FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Jablonec - 4. srpna 2018   17:00

Zlín
90' Beauguel (Jakubov)
1:1
(0:0)
Jablonec
70' Považanec  (Trávník)

S. Dostál – Hnaníček (87. Jakubov), P. Buchta, Gajič – Matejov, Traoré, Podio (73. Džafić), Jiráček (C), Bartošák (75. Holík) – Beauguel, Poznar.
Šiška – Džafić, Kopečný, Holík, Bačo, Hronek, Jakubov.
Pavel Orel – Petr Blažej, Jaroslav Kubr
Stadion Letná, Zlín
3 480 diváků
V. Hrubý – Holeš, Břečka, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník (83. V. Kubista), Hübschman (C), Považanec – R. Acosta (65. Pleštil), Doležal (87. Chramosta), Jovović.
Hanuš – Hovorka, D. Ikaunieks, Chramosta, Janković, Pleštil, V. Kubista.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Jablonec 1:1. Beauguel zachránil domácím v závěru remízu

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 11:9. Rohy: 5:5.
Utkání je u konce a týmy se rozešly smírně s jedním bodem. Jablonec byl ale velice blízko všem třem, neboť po pauze působil aktivnějším dojmem a v 70. minutě se dostal do vedení po přesném zakončení Jakuba Považance po centru z pravé strany. Jenže Zlín, to jsou v tomto ročníku i povedené závěry, což platilo i dnes. V 90. minutě vystřelil Jakubov, jeho rána se odrazila od tyče a pohotový Jean-David Beauguel dorazil míč do sítě. Utkání tak skončilo výsledkem 1:1, Zlín si udržel neporazitelnost, zatímco Jablonec stále čeká na první výhru.
90'
Je srovnáno! Jakubov trefil tyč, dorážka Beauguela však již skončila brankou, 1:1!
90+3'
90+3'
Centr byl jabloneckými odvrácen, prudký míč se dostal až k půlce. No a hosté si mohou oddechnout.
90+2'
Centr z levé strany hledal naskakující hráče, hosté zvládli míč dostat z vápna. Bude to ale roh.
90+1'
Zlín je najednou při chuti a probudily se i tribuny, které ženou žlutomodré do dalšího útoku.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak to Zlínu nakonec vyšlo! Po přihrávce do vápna se ke střele dostal Jakubov, jeho rána se od tyče odrazila k JEANU-DAVIDU BEAUGUELOVI a ten pohotově dokázal zblízka dorazit míč do sítě.
89'
Zlín finišuje, je natlačen u pokutového území Jablonce, jenže vše je bez zakončení...
88'
Nebylo mu to ale vůbec nic platné, Tomáš Poznar navíc dostal žlutou kartu za nesportovní chování.
88'
Poznar se v pokutovém území Jablonce střetl s Holešem, ten upadl a to bylo na domácího hráče moc. Obořil se na hostujícího hráče, že simuluje.
87'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Josef Hnaníček, přichází Alexander Jakubov.
87'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.
86'
Zlín mohl naopak zahrozit z přímého kopu, jenže Džafićovi to vůbec nesedlo a svůj centr poslal za hostující branku.
85'
Holešův odvážný průnik zastavila až tyč domácí brány!
85'
Moc nescházelo a bylo to o dvě branky. Po nenápadném obloučku se na pravé straně uvolnil Holeš a cpal prudkou střelu na první tyč. Trefil ale pouze Dostálovu brankovou konstrukci!
84'
Traorého oblouček hledal nabíhajícího Poznara, nebylo to ale přesné. Domácí pak zachránilo to, že Traoré byl faulován a hra se tak vrací na místo přečinu a Zlín bude mít druhý pokus.
83'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Vojtěch Kubista.
82'
Jablonec chystá střídání, tohle bude i pro zdravotní problémy, Trávník totiž trochu kulhá.
81'
A umí se i zapojit do zakončení, nyní vyslal střelu ze střední vzdálenosti, jenže přesně do rukavic gólmana Dostála.
80'
Jovović dnes předvádí opravdu výtečný výkon, jeho sprinty dávají soupeřům zabrat.
78'
Tohle bylo o mnoho lepší! Z dálky pálil opět Traoré, táhlý pokus prosvištěl kousíček vedle Hrubého branky.
77'
Holíkův centr doputoval k Beaguelovi, který těsně minul tyč hostující brány
77'
Holík se ihned zapojil do útočné činnosti a zleva hledal Traorého. Jeho následné zakončení z první šlo mimo Hrubého branku.
75'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Libor Holík.
75'
Traorého, který se snažil uniknout levou stranou, fauloval Považanec, okamžitě se pískalo. Karta se ale nekonala.
73'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Pablo Joaquin Podio, přichází Adnan Džafić.
72'
Je tu pauza, na trávníku totiž leží hostující Trávník a je k němu dokonce povolán lékař.
71'
Zlín tak má rázem co dohánět a musí v útočné činnosti rozhodně přidat. Ve druhé půli to rozhodně není optimální.
70'
Hosté se ujímají vedení! Ve vápně se k zakončení dostal Považanec, Dostál neměl šanci, 0:1!
70'
