FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Slavia - 4. dubna 2021   18:30

0:0
(0:0)

Berkovec – Hlavica, Pernica (C), Gajić, Jan Moravec – Ad. Čermák, Texl, Záhumenský, Pachlopník (80. Reiter) – Hladík (64. A. Fousek), Růsek (80. Fila).
Floder – Dreksa, Štepanovský, Bariš, Reiter, A. Fousek, Fila.
Orel – Blažej, Dobrovolný
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Vágner – Bah, Kačaraba, Zima, Masopust (C) – Holeš, Van Buren (57. Lingr), Hromada (19. Kovář), Provod – Olayinka, Kuchta (57. Ševčík).
Kovář – Deli, Stanciu, Beran, Ševčík, Lingr, Tecl.
červená karta

SESTŘIH: Brno - Slavia 0:0. Sešívaní v deseti po Vágnerově vyloučení nováčka nezdolali

Ode je to pro dnešek ze Srbské vše, pěkný zbytek večera.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:8.
Před zápasem by Brno bod proti lídrovi bralo všemi deseti, po průběhu má však trochu hořkou pachuť.

Zbrojovka hrála více než 70 minut po vyloučení brankáře Vágner přesilovku, ale žádnou šanci neproměnila, a tak utkání končí 0:0. Ve druhé půli byli domácí o něco aktivnější, v závěru však měli navrch sešívaní, kteří několikrát zahrozili. Branku jsme však nakonec neviděli, Slavia poprvé v sezóně nedala gól a Zbrojovka zůstává namočena v sestupových vodách.
90'
Fila lízl míč hlavou těsně vedle brány
90+4'
90+4'
Po Texlově centru se dostal míč k Čermákovi, ale ten se ve vápně neodhodlal ke střele. Text pak centroval znovu, Fila hlavičkoval mimo.
90+3'
Po pádu Lingra chtěli hosté přímý kop, rozhodčí je však neoblomný a Berkovec bude vykopávat.
90+2'
Domácí se nyní vymanili odkopem z napadání soupeře, ale Fila osamocen na hrotu se tentokrát kolem soupeře neprotáhl.
90+1'
Centr měl najít Fouska, ale při jeho náběhu byl pískán útočný faul.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Kačaraba se při zákroku zranil a zůstává ležet v bolestech na trávníku.
89'
Kačaraba skvělým skluzem zastavil Filu! Domácí chtěli penaltu
89'
Fila se z levé strany drze protáhl kolem Kačaraby, který opět sáhl k hodně riskantnímu skluzu, ale zvládl jej a je z toho jen roh domácích.
88'
Do jedné z posledních útočných akcí nyní vyrážejí domácí, co vymyslí?
87'
Slavia je teď aktivnější, z další akce vykrystalizovala dalekonosná rána Masopusta, ale hostující kapitán pálil vysoko nad.
86'
Olayinka se dostal k odraženému míči, ale pálil nad bránu
86'
Roh Ševčíka Berkovec na přední tyči vyboxoval, domácí následně zablokovali ránu Provoda a na konec celé akce pálil Peter Olayinka z voleje nad.
86'
Nakonec po sérii těžkých přihrávek sklepl Olayinka míč Provodovi, který zkusil vypálit bodlem, ale blok nepropálil. Uvidíme roh.
85'
Provod kličkoval k malému vápnu, rána sražena na roh
85'
V útoku tak může být opět Slavia, která se drží u levé lajny v kombinaci.
84'
Filova rána skončila o metr vedle levé tyče
84'
Fila se dostal na středu k ráně levačkou, táhlý pokus však směřoval dobré dva metry vedle levé tyče.
83'
Reiter s Filou kooperovali na pravé straně, z kombinace nic nevytěžili a u míče je tak opět Slavia.
82'
Na odkop Berkovce si naskakovali hned dva domácí, Čermákovi byl ale pískán faul, a tak rozehrává Slavia ve středu hřiště.
81'
Záhumenský se sice na levé straně protáhl k centru, ten však hodně přetáhl.
80'
Masopustova rána v šestnáctce bránu neohrozila
