FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Jablonec - 14. března 2021   16:00

Brno
90+1' Fila (Hlavica)
1:2
(0:1)
Jablonec
10' Pleštil   • 73' Schranz

Floder – Pernica, Dreksa (C), Jakub Šural (32. Hlavica) – J. Sedlák, Bariš (46. A. Fousek), Jan Moravec, Pachlopník (74. Hladík), Štepanovský (46. Reiter) – Přichystal (46. Fila), Růsek.
Berkovec – Fila, A. Fousek, Hladík, Hlavica, Reiter, Texl.
Hrubeš – Kotalík, Pečenka
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
V. Hrubý – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (70. Haitl), Považanec, Kratochvíl (88. Hübschman), Podaný (81. Smejkal) – Doležal (C), Schranz (88. R. Hrubý).
Vajner – Haitl, R. Hrubý, Hübschman, Chramosta, Smejkal.

SESTŘIH: Brno - Jablonec 1:2. Hosté oplatili Zbrojovce podzimní prohru

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost.
Je dobojováno! Překvapení se dnes nekonalo. Jablonec vítězí 2:1 a připisuje si tři body do tabulky. Brno ve druhém poločase zlepšilo hru, Severočechům bylo minimálně vyrovnaným soupeřem, jenže produktivita domácích byla tristní.