Jablonec právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení. Dobrou práci odvedl Pleštil, po jeho přiklepnutí následoval centr z pravé strany, na který si naskočil JAKUB POVAŽANEC a svou hlavičku poslal do sítě mimo Dostálův dosah – 0:1.
68'
I ve druhém poločasu dostali hráči od rozhodčího krátkou pauzu na občerstvení, trenéři toho využívají k předání rychlých pokynů.
68'
Utkání sleduje 3 480 diváků.
68'
Jablonec se začíná trochu zvedat, nyní jsme viděli střelu z dálky. Míč skončil vysoko nad.
66'
Parádní práce Jovoviče, který vysunul do šance Pleštila, akci však zastavil ofsajd
66'
Jovović nyní předvedl parádní slalom mezi soupeři a následně vysunul nabíhajícího Pleštila. Ten překonal Dostála a míč se dokutálel do sítě, radost střelce však byla zmrazena zvednutým praporkem – ofsajd.
65'
Přímý kop Michala Trávníka skončil u připraveného Dostála, ten si ve svém území dokázal najít prostor pro zákrok.
65'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Rafael Acosta, přichází Dominik Pleštil.
64'
Je tu první žlutá karta utkání, Josef Hnaníček zastavil unikajícího Jovoviće a za zatažení dostal žlutou kartu.
64'
Malá domů na Dostála, ten si musel dávat velký pozor při rozehrání. Zvládl to a míč poslal až na útočnou polovinu.
62'
Jiráček se příliš důrazně opřel do střely, míč proletěl vysoko nad břevnem
62'
Jiráček se hezky zbavil obránce a najednou měl na levé straně trochu prostoru. Rozhodl se pro střelu a jeho prudký pokus prosvištěl kousek nad břevnem.
61'
Následný centr sice nebezpečný nebyl a byl rychle odvrácen, akce ovšem pokračovala a druhý pas do vápna už hráče v zelenobílé kombinaci donutil dávat velký pozor.
60'
Faul tentokrát na domácího Poznara, ten byl přistrčen při pokusu o zpracování.
58'
Zlín se pozvolna dostával na útočnou polovinu. K centru nedošlo, domácí pokračují Bartošákovým autovým vhazováním.
57'
Několik nedovolených zákroků na straně Zlína, provinili se Beauguel a o chvíli později i Traoré.
55'
Jablonec si nyní dal i kop rohovým ale prakticky ihned po rozehrání se pískal útočný faul uvnitř pokutového území.
54'
K přímému kopu se postavil hostující Trávník, jenže jeho centr z pravé strany skončil ve vápně u obrany, která na centr ani nemusela vyskočit.
52'
Po trochu pomalém a kostrbatém zpracování vystřelil z dálky Považanec, trefil ovšem pouze stínícího Traorého.
51'
Po akčnějších minutách v úvodu druhého poločasu přichází menší uklidnění a pozvolné kombinace obou týmů daleko od pokutových území.
49'
Platí to i po rohovém kopu, který měli hosté. Hra se po nepovedené standardce rychle dostala k půlce.
48'
Další centr Jablonce, Doležal byl od míče hodně daleko. Tohle si zlínští hravě pohlídali.
48'
Na druhé straně centroval Trávník, pas mířil na Acostu, toho ovšem pokryl pozorný Bartošák. Takže ani zde neudeřilo.
46'
Zprava zasprintoval domácí Traoré, přihrávkou po zemi hledal Poznara, poslal mu ale pas na paty. Z nebezpečné akce tak nebylo nic, Hrubý zasahovat nemusel.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:06.
Máme za sebou první poločas a ve velkém vedru jsme se branky zatím nedočkali. Několik šancí na otevření skóre však bylo. Jenže hostující Jovović ranou z hranice vápna trefil pouze břevno Dostálovy branky a Zlín v závěru neuspěl po zakončení Beauguela – hlavička šla nad – a Jiráčka křížnou střelou vychytal Hrubý. Stav je tedy zatím 0:0, na góly si musíme počkat po přestávce.
45'
Fantastický zákrok Hrubého! Hostující brankář vychytal v obrovské šanci Jiráčka
45+2'
45+2'
Zlín je v závěru aktivnější a cítí šanci na otevření skóre, zakončení ale i nadále lehce hapruje.
45+1'
Samotný centr nebezpečný nebyl, akce však pokračovala a Hrubý pak musel u své levé tyče vytěsnit míč na další roh.
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
Kousek scházel domácím k brance do šatny. Po sklepnutí z první a přihrávce Beauguela zakončoval Jiráček, jeho křížnou střelu jen tak tak vyškrábl Hrubý na roh!
44'
Acosta se při pokusu o kličku uvnitř pokutového území složil k zemi, rozhodčí okamžitě dal najevo, že penaltu pískat nebude. Zároveň ale odmítl názor domácích hráčů, že by se měla udělovat žlutá karta za simulování.
43'
Levým křídlem to zkusil hostující Jovović, narazil však na zeď jménem Traoré, který jej obral o míč a otočil hru opačným směrem.
42'
Byť byl Doležal bráněn hned dvěma obránci, dokázal si naskočit na Trávníkův centr. Výsledek už ale tak dobrý nebyl, vysoký oblouček si Dostál hravě stáhl do rukavic.
40'
Tempo není kdovíjak vysoké, není se ani co divit, hraje se v obrovském vedru.
38'
