FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Plzeň - 19. září 2020   19:00

Bohemians
86' Vaníček (Nečas)
1:4
(0:2)
Plzeň
30' Ondrášek  (Káčer) • 33' Ba Loua  (J. Kopic) • 73' J. Kopic   • 85' Beauguel  (J. Kopic)

P. Le Giang – M. Dostál (46. Schumacher), Bederka, Hůlka, Bartek (78. Nečas) – Hronek, Vacek (46. Květ), Jindřišek (C), Ljovin, Vaníček – Puškáč (78. Keita).
Bačkovský – Schumacher, Keita, Nečas, Krch, Květ, Pokorný.
Julínek – Podaný, Vitner
Ďolíček, Praha-Vršovice
3 089 diváků
A. Hruška – M. Havel, Hejda, Brabec (C), Limberský – Káčer, Kalvach, Al. Čermák (79. Bucha) – Ba Loua (71. Kayamba), Ondrášek (71. Beauguel), J. Kopic (89. J. Kovařík).
Staněk – Kayamba, Beauguel, Chorý, J. Kovařík, Bucha, Pernica.
Hruška

SESTŘIH: Bohemians - Plzeň 1:4. Krásný zápas a krutá porážka Klokanů, řádil Kopic

Výsledek je možná krutý pro Bohemians, ale Plzeň si zvedla sebevědomí. Viditelně jí pomohl příchod útočníka Ondráška, který se do střelecké listiny zapsal při svém debutu v dresu Viktorie! Ve 30. minutě využil centru Káčera z levé strany .Ten dnes v základní sestavě nahradil Pavla Buchu.
Každopádně diametrálně odlišný výkon Západočechů v porovnání s posledním venkovním zápasem v Liberci. Dnes bude slovenský trenér Gula spokojený.
Plzeň může slavit výhru v Ďolíčku po 3,5 letech. Dnes byla v prvním poločase hodně efektivní a ze dvou vyložených šancí dala dvě branky. Ve druhém dějství Bohemians zabrali a naopak spíše oni diktovali tempo hry. Nejvíce musí domácí celek mrzet neproměněná příležitost Květa z dálky, která skončila na vzdálenější tyči.

Jinak výborné utkání dnes odehrál Jan Kopic, který zaznamenal bilanci 1+2. Plzeň se tak dobře naladila na čtvrteční třetí předkolo Evropské ligy.
Zákroky brankářů
Patrik Le Giang (Bohemians 1905) – tři zákroky
Aleš Hruška (Plzeň) – jeden zákrok
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:6. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:13.
90+3'
90+2'
Nečasův centr propadl z pravé strany na zadní tyč, kde byl pouze hostující obránce.
90+2'
Hruška odkopl míč na levou stranu, ale našel pouze nohu Klokana.
90+1'
Rozhodčí Julínek přidal dvě minuty.
90'
Jean-David Beauguel (Plzeň) byl důrazný zleva proti Jindřiškovi, sudí nejprve zákrok pustil, ale pak přece jen zapískal.
89'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Jan Kovařík.
88'
Beauguel postrčil u lajny Jindřiška přímo před kotlem Bohemians.
86'
Čestný zásah! Vaníček zužitkoval Nečasův pas, 1:4
86'
Bohemians právě vstřelili branku!
Keita poslal míč na pravou stranu a následně pasem na levou stranu vápna připravil Nečas balón pro ANTONÍNA VANÍČKA, který se trefil podobně jako Ba Loua do levého dolního rohu ze svého pohledu.
85'
Plzeň právě vstřelila branku!
Kopic si pohlídal ofsajdovou past na pravé straně a naservíroval míč na první tyč pro JEANA-DAVIDA BEAUGELA, ten těsně pod bližší šibenici přidal čtvrtou trefu Plzně.
84'
Kopic nachystal Beauguelovi gólovku, ten jí nepohrdl! 0:4
84'
Keita naběhl na nahrávku pod sebe na pravé straně, ale Hruška chytil jeho centr na bližší tyči.
