FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Pardubice - 5. prosince 2020   14:00

Bohemians
7' Necid (Pulkrab)
1:1
(1:0)
Pardubice
63' Huf  (Hlavatý)

Kouba – Köstl, Krch (C), Vondra – Hronek (82. Keita), Hůlka, Novák (56. Nečas), Květ (68. Jindřišek), Schumacher (82. F. Hašek) – Pulkrab (56. Vaníček), Necid.
Kořének – Jindřišek, Ljovin, Keita, Nečas, F. Hašek, Vaníček.
Hrubeš – Paták, Batík
Ďolíček, Praha-Vršovice
Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Tischler, Hlavatý (86. F. Čihák), Solil (90+1. Cadu), Pfeifer (46. Ewerton) – P. Černý (33. Huf).
Letáček – T. Čelůstka, F. Čihák, Petráň, Cadu, Huf, Ewerton.
Boháč

SESTŘIH: Bohemians - Pardubice 1:1. Body se dělily, Necid dal první gól po návratu

Zápas je u konce. Pardubice stejně jako minulý týden remizují 1:1. poté, co vyrovnával David Huf. Naopak Bohemians nedokázali napravit prohru z Českých Budějovic, nepomohl k tomu ani gól Tomáše Necida ze sedmá minuty zápasu.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 14:18.
90+2'
90+2'
Cadu si strčil míč kolem protihráče a byl faulován. Následuje asi poslední standardní situace zápasu.
90+1'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Tomáš Solil, přichází Cadu.
90'
Nastavují se dvě minuty.
90'
David Huf si připravil další střeleckou pozici, tentokrát zpoza pokutového území mířil do náruče brankáře Kouby.
90'
Antonín Vaníček se dostal ke střele. Po vysunutí na pravé straně obešel Surzyna vystřelil, domácí obránce se ale vrátil a zabránil vstřelení branky.
89'
Emil Tischler se skvěle dostal z obtížné situace u postranní čáry a přihrál Tomáši Solilovi. Ten to z dálky zkusil svou slabší levou nohu a podle toho to také dopadlo, míč skončil dobrých pár metrů nad brankou.
87'
Aktivní Huf měl další šanci na skórování, míč proletěl vedle tyče
87'
Další zakončení Davida Hufa. Ten se dostal k míči po přihrávce Emila Tischlera, jeho slabá technická střela ale skončila kousek vedle pravé tyče domácí svatyně.
87'
Odpískán ofsajd proti Tomáši Necidovi, Bohemians si tedy budou muset na své další útočné snažení počkat.
86'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Filip Čihák.
85'
Po akci, kterou vedl po levé straně Ibrahim Keita domácí přišli o míč. Na druhé straně tak šel do protiútoku David Huf, který nedokázal obejít posledního hráče.
82'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Ibrahim Keita.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Till Schumacher, přichází Filip Hašek.
81'
Dlouhý aut Petra Hronka do pokutového území odvrátil Jan Jeřábek jen za cenu rohového kopu, který kopl Antonín Vaníček jen do Michala Hlavatého.
80'
Deset minut před koncem řádné hrací doby Jan Jeřábek podkopl Jakuba Nečase a tak mají domácí k dispozici standardní situaci. Na střelu to ale ještě nebude.
79'
Sraženou střelu zpoza šestnáctky tečoval jeden z bránících hráčů, Boháč tak mohl zůstat klidný.
78'
Huf se nedostal k míči a při snaze získat ho fauloval Lukáše Hůlku.
76'
Rychlý protiútok Bohemians vedl Necid, který chtěl vysunout Hronka. Skvělým obranným skluzem ale zachránil situaci pro svůj tým Michal Surzyn.
74'
Petr Hronek (Bohemians Praha 1905) se neúspěšně snažil stáhnout k zemi Ewertona, i tak se ale k tomuto zákroku rozhodčí vrací a napomíná domácího hráče žlutou kartou.
73'
Daniel Köstl si nyní poradil jak s Ewertonem, tak s Emilem Tischlerem. Domácí tak mohou pokračovat v útočném snažení, které se v posledních minutách stupňuje.
70'
Závar před bránou hostů gólem neskončil!
70'
Tomáš Necid (Bohemians Praha 1905) při snaze dorazit míč do branky tvrdě fauloval brankáře Marka Boháče a dostává za to kartu žluté barvy.
70'
Bohemians se z ničeho nic mohly zpět do vedení! Po nenápadné akci z levé strany se objevil ve skvělé pozici Jakub Nečas, který nepochopitelně ještě hledal spoluhráče.
69'
Hlavatý se při snaze zpracovat míč fauloval a Bohemians se tak mohou dostat na útočnou polovinu.
68'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Josef Jindřišek.
67'
Ewerton se skvěle dostal přes Köstla a vyslal štiplavý přízemní centr do pokutového území, který odvrátil Jan Vondra.
66'
