FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Karviná - 14. března 2021   14:00

Bohemians
3' Schumacher (M. Dostál) • 88' Bartek (Hronek)
2:0
(1:0)

P. Le Giang – M. Dostál (C), Köstl, Bederka, Vondra – Hronek, Ljovin, Květ (89. Jindřišek), Schumacher (83. Keita) – Puškáč (68. Bartek), Necid (83. Vaníček).
Bačkovský – Jindřišek, Bartek, Keita, Krch, Vaníček, Kosek.
Proske – Kotík, Vaňkát
Ďolíček, Praha-Vršovice
Bolek – Jursa, Santos, Šindelář, Mazáň (59. Čmelík) – Mangabeira (59. Siňavskij), Smrž – Tavares (59. Haša), Herc, Bartošák – Papadopulos (C).
Ciupa – Kokovas, Haša, Čmelík, Mikuš, Janečka, Siňavskij.

SESTŘIH: Bohemians - Karviná 2:0. Trefili se Schumacher a Bartek

To už je z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a u ligového fotbalu zase někdy na počtenou!
Fotbalisté Bohemians dnes porazili Karvinou 2:0 a v tabulce FORTUNA:LIGY se posouvají na dvanácté místo před svého soupeře. Vítězství klokanů je naprosto zasloužené. Domácí se ujali vedení už ve 3. minutě, kdy Dostálův centr zužitkoval Till Schumacher a především po změně stran pak na hřišti jasně dominovali. Dlouho ale nemohli přidat uklidňující druhý zásah. Puškáč trefil tyč, zásah stejného hráče byl dodatečně odvolán pro ofsajd Necida, a další zajímavé příležitosti měli třeba Necid, Květ nebo Dostál. Definitivní uklidnění do zelenobílých řad tak vnesl až v 88. minutě střídající David Bartek, kterého vyzval ke skórování Hronek. Karviná za celý zápas nedokázala ani vystřelit na bránu soupeře.
90+3'
90+3'
Hronek si to tentokrát nekomplikoval, míč odkopl do zámezí.
90+2'
Hosté mohli potrestat ztrátu Hronka. Roman Haša následně nahrával do šestnáctky Michalovi Papadopulosovi, který ještě hledal pod sebou Christiána Herce. Tomu ale zabránil v zakončení Bederka.
90+1'
Rozhodčí nastaví tři minuty!
89'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Josef Jindřišek.
88'
Náskok Klokanů pojistil Bartek, 2:0
88'
Bohemians právě vstřelili branku!
Domácí se po množství šancí přeci jen dočkali pojistky! Balón dostal do šestnáctky Ibrahim Keita, který si ho dobře zpracoval a nahrál Petrovi Hronkovi. Ten ho rovněž dokázal udržet a posunul k DAVIDOVI BARTKOVI, jenž zblízka překonal bezmocného Bolka – 2:0.
87'
Martin Šindelář fauloval v hlavičkovém souboji na půlce hřiště domácího Vladislava Ljovina.
87'
Na druhé straně vracel odražený míč před domácí bránu Vasilij Siňavskij. U tyče stojící Papadopulos však hrát nemohl, byl v ofsajdu.
86'
Balón se odrazil na hranici šestnáctky k Vladislavovi Ljovinovi. Ten trefil jen protihráče.
85'
Připomněl se i druhý ze střídajících hráčů, Antonín Vaníček. Ten nabral rychlost ve středu hřiště, vyvezl míč k šestnáctce a nahrál doleva Romanovi Květovi. Ten se dostal do ostrého úhlu a balón tak mezi nohama vybíhajícího Bolka vracel do ohně. Tam byli obránci MFK.
84'
Vladislav Ljovin se dotkl míče rukou. Pískáno proti domácím.
83'
Hronek srazil míč k Ibrahimovi Keitovi, který se z pravé strany vřítil do šestnáctky soupeře. Tam ale prováhal ideální čas na střelu a celou akci pozastavil.
83'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Tomáš Necid, přichází Antonín Vaníček.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Till Schumacher, přichází Ibrahim Keita.
82'
Eduardo Santos se uvolnil ve středu hřiště a zkusil vypálit z velké dálky. Bránu netrefil
81'
Eduardo Santos na hranici domácí šestnáctky zastříhal nůžkami. Netrefil však to podstatné – míč.
