FORTUNA:LIGA - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Zlín - 27. srpna 2018   18:00

0:4
(0:2)
Zlín
18' Poznar   • 27' Bartošák   • 54' Železník  (Traoré) • 63' Matejov  (Beauguel)

Daněk – Juroška, J. Krejčí, S. Hofmann, Mich. Kadlec – Janošek (77. Jakub Rezek), V. Daníček (C) – Navrátil (60. Kalabiška), Sadílek, Petr – Zajíc (69. Kubala).
Nemrava – Jakub Rezek, Machalík, Kubala, Kalabiška, Havlík, Reinberk.
O. Pechanec – M. Myška, M. Fišer
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
6586 diváků
S. Dostál – Hnaníček, Gajič, P. Buchta – Matejov, Traoré, Podio, Jiráček (C) (81. Hronek), Bartošák – Poznar (50. Železník), Beauguel (73. Džafić).
Šiška – Hronek, Džafić, Jakubov, Holík, Bačo, Železník.

SESTŘIH: Slovácko - Zlín 0:4. Ševci roztrhali Slovácko za hodinu

Na jedné straně oslavné chorály zlínských fanoušků a na druhé rozhovor kapitána Daníčka s kotlem domácích nespokojených fanoušků. Takový je konec regionálního derby, ve kterém Zlín dominoval a vyhrál na Slovácku vysoko 0:4. Hosté také ve druhé půli přidali dvě branky. Nejprve se prosadil po přihrávce Traorého střídající Železník a čtvrtou branku vstřelil skoro z nulového úhlu Matejov a nachytal tak brankáře Daňka na hruškách. Slovácko si ve druhém poločase moc příležitostí ke skórování nevypracovalo.
STATISTIKY
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:5.
Střely mimo: 7:8.
Rohy: 4:3.
90+3'
90+3'
Druhý poločas se dohrál na polovině Slovácka, kdy se jako poslední dotkl míče domácí hráč.
90+2'
Za dlouhým míčem sprintoval do pokutového území Petr, ale gólman Dostál byl u balonu dříve.
90'
Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.
90'
Nyní se chvíli nehrálo, na trávníku zůstal ležet Róbert Matejov, hostující hráč potřebuje ještě ošetření za postranní čárou.
88'
Janíček to zkoušel z velké dálky a do prostoru branky se netrefil, od ní bude odkopávat Daněk.
87'
Kadlec byl postrčen u postranní čáry Železníkem, sudí Pechanec to viděl a odpískal nedovolený zákrok.
84'
Zlínští fotbalisté i nadále zůstali u míče, ale ten posléze ztratili.
83'
Zlín kopal rohový kop, po standardní situaci u míče zůstal, Železník poslal nadýchaný centr do vápna, kde hlavičkoval nejvýše Hofmann a balon se po jeho zákroku ocitl za postranní čárou.
81'
Poslední střídání Zlína, Petra Jiráčka vyměnil Petr Hronek.
79'
Kalabiška sice šel s míčem po pravé straně, ale nedokázal jej zkrotit u brankové čáry a poté jej sám poslal za brankovou čáru.
77'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Jakub Rezek.
76'
Zlín ale ze standardní situace neohrozil branku Daňka.
75'
Hofmann fauloval před brankou Slovácka Džafiče a sudí Pechanec zapískal faul.
73'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Adnan Džafić.
72'
Míč se snažil dostihnout na hrací ploše Petr po centru z pravé strany, ale bylo to pro něj hodně velké sousto.
70'
Petr kopal rohový kop, však bez nějakého efektu před brankou Zlína.
69'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Filip Kubala.
68'
Slovácko se dostalo ke slovu, když Kalabiška se snažil v pokutovém území přihrát do šance Zajíce, ale k němu balon neprošel.
66'
Traoré se snažil být v souboji na polovině hřiště dříve než Daníček a píchnout si míč kolem něj a byl faulovaný.
63'
Zlín právě vstřelil branku!
Čtvrtá branka jde na vrub brankáře Daňka, který čekal, že RÓBERT MATEJOV bude centrovat od brankové čáry a ten viděl, že Daněk čeká centr a překvapil domácího brankáře střelou skoro z nulového úhlu pod břevno.
61'
Slovácko kopalo rohový kop, ale zlínští fotbalisté se standardní situaci ubránili.
60'
První střídání na straně Slovácka, Jana Navrátila vyměnil Jan Kalabiška.
58'
Zlín je i nadále aktivní, z pravé strany chtěl centrovat kapitán Jiráček, ale Kadlec mu balon srazil.
55'
Juroška postupoval směrem k brance Zlína vystřelil, střela z jeho levé noze šla metr vedle pravé tyče.
54'
Traoré vykoupal Daníčka a zařídil gól pro Železníka. Ševci vedou už 3:0.
54'
Zlín pokračuje ve spanilé jízdě a dává třetí branku. Traoré vyučil pohybem Daníčka a přednesl míč na zlatém podnose LUKÁŠI ŽELEZNÍKOVI, který prostřelil mezi nohy Daňka.
52'
Žlutí se také na druhé straně, Jakub Petr viděl žlutý kartónek od rozhodčího po faulu na Traorého.
50'
První střídání Zlína, ze hřiště odešel Tomáš Poznar a nahradil ho Lukáš Železník.
50'
Pablo Podio jako první viděl žlutou kartu, když fauloval na polovině hřiště.
49'
Další centr do pokutového území hlavičkoval Hofmann nad branku Dostála.
48'
Centr z rohového kopu vedl k závaru před zlínskou brankou, ale hostující celek se ze svízelné situace dostal.
47'
