FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Ml. Boleslav - 21. července 2018   17:00

Zlín
68' Gajič (Džafić) • 80' Matejov  • 90+2' Beauguel (Hronek)
3:2
(0:1)
Ml. Boleslav
7' Matějovský  (Komličenko) • 64' Komličenko  (Hůlka)

S. Dostál – Matejov, Gajič, P. Buchta, Bartošák (73. Holík) – Železník (C) (38. Poznar), Traoré, Hnaníček, Jiráček, Džafić (71. Hronek) – Beauguel.
Šiška – Kopečný, Holík, Bačo, Hronek, Podio, Poznar.
Proske – Kotík, Pochylý
Stadion Letná, Zlín
3 852 diváků
Kamenár – Pauschek, Takács, Král, Fabián – Matějovský (C) (78. Hubínek), Hůlka – Jaroslav Diviš (61. Mareš), Přikryl (88. Ladra), Konaté – Komličenko.
Šeda – Ladra, Kateřiňák, Hubínek, Mareš, Chaluš, Křapka.

SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 9:1.
Je dobojováno. Sledovali jsme parádní zápas z obou stran. Hosté vedli po první části hry o jednu branku. Ve čtyřiašedesáté minutě pak Mladá Boleslav zásluhou Nikolaje Komličenka šla do dvoubrankového vedení a už to vypadalo, že si ho hosté pohlídají. Jenže domácí o čtyři minuty později snížili na rozdíl jediné branky, když se trefil Zoran Gajič a Zlín tak byl zpět ve hře. V osmdesáté minutě dokonce vyrovnal, když se mezi tři tyče trefil Róbert Matejov. V závěru to vypadalo, že se oba celky nakonec rozejdou smírně, ovšem opak byl pravdou. V nastavené druhé minutě rozvlnil hostující síť Jean-David Beauguel, jenž tak dokonal obrat Ševců a ti si tak po zásluze připisují tři body do tabulky.
90+4'
90+3'
Autor branky Beauguel obdržel žlutou kartu, neboť po vstřelené brance svlékl dres. Nemusí ho to ale mrzet, jeho celek už o své vedení nepřijde.
90+2'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelný obrat Zlína. Ten se na konci utkání dostává do vedení. JEAN-DAVID BEAUGUEL se po autovém vhazování dobře postavil u levé tyče a poté v pohodě dokázal trefit odkrytou část Kamenárovy branky – 3:2. Asistence: Petr Hronek.
90+1'
Ševci opět sevřeli hosty na jejich polovině a brankář Kamenár tak musí být v pozoru.
90'
Dokonalý obrat! Beauguel rozhodl utkání, svlékl si dres a dostal žlutou
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě tři minuty navíc.
88'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Přikryl, přichází Tomáš Ladra.
88'
Domácí publikum žene domácí hráče do další akce, ale znovu hosté dokázali čelit další střele. Koncovka zápasu se blíží, tempo obou týmů naopak stoupá.
87'
Matejov se dostal do další šance, ale byl v ofsajdu a vedoucí branky se tak domácí znovu nedočkali.
86'
Štěstí Boleslavi, centr Holíka už směřoval do brány
86'
Zlínská střela směřovala do opuštěné branky hostů, avšak znovu se hosté dokázali dostat k ubránění této akce. Nicméně hosté jsou nyní neustále pod tlakem.
85'
A opět zlínští fotbalisté byli u zrodu další akce, tentokráte se ale do zakončení vůbec nedostali.
83'
Gajič přišel o balón ve středu hřiště a do útoku se pak hnali hosté. Obrana Zlína je ale v rozletu zastavila a posílá míč směrem k jejich brance.
82'
Koncovka druhého poločasu tak může ještě nabídnout velké věci. Hraje se ze strany na stranu a oba celky se snaží strhnout vedení na svou stranu.
80'
Vyrovnáno! Míč k tyči zakroutil Matejov, 2:2
80'
Žlutou kartu dostává Tomáš Přikryl (FK Mladá Boleslav).