80'
Na pravé straně útoku Bohemky spolupracovali Jiří Bederka a Petr Hronek. Prvně jmenovaný nakonec ztratil balón v pokutovém území.
79'
Hosté přeci jen přidávají na aktivitě. Centr Tomáše Jursy byl ale příliš krátký a nenadělal obraně klokanů problém.
78'
Jursův centr do pokutového území Bohemians. Tam ale fauloval opět Lukáš Čmelík.
77'
Schumachera fauloval při vyvážení míče Čmelík. Bohemka rozehrává z vlastní poloviny.
76'
Rohový kop Romana Květa dolétl do rukavic Petra Bolka.
75'
Domácí nadále drží míč na útočné polovině. Karviná zatím nepřipomíná tým, který prohrává a potřebuje útočit.
73'
Dostál z perfektní pozice minul bránu
73'
Další z mnoha šancí domácích! Necid si zpracoval míč zády k bráně v pokutovém území a poslal ho proti noze Martinovi Dostálovi. Ten z hranice pokutového území střílel těsně vedle pravé tyče z pohledu Bolka!
72'
Riskantní rozehrávka brankáře Bolka. Ten balón odehrál na obránce tak, že moc nescházelo a míč zachytil napadající Hronek.
70'
Schumacherův přímák zaplachtil těsně mimo
70'
Domácím prostě není přáno navýšit náskok! Till Schumacher zahrával přímý kop kousek za pokutovým územím. Jeho technická střela těsně minula vzdálenější tyč.
68'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází David Bartek.
67'
Gól neplatí! Tomáš Necid v šestnáctce bojoval s Tavaresem a získal míč pro Davida Puškáče. Ten našel prostor mezi bránícími hráči a jeho střela zapadla za záda nic nevidícího Bolka. Tomu však podle posouzení rozhodčího Proskeho stál ve výhledu i Necid a gól klokanů tak není uznán pro ofsajd!
66'
Domácí vstřelili gól, ale sudí Proske byl kolegou u videa zavolán k monitoru. V okamžiku gólové střely Puškáče totiž brankáři Bolkovi možná clonil Tomáš Necid, který v to době stál v ofsajdovém postavení...
64'
Střely na bránu – 7:0
63'
Papadopulos si pomohl při zpracování míče rukou. Míč pro Bohemians.
62'
Herc se snažil poslat míč rozběhnutému spoluhráči na levé křídlo. Přihrávku zablokoval Bederka.
61'
Standardní situaci Karviné zahrával Bartošák. Jeho centr domácí obrana odvrátila.
61'
Domácí jsou ve druhé půli zatím jasně lepší. Vytvořili si několik šancí, Puškáč dokonce trefil tyč.
59'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Róbert Mazáň, přichází Lukáš Čmelík.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Jean Mangabeira, přichází Vasilij Siňavskij.
59'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Rafael Tavares, přichází Roman Haša.
59'
Snahu hostí ukončil útočný faul Christiána Herce na Daniela Köstla, ke kterému došlo na hranici šestnáctky.
58'
Ránu Květa vyrazil Bolek
58'
Tentokrát se musel Petr Bolek blýsknout výborným zákrokem! Roman Květ střílel z hranice šestnáctky pod břevno. Bolek balón vytáhl na rohový kop!
57'
Tavares je v pořádku a tak se může zase hrát. Do dalšího zakončení se dostal Tomáš Necid. Tentokrát zkusil Bolka překvapit hned po převzetí míče, brankář Karviné si připsal snadný zákrok.
56'
Necidovu hlavičku zastavil na brankové čáře Bartošák
56'
Následně byla hra přerušena. Ošetřit potřebuje otřesený Rafael Tavares.
56'
Třetí šance Bohemky po změně stran! Po centru Tilla Schumachera z levé strany hlavičkoval Tomáš Necid asi mimo dosah brankáře Bolka. Za toho však před brankovou čarou zaskočil Lákáš Bartošák!
55'
Rafael Tavares dostával míč na hranici pokutového území. Při zpracování mu ale na hrbolatém terénu odskočil.
54'
Roman Květ to zkusil z dálky. Bránu ani zdaleka netrefil.
54'
Květ zahrával standardní situaci. Jeho nástřel obrana hostí odvrátila, Tavares pak odkopl míč na hlavní tribunu.
53'
Christián Herc ostře fauloval Romana Květa. Záložník Karviné dostal žlutou kartu.
