel do míče Jánoš, ten ale neprocedil svoji ránu skrumáží těl před Ondřejem Kolářem.
85'
Třetí roh Baníku, na Holzerův centr si naběhl Stronati, jeho hlavičku v pádu domácí srazili mimo branku.
84'
Holzer se pokusil vysunout do pokutového území Kuzmanoviće, před ním ale měl k míči blíže Ondřej Kolář, jenž včas vletěl pod nohy srbského fotbalisty.
84'
Centr Hušbauer od rohového praporku už během letu do pokutového území opustil hrací prostor.
82'
Adam Jánoš je při přerušení hry žlutě potrestán za jeden ze soubojů, po němž rozhodčí Nenadál ponechal domácím výhodu.
82'
Fotbalisté Baníku teď bránili velmi staticky ve vlastním pokutovém území, z čehož mohl těžit van Buren po souhře s Hušbauerem, Holanďanova střela zapadla těsně vedle tyče ostravské branky.
81'
Stochově centru se hosté ubránili, Slavia posléze už zase drží míč ve středu hřiště.
81'
Hušbauer byl faulován v blízkosti pokutového území Baníku, Míč už si u rohu "šestnáctky" rovná Miroslav Stoch.
80'
Po druhé brance Slavie tempo hry výrazně upadlo, Slavia je s průběhem zápasu spokojena a Baník dnes nemá kvalitu na to, aby ji nějak zaskočil.
79'
Fillo u postranní čáry podkopl Jaroslava Zeleného.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Mick Van Buren.