Prohru neodvrátila ani branka, kterou vstřelili dvě minuty před koncem. Kromě toho Jablonec dnes předvedl kvalitní výkon, tři body teda slaví zcela zaslouženě.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 1:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:22.
90+3'
90+3'
Z následného protiútoku se dostal do gólové šance Považanec, avšak v cestě jeho střele stál skvělý Floder!
90+3'
Reiter naprosto zbytečně ztratil míč, Brno dnes bod nezíská!
90+1'
Brno právě vstřelilo branku!
Brno ještě vykřesalo naději! Jablonecká obrana se nedomluvila a centr z kopačky Hlavici pustila za sebe. Toho využil Daniel FILA, jenž si připsal premiérovou branku v nejvyšší soutěži.
90'
Nad rámec základní hrací doby se ve druhém poločase odehrají tři minuty.
89'
Hladík parádně přesprintoval obránce a mířil sám na Hrubého!
89'
Fantastický zákrok i pro Hrubého! Hladík utíkal sám na bránu, po chvíli ho sice doběhl Zelený, i tak se ale brněnský hráč dostal ke střele. Tu lapil Hrubý, který tedy míří za čistým kontem.
88'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Robert Hrubý.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Tomáš Hübschman.
86'
Haitl sám před Floderem! Ale brankáře neprostřelil
86'
Přečíslení tři na dva zakončil Haitl. Ten byl ve vápně naprosto osamocen, přesto nedokázal překonat Flodera. Domácí gólman dnes chytl několik velkých šancí, jeho výkon je snad jediným pozitivem brněnského představení.
84'
Jablonec si už jen hlídá závěrečné minuty. Soupeře k míči nepouští, dokonce se ještě snaží o navýšení svého náskoku.
83'
Na konci nenápadné akce stál Ivan Schranz, jehož zakončení z voleje přibližně o půl metru minulo svatyni domácího celku.
82'
Schranz pohotově usměrnil Holíkův centr těsně nad bránu!
82'
Zápase se blíží ke svému konci, k tomu žádný tlak ze strany Brna nepřichází. Troufám si říct, že tady je rozhodnuto.
81'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Podaný, přichází Tomáš Smejkal.
80'
Haitl u pravého praporku doběhl míč. Jeho aktivita Jablonci nic nepřinesla, odkopávat od brány bude Floder.
78'
Fousek se pokusil o střelu. Opravdu pokusil, míč skončil bůhvíkde.
77'
Zelený vykopl Filův pokus z brankové čáry!
77'
Když se nedaří, tak se vším všudy. Tentokrát to byl Fila, který se ocitl v dobré příležitosti. Ani jemu se střelecké prokletí domácích prolomit nepodařilo.
76'
Hrubý skvěle vytáhl Hladíkovu ránu mimo tři tyče
76'
Skvělý zákrok Hrubého! Hladík měl krátce po svém příchodu na hřiště šanci na snížení, jeho střelu na zadní tyč ovšem jablonecký gólman vyrazil.
75'
Žlutou kartu dostává Miloš Kratochvíl (FK Jablonec).
74'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Jan Hladík.
73'
Jablonec právě vstřelil branku!
VAR druhou branku Jablonce posvětil. Po hezké nahrávce se ocitl sám před brankářem soupeře Zelený, jeho zakončení ale Floder vyrazil. Bohužel pro Brno jen na Ivana SCHRANZE, jenž měl před sebou jednoduchou práci v podobě dorážky do prázdné brány.
71'
Schranz se vytasil s tečovanou střelou na bránu
71'
Schranz se obtočil kolem své osy a zakončil. Jeho pokus byl zblokovány, jednoduchá práce pro Flodera.
70'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Patrik Haitl.
69'
Reiter měl míč přichystán na střelu. Jenže na hranici vápna zaváhal, což se mu stalo osudným.
67'
Pleštil dostal míč na paty, kvůli čemuž vzápětí ztratil míč. Brněnská obrana si na nedostatek práce nemůže stěžovat, nicméně u Jablonce je ten zápřah daleko intenzivnější.
66'
Růskova hlavička v tutovce skončila jen v Hrubého náruči!
66'
Antonín Růsek mohl srovnat! Moravec našel svého spoluhráče kousek před penaltovým puntíkem, který ovšem hlavičkoval jen do náruče jabloneckého gólmana.
65'
Pachlopník podrazil soupeře, za což si vysloužil napomenutí v podobě žluté karty.
64'
Co jsi říkal? To bylo naposled, kamaráde, obořil se sudí Hrubeš na Pachlopníka
64'
Floder zkazil rozehru a dostal své spoluhráče pod tlak. Jediné štěstí pro domácí, že následně jeden z jejich soupeřů zahrál rukou.
64'
Fila prodloužil hlavou centrovaný míč na malé vápno, kam si pro balón skočil připravený brankář Hrubý.
63'
Brno se ubránilo, načež se odhodlalo k rychlému kontru. Ten přibrzdil faul hostujícího hráče.
62'
Z ní pálil Miloš Kratochvíl, bývalý hráč brněnské Zbrojovky. Napálil jen zeď, od které se míč odrazil na rohový kop.
61'
Z té nic zajímavějšího nevzešlo. Po faulu Pachlopníka ale budou mít hosté šanci na reparát.
60'
Reiter zahrál rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího Hrubeše. Standardní situace pro Jablonec.
59'
Teď si nejsem jistý, zda Fila střílel, nebo centroval. Míč letěl na zadní tyč, kterou jen o malý kousek minul. Dobrá pasáž ze strany Zbrojovky, která ukazuje, že rozhodně nic nevzdává.
58'
Je tu rohový kop pro Brno. Zahrávat ho bude z pravé strany Pachlopník.
57'
Moravec odcentroval někam na penaltový puntík. Míč našel jen prvního stojícího obránce soupeře.
56'
Sedlák našel na druhé straně svého spoluhráče. Ten ovšem přechod vpřed nezvolil, raději uklidnil hru přihrávkou na obránce.
55'
Jablonec kombinuje na polovině hřiště. Je to zatím statické, žádné nebezpečí pro domácí.
53'
Zbrojovka působí ve druhém poločase daleko lepším dojmem. Více je u míče, častěji se dostává do předbrankového prostoru.
52'
Antonín Růsek se pokusil o akrobatické zakončení uvnitř šestnáctky. Míč netrefil, hrají tedy jablonečtí fotbalisté.
51'
Centr se k Dreksovi nedostal, hostující obránce včas vystoupil a míč odhlavičkoval do autu.
50'
Fila byl faulován Zeleným. Je tu standardní situace pro domácí, ze které nejspíše vzejde centr do šestnáctky.
49'
Pro dlouhý nákop za hostující obranu si dokráčel Hrubý, jenž se k míči dostal dříve než brněnský Fila.
48'
Centr Jablonce z levé strany jen proplul vápnem. Videorozhodčí se ještě zabýval situací v šestnáctce, kdy upadl jeden z hostujících fotbalistů, nicméně penalta se v žádném případě konat nebude.
47'
Brno naprosto překopalo dosavadní sestavu. Uvidíme, zda to oživí hru brněnské Zbrojovky.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Rudolf Reiter.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Daniel Fila.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Damián Bariš, přichází Adam Fousek.
46'
Držení míče: 46 % – 54 %
První poločase je úspěšně za námi. Obrázek, který se nám naskytl, se dal očekávat už před samotným zápasem. Jablonec je lepším týmem, což už v desáté minutě přetavil v úvodní branku. Zbrojovka dokázala zahrozit jen jednou, a to když pálil Přichytal. Z nenápadné střely se vyklubal projektil, který orazítkoval břevno.