80'
Nakonec se ale domácí vyrovnání přeci jenom dočkali. RÓBERT MATEJOV se z hranice velkého vápna dostal ke střele a poté přesnou ranou poslal míč k levé tyči – 2:2. Začíná se tedy znovu od začátku.
79'
Neuvěřitelné! Beauguel dopravil míč na brankovou čáru, za ní ho ale nedostal
79'
Domácí se nyní dostali do obrovské šance a už to vypadalo, že se dočkali vyrovnání. Nakonec to ale gól není a hra pokračuje dále. Pauschek zatáhl za záchrannou brzdu a obranným zákrokem zlikvidoval šanci Zlína. Domácí příznivci se tak chytají za hlavu a vědí, že Zlínští nebyli daleko od srovnání stavu skóre.
78'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Michal Hubínek.
78'
Ne, po této akci se dostali do ofsajdové pasti a u míče tak budou znovu hosté.
77'
Domácí budou zahrávat další rohový kop. Dosáhnou na kýžené vyrovnání?
76'
Zlínští dokázali opět dostat hosty pod tlak a snaží se o vyrovnání, ale obrana hostů je zatím stále proti a drží tak těsné vedení svého celku.
74'
Zlín pokračoval v další akci, Hnaníček se opřel pořádně do střely kus před velkým vápnem, ta ale končí hodně vysoko nad brankou Mladé Boleslavi.
73'
Petr Jiráček byl opět hodně aktivní a dostal se ke střele, ale to se mu nepovedlo. Poté ale střílel hodně nebezpečně Jean-David Beauguel, hlavou ale poslal míč jen těsně vedle levé tyče!
73'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Libor Holík.
72'
Tomáš Přikryl se natahoval po míči v pokutovém území, ten ale minul. Akce hostů je tak záhy u konce a u míče tak budou znovu Zlínští.
71'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Adnan Džafić, přichází Petr Hronek.
70'
Tomuto utkání přihlíží 3 852 diváků.
69'
Konaté dostal před domácí brankou hodně prostoru, zakončit ale nedokázal.
68'
Domácí se dočkali, na 1:2 se trefil Gajič
68'
Domácí fanoušci pak skandovali my chceme gól a vzápětí se dočkali. ZORAN GAJIČ si naskočil před brankou Boleslavi a hlavou pak dokázal zakončit k levé tyči – 1:2. Zlínští jsou tak hostům na dosah jediného gólu. Asistence: Adnan Džafić.
67'
Poté zahrávali rohový kop, ale k ohrožení Kamenárovy branky nedošlo. Nicméně je z toho další rohový kop, neboť jeden z hostů tečoval míč za zadní čáru.
66'
Zlínští nyní útočili do plných, hosté zavřeli prostor před svou brankou a nepouštějí domácí celek k žádné akci.
65'
Domácí tak musí dohánět už dvoubrankové manko a vzhledem k přibývajícímu času to pro ně bude velmi těžké.
64'
Hůlka orazítkoval břevno, Komličenko z dorážky navýšil vedení Boleslavi, 0:2
64'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Nakonec je z toho druhá hostující branka. Hosté se po zahrání dostali ke střele, konkrétně Hůlka a orazítkoval břevno domácí branky. Poté se k míči dostal NIKOLAJ KOMLIČENKO, který pak míč uklidil za Dostálova záda – 0:2.
63'
Po faulu na hostujícího hráče mají Mladoboleslavští výhodu volného přímého kopu. Je to ale z jejich vlastní poloviny, takže velké nebezpečí před domácí brankou by hrozit nemělo.
62'
Konaté se zamotal do svých kliček a přišel o míč. U něho jsou rázem zase domácí hráči a tlačí se okamžitě před boleslavskou branku.
61'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jaroslav Diviš, přichází Petr Mareš.
60'
Nic z toho nebylo, ale Zlínští stále pokračují ve svém útoku a obléhání branky Boleslavi, která je tak pod tlakem.
