FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Sparta - 27. října 2018   17:00

Zlín
84' Beauguel (Lu. Holík)
1:0
(0:0)

S. Dostál – Bačo, Hnaníček, Gajič – Matejov, Podio, Li. Holík (81. Lu. Holík), Jiráček (C), Bartošák – Beauguel, Jakubov (46. Vyhnal, 90+3. Hronek).
Šiška – Železník, J. Balić, Vyhnal, Lu. Holík, Hronek, Masař.
Proske – Kotík, Caletka
Stadion Letná, Zlín
5147 diváků
Nita – Chipciu, Radaković, Štetina, Costa – Mebrahtu, M. Frýdek, Stanciu, Civić (80. Vatajelu) – Josef Šural (C) (67. Sáček), Pulkrab (60. Tetteh).
Heča – Kaya, Vatajelu, V. Vukadinović, Plavšić, Sáček, Tetteh.

SESTŘIH: Zlín - Sparta 1:0. Rozhodl Beauguel, Letenští prohráli potřetí v řadě

A je konec! I když byla Sparta v prvním poločase aktivnějším týmem, ve druhém poločase podala zcela tristní výkon a po zásluze prohrála. Zlín stupňoval svůj tlak, který vygradoval v 85. minutě gólem Jeana-Davida Beauguela, který potvrdil svou výbornou střeleckou formu. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a příště zase na počtenou.
90+4'
90+4'
Právě probíhá poslední minuta nastavení. Petr Hronek se řítil do obrovské šance, na poslední chvíli mu ale skočil pod nohy sparťanský obránce a odvrátil situaci na roh.
90+3'
A je tady poslední, ryze taktické zlínské střídání. Pavla Vyhnala střídá Petr Hronek.
90+3'
Bartošák nyní zahrál skvěle takticky. Míč poslal do zámezí o záda protihráče, domácí tedy budou vhazovat.
90+2'
Dostál nejprve výkopem dostal míč do hry, v útoku takticky a asi i úmyslně fauloval Beauguel.
90+1'
Sudí Proske přidává k zápasu čtyři minuty.
90'
Po rohu se dostal ke střele Vatajelu, jeho pokus ale mířil vysoko nad.
90'
Zlínská obrana odolala, dál ale bude pod obrovským tlakem. Sparta bude zahrávat roh.
89'
Sparta nyní zahrávala rohový kop, ze kterého domácím nezahrozila. Nyní následuje druhý pokus a to ze standardní situace z levé strany.
88'
Zlínský Beauguel hraje velký zápas. Bojuje na krev, což nyní pocítil na vlastní kůži Vatajelu. Sudí Proske i k nelibě zlínských fanoušků píská faul.
87'
Po faulu jednoho sparťanského hráče vrátí míč do hry zlínský Dostál.
86'
Do konce zápasu zbývají čtyři minuty a ty se asi odehrajou převážně na obranné polovině Zlína. Sparta se už tam usídlila.
84'
Beauguel udeřil! Ševci po jeho hlavičce vedou 1:0
84'
Zlín právě vstřelil branku!
A skvělá hra Zlína přece jenom přináší ovoce! Róbert Matejov ocentroval míč do vápna, kde míč propadl až na zadní tyč k JEANU-DAVIDU BEAUGUELOVI, který nekopromisně propálil bezmocného Nitu – 1:0!
83'
Dnešní utkání sleduje na zlínské Letné 5147 diváků.
82'
Velký závar před bránou Letenských, Podiův nadějný pokus byl sražen
82'
Zlín pokračuje v tlaku. Nyní bude zahrávat rohový kop.
81'
A máme tady také střídání dvou Holíků, když mladšího Libora nahrazuje Lukáš. A stadion vyprovází Libora Holíka hlasitým potleskem, jelikož dnes odehrál skvělý zápas.
80'
Poslední střídání na straně Sparty. Dnes velmi dobře hrajícího Civiće nahrazuje Vatajelu.
79'
Na druhé straně si chtěl vymodlit faul Tetteh, sudí Proske ale vše dobře viděl a ukázal mu: "Vstávej!".
78'
Podiův povedený halfvolej skončil těsně vedle
78'
Zlín je nyní ve varu a pořádně zatápí Spartě. Po odraženém míči se pokoušel o střelu z hranice velého vápna Podio, jen těsně ale minul branku.
77'
Gajič si ani neuvědomil, že byl v tutovce
77'
A z této standardky Zlín zahrozil! Podio vyslal milimetrový pas za obranu, kde se ocitl zlínský stoper Gajič. Ten byl ale očividně zaskočený z této šance a míč mu nesednul.
76'
Civić nyní nedovoleně zastavil Holíka a Zlín bude zahrávat standardní situaci.
75'
Zlín je velmi nebezpečný z protiútoků, tak jako za starých časů a trenéra Páníka. Bartošák se rozhlídnul a z levé strany viděl nabíhajícího Beauguela. Tomu také adresoval svou přihrávku, na kterou Beauguel jen těsně nedosáhnul.
74'
Matejov nyní tvrdě, ale čistě zajel do Civiće a zbavil ho tak šance běžět do útoku.
73'
Vyhnal nejprve prodloužil míč na Holíka, který se pohlednou kličkou zbavil obránce a vystřelil. Jeho pokus ale mířil vysoko nad.
71'
Costa si nyní pohrál s nervy sparťanských příznivců. Jako poslední hráč riskantně zakličkoval. Vše ale pro něj dopadlo dobře, jelikož dotírající protihráč Holík mu tuto kličku snědl i s navijákem.
70'
