FORTUNA:LIGA - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Zlín - 13. února 2021   14:00

0:0
(0:0)

Floder – Pernica, Dreksa (C), Jakub Šural – Bariš, J. Sedlák, Vaněk (83. Texl), Štepanovský (76. Pachlopník), Jan Moravec – Růsek (87. Fila), Hladík (76. Přichystal).
Šustr – Hlavica, Pachlopník, Fila, Texl, Záhumenský, Přichystal.
Hocek – Hájek, Dohnálek
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Conde, Janošek (87. Hlinka) – Potočný, Cedidla, Fantiš (90+2. Matejov), Procházka – Janetzký (63. Dramé), Poznar (C).
Rakovan – Dramé, Matejov, Martínez García, Chwaszcz, Hlinka, Toutou Mpondo.

SESTŘIH: Brno - Zlín 0:0. Bouřlivý závěr, vítězný gól Zbrojovky odvolal VAR

Ode mne je to tak již brněnské Wedos Areny vše. Přeji pěkný víkend a u dalšího zápasu opět na počtenou.
Zápas končí vyhroceným závěrem po neuznaném gólu domácího týmu z 88. minuty. První poločas byl herně vyrovnaný. V tom druhém však byla Zbrojovka jasně aktivnější a hlavně Antonín Růsek měl několik velkých šancí. Ani on a nakonec ani Damián Bariš, kterému nejspíš pro nějaký útočný faul rozhodčí gól neuznal, tři body pro svůj tým vybojovat nedokázali. Utkání tedy končí dělbou bodů.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 21:19.
90'
Moravcova skákavá rána Dostála nezaskočila
90+4'
90+3'
Jan Moravec si sběhl od postranní čáry více na střed, jeho rána z dálky ale nebyla moc ranou. Byla totiž slabá a Dostála moc neprověřila.
90+2'
Jawo našel spoluhráče na pravé straně, ten se ale nedokázal protlačit přes obránce do zakončení.
90+2'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Róbert Matejov.
90+1'
Nastavené jsou čtyři minuty.
90'
Gól není uznán. Musím říct, že jsem na jeden pohled neviděl důvod, proč by to tak mělo být, ale rozhodčí se rozhodl tímto způsobem. Bariš, který míč propálil skrz blok do brány, a jeho spoluhráči se tak radovali předčasně.
88'
Bariš prorval míč po obřím závaru do sítě! Ale gól odvolán kvůli spornému faulu
88'
Zbrojovka vstřelila branku, rozhodčí ale celou situaci kontroluje ještě u videa!
87'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Daniel Fila.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Marek Hlinka.
87'
Antonín Růsek v další tutovce a opět neúspěšný, tentokrát usměrnil míč hlavou z bezprostřední těsně mimo bránu!
86'
Krásná akce Zbrojovky, Růsek se v tutovce netrefil!
86'
Dreksa dobře vystoupil a zabránil tak hrozícímu úniku hráče soupeře.
85'
Drame si dobře počínal na útočné polovině, akce jeho týmu ale skončila jen centrem z levého křídla do rukou Flodera.
84'
Texl se pokusil prostrčit míč na Růska do vápna, jeho přihrávka však byla málo razantní a obrana si ji pohlídala.
83'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Vaněk, přichází Jiří Texl.
82'
Rychlý brejk, Sedlákova bomba těsně minula bránu!
82'
Centr od rohového praporku skončil jen u Flodera a Brňané se následně vydali do rychlého protiútoku, který zakončil těsnou střelou vedle levé tyče zpoza vápna Jan Sedlák!
82'
Pernica zablokoval přihrávku v pokutovém území a hosté tak budou zahrávat roh.
81'
Bariš před polovinou hřiště lehce zatáhl Drameho a byl mu tak odpískán nedovolený zákrok.
80'
Antonín Růsek dostal míč na levou stranu vápna, snažil se jej ještě odcentrovat před Dostála. Hodně se mu to ale nepovedlo.
79'
I druhý střídající Brna Jakub Přichystal byl již vidět, ovšem zatím pouze faulem na útočné polovině.
78'
Nově příchozí Pachlopník se hned ukázal akcí po pravém křídle, míč ale do vápna přes dva obránce odcentrovat nedokázal.
76'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Ondřej Pachlopník.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Jakub Přichystal.
76'
Drame se ocitl na levé straně vápna a už střílel, jeden z obránců mu ale od střely na poslední chvíli vstoupil a zablokoval ji.
75'
Štěpanovský se pokusil dostat do vápna individuálně, jeho přešlapovačka na obránce ale neplatila.
74'
Na druhé straně se musel zapojit i gólman Floder, který míč odkopl jen do zámezí.
73'
Hráči Zbrojovky se na levém křídle dokázali po nějaké době uvolnit a odcentrovat, nebezpečí pro zlínskou bránu to ale neznamenalo.
72'
Jan Sedlák teď nejspíš zkusil nějaký vysoký střílený centr. Našel si jej ovšem jen gólman Dostál.