80'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Daniel Fila.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Rudolf Reiter.
80'
Provod přenesl hru doleva na Baha, jeho centr na malé vápno byl al odvrácen a následně se ke střele dostal Masopust, který se sice prodral do vápna, ale pálil vedle.
79'
Růsek dostal dlouhý pas vpřed a otevřel se mu prostor ke střele, tvrdou ránu obětavě zablokoval obránce hostů Zima.
78'
Domácí zkusili rozehrávku nakrátko, Pachlopníkovi ale klička proti Holešovi vůbec nevyšla.
77'
Míč se nakonec po rozehrávce a teči jednoho z hostů dostal k Texlovi, který pálil z voleje, ale obranný blok nepropálil.
76'
Pachlopník na pravé straně pláchl soupeři, načež jej nestíhal ani Peter Olayinka, a tak zatáhl za záchrannou brzdu. Výsledkem je žlutá karta.
75'
Penalta se ale nepíská, hra pokračuje.
74'
Pavel Orel si situaci stále prohlíží, Zima totiž nejspíš utržil při náběhu úder do obličeje.
73'
Rozhodčí však ještě celou situaci konzultuje s kolegou a půjde se podívat na video! Uvidíme penaltu?
72'
Zima padl po střetu s Čermákem. Ani po přezkumu VAR nepřišla penalta
72'
Provodův centr byl odvrácen, hra je ale přerušena, protože Zima při náběhu po kontaktu se soupeřem upadl k zemi.
71'
Faul poté zastavil také akci Slavia, míč už si k rozehrávce chytá opět Lukáš Provod.
70'
Brno znovu v útoku, Hlavica dlouhou přihrávkou našel před vápnem Pachlopníka, ale ten na spoluhráče míč nedostal, a navíc fauloval.
69'
Zimův faul přerušil další akci Zbrojovky, domácí rychle rozehráli. Timotej Záhumenský měl na levé straně po kolmici prostor, ale nakonec poslal míč vysoko nad.
68'
Pachlopník zatáhl míč středem a chtěl vysunout Fouska, trefil ho však jen do paty. V akci poté mohl pokračovat, ale směrem vpřed neměl žádného spoluhráče, a tak míč vrátil dozadu.
67'
V útoku byl znovu lídr tabulky, ale jeho akce kvůli útočnému faulu neměla dlouhého trvání.
66'
Nejednalo se však o nic vážného, hra už pokračuje. S míčem domácí.
66'
Za centrem z rohu se tlačil Taras Kačaraba, místo míč však v souboji trefil jen Berkovce a ten zůstává v bolestech ležet na trávníku.
65'
Hlavica si na levé lajně pohlídal náběh Olayinky, domácí stoper srazil míč na rohový kop.
64'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Adam Fousek.
63'
Slavia kombinovala na pravé straně a z celé kombinace nakonec vzešel centr, který domácí srazili jen k Holešovi, ten však střelou z uvnitř vápna trefil jen bránícího hráče.
62'
Holeš měl na středu znovu prostor, tentokrát míč posunul doprava na Baha, který si připravil míč na levačku a pálil, rána byla zablokována.
61'
Zbrojovka je ve druhé půli ale rozhodně aktivnější, což se také dalo očekávat vzhledem k tomu, že hraje už čtyřicet minut v přesilovce.
60'
Z rohu domácí opět nezahrozili, možný brejk Slavie zastavil rychlým návratem Hlavica, který pod tlakem vrátil míč Berkovcovi.
59'
Kovář skvěle vytáhl Záhumenského ránu do šibenice!
59'
Akce Brna ale pokračovala a málem jsme viděli první gól! Timotej Záhumenský se opřel do parádní rány z dálky, která směřovala do šibenice, ale Kovář vytasil famózní zákrok a míč vyrazil na roh.
59'
Lingr se ihned zapojil do kombinace, posunul míč na Masopusta, ale jeho centr došel pouze k Pernicovi.
58'
Ještě před dvojnásobným střídáním se domácí drželi v kombinaci, z ní však nic nepřišlo, a nakonec vše ukončil faul Čermáka.
