FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Bohemians - 12. dubna 2019   18:00

Teplice
80' Kuchta
1:2
(0:0)
Bohemians
56' M. Dostál   • 87' Nečas  (Vaníček)

Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Shejbal – Ljevaković (C) (46. Kuchta), Kučera – Hora, Žitný (72. Krob) – Jindráček, Trubač (62. Bezdička).
Tomáš Klíma – Kamil Hájek, Michal Novák
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
2367 diváků
Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – M. Dostál, Vacek, Jindřišek (C), Bartek – Reiter (85. Nečas), Puškáč (46. Koubek), Vaníček (88. Ljovin).
Fryšták

SESTŘIH: Teplice - Bohemians 1:2. Klokani berou cennou výhru, v závěru rozhodl Nečas

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Bohemka potvrdila svou kvalitu na hřištích soupeřů a dnes po velmi dobrém výkonu zaslouženě vyhrála 2:1!

Do vedení poslal „Klokany“ Martin Dostál, ale Teplice vyrovnaly deset minut před koncem po obrovské chybě brankáře Tomáše Fryštáka zásluhou Jana Kuchty.

Poté se však do dění závěru utkání vložil střídáním trenér Martin Hašek, jenž poslal do hry Jakuba Nečase, a ten se mu po dvou minutách pobytu na hřišti odměnil vítěznou brankou!
90+3'
90+2'
I hrdina „Klokanů“ Jakub Nečas pokračuje s míčem u rohového praporku.
90+1'
Matěj Koubek dostal dobrý centr do šestnáctky, ale nakonec se rozhodl ušetřit čas a zamířil k rohovému praporku.
90'
Hlavní sudí Tomáš Klíma nastavuje utkání o 3 minuty.
88'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Vladislav Ljovin.
88'
Jan Krob posílal do ohně nadějný centr, ale po několika odrazech se podařilo hostům míč odkopnout do bezpečí.
87'
Vaníčkův centr zužitkoval rybičkou Nečas a vrací Klokanům vedení, 1:2
87'
Bohemians právě vstřelili branku!
Bohemka si bere své vedení zaslouženě zpět! Kamil Vacek přehrál svou přihrávkou obranu domácích, Antonín Vaníček odcentroval ještě lépe z pravé strany a JAKUB NEČAS, jenž byl na hrací ploše pouhé dvě minuty, si rybičkou doskočil pro vedoucí branku. Tu oslavil se střelcem i trenér Martin Hašek, jenž předvedl dlouhý sprint až k rohovému praporku – 1:2! Asistence: Antonín Vaníček.
86'
První žlutá karta v utkání a vidí ji za ostřejší skluz na Michala Jeřábka David Bartek (Bohemians 1905).
85'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Jakub Nečas.
84'
Stínadla si přejí ještě jednu branku a jejich tým v tuto chvíli drží míč na svých kopačkách. „Klokany“ laciná branka viditelně ovlivnila.
82'
Tomáš Vondrášek pustil míč Tomáši Grigarovi a ten bude posílat míč opět na hrot teplického útoku.
80'
Kolaps Fryštáka! Kuchta po snadném gólu srovnává, 1:1
80'
Koubek servíroval míč do jasné šance Vaníčkovi, ten v gólovce selhal
80'
Teplice právě vstřelily branku!
Nedáš – dostaneš! Bohemka je potrestána za svou neproduktivní hru! Jakub Hora poslal od pravé postranní lajny vysoký centr, který však upustil z rukavic Tomáš Fryšták a JAN KUCHTA nepohrdl tímto dárečkem a poslal míč do sítě – 1:1! Asistence: Bez asistence.
80'
Mohlo být hotovo! Matěj Koubek vyřešil brejk Bohemky dokonalou přihrávku skrz celé vápno, ale Antonín Vaníček trestuhodně přestřelil!
78'
Teplice se postupnou kombinací dostaly až k Tomáši Grigarovi a tohle rozhodně není ten pravý recept na obranu Bohemky.
77'
Bohemka zbytečně nezalezla a mladý Matěj Koubek teď dobře zasekl míč v šestnáctce, ale jeho centr zastavil ve skluzu Michal Jeřábek.
76'
Tomáš Grigar si vyběhl pro nepřesnou přihrávku Davida Bartka, ale Teplice potřebují hrát na druhé polovině hrací plochy. Zatím je to od domácích hodně bezzubé.
74'
Vaníčkova rána zaplula vedle pravé tyče
74'
Antonín Vaníček to zkusil ranou zpoza šestnáctky, jeho sympatickému pokus však chyběla přesnost. Odkopávat od své branky bude Tomáš Grigar.
