FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Ml. Boleslav - 23. srpna 2020   18:30

Bohemians
13' Puškáč (Vaníček) • 31' Jindřišek  • 75' Bartek (Vaníček) • 82' M. Dostál (Vaníček)
4:0
(2:0)

P. Le Giang – Bartek, Köstl, Bederka, Schumacher (80. M. Dostál) – Jindřišek (C) – Hronek (80. Nečas), Vacek (87. Vondra), Vaníček (84. Novák) – Puškáč (84. Osmančík), Ljovin.
Bačkovský – M. Dostál, Novák, Nečas, Osmančík, Vondra, Pokorný.
Rejžek – Caletka, Horák (Hocek)
Ďolíček, Praha-Vršovice
Mikulec – Jakub Klíma (40. D. Ikaunieks), Mazuch (65. Douděra), Tatajev, Fulnek – Janošek, Túlio (40. Mašek) – Zahustel, Budínský (C), Jiří Klíma (72. Kulhánek) – Drchal (65. Gabriel).
Stejskal – Gabriel, D. Ikaunieks, Mašek, Kulhánek, Douděra, Křapka.
Mikulec

SESTŘIH: Bohemians - Mladá Boleslav 4:0. Klokani dominovali i v obměněné sestavě

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 1:7. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 5:16.
Utkání je minulostí. Klokani dnes svého soupeře naprosto jednoznačně přehráli ve všech směrech a zcela po zásluze vyhráli 4:0. Branky Pražanů zařídili David Puškáč, Josef Jindřišek, David Bartek a Martin Dostál..