84'
Jako kdyby se už zápas pouze dohrával.
83'
Pavel Bucha (Plzeň) fauloval zezadu na levé straně u lajny Schumachera.
82'
Kayamba převzal míč na pravé straně. V závěru zajímavé akce Plzně přetáhl centr vedle vzdálenější tyče.
81'
Jean-David Beauguel (Plzeň) se nacházel na pravé straně v ofsajdu, nepřímý kop bere Le Giang z prostoru mimo vápno.
80'
Buchův centr z pravé strany posílá Bederka do bezpečí. Vhazovat bude Limberský zleva.
79'
Hruška se zapojil do rozehrávky Plzně.
79'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Pavel Bucha.
78'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Bartek, přichází Jakub Nečas.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Ibrahim Keita.
77'
Lukáš Kalvach (Plzeň) je druhým karetním hříšníkem hostů v zápase, na pravé straně podrazil Květa.
76'
Kayamba se na pravé straně pustil do tří hráčů, ale prošel. Pomohl mu ještě Čermák a následně hosté drží míč na své útočné polovině.
75'
Puškáč měl v pravé polovině vápna problémy s udržením rovnováhy, přitom pozici neměl zprvu vůbec špatnou a obránce Brabce za zády.
74'
Jean-David Beauguel (Plzeň) fauloval. Bohemians rozehráli z poloviny hrací plochy.
73'
Kalvachovu ránu Le Giang neudržel, Kopic dorazil míč do sítě. 3:0!
73'
Kalvach si naběhl při autu z pravé strany do druhé vlny a vystřelil bodlem k přední tyči. Le Giang pouze vyrazil balón a JAN KOPIC dorážel těsně za malým vápnem do prázdné brány – 0:3.
72'
Domácí by si zasloužili vstřelenou branku za předvedenou hru ve druhém poločase.
71'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Jean-David Beauguel.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Joel Ngandu Kayamba.
70'
Květova přenádherná rána orazítkovala tyč!
70'
Na konci dlouhé kombinace domácích byl Květ a ten vypálil pravačkou z levé strany do vzdálenější šibenice, tvrdá střela se ale odrazila od zadní tyčky za bránu Plzně!
69'
Jean-David Beauguel půjde za chvíli do hry.
68'
Kopic v samostatném úniku na Le Gianga! Jenže selhal
68'
Lukáš Hejda (Plzeň) dostává kartu za zasažení nohy Puškáče na ose hřiště.
68'
Kopic málem využil špatné přihrávky Ljovina pod sebe. Mířil z pravé strany na Le Gianga, přetlačil Hůlku, ale domácí brankář si poradil se střelou na zadní tyč!
66'
Le Giang si počkal na centr z pravé strany, ale nemá komu.
65'
Ba Loua po parádním sprintu hledal Kopice, ten pálil nad břevno!
65'
Havel začal útok delší křižnou nahrávku na levou stranou, tam byl Ba Loua a nacentroval na zadní tyč, jenže Kopic ve velké šanci z druhé vlny minul bránu.
64'
Pěkná kombinace domácích, Bartkovu ránu zblokoval Brabec
64'
Hosté si celkem koledují! Květ nachystal míč hezky lobem zleva na pravou stranu na Bartka a ten druhým dotekem tlačil míč na zadní tyč, na poslední chvíli natáhl obránce nohu.
63'
Zajímavé přečíslení domácích, na levé straně seběhl do druhé vlny Schumacher, ale jeho ránu nepustil na branku poslední možný obránce.
62'
Ba Loua dobře použil tělo proti Bartkovi a přihrál na levou stranu, odražený míč následně poslal Káčer z hranice vápna do před sebou postaveného obránce.
61'
Domácí mají ve druhém poločase více ze hry a Plzeň ještě čeká hodně složitá práce.
60'
Bartkova šajtle z dobrého prostoru neměla gólové parametry
60'
Brabec udržel míč na levé straně na hřišti a následoval faul Bederky zprava na polovině hřiště.