73'
Po střídání Patrika Žitného se posunul na teplický hrot Jan Shejbal a hned se uvedl pěkným driblinkem, ale Josef Jindřišek zastavil jeho ostrý centr.
Dnešní utkání sleduje na teplických Stínadlech 2367 diváků.
72'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Jan Krob.
70'
Obrana Teplic už hraje na riziko, ale hosté toho nedokázali využít. Matěj Koubek poslal trestuhodně špatnou přihrávku, která měla najít na hrotu volného Rudolfa Reitera.
69'
Na druhé straně kryl Tomáš Fryšták tečovanou ránu Martina Jindráčka. Žádný problém pro hostujícího strážce branky.
68'
Klokani mohli udeřit, hlavičku Koubka zastavil Grigar
68'
Bohemka mohla domácím odskočit na dvě branky! David Bartek našel jemným bochánkem Matěje Koubka, ten se do jeho centru pověsil hlavou, ale Tomáš Grigar podržel svým zákrokem Teplice!
66'
Rohový kop Tomáše Kučery propadl až ke kopačce Patrika Žitného, jehož ránu na první tyč vytěsnil Tomáš Fryšták. Dobrá šance pro Severočechy!
66'
Michal Jeřábek i Kamil Vacek jsou již zpět na hrací ploše a ve stejnou chvíli chystají Teplice rohový kop.
66'
Oba soupeři jsou již za postranní lajnou v péči svých lékařů. Nutno dodat, že Kamil Vacek vypadá o něco hůře, než teplický obránce.
65'
Ránu Žitného po rohu vytáhl Fryšták
65'
Na hrací ploše tentokrát zůstali Michal Jeřábek i Kamil Vacek. Takto dopadl jejich ostrý hlavičkový souboj.
64'
Rudolf Reiter je na nohou a Tomáš Grigar mohl poslat míč zpět do hry.
63'
Hlavní sudí Tomáš Klíma přerušil hru, důvodem je Rudolf Reiter, jenž zůstal ležet delší dobu na trávníku.
62'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází David Bezdička.
61'
Michal Jeřábek musel poslat míč prsy na Tomáše Grigara a uklidnit hru.
59'
Průnik Rudolfa Reitera skončil za postranní lajnou. „Skláři“ budou vhazovat.
58'
Uvidíme co udělá se zápasem první branka, ale Teplice musí rozhodně přidat. Tomáš Vondrášek teď však pouze fauloval u pravé postranní lajny.
56'
Dostál potrestal zmatenou obranu Teplic a posílá Klokany do vedení, 0:1
56'
„Klokani“ jak první hýbou bezbrankovým stavem! Tomáš Grigar nejprve kryl tutovku Matěje Koubka z bezprostřední blízkosti, po odvážném průniku Rudolfa Reitera, ale dorážka MARTINA DOSTÁLA už skončila v teplické brance – 0:1! Asistence: Bez asistence.
55'
Janu Kuchtovi odpískán útočný faul, při snaze dostat se před Michala Šmída.
53'
K Danielu Trubačovi se odrazil míč za šestnáctku, ale rodák z Opočna netrefil vůbec dobře a míč se snesl pouze obloučkem do šestnáctky.
52'
Střídající Matěj Koubek poprvé v akci, ale pozitivní zápis z toho nebyl, jelikož fauloval Jana Hoška.
51'
Jakub Hora si špatně narazil s Tomášem Vondráškem, další aut pro „Klokany“.
50'
Hra se odehrávala nyní dlouhou dobu u pravé postranní lajny z pohledu domácích, resultovalo z toho však autové vhazování pro Bohemku.
48'
Patrik Žitný neprocpal svou ránu přes Lukáše Hůlku, ale Teplice vstoupily do druhého poločasu přeci jen aktivně, Stanislav Hejkal určitě zvýšil v kabině hlas.
47'
Teplice začaly druhý poločas pozvolnou kombinací, ale první pokus o dlouhou přihrávku skončil až za brankovou čarou. Odkopávat od své branky bude Tomáš Fryšták.
46'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Admir Ljevaković, přichází Jan Kuchta.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Matěj Koubek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02 .
Na Stínadlech jsme se v prvním poločase branky nedočkali. „Klokani“ měli jednoznačně více ze hry, ale Rudolf Reiter své dvě šance z úvodu utkání neproměnil, a když už hosté dvakrát překonali Tomáše Grigara, tak na brankové čáře zasáhl úspěšně obránce Tomáš Vondrášek!