Beauguel vystřihl nůžky, ale střílel vysoko nad
70'
Jean-David Beauguel se fotbalem zkrátka baví. Nyní vystřihnul velmi hezké nůžky, kterými jen těsně přestřelil branku.
69'
Matejov zahrál na jistotu dozadu na Ondřeje Bača, který ale zbrkle odkopnul míč na zámezí. Hosté se tak vrací k míči.
67'
Sparta podruhé střídá. Dnes nepříliš výrazného Šurala střídá Michal Sáček.
67'
Ihned po rohu se dral do brejku Bartošák, kterého poslal k zemi Stanciu a zcela oprávněně vidí žlutou kartu.
66'
Šural pálil z otočky z první, ale rána byla zase sražena
66'
Šural se teď ocitnul v nadějné střelecké pozici, na poslední chvíli mu ale do střely skočil Matejov. Sparta bude zahrávat rohový kop.
65'
Sparta se po delší době opět usazuje na útočné polovině.
64'
Podio se s ničím nepáral a z velké dálky zkusil vystřelit na branku. I když jeho pokus nebyl přesný, vysloužil si potlesk domácího publika.
63'
A právě Tetteh se hned řítil do první akce, zastavil ho ale praporek asistenta rozhodčího.
61'
A právě Tetteh si bude muset dávat velký pozor. V případě, že by dostal žlutou kartu, nuceně vynechá pražské derby, které se hraje za týden.
60'
K prvnímu střídání sahá i Zdeněk Ščasný. Pulkraba nahrazuje Benjamin Tetteh.
60'
Žlutou kartu dostává Pablo Joaquin Podio (FC Fastav Zlín).
60'
Gajič měl nyní šanci vybíhnout přihrávkou jednoho z nabíhajících spoluhráčů, místo toho odevzdal míč Martinu Frýdkovi.
58'
Zlín zahrával standardní situaci, krátce po jejím rozehrání ale hned skončila. Sudí Proske viděl nedovolený zákrok jednoho ze zlínských hráčů.
57'
Beauguel v posledních minutách není k zastavení. A sám to nyní pocítil Stanciu, který Beauguela musel faulovat.
56'
Z dálky zkoušel střílet Stanciu, Dostál ale míč jistě chytil.
56'
Frýdek nyní obral tělem o míč Beauguela, kterému se hodně nelíbí, že pomezní sudí neodmával faul. Následně mu to dal svými hlasivky dost dobře pocítit.
55'
Hnaníček nyní dvakrát velmi jistě odehrál míč z nebezpečné obranné zóny.
54'
Skvělá kombinace mezi trojicí Matějov – Holík – Jiráček zajistila Zlínu vhazování poblíž rohového praporku.
53'
Útočná akce Zlína je předčasně ukončena kvůli faulu Zorana Gajiče.
51'
Nyní jsme mohli vidět několik ostrých soubojů. Nejprve Costa čistě k zemi poslal Holíka, následně si svým zákrokem zasloužil respekt Frýdek.
50'
Velká šance hostů. Šuralova rána zblokována, Chipciova končí vedle
50'
Velmi nadějná akce Sparty! Šural z pravé strany proniknul do vápna, kličkou si povodil obránce, jeho střela ale trefila pouze bránícího Podia. Následně zkoušel střílet Chipciu a jen těsně netrefil tři tyče.
49'
Matejov se snažil centrovat na Jiráčka, jeho centr ale nebyl vůbec přesný.
48'
Civić si nyní dvakrát vyměnil míč s Golgolem, pro Zlín ale z toho nevyplynulo žádné nebezpečí.
47'
Sparťanská obrana drží míč na kopačkách a přihrává si jej mezi sebou.
46'
Trenér Bílek si nachystal první změnu. Alexandra Jakubova vystřídal Pavel Vyhnal.
46'
V prvním poločase sice nepadl gól, diváci na zlínské Letné ale mohli vidět nespočet šancí. Největší šanci Sparty si připsal Pulkrab, který mohl po přesném pasu za obranu od Frýdka přelobovat Dostála. Na druhé straně měl asi největší šanci Libor Holík, který po přihrávce od Jiráčka prověřil střelou Nitu. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45'
45'
A v poslední minutě prvního poločasu jsme svědky první žluté karty. Tu dostává Chipciu za nevybíravý skluz na Lukáše Bartošáka.
44'
Martin Frýdek se jen velmi těžce zvedá ze země a bude muset jako ošetřovaný odejít za postranní čáru.
43'
Sudí Proske nyní píská zákrok na Frýdka ku velké nelibosti zlínských fanoušků.
42'
A znova Holík. Nyní zkoušel střílet ze třiceti metrů, jeho pokus mířil vysoko nad.
41'
Podio se nyní skvěle uvolnil a předal míč Holíkovi, který opět zkoušel střílet. Jeho pokus ale zblokovala obrana Sparty.
40'
A šanci měla i Sparta, když Šural procpal přes obránce míč na Golgola, který jen těsně přestřelil zlínskou branku.
39'
Mebrahtu v nenápadné, ale o to nebezpečnější šanci pálil těsně nad
39'
Jiráček nyní skvěle našel přihrávkou na nabíhajícího Holíka, který byl v pokutovém území čistě odstaven od míče.
38'
Mohli Ševci kopat penaltu? Chipciu byl v souboji s Holíkem, ten přihrál pád
38'
Mebrahtu hlavičkoval jen doprostřed
38'