71'
Václav procházka byl v úzkých, situaci ale vyřešil dobře. Míč odrazil v rohu hřiště o Štěpanovského a jeho tým bude vhazovat.
70'
První žlutá i na straně domácích. Vysloužil si ji za faul Jan Sedlák (BRO).
69'
Zlín nyní zahrával rohový kop, obrana soupeře jej v klidu odvrátila.
68'
Exekutor Vaněk se tentokrát rozhodl střílet, bránu ale moc neohrozil, protože ji minul.
67'
Ofenziva brněnských fotbalistů pokračuje i nadále. Růsek byl nyní faulován během hlavičkového kousek od pokutového území na pravé straně hřiště.
65'
Štěpanovského přihrávka na Pernicu do běhu byla příliš dlouhá a zlínská obrana si míč pohlídala a nechala jej odklouzat do zámezí.
64'
V posledních minutách Zbrojovka svého soupeře tlačila zatím nejvíce v zápase a měla jednu tutovou šanci. Skóre ale zůstává stále bezbrankové.
63'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Youba Dramé.
63'
Sekundu to vypadalo na penaltu, ale rozhodčí naopak odpískal útočný faul Zbrojovky. Veškeré vzrušení tak mělo velmi krátkého trvání.
62'
Růsek sám před Dostálem! Střílel ale jen do vyběhnuvšího gólmana
62'
Antonín Růsek si našel padající míč zcela sám za obranou, Dostál jeho střelu ale vychytal!
61'
Standardní situaci zahrával z prav strany Vaněk, našel hlavu Dreksy, ten míč ale usměrnil opět jen do protihráče a jako vyjádření nespokojenosti kopl do tyčky.
60'
Dominik Simerský (ZLN) podkopl Hladíka těsně před vápnem a vidí za to žlutou kartu.
58'
Luděk Pernica se zajímavým způsobem dostával až k brankáři a upadl, rozhodčí však žádný nedovolený zákrok neodpískal.
57'
Pěkná akce Brna po levém křídle byla zakončena střelou obránce Dreksy. Domácí kapitán ale trefil jen protihráče.
55'
Na druhé straně pak zahrával volný kop Potočný, jeho nízký centr byl však nepovedený a skončil ještě u obránce před pokutovým územím.
54'
Po standardní situaci Brna odpískal rozhodčí útočný faul hlavičkujícího Pernicy.
53'
Po tomto nedovoleném zákroku se několik desítek sekund míč motal jen zhruba na polovině hřiště Nic extra zajímavého z pohledu fanouška.
52'
Martin Cedidla (ZLN) poslal soupeře k zemi přibližně na polovině hřiště a je prvním dnešním hráčem, který obdržel žlutou kartu.
50'
Tentokrát mířil míč do pokutového území Brna z pravého křídla. Nebyl ale tak nebezpečný a brněnská obrana s ním neměla potíže.
49'
Fantiš na zadní tyči málem dostal míč do sítě!
49'
Zajímavá možnost Zlína. Centr zleva byl prodloužen na druhou tyč, tam však nikdo z hráčů Fastavu nebyl připravený včas pro uklizení míče do brány.
48'
Damián Bariš předvedl hodně nepovedený první dotek a míč tak na útočné polovině v poměrně dobré pozic ztratil.
47'
Potočného rána z dálky mířila doprostřed
47'
Brněnský centr z levého křídla našel jen hlavě obránce soupeře.
46'
Druhou půli rozehráli hostující fotbalisté, k míči se však rychle dostali Brňané. Peter Štěpanovský pak ale ani nadvakrát nedokázal dostat míč skrz dvojici bránících hráčů.
46'
Hlavní rozhodčí se rozhodl nepřidávat žádné minuty nad základní hrací rámec a první poločas je tak minulostí. Viděli jsme poměrně vyrovnanou podívanou. V úvodu zápasu měli více ze hry hosté, v prostřední části první půle pak naopak Brňané. V jejím závěru to bylo už ze strany na stranu. Oba celky měli nějaké možnosti k otevření skóre, na první gól ale na Srbské stále čekáme.
45'
45'
Oba hráči, na které nyní mířil míč, se nacházeli až za obranou a rozhodčí tak odpískal ofsajd.
44'
Brňané ovšem poslali nákop jen do země nikoho a pro míč so tak došel až brankář Dostál.
44'
Jeden z hostů na pravém křídle neoběhl míč, ten se dostal až do zámezí. Vhazuje Jakub Šural.
42'
Jan Moravec centroval z rohu hřiště z levého křídla, míč si ale zlínská obrana pohlídala a odhlavičkovala jej mimo nebezpečnou zónu.
41'
Pernica dobře vystoupil a vystoupil svůj tým do protiútoku. Růsek s Vaňkem ovšem situaci celkem zazdili a nedotáhli tuto akci ani do zakončení.
40'
Zlínští zbytečně neudrželi míč ve vymezeném hracím území a vhazovat tak bude jejich soupeř.
38'
Potočného standardku k tyči si Floder pohlídal
38'
Sám Potočný pak zahrál přímý volný kop z poměrně nadějné pozice, ale Floder si situaci pohlídal a po míči skočil.
37'
