FORTUNA:LIGA - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Zlín - 4. října 2020   15:30

Bohemians
32' Hronek (Puškáč) • 86' Keita (Nečas)
2:0
(1:0)

P. Le Giang – M. Dostál, Hůlka, Bederka, Schumacher – Krch, Jindřišek (C) – Hronek (90+2. Novák), Vacek (82. Květ), Vaníček (82. Nečas) – Puškáč (70. Keita).
Bačkovský – Ljovin, Novák, Nečas, Keita, Květ, Vondra.
Lerch – Horák, Koval (Klíma)
Ďolíček, Praha-Vršovice
1905 diváků
S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka – Matejov (75. Cedidla), Conde, Jiráček (C), Čanturišvili (75. Martínez García) – Jawo (67. Janetzký), Poznar, Dramé (59. Fantiš).
Rakovan – Cedidla, Fantiš, Janetzký, J. Kolář, Martínez García, Slaměna.

SESTŘIH: Bohemians - Zlín 2:0. Vítězství domácích zařídili Hronek s Keitou

Z mé strany je to pro dnešek vše. Loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 9:21.
Zápas mezi Bohemians a Zlínem je minulostí. Pražané po zásluze v průměrném utkání vyhráli 2:0, když se trefili Petr Hronek a Ibrahim Keita.
90'
Fantiš mohl snížit, přestřelil i Janetzký
90+3'
90+2'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Vojtěch Novák.
90+1'
V samotném závěru mohl snížit Fantiš. Z bezprostřední blízkosti propálit Le Gianga nedokázal. Hned z dorážky zívala prázdná brána na Janetzkého, ale ten trestuhodně přestřelil.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Na druhé straně hřiště vypálil zpoza vápna a hodně nepřesně Poznar.
88'
Pro další centrovaný balon si došel brankář Dostál, jenž míč tak tak vyboxoval. Píská se ovšem právě faul na gólmana hostů.
87'
Zelenobílí nadále útočí, hned několik centrů v krátkém sledu se podařilo Zlínským odvrátit.
86'
Keita dorazil míč do prázdné brány, gól stvrdil VAR, 2:0
86'
Bohemians právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Domácí se hezky prokombinovali zleva až do šestnáctky, kde se ke střele dostal Nečas. Jeho pokus orazítkoval pravou tyč Dostálovy svatyně. Balon se odrazil před prázdnou bránu pro IBRAHIMA KEITU, jenž se nemýlil. Hlavní sudí gól nejprve odvolal kvůli ofsajdu, ale po konzultaci s VARem nakonec druhý gól Bohemians uznal.
84'
Pražané měli k dispozici volný přímý kop. Centr dolétl do pokutového území, kde kraloval Procházka.
83'
Cedidlův nákop zamířil jen do země nikoho. Rozehrávají domácí hráči, kteří tak mohou ušetřit další cenné vteřiny.
82'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Jakub Nečas.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Roman Květ.
80'
Vaníček se řítil sám na bránu. Jenže se rozhodl pro kličku na špatnou stranu. Dostál ji vystihl a ve spolupráci se zbytkem obrany ustál i následnou nepřehlednou situaci.
79'
Keita hodně aktivně napadal rozehrávku soupeře. Nakonec vystihl přihrávku, jenže míč mu utekl do autu.
78'
Dostál vyběhnutím fantasticky zachránil situaci
78'
Další útok hostujícího celku skončil útočným faulem. Le Giang balon uvede do hry odkopem.
77'
Keita šel sám na bránu, pomezní sudí nechal praporek dole. Domácí forvard se rozhodl lobovat brankáře a o kousek minul. Záhy se pomezní rozhodl praporek zvednout a hodně pozdě je tak pískán ofsajd.
76'
Dnešní utkání sleduje 1905 diváků.
75'
Čanturišvili z voleje nasměroval střelu vedle tyče
75'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Martin Cedidla.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Pedro Martínez García.
73'
Keita číhal na přihrávku na hraně obrany hostujícího mužstva. Dlouhý míč do bezpečí odklidil pozorný Buchta.
72'
Klokani mohli zčistajasna postupovat do zajímavé brejkové situace. Vaníček na pravém křídle dostal hodně nepřesný pas, a tak v tísni nedokázal odcentrovat do hřiště.
71'
Janetzký mohl krátce po svém příchodu na hřiště vyrovnat. Hosté centrovaný míč prodloužili na zadní tyč, kde se k hlavičce protlačil právě nositel tradičního, leč ve fotbale téměř nevídaného čísla 68. Jeho střelu na bližší tyč vytěsnil skvělým zákrokem na brankové čáře mimo gólman Le Giang.
70'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Ibrahim Keita.
69'
Skvělý zákrok Le Gianga! Poradil si se střelou střídajícího Janetzkého
69'
Vacek se provinil nepovoleným zákrokem a píská se volný přímý kop pro hostující fotbalisty.
68'
Matejov dostal na levé křídlo příliš dlouho přihrávku. Míč tak doputoval až do autu.
67'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Jakub Janetzký.
65'
Přece jenom se v posledních minutách hraje častěji na polovině klokanů. Hosty žene dopředu nepříznivé skóre.
64'
Vaníček na pravém křídle míč hezky prostrčil na Hronka. Tomu ani trochu nevyšlo zpracování, balon si jen odkopl a rozehrává tedy Dostál.
63'
Po Le Giangově výkopu se píská ofsajd. Hrát budou na vlastní polovině Moravané.
62'
Na druhé straně chyboval brankář Le Giang, který šel z brány, i když nemusel, a míč vyboxoval k Čanturišvilimu. Ten se pokusil z první pálit, Le Gianga prostřelil, ale za ním zakročil jeden z obránců.
61'
Také Schumacher točil míč rovnou mezi tři tyče, přestože pozice k tomu zrovna dvakrát nevybízela. Rána se domácímu obránci ani trochu nepovedla a pro Dostála znamenala snadné sousto.
60'
Po dlouhém nákopu Pražanů hlavní sudí odhalil zlínský faul. Uvidíme volný přímý kop.
59'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Antonín Fantiš.
58'
Klokani nadále kombinují na polovině soupeře. Zlín neklade příliš velký odpor.
56'
Vacek si přichystal nebezpečný centrovaný balon z pravého křídla. Na míč naskakovali hned dva jeho spoluhráči, přesto ve vzduchu vládli Moravané.
55'
Puškáč mohl postupovat sám na bránu, byl ovšem v jasném ofsajdu, který neunikl pozornosti hlavního sudího.
54'
Jindriškův pokus letěl do míst, kde byl připravený Dostál
54'
Klokani se nadále pokoušejí přidat druhou branku. Schumacher se prokousal k centru z křídla, jeho přízemní pas dokázali beci hostí zablokovat.
53'
Puškáč se ocitl s balonem v zajímavém prostoru. Dle jeho chování v této situaci těžko věřit, že jde o útočníka. Namísto rány totiž Puškáč vymýšlel a vymýšlel, až nakonec celou šanci prováhal a s balonem se dostal ze střeleckých pozic až mimo vápno.
52'
Na druhé straně to zkusil Jindřišek, jehož pokus letěl po zemi doprostřed, a tak s ním Dostál neměl problém.
51'
Přetažený balon mířil na Matejova, kterému scházel jen kousek, aby se dostal do šance.
50'
Puškáč dostal míč na levé křídlo. Zdálo se, že příliš neví, jak s ním naložit a že čeká na faul. Záhy také na trávníku forvard klokanů skončil, hlavní rozhodčí ale nepovolený zákrok neodpískal.
49'
Akce po pravém křídle nevedla do šestnáctky klokanů. Ti znovu v poklidu rozehrávají.
48'
Dlouhý aut nenadělal žádné problémy brankáři Dostálovi. Zlínští mohou také poprvé zaútočit.
47'
Domácí hráči se nadále pokoušejí hrát aktivně. Po faulu ve středu hřiště budou moci ve hře pokračovat.
46'
Ihned po rozehrávce našli domácí dlouhým míčem Puškáče, který míč sklepl Vaníčkovi a ten vypálil hodně nepřesně.
46'
První poločas je minulostí. Domácí klokani jsou zatím aktivnějším týmem a po zásluze vedou. Jedinou platnou branku vstřelil Petr Hronek. Z hostujícího celku hrozí především Poznar, Pražanům se zatím ale daří jeho nebezpečné střely blokovat. Nechme se překvapit, co nás čeká ve druhé půli, ta začne zhruba v 16:30.
45+3'
45+1'
Dramé se obtočil kolem protihráče ve středu hřiště a zkusil vypálit. Rána se mu vůbec nevyvedla a míč skončil vysoko nad.
45'
44'
Vaníčkovi se na levém křídle rozeběhl Hronek. Prvně jmenovanému se ani trochu nepovedla nahrávka, balon skončil jen v rukavicích Dostála.
43'
Dostál napadal rozehrávku Moravanů a vyplatilo se. Gólman Dostál chyboval a odevzdal míč soupeři.
42'
Na druhé straně po podezřelém zákroku upadl ve vápně zlínských fotbalistů Puškáč. Hlavní sudí chvíli diskutoval se svým asistentem u videa, ale penaltu neodpískal.
41'
Poznarovu střelu obětavě zblokoval Jindřišek
41'
Tentokrát byl už Poznar ve výrazně zajímavější možnosti. Z bezprostřední blízkosti střílel v pádu. Jeho šanci ve skluzu zablokoval na poslední chvíli Jindřišek.
40'
Poznar se napřáhl ke střele z veliké dálky. Nezacílil ani trochu přesně, a tak Le Giang ani nemusel na zem.
39'
Tentokrát vyvázli zlínští bez jakýchkoliv problémů. Dostál si křikl a míč ukryl do svých rukavic.
38'
Puškáč postupoval kupředu s balonem na pravé straně. Následně se pokusil přihrát pod sebe naslepo a našel jen Procházku, jenž míč odklidil na roh.
37'
Na druhé straně se zničehonic zjevil v šanci Poznar, jehož pokus zblízka dokázal zablokovat skvěle bránící Hůlka.
36'
Další míč našel na hraně vápna Puškáče. Ten si balon dokázal zpracovat a po několika dotycích vypálil přes obránce. Jeho dělovka mířila vysoko nad.
34'
Centrovaný balon z rohu nadělal defenzivě hostů veliké potíže. Balon chvíli poskakoval v nebezpečném prostoru, nakonec se Moravanům podařilo míč odklidit do bezpečí.
33'
Další nebezpečí připravoval na levém křídle Schumacher. Míč z jeho kopačky letěl na přední tyč, kde byl sražen na rohový kop.
32'
Tahle trefa už platí! Hronek otevřel skóre, 1:0
32'
Na podruhé už gól Bohemians platí! Domácí se prosmýkli do šestnáctky z pravého křídla, přízemní centr se pokoušel patou usměrnit mezi tři tyče nejprve David Puškáč. Povedlo se mu ale nevídané – vystřelil směrem od brány. Měl však obrovské štěstí, míč se odrazil k PETRU HRONKOVI, který si dokázal poradit a trefil skoro prázdnou bránu.
30'
Domácí se už radovali z vedení. Dostál vyrazil balon jen k Vaníčkovi, který splnil snadnou úlohu a dopravil míč do odkryté brány. Následně se však šel rozhodčí Lerch po konzultaci s VARem podívat na video a velice rychle skoro až hokejově rozpažil, gól tedy neuznal pro nepovolenou hru rukou.
27'
Poznar se chtěl sám dostat do šance středem hřiště, byl ovšem zastaven přesilou protihráčů.
26'
Hůlka se ocitl po centru od rohového praporku ve vzduchu osamocen. Nezorientoval se ale ani trochu dobře a svou hlavičku poslal hodně mimo.
25'
Domácí se probíjeli do další šance po pravém křídle. Po tečované střele se bude kopat další roh.
24'
Jindřišek se pokusil z hodně ostrého úhlu balon zakroutit přes zeď k bližší tyči, a to se mu také podařilo. Brankář Dostál se nenechal překvapit a míč dobrým zákrokem vyboxoval do bezpečí.
23'
Jindřišek se pokusil zakroutit míč do brány, Dostál vyboxoval
23'
Z rohu zelenobílí neudeřili, jejich tlak ale bude pokračovat, po nedovoleném zákroku se chystá další stadardní situace.
22'
Do vápna Zlínských přilétl další dlouhý aut. Brankář Dostál šel ven z brány, jenže pak trochu zazmatkoval a v tísni raději míč jen kopl za sebe na další roh.
21'
Balon mířil na přední tyč, kde byl připravený Poznar, jenž z první odhlavičkoval míč mimo.
20'
Po dlouhém autovém vhazování vybojovali klokani rohový kop.
19'
Jindřišek poslal míč až na vzdálenější tyč, kde se podařilo jeho spoluhráčům míč dopravit do ohně. Ke střele se nakonec nikdo v zelenobílém neprodral.
18'
Kousek od poloviny hřiště jsme viděli faul hostujícího celku. Klokani budou mít k dispozici volný přímý kop.
17'
Dva rychlé doteky a střela, Vaníček jako první ohrozil bránu
17'
Hned několik centrů v krátkém sledu odvrátila obrana hostů. Poslední balon nebyl ani trochu povedený a skončil až za brankovou čárou.
16'
Vaníčkovi se otevřel na hranici vápna prostor ke střele, a tak to domácí ofenzivní záložník bodlem skutečně zkusil. Jeho pokus skončil těsně vedle bližší šibenice.
15'
Conde se pokusil přenést hru na vzdálenější křídlo. Fotbalisté Bohemians dokázali tuto přihrávku zastavit.
14'
Bederka šikovně zkontroloval skákající balon. Počkal, až dojde do autu a dokázal zároveň odclonit protivníky.
13'
Vaníček si pokoušel proklestit cestu středem hřiště, ale o balon byl hostujícími obránci obrán.
12'
Dlouhý míč do šestnáctky hostujícího celku nenalezl nikoho v zeleném a skončil až u brankáře Dostála.
11'
Na hřišti se vskutku nic zajímavého naděje. Oba týmy se střídají v držení míče, ani jeden přitom nemá výrazně navrch.
10'
Zelenobílí postupovali do otevřené obrany. Právě Puškáč si řekl pohybem o balon, pas ovšem dostal příliš dlouhý.
9'
Puškáč se pokoušel balon z pravého křídla sklepnout do vápna, kde našel jen rukavice připraveného brankáře Dostála.
8'
Přízemní kombinace dovedla fotbalisty Zlínu až před vápno svého soka. Tam však přišla nepřesná narážečka a zase hrají Vršovičtí.
7'
Dlouhý nákop klokanů se s úspěchem nesetkal. Hosté mohou bez potíží rozehrávat na vlastní polovině.
6'
Sledujeme boj ve středu hřiště, oba týmy začaly hodně opatrně.
5'
Puškáče zezadu srazil ostře k zemi Procházka a hlavní sudí šel stoperovi hostů důrazně domluvit. Kartu zatím nevytáhl.
4'
Právě Procházka bojoval na pravém křídle. Balon i tentokrát skončil za postranní čarou a vhazovat budou znovu Zlínští.
3'
Vaníček se pokoušel individuálně prosmýknout po pravém křídle. Přes pozorného Procházku se dostat nedokázal a balon skončil v autu.
2'
Domácí hodně dlouho operovali u pokutového území Moravanů. Přetažený centr zprava byl odvrácen na rohový kop.
1'
Zlínští rozehráli jako první. Dlouhý nákop se nesetkal s úspěchem, hrají klokani.
1'

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál, Hůlka, Bederka, Schumacher – Krch, Jindřišek (C) – Hronek, Vacek, Vaníček – Puškáč.
Náhradníci: Bačkovský – Ljovin, Novák, Nečas, Keita, Květ, Vondra.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka – Matejov, Conde, Jiráček (C), Čanturišvili – Jawo, Poznar, Dramé.
Náhradníci: Rakovan – Cedidla, Fantiš, Janetzký, J. Kolář, Martínez García, Slaměna.

Rozhodčí: Lerch – Horák, Koval (Klíma).
Společně dnes budeme sledovat souboj celků zespod tabulky.

Klokani vstoupili do ligy skvěle, doma přejeli Mladou Boleslav 4:0, jenže to bylo vše. Následně přišla bezbranková remíza v Brně a porážky s Olomoucí a Plzní. Minulý víkend svěřenci kouče Klusáčka nehráli. Vinou koronaviru byl duel s Českými Budějovicemi přeložen, a tak jsou fotbalisté z Ďolíčku čtrnáctí se čtyřmi body a stejným počtem odehraných zápasů.

Zlín zatím žádný zápas odkládat nemusel. V pěti utkáních dokázal vyhrát dvakrát, a to v Mladé Boleslavi a doma s Brnem shodně 3:1. Před týdnem i dvěma hráči trenéra Pánika nebodovali, prohráli na Spartě a doma s Olomoucí. Se šesti body jsou Moravané aktuálně dvanáctí.

V duelech Bohiemans se Zlínem panuje zajímavé prokletí. Domácí tým vyhrál vzájemný zápas v české nejvyšší soutěži naposledy v roce 2003. Bude toto pravidlo platit i dnes? To se dozvíte, pokud zůstanete s námi, výkop je v plánu v 15:30.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu z duelu mezi týmy Bohemians Praha 1905 a FC Fastav Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.