57'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Petr Ševčík.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Ondřej Lingr.
56'
Holešovu skákavou ránu si Berkovec pohlídal
56'
Na opačné straně hřiště dnes potřetí v zápase vypálil na branku Holeš, potřetí v duelu však pozorný Berkovec jeho pokus bezpečně lapil.
55'
Kačaraba si zahrával! Byl jeho zákrok na Hladíka nedovolený?
55'
Obrana hostů propadla a Hladíka musel nahánět Kačaraba, který nakonec šel do riskantního skluzu, ale podle všeho trefil prvně míč, než Hladíka.
54'
Hladík předvedl skvělý dlouhý sprint vpřed, jenže neměl podporu spoluhráčů, a tak míč získali hosté.
53'
Hosté se poté z mírného tlaku soupeře vymanili dlouhým odkopem, který navíc zachytili, a tak mohou kombinovat.
52'
Růsek se sice kolem Zimy neprotáhl, ale akce Brna pokračovala. V ní pokračoval napravo Hlavica, po jeho centru chtěli domácí penaltu, ale ta se nepíská.
51'
Van Buren si na pravé straně zpracoval míč a chtěl vysunout spoluhráče, přihrávka však byla zachycena a vpřed tak mohou mířit znovu dopředu.
50'
Nakonec byla hra přerušena po faulu na Kuchtu, hosté rychle rozehráli po pravé straně, ale následný centr směřoval jen k domácím.
49'
Znovu ale přišlo několik nepřesností z obou stran ve středu hřiště, u míče budou sešívaní.
47'
Z přímého kopu domácí nic nevytěžili, soupeř může hru otočit směrem vpřed.
46'
Bah na úvod druhé půle fauloval před vápnem a dostává žlutou kartu
46'
V první půlce jsme sice branku neviděli, ale o zajímavé momenty nebylo nouze. Ten nejzásadnější přišel v 18. minutě, kdy byl po faulu na Hladíka vyloučen hostující brankář Vágner. Poté měli domácí obrovskou šanci otevřít skóre, ale Hladík před prázdnou brankou trefil jen obránce soupeře. Asi největší šanci Slavie měl po přímém kopu Provod, toho však vychytal u tyče Berkovec. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas a jestli se domácím proti favoritovi povede využít přesilovku.
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
45+1'
45+1'
Hladík si na hrotu při náběhu opět pomohl faulem, míč tak patří Slavii v samém závěru půle.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Hosté mohli poté v kombinaci pokračovat, z dálky pálil opět aktivní Holeš, ale přízemní pokus směřující k pravé tyči brankář Berkovec kryl do rukavic.
44'
V rychlé akci Slavia pádil vpřed Peter Olayinka, udělal kličku obránci a odcentroval z pravého okraji vápna, nikdo ze spoluhráčů se ale do zakončení nedostal. Hlavica navíc při odkopu sestřelil spoluhráče Pachlopníka, a tak je hra přerušena.
43'
Obraně Slavie nyní vyrazil na pomoc také Kuchta a právě elitní střelec hostů vybojoval sám na sebe faul.
42'
Bah se pokoušel vysunout spoluhráče ve vápně, ale přihrávka neprošla. Poté to hosté zkusili znovu, vpřed se vydal dokonce stoper Zima, ale celou situaci zažehnal Pernica.
41'
Hladík si řekl o přihrávku po levé lajně, vydal se vpřed, ale nakonec celou akci zastavil praporek sudího – ofsajd.
40'
Hra je teď ve středu hřiště hodně neurovnaná z obou stran, hosté se nemohou dostat do klidné kombinace.
39'
Nakonec se domácí o šanci na útok připravili sami, Hladík si při zpracování ve vápně pomohl viditelně rukou. Je pískáno, Kovář vykopává.
38'
Zbrojovka se opět drží v kombinaci na polovině svého soupeře, ale marně hledá okénko v obraně soupeře.
37'