Kapitánskou pásku převzal Josef Hušbauer.
76'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Daniel Holzer.
76'
Rozhodčí Nenadál teď přerušil slávistický brejk, viděl faul Milana Škody, jenž si pomohl drobným přistrčením soupeře k otevření prostoru pro Miroslava Stocha.
75'
Dnešní atraktivní souboj v Edenu sleduje 14 126 diváků.
74'
Po rohovém kopu Baníku se od Diopa míč odrazil za slávistickou branku, výkopu se ujme Ondřej Kolář.
72'
Krátce po střídání Baníku rozhodčí Nenadál potvrdil regulérnost branky Slavie a hosté rozehrávají ze středového kruhu.
72'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Baroš, přichází Nemanja Kuzmanović.
71'
Další konzultace rozhodčího Nenadála s kolegy u videa, zkoumá se případná ofsajdová situace.
70'
Masopust doklepl míč do sítě a domácí vedou už 2:0!
70'
Slavia sehrála velmi pohlednou kombinaci a navyšuje svůj náskok! Miroslav Stoch si před pokutovým územím rovnal míč na střelu, nakonec ale volil přetažený centr na Michala Frydrycha, jenž sklepl míč k LUKÁŠI MASOPUSTOVI a zimní posila z Jablonce s přehledem nasměrovala míč k bližší tyči ostravské branky!
69'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alexandru Baluta, přichází Lukáš Masopust.
68'
Stochově centru od rohového praporku se Baník ubránil, ve středu pole už se míče ale znovu ujali slávisté.
68'
Po dalším rohu Slavia sice nezahrozila, následně ale domácí z hloubi pole vrátili míč do pokutového území, kde zůstal volný Tomáš Souček, ten si ale nedokázal poradit s těžkým zpracováním míče, přesto vybojoval alespoň rohový kop.
67'
Baluta pronikl do pokutového území narážečkou se Škodou, následnou střelu Stronati srazil za ostravskou branku.
65'
Rozhodčí Nenadál ještě zkoumal s Pavlem Královcem u videa skrumáž před brankářem Laštůvkou s kolegou, neboť ze země se tam zvedal Tomáš Souček, další penalta se pískat nebude.
65'
Slavia vybojovala rohový kop, k míči se tlačil Michal Frydrych, v tísni jej ale nedokázal nasměrovat na ostravskou branku.
64'
Ondřej Kolář dostává pokyn od rozhodčího Nenadála k navázání hry a můžeme pokračovat.
63'
Dým nad trávníkem už se začíná pomalu rozplývat a brzy by se mohlo v zápase pokračovat.
62'
Fanoušci spustili krásné choreo, zápas ale musel být kvůli dýmu přerušen
62'
Viditelnost je znovu velmi omezená a tak se nadále čeká na vyjasnění ovzduší.
61'
Rozhodčí Nenadál přerušil hru a diskutuje situaci s hlavním pořadatelem, hřiště se opět zahaluje dýmem.
60'
Velmi nepřesný centr Mešaninova doletěl až k tribuně za ostravskou brankou, kde momentálně probíhá další pyrotechnické představení fanoušků Slavie.
59'
Následnému centru Fleišmana se Slavia ubránila, Fleišman ale bude vzápětí vhazovat.
59'
Při strkanici v pokutovém území je žlutě napomenut Michal Frydrych.
58'
Baník vybojoval možnost standardní situace v hloubi útočné poloviny, k centru se chystají Jánoš s Fillem.
57'
Při dalším centru už Fleišman odehrál míč zpoza hřiště, což neuniklo pozornosti rozhodčích.
56'
Fleišmanův centr před domácí brankou Zelený odehrál za postranní čáru, bývalý liberecký kapitán v dresu Baníku bude vhazovat.
54'
Stoch chtěl překonat Laštůvku z ostrého úhlu, brankář hostů boxoval míč pryč
54'
Stochův střílený centr ze standardní situace Jan Laštůvka vyráží mimo dosah hráčů v červeno-bílém.
53'
Stoch pokutový kop neproměnil! Laštůvka odčinil penaltový zákrok
53'
Olayinkův průnik po levém křídle zastavil Arťom Mešaninov jen sražením soupeře za cenu žluté karty.
53'
Miroslav Stoch neproměňuje pokutový kop! Ránu k pravé tyči brankář Laštůvka vyráží!
52'
Martin Nenadál si ještě situaci ověřil s kolegou Pavlem Královcem u videa a definitivně potvrzuje svůj výrok, bude se kopat penalta.
51'
Olayinka se dral ke střele, srazil ho Laštůvka - pokutový kop!
51'
Škoda posunul míč do pokutového území Olayinkovi, ten padl k zemi po kontaktu s brankářem Laštůvkou a rozhodčí Nenadál ukazuje na penaltový bod.
51'
Penalta pro Slavii!
50'
Josef Hušbauer potáhl míč po útočné polovině, následná střela je nadražena do vzduchu a pro míč si poté došel brankář Laštůvka.
49'
Po Frydrychově centru Škoda v záklonu nedokázal hlavičkovat na branku, což ale mohlo být pro Slavii výhodou, protože nasměroval míč přímo před Alexandra Balutu, jehož rána bez přípravy míří do boční sítě!
48'