Je za námi teprve první kolo české nejvyšší soutěže, ale není bez zajímavosti, že na čele tabulky jsou nyní všechny tři pražské celky. Hráči Bohemians se zařadili na druhé místo za první Slavii a třetí Spartu.
90'
Ikaunieks v závěru pálil mimo
90+3'
90+2'
Ještě jeden faul ve středu hřiště. Fanoušci děkují svému týmu za skvělý výkon potleskem vestoje.
90+1'
Zápas už se pouze dohrává. V tuto chvíli kombinují Mladoboleslavští na své vlastní půli.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Hostům dnes není souzeno. Po několika odrazech přistál míč na kopačce Ikauniekse, který se do balonu opřel z voleje a o kousek minul vzdálenější Le Giangovu tyč.
88'
Budínský na levé straně napálil míč do Bederky a pro svůj tým vybojoval roh.
87'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Jan Vondra.
86'
Středočeši chybovali při poklidné rozehrávce. Klokani uvedou míč do hry autovým vhazováním.
85'
V další střelecké příležitosti se z fotbalistů Mladé Boleslavi objevil Ikaunieks, také jeho rána byla zablokovaná.
84'
Zmar hostů podtrhl spálenou šancí Budínský
84'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Pavel Osmančík.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Vojtěch Novák.
83'
Hostům se nedaří nic. Když už se konečně dostali fotbalisté Mladé Boleslavi do veliké šance, tak ji spálili. Budínský pálil z ideální pozice ve vápně, ovšem vysoko přestřelil.
82'
Famózní kombinaci Klokanů zakončil hlavou Dostál, 4:0
82'
Bohemians právě vstřelili branku!
Klokani dnes hrají skvěle a nepolevují. Celý zápas velice aktivní Vaníček se ocitl s míčem na pravém křídle, odkud nacentroval na zadní tyč zcela přesně na MARTINA DOSTÁLA, jenž míč jednoduše uklidil hlavou za záda gólmana Mikulce.
80'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Jakub Nečas.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Till Schumacher, přichází Martin Dostál.
79'
Budínský mířil do připraveného Le Gianga
79'
Tentokrát vymysleli Středočeši dalekonosný přízemní pokus, jenž však vzdálenější tyčku Le Giangovy svatyně minul.
78'
Pohledná kombinace Mladé Boleslavi skončila u kapitána Budínského, který z hranice vápna zkusil střelu z první. Ta mířila jen doprostřed, a tak dokázal Le Giang nadvakrát ztlumit míč ve svých rukavicích.
76'
Vykřesat naději pro Středočechy mohl Janošek, k němuž se odrazil balon příhodně na penaltu. Jeho dělovku z první dokázal ve skluzu na poslední chvíli zablokovat pozorný Köstl.
75'
Po skvělém úprku Vaníčka zvýšil skóre Bartek, 3:0
75'
Naopak klokani potřetí v zápase slaví! Hronek na pravém křídle zasekl míč a pod sebou našel DAVIDA BARTKA, jehož rána s velice výraznou pomocí teče bránícího hráče skončila za zády gólmana hostí.
73'
Opět se hraje. Mladoboleslavští chvíli kombinovali kolem vápna hostů, nakonec se znovu uchýlili jen k centru, který znovu nic velkého nepřinesl.
72'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Jiří Kulhánek.
71'
Na trávníku zůstává ležet Jiří Klíma a hlavní sudí jasně signalizuje, že se bude muset střídat. Někteří fanoušci domácího týmu dávají na odiv svůj intelekt, když zraněnému hráči, který leží jen kousek pod tribunou, zcela bezostyšně nesportovně nadávají.
70'
Brankář klokanů výkopem našel přesně rozeběhnutého Vaníčka, ten zvládl míč zkrotit, proti přesile obránců ale nic velkého nevymyslel.
69'
Pro centr mířící do vápna Bohemians si došel s přehledem brankář Le Giang, jenž bude moci vykopávat.
68'
Janošek byl při rozehrávce okopáván ze všech stran, hlavní sudí nakonec zapískal a hosté budou rozehrávat zhruba na půli hřiště.
67'
Na přední tyči se ve shluku hráčů ve výskoku nejlépe zorientoval brankář Mikulec, který centrovaný míč vyboxováním poslal pryč ze své šestnáctky.
66'
Puškáč dostal pas na levé křídlo, pasem do vápna chtěl ještě hledat spoluhráče, ale jeho přihrávka byla sražena na roh.
65'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ondřej Mazuch, přichází David Douděra.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Šimon Gabriel.
65'
Ljovin zahrával další volný přímý kop svého týmu. Hosté se v poklidu ubránili a opět vyrazili do brejku. Ten zastavil navrátivší se Bartek.
64'
Balon přilétl do malého vápna, kde ho bezpečně odklidili hráči v oranžovém. Ti se ihned pokusili vyrazit do rychlé protiakce, ovšem proti byl brankář Le Giang, jenž včas vyběhl a odkopl míč.
63'
Roh pro Bohemians.
62'
Vackův obstřel zneškodnil Mikulec
62'
Míč se po několika odrazech dostal na hranici šestnáctky k Vackovi, jenž se rozhodl pro technický obstřel jako z populární videohry FIFA, ovšem tento pokus skončil v rukavicích pozorného Mikulce.
61'
Žlutou kartu dostává Dominik Mašek (FK Mladá Boleslav).
61'
Mašek ostře poslal k zemi Bartka a chystá se volný přímý kop domácího celku.
60'