Nakonec se opět přes Pachlopníka dostal míč k Hlavicovi, který to zkusil z uctivé vzdálenosti a zamířil vysoko nad.
36'
Pachlopník zprava zatáhl míč opět k šestnáctce, Hladík ani Růsek se ale ke střele neodhodlali. Kombinace Brna pokračuje vlevo.
35'
Provodova střela z úhlu se do brány nevešla
35'
Olayinka našel přihrávkou na pravé straně Baha, který ještě posunul Provodovi, jeho parádní táhlá rána z dálky sice pořádně vystrašila Berkovce, ale mezi tři tyče se nevešla.
34'
Po křižné přihrávce k levé lajně vyrukoval vpřed Masopust, míč si navedl na střed na střelu, ale dalekonosný pokus se vykroutil vysoko nad tribunu.
33'
Nigerijec ve službách Slavie bude ve hře pokračovat, hosté jsou u míče na své polovině.
32'
Rozhodčí dostal pokyn od videa, že hra může pokračovat, z rohu však domácí nic nevytěžili. Hra je však přerušena, zdravotní potíže má po souboji ve vlastním vápně Peter Olayinka.
31'
Obrovská šance Zbrojovky! Pachlopník ale padl na zem před Kovářem
31'
Další sporná situace. Pachlopník zatáhl míč zprava na hranici vápna, Růsek mu narazil a domácí středpolař se po kontaktu s Holešem těsně před Kovářem skácel k zemi, ale penalta se pískat nebude.
30'
S následným rohem si domácí napoprvé poradili, do odraženého míče se za vápnem opřel Holeš, ale prudká rána mířila vedle levé tyče.
29'
Holešův halfvolej nemířil mezi tři tyče
29'
Provodovu standardku skvěle vytáhl Berkovec mimo tři tyče
29'
Rozehrávky se ujal Lukáš Provod, který krásně zakroutil míč na zadní tyč na Berkovcovu stranu a domácí gólman musel vytáhnout skvělý zákrok, když konečky prstů vytěsnil míč na roh.
27'
Van Buren se srazil kousek před vápnem s Pachlopníkem, rozhodčí nařizuje hodně zajímavý volný přímý kop pro Slavii.
26'
Van Burenovu hrubku málem potrestal Pachlopník, který obešel Kováře!
26'
Obrovská šance domácích! Pachlopník zachytil špatnou malou domů a udělal kličku Kovářovi. Byl však téměř na brankové čáře, a tak ještě nahrál Hladíkovi, ale ten trefil jen vracejícího se Zimu. Tahle šance by Brno mohla mrzet.
25'
Dlouhý nákop po pravé čáře měl najít znovu rozběhnutého Hladíka, hlavou dobře zasáhl Zima, ale Masopust se následně s míčem dostal za čáru.
24'
Provodův ostrý centr směřoval někam na penaltu, ve vzduchu byl nejpohotovější Pernica a míč odhlavičkoval.
23'
Znovu sešívaní v útoku, po kombinaci Van Burena a Baha získávají hosté další standardní situaci, a to v blízkosti pravé lajny.
22'
Slavia se nyní vydala vpřed, kombinaci na pravé straně ale domácí čistě zastavili. Opačným směrem se za dlouhým nákopem žene Růsek.
21'
Domácí teď rozhodně musejí hrát více směrem dopředu, uvidíme, zdali se hra Brna směrem vpřed více otevře.
20'
Po pěti minutách dohadů a kontrol videa tak opět pokračujeme, Záhumenského centr ze standardky ale domácí odvrátili.
19'
Do branky se tak podívá Přemysl Kovář, ze hry je stažen Jakub Hromada.
18'
Rozhodčí uznal svoji chybu a mění verdikt! Brankář Matyáš Vágner je zcela zaslouženě za svůj faul vyloučen.
17'
Domácí opravdu vehementně protestovali a je to tak, rozhodčí míří na pokyn kolegy na video!
16'
Rozhodčí podle všeho odůvodnil situaci tak, že Vágner sice byl poslední, ale míč podle něj směřoval k rohovému praporku a nikoliv k brance. Uvidíme, co na to VAR.
15'
Tak pozor! Hladík dostal krásný míč za obranu, hostující stopeři zaspali, a tak musel ven z branky Vágner, který Hladíka skluzem poslal k zemi, rozhodčí však vytáhl ze své kapsy jen žlutou kartu.
14'
Vágner daleko venku z brány, za faul na Hladíka byl po zásahu VAR vyloučen!
14'
Míč však Slavia velmi rychle získala zpět a byl to právě Tomáš Holeš, který napřáhl ke střele za vápnem, jeho pokus však směřoval přesně do rukavic připraveného Berkovce.
13'
Razantní Holešův pokus si Berkovec pohlídal
13'
Slavia se poté i nadále držela na polovině soupeře, ale vše zastavila nepřesná přihrávka Holeše.
12'
Masopust našel Kuchtu, ale ten na přední tyči nehlavičkoval přesně
12'
Další šance sešívaných. Masopust se nalevo uvolnil k centru, který nasměroval na první tyč na nabíhajícího Kuchtu, jeho hlavička z nadějné pozice šla ale nad branku.
11'
Tlak hostů trvá. První centr z dílny Van Burena odvrátili domácí ve vápně, opětovaný centr srazil Záhumenský.
10'
Obrovská šance Slavie na začátku desáté minuty! Bah se vydal dopředu a dostal krásnou kolmici. Sám před Berkovcem místo střely ještě přihrával pod sebe do prázdné branky Kuchtovi, ale výtečně zasáhl Hlavica beků, který míč jemně tečoval, avšak to stačilo, aby nejlepší střelec soutěže míč promáchl.
9'
Dva na nikoho! Ale Hlavica skvěle zasáhl před Kuchtou
9'
Provod se na polovině hřiště chopil další rozehrávky přímého kopu, dlouhým křižným míčem chtěl najít na levé lajně Masopusta, domácí však míč odvrátili.
8'
Brno se nyní drží u míče, ale má obrovský problém s rozehrávkou, kterou dost komplikuje vysoké napadání soupeře. Domácí zatím po sobě balón spíše "házejí".
7'
Timotej Záhumenský poté dobře zapracoval i v obraně, kdy pokryl náběh Baha a chtěl rychle rozehrát, myšlenka se však nesetkala s realizací a míč tak daroval opět Pražanům.
6'
Záhumenský hledal na levé straně volného Hladíka, ten ale nezpracoval. Slavia vhazuje na polovině hřiště.
5'
Po zisku míče sešívaní uklidňují hru a pohodlně kombinují na své vlastní polovině.
4'
Pachlopník si narazil nakrátko a vyslal ostrý centr do ohně, kde se do zakončení tlačil kapitán Pernica, ale proti přesile nakonec neuspěl a další možné nebezpečí hosté zažehnali.
4'
Na opačné straně se poprvé v útoku ukázali domácí, první Růskův centr byl zablokován a ten druhý pro změnu sražen na první rohový kop.
3'
Provodovu ránu ze standardky si Berkovec pohlídal
3'
Provod to nakonec zkusil přímo na branku a vyslal skákavý pokus na bližší tyč, brankář domácích Berkovec byl ale připraven.
2'
Slavia pokračovala v útoku a ostrý centr vyslal Provod, nikoho ze spoluhráčů však nenašel. Míč poté neodehráli Hlavica ani Záhumenský, po faulu na Holeše budou hosté zahrávat přímý kop.
1'
Hosté se po rozehrávce ihned vydali vpřed, Holeš dlouhým pasem k pravé čáře hledal Van Burena, který sice míč zpracoval, ale dostal se už do autu.
1'
Oba celky jsou na hřišti. Domácí hrají tradičně v červeném, hosté v černém. O favoritovi duelu není potřeba mluvit.
V Brně dnes panuje velmi solidní počasí, tak doufejme, že vydrží i další dvě hodiny. Za zmínku stojí ještě podzimní utkání, v němž Zbrojovka překvapivě odvezla z Edenu bod, když v závěru vyrovnával obránce Šural.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hlavica, Pernica (C), Gajić, Jan Moravec – Ad. Čermák, Texl, Záhumenský, Pachlopník – Hladík, Růsek.
Náhradníci: Floder – Dreksa, Štepanovský, Bariš, Reiter, A. Fousek, Fila.