59'
A znovu Jiráček v akci, po jeho střele musel zasahovat Ľuboš Kamenár a vyrazil míč za sebe. Následuje další rohový kop pro zlínský celek.
58'
A zase Jiráček! Trefil Kamenára, vysloužil si potlesk tribun
58'
Petr Jiráček se ocitl tváří v tvář Kamenárovi a jeho dělovka pak končí v náruči brankáře Mladé Boleslavi! Ani z této velké šance se vyrovnání nekoná!
57'
Petr Jiráček uvolnil Zorana Gajiče, druhý jmenovaný pak udělal pár kroků navíc a dostal se blíže hostující brance, ovšem poté jeho přihrávka skončila na hostující obraně.
56'
Jean-David Beauguel se pokusil vystřihnout nůžky na hranici velkého vápna, po svém neúspěšném pokusu byl ale sám se sebou nespokojen. Kamenár bude mít odkop od své brány.
55'
Konaté už směřoval sám na Stanislava Dostála, ale byl v ofsajdové pasti. Tudíž tak nemohl zakončovat a u balónu budou zase hráči ve žlutých dresech, tedy ti domácí.
54'
Ladislav Takács se prohráčkoval obranou Zlína až těsně před Dostála, ale ke střele se nakonec vůbec nedostal.
53'
Poznar chtěl dlouhý míč, který směřoval do vápna, posunout na Jeana-Davida Beauguela. Druhý jmenovaný byl ale o krok vzad a na balón tak nedosáhl. Rázem tak skončil další náznak domácí akce.
51'
Konaté je na zemi, když ho tam poslal jeden z domácích hráčů. Hosté tak budou u balónu a už se dostávají na polovinu domácího celku.
50'
Jiráček v šanci, mířil pouze nad
50'
Hned na to prošel míč až k Bartošákovi na pravou stranu, ten ovšem nedokázal balón dobře trefit a ten tak končí opět na kopačkách hostujících hráčů.
49'
Poté se Tomáš Poznar snažil u tyče hlavičkovat, ale jeho pokus byl znovu nepřesný.
48'
Tomáš Poznar se dostal ke střele z pravé strany, míč ovšem obrana Boleslavi srazila za zadní čáru a následuje tak rohový kop pro Zlín.
47'
Marek Matějovský centroval míč ze středu hřiště směrem k domácí brance, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů se nedokázal uvolnit, aby přihrávku převzal.
46'
Mladoboleslavští jsou u míče a pokusí se hned ohrozit domácí branku.
46'
Střely na branku: 2 – 3
První poločas tohoto duelu je za námi. V něm se už v sedmé minutě ujali vedení hosté, když se po centru z pravé strany dokázal trefit Marek Matějovský a umístil míč k levé tyči z pohledu domácího brankáře. Zlínští se snažili o vyrovnání, měli k tomu několik příležitostí, ovšem brankář hostů Kamenár si své prozatímní čisté konto udržel. Pro domácího Lukáše Železníka skončil zápas předčasně v osmatřicáté minutě, když mu nedovolilo ve hře pokračovat zranění nohy. Uvidíme, co nám přinese druhá půle, která začne přibližně v 18:05.
45+4'
45+3'
Jiráček vysunul Džafiće, ten ale na míč nedosáhl. Ten tak končí pouze v moci Kamenára a následuje asi poslední odkop od jeho branky v této části hry.
45+2'
Ovšem Petr Jiráček nedovoleně zastavil hostujícího hráče a Zlín ztrácí míč. U něho tak budou zase hráči Mladé Boleslavi.
45+2'
Na obou stranách byly k vidění nějaké nepřesnosti, nyní už ale mají balón ve své moci domácí hráči a míří zpět do útočné akce na polovinu Mladé Boleslavi.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se budou nastavovat ještě tři minuty navíc.