Zato Teplice si nepřipsaly v prvním poločase ani jednu vyloženou příležitost a věřím, že trenér Stanislav Hejkal bude mít v kabině poměrně přísnější proslov.
45+1'
45+1'
Ještě jeden průnik jsme mohli vidět v prvním poločase, ale Tomáš Kučera svůj centr na své spoluhráče nedostal.
45'
Hlavní sudí Tomáš Klíma nastavuje první poločas o 1 minutu.
44'
Teplické trápení v ofensivě chtěl změnit Jakub Hora, ale svůj samostatný průnik obranou zakončil ranou daleko vedle pravé tyče!
43'
Žitný kroutil míč k tyči, kde byl připravený Fryšták
43'
Centr Tomáše Kučery propadl až za šestnáctku na Patrika Žitného, jehož technický pokus na zadní tyč nepřekvapil Tomáše Fryštáka.
42'
Lukáš Pokorný opět v akci, tentokrát zastavil akci Tomáše Vondráška za cenu prvního rohového kopu pro domácí.
41'
Lukáš Pokorný si naskočil na Martina Jindráčka a sudí Klíma odpískal faul ve prospěch Severočechů.
39'
Michal Jeřábek odvrátil rohový kop Antonína Vanička a Jakub Hora založil rychlý brejk Teplic dlouhým centr na Daniela Trubače, jenž míč chystal z první na Martina Jindráčka, ale míč se k adresátovi nedostal. Vinou byl David Bartek, jenž míč srazil, a ač Teplice signalizovali hru rukou, tak se penalta nepískala.
38'
Rudolf Reiter svou tečovanou ranou zapsal již osmý rohový kop pro vršovické fotbalisty.
37'
Tomáš Kučera si vyslechl od sudího Tomáše Klímy poslední varování po svém faulu na Martina Dostála.
36'
Jan Shejbal musí poděkovat asistentovi na lajně, jenž odmával hodně nepatrný faul od Antonína Vaníčka, jenž se už chystal do šance.
35'
Tomáš Kučera pořádně zavařil Michalu Jeřábkovi pomalou přihrávkou dozadu, ale Rudolf Reiter na přihrávku nedosáhl.
34'
Jakub Hora si nabíhal k postranní lajně, ale Patrik Žitný poslal přihrávkou pouze do zámezí.
32'
Po dlouhé době centr do „vršovické“ šestnáctky, ale Lukáš Pokorný centr z kopačky Tomáše Vondráška na přední tyč bez potíží odvrátil.
31'
Teplice nejsou schopné míč udržet na svých kopačkách. Další jednoduchá ztráta a Bohemka bude vhazovat.
29'
Vondrášek na brankové čáře zachránil domácí po hlavičce Hůlky
29'
Tomáš Vondrášek podruhé v zápase zachráncem Teplic! Josef Jindřišek poslal rohový kop přesně na hlavu Lukáše Hůlky, který překonal svou hlavičkou na zadní tyč Tomáše Grigara, ale Tomáš Vondrášek byl opět v pravý čas na pravém místě, a z brankové čáry míč znovu vyhlavičkoval!
28'
Hlavičku Bartka vytáhl Grigar nad břevno
28'
Tomáš Grigar opět musel do pozoru! Martin Dostál našel centrem Davida Bartka, jehož hlavičku ze záklonu musel vytěsnit konečky prstů právě domácí brankář! Další roh pro „Klokany“.
26'
Rohový kop z druhé strany již neznamenal pro Grigaorovu branku nebezpečí, nicméně „zeleno-bílý“ dnes opět hřeší na svou největší slabost, a to je proměňování šancí.
25'
Vondrášek zastoupil gólmana a hlavou vyboxoval ránu Bartka
25'
A po rohovém kopu přišla další tutovka hostů! Tomáš Grigar pouze vyboxoval centr od rohového praporku k Davidu Bartkovi a jeho ránu z první, pod víko vytěsnil hlavou na brankové čáře Tomáš Vondrášek!
24'
Jan Shejbal musel odvrátit centr Antonína Vaníčka, další rohový kop pro „Klokany“.
23'
Josef Jindřišek obral o míč Tomáše Kučeru, který pouze kryl míč, tak aby došel do zámezí, nicméně s centrem Jindříška si v zápětí poradil Tomáš Vondrášek. Bohemka je však v tuto chvíli aktivnějším týmem.