Po kombinaci na pravé straně nakonec centroval Navrátil, Podio skluzem balon odvrátil na roh.
46'
Slovácko prohrává v poločase derby se Zlínem 0:2. V prvním dějstvím byli Ševci lepším mužstvem a po zásluze vedou o dvě branky. První branka padla po proměněné penaltě Poznara, hosté byli i nadále lepší a zúročili to druhou brankou po odraženém míči se krásně trefil Bartošák, Slovácko spíše ohrožovalo Zlín ze standardních situací, ale žádnou ke snížení nevyužilo.
45+1'
45'
Jakub Petr si míč nachystal a snažil se míč poslal přes zeď, jenže nastřelil zlínského fotbalistu do obličeje, sudí Pechanec poté přerušil hru.
44'
Slovácko bude kopat volný přímý kop z dvaceti metrů po faulu Podia.
43'
Tomáš Poznar dostal pěknou přihrávku za obranu, jenže byl v době přihrávky v ofsajdu.
41'
Ševci kopali standardní situaci, ze které se však neprosadili.
40'
První střelu na branku vyslal ze středu hřiště levou nohou Juroška, balon mířil jen doprostřed branky a míč bez problémů chytil Dostál.
38'
Sllovácko se snaží vymyslet něco dopředu, ale zatím myšlence chybí nápad, jak zkonsolidovanou obranu přelstít.
36'
Po kloudné akci Slovácka centroval Juroška z pravé strany do malého vápna, kde kraloval brankář Dostál a balon chytil do rukavic.
35'
Po centru z pravé strany o odraženém míči se do něj opřel Janošek a vystřelil, jenže střela byla velmi nepřesná.
33'
Domácí fotbalisté kopali standardní situaci, k hlavičce se nedostali, ale měli míč ve své moci, do vápna šel další centr, ale hosté se dokázali ubránit.
32'
Slovácko po dlouhé době se dostalo na dostřel branky, když centroval Sadílek a skluzem balon za brankovou čáru odvrátil skluzem Podio.
30'
Slovácku se první poločas příliš nedaří, domácí hráči jsou v soubojích pozdě, z čehož pramení nadvláda Zlína na míči.
27'
Hostující fotbalisté už vedou od dvě branky, do pokutového území přiletěl z pravé strany balon, který odvrátil Hofmann k LUKÁŠI BARTOŠÁKOVI, jenž si jej navedl na pravou nohu a vystřelil nádhernou technickou střelu, ta zamířila do šibenice.
23'
Slovácko poprvé v domácím prostředí prohrává, dokáží svěřenci kouče Korduly nepříznivý stav obrátit?
22'
Tempo hry udává i nadále Zlín, nyní do šestnáctky centroval Jiráček domácí obrana balon odkopla.
18'
TOMÁŠ POZNAR bezpečně proměnil pokutový kop, když nechytatelně poslal míč do šibenice a do protipohybu brankáře, Daněk skákal po své levé ruce.
18'
Zlín bude kopat pokutový kop, po faulu Petra na Traorého v pokutovém území, hostující hráč upadl po zaseknutí míče.
16'
Ze standardní situace hosté nic nevytěžili a Slovácko šlo dopředu, po kombinaci z pravé strany centroval Daníček a balon netrefil dobře Petr a golman Dostál bude odkopávat od své branky.
15'
Poznar se řítil na slováckou branku a vystřelil k protější tyči, střela byla ještě tečována ve skluzu Janoškem, Zlín bude tak zahrávat rohový kop.
13'
Největší starosti dělá obraně Slovácka Beauguel, který vystřelil z levé strany, levou nohou, ale balon byl zblokovaný a nic z toho nebylo.
12'
Po pravé straně šel do vápna Sadílek a odcentroval do malého vápna, kde nabíhal Zajíc, ale přihrávka nebyla přesná a domácí forvard se k míči nedostal.
12'
Navrátil kolmicí už vysílal do úniku za obranu Zlína Petra, ale přes dva bránící hráče se balon k jeho spoluhráči nedostal.
11'
Zatím se více hraje na domácí polovině, Zlín je aktivnějším mužstvem.
8'
Beauguel mohl otevřít skóre, vychytal ho Daněk!
8'
Nyní více ze hry mají Ševci a vypracovali si první velkou šanci. Opět Jiráček střílel a nastřelil domácího hráče v pokutovém území a balon se odrazil k Beauguelovi, jenž byl sám před Daňkem, který reflexivním zákrokem balon vyrazil nohou.
6'
Na pravé straně se otevřel prostor pro Jurošku, který centroval do pokutového území, obrana Zlína balon odvrátila.
5'
Modrobílí nyní kombinují v zadních řadách a snaží se zlínské fotbalisty vylákat, aby pootevřeli svá zadní vrátka.
4'
Po kombinaci se Ševci dostali k velkému vápnu, odkud vystřelil Jiráček, míč šel neselých pět čísel vedle levé tyče.
3'
Domácí fotbalisté se však k brance Zlína nedostali a ten má míč ve své moci.
2'
Prvního faulu v utkání se dopustil Matejov, který fauloval na levé straně Petra. Slovácko bude rozehrávat z poloviny hřiště.
1'
-3'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu, Slovácko bude hrát ve svých tradičních bílých kompletech, Zlín také nastoupí ve svých barvách a to tedy ve žlutých dresech a modrých trenýrkách.
-32'
I fotbalisté Slovácka jsou na hrací ploše, jako první vstoupil na trávník jejich kapitán Daníček.
-34'
Jako první vyběhli na trávník hráči sousedního Zlína.
-40'
Dvojice brankářů z každého týmu už je na hřišti a začíná se rozcvičovat.