45'
Další pokus domácích končí na Kamenárovi a ten tak odkopne balón až před domácí branku. Hosté tak mohou v závěru prvního poločasu ještě zaútočit.
44'
Ale ani tentokráte to nedopadlo dobře a balón se dostal zpět na kopačky hráčů Mladé Boleslavi, kteří míří na opačný konec hřiště.
44'
Ne, Zoran Gajič se sice dostával do zakončení, ovšem opět míč hosté srazili za zadní čáru. Domácí tak čeká další standardní situace v podobě rohového kopu.
43'
Adnan Džafić nyní rozehraje volný přímý kop z pravé strany. Dokáží domácí srovnat?
42'
Na polovině Boleslavi se domácí znovu dostali do dobré kombinace, ovšem obrana hostů dokázala míč odhlavičkovat do bezpečí.
41'
Zajímavý centr přiletěl k Hnaníčkovi, jenže to bylo vše. Nakonec se balón dostal až ke Kamenárovi a ten tak balón odkopne do bezpečí.
40'
Džafić nyní dostal dobrou přihrávku od svého spoluhráče, ale znovu jeho zakončení chybělo více přesnosti. Míč tak byl sražen do zámezí a je tu autové vhazování pro domácí celek.
39'
Žlutou kartu dostává Adnan Džafić (FC Fastav Zlín).
39'
Nyní se k zemi skácel hostující Jaroslav Diviš, jenž byl nečistě sražen Džafićem a sudí už vytahuje žlutou kartu.
38'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lukáš Železník, přichází Tomáš Poznar.
36'
Lukáš Železník je znovu na hřišti v nefotbalové pozici a znovu to s ním nevypadá vůbec dobře. Zřejmě jeho předchozí zranění není v pořádku. Zlínský útočník tak bude muset nedobrovolně vystřídat. Na hrací ploše se už objevila nosítka. Nakonec ale nebyla potřeba, zlínský hráč odchází s rukami v dlaních ze hřiště sám za pomoci lékařů.
35'
Z pravé strany letěl centr do vápna domácích, ale ten skončil jen za zadní čárou. Bude z toho jen odkop od zlínské branky.
34'
Ibrahim Benjamin Traoré se napřáhl ke střele kousek od velkého vápna a celou akci pak jistila pozorná hostující obrana. Následuje odkop od branky Kamenára.
33'
A nyní je už zase zpátky ve hře a pokračuje dále.
32'
Společně s lékaři odchází Železník za postranní čáru, kde bude pokračovat jeho ošetření. Doufejme, že bude zlínský hráč v pořádku.
31'
Unikající Lukáš Železník byl sice v ofsajdové pasti, ale došlo ke kontaktu se soupeřem a zlínský útočník pak s bolestivou grimasou skončil na trávníků. Nyní probíhá jeho ošetření.
30'
Na druhé straně se dostal k odraženému míči Nikolaj Komličenko, ale také on příliš branku Zlína neohrozil. Boleslavští však udrželi míč a opět se tlačí před zlínskou branku.
28'
Adnan Džafić se opět dostával do zajímavé šance, těsně před brankou hostů ale nedokázal přesněji zakončit a Kamenár tak nemusel vůbec zasahovat.
27'
Nakonec se k balónu Zlínští vrátili a vybojovali volný přímý kop. Nicméně po jeho zahrání se opět ohrožení boleslavské branky nekonalo a Kamenár tak pošle spoluhráče do útoku.
26'
Lukáš Železník střílel na branku hostů, míč byl sražen a dostal se do rukou Ľuboše Kamenára, jenž tak opět bude odkopávat od své branky.
25'
Znovu domácí zvýšili své obrátky a dostali se do další akce před boleslavskou brankou, do vážnějšího zakončení se ale nedostali.
23'
Železník hlavičkoval, míč poslal pouze do náruče Kamenára
23'
Jaroslav Diviš ostřel zajel do jednoho z hráčů domácích a vyfasoval za to žlutou kartu.