Další střelecký pokus Pardubic. Po přiklepnutí od Tischlera pálil z hranice pokutového území Ewerton, Marek Kouba si s přízemní střelou poradil.
63'
Huf přeci jen srovnal po přihrávce Hlavatého, 1:1
63'
Pardubice právě vstřelily branku!
Bohemians doplácí na neaktivitu ve druhém poločasu a dostávají vyrovnávací branku! Michal Hlavatý skvělou přihrávkou vysunul DAVIDA HUFA, který už napotřetí byl úspěšný a svým třetím gólem v posledních třech zápasech srovnává skóre na 1:1! Asistence: Michal Hlavatý.
62'
Znovu v akci David Huf. Toho našel Hlavatý a domácí útočník zakončoval tentokrát svou slabší pravou nohou, po teči se bude kopat roh.
60'
Obrovská šance hostů! Huf sám před brankářem zahodil možnost na vyrovnání
60'
Velká šance Pardubic! Michal Hlavatý snad ani neví, jak našel Davida Hufa. Domácí útočník ale byl úplně sám před brankářem a trestuhodně tuto šanci zahodil!
59'
V pokutovém území domácích Solil propustil míč na Hlavatého, před tím ale zakročil obránce. Hosté však zůstávají v útoku.
58'
Daniel Köstl (Bohemians Praha 1905) předskočil Ewertona a odhlavičkoval míč, přitom ale udeřil brazilského křídelníka loktem a dostává za to žlutou kartu.
57'
David Huf přetlačil soupeře a už to vypadalo, že půjde sám na branku. Vše je ale jinak, je pískán nedovolený zákrok útočníka Pardubic.
56'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Antonín Vaníček.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Vojtěch Novák, přichází Jakub Nečas.
56'
Michal Hlavatý napřáhl ke střele z dálky, míč ale letěl daleko nad břevno.
55'
Deset minut druhé půle je za námi a Bohemians se snad ještě nedostali na polovinu soupeře. Luděk Klusáček bude reagovat dvojím střídáním.
53'
Hosté jsou ze začátku druhé půle mnohem aktivnější než Bohemians. Nyní si Solil s Hufem dávali v pokutovém území přednost a míč se nakonec dostal k Ewertonovi, jehož střela byla tečovaná a Kouba si tak dokázal poradit.
51'
O překvapení se pokusil Tomáš Necid, který vystřelil téměř z půlky. Míč šel daleko vedle branky. Útočník domácích sice reklamoval nedovolený zákrok, rozhodčí ale zůstává v klidu.
49'
Jan Jeřábek se zbavil soupeře a hledal Davida Hufa, ten ale chvíli váhal a nakonec na míč nedosáhl.
48'
Ewerton byl faulován a tak útočné snažení hostů může pokračovat.
46'
Hosté se vrhli do útoku, pokus Solila Kouba chytil
46'
Pardubice vstoupily do druhé půle podobně, jako na začátku zápasu. Ihned se vrhly do útoku, po centru Hlavatého nyní zakončoval Solil, Kouba v klidu chytá.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Ewerton.
46'
První poločas je u konce. Až na kratší pasáže v něm měli převahu hráči Bohemians a to také mělo dopad na skóre, které je po 45 minutách 1:0 ve prospěch právě domácího celku, když na konci přihrávky Pulkraba byla trefa Tomáše Necida.
45+1'
45+1'
Schumacher autem našel spoluhráče, prodloužený míč ale nakonec skončil v rukavicích brankáře.
45+1'
V poslední minutě poločasu se Till Schumacher připravuje na dlouhé autové vhazování.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Hlavatý si zpracoval míč a byl faulován, nakonec ale bude rozehrávat Bohemians, protože si záložník Pardubic pomohl rukou.
43'
Necid z první trefil pouze připraveného Boháče
43'
Vojtěch Novák si naběhl do volného prostoru a přesně našel Tomáše Necida. Zkušený útočník domácích měl hodně prostoru, z prvního dotyku levou nohou ale trefil jen místa, kde byl připravený Marek Boháč.
42'
Petr Hronek byl faulován Surzynem, následuje už několikátý přímý kop z podobné pozice na pravé straně hřiště.
40'
Jan Vondra sice bojovností vybojoval rohový kop, z toho ale zelenobílí nic nevymysleli. Matěji Pulkrabovi následně utekl míč za brankovou čáru, což znamená odkop od branky.
38'
Znovu byl u míče Hlavatý, tentokrát to ale nevyřešil dobře, když přišel o míč. Klokani tak šli do rychlého protiútoku a do pokutového území si nabíhal Necid, jako první se k míči dostal brankář.
36'
Michal Hlavatý skvělou přihrávkou vysunul na levé straně Michala Surzyna, který centrem hledal Hufa, obrana odvrací.
33'
Na centrovaný míč si naskočil Prosek, jeho hlavička šla jen těsně vedle tyče domácí brány
33'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
33'
