FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Bohemians - 30. srpna 2020   16:30

0:0
(0:0)

Šustr – Štepanovský (C), Jakub Šural (87. Endl), Černín, Jan Moravec – Vaněk (65. Koudelka), J. Sedlák, Ad. Čermák, A. Fousek (65. Pachlopník) – Hladík (69. M. Vintr), Růsek.
Floder – Endl, Koudelka, Pachlopník, Jambor, Šumbera, M. Vintr.
Proske – Hrabovský, Dresler – Černý
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
P. Le Giang – Bartek (90+3. Pokorný), Bederka, Köstl, M. Dostál – Vaníček (90+3. Novák), Vacek (69. Nečas), Ljovin, Jindřišek (C), Hronek (86. Vondra) – Puškáč (86. Osmančík).
Bačkovský – Krch, Nečas, Novák, Pokorný, Vondra, Osmančík.

SESTŘIH: Brno - Bohemians 0:0. Souboj bez gólu, Le Giang má druhou nulu

Ode mne je to pro dnešek ze Srbské vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:10.
Utkání končí! Dnes jsme na Sbrské branku neviděli, i když šancí nebylo málo. Ve druhé půli byli domácí o něco aktivnější a největší tutovku měl na kopačce Hladík, ale trefil jen břevno. Hosté v závěru soupeře zmáčkli, ale z tlaku nic nevytěžili. Zbrojovka tak získává první bod po návratu do ligy, Bohemians už mají na svém kontě čtyři a brankář Le Giang má druhé čisté konto v sezóně.

Po reprezentační pauze hraje Brno v neděli 13.9. od 16:30 ve Zlíně, Bohemians míří na Hanou, kde se střetnou v pátek 11.9. od 18:00 s domácí Olomoucí.
90'
90+3'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Vojtěch Novák.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Bartek, přichází Lukáš Pokorný.
90+2'
Hosté v závěru drží míč na kopačkách, jsou však pouze na své polovině.
90+1'
Ljovin musel zatáhnout za záchrannou brzdu, aby zastavil Koudelku, a také dostává žlutou kartu.
90'
Nastavují se tři minuty!
90'
Hosté rozehráli nakrátko a nakonec centr směřoval na Köstla, jenže ten nacházel v ofsajdovém postavení.
89'
Adrián Čermák na pravé straně zbytečně podrazil soupeře a jako první dnes dostává žlutou kartu.
87'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Šural, přichází Lukáš Endl.
87'
Na zemi navíc zůstává v bolestech ležet Jakub Šural a ukazuje, že dál už to nepůjde.
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Pavel Osmančík.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Jan Vondra.
86'
Sám Bartek poté zakončoval i pokračování celé akce, rána křížem k tyči ale nenadělala Šustrovi potíže.
86'
Ljovinův centr z přímého kopu si našel Šustr, následně vyzkoušel Bartek nůžky, ale trefil jen obránce.
85'
Rohu se domácí ubránili, ale prakticky ihned hosté míč na polovinu soupeře vrátili. Po faulu na Nečase na pravé straně navíc budou zahrávat přímý kop.
84'
Další nebezpečný centr směřoval do vápna Zbrojovky, Šural jej ale dokázal srazit na rohový kop.
83'
Ani domácím roh nevyšel. Míč poté mohl do vápna vrátit Moravec, ale našel jen rukavice Le Gianga. Ten navíc bleskurychle rozehrál a mohl klokany poslat do brejku, po mokrém trávníku se ale balón svezl do autu.
82'
Štepanovský na druhé straně dobře kooperoval s Vintrem, který si sběhl na přihrávku, následný centr byl ale sražen na roh.
81'
Z rohu nic nebylo, míč dobře odkopl Štepanovský. Le Giang poté musel pro míč až na polovinu a svým odkopem pořádně vystrašil Šustra.
80'
Zkusil to i Le Giang! Svým odkopem vystrašil Šustra
80'
Na druhé straně se hosté prodrali až do vápna, míč propadl k Hronkovi, jeho ránu voleje ale zády skvěle zablokoval Sedlák.
80'
Z pravé strany proletěl dlouhý centr na vápna až k Vintrovi, ten ale při otočce vůbec nezakončil!
79'
Na Srbské se zvedl nyní obrovský vítr a začalo hustě pršet, nic příjemného pro aktéry dnešního duelu.
78'
Vaníček se protáhl po pravé straně a zvládl odcentrovat, nikdo z trojice nabíhajících hráčů ale na míč nedosáhl, a tak si jej sebral Šustr.
77'
Le Giangovi tentokrát odkop tolik nevyšel, naštěstí pro hosty ale Černín ve středu hřiště fauloval, a tak klokani budou i nadále u míče.
76'
Hluchou pasáž, kdy oba celky ztrácely balón, ukončil faul na Růska ve středu hřiště. Domácí pokračují s míčem.
74'
Vzápětí Bohemians šli do rychlého brejku, přes Puškáče a Vaníčka šel míč ideálně na hranici vápna proti noze Ljovinovi, ale ten v dobré pozici zamířil vysoko nad branku.
73'
Následoval faul ve středu hřiště a Pachlopník se pokusil míč nacentrovat do vápna, jenže kop mu vůbec nesedl a balón poslal vysoko nad.
72'
Domácí jsou aktivnější a snaží se tvořit hru, Machálkově družině se ale nedaří najít cestu přes středovou linii Bohemians.
71'
Dvacet minut před koncem s míčem opět operoval Pachlopník, ale opět marně čekal na podporu spoluhráčů. Dva soupeři ho vytlačili k lajně a nakonec až za ní.
69'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Marek Vintr.
69'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Jakub Nečas.
69'
Pachlopník převzal po Vaňkovi tvůrčí roli ve středu hřiště. Po zisku míče jej rozdal doprava na Hladíka, jeho centr do druhé vlny sice směřoval do vápna, ale pouze na kopačky fotbalistů v zeleno-bílém.
68'
Vaníček dostal dobrý míč do běhu, kolem Černína poslal míč proti noze Bartkovi, ten ale pálil vysoko nad.
67'
Růsek si opět sběhl na levý okraj vápna, jenže neměl žádnou podporu. Jeho centr tak mohl v pohodě Jindřišek sklepnout Le Giangovi.
66'
Pachlopník se ihned ujal exekuce přímého kopu, dlouhý míč na zadní tyč dnes spolehlivě chytající Le Giang vyboxoval.
65'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Vaněk, přichází Jan Koudelka.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Ondřej Pachlopník.
65'
Žlutou kartu dostává Jan Sedlák (FC Zbrojovka Brno).
63'
Po chybě hostů v rozehrávce získal míč Růsek, poslal jej Fouskovi, který jej poté dlouhým míčem vyslal vpřed, ale postup Růska vpřed do vápna zastavil Daniel Köstl.
62'
Jindřišek převzal míč od Vacka a chtěl načechrat míč za beky na Puškáče, hlavou však balón dobře odvrátil Šural. Domácí jsou nyní ale hodně zatažení.
61'
Domácí zbytečně couvali před Bartkem, který se prodral až do vápna, kde posunul na Hronka. Toho mohl zastavit Fousek, ale bál se penalty, a tak se hostující záložník protáhl do střelecké pozice, na poslední chvíli však jeho pokus zablokoval Černín.
60'
Čermák se zmocnil míče ve středu, postupoval vpřed a čekal na podporu spoluhráčů, ovšem té se nedočkal, a tak alespoň vypálil. Jednoduchou ránu však Le Giang lapil do rukavic.
59'
Hladík předvedl dlouhý sprint po pravé lajně až do vápna, kde dal míč pod sebe na Vaňka, do jeho rány z první ale skočil jeden z hostujících beků a obětavě ji zablokoval.
58'
Bohemka je u míče, kombinace však znovu pokračují do nahuštěného bloku.
57'
Rohový kop sehráli hosté skvěle. Přetažený balón mířil do druhé vlny na nabíhajícího Barteka, který měl čas i prostor na hlavičku, ovšem tu umístil přesně do rukavic Šustra.
56'
Růskovi se nepovedl odkop a nakonec se k míči dostal vlevo Vaníček, jeho centr byl ovšem sražen na rohový kop.
56'
Domácí stoper v doprovodu lékařů odkulhal za lajnu, do hry se ale brzy znovu vrátí.
55'
Na zemi zůstává u svého rohového praporku ležet Šural, který ukazuje na problém s levým kolenem.
54'
Největší šance domácích! Hladík napálil pouze břevno!
54'
Největší šance domácích v utkání! Po přímočaré akci poslal míč z levé strany Vaňkovi na střed Fousek, Vaněk poté vpravo uvolnil do tutovky Hladíka, který však napálil prudkou ranou jen břevno!
53'
Růsek se stáhl do hloubky pole a u pravé lajny prodloužil hlavou míč do běhu, jenže rozhodčí odmával ofsajd nabíhajícímu Vaňkovi.
52'
Další kombinace Zbrojovky probíhala kolem vápna, nikdo v červeném se ale nepropracoval do střeleckého zakončení a navíc přišel útočný faul na Hronka.
51'
Úvod druhé půle je zatím hodně opatrný, ani jeden z celků nechce udělat chybu, která by mohla vést k první brance.
49'
Ani další akce Bohemky neměla ty správné parametry. V náběhu byl Ljovin, nicméně Černín jej o míč obral.
48'
V útoku nyní poprvé ve druhé půli také hosté, prostor u pravé lajny byl nahuštěn, a tak se hosté stáhli na svou polovinu.
47'
Po zisku míče Machálkova družina opět aktivně prošla vpřed, nakonec však Vaněk Štepanovského nevysunul.
46'
Domácí uvedli míč do hry a hned se vydali směrem k brance. K míči se dostal Fousek, zpoza vápna vypálil a jeho pokus proletěl kousek nad břevnem!
46'
Úvodní dějství je za námi, branky jsme se ale zatím nedočkali. Domácí jsou zatím o něco aktivnější, větší šance však měli hosté. V závěru půle nejprve po blafáku brankáři Šustrovi zahrozil Hronek, následně pálil z voleje nebezpečně Vaníček. Z domácích řad zahrozili Fousek či Čermák, ani jeden z nich ale Le Gianga neprostřelil, a tak hostující gólman v této sezóně F:L stále neinkasoval.
Druhý poločas začne přibližně v 17:31.
45'
45'
Chvíli nato Hladík mezi dvěma soupeři vysunul od pravé lajny Růska, ten překvapivě vystřelil, ale jeho rána se vytočila mimo branku a šla vedle.
44'
Čermák prudkou střelou prověřil Le Gianga
44'
To další akce Brna mnohem lepší. Čermák poslal míč na Vaňka, který mu jej poté poslal do běhu a slovenský záložník protáhl svou ranou brankáře Le Gianga.
44'
Rohový kop se Pražanům vůbec nevyvedl a Štepanovský mohl rozjet brejk, ale na Růska balón neprošel.
43'
Tentokrát to hosté zkusili na pravé straně po zemi, průnikovou přihrávku ale Moravec srazil na rohový kop.
42'
Při něm opět gólman Zbrojovky pozorně sledoval nákop a opět míč vyboxoval. Ten se poté do vápna vrátil, ale většina hráčů Bohemky vybíhala z ofsajdu.
41'
Následně přišel centr z pravé strany, ale Puškáč na něj nedosáhl. Šustr jistil situaci a míč raději vyboxoval na roh.
40'
Tutovka Vaníčka! Šustr jeho ránu vyrazil
40'
Další tutovka hostů. Domácí nechali na levé straně čas a prostor Bartkovi, který přetáhl svůj pas na zadní tyč na Vaníčka, ten ale z voleje ve velké šanci pouze vyprášil rukavice připraveného Šustra, který podržel svůj celek!
39'
Na hrotu se nyní objevil dokonce sám Vaněk, přes Bederku se ale k dlouhému nákopu neprokousal. Míč má Le Giang.
38'
Aktivní Vacek se uvolnil opět na levé straně a vyslal dobrý centr do vápna, Černín s Šuralem ale měli situaci dobře zmapovanou a nechali míč proletět do autu.
37'
Velká šance hostů! Petr Hronek si zaběhl mezi stopery na parádní kolmici, udělal kličku Šustrovi, který si dal velký pozor na to, aby z toho nebyla penalta, jenže poté hostující záložník v plné rychlosti netrefil zařízení. Na čáře číhali dva dobíhající obránci Zbrojovky, ale míč naštěstí pro domácí šel nad.
36'
Velká šance hostů! Hronek udělal kličku Šustrovi, pak zamířil mimo
36'
Tentokrát Vaněk kroutil balón na zadní tyč, nicméně Le Giang opět sledoval dráhu letu míče a vyboxoval jej.
36'
Moravec opět podpořil útok, zkusil proti Vackovi zasekávačku, jenže neuspěl. Výsledkem je další rohový kop.
35'
Všudypřítomný Vaněk se znovu zapojil do kombinace a přes Sedláka doputoval míč k Fouskovi, jeho štiplavou ránu z dálky ale Le Giang dokázal vyboxovat.
34'
Štiplavou střelu Fouska z dálky Le Giang vyboxoval
34'
Opět se rozehrávky ujal Vaněk, který posadil míč na hlavu Čermáka, ten ale zakončoval zády k brance a hlavně hodně nepřesně.
33'
Růsek pod tlakem na levé straně vybojoval alespoň aut. Následně se hra přenesla doleva na Fouska, jeho centr byl ale sražen na další rohový kop.
32'
Vaněk ale nevymyslel situaci mod dobře, na přední tyči jeho centr odvrátil pohotový Daniel Köstl.
31'
Domácí jsou na koni. Růsek si na pravé straně píchl míč kolem Bederky a byl na samotném pravém okraji vápna faulován. Další zajímavá šance pro Brno.
30'
Štepanovský skvělým presinkem Jindřiška vybojoval další rohový kop. Vaňkův centr si našel Růsej, který jej ještě prodlužoval hlavou za sebe, tam však nikdo v červeném nebyl.
29'
Le Giang vytáhl proti střele Fouska těžký zákrok
29'
Exekuce se ujal Fousek, který zkusil míč prudce nacentrovat, ale Le Giang šel pohotově vpřed a míč vyboxoval.
28'
S rohem Vaňka si poradil Daniel Köstl, jenže pak se míč k domácímu středopolaři vrátil a byl faulován. Domácí mají k dispozici zajímavou standardku z pravé strany.
27'
Hladík, Štepanovský a Vaněk dobře zakombinovali na pravé straně. Druhý jmenovaný nakonec obloučkem do vápna vysunul Růska, jeho centr zpět do ohně odvrátili hosté na roh.
26'
A podobně dopadli Jihomoravané i o chvíli později, kdy míč vybojoval Čermák, který chtěl dlouhým pasem vpřed vyslat Růska, jenže balón byl až moc dlouhý.
25'
Hosté vyrazili vpřed po pravé straně, ale o míč záhy přišli. Domácí se pokusili přejít středem z vysokého presinku, Sedlákovi ale přihrávka nevyšla.
24'
Domácí prošli vpřed a k centru se dostal Moravec. Ten jej opět přetáhl na Hladíka, který chtěl poslat míč do šestnáctky Sedlákovi, ale tomu nevyšlo zpracování, respektive první dotek.
22'
Celou akci nakonec zakončil dalekonosnou ránou Vacek, jeho pokus ale neměl ty správné parametry a skončil daleko vedle branky.
21'
Bartek nadělal problémy Šustrovi
21'
Z ničeho nic se k ráně z dálky dostal Bartek a jeho pokus Šustrovi vypadl, domácí gólman poté chtěl vyběhnout, ale včas couvnul zpět a obrana Puškáče vyhnala s míčem mimo vápno.
20'
Zbrojovka zatím zkouší překvapovat soupeře dlouhými balóny za obrany. Jeden takový adresoval Fousek na pravou stranu k Hladíkovi, ten ale v náběhu nezpracoval podle představ.
19'
Znovu se dostali hosté do kombinace. Černín dobře pokryl náběh Hronka, který poté vrátil míč na Vacka, jeho čechraný balón ale mířil do země nikoho.
17'
Vaněk patičkou ve vzduchu skvěle posunul míč do běhu na Fouska. Ten se uvolnil k centru, který přetáhl na zadní tyč, dobíhající Růsek však vrátil balón jen do rukavic Le Gianga.
16'
Naopak dopředu šli znovu domácí. Hladík dostal dlouhý balón na pravý okraj vápna, nakonec ale nedokázal vrátit z první míč do ohně přes Jindřiška.
15'
Úvodní čtvrthodina hry za námi, Bohemians znovu drží míč na svých kopačkách, jenže středová linie Brna je i nadále neprostupná.
14'
Zajímavá šance Vaňka skončila mimo bránu
14'
Domácí znovu vybojovali míč a na tři přihrávky prošli vpřed. Vaněk si narazil se Sedlákem a vypálil, jeho rána po zemi se ale mezi tři tyče nevešla.
13'
Machálkovi svěřenci nyní předvedli hodně sympatickou dvouminutovku a zatlačili soupeře. Hosté teď šli dopředu, ale Vacek se provinil nedovoleným zákrokem.
12'
Zbrojovka v útoku zůstala. Centr z pravé strany prošel na Hladíka, který si míč pokryl na úrovni malého vápna a dal pod sebe na Vaňka, jeho ránu však obětavě zablokoval jeden z hostů.
11'
Fousek zamířil přímo do rukavic Le Gianga
11'
Fousek si řekl pohybem vpřed o dlouhý balón. Ten si zpracoval a dal rychle pod sebe na Růska, ten ovšem placírkou zamířil znovu jen do rukavic Le Gianga, který šel pohotově na zem.
10'
I dalšímu útoku hostů se Zbrojovka ubránila. Tempo hry zatím není bůhvíjaké.
9'
Dlouhý nákop Šustra dokázal sice Růsek prodloužit hlavou za sebe, Hladík se však k náběhu neodhodlal. Rozehrává Le Giang.
8'
A nakonec přišla první zajímavější šance! Hronek se protáhl po levé straně do vápna a prudce odcentroval. Puškáč se dostal před beka, ale v plné rychlosti už nestačil seřídit mířidla a ve vzduchu kolenem mířil vedle branky Zbrojovky.
7'
Růsek si sběhl pro míč hlouběji do středu útočného pole, ale přes tři soupeře neprošel. Hosté otáčejí hru.
6'
Bohemians se na vlastní polovině vymotali z presinku domácích, stále ale marně hledají cestu vpřed středem pole.
5'
Následně v pokračování akce se právě Růsek dostal k dalekonosné ráně, jeho pokus však zamířil přesně do rukavic připraveného Le Gianga.
4'
Růsek byl faulován na pravé straně Bartekem. Domácí bleskově rozehráli a chvíli nepozornosti využil právě Růsek, který odcentroval, jeho pas však na Fouska nepropadl. Dobře zasáhl Daniel Köstl.
3'
Hosté jsou v úvodu o poznání aktivnější a prakticky pořád u balónu, domácím se ale daří pokrývat průnikové přihrávky.
2'
S rohovým kopem si domácí poradili a vyrazili vpřed, Fousek si ale levé lajny soupeře neprohodil. Zbrojovka pokračuje s míčem.
1'
V první akci se ve vápně Hronek ještě neprosadil. Následně zakombinoval na pravé straně s Vaníčkem a přišel centr od Barteka, ten však Hladík odvrátil pohotově na rohový kop.
1'
Bohemians uvedli míč do pohybu a ihned vyslal dopředu dlouhý nákop, ten však směřoval do autu.
1'
Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí hrají tradičně v červeném, hosté v zeleno-bílém. Počasí na fotbal je takřka ideální, tak snad nepřijde bouřka.

FC Zbrojovka Brno: Šustr – Štepanovský (C), Jakub Šural, Černín, Jan Moravec – Vaněk, J. Sedlák, Ad. Čermák, A. Fousek – Hladík, Růsek.
Náhradníci: Floder – Endl, Koudelka, Pachlopník, Jambor, Šumbera, M. Vintr.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Bartek, Bederka, Köstl, M. Dostál – Vaníček, Vacek, Ljovin, Jindřišek (C), Hronek – Puškáč.
Náhradníci: Bačkovský – Krch, Nečas, Novák, Pokorný, Vondra, Osmančík.

Rozhodčí: Proske – Hrabovský, Dresler – Černý.
Řekli před utkáním:

Miloslav Machálek (hlavní trenér Zbrojovky Brno): “ Nečeká nás nic lehkého. Velice dobře poskládaný tým s výbornou trenérskou dvojicí. Mají dostatek sebevědomí, což je podpořeno kvalitními výkony a výsledky v minulé sezóně i v té nové. Zdobí je poctivost, zodpovědnost, silná týmová složka, nerozhodily je ani odchody některých hráčů.” (zdroj: fczbrno.cz)

Erich Brabec: "Sparta jim ukázala, že liga je úplně o něčem jiném. Brno si z toho vzalo ponaučení a ve druhém poločase už ukázalo své silné stránky. Ať už je to presink nebo přechod do útočné fáze hry. Právě kvalitu v té ofenzivní části mají obrovskou. Neřekl bych, že se v něčem Brno změnilo oproti tomu, čím se prezentovalo ve druhé lize. Mají v týmu mladé ambiciózní kluky, kteří chtějí hrát rychle nahoru. To ukázali i v utkání se Spartou. Sice měli velké mezery v defenzivě, ale ve druhé lize je nikdo takhle nenachytá, protože je to tam obecně pomalejší." (zdroj: bohemians.cz)
Bohemians 1905

Zatímco Brno vstoupilo do sezóny porážkou, klokani do ní vletěli ve velkém stylu. Zeleno-bílí navázali na skvělé výkony z konce minulé sezóny, kdy se prali o možnost zahrát si o pohárovou Evropu a proti Mladé Boleslavi ukázali, že tým chce loňský úspěch minimálně vyrovnat. Se Středočechy si Bohemka poradila hladce 4:0 a své diváky bavila parádním přímočarým a útočným fotbalem.

Parta kolem kapitána Josefa Jindřiška v létě přišel například o útočníka Mosqueru, který odešel do Liberce, kostra týmu však zůstala pohromadě.
FC Zbrojovka Brno

Ligový nováček se vrátil do nejvyšší soutěže minulý víkend po dvouleté odmlce a v obnovené premiéře zažil pořádný křest ohněm. V domácím souboji se Spartou už v první půli pocítil sílu pražského celku, když během půlhodiny hned čtyřikrát inkasoval. Výsledkem byla nakonec porážka 1:4, jediným domácím střelcem se stal obránce Peter Štepanovský.

Kouč Machálek věří, že proti Bohemians předvede jeho celek diametrálně odlišný výkon. Tým už by mohl spoléhat v obraně na návrat kapitána Pavla Dreksy, jeho start proti klubu z Ďolíčku ale stále není jistý.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu. Ve FORTUNA:LIZE je tento víkend na programu 2. kolo a podruhé v řadě se doma představí FC Zbrojovka Brno, která přivítá Bohemians 1905.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.