23'
Domácí měli po faulu jednoho ze Zlínských ponechanou výhodu a do velké šance před Kamenárem se dostal Lukáš Železník. Jeho hlavičkový pokus ale skončil jen na brankáři Kamenárovi!
22'
Domácí ženou zlínské hráče do další akce. Nyní se do ní dostal Lukáš Železník, jenž ovšem nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče. Následuje tak odkop od branky Kamenára.
20'
Domácí zakombinovali před hostující brankou, ale obrana Mladé Boleslavi byla znovu pozorná a nedovolila domácím dostat se blíže brance Kamenára.
19'
Džafić se hnal před hostující branku, dostal se do kontaktu s Fabiánem a jelikož to bylo v pokutovém území, domníval se, že by se měla pískat penalta. Hlavní sudí ovšem naznačuje, že šlo naopak o útočný faul. K míči se tak dostanou znovu hosté.
18'
Adnan Džafić byl dalším zlínským hráčem, jenž se dostal do náznaku šance, zase z toho ale nezapršelo. Nicméně domácí udrželi míč a stále se drží na polovině Mladé Boleslavi.
17'
Po další střele domácích se ozval tleskot příznivců Zlína. Domácí totiž opět ohrozili branku hostů, kýžené ovoce v podobě vyrovnání to ovšem nepřineslo.
16'
Po něm ale balón pouze prosvištěl kolem domácí branky a skončil až u rohového praporku. Další odkop tak bude mít k dispozici Stanislav Dostál.
15'
Tiémoko Konaté byl faulován kousek u pokutového území a hosté budou zahrávat nebezpečný volný přímý kop.
14'
Mladoboleslavští zahrávali na druhé straně volný přímý kop, bylo to ale z velké dálky a branku zlínského celku tak vůbec neohrozili.
13'
Beauguel měl na hlavě vyrovnání! Z ideální pozice mířil vedle brány
13'
V hledišti to nyní pořádně zahučelo. Do akce se totiž vydal Jean-David Beauguel, jenž zblízka nedokázal prostřelit Kamenára! To byla dosud největší šance ze strany žlutomodrých.
13'
Nic z toho ovšem nebylo a tentokráte odkopne míč od své branky Stanislav Dostál. Jeho spoluhráči se tak chystají do další útočné akce na polovině Mladé Boleslavi.
12'
Poté Středočeši vybojovali rohový kop a mohou tak opět ohrozit domácí branku z této standardní situace.
11'
Hlušší pasáž hry nyní přerušil faul na hostujícího hráče a Boleslav tak zůstane u balónu.
10'
Kamenár si rovná míč u vlastní branky a provede tak odkop od ní. Pošle zároveň své spoluhráče do další útočné akce.
8'
Domácí se okamžitě snažili o střelu na druhé straně, ale jejich akci jistila pozorná mladoboleslavská obrana. Míč skončil za zadní čárou a následuje rohový kop pro domácí celek.
7'
Rána kapitána! Matějovský otevřel střelou k tyči skóre, 0:1
7'
Hosté otevírají účet dnešního utkání. Po pěkné akci se kousek před velkým vápnem napřáhl ke střele MAREK MATĚJOVSKÝ a poslal míč k levé tyči z pohledu domácího brankáře Dostála – 0:1. Domácí tak budou muset velmi brzy dohánět své manko.
7'
A Stanislav Dostál musel jistit další útok hostů, když na něho mířil osamocený Marek Matějovský. Nakonec byl u míče dříve a znovu ho tak poslal mezi své zlínské spoluhráče.
6'
Z této standardní situace nezapršelo, balón si tak v poklidu sebral brankář Zlína Stanislav Dostál a zanedlouho ho odkopne od vlastní branky.
5'
Nic z toho nebylo a na druhé straně byl k zemi sražen unikající Nikolaj Komličenko Traorém a následuje tak volný přímý kop pro hosty.