Hosté se i v deseti dostali do zajímavé šance. I tentokrát se jednalo o centrovaný míč, na který si naběhl Jan Prosek. Jeho hlavička šla jen těsně vedle pravé tyče domácí branky.
32'
Centr Vojtěcha Nováka z levé strany chytl do náruče brankář Marek Boháč. Pardubice drží míč na vlastních kopačkách.
31'
Pardubice tak pokračují v deseti, na hřiště se chystá David Huf.
29'
Pavel Černý zůstal ležet na hrací ploše a nevypadá to s ním dobře. Aktuálně je ošetřován na hrací ploše
29'
Jan Prosek se patičkou snažil najít Emila Tischlera, tomu ale pár kroků chybělo na to, aby míč zastihl před postranní čarou.
27'
Dloubáček Lukáše Hůlky, mířený na Matěje Pulkraba, byl nepřesný a tak se vhazovalo. Pfeifer poté v hlavičkovém souboji fauloval a Roman Květ rozehrával volný přímý kop. Ten se snažil možná trochu překvapivě zakončit přímo, nepřesně.
25'
Pulkrab pronikl do pokutového území a hledal Necida, toho ale předskočil Šejvl
25'
Domácí znovu zahrozili. Matěj Pulkrab pronikl do pokutového území Pardubic a hledal Tomáše Necida, toho ale na poslední chvíli předskočil Martin Šejvl.
23'
Rohový kop domácích vypadal nebezpečně, po několika odrazech se dostal k balónu Martin Toml a ten dokázal odkopnout míč.
22'
Právě Tomáš Necid se trochu netradičně objevil v roli centrujícího hráče, když hledal Matěje Pulkraba. Toho nenašel, od brankáře Boháče ale šel míč na rohový kop.
21'
Necida nyní přeskočil míč a Marek Boháč vyběhl z branky, aby zažehnal jakékoliv nebezpečí. Následoval dlouhý nákop, který byl úspěšný a Pardubice tak mohou útočit.
19'
Martin Šejvl vyběhl z pozice stopera podpořit útok a snažil se vysunout Emila Tischlera, ten ale na přihrávku nedosáhl, následuje odkop od branky domácích.
17'
Ten také přišel. Surzyn našel na zadní tyči Tomla, který se snažil vracet míč pod sebe, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Poté došlo na další střet Tischlera se Schumachrem, ze kterého tentokrát odešel jako faulovaný německý hráč ve službách Bohemians.
16'
U postranní čáry Till Schumacher nastavil strom Emilu Tischlerovi a tak je pískán nevdovolený zákrok ze zajímavé pozici pro centr do pokutového území.
15'
Tomáš Necid se sice snažil, aby zastihl míč na hrací ploše, bylo to ale nad jeho síly a tak od své branky bude odkopávat Boháč.
13'
První střela hostů. Michal Surzyn si z levé strany navedl míč na svou silnější pravou nohu a zpoza pokutového území zkusil své štěstí, Marek Kouba mohl být v klidu, míč šel mimo branku.
11'
Hůlka si naskočil na roh, z dobré pozice hlavičkoval nad bránu
11'
Na roh si naskočil Lukáš Hůlka, jenž nebyl ve špatné pozice, jeho hlavička nakonec nezamířila mezi tři tyče.
10'
Lukáš Pfeifer se snažil napravit své zaváhání v rozehrávce zapracováním směrem dozadu, centr z pravé strany ale odvrátil jen na rohový kop.
7'
Necid se poprvé trefil v Ďolíčku, domácí rychle udeřili, 1:0
7'
Bohemians právě vstřelili branku!
TOMÁŠ NECID dává svůj první gól po návratu do české ligy! Matěj Pulkrab to udělal skvěle, když dostal míč do běhu a po zpracování našel svého zkušenějšího spoluhráče, který neměl se zakončením problém. Asistence: Matěj Pulkrab.
7'
Tomáš Necid utíkal sám na branku, ale se zpožděním je akce zastavena kvůli praporku asistenta rozhodčího, který signalizoval poměrně jednoznačný ofsajd.
6'
Schumacher dostal přihrávku do běhu na levé křídlo a vyslal přízemní centr, se kterým si poradil kapitán Pardubic Jan Jeřábek.
4'
Michal Surzyn u postranní čáry přistrčil protihráče a tak se pískal nedovolený zákrok. Bohemians tedy poprvé mohli zahrozit, centr Romana Květa z přímého kopu nenašel nikoho z domácích.
3'
Ze začátku zápasu jsou častěji na balónu hráči Pardubic, zatím ale nedostali příležitost ohrozit branku.
1'
Tomáš Solil už se připravoval na střelu, dobře ho ale odzbrojil Daniel Krch. Hra je nyní přerušena, protože obra hráči zůstali po tvrdém střetu ležet na hrací ploše.
1'
Pardubice se hned ze začátku snažily zahrozit. Lukáš Pfeifer centroval z levé strany, ale obrana domácích si poradila.
1'
Oba týmy hrají ve svých tradičních barvách, Bohemians v zelenobílé, Pardubice v červenobílé.
Hráči Pardubic už jsou na hrací ploše, ještě se čeká na domácí celek.