Civić je dnes na levé straně velmi aktivní. Levačkou našel přesně hlavu Golgola, který prověřil pozornost Dostála.
37'
Po delší době Sparta opět drží ševce pod zámkem v pokutovém území a kombinuje s míčem.
36'
Po přihrávce Bartošáka zkoušel střílet Libor Holík, jeho pokus však nebyl přesný.
35'
Chipciu našel centrem hlavu Golgola, který poslal pozdrav zlínskému brankáři Dostálovi.
34'
Civić z velkého úhlu zkoušel střílet na branku a pořádně protáhnul Dostála, který předvedl skvělý zákrok.
33'
Beauguel poprvé v akci, lízl hlavou balon těsně vedle tyče
33'
A Zlín tuhle standardku sehrál velmi povedeně! Podio načechral míč na Hnaníčka, který z první hlavičkou prodlužoval do vápna. Zde si našel míč zlínský snajpr Beauguel, který jen těsně minul branku Sparty.
32'
Zbyněk Proske nyní nepískl několik hraničních zákroků, až Golgol musel faulovat Podia, aby se ozvala píšťalka. Zlín bude zahrávat standardní situaci, která si žádá centr do vápna.
30'
Zajímavá šance Sparty! Stanciu z pravé strany čechral míč na Golgola, který už mohl zakončovat do poloodkryté branky. Na poslední chvíli ale zlínský obránce ztečoval míč na roh.
29'
Bartošák měl nyní na zádech dotírajícího Pulkraba, i tak si ale přehodil míč na stranu a dokázal ho odkopnout do autu.
28'
Rumunská kombinace po ose Stanciu – Chipciu znamená autové vhazování poblíž rohového praporku.
27'
Obrovská šance Zlína! Jiráček skvělou přihrávkou našel nehlídaného Holíka, který měl ideální střeleckou pozici. Jeho pokus mířil mezi tři tyče, ale pouze do rukavic Nity, která míč vyrazil.
26'
Velká šance Libora Holíka! Jeho ránu ale kryl Nita
26'
Po delší době se tak k míči vrací Zlín.
25'
Útočná kombinace Sparty je ukončena kvůli faulu loktem Stancia, který poslal k zemi Bartošáka.
24'
Jiráček měl nyní na středu hřiště několik variant jak pokračovat v protiútoku. A zvolil asi tu nejhorší možnou – míč skončil v zámezí a Sparta tak bude pokračovat v tlaku.
22'
Centr do vápna skvěle odhlavičkoval Jakubov a ševci se tak mohli ihned vydat do brejku. I když to zpočátku vypadalo nadějně, následně se míč opět vrátil hostům.
22'
Sparta rozehraje první rohový kop.
21'
Josef Šural zkoušel střílet zpoza bloku dvou bránících zlínský hráčů. Ti míč zblokovali.
20'
V posledních minutách se obraz hry ustálil – Sparta drží míč a zcela určuje tempo hry.
19'
Hned potom zkoušel střílet Nicolae Stanciu a jeho pokus jen těsně minul branku Dostála.
18'
Stanciu se pořádně opřel do balonu, jedovatá střela skončila mimo
18'
Eldar Civić čechral do pokutového vápna centr, který hlavou odehrál domácí stoper Hnaníček.
17'
Sparta nyní drží míč na kopačkách a kombinuje na útočné polovině.
15'
Na tribuně Východ se nyní prezentuje skvělá choreografie zlínských fanoušků, která připomíná výročí 100 let Českosloveské republiky.
13'
Pulkrab se hnal za míčem, ale dřív u něj byl Dostál
13'
Frýdek nyní vyslal skvělý pas za obranu, na který si nabíhal Matěj Pulkrab. O setinu vteřiny byl u míče rychleji Dostál, který míč vyrazil.
12'
Golgol nyní zkoušel střílet z velkého úhlu. S jeho pokusem neměl Dostál sebemenší problémy.
11'
Pěkný moment na straně Zlína. Jiráček s Beauguelem si dvakrát vyměnili míč. Francouzský útočník následně pádil do útoku, kde vybojoval autové vhazování poblíž rohového praporku.
10'
Libor Holík se nyní pokusil o střelu z velké dálky, jeho pokus mu ale vůbec nevyšel a odevzdal jen tak míč soupeři.
9'
Dostál rozehrával míč od své branky a na jeho centr naskakoval Jakubov. Fauloval při tom ale Radakoviće, tudíž se míč vrací hostům.
8'
Matejov poslal míč do pokutového území na hlavu Jakubova. Před ním odehrál míč pozorný obránce Sparty. Následně se Zlín ještě minutu držel v tlaku.
7'
Libor Holík vybojoval autové vhazování na útočné polovině a Zlín tak může pokračovat v útoku.
5'
Zlín se poprvé v zápase usadil na útočné polovině.
4'
První zajímavá příležitost Sparty. Golgol vyslal míčem za obranu Šurala, který přihrávkou do pokutového území hledal Pulkraba. Míč skončil v rukavicích Stanislava Dostála.
3'
Nicolae Stanciu fauloval u postranní čáry Podia a domácí se tak dostávají k míči.
2'
Zoran Gajič hledal centrem dopředu hlavu Alexandra Jakubova. Ten se míče hlavou dotknul, tím ale pouze odevzdal míč soupeři.
1'
Úvodní výkop provedli hosté z Prahy a ihned zakládají první útok.
1'