Granečný se na levém křídle protáhl kolem Frydrycha, poté ale nepřesně přihrával do míst, kde nebyl nikdo v černém.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách, na trávník se tedy znovu vrátil také Denis Granečný.
46'
Slavia po prvním poločasu vede nad Baníkem 1:0, když domácí měli v úvodní půlhodině výraznou územní převahu a branku vstřelili po šestém rohu během prvních dvaceti minut. Baník toho dopředu zatím moc nepředvedl a protože žádná z dalších šancí Slavie už se neujala, skóre zůstává 1:0.
Je otázkou, zda-li do druhého poločasu bude moci vyběhnout Denis Granečný, jenž si po závěrečném hvizdu úvodního dějství sedl k zemi a zřejmě se mu znovu ozvaly svalové potíže, které jej trápily už během prvního poločasu.
45+3'
45+3'
Zelený nedovoleně atakoval Diopa na polovině Baníku, závěr prvního poločasu se nezadržitelně blíží.
45+2'
Stochův oblouček do pokutového území snadno stáhl ze vzduchu Jan Laštůvka, po jeho rychlé rozehrávce na polovinu Slavie se míče opět ujali domácí.
45+1'
Zelený připravil palebnou pozici pro Milana Škodu, jehož technická střela z hranice pokutového území letí dobré dva metry nad ostravskou branku.
45+1'
Rozhodčí Nenadál ještě ponechá fotbalisty na trávníku o tři nastavené minuty.
44'
Ve Vršovicích znovu začalo velmi silně pršet.
44'
Škoda si všiml rozběhnutého Baluty, poslal mu ale nepřesnou přihrávku a míče se snadno ujal Jan Laštůvka.
42'
Granečný s trochou štěstí dokázal propasírovat svoji přihrávku na Milana Baroše do pokutového území, někdejší vítěz Ligy mistrů ale byl těsně bránen Kúdelou a nedokázal vymyslet nic užitečného pro Baník.
42'
Fillo se poté neprosadil na pravém křídle v souboji Zeleným, ten pohlídal cestu míče do zámezí a od své branky bude rozehrávat Ondřej Kolář.
41'
Drobný nesoulad v rozehrávce mezi Zeleným a Ngadeuem, Baník zadarmo dostal autové vhazování u soupeřova pokutového území.
41'
S dlouhým nákopem Procházky k pokutovému území si poradil Kúdela a hlavou vrátil míč zpět do středu hřiště.
39'
Granečný kulhá po střetu s Frydrychem, ovšem zdá se, že by neměl mít problém pokračovat v zápase.
38'
Stochův roh málem skončil v šibenici! Laštůvka měl plno práce
38'
Po Stochově přetaženém centru vznikla skrumáž před brankou Baníku, hosty vysvobodil až odpískaný faul Frydrycha na Granečného.
38'
Před rohem Slavie si rozhodčí Nenadál ještě zavolal Součka s Diopem a uklidňoval strkanici před ostravskou brankou.
37'
Stochovu střelu Dame Diop srazil za ostravskou branku, Slavie bude po delší době zahrávat rohový kop. Z toho minulého vstřelila úvodní branku zápasu.
36'
Ondřej Kolář se po zachycení volného míče pokusil dlouhým výkopem okamžitě rozběhnout do brejku Balutu, míč ale nabral rychlý odskok a zamířil ke Kolářově protějšku Laštůvkovi.
35'
Jánoš na pravém křídle nepřelstil bránícího Součka, ten dokázal získat míč pod svoji kontrolu.
34'
Po střetu s Hušbauerem zůstal na trávníku klečet Stronati, domácímu fotbalistovi je pískán nedovolený zákrok.
33'
Při nejbližším přerušení si arbitr zápasu Tomáše Součka zavolal a uděluje mu žlutou kartu.
33'
Souček byl pozdě v souboji s Jánošem a soupeře podrazil, Baník ale zůstává v držení míče a tak rozhodčí Nenadál ponechává hostům výhodu.
32'
Jánošův nepovedený centr doletěl do území nikoho a míč se dokutálel za brankovou čáru do zámezí.
31'
Olayinka si na levém křídle obhodil Mešaninova, nakonec ale nedokázal zkrotit míč ve vymezeném prostoru a bude se kopat od ostravské branky.
30'
Následný Stochův nákop ke vzdálenější tyči hosté dokázali odehrát do bezpečí, přesto v držení míče už je znovu Slavia.
29'
Martin Šindelář ve středu pole stáhl k zemi Součka a dostává se mu důrazné domluvy z úst sudího Nenadála.
28'
Stoch si parádně zasekl, Laštůvka tvrdou ránu vyrazil
28'
Miroslav Stoch si z levého křídla navedl míč do pokutového území, následnou tvrdou ránu brankář Laštůvka vyráží do míst, která jsou ovládána hostujícími fotbalisty.
27'
Na centr Granečného si naskakovali Stronati se Šindelářem, první jmenovaný míč jemnou hlavičkou posunul daleko vedle domácí branky.
26'
Baník při rychlém útočném výpadu po pravé straně hřiště vybojoval svůj první rohový kop.
25'
Po pyrotechnické show domácích příznivců se hřiště ocitlo pod mlhou z dýmu, nicméně pokračuje se dále. Z hlavní tribuny moc vidět není.
24'
Baluta individuálně potáhl míč po útočné polovině, Olayinka se jej pak pokusil prodloužit Škodovi do pokutového území, domácí kapitán ale měl k balónu dále než brankář Laštůvka.
23'