4'
Zlínští stále drží míč pod kontrolou a nyní z hloubi vlastní poloviny zakládají další akci. S míčem tak míří znovu před branku hostů, kterou hájí Ľuboš Kamenár.
4'
Po levé straně se snažil uvolnit nabíhajícího spoluhráče Lukáš Bartošák, jeho úmysl byl ale zmařen pozorným obranným zákrokem hostů.
3'
Jean-David Beauguel se pokusil ohrozit branku Boleslavi, ovšem ani jemu se to nepovedlo. V úvodu utkání tak byly k vidění už náznaky šancí, konta brankářů jsou ale zatím čistá.
2'
Už jsou u míče Zlínští a vydali se na opačnou stranu. Vybojovali autové vhazování a v útoku se tak dokázali udržet.
1'
Přikryl v obrovské příležitosti! Gól by kvůli ofsajdu ale stejně neplatil
1'
Nyní se do velké příležitosti dostal Tomáš Přikryl, ale zblízka na domácího brankáře nevyzrál. Navíc byla akce ofsajdová, takže kdyby padl gól, nemohl by stejně platit.
1'
Konaté se po levé straně dostával do šance, nakonec z toho ale nic nebylo.
1'
O výkop se postarali hráči Mladé Boleslavi a hned se také vydávají do prvního útoku tohoto zápasu. S míčem jsou už na polovině Zlína.
1'
Hráči obou celků jsou už na hrací ploše a utkání tak za malou chvilku bude moci začít.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Matejov, Gajič, P. Buchta, Bartošák – Železník (C), Traoré, Hnaníček, Jiráček, Džafić – Beauguel.
Náhradníci: Šiška – Kopečný, Holík, Bačo, Hronek, Podio, Poznar.

FK Mladá Boleslav: Kamenár – Pauschek, Takács, Král, Fabián – Matějovský (C), Hůlka – Jaroslav Diviš, Přikryl, Konaté – Komličenko.
Náhradníci: Šeda – Ladra, Kateřiňák, Hubínek, Mareš, Chaluš, Křapka.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Pochylý.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

V loňském ročníku se oba celky utkaly dvakrát. Nejprve zvítězila Mladá Boleslav ve Zlíně 5:1. Zlínští ale v odvetě porážku Mladoboleslavským vrátili a zvítězili tam těsně 1:0.
FK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští skončili v uplynulém ročníku těsně před Zlínem. Byli tedy devátí a unikla jim pohárová Evropa. Letos by to chtěli napravit a pokusí se zabojovat o vrchní příčky v tabulce. Také oni sehráli v přípravě šest utkání. Pětkrát dokázali zvítězit a jednou remizovali. Takže i hosté se v přátelských utkáních prezentovali velmi dobře. Dnes je čeká cesta do Zlína, kde by chtěli získat nejlépe všechny tři body. Uvidíme, co nám dnešní duel nabídne a zda se jeden z týmů bude radovat z prvních tří bodů, nebo jestli se oba celky rozejdou smírně. To nám samozřejmě napoví až samotné utkání, které si nenechte ujít.

FC Fastav Zlín

Zlínský celek se v posledním ročníku nejvyšší tuzemské soutěže umístil na desátém místě v tabulce a bez větších problémů tak uhájil další prvoligový ročník. Stejně tak, nebo dokonce i lépe, by si domácí fotbalisté chtěli počínat i další sezóně. Ta nově nese název FORTUNA:LIGA a domácí příznivci by si přáli, aby první zápas hráči Fastavu zvládli a získali nějaký ten bod. Co se týče přípravy, Zlín odehrál celkem šest duelů. Dvakrát dokázal zvítězit a čtyřikrát se zrodila remíza. Ani jednou tedy neprohrál. S přípravou tak mohli být ve Zlíně spokojeni.

Zlín – Zlaté Moravce 3:0
Hezké pozdní sobotní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. V pátek odstartoval nový ročník FORTUNA:LIGY a dnes jsou na řadě další zápasy. My budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy FC Fastav Zlín a FK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.