Domácí Poznar sice parádní střelou trefil hostující branku, vzrušení je ale zbytečné. Už před jeho zakončením se totiž mával ofsajd. Poznar žlutou kartu za střelu po odpískání nedostal, rozhodčí si vystačil s varováním.
37'
Jablonec se sice dostal poblíž pokutovému území Zlína, jenže poté vše končí, případně jdou přihrávky proti připravené obraně.
35'
Před Hrubým to opět vřelo. Matějov zprava poslal do šestnáctky skákavou přihrávku, jenže ani Poznar, ani Beauguel míč nezasáhli a neusměrnili jej na branku.
34'
Velká šance domácích! Beauguel hlavičkoval v dobré pozici nad bránu
34'
Velkou příležitost na otevření skóre měli domácí hráči! Beauguel si naskočil na přesný centr z pravé strany, jenže zblízka poslal svou hlavičku nad břevno!
32'
Dostál si teď připsal úspěšný zákrok proti střele Jovoviće z levé strany a okamžitě pak rozehrál.
31'
Jablonec rozehrál rohový kop, Trávník měl dokonce dva centrované pokusy, míč skončil u brankáře Dostála.
31'
Na trávníku polehává po vzdušném souboji hostující Doležal. Držel se za hlavu, nicméně ošetření nebude potřeba.
29'
Po rozehrání se k hlavičce dostal Poznar, jenže vysoký oblouček bez potřebné prudkosti nemohl Hrubého ohrozit.
28'
Hübschman opět fauloval ve středu hřiště, nyní zastavil Podia. Zatím je to ale bez karty, pouze s přímým kopem.
27'
Už zase pokračujeme, Zlín buduje útočnou akci hrou po křídlech. Zleva přilétl prudký pas na Poznara, ten na přihrávku ale nedosáhl.
25'
Hráči nyní dostali od rozhodčího přestávku na občerstvení, ve Zlíně, stejně jako v celé republice, panují velká vedra.
25'
Matějov po Beauguelově přiklepnutí prováhal nejlepší okamžik pro střelu, místo zakončení pak volil přihrávku na levou stranu. Poznar byl v této pozici zablokován.
23'
Sledujeme nyní boje o míč uprostřed hrací plochy, ani jeden z týmů se není schopen dostat blíže vápnu.
22'
Hnaníček našel centrem ve vápně Poznara, který neusměrnil svou hlavičku mezi tři tyče
22'
Hnaníček zprava našel centrem Poznara, ten z dobré pozice hlavičkoval nad břevno Hrubého branky.
21'
Přímý kop tak šel do postavené obrany a místo okamžiku překvapení se blížila střela z asi 18 metrů. Jiráček se však k ráně neodhodlal.
20'
Hübschman fauloval unikajícího Poznara a domácí chtěli okamžitě rozehrát. Hlavní rozhodčí je ale vrátil na místo přestupku a musí se čekat na písknutí.
19'
Z dálky to zkusil Jovović, měla to být dělová rána z dálky, ta se však zastavila o nohy prvního bránícího hráče.
18'
Pokus hostů o narážečku u pokutového území nevyšla, Zlín se vydal do protiakce. Jiráček pak překonal Höbschmana, na dalším protivníkovi pak ale ztroskotal.
16'
Ze standardní situace ale nebylo nic, naopak hosté se velice rychle dostali do náznaku akce pravým křídlem.
15'
Možná se to změní nyní, Zlín má totiž k dispozici rohový kop. U rohového praporku je nachystán Podio.
14'
Zlín je v úvodu docela dosti pasivní, výjimkou byla akce Beaugueala ze sedmé minuty.
12'
Nádherná střela Jovoviče orazítkovala břevno domácí brány
12'
Ou, teď muselo domácím zatrnout. Hübschman přiklepl na hranici vápna Jovovićovi a jeho oblouček přes gólmana skončil na břevně! První opravdu gólová šance zápasu!
11'
Trávník z rohu posadil míč na hlavu Považance, který však minul bránu
11'
Trávník rozehrál další rohový kop, na zadní tyči našel naskakujícího Považance, jeho hlavička ale na Dostálovu branku nešla.
10'
Centr od rohového praporku se hostům nevydařil, Jablonec ale pokračuje v útoku.
9'
Hra se přesunula na opačnou stranu, rohový kop se bude rozehrávat i zde. U míče je nachystán Trávník.
8'
Akce ale pokračovala a diváci se dočkali střely zpoza vápna. Poznar mířil vysoko nad.
8'
První roh pro Zlín, Matějov však poslal do pokutového území příliš nízký centr, který hosté hravě odvrátili.
7'
První výraznější šance, odehrála se ze strany domácích. Beauguel zachytil těžký míč, posunul na Poznara a ten už mohl z vápna zakončovat. Hledal ale ještě Jiráčka a tím akci pokazil.
6'
Pískalo se proti jabloneckým, Dostál tak má další možnost pro rozehru od vlastní branky.
5'
Jablonec se zatím snaží o útočné výpady pomocí centrů, taktika však není zrovna úspěšná, schází tomu přesnost.
4'
Dostál se chystá k odkopu od vlastní branky, zatím ale nemá komu a čeká na své spoluhráče.
3'
Zlínští se pokusili o rychlé přenesení hry, Poznar poslal dlouhý a vysoký pas na pravé křídlo, míč ovšem skončil v autu. Autor nepřesné přihrávky se omluvil mávnutím ruky.
2'
Z pravé strany centroval hostující Trávník, v pokutovém území ale našel pouze žlutomodrou obranu.
1'
O výkop se postarali hráči Jablonce.
1'