Jinak je to ale ze strany Brna bída. Pokud domácí ve druhém poločase něco razantně nezlepší, tak dnes jen stěží budou brát jakýkoliv bodový obnos.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+3'
45+2'
Dreksa nic nevymýšlel a odražený míč odhlavičkoval do autu. Vhazovat bude Jablonec, nicméně se nejspíše už nic zajímavého nestane.
45'
Nad rámec základní hrací doby se v prvním poločase odehrají tři minuty.
44'
Pachlopník se pohledně obtočil kolem obránce soupeře a nastartoval akci Brna. Ta neměla dlouhého trvání, znova hraje hostující Jablonec.
43'
Bariš vyslal hezký balón do vápna, kam si nabíhal Růsek. Brněnský útočník bohužel pro domácí míč nezpracoval.
41'
Na přední tyč si naběhl Pernica, jenže centr byl příliš nízký. Domácí obránce zakončil, ale jeho pokus neměl šanci ohrozit prostor mezi třemi tyčemi.
40'
Je tu rohový kop pro Brno, vůbec poprvé v tomto utkání. Pohotovost ve vápně Jablonce.
39'
Hostující hráč si všiml, že Floder nedrží úplně ideální postavení. Zkusil ho překvapit střelou z poloviny hřiště, ta ale nebyla jak razantní, tak přesná.
38'
Pleštil v souboji fauloval Moravce. z hranice vápna bude rozehrávat domácí gólman Floder.
37'
Akce Severočechů byla zakončena zpoza vápna. Přízemní střela proletěla několik metrů vedle pravé tyče.
36'
Centr propadl na zadní tyč. Odtud se snažil jeden z jabloneckých fotbalistů posunout míč do vápna, domácí obrana však byla v tomto případě úspěšná a nebezpečí odvrátila.
35'
Dreksa fauloval Doležala. Rozhodčí chvíli ponechával výhodu, nakonec ale hru přerušil.
34'
Ze standardní situace Jablonce vzešla přízemní střela. Ta byla zablokována, přesto to jsou hosté, kteří drží balón na svých kopačkách.
33'
Přichystal se snažil probít za obranu soupeře. Kubista byl pozorný, se skákavým míčem si poradil a v klidu rozehrál.
32'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Šural, přichází Jan Hlavica.
31'
Vypadá to na problémy s kolenem. Budeme brněnskému obránci přát, ať to není nic vážného.
30'
Jakub Šural neprožívá nejlepší den. Jeho výkon zatím není nic moc, a teď leží po faulu ze strany soupeře v nefotbalové pozici na trávníků. Tohle na pokračování nevypadá, jsou povolány nosítka.
29'
Nahrávka za obranu by vyslala Doležala do samostatného úniku, jenomže ten se nacházel v ofsajdu. Jablonecký útočník si toho byl vědom, do hry se nepustil.
27'
Akci zakončil zpoza vápna Šural. Míč mu skákal, obtížná pozice. A tomu také odpovídalo zakončení, které opravdu nemělo gólové parametry.
26'
A měl jsem pravdu. Krob odcentroval do volného prostoru, jenomže v něm nenašel nikoho ze spoluhráčů. Míč si berou domácí, kteří pádí dopředu.
25'
Je tu standardní situace pro Jablonec. Na střelu to nebude, nejspíš uvidíme centr.
22'
Teď se hra poměrně vyrovnala. Často se chybuje, žádnou smršť nadějných akcí nevidíme.
20'
Přichystal z ostrého úhlu napálil břevno!
20'
Rána z čistého nebe! Z ostrého úhlu vypálil domácí Přichystal a orazítkoval břevno!
19'
Obrázek hry se vrátil do „normálu“. Jablonecký hráč před malou chvíli odcentroval z pravé strany, načež míč proletěl bez povšimnutí vápnem.
18'
Pleštil fauloval brněnského obránce. Brno teď je delší dobu na míči, tu jsme tu ještě neměli.
17'
Šural zkazil dva míče po sobě. Tuhle pasáž si domácí obránce rozhodně za rámeček nedá.
16'
Domácí budou moct po delší době zaútočit. Po faulu na polovině hřiště budou rozehrávat.
15'
Hostující celek předvádí klidný výkon. Na hřišti je jasně lepší, Zbrojovka zatím nepůsobí vůbec dobrým dojmem.
13'
Považancův krásný oblouček, Schranz napálil Flodera!
13'
Schranz obdržel krásnou přihrávku za obranu a mohl přidat druhý gól na stranu Jablonce. Neúspěšně, proti jeho zakončení vykročil Floder a předvedl důležitý zákrok.
10'
Pleštil dorazil do sítě Holíkovu ránu do břevna! 0:1
10'
Jablonec jde do vedení! Krob zahrával rohový kop, načež zavládl ve vápně Zbrojovky naprostý chaos. Nedůraz domácích vyústil v branku, kterou vsítil pohotový Dominik PLEŠTIL.
9'
Dreksa si počíhal na přihrávku za obranu a míč odhlavičkoval ke svému spoluhráči. Ten měl více prostoru a uklidil balón do bezpečí.
8'
To se jim málem podařilo teď. Na hranici vápna zpracovával míč Doležal, avšak se ocitl v ofsajdovém postavení.
7'
Jablonec má zatím podle předpokladů více ze hry. Hráči v zelených dresech kombinují na polovině soupeře a snaží se o to, aby se dostali k blízkosti brány Zbrojovky.
6'
Schranz dorazil míč do sítě! Ale už byl v ofsajdu
6'
Jablonec už slavil vstřelení úvodní branky, nicméně jen dočasně. Jednalo se o ofsajd, kterého si všimli jeden z asistentů rozhodčího.
5'
Pleštilova střela z otočky zamířila do boční sítě
5'
Ve vápně pálil Pleštil a napálil míč do boční sítě!
5'
Považanec vyslal balón za obranu soupeře, jenomže míč zachytila obrana brněnské Zbrojovky.
3'
Peter Štěpanovský hledal Antonína Růska, k němu ale míč nakonec nedoputoval.
1'