Bartek se individuálně uvolnil na pravé straně a vysrtřelil. Šmudla z jeho kopačky mířila jen doprostřed brány a Mikulec si připsal jednoduchý zákrok, balon chytil, jak se říká, do teplých.
59'
Pro dlouhý nákop včas vyběhl Le Giang, jenž míč bezpečně lapil do svých rukavic. Hráči Mladé Boleslavi se snaží tvořit, v předfinální fázi se jim však nedaří.
58'
Jiří Klíma vyslel do šestnáctky soupeře z levého křídla hodně nebezpečný centr. Nikdo z hostů nakonec nenaskočil ideálně, aby míč usměrnil do brány.
57'
Vaníček zkoušel zaútočit individuálně. Podél lajny u hlavní tribuny se prosmýknout nedokázal a protože byl přidržen za dres, ozývá se pískot na adresu rozhodčího.
56'
Slibnou šanci Klokanů zastavil ofsajd
56'
Hronek se ocitl v šanci tváří v tvář brankáři Mladé Boleslavi. Nakonec se rozhodl pro pas pod sebe, hlavní sudí však akci ukončuje, píská totiž ofsajd.
55'
Žlutou kartu dostává Ondřej Mazuch (FK Mladá Boleslav).
55'
Hosté přišli o míč a při návratu Mazuch fauloval. Rozehrávat budou ve středu hřiště klokani.
53'
S míčem kombinují fotbalisté Mladé Boleslavi, zatím sledujeme jejich pasy na vlastní polovině.
52'
Bartek se dostal k centru z pravého křídla. Na něj nabíhalo hned několik hráčů v zelenobílých dresech, ovšem ani jeden se neprodral k zakončení.
51'
Na druhé straně vystřelil ze střední vzdálenosti Ljovin, jeho pokus skončil vysoko nad.
50'
Přetažený centr dolétl opět k Ikaunieksovi, ani jeho další pokus hlavou nepatřil k povedeným.
49'
Hosté vstoupili do druhé půle aktivněji oproti první části. Důsledkem je, že sledujeme zatím otevřenější partii, ani jeden z celků se zatím do větší šance nedostal.
48'
Na druhé straně jsme viděli zajímavou kombinaci náhradníků. Mašek přetaženým centrem přesně našel Maška, který hlavičkou mířil do protipohybu Le Gianga. Bránu však netrefil a tak nemusel jít gólman klokanů na zem.
47'
Puškáč z úhlu nastřelil Mikulce
47'
Tatajev hodně podcenil další dlouhý míč za obranu a trestat mohl Puškáč. Ten se prosmýkl k zakončení zprava z ostrého úhlu, brankáře Mikulce střelou z bezprostřední blízkosti přelstít nedokázal.
46'
Také hráči Mladé Boleslavi nic nevymýšleli a po rozehrávce přišel ihned dlouhý nákop. Ten se neujal, balon doskákal až za brankovou čáru.
46'
První poločas je minulostí. Domácí jsou lepší jednoduše ve všem a zaslouženě vedou 2:0. Nejprve se po chybě Marca Túlia trefil David Puškáč, na kterého z přísně nařízené a se štěstím proměněné penalty navázal Josef Jindřišek. Nechme se překvapit, s čím oba celky vyrukují do druhé půle, která začne zhruba v 19:30.
45+1'
45+1'
Puškáč se dostal k lehkému dloubáčku na levé straně a zkusil vypálit. Jeho pokus byl výrazně zpomalen a nakonec míč skončil bezpečně v rukavicích Mikulce.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Další míč přilétl do šestnáctky Mladé Boleslavi, i v tomto případě ve vzduchu kralovali hráči v oranžovém.
43'
Mazuch si poradil ve vápně s Hronkem, balon se odrazil k Bartkovi, jehož centr srazili hosté do autu.
42'
Mikulec dlouho váhal s rozehrávkou a nakonec měl štěstí, napálil totiž míč jen do Puškáče a balon se odrazil příhodně pro hostující celek.
41'
Hronek sice překonal Mikulce, gól však vinou ofsajdu neplatil
41'
Hronek dopravil míč do sítě, jeho radost byla však předčasná. Odmáván a odpískán byl ofsajd, který následně potvrdilo i video.
40'
Trenér Josef Weber se rozhodl zasáhnout do svých řad, výkon jeho svěřenců v posledních minutách působí vskutku těžce bezradně. Za Marca Túlia naskakuje Mašek a za Jakuba Klímu Ikaunieks.
40'
Už zase kombinují Pražané. Po faulu ve středu hřiště u míče zůstanou a budou moci pokračovat v obléhání.
39'
Po dlouhé době mohli fotbalisté v oranžovém také zaútočit, Drchal si řekl pohybem o míč za obranu, nedostal ani trochu přesný pas, balon doputoval do autu.
38'
Ljovin poslal míč od rohového praporku na přední tyč. Tam kralovali Středočeši, kteří odhlavičkovali balon z vlastní šestnáctky.
37'
Bederka vyslal úchvatnou střelu, Mikulec zachránil hosty
37'
Z rohu nic nebezpečného klokani nevymysleli, záhy ale přilétl dlouhý míč přesně pro Bederku, jenž vypálil z hranice vápna a Mikulec musel míč vytáhnout dobrým zákrokem kousek nad břevno.
36'
Bartek se probil do šestnáctky zprava a ihned adresoval pas pod sebe. Míč byl sražen tentokrát na rohový kop.
35'
Dlouhý balon směřoval na Puškáče, Tatajev dokázal balon hlavou odehrát do autu.
34'
Fotbalisté z Ďolíčku hrají vskutku dobře. Dlouho drží míč na svých kopačkách a zcela přesně kombinují. Mladoboleslavským nezbývá než čekat.
33'
Puškáč nakonec získal balon a z levého křídla zkoušel po zemi centrovat. Jeho pas byl sražen na aut.
32'
Pražané jsou na koni. Rozehrávají sice Mladoboleslavští, času ale nemají příliš, neboť zelenobílí velice aktivně napadají.
31'
Jindřišek se štěstím proměnil penaltu, 2:0
31'