Bohemians Praha 1905: Kouba – Köstl, Krch (C), Vondra – Hronek, Hůlka, Novák, Květ, Schumacher – Pulkrab, Necid.
Náhradníci: Kořének – Jindřišek, Ljovin, Keita, Nečas, F. Hašek, Vaníček.

FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Tischler, Hlavatý, Solil, Pfeifer – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – T. Čelůstka, F. Čihák, Petráň, Cadu, Huf, Ewerton.

Rozhodčí: Hrubeš – Paták, Batík.
Bohemians Praha 1905 (11. místo, 3 – 1 – 4, skóre 11:11, 10 bodů)
Také fotbalisté Bohemians předvádějí mnohem lepší výkony v Ďolíčku než na hřištích soupeřů. Ve svém domácím prostředí třikrát zvítězili a jen jednou odešli poraženi (Plzni podlehli 1:4). Za to venku uhráli ze čtyř zápasů jediný bod. Klokanům navíc v poslední době zkomplikoval život koronavirus. K dohrávce do Českých Budějovic – utkání bylo původně odloženo kvůli Covidu na domácí straně – vyrazili ve velmi oslabené sestavě, v níž Dynamu podlehli 1:2 a víkendový duel v Jablonci si už museli nechat kvůli karanténě odložit. Je otázkou, jakou sestavu budou mít zelenobílí k dispozici proti Pardubicím. Hrát by měli hráči, kterým v pátek vypršela karanténa, a kteří budou mít negativní test na koronavirus. Kromě toho budou určitě scházet zranění Valeš, Pokorný a Bartek.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Žižkov – Bohemians 0:0 (příprava)
Karviná – Bohemians 2:1
Hradec – Bohemians 0:2 (příprava)
Bohemians – Teplice 2:0
Č. Budějovice – Bohemians 2:1
FK Pardubice (7. místo, 4 – 2 – 3, skóre 10:11, 14 bodů)
Stadion Východočechů parametrům pro nejvyšší soutěž nevyhovuje a domácí zápasy ve FORTUNA:LIZE tak musí hrát pardubický nováček v Ďolíčku, kde se ale v sobotu proti Bohemce představí v roli hostů. Vršovické prostředí zatím Pardubicím svědčí. Svěřenci kouče Jiřího Krejčího zde z pěti zápasů třikrát vyhráli a dvakrát remizovali a hlavně díky tomu jim v tabulce patří velmi slušné sedmé místo. Venku už to tak dobré není. Bodovat dokázal nováček soutěže jen na Slovácku, kde před přerušením soutěže zvítězil 1:0. Naposledy pardubičtí fotbalisté doma remizovali 1:1 s olomouckou Sigmou, když jim alespoň bod zajistil trefou v páté minutě nastavení střídající David Huf.

Posledních 5 zápasů Pardubic:
Pardubice – Liberec 3:0
Slovácko – Pardubice 0:1
Pardubice – Opava 1:0
Ml. Boleslav – Pardubice 4:1
Pardubice – Olomouc 1:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci 10. kola FORTUNA:LIGY přivítají Bohemians ve vršovickém Ďolíčku nováčka z Pardubic. I hosté prostředí stadionu u Botiče velmi dobře znají, jelikož zde kvůli pro potřeby nejvyšší soutěže nevyhovujícímu stánku ve svém městě hrají domácí zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.