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, J. Krejčí, S. Hofmann, Mich. Kadlec – Janošek, V. Daníček (C) – Navrátil, Sadílek, Petr – Zajíc.
Náhradníci: Nemrava – Jakub Rezek, Machalík, Kubala, Kalabiška, Havlík, Reinberk.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Hnaníček, Gajič, P. Buchta – Matejov, Traoré, Podio, Jiráček (C), Bartošák – Poznar, Beauguel.
Náhradníci: Šiška – Hronek, Džafić, Jakubov, Holík, Bačo, Železník.

Rozhodčí: O. Pechanec – M. Myška, M. Fišer.
-50'
Kouč Kordula udělal před zápasem jednu změnu, v základní sestavě se místo Marka Havlíka objeví Dominik Janošek, jeho trenérský kolega se řídí pravidlem, že se vítězná sestava nemění.
Derby bývá vyhrocené nejen v hledišti, ale také na hřišti, sudí ukázali v každém zápase přes čtyři žluté karty, co se týče branek, tak ve většině zápasů si diváci minimálně dvakrát zakřičeli "Gól!"
Slovácko naposledy porazilo v domácím prostředí sousední Zlín naposledy v roce 2006, od té doby počítalo jen tři remízy a jednu porážku. Hlavně poslední remíza v minulém ročníku byla hodně diskutovaná, jelikož Ševci hráli o záchranu a potřebovali v Uherském Hradišti minimálně remizovat, to se jim podařilo, když proměnili Železníkem hodně spornou penaltu po faulu Daníčka na Vukadinoviče, který ve Zlíně tehdy hostoval ze Sparty.
Ohlasy ze zlínské kabiny

Michal Bílek, trenér

"Čeká nás náročný zápas. Slovácko dobře vstoupilo do sezony a v domácím prostředí je hodně silné. Což potvrzují výhry nad tak kvalitními soupeři, jakými jsou Baník Ostrava a Olomouc. Hlavní předností našeho protivníka je kombinační fotbal s dobrou defenzivou. K tomu je třeba připočíst i nebezpečné standardní situace, které si musíme pohlídat. Také bychom neměli soupeři dovolit, aby se dostal do hry, což znamená zbytečně neztrácet míče po špatných přihrávkách. Naším cílem je navázat na předcházející dobré výkony a bodovat."