59'
Bartek zůstal volný v pravé polovině vápna a než k němu přistoupil bek, tak střílel bodlem vedle bližší tyče.
59'
Káčer ztratil míč, ale Limberský prohrál jeden na jednoho s Bederkou, toho ještě zleva postrčil.
58'
Skvělé jedovky Ljovina a Květa! Hruška byl v pozoru
58'
Hruška podržel hosty při střele Ljovina z pravé strany z prvního doteku na delší tyč a rukama vytáhl balón do bezpečí!
57'
Bohemians budou zahrávat druhý roh v krátkém sledu, tentokráte z levé strany.
56'
Brabec se dostal k nebezpečnému centru, koníčkem pálil těsně mimo
56'
Hezký centr Čermáka na zadní tyč, kde měl loženku Brabec, ale zakončoval o zem nad vzdálenější šibenici domácí branky.
55'
Ondrášek byl podražený na levé straně a Le Giang bude po zákroku Ljovina stavět zeď.
54'
Další faul hostujícího záložníka, tentokráte na Ljovina na útočné polovině Plzně.
53'
Ba Loua podkopl na pravé straně Bartka.
52'
Brabec zaútočil s Čermákem a centr z levé strany vrátili ještě hosté do ohně, ve vápně si ale zakřičel Le Giang.
51'
Puškáč prováhal čas na nahrávku z levé strany při brejku dva na jednoho na Vaníčka a když už přihrával tak míč zachytil vracející se Káčer.
50'
Vaníček podrazil z pravé strany Ba Louu a rozehrávku si vezme na starost Hruška.
49'
Hejda vyřešil problémy s pravou kopačkou a můžeme pokračovat rohem Schumachera.
48'
Ljovinovu pěknou ránu zblokoval Brabec
48'
Hronkovu nahrávku mezi dvěma hráči přenechal Bederka Ljovinovi a jeho ránu srazil Hejda vedle bližší tyče.
47'
Přece jen odpískal rozhodčí Julínek faul rukama Kopice z levé strany na Ljovina.
46'
Vaníček si parádně seběhl na ránu, míč byl zblokován do autu
46'
Puškáčovu střelu z levé strany tečoval Brabec vedle vzdálenější tyče.
46'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Till Schumacher.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Roman Květ.
46'
Zatím tedy nesledujeme úplně nejpohlednější utkání a šancí je jako šafránů. Každopádně Plzeň vede 2:0. Tak se nechme překvapit, jestli sklapne Csaplárova past.
Plzeň má dnes velice dobrý pohyb, je koncentrovaná, nic nepodcenila. Dělá domácím velké problémy svým aktivním presinkem.
Plzeň má nakročeno k tomu, aby po 3,5 letech vyhrála v Ďolíčku. Viktoria byla v úvodu aktivnější a zajímavou šanci měl Ba Loua levačkou z pravé strany, na Le Gianga na přední tyči si ale nepřišel. Bohemians následně vyrovnali hru, ale Hrušku nikterak neohrozili. Závěr prvního dějství už patřil Západočechům! Nejprve Káčerova centru využila hlava Zdeňka Ondráška na kratší tyči a reprezentační útočník se tak prosadil hned při svém debutu v Plzni. O tři minuty později navíc přidali hosté další branku. Domácí pokazili roh a Plzeň skórovala z brejku dva na jednoho, když Kopic připravil míč pro Ba Louu a ten sám před vybíhajícím Le Giangem k tyči nezaváhal.
Ofsajdy – 1:0
45+2'
45+1'
Plzeň trošku šetřila čas až Hruška poslal míč na pravou stranu, vzápětí může vhazovat Havel.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Bartek se na levé straně navedením míče na pravačku zbavil Havla a následně se odrážel míč od Hejdy na zadní tyč na nohu útočícího hráče, ale Plzeň tohle přežila bez úhony.
44'
Bartek se skvěle proháčkoval ke střele, Dostál nedorazil do brány
44'
Hosté jsou při chuti, Ondrášek sklepl zprava na střed pro levačku Čermáka, tu zablokoval Ljovin.
43'
Jindřišek nepustil centr zprava na Ondráška, hosté rozehráli roh nakrátko, ale k zakončení se nedostali.
42'
Plzeň nyní kontroluje hru a moc by se jí hodilo, kdyby do poločasu neinkasovala.
41'
Havlovi naběhl na pravou stranu Ba Loua, ale tomu utekl balón za branku Bohemians.
40'
Domácí by chtěli kartu za postrčení na Vaníčka z pravé strany, ale nedočkají se.
38'
Limberský šikovně nastavil tělo na levé straně před Vacka (Bohemians Praha 1905) a jeho faul trestá rozhodčí Julínek žlutou kartou.
37'
Opět pískot doprovází rozehrávku Viktorie.
36'
Káčerův lob málem zapadl až za Le Gianga!
36'
Čermák připravil míč zprava na střed a Káčer se snažil o přelobování brankáře, balón ale skončil nad brankou.
36'
Výborný presink z pravé strany donutil Le Gianga k odkopu zleva do autu.
33'
Všechno začala ztrátou Vacka před vápnem Plzně. Kopic poté utekl po pravé straně do přečíslení a přes beka nahrál do levé poloviny vápna, kde zakončil ADRIEL D´ AVILA BA LOUA do kratšího spodního rohu branky.
32'
Jindřišek si dovolil kličku na levé straně proti Ondráškovi a založil útok domácích. Následný centr z křídla odehrál Brabec hlavou na roh.
30'
Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek si hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
30'
Káčer si hodil míč na pravačku na levé straně a odcentroval k přední tyči, kde hlavou z druhé vlny skóroval ZDENĚK ONDRÁŠEK při svém debutu v dresu Plzně.
30'
Čermák trefil hlavu obránce ve zdi, ještě roh zleva pro Káčera.
28'
Jindřišek si pomohl faulem nohou na Ondráška. Standardka z dvaceti metrů proti domácí bráně. Domácí kapitán s výrokem sudího Jelínka nesouhlasí.
27'
Domácí kombinují na polovině hrací plochy.
26'
Po pasu od Havla na pravou stranu si Kopic hodil míč na levačku, ale jeho centr poslala obrana ihned pryč z vápna.
25'
Dostál hledal centrem zprava Vaníčka na první tyči, jenže Brabec zasáhl hlavou. Ještě aut pro domácí před hostujícím vápnem.
24'
Za pískotu diváků rozehrávala Plzeň Hruškou na pravou stranou a Ondrášek podstoupil hlavičkový souboj, následně přišlo Kopicovo držení za dres Bederky na pravé straně.
23'
Zatím nesledujeme moc pohledný zápas.
22'
Rychlý brejk klokanů, Vaníček pálil těsně vedle!
22'
Diváci viděli ruku Hejdy, ale sudí Julínek nechal hru pokračovat! Puškáč potáhl míč středem a přihrál na pravou stranu do druhé vlny Hronkovi, ten těsně minul po zemi protější tyč!
22'
Jindřišek máchá rukama, ale píská se faul na Ondráška na levé straně, na přímé ohrožení branky to ještě není.
21'
Hronkovi odskočil míč od kopačky na levé straně a Plzeň startuje protiútok autovým vhazováním.
20'
Obraz hry je v posledních minutách vyrovnaný, na rozdíl od úvodu zápasu, kdy byla o něco aktivnější Plzeň.
19'
Káčer nahrál Kopicovi na levou stranou. Následovalo přenesení na Havla, ten si nerozuměl se spoluhráčem při narážečce.
18'
Hosté zatím domácím dělají problémy hlavně aktivním presinkem.
17'
Puškáč vyhrál hlavu s Hejdou a Hronek převzal míč na pravé straně, místo souboje s Limberským zvolil pas pod sebe na Ljovina.
16'
Po faulu Kalvacha z levé strany rozehrál domácí tým nakrátko.
16'
Po souboji Ondráška s bekem by podle fanoušků Bohemians mělo vhazování domácí mužstvo, pomezní rozhodčí má ale opačný názor.
15'
Kopic získal aut, vhodil jej hned z levé strany, ale k Ondráškovi přistoupil ve vápně Jindřišek.
13'
Ve srovnání se zápasem s Libercem je Plzeň daleko soustředěnější v úvodu.
12'
Ondrášek poprvé v akci, patičkou nastartoval šanci Ba Louy
12'
Ondrášek na sebe natáhl beka, pokryl míč. Přihrál Kopicovi na střed, ten posunul míč na pravou stranu na levačku a Ba Loua z dobré pozice pálil na bližší tyč, kde Le Giang podržel Klokany.
11'
Ba Loua rozjel útok Plzně. Bohemians se ale vrátili za balón. Následně Káčer vystřelil po zemi z pravé strany a Ondrášek nedosáhl na míč ve skluzu.
10'
Hejda fauluje zprava Vaníčka po ztrátě Plzně, Bartek rozehraje zhruba z poloviny hrací plochy.
9'
Kopic zkusil střílený centr z levé strany na bližší tyč, ale střela Ondráška nebyla přesná.
8'
Ljovin nasměroval balón na pravou stranu, ale Viktoria překazila spolupráci Bartka s Hronkem.
7'
Vaníček udělal kličku na středu, roztáhl hru na levou stranu na Bartka a domácí poté získali první roh zápasu.
6'
Fanouškům Bohemians se vůbec nelíbí, že byl Vaníčkovi na pravé straně při souboji s Brabcem odmávaný ofsajd.
6'
Ba Loua trefil míč nečistě na pravé straně a domácí jej nechali křížem dopadnout za branku.
5'
Hosté jsou více na balónu, ale zakončení na branku jsme zatím na ani jedné straně neviděli.
4'
Martin Dostál poslal centr z pravé strany do rukavic Hrušky a Plzeň jde do kontru.
4'
Ba Loua nezpracoval křižnou nahrávku na pravé straně a hrát bude domácí celek.
3'
Hronek vystoupil z pravé strany na Čermáka a fauloval u lajny.
2'
Havel nakopl míč na pravou stranu, ale balón odvrátil hlavou Jindrišek a Bohemians se posouvají na útočnou polovinu.
1'
Kopic odcentroval z pravé strany, na přední tyči byl pokrytý Ondrášek.
1'
Viktoria bude hrát v červenomodrém, Bohemians v zelenobílém.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál, Bederka, Hůlka, Bartek – Hronek, Vacek, Jindřišek (C), Ljovin, Vaníček – Puškáč.
Náhradníci: Bačkovský – Schumacher, Keita, Nečas, Krch, Květ, Pokorný.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel, Hejda, Brabec (C), Limberský – Káčer, Kalvach, Al. Čermák – Ba Loua, Ondrášek, J. Kopic.
Náhradníci: Staněk – Kayamba, Beauguel, Chorý, J. Kovařík, Bucha, Pernica.

Rozhodčí: Julínek – Podaný, Vitner.
Dnešní zápas bude možná pikantní pro pravého obránce Plzně Milana Havla, který hostoval loni v Ďolíčku.
Pro Plzeň je dnešní zápas tím posledním před utkáním třetího předkola, kdy doma vyzve dánské Sönderjyske. Hrát se bude před prázdným hledištěm. Plzeň loni v pohárech chyběla, když v posledním předkole vypadla s belgickými Antverpami. Nechme se překvapit, jestli se dnes vrátí do sestavy kapitán Jakub Brabec, který situace byl v nominaci pro duel s Mladou Boleslaví, ale zůstal pouze mezi náhradníky a do zápasu nezasáhl.
Pohyby v kádrech před sezonou
Z Bohemians do Liberce přestoupil těsně před generálkou Kolumbijec Jhon Mosquera. O jeho přestupu se toho celkem dost napsalo v českých sdělovacích prostředcích. Citelnou ztrátou byl také návrat útočníka Matěje Pulkraba z hostování do pražské Sparty. Michal Šmíd se svlékl z dresu Klokanů do sešívaného a nastupuje za rezervu Slavie v České fotbalové lize.