K exekuci penalty se postavil JOSEF JINDŘIŠEK, který zacílil ze svého pohledu do pravého spodního rohu. Penalta nebyla ani zcela ideálně umístěná, ani extrémně prudká, Mikulec zvolil správně stranu a na zemi byl včas, přesto mu míč nakonec proklouzl mezi prsty do sítě a klokani mohou slavit druhý gól. Říká se, že brankáři mají rádi penalty, protože nemohou nic ztratit, v tomto případě lze ale konstatovat, že penalta rozhodně chytatelná byla.
30'
Klíma ve vápně povalil Puškáče, penalta pro domácí!
30'
Žlutou kartu dostává Jakub Klíma (FK Mladá Boleslav).
29'
Penalta pro domácí! Po centrovaném míči byl ve vápně povalen Puškáč a hlavní sudí jisté ukazuje na penaltový puntík.
28'
Marco Túlio podrazil Vaníčka. Klokani budou mít k dispozici volný přímý kop. Hronek žádal ještě žlutou kartu pro brazilského středopolaře, dočkal se ale jen domluvy od rozhodčího s vysvětlením, že o kartách si zvládne rozhodovat sám.
27'
Tentokrát se domácí v kombinaci vrátili až ke svému brankáři a s rozehrávkou tak začínají nanovo.
26'
Mladoboleslavští prchali do brejkové situace, kterou nakonec trochu zbrzdili. Janošek byl ve středu hřiště záhy obrán o míč na hraně faulu, hlavní sudí nezapískal a domácí oceňují obranný zákrok Vaníčka potleskem.
25'
Domácí nepolevují a nadále jsou iniciativnějším celkem. Sledujeme jejich kombinaci na polovině hostů.
24'
Jindřišek hezkým pasem našel Hronka, který byl od míče odstaven Janoškem jen za cenu faulu. Uvidíme volný přímý kop.
23'
Další centr do vápna Středočechů vyprodukoval Bartek. Balon z jeho kopačky doputoval rovněž jen k obráncům v oranžových dresech.
22'
Vacek byl faulován ve středu hřiště. Hráči Bohemians jsou v posledních minutách aktivnější a častěji drží míč na svých kopačkách.
21'
Vaníček znovu v akci, tentokrát pasem za obranu našel Hronka, kterému je odpískán ofsajd.
20'
Domácí sevřeli svého soka v jeho vápně a chvíli kolem šestnáctky trpělivě kombinovali. Vaníček se nakonec dostal k centru z levého křídla, který dokázali obránci Mladé Boleslavi odpravit do bezpečí.
19'
Na druhé straně hřiště se prodral po křídle Drchal. Příliš prostoru na přihrávku do vápna následně nedostal, a tak míč jen posunul pod sebe do malého vápna, kde byl nejrychleji na zemi Le Giang.
18'
Vaníček hledal Bartka pasem na pravé křídlo. Hosté tuto variantu správně přečetli a míč srazili do autu.
17'
Budínský si navedl míč na centr z levého křídla. Ten se mu ovšem ani trochu nepovedl. Balon skončil hodně daleko v zámezí.
16'
Klokani vyrazili do rychlého brejku. Vaníček dlouho váhal s přihrávkou, nakonec si vybral Hronka, jenž Mikulce zblízka nepropálil a navíc akci zastavuje pomezní sudí, který signalizuje ofsajd.
15'
Dělovku Túlia z dálky vytáhl Le Giang
15'
Rohový kop Mladé Boleslavi žádné zakončení nepřinesl. Fotbalisté Bohemians rozehrávají na vlastní půli.
14'
Marco Túlio mohl své zaváhání odčinit, proti jeho povedené dalekonosné ráně vytáhl stejně povedený zákrok Le Giang.
13'
Puškáč důraznou střelou nedal brankáři šanci, 1:0
13'
Klokani se ujímají vedení! Marco Túlio podcenil souboj na vlastní polovině a Vaníčkem byl vcelku lacino o balon obrán. Vaníček hledal DAVIDA PUŠKÁČE na levé straně. K němu balon i přes lehkou teč obránce doputoval a útočník domácích si ve veliké šanci počínal chladnokrevně, míč vší silou poslal nechytatelně za záda Mikulce.
12'
Další kombinace Středočechů už šanci nepřinesla. Jednomu z hráčů v oranžových dresech utekl míč na levém křídle do zámezí.
11'
Hosté se prokombinovali na levém křídle až ke střeleckému pokusu, který byl ale zablokován. Mladoboleslavští pokračují v tlaku.
10'
Žlutou kartu dostává Daniel Köstl (Bohemians Praha 1905).
9'
Klokani ztratili míč na pravém křídle a ve snaze získat ho zpět faulovali. Rozehrávat bude brankář Mikulec.
8'
Zelenobílí vybojovali rohový kop. Balon se zajímavě stáčel směrem k bráně, nikdo však nedokázal míč lehce líznout a mezi tři tyče ho usměrnit.
7'
Viděli jsme poměrně dost nepřesností na obou stranách. Kopanou ve středu hřiště ukončil rázným skluzem Mazuch, který navíc vybojoval balon pro svoje barvy.
6'
Fulnekovi se nevyvedlo zpracování balonu na levé straně. Smutnit nemusí, Bartek totiž odehrál míč jen do zámezí, hosté budou vhazovat.
5'
Mladoboleslavští jsou zatím aktivnějším celkem. Zpoza vápna se do míče opřel Budínský a jeho pokus prosvištěl kousek nad břevnem Le Giangovy svatyně.
4'
Ve středu hřiště držel míč proti přesile Puškáč, udržet ho nedokázal, pro svůj celek získal alespoň autové vhazování.
3'
Zhruba na penaltu doletěl centrovaný míč a nejvýše ze všech vyskočil Drchal, jehož hlavička skončila však hodně mimo.
2'
Mohutně povzbuzovaní domácí se zatím brání. Další dlouhý nákop odehrál hlavou z první pryč Köstl.
1'
Utkání rozehráli hosté. Dlouhý nákop dolétl k Bederkovi, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
1'

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Bartek, Köstl, Bederka, Schumacher – Jindřišek (C) – Hronek, Vacek, Vaníček – Puškáč, Ljovin.
Náhradníci: Bačkovský – M. Dostál, Novák, Nečas, Osmančík, Vondra, Pokorný.

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Jakub Klíma, Mazuch, Tatajev, Fulnek – Janošek, Túlio – Zahustel, Budínský (C), Jiří Klíma – Drchal.
Náhradníci: Stejskal – Gabriel, D. Ikaunieks, Mašek, Kulhánek, Douděra, Křapka.

Rozhodčí: Rejžek – Caletka, Horák (Hocek).
FK Mladá Boleslav
Také Mladoboleslavští se v přípravě střetli s týmy z druhé nejvyšší soutěže a v duelu s Třincem dokonce padli. Celkově si v létě hosté připsali dvě výhry, remízu a porážku.

V loňském roce se svěřencům kouče Webera vůbec nedařilo na hřištích soupeřů. Z 15 zápasů dokázali vyhrát totiž jen ve dvou případech. V zápasech s klokany se pokaždé radoval domácí tým.

Fanoušci i hráči z města automobilového průmyslu jistě mají v paměti poslední dvě vzájemná setkání obou dnešních soupeřů. Šlo totiž o duely v jarním play-off o Evropskou ligu. Z postupu se nakonec po výhře 3:0 a prohře 1:2 radovali právě Mladoboleslavští, kteří ale ve finále padli v Liberci. Jak se jim povede v Ďolíčku tentokrát?
Bohemians Praha 1905
Až do soboty visel nad utkáním otazník, zda se vůbec uskuteční. Klokani totiž oznámili hráče nakažené koronavirem. Poslední testy vyšly však zelenobílým negativně a díky tomu se tedy zápas odehraje v řádném termínu.

V Ďolíčku mohou přípravu hodnotit kladně. V sedmi duelech totiž svěřenci trenéra Klusáčka ani jednou nepoznali hořkost porážky a inkasovali jen dva góly. Na druhou stranu nutno podotknout, že hned čtyři přátelské duely sehrál tým Bohemians s celky z nižších soutěží.

Klokani jsou doma tradičně silným týmem. Svědčí o tom bilance posledních 11 domácích ligových zápasů – 9-0-2. Nechme se překvapit, jak zelenobílí vstoupí do aktuálního ročníku Fortuna ligy.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u utkání prvního kola české nejvyšší fotbalové soutěže, v němž se mezi sebou střetnou celky Bohemians Praha 1905 a FK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.