Zelený v tutovce! Ale pálil vedle pravé tyče
23'
Už to mohlo být o dvě branky! Miroslav Stoch si všiml na levé straně nabíhajícího Jaroslava Zeleného, ten byl zcela osamocen v pokutovém území, křižnou střelu pak nasměroval jen velmi těsně vedle vzdálenější tyče ostravské branky!
22'
Milan Baroš se marně dožadoval odpískání Hušbauerovy ruky u postranní čáry.
22'
Stochův oblouček na Škodu na hranici pokutového území zastavil Procházka.
21'
Ondřej Kolář si na pravé straně pokutového území troufl na riskantní přízemní rozehrávku po ose hřiště, míč ale dokázal dostat až ke středové čáře.
20'
S obvázanou hlavou se do hry vrací Jiří Fleišman a Baník může pokračovat v plném počtu.
20'
Milan Baroš byl ve středu hřiště faulován Michaelem Ngadeuem.
18'
Škoda ukázal hlad útočníka a dorazil balon do sítě! 1:0 pro domácí
18'
Slávisté se ujímají vedení! Po rohovém kopu se zpoza pokutového území opřel do míče Peter Olayinka, jehož tečovanou střelu Laštůvka vyrazil jen před MILANA ŠKODU a domácí kapitán v pádu dokázal nasměrovat míč do sítě!
17'
Frydrych na pravém křídle nepřešel přes Granečného, jenž se dočasně stáhl na post levého obránce, Slavia ale vybojovala šestý roh.
17'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Lukáš Pazdera, přichází Arťom Mešaninov.
16'
Kolize Frydrycha s Fleišmanem, tomu z hlavy tekla krev
16'
Fleišman má na hlavě značnou tržnou ránu, hned míří na ošetření k hostující lavičce. Baník navíc hraje bez Lukáše Pazdery, jenž je také nadále ošetřován.
15'
Tentokrát sešívaní rozehráli nakrátko, po následném centru Stocha se hlavami srazili Frydrych a Fleišman, píská se proti domácím a rozhodčí Nenadál hned volá do akce zdravotníky.
14'
Peter Olayinka na levém křídle vybojoval už pátý rohový kop pro Slavii. Po souboji s nigerijským fotbalistou se ale velmi těžce zvedá Lukáš Pazdera.
13'
Fillo byl při zpracování míče ve středu hřiště důrazně atakován Zeleným, ve hře se pokračuje dále.
11'
Následnému rohu Slavie se Baník ubránil a po odpískaném faulu na Martina Šindeláře bude ze svého pokutového území rozehrávat Jan Laštůvka.
10'
Škoda si hledal prostor pro střelu, pálil vedle bližší tyče
10'
Při dalším útočném tažení Slavie Frydrych na hranici pokutového území posunul míč ke Škodovi, jehož tečovaná střela proletěla vedle ostravské branky.
10'
Stochův centr nenašel nikoho v sešívaném, následná střela zpoza pokutového území byla zablokována.
9'
Hušbauerovu sraženou ránu Olayinka zpracoval pro Balutu, ten vybojoval už třetí roh domácích v úvodu zápasu.
9'
Po autovém vhazování Baníku na útočné polovině si Milan Baroš pomohl rukou při zpracování míče, píská se proti hostům.
8'
Po přetaženém rohovém kopu Stocha se do vzduchu zavěsil Michal Frydrych a někdejší ostravský zadák hlavičkuje jen těsně vedle hostující branky!
7'
Frydrych hlavičkoval po rohovém kopu těsně vedle brány!
7'
Hosté se rozčilují poté, co po souboji Filla s Olayinkou a odrazu míče za ostravskou branku rozhodčí Nenadál ukazuje k rohovému praporku, odkud slávisté hru navážou.
6'
Diop spadl při souboji s Kolářem, penalta se ale nepískala
6'
Rozhodčí Nenadál ještě konzultoval situaci s kolegou u videa, rozhodnutí už se ale měnit nebude.
5'
Další kolmice na rozběhnutého Dameho Diopa, ten byl u míče dříve než brankář Kolář a následně v pokutovém území padl k zemi, rozhodčí Nenadál senegalskému útočníkovi uděluje žlutou kartu za simulování.
4'
Diop dostal kolmici po levé straně hřiště do volného prostoru, následný centr nasměroval jen do rukavic připraveného brankáře Koláře.
3'
Slávisté se opět zmocnili míče, výkop brankáře Koláře ale u postranní čáry nezpracoval Zelený a hosté mohou vhazovat.
2'
Hušbauerově centru od rohového praporku se Baník ubránil a už se hraje ve středu hřiště.
2'
Po dlouhém nákopu na Frydrycha Slavia vybojovala první rohový kop.
1'
Rozehráno! Slavia hraje v tradičních sešívaných dresch, Baník oblékl tmavou kombinaci.
1'
V Praze po většinu dne pršelo, před utkáním už déšť ustal, stále je ale obloha zatažená.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Zelený – T. Souček, Hušbauer – Baluta, Stoch, Olayinka – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Coufal, Zmrhal, Van Buren, Masopust, Král, Deli.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Šindelář, Granečný – Baroš (C), Diop.
Náhradníci: Budinský – Kuzmanović, Jirásek, J. Šašinka, O. Šašinka, Mešaninov, Holzer.