SK Slavia Praha: Vágner – Bah, Kačaraba, Zima, Masopust (C) – Holeš, Van Buren, Hromada, Provod – Olayinka, Kuchta.
Náhradníci: Kovář – Deli, Stanciu, Beran, Ševčík, Lingr, Tecl.

Rozhodčí: Orel – Blažej, Dobrovolný.
Před utkáním řekli:

Richard Dostálek (trenér Brna): "Když hrajete proti takovému týmu a chcete uspět, musí se sejít opravdu všechno. To se nám na podzim povedlo. Uvidíme, zda se to podaří dvakrát během jedné sezóny, ale jsme odhodlaní pro to udělat maximum. Hrát proti Slavii je velká motivace. Hráči se těší, nechci samozřejmě mluvit za ně, ale je to jeden z nejkvalitnějších a nejtěžších zápasů. Bohužel doma bez diváků, což je hrozná škoda. Chystáme se na ně, je po reprepauze, hodně hráčů měli na srazech nároďáků, ale kádr mají natolik široký a kvalitní, že určitě poskládají vynikající mužstvo a bude to čest se s takovým týmem poprat o body." (zdroj: fczbrno.cz)

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Přes zimu byli doplněni o některé hráče, je to mužstvo, které je hodně nepříjemné při standardkách. Jinak se hodně zlepšili směrem v defenzivě, mají řadu vysokých hráčů, ať je to Pernica, Dreksa, Gajič. Točili gólmany, měli nějaké problémy se zraněními. Možná kvůli tomu jim utekly nějaké body. Jsou tam mladí šikovní hráči, směrem dopředu hodně pohybliví. Takže myslím, že zvlášť po repre pauze jim ten zápas bude sedět.“
SK Slavia Praha

Pražané mají naprosto opačné starosti a pomalu míří za třetím titulem v řadě. K němu je však ještě dlouhá cesta, duel s Brnem navíc bude generálkou na čtvrteční první čtvrtfinále Evropské ligy proti Arsenalu. Na čele ligové tabulky má Slavia momentálně třináctibodový náskok před druhou Spartou a navíc zápas k dobru. V letošní sezóně sešívaní ještě neprohráli, před reprezentační pauzou si hravě poradili s Opavou 4:0. V utkání se však vyloučit druhý nejlepší střelec týmu (11 gólů) Abdallah Sima, který tak bude v Brně chybět.
FC Zbrojovka Brno

Brňané jsou už od začátku sezóny namočeni v sestupovém pásmu a ve stejné situaci pokračují i po reprezentační pauze. V tabulce jim nyní patří 16. místo se ziskem 16 bodů, na poslední Příbram mají náskok pouhých tří bodů. Zbrojovka čeká na vítězství od konce ledna, před reprezentační pauzou navíc v důležitém záchranářském souboji pouze remizovala na hřišti konkurenční Příbrami, která je v tabulce bod za Brnem. Nejlepšími střelci Brna jsou třígóloví Antonín Růsek a Jan Hladík.
Vítám všechny fanynky a fanoušky nejvyšší fotbalové ligy. V rámci 25. kola FORTUNA:LIGY přivítá FC Zbrojovka Brno na svém stadionu SK Slavii Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.