22'
S rohem Antonína Vaníčka si poradil opět Jan Hošek a odvrátil na autové vhazování.
21'
Martin Dostál poslal hodně ostrý přízemní centr a nebýt teče Jana Hoška, tak by míč uklízel z penalty David Puškáč. Je z toho „pouze“ rohový kop pro „Klokany“.
20'
Jan Shejbal zakončil obléhání obrany Bohemky centrem na zadní tyč, kde míč sklepával Tomáš Vondrášek, ale spoluhráče svou zpětnou hlavičkou nenašel.
18'
Jan Shejbal předvedl vynikající driblink mezi třemi protihráči, čímž uvolnil Patrika Žitného, ale ten poté práci svého spoluhráče znehodnotil nepřesnou přihrávkou na Martina Jindráčka.
17'
Tomáš Kučera tentokrát napřáhl ke střele z velké dálky, a ač šla rána po zemi a daleko mimo branku, tak se pro ní malinko zbytečně vrhl a vyrazil Tomáš Fryšták.
16'
Tomáš Kučera se nadechl k přímočaré akci, ale nakonec jej zradil trávník a domácí záložník podklouzl.
15'
Lukáš Pokorný fauloval v hlavičkovém souboji Tomáše Vondráška, hrát budou ze středu hrací plochy domácí.
14'
Krvavé zranění Daniela Trubače dočasně vyřešeno a teplický záložník je zpět na hrací ploše.
13'
Teplice se dobře prokombinovaly až k brankové čáře, odkud poslal centr Martin Jindráček a nebýt skluzu Michala Šmída v poslední moment, tak by zakončoval z výborné pozice Jakub Hora.
12'
Daniel Trubač zamířil s krvavým zraněním za postranní lajnu.
11'
Daniel Trubač zůstává na hrací ploše po nepříjemném kontaktu s Michalem Šmídem.
9'
A první rohový kop si mohly rozehrát také Tepličtí, ale centr Jana Shejbala mířil nakonec do ofsajdu, a tak místo rohového kopu bude odkopávat od své branky Tomáš Fryšták.
8'
Bohemka zahrávala první rohový kop v zápase zásluhou Antonína Vaníčka, míč se snesl na hlavu Michala Šmída, ale jeho hlavička neměla rasanci, a tak si s ní Tomáš Grigar poradil bez větších potíží.
7'
Tomáš Grigar musel rychle ven z branky, aby byl u míče dříve než David Puškáč. Obrana Teplic nenastoupila vůbec konsolidovaná.
6'
Rudolf Reiter spálil druhou tutovku v utkání, a to se píše teprve šestá minuta! Hostující útočník se dostal za Jana Hoška, ale jeho rána vnější falší zamířila vedle teplické branky!
5'
Reiter unikl Hoškovi a v jasné pozici mířil těsně vedle
5'
Daniel Trubač neodkázal prostrčit míč do brejku, kde byl v náběhu Martin Jindráček. Obrana Bohemky byla připravena.
3'
Ve formě hrající Jakub Hora táhl poprvé míč po pravé lajně, ale o míč jej zákrokem na hraně pravidel obral David Bartek.
2'
Patrik Žitný srazil přihrávku Martina Dostála do zámezí, hosté budou vhazovat.
1'
Reitera v úvodní gólovce vychytal Grigar
1'
Ale první velkou šanci utkání měla hned v první minutě Bohemka! Rudolf Reiter využil chybu domácí obrany, ale dlouho váhal se zakončením a Tomáš Grigar jeho ránu po svém vyběhnutí vytěsnil!
1'
„Skláři“ rozehráli dnešní předehrávku 28. kola FORTUNA:LIGY.
1'
Stínadla již vítají oba dnešní soupeře. Teplice nastupují ve žlutých dresech, „Klokani“ klasicky v bílo-zelených dresech.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Shejbal – Ljevaković (C), Kučera – Hora, Žitný – Jindráček, Trubač.
Náhradníci: Jakub Diviš – Čmovš, Krob, Kuchta, Soungole, Bezdička, Radosta. Trenér: Stanislav Hejkal