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Bačo, Hnaníček, Gajič – Matejov, Podio, Li. Holík, Jiráček (C), Bartošák – Beauguel, Jakubov.
Náhradníci: Šiška – Železník, J. Balić, Vyhnal, Lu. Holík, Hronek, Masař.

AC Sparta Praha: Nita – Chipciu, Radaković, Štetina, Costa – Mebrahtu, M. Frýdek, Stanciu, Civić – Josef Šural (C), Pulkrab.
Náhradníci: Heča – Kaya, Vatajelu, V. Vukadinović, Plavšić, Sáček, Tetteh.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Caletka.
Ve 13. kole Fortuna:ligy přivítá FC Fastav Zlín na svém hřišti celek AC Sparta Praha. Utkání se hraje v sobotu od 17:00.

FC FASTAV ZLÍN, 6. místo – 21 bodů

Během letní přestávky přišla ve Zlíně změna na pozici hlavního trenéra. Vlastimil Petržela skončil ve své funkci a nahradil ho bývalý reprezentační trenér Michal Bílek. A ten se uvedl ve Zlíně více než dobře. Po dvanácti odehraných kolech je totiž jeho mužstvo na šestém místě v tabulky. V posledním kole zajížděli Ševci na půdu Sigmy Olomouc. Zde se Zlín dostal do jednogólového vedení zásluhou Jeana-Davida Beauguela, který z přímého kopu nedal olomouckému brankáři sebemenší šanci. V 76. minutě však Olomouc vyrovnala zásluhou Jiřího Texla a zápas tak skončil remízou 1:1.

AC SPARTA PRAHA – 4. místo – 26 bodů

I když začal Spartu v této sezoně trénovat Pavel Hapal, ve své funkci příliš dlouho nevydržel. Po propadáku ve 3. předkole Evropské ligy proti slovinské Suboticy byl Hapal odvolán a v jeho pozici ho nahradil někdejší sportovní ředitel Zdeněk Ščasný. Pod jeho vedením se Sparta dlouho držela v popředí tabulky. Pak ale přišly prohry s Plzní a Olmoucí a vedoucí duo Slavie – Plzeň se najednou od letenského celku utrhlo. V pondělí porazila Sparta v dohrávce kola na domácím hřišti Mladou Boleslav poměrem 4:1. O dvě branky se zasloužil Tetteh, následně pak Pulkrab a Kanga z penalty.
Vzájemné duely: Po návratu Zlína do nejvyšší soutěže mají obě mužstva odehrané šest vzájemných zápasů. A bilance hovoří jasně pro pražskou Spartu, která ve třech zápasech dokázala vyhrát a ve třech zápasech se obě mužstva rozešli nerozhodně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.