51'
Osmělili se také hosté. Centr Bartošáka odvrátila obrana Bohemky k Tomášovi Jursovi, který míč z dálky napálil mimo Le Giangovu bránu.
50'
Klokani začali druhý poločas jednoznačně lépe. Mrzet je může jen to, že zatím nepojistili svůj náskok.
49'
Málem další tutovka domácích! David Puškáč uvolnil výbornou přihrávkou Romana Květa, který v situaci dvou na jednoho obránce chtěl nahrávat na vzdálenější tyč Tillovi Schumacherovi, jenž by asi už pohodlně doklepával do sítě. Puškáčovu nabídku však ve skluzu zablokoval Jursa!
47'
Puškáč napálil tyč!
47'
Domácí byli blízko navýšení náskoku! Martin Dostál poslal krásný míč za obranu na Davida Puškáče, který si ho dobře zpracoval a sám před Bolkem zakončoval do vzdálenější tyče! Odražený balón mohl vrátit do prázdné brány dobíhající Till Schumacher. Tomu však nevyšel krok a míč tak usměrnil mimo svatyni MFK!
46'
Ani jeden z trenérů zatím do sestav nesáhl.
46'
Po prvním poločase vedou Bohemians nad Karvinou 1:0. Domácí do zápasu výborně vstoupili a už ve 3. minutě zužitkoval Dostálův centr zakončením z malého vápna Till Schumacher. Domácí byli celkově o něco nebezpečnější. Velkou šanci na navýšení náskoku spálil Necid, který před bránou špatně trefil míč a nepřekonal tak brankáře Bolka. Na straně hostí stojí za zmínku jen příležitost Tavarese, k němuž balón nechtěně odehrál bránící Vondra. Ani hráči Karviné však střela nesedla.
45+1'
45'
Nadějně vypadající akce Karviné skončila u Smrže. Ten měl na pravém křídle volného Tavarese, kterému ale nedokázal dát přesnou přihrávku.
44'
Dlouhý aut Hronka. Hosté balón postupně vyhlavičkovali ze své šestnáctky.
44'
Martin Dostál získal na pravé straně aut na Bartošákovi.
43'
Německý hráč Bohemky tentokrát nastřelil bránícího Jursu. Aut pro domácí.
42'
Schumacher napadal rozehrávku Karviné. Hosté nakonec budou vhazovat.
41'
Eduardo Santos na půlce fauloval Necida, čímž přerušil rodící se akci domácích.
40'
Tavaresovi v lepší koncovce zabránil Vondra
40'
Náznak šance pro Karvinou! Domácí obránce Vondra v šestnáctce nechtěně sklepl míč k Rafaelovi Tavaresovi, jemuž se však střela nepovedla ideálně a právě přes bránícího Vondru ji nasměroval mimo bránu Bohemky.
39'
Nákop Santose směřoval až do šestnáctky klokanů. Tam si šel pro balón Le Giang, jehož fauloval nabíhající Bartošák.
38'
Teď je to taková přestřelovaná ve středu pole. Ani jednomu z týmů se nedaří podržet balón delší dobu.
37'
Hosté jsou nyní na balónu. Drží ho ale daleko od brány soupeře.
35'
Po standartce hlavičkoval Necid nepřesně
35'
Standardní situaci zahrál Květ, na jehož centr si naskočil Tomáš Necid. Ten se zatím zastřeluje, hlavičkoval nad.
34'
Eduardo Santos zastavil domácí akci faulem, za který vyfasoval žlutou kartu.
33'
Vojtěch Smrž poslal k zemi Schumachera, který před ním ukořistil míč. Domácí rozehrávají z vlastní poloviny.
32'
Roman Květ byl faulován Rafaelem Tavaresem a následně na protihráče slovně vystartoval. Sudí Proske vášně uklidnil žlutými kartami pro oba hráče.
31'
Za námi je půlhodina hry. Domácí jsou celkově o něco lepším týmem a vedou zaslouženě.
29'
Schumacher našel z levé strany Tomáše Necida. Ten si na hranici šestnáctky pokryl balón a vyslal na bránu přízemní střelu k bližší tyči, kterou pokryl Bolek. Přeci jen scházela razance na to, aby měl brankář Karviné větší starosti.
27'
Další možnost domácích! Roman Květ posílal z levé strany do pokutového území zpětnou přihrávku, která oslovila Davida Puškáče. Ten však balón levačkou špatně trefil a nasměroval ho úplně mimo brankové území.
26'
Po centru Puškáče neproměnil tutovku Necid
26'
Pěkná akce domácích, na jejímž konci byl kvalitní centr Davida Puškáče a zakončení Tomáše Necida. Ten však osamocen na hranici malého vápna netrefil balón ideálně a zazdil tak velkou šanci Bohemians!
25'
Domácí brankář Patrik Le Giang vyběhl až mimo svou šestnáctku a po dlouhém balónu hlavičkoval do autu.
25'
David Puškáč zezadu postrčil bránícího Šindeláře. Míč pro Karvinou.
24'
Vojtěch Smrž to přehnal s důrazem proti Romanovi Květovi. Utkání začalo být podle očekávání hodně soubojové.
23'
Smrž poslal míč doleva na Lukáše Bartošáka, s jehož centrem si domácí obrana poradila. Hosté ale ještě zůstávají v blízkosti šestnáctky svého soupeře.
22'
Puškáč protečoval dlouhý míč na Schumachera. Ten se na křídle nedokázal zbavit Jursy.
20'
Postavení mimo hru bylo máváno také na druhé straně.
19'
Necidovi slibnou příležitost zmařil ofsajd
19'
Till Schumacher prostrčil míč na Tomáše Necida, který utíkal sám na Bolka. Bránu minul, ale následně mu byl odmáván a odpískán ofsajd. Litovat tedy nemusí, gól by neplatil.
18'
Dostál si v pohodě pohlídal náběh Mazáně. Kope se od brány Bohemians.
18'
Michal Papadopulos byl ještě na obranné polovině Karviné faulován Bederkou.
17'
Předchozí dva vzájemné zápasy těchto soupeřů v Ďolíčku skončily bezgólovými remízami. Jisté tedy je, že do třetice se už tento výsledek opakovat nebude.
16'
Hronek byl faulován na půlce Mazáněm. Míč pro domácí klokany.
15'
Ofsajd Tomáše Necida. Rozehrává Karviná.
14'
Ano. Roman Květ centroval na vzdálenější tyč, kde hosté ubránili nabíhajícího Daniela Köstla.
14'
Faulován byl Roman Květ. Právě on asi rozehraje následnou standardní situaci...
13'
Dlouhý nákop hledal Tomáše Necida. Toho si pohlídal bránící Eduardo Santos.
12'
Pokud domácí vhazují poblíž šestnáctky soupeře, často využívají variantu dlouhého autu Petra Hronka. Ten hodil balón do šestnáctky, kde se hrací předmět dostal k Davidovi Puškáčovi. Jeho střelecký pokus byl zablokovaný.
11'
Míč za obranu dostával hostující Lukáš Bartošák, který ho ale jednak stihl až za brankovou čarou a navíc mu byl máván ofsajd.
9'
Také hosté to zkusili po křídle. Centr Róberta Mazáně byl odvrácen obranou.
8'
Martin Dostál je v úvodu utkání hodně aktivní. Po jeho dalším centru se míč odrazil k Davidovi Puškáčovi, jenž si ale proti přesile nenašel prostor k zakončení.
6'
Závar před bránou hostí po centru Dostála. Balón se snášel na Bolka, který byl při výskoku faulován. Karviná si tak může oddechnout.
4'
Květ vyzkoušel z dálky Bolka
4'
Domácí při chuti. Ze střední vzdálenosti vypálil Roman Květ a jeho skákavý pokus musel krotit Petr Bolek.
3'
Schumacher se prosadil zblízka, 1:0
3'
Klokani rychle otevírají skóre utkání! Centr Martina Dostála od pravé postranní čáry propadl do malého vápna, kde si míč po odskoku našel TILL SCHUMACHER, jenž využil nedůrazného bránění soupeře a levačkou balón ze vzduchu uklidil do vzdálenějšího horního růžku Bolkovy brány. Hostující gólman hlasitě okřikuje své obránce.
2'
Na pravé straně dostal míč rozběhnutý Tomáš Necid. S centrem domácího forwarda si pohlídala hostující obrana.
2'
Z levé strany zkoušel centrovat Lukáš Bartošák, který našel hlavu stopera Köstla. Další pokus Karvinských pak zastavil Dostál, jenž zablokoval centrovaný míč.
1'
Úvodní rozehrávku ze středového kruhu měli k dispozici hosté. Po jejich úvodním nákopu ale bude vhazovat Bohemka.
1'
Hosté v bílých dresech už nastupují na trávník. Za malou chvíli přiběhnou také fotbalisté Bohemians. Ti budou mít tradiční zelenobílé barvy.
Utkání se bude hrát na těžkém terénu, který je poznamenán zápasy v zimním počasí. V Ďolíčku navíc hrají hned dva týmy. Kromě Bohemky letos tento stánek využívají také Pardubice.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál (C), Köstl, Bederka, Vondra – Hronek, Ljovin, Květ, Schumacher – Puškáč, Necid.
Náhradníci: Bačkovský – Jindřišek, Bartek, Keita, Krch, Vaníček, Kosek.

MFK Karviná: Bolek – Jursa, Santos, Šindelář, Mazáň – Mangabeira, Smrž – Tavares, Herc, Bartošák – Papadopulos (C).
Náhradníci: Ciupa – Kokovas, Haša, Čmelík, Mikuš, Janečka, Siňavskij.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Vaňkát.
První vzájemné utkání v této sezóně se odehrálo v listopadu v Karviné. Ta tehdy zvítězila 2:1. Domácí vedli od 8. minuty po zásahu krajního beka Bartošáka, za klokany srovnal po hodině hry Hůlka. Utkání nakonec rozhodl sporný moment, kdy si hostující Necid nastřelil v pokutovém území vlastní ruku a sudí Julinek nařídil na pokyn kolegy u VARu proti Bohemce penaltu (komise toto rozhodnutí následně označila za chybné). Qose ji proměnil a zajistil tak MFK tři body.
Bohemians Praha 1905 (13. místo, 6 – 7 – 9, skóre 23:27, 25 bodů)
Bohemka nasbírala o jediný bodík méně než Karviná. Doma tedy bude chtít svého soupeře porazit a v tabulce přeskočit. Klokani ale neprožívají zrovna dobré období. V lize z posledních čtyř utkání uhráli tři remízy a k tomu si připsali porážku 1:3 na hřišti Plzně. Své fanoušky pak hodně naštvali středečním výkonem v domácím pohárovém duelu proti Olomouci, v němž Hanákům podlehli 0:2 a navíc na hřišti působili až odevzdaně. V posledních týdnech navíc vyšlo najevo, že po sezóně v klubu skončí Jan Vodháněl a Till Schumacher. Vodháněl prý nepřijal nabídku nové smlouvy s výrazně vylepšenými podmínkami. Německý levý bek zase vedení oznámil, že by po vypršení kontraktu rád odešel za novou výzvou.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Bohemians – Olomouc 0:0
Plzeň – Bohemians 3:1
Bohemians – Č. Budějovice 1:1
Zlín – Bohemians 0:0
Bohemians – Olomouc 0:2 (MOL Cup)
MFK Karviná (12. místo, 6 – 8 – 8, skóre 25:34, 26 bodů)
Fotbalisté Karviné se nacházejí jedenáct bodů od pásma sestupu. Jejich cílem určitě je tento odstup alespoň udržovat, aby mohli hrát v relativním klidu. Svěřenci kouče Juraje Jarábka čekají na další výhru už čtyři zápasy. Prohráli přestřelku na Spartě a také v Mladé Boleslavi. Doma uhráli alespoň remízy s Libercem a naposledy Brnem. V tomto duelu Karvinští rychle vedli po trefě Tavarese. Za hosty však po změně stran srovnal na konečných 1:1 Pernica. Mezi hlavní opory MFK patří zkušený útočník Michal Papadopulos, který je se šesti zásahy také nejlepším střelcem týmu.

Posledních 5 zápasů Karviné:
Karviná – Opava 3:1
Sparta – Karviná 4:3
Karviná – Liberec 1:1
Ml. Boleslav – Karviná 2:0
Karviná – Brno 1:1
Vítám tu všechny příznivce dobrého fotbalu! V neděli po obědě se odehraje utkání 23. kola FORTUNA:LIGY mezi Bohemians a Karvinou. Jde o souboj tabulkových sousedů. O místo a bodík lépe je na tom celek ze Slezska, jež se v tabulce nachází na dvanáctém místě. Pražané jsou tedy třináctí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.