Dreksa si sice pohlídal dlouhý nákop, míč ovšem odhlavičkoval jen k Potočnému, který si vzápětí vykoledoval faul.
36'
Pernicovu přihrávku sklepl Vaněk kolenem jen k soupeři a u míče jsou tak znovu fotbalisté Zlína.
34'
Na druhé straně se po delší době připomněli i hosté, přízemní centr z pravého křídla ale nebyl pro brněnskou obranu těžkým oříškem.
33'
Dostál skvěle vychytal Šurala i Bariše
33'
Zajímavá situace u zlínské svatyně. Chvíli to vypadalo na dorážku do prázdné brány, k té ale nakonec nedošlo. Zpoza vápna pak vypálil Bariš, ovšem jen doprostřed brány.
32'
Její exekuce se ujal Ondřej Vaněk, zeď zlínských hráčů ale míč zvedla nad bránu.
31'
Jawo fauloval Růska nedaleko pokutového území a Brna tak čeká zajímavé standardní situace.
30'
Stanislav Dostál uklouzl při odkopávání míče od brány, celou situaci ale zvládl.
29'
Zbrojovka zahrávala po snažení Moravce na levé straně rohový kop, zlínská obrana jej ale bez potíží odvráitla.
27'
Vypadalo to na nadějný protiútok Brna, ale byl pokažen špatnou přihrávkou. Na druhou stranu tak prchal Zlín, centr z levého křídla ale skončil v rukavicích Flodera.
26'
Štepanovský střílel z voleje, ale rána mu nesedla
26'
Ke Štěpanovskému se odrazil míč na hranice do pokutového území, brněnský fotbalista jej ale z první střelou o zem poslal vedle levé tyče.
25'
Zlín měl zajímavou šanci, míč dokázal jen z obránců vykopnout až brankové čáry. Čárový rozhodčí ale nakonec stejně odpískal ofsajd.
24'
Šural neměl na výběr a musel si tak v rozehrávce vypomoci s brankářem Floderem.
23'
V posledních minutách se hra už trochu otočila a momentálně jsou to Brněnští, kteří se častěji snaží něco na útočné polovině vymyset.
22'
Zbrojovka zahrávala standardku z pravého křídla, centr byl hodně dlouhý a tak musel být míč vrácen zpět do ohně z druhé strany. Tam si jej obránci Zlína pohlídali.
20'
Centrovaný míč Petera Štěpanovského z pravé strany skončil jen v rukavicích brankáře Dostála.
19'
Bariš se nyní nedohodl se spoluhráčem a poslal mu míč na pravou stranu do protipohybu, Zlín bude vhazovat.
17'
Až v posledních chvílích tedy Zbrojovka dokázala poprvé ohrozit bránu soupeře, další přihrávka pak nebyla přesná a míč skončil až v zámezí.
17'
První těžší zákrok si musel připsat i zlínský brankář Dostál, který celou situaci zvládl a míč vyrazil pryč.
16'
Štepanovského ránu dorážel nebezpečně Vaněk!
16'
Další zlínský protiútok nebyl zakončen povedeným centrem z levého křídla. Míč ulétl hodně mimo hrací plochu.
15'
Lamin Jawo se rychlým krokem uvolnil od obránce a pokoušel se nastřelit míč do vápna. Tam si jej ovšem našel jen Pavel Dreksa.
13'
Přišel sice další útočný faul Zbrojovy, ale brankář Dostál rozehrál míč jen do zámezí. Vhazují tak domácí
12'
Hostující tým má v úvodních minutách zápasu o něco více ze hry. Častěji se drží na míči a jeho soupeř se prakticky nedokáže dostat na dostřel brány.
11'
Jednomu z domácích obránců proskočil míč ve vápně trestuhodně kolem nohy a toho málem využil Roman Potočný. Jeho nepříliš povedená střela z hranice penalty ovšem mířila jen přesně na Flodera!
10'
Potočný poprvé v tutovce! Pravačkou ale Flodera nepřekonal
10'
Přihrávka Jawa na pravé křídlo na Fantiše nebyla přesná a míč tak skončil až u Šurala.
9'
Jakub Šural jen pohlídal situaci ve vápně svého týmu a nechal míč odskákat do zámezí. Následuje odkop od brány Zbrojovky.
8'
Obranná trojice Zbrojovky nyní žádný zajímavý nákop nevymyslela a naopak tak pouze odevzdala míč svým protějškům.
6'
Faul na hráče domácích u postranní čáry. Míč do vápna se pokusil dostat Vaněk, jeho centr byl ale až příliš dlouhý a celá situace nakonec skončila útočným nedovoleným zákrokem.
5'
Obrana Zbrojovky nyní dobře zapracovala a Pavel Dreksa míč odkopl do bezpečí. V jeho držení jsou tak opět hosté.
4'
První práce pro domácího gólmana Flodera. Proti střele z levé strany vápna z velkého úhlu to ale neměl vůbec složité.
3'
Po souboji přibližně u středového kruhu se naopak dopustili nedovoleného zákroku hosté. Jejich následný nákop ale do žádné šance nevedl.
2'
O několik chvil později byl jeden z hostů faulován ještě na polovině Zlína, rozehrává brankář Dostál.
1'
Úvodního výkopu zápasu se ujali domácí fotbalisté. Jejich první útok však k ničemu nevedl, Zlín bude vhazovat.
1'