Libor Holík, obránce

"Pro mě to bude speciální a zajímavý zápas. Hrál jsem tam od malička, ale se Slováckem jsem se nerozešel příliš v dobrém. Sice hodně mých bývalých spoluhráčů již hraje nižší soutěže, ale stále jich tu několik zůstalo. Žádné hecování zatím ovšem neproběhlo."

Tomáš Poznar, útočník

"Čeká nás náročný zápas. Oba týmy mají dobrou formu, Slovácko je doma silné. Stejně jako my hraje náročný fotbal s aktivním napadáním a presinkem."
Ohlasy ze slovácké kabiny

Michal Kordula, trenér

"Utkání se Zlínem má vždycky náboj a je jedno, kde se oba týmy v tabulce nacházejí. I proto věřím, že navzdory pondělnímu termínu bude mít utkání bouřlivou atmosféru. I ve svém okolí vnímám, že pro veřejnost je to velmi atraktivní zápas. Čeká nás úplně jiný Zlín, než jaký jsme znali v minulosti. Už jen změnou rozestavení, složením útočné dvojice, stoperské trojice. Středoví hráči jsou jiní. Mají tým mnohem vyváženější než tomu bylo v minulosti. Největší jejich síla je v soupeřově šestnáctce. Poznar i Beuaguel jsou nepříjemní a z jejich práce těží i další hráči.“

Lukáš Sadílek, záložník

"Těšíme se, protože při derby je vždycky atmosféra fantastická a i kabina to období před derby vnímá intenzivněji. Věřím, že utkání bude mít opět skvělou kulisu a hlavně chceme konečně naše fanoušky potěšit výhrou, protože v posledních zápasech se Zlínem, se nám nedařilo vyhrávat, i když poslední derby jsme tomu byli hodně blízko.“
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec – Daníček – Navrátil, Sadílek, Havlík, Petr – Zajíc.

FC Fastav Zlín: Dostál – Hnaníček, Buchta, Gajič – Podio – Matejov, Traoré, Jiráček, Bartošák – Beauguel, Poznar.
FC Fastav Zlín

Zlín pod novým koučem Bílkem získal deset bodů, dvakrát vyhrál na zlínské Letné brankami v nastaveném čase, nejprve v úvodním kole otočil nepříznivý stav 0:2 na 3:2 s Mladou Boleslavi, když třetí branku dal několik desítek vteřin před konečným hvizdem sudího, také proti Teplicím se vyplatilo domácím hráčům hrát až do konce, protože Beauguel trefil remízu proti Jablonci, Zlín bral tři body v minulém kole proti Teplicím, kde se o jedinou branku střetnutí opět v nastavení postaral Jakubov. Zlínští fotbalisté také z hřišť soupeřů dokázal přivést tři body, jelikož vyhrál v opavském azylu na Srbské 1:2.
1. FC Slovácko

Slovácko má velmi dobrý vstup do sezony, když získalo 9 bodů. V domácím prostředí v nastaveném čase porazilo Baník Ostrava (2:1), poté si poradilo 3:1 opět doma s Olomoucí a třikrát vycestovalo do Prahy, tam byly dvě prohry s Bohemians (1:2) a Spartou (0:1) napotřetí to už svěřencům trenéra Korduly vyšlo a z Julisky si odvezli tři body za vítězství 2:1, když velkým smolařem utkání byl Chlumecký, který si vstřelil dvě vlastní branky.
Příjemný pondělní podvečer z Uherského Hradiště, dohrávku šestého kola FORTUNA:LIGY obstarají fotbalisté 1. FC Slovácko a FC Fastav Zlín. Samozřejmě se bude jednat o regionální derby dvou sousedů z tabulky, které dělí od sebe jen jeden bod.