Plzeň už od nové sezony může využít Slováka Káčera a Filipa Kašu, kteří přišli už v loňské sezoně ze Žiliny, kde je vedl kouč Gula. Nicméně podle regulí UEFA ještě nemohli nastoupit do soutěžního duelu. Další posilou se stal krajní obránce Hybš, jehož příchod oznámila Viktoria už v průběhu poslední sezony. . Viktorii se vrátil druhý nejlepší střelec FORTUNA:LIGY Lukáš Matějka z Ústí nad Labem, ale toho poslala Viktoria na hostování do Českých Budějovic. Po sezoně opustil Plzeň bývalý reprezentant Hloušek a zamířil do Kaiserslauternu.
Letošní sezona
Bohemians mají po třech zápasech čtyři body, když nejprve skvělým výkonem porazili Mladou Boleslav poměrem 4:0 a částečně jí vrátili prohru z dvojzápasu ve finále Skupiny o Evropu. Následně na hřišti nováčka z Brna diváci branku neviděli. Před osmi dny zavítali Klokani do Olomouce, kde prohráli 0:3 (42. Houska, 85. Houska (pen.), 90+1. Chytil). Nicméně dle komuniké ze zasedání Komise rozhodčích předcházela prvnímu gólu hra rukou hráče Sigmy... V tomto týdnu ještě Bohemians zvládli druhé kolo MOL Cupu, když na trávníku třetiligových Velvar zvítězili ve středu 2:0 góly Květa a Nováka.

Plzeň zažila skvělou přípravu, kde ve čtyřech duelech ani jednou nedostala branku. Nicméně vstup do sezony nebyl úplně ideální. V posledním srpnovém týdnu vypadla Viktoria ve druhém předkole Ligy mistrů na hřišti Alkmaaru, když nizozemské mužstvo si proměněnou penaltou v 95. minutě vynutilo prodloužení a v něm si poté zajistilo postup. Plzeňská legenda David Limberský, který si svými výkony v uplynulé sezoně řekl o prodloužení kontraktu na další rok, mluvil o jednom z největších zklamání své kariéry. Na konci týdne poté Plzeň schytala debakl 1:4 v Liberci, když pod Ještědem prohrávala za čtrnáct minut 0:3. V posledním zápase si Plzeň spravila chuť a doma porazila Mladou Boleslav trefou stopera Hejdy ze 74. minuty.
Debut Kobry
V nominaci Plzně na zápas by neměla chybět čerstvá posila Zdeněk Ondrášek, který se minulý týden definitivně rozloučil s angažmá v Dallasu. Člen reprezentačního kádru bude na západě Čech nosit číslo třináct. V nejvyšší české soutěži odehrál své poslední utkání v únoru 2012 v dresu Českých Budějovic. V zahraničí působil kromě Dallasu také v norském Tromsö a polské Wisle Krakov. V národním týmu se blýskl především vítěznou branku při svém prvním duelu proti Anglii v rámci kvalifikace na ME 2020.
Delegace
Zápas odpíská Pavel Julínek. Toho dnes čeká druhé utkání v této sezoně v pozici hlavního rozhodčího. V české nejvyšší soutěží píská sedmou sezonu a v průměru uděluje 4,5 žluté karty na zápas.
Vzájemné zápasy
PLZ – BOH 1:0
BOH – PLZ 0:0
PLZ – BOH 3:2
BOH – PLZ 2:2
BOH – PLZ 5:2

Plzni se v Ďolíčku nedaří. Naposledy zde zvítězila v březnu 2017, a sice 1:0 trefou současného asistenta trenéra Marka Bakoše.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu čtvrtého kola FORTUNA:LIGY mezi Bohemians Praha 1905 a FC Viktoria Plzeň. Začínáme v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.