Rozhodčí: Nenadál – Pelikán, Dresler.
FC Baník Ostrava

Po loňské sezóně, kdy kvůli katastrofálnímu podzimu musel Baník zachraňovat prvoligovou příslušnost až v samém závěru ligového ročníku, mají letos v Ostravě výrazně příjemnější starosti. Po povedeném podzimu Baník přezimoval na třetím místě a na jaře jej čeká boj o evropské poháry.

Během zimy se v ostravském kádru událo jen minimum změn. Tou největší je příchod kapitána konkurenční Opavy Nemanjy Kuzmanoviće, za nějž ke slezskému sousedovi zamířil Bronislav Stáňa, jinak kádr zůstal pohromadě.

V jarní části soutěže Baník zatím střídá domácí zápasy s výjezdy do Prahy, neboť v pátém zápase po zimní přestávce jej čeká už třetí výlet do metropole! Oba předchozí nedopadly podle představ ostravských příznivců, po remíze 1:1 na trávníku poslední Dukly Baník prohrál 2:3 na Spartě, když pohrdl půlhodinovou početní převahou. Na domácím trávníku si Baník nejdříve připsal cennou výhru nad Libercem, před týdnem ale podlehl Zlínu 1:2.

V Edenu se Baníku moc nedaří. Vítězství si naposledy odvezl v listopadu 2012 (2:0) a poslední bodový zisk o půl roku později v červenci 2013 (1:1). Od té doby Baník na Slavii vždy i přes vstřelenou branku prohrál.

Po nepovedeném zápase se Zlínem se v sestavě Ostravy dají čekat změny. Jedna je jistá už nyní, neboť někdejší slávista Robert Hrubý si odpyká trest za vyloučení.
SK Slavia Praha

Zářijová Prohra Slavie v Ostravě byla jednou z pouhých čtyř bodových ztrát sešívaných v uplynulých třiadvaceti kolech. Díky té úspěšné bilanci Slavia disponuje v tabulce FORTUNA:LIGY tříbodovým náskokem na druhou Viktorii Plzeň a to má dnešní zápas k dobru.

Slavia si vybrala slabší chvíli v polovině února při utkání v Plzni, kde po špatném výkonu prohrála 0:2. Od té doby ale hraje velmi dobře, nejdříve vyhrála v Evropské lize na trávníku jasného lídra belgické ligy Genku hladce 4:1, poté v domácí lize jasně přehrála Slovácko (4:0) i Bohemians (3:0) a ve čtvrtek přivezla cennou remízu ze Sevilly v osmifinále Evropské ligy.

Utkání v Seville slávistickému trenéru Trpišovskému lehce komplikovalo přípravu na dnešní zápas, neboť řada fotbalistů dohrávala zápas na hranici vyčerpání a už ve čtvrtek vršovický tým čeká odveta se španělským soupeřem, dají se tak čekat změny v sestavě.

Do základní sestavy by se měli vejít zkušení hráči Josef Hušbauer a Milan Škoda, kteří se v Seville nepodívali na trávník, či odehráli jen menší část zápasu. Odvetu se Sevillou bude muset kvůli karetnímu trestu vynechá Vladimír Coufal a tak je možné, že místo něj nechá trenér Trpišovský rozehrát Frydrycha a dá se čekat i rotace na křídlech.

Dlouhodobě Slavii chybí zranění Stanislav Tecl s Jakubem Hromadou, ve stavu zraněných je i zimní posila z Liberce Petr Ševčík.
Hezký nedělní podvečer z pražského Edenu, kde se uskuteční druhý z fotbalových šlágrů tohoto víkendu v české metropoli.

Po včerejší vysoké výhře Sparty nad Plzní dnes vedoucí Slavia přivítá pátý Baník Ostrava, který dokázal v prvním vzájemném zápase zvítězit 2:1 a to ještě hrál většinu zápasu bez vyloučeného kapitána Milana Baroše.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.