FC Zbrojovka Brno: Floder – Pernica, Dreksa, Jakub Šural – Bariš, J. Sedlák, Vaněk, Štepanovský, Jan Moravec – Růsek, Hladík.
Náhradníci: Šustr – Hlavica, Pachlopník, Fila, Texl, Záhumenský, Přichystal.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Conde, Potočný – Cedidla, Fantiš, Procházka, Janetzký – Poznar, Vraštil.
Náhradníci: Rakovan – Dramé, Matejov, Martínez García, Chwaszcz, Hlinka, Toutou Mpondo.

Rozhodčí: Hocek – Hájek, Dohnálek.
Vzájemný zápas

Zlín se s Brňany utkal již ve třetím kole letošní sezóny. Konkrétně to bylo 13. září 2020. Skóre otevřel hráč Fastavu Fantiš ve 23. minutě, o čtyři minuty později pak vyrovnal Peter Štěpanovský. Stejný fotbalista ovšem ještě před přestávkou dostal červenou kartu a usnadnil tak soupeři práci. Zlín přesilovou hru využil hned v úvodu druhého poločasu dvěma góly v rozmezí pěti minut (Jiráček, Jawo). Ve zbytku utkání se již pak nic důležitého nestalo a domácí Fastav tak porazil Zbrojovku Brno 3:1.
FC Fastav Zlín

Fotbalisté jiného moravského celku, Zlína, jsou na tom lépe než jejich sobotní soupeř a v tabulce se nacházejí dvě místa nad ním, konkrétně tedy na 13. příčce. Fastav má na kontě o pět bodů více než Zbrojovka a navíc odehrál o dva zápasy méně. Jeho vstup do roku 2021 ovšem nebyl nejpovedenější, ze tří utkání totiž vydoloval pouze dva body za remízy s Opavou a Baníkem Ostrava. Naposledy, tedy 27. ledna, schytali hráči Zlína debakl od vedoucí Slavie, které na domácím hřišti podlehli vysoko 2:6. V Brně by ale Fastav měl plnit roli mírného favorita zápasu.

Z kádru Zlína je zraněný Róbert Matejov a na hřišti Zