FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Č. Budějovice - 6. prosince 2020   14:00

Brno
53' Růsek (Dreksa)
1:3
(0:2)
Č. Budějovice
10' Brandner  (Javorek) • 17' Brandner   • 90+2' Čavoš  (Van Buren)

Floder – Jan Moravec, Dreksa (C), Gajić (32. Jakub Šural), Kotula (84. Hladík) – Pachlopník, J. Sedlák, Ad. Čermák, Štepanovský (32. Šumbera) – Růsek, Přichystal (59. M. Vintr).
Šustr – Jakub Šural, Hlavica, Bariš, Šumbera, Hladík, M. Vintr.
Lerch – Mikeska, Dresler
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš (C), Javorek – M. Valenta (70. L. Matějka), Brandner (85. L. Havel), Mészáros (81. Mršić) – Van Buren.
Vorel – L. Havel, Kladrubský, Jánošík, Bassey, L. Matějka, Mršić.
Drobný

SESTŘIH: Brno - České Budějovice 1:3. Dva góly dal Brandner, Zbrojovka doma nevyhrála už podvanácté

Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne.
Dnešní duel je minulostí. Hosté na výhru zadělali už v první půli, když se během úvodních dvaceti minut trefil dvakrát Patrik Brandner. Ve druhé půli byli zase lepší domácí, dočkali se snížení, jenže vyrovnání už z tlaku nikoliv. Definitivu výsledku tak dal v nastavení brankou na 3:1 hostující Patrik Čavoš. Hosté vítězí potřetí z posledních čtyř duelů, domácí se nadále trápí a na Srbské ještě nevyhráli.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 20:14.
90'
Kapitán Čavoš definitivně stvrdil výhru Dynama, 1:3
90+3'
90+3'
Vintr se proháčkoval před brankou, na pětníku kličkoval proti čtyřem soupeřům, ale nakonec vůbec nezakončil.
90+2'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Hosté šli do brejku čtyř proti dvěma, míč se od pravé lajny dostal na střed, odkud přišla kolmice na PARTIKA ČAVOŠE. Ten si míč kolem obránce zasekl a neomylnou střelou rozvlnil síť – 1:3.
90+1'
Přímý kop domácích opět skončil opět jen na bloku soupeře, stejně jako další dva centry.
90'
Nastavují se tři minuty nad rámec druhé půle!
89'
První rána Voliče skončila na zdi, opakovaný pokus vysoko nad brankou.
88'
Matej Mršić hýří po příchodu aktivitou a byl faulován kousek před vápnem. Zajímavý přímý kop pro hosty.
87'
Vintr uklouzl a brejk soupeře řešil zcela jasným faulem na unikajícího soupeře – žlutá karta.
86'
Pachlopníkův pokus směřující na zadní tyč Drobný zlikvidoval
86'
Přímý kop rozehrála Zbrojovka chytře nakrátko, Pachlopník dostal pas do vápna a vypálil křížem, Drobný jeho pokus směřující na zadní tyč vykopl špičkou kopačky!
86'
Domácí už nemají co ztratit a vrhají všechny síly do útoku.
85'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Lukáš Havel.
85'
Rohový kop opět bez vážnějšího nebezpečí, domácím byl navíc pískán útočný faul.
84'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Juraj Kotula, přichází Jan Hladík.
84'
Růsek si míč navedl zleva do vápna, po přešlapovací vypálil, ale rána byla sražena na rohový kop.
83'
Šumbera dal míč na střed a chtěl narážečku od Sedláka, které se nakonec dočkal, ale svůj pohyb v polovině zastavil...
82'
Právě střídající Matej Mršić si narazil ve vápně se spoluhráčem, obešel tři soupeře a zasekl Dreksovi, ten mu však i v pádu míč sebral.
81'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Karol Mészáros, přichází Matej Mršić.
81'
Pachlopník umně vysunul Šumberu ten byl ale v úhlu před vyběhavším Drobným. Nakonec míč převzal Dreksa, centr mu ale vůbec nesedl.
80'
Rozbíhá se poslední desetiminutovka duelu, domácí kombinují a hosté chystají druhé střídání.
79'
Střídající Matějka byl po dlouhém nákopu v ofsajdu, domácí hru rychle otočili. Zleva centroval Kotula, ale jeho pas zamířil do rukavic Drobného.
78'
Dynamo opět nastěhováno na polovině soupeře a v aktivní kombinaci šetří cenné sekundy.
77'
Samotný centr tradičně bez efektu, ale míč domácím zůstal. Kotula ze středu hranice vápna narýsoval kolmici na Šumberu, tomu ale na míč nakonec chyběly zhruba dva kroky.
76'
Aktivně hrající Růsek se zprava a protáhl do vápna, kolem obránce ale nakonec na přední tyč neodcentroval. Výsledkem je rohový kop.
75'
Čtvrthodina do konce a kombinace obou celků teď přinesly několik nepřeností. U míče jsou domácí, kteří chtějí hru zklidnit.
74'
Na druhé straně zastavil akci Budějovic faul Štepanovského, s rozehrávkou hosté rozhodně pospíchat nebudou.
73'
V další akci zakončoval po skrumáže a sérii odrazů volný Šumbera, rána mu ale vůbec nesedla.
72'
Jaroslav Drobný vytáhl další skvělý zákrok proti Růskovi
72'
To následně už velká šance přišla! Po akci Moravce dostal míč proiti noze volný Růsek, jehož tvrdá rána pořádně prověřila připravenost Drobného!
71'
Domácí opět utáhli šrouby a usadili se kolem poloviny soupeře, ale z akce nic nevzešlo.
70'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Lukáš Matějka.
69'
Lukáš Skovajsa centrem z levé strany hledal Van Burena, kterého ve vápně na hranici faulu odstavil Dreksa. Hra ale pokračuje, u míče domácí.
68'
S rohem si hosté opět bez problémů poradili a rychle otočili hru, navíc na polovině hřiště vybojoval Čavoš faul soupeře.
67'
Pachlopníkovu střelu z voleje Drobný reflexivně vyrazil
67'
Vyrovnání bylo blízko! Přetažený centr zleva našel na zadní tyči Dreksu, který hlavou sklepl míč pro Pachlopníka, jehož ránu z voleje směřující na přední tyč Drobný reflexivně vyrazil na roh!
66'
Jihočeši opět vytahují své napadání hodně vysoko, což soupeři činí velké starosti. Tato taktika fungovala už v první půli.
65'
Růsek po spolupráci s Pachlopníkem vytáhl míč před vápno, ale od Šumbery nedostal vůbec povedenou narážečku.
64'
Javorek zastavil akci Brna faulem a následně uviděl žlutou kartu za zdržování hry.
64'
Jeho centr doplachtil jen do rukavic Flodera. Ten následně špatně vykopl a hosté přenesli hru doprava, nicméně centr Čoliče odvrátil dobře postavený Šural.
63'
Nebezpečí ale bude trvat, Pachlopník vlevo poslal k zemi soupeře nedovoleným způsobem, rozehrávat bude Lukáš Skovajsa.
62'
Nyní se ale musí bránit, Dynamo kombinuje na pravé straně. Dlouhý aut ovšem odvracel pozorný Dreksa.
61'
V kabině Brna musel být o poločase pořádný vítr, domácí vlétl do druhé půle jako vyměnění a jsou jasně aktivnější.
60'
Po hodině hry v útoku opět také Dynamo, ale Brandner byl podle všeho v jasném ofsajdu.
59'
Šuralova střela z první těsně minula tyč!
59'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Marek Vintr.
59'
Rohový kop nic nepřinesl, domácí ale v akci pokračovali. Po centru z levé vyplaval na hranici vápna osamocený Šural, jehož střela z první levačkou šla kousek vedle pravé tyče!
58'
Moravec dostal krásnou kolmici vpřed, ale nabíhajícího Přichystala nenašel, neboť Králík skvěle zasáhl.
57'
O nic vážného ale nešlo, je zpět ve hře a domácí kombinují u pravé lajny.
56'
Růsek nyní zůstal ležet ve středu hřiště na zemi, při souboji dopadl tvrdě na levé rameno a odchází v doprovodu lékařů za postranní čáru.
55'
Po chybě šli ale hosté vpřed a Karol Mészáros dostal kolmici do běhu, nicméně naštěstí pro domácí byl v ofsajdu.
54'
Domácí pokračují v aktivním pojetí hry a jsou usazeni na polovině svého soupeře.
53'
Je sníženo! Růsek hlavičkou překonal Drobného, 1:2
53'
Brno právě vstřelilo branku!
A snížení je na světě! Dreksa vytáhl míč středem a dostal prostor k centru, který posadil přesně na hlavu volného ANTONÍNA RŮSKA, s nímž se obránce nesvázal, a domácí útočník prudkou hlavičkou o břevno rozvlnil síť – 1:2.
51'
Domácí jsou opět na své polovině, ale aktivně kombinují na pokračují v dobrém vstupu do druhé půle.
50'
Domácí se vymanili z kombinace na pravé straně, Pachlopník byl následně faulován Valenou, který vytáhl včas taktický faul.
49'
Kotula hledal centrem Růska, jenže míč byl sražen. V pokračování akce se centrem prezentoval Pachlopník, ale jen do rukavic Drobného.
48'
Zbrojovka do druhé půle vstoupila aktivně. K ráně se dostal Sedlák, jeho pokus byl sražen ale na roh a ten opět nic nepřinesl.
47'
Králík musel hasit skluzem přihrávku na Růska, následoval rohový kop, ale centr z něj opět nic nepřinesl.
46'
Hosté uvedli míč do hry, ale prakticky ihned o něj přišli, a tak z vlastní poloviny kombinuje Brno.
46'
Úvodní půle je za námi a do kabin odešli spokojenější hosté. Ty poslal do vedení po kolmici spoluhráče Patrik Brandnera a stejný muž se trefil i o šest minut později, když po hlavičce Van Burena do tyče měl na čáře jednoduchou pozici. Domácí se trápili a hrozili až na konci půle, zakončení Přichystala šlo ale jen do rukavic Drobného.
45'
45'
Poslední akce poločasu ze strany Brna skončila nepřesnou přihrávkou..
44'
Tlak domácí nakonec zakončil rohový kop, který tradičně nic nepřinesl. A po rychlé rozehrávce Drobného vybojoval Van Buren na Čermákovi taktický faul.
43'
A do třetice útok Zbrojovky. Moravec dobře centroval zprava, nicméně hlavička právě Přichystala nenadělala Drobnému žádné starosti.
42'
Přichystalovi se následně otevřela dálnice mezi stopery, ale na hranici vápna se ke střele neodhodlal a zamotal se do svých kliček.
41'
Šance! Přichystal pohotově zakončoval z otočky, Drobný byl připravený
41'
Domácí mohli snížít. Přízemní centr zprava proletěl do vápna na Přichystala, který pálil pohotově z otočky, ale opět jen přímo do rukavic připraveného Drobného.
40'
Čermák nyní se štěstím ve středu obešel tři soupeře, toho čtvrtého už nikoliv. Následoval dlouhý pas a nabíhajícího Van Burena, ale jeho průnik zastavil čistě Dreksa.
39'
Brander převzal míč a svým průnikem překonal tři soupeře. Míč dal poté do ulice nabíhajícímu Čoliču, ale jeho ostrý centr po zemi byl sražen do autu.
38'
Rohový kop hostů, který následoval, tentokrát nic nepřinesl. Domácí chtěli rychle otočit hru, Přichystalovi byl ale pískán útočný faul.
37'
Karol Mészáros si sbíhá pro míče hluboko a dělá tím soupeři velké starosti. Dreksa jej nyní musel opět faulovat.
36'
Znovu udělali domácí naprostý kiks v obraně, Van Buren s Brandnerem šli málem do brejku, ale nerozuměli si při přihrávce.
35'
Přichystal se vpravo dobře uvolnil a mohl centrovat do ohně, opět ale vybojoval "jen" roh. Po něm směřoval míč na hlavu Šurala, dříve u něj byl ale Drobný.
34'
Hosté hru otočili, dostali se do kombinace, jenže rána Brandnera přinesla vrušení zbytečně. Střelec obou branek Dnyma byl v ofsajdu.
33'
Centru z rohového kopu se ujal sám střídající Šumbera centroval ostře na přední tyč, ale Drobný byl připraven.
32'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Šimon Šumbera.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Zoran Gajić, přichází Jakub Šural.
31'
Posléze už Růsek dostal šanci k individuální akci, míč si zleva navedl do vápna, ale Volič jeho centr zblokoval na roh.
30'
Mezitím ale hra ještě pokračovala. Sedlákův pas vpřed neprošel, následně se míč zmocnil Peter Štepanovský, ale vůbec si ve své kombinaci nerozuměl s Ruskem...
29'
Trenér Brna Machálek je hrubě nespokojen s vývojem, což dává na hřišti znát, ale nyní navíc chystá dvojité střídání.
28'
Centr Štěpanovského prodloužil Přichystal, Drobný míč lapil
28'
Následný přímý kop přistál na hlavě Přichystala, který jej chytře prodlužoval za sebe na zadní tyč, ale Drobný byl připraven s jednoduchým zákrokem.
27'
Talovierov nejprve Štepanovského zastavil čistým skluzem, ale následně jej slovenský záložník oběhl znovu a hostující bek musel faulovat za cenu žluté karty.
26'
Také rohový kop nadělal Floderovi starosti, domácí gólman nakonec ale jednoruč míč vyboxoval a Pachlopník odkopl do bezpečí.
25'
Van Buren se skvěle uvolnil přes dva soupeře, protáhl se do vápna, ale nakonec na okraji malého vápna mu míč ukopl jeden z beků za minutu dvanáct na rohový kop.
24'
Teď už Růsek operoval na druhé straně, centroval zleva do ohně, ale jeho pas do šestnáctky po výborném bloku neprošel, a následně hosté míč zachytili ještě na hrací ploše.
23'
Po chybě Růska a sérii odrazů se k míči dostal Čolič, který opět dobře centroval, ale Van Buren naskakující na zadní tyči na něj nedosáhl.
21'
Ani náběh Mészárose domácí nezachytili, nicméně pas na něj šel do autu. Hra Brna je ale i nadále neurovnaná.
20'
To moc dlouho nevydrželo a po chybě šli hosté opět vpřed, naštěstí pro Brno byl ale nabíhající Brandner v ofsajdu.
19'
Další akce hostů končí ofsajdem, domácí mohou hru uklidnit.
18'
Domácí si neví rady. Další brejk soupeře hasil Štepanovský a po jeho jasném faulu tasí sudí Lerch ze své kapsy další žlutou kartu.
17'
Zase Brandner! Doklepl míč do prázdné brány a připsal si druhý gól, 0:2
17'
Hosté vedou o dvě branky. Benjamin Čolić měl na pravé straně volno k centru, míč posadil na hlavu nabíhajícího Van Burena, který hlavičkoval jen do boční tyče, ale míč odrazil příhodně pro úplně volného PATRIKA BRANDNERA, který jednoduše z brankové čáry vstřelil jeden z nejsnadnějších gólů kariéry – 0:2.
17'
Kotula evidentně fauloval Mészárose, hosté rychle rozehrávají.
16'
Zbrojovka po delší době v útoku, ale jejich akce přinesla pouze faul, a hosté tak mohou opět rozjet svůj vlastní útok.
15'
Rohový kop proletěl vápnem, zmocnil se jej Králík, ale následný centr Javorka po jeho pasu zablokoval připravený Pachlopník.
14'
Obrana Brna hoří. Karol Mészáros se protáhl po levé straně až do šestnáctky, kde si mohl vybrat jednoho z nabíhajících spoluhráčů, jenže Dreksa míč obětavě srazil na roh.
13'
Ani po této situaci ale tlak Dynama neutichl, přibrzdil jej až hvizd sudího. V ofsajdu se nacházel nabíhající Skovajsa.
12'
Hosté jsou po vstřelené brance opět na koni a aktivně kombinují, Floder musel z branky a odkopávat nebezpečnou průtokovou přihrávku,
10'
Gól! Brandner se dostal za obranu Zbrojovky a otevřel skóre, 0:1
10'
Hosté jdou do vedení. Po několika nedůrazech ve středu pole zapomněla domácí obrana na PATRIKA BRANDNERA, který dostal pas za Dreksu, šel sám na Flodera a i když nevystřelil po zemi nijak výrazně, jeho pokus se došoural do sítě k zadní tyči – 0:1.
9'
Exekuce se ujal Benjamin Čolić, ale jeho rána letěla přes zeď vysoko nad branku Brna.
8'
Gajič musel kousek před vápnem faulovat aktivně pronikajícího Mészárose. Kromě žluté karty přichází přímý kop.
8'
Po rohu zasáhl na přední tyči opět Javorek a zpětný centr domácích zleva nic nepřinesl, protože byl pískán útočný faul.
7'
Centr nakonec směřoval někam na oblast penalty, kde však byl připravený Javorek a hlavou míč odvrátil na první rohový kop utkání.
6'
Maxym Talovierov dobře zachytil náběh Přichystala a s kolegou ve stoperské dvojici situaci zvládl. Domácí ale následně zachytili míč a po faulu na Pachlopníka budou ze středu útočné poloviny zahrávat přímý kop.
5'
Napravo operoval opět aktivní Čolič, přes Štepanovského ale neodcentroval. Aktivita Jihočechů nicméně pokračuje.
4'
Drobný nyní zariskoval při rozehrávce nakrátko, ale nakonec situaci zvládl ve spolupráci se spoluhráči a Přichystal se k míči nedostal.
3'
První šanci zápasu obstarali domácí! Růsek z dobré pozice pálil nepřesně
3'
První šance duelu! Pachlopník na pravé straně posunul míč do běhu Moravcovi, jeho centr si ve vápně šikovně zpracoval Růsek, otočil se kolem beka, ale z dobré pozice pálil pravačkou nepřesně!
2'
Dynamo se drželo v poklidné kombinaci kolem poloviny hřiště, pas na Čoliče směřoval z pravé strany jen do ofsajdu.
1'
Domácí uvedli míč do hry a dlouhým nákopem šli vpřed, Peter Štepanovský ale nákop nezpracoval. Hosté mohou jít dopředu.
1'
Oba celky jsou na hřišti. Domácí hrají v červeném, hosté v bílo-černém.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Jan Moravec, Dreksa (C), Gajić, Kotula – Pachlopník, J. Sedlák, Ad. Čermák, Štepanovský – Růsek, Přichystal.
Náhradníci: Šustr – Jakub Šural, Hlavica, Bariš, Šumbera, Hladík, M. Vintr.

SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš (C), Javorek – M. Valenta, Brandner, Mészáros – Van Buren.
Náhradníci: Vorel – L. Havel, Kladrubský, Jánošík, Bassey, L. Matějka, Mršić.

Rozhodčí: Lerch – Mikeska, Dresler.
Řekli před utkáním:

Petr Maléř (asistent trenéra Zbrojovky): "Soupeř se v posledních zápasech dostal do herní i výsledkové pohody. Je silný v brejcích, což potvrdil na Spartě, k tomu přidává precizní defenzivu. Čeká nás hodně náročný zápas a těžká práce, toho jsme si vědomi. Věříme nicméně, že jej zvládneme. Minule se nám venkovní bodový zisk nepovedlo doma potvrdit, což bychom rádi napravili."

David Horejš (trenér ČB): „Budeme chtít navázat na výkony a výsledky z posledních tří zápasů. Nedá se říct, že to nejtěžší máme za sebou, protože každý zápas je těžký. Čeká nás velice náročné utkání. Brno dokázalo rovněž jako my v posledních třech zápasech bodovat, což potvrzuje jeho kvalitu. Mají mužstvo, které si dokáže vytvořit velké množství šancí. V ofenzivě mají velice zajímavé hráče. Po uzdravení opor v obraně má jejich tým mnohem větší kvalitu než na začátku soutěže."
Oba celky se naposledy utkaly v březnu 2019 ještě v rámci druhé ligy. Brno na jihu Čech po půli vedlo 2:0, ale nakonec domácí skóre otočili a vyhráli 3:2.
SK Dynamo České Budějovice

Jihočeši zažívají o něco lepší podzim, přesto jsou v tabulce se ziskem 10 bodů jen o tři místa výše než domácí. Poslední zápasy Dynamu vyšly výborně, což zapříčinilo posun tabulku vzhůru. Nejprve vyhrálo 4:2 na Spartě, posléze si poradilo doma s Bohemians a naposledy remizovalo doma s Plzní 0:0. V Brně bude nejspíš mírným favoritem.
FC Zbrojovka Brno

Po obnovení profesionálních soutěží se domácím vede velmi dobře a ve třech odehraných duelech ani jednou neprohráli. I přesto jsou nadále namočeni v sestupových vodách. V tabulce Brnu patří 16. příčka se ziskem šesti bodů a pouhou jedinou výhru. Před týdnem Zbrojovka šokovala na hřišti suverénní Slavie, kde uhrála nesmírně cennou remízu 1:1. Doma se zatím Brnu moc nedaří, na podzim ještě na Srbské nevyhrálo.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! V rámci 10. kola FORTUNA:LIGY se na svém stadionu představí FC Zbrojovka Brno, jejímž soupeře bude SK Dynamo České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.