FC Zbrojovka Brno: Floder – Pernica, Dreksa (C), Jakub Šural – J. Sedlák, Bariš – Jan Moravec, Pachlopník, Štepanovský – Přichystal, Růsek.
Náhradníci: Berkovec – Fila, A. Fousek, Hladík, Hlavica, Reiter, Texl.

FK Jablonec: V. Hrubý – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil, Považanec, Kratochvíl, Podaný – Doležal (C), Schranz.
Náhradníci: Vajner – Haitl, R. Hrubý, Hübschman, Chramosta, Smejkal.

Rozhodčí: Hrubeš – Kotalík, Pečenka.
FC Zbrojovka Brno

Brno nutně potřebuje zlomit nelichotivou bilanci. Naposledy bralo plný počet bodů na konci ledna, a to na hřišti Opavy. Od té doby jen dvakrát remizovalo, a to proti Zlínu a v předešlém kole na hřišti Karviné.

Dále pokračuje u domácích hledání střeleckých opor. „Flinta“ vstřelila ve Fortuna lize v novém roce jen pět branek, pokud tedy rychle něco se svou produktivitou neudělá, tak jen stěží bude atakovat nesestupové pozice.

Zbrojovka se nachází na šestnácté příčce, na patnáctou Mladou Boleslav přitom ztrácí čtyři body. Jenže Středočeši se rozehráli, porazili Karvinou a České Budějovice. Teď už musí jít hráči z moravské metropole do každého zápasu s tím, že chtějí brát všechny tři body.

A dnes ví, že i proti celku jako Jablonec se jim to může podařit. Na podzim ho porazili 1:0, když se ve druhém poločase trefil Přichystal.

„Minulý půlrok jsme tam udělali vynikající výsledek, soupeř nám to určitě bude chtít vrátit. Je výzva potkat takový tým – Jablonec má dobře poskládané mužstvo, je vedené velezkušeným trenérem Petrem Radou. Tento týden se zodpovědně chystáme, abychom konečně i doma uhráli body. Děláme maximum pro to, abychom byli úspěšní,“ řekl před utkáním pro klubový web trenér Dostálek
FK Jablonec

Hosté sice porazili v minulém kole Opavu 1:0, nicméně říct o nich, že se nachází v herní pohodě, se určitě nedá. Jablonec prohrál doma se Slováckem 0:3, remizoval doma s Mladou Boleslaví 1:1. To jsou týmy, se kterým by měli Severočeši určitě uhrávat o něco sympatičtější výsledky.

I přesto se Jablonec pořád drží v boji o evropské poháry, a to hlavně parádnímu podzimu. Na čtvrté Slovácko ztrácí bod, na třetí Liberec pak tři. Stále mu ale dýchá na paty Plzeň, která v žádném případě nebude chtít opustit boje o přední příčky.

Severočeši musí i doufat, že se střelecky probudí Martin Doležal. Ten v novém roce skóroval jen jednou, což je pro jablonecké eso zoufale málo.

„Chceme bodovat, ale jedeme do Brna s respektem. Brno teď získalo bod venku v Karviné, byť opticky na Boleslav, která vyhrála, trochu ztratilo. Furt tam mají nějaký odstup. Doma budou chtít bod z venku potvrdit, takže to pro nás bude hodně těžké utkání. V Brně to tak vždy bývá,“ zmínil se pro klubový web trenér Petr Rada.
Přeji krásné nedělní odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás u utkání 23. kola Fortuna ligy, které obstarají celky FC Zbrojovka Brno a FK Jablonec.