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – M. Dostál, Vacek, Jindřišek (C), Bartek – Reiter, Puškáč, Vaníček.
Náhradníci: Valeš – Ljovin, Záviška, Nečas, Koubek, Vondra, Bederka. Trenér: Martin Hašek

Rozhodčí: Tomáš Klíma – Kamil Hájek, Michal Novák.
Bohemians Praha 1905

„Klokani“ postoupili v Mol Cupu přes Olomouc, po výhře 1:0, do semifinále této soutěže a zahrají si o finále s ostravským Baníkem, nicméně trenéra Martina Haška trápí ligová soutěž. Tam si fotbalisté z Ďolíčku nevedou vůbec dobře. Jsou aktuálně na 14. místě s náskokem sedmi bodů na Karvinou. Jak naznačuje postavení v tabulce, Bohemka bude hrát letos o záchranu a nerada by se účastnila případné baráže.

Největším problémem Bohemky jsou domácí vystoupení, jsou na tom nejhůře z celé soutěže. Devět vstřelených branek a jedenáct získaných bodů ve čtrnácti zápasech je opravdu velmi málo. Naopak venku sbírají „klokani“ body celkem pravidelně, a z posledních třech zápasů brali hned šest bodů.

Co řekl před utkáním Na Stínadlech útočník David Puškáč?
"Každý zápas je jiný, ale my v nich nepropadáme. Potřebujeme dávat góly, ovšem nám to tam nepadá. Věříme si, že utkání v Teplicích zvládneme."
FK Teplice

Severočechy čeká další veledůležité utkání o body pro účast ve skupině o Evropskou ligu! Aktuálně patří „sklářům“ poslední postupové místo do této, již zmíněné skupiny. Teplice, stejně jako „klokani“ bojovaly i ve čtvrtfinále Mol Cupu, ale na rozdíl od Bohemky neuspěly, když po strhujícím utkání padly doma po penaltách se Spartou.

Po zklamání z pohárového vyřazení nezvládly Teplice poslední ligové kolo, když si odvezly z Ostravy porážku 3:1. Jednou z pozitivních věcí byla vstřelená branka Jakuba Hory, jenž se trefil již po šesté z posledních pěti odehraných ligových utkání.

Severočechy drží v ligové tabulce domácí prostředí. Na Stínadlech Teplice vyválčily z posledních třech utkání plný počet devíti bodů!

Co říká před utkáním s „klokany“ asistent trenéra Pavel Drsek?
„Bude to pro nás důležité utkání, teď se soustředíme jen na něj. Pokud vyhrajeme, budeme zachráněni. Náš cíl je prostřední skupina.“
Tři kola nám zbývají odehrát v základní části FORTUNA:LIGY, a tak je každý bod cenný. Teplice mají boj o skupinu o Evropskou ligu ve svých rukách. Bohemka bude hrát téměř jistě skupinu o záchranu, ale pro svůj klid potřebuje nutně bodovat v každém utkání. Na Stínadlech je naplánován výkop na 18. hodinu.