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Hnaníček, P. Buchta, Gajič – Matejov, Traoré, Podio, Jiráček (C), Bartošák – Beauguel, Poznar.
Náhradníci: Šiška – Džafić, Kopečný, Holík, Bačo, Hronek, Jakubov.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Břečka, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník, Hübschman (C), Považanec – R. Acosta, Doležal, Jovović.
Náhradníci: Hanuš – Hovorka, D. Ikaunieks, Chramosta, Janković, Pleštil, V. Kubista.

Rozhodčí: Pavel Orel – Petr Blažej, Jaroslav Kubr.
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas uvidí Stadion Letná a začne se v 17 hodin. Rozhodně si tak na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Pavel Orel, kterému budou na pomezí asistovat Petr Blažej a Jaroslav Kubr. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Jan Machálek.
FK Jablonec

To hostům se úvod vůbec nepodařil. Po dvou kolech jsou stále na nule, dvě porážky a pouze jediná vstřelená branka, to asi nebylo v klubových plánech. Po porážce v Ostravě proti Baníku přišel i domácí neúspěch proti Spartě. Ta se na Střelnici prosadila po gólech Kangy a Vukadinoviće a snižující trefa v podání Lischky přišla už příliš pozdě a znamenala pouze snížení na konečných 1:2. Dnes tak bude chtít Jablonec konečně zabrat, nicméně na půdě rozjetého Zlína to nebude jednoduché.

Odehrané zápasy

Baník – Jablonec 1:0
Jablonec – Sparta 1:2
FC Fastav Zlín

Domácí tým vstoupil do ročníku opravdu výborným způsobem, mužstvo vedené Michalem Bílkem vyhrálo oba úvodní zápasy a s šesti body je v tuto chvíli na čtvrtém místě tabulky se skóre 5:3. V minulém kole se Zlín představil proti Opavě, duel se hrál v Brně a na této pro Opavu nepříliš domácí půdě to nedopadlo dobře. Na Bartošákův gól sice ještě před pauzou zareagoval Puškáč, po přestávce pak ale rozhodl Poznar a Zlín odjel s plným bodovým ziskem.

Zlín – Mladá Boleslav 3:2
Opava – Zlín 1:2
Dobré odpoledne u FORTUNA:LIGY. Společně se podíváme na utkání třetího kola mezi týmy FC Fastav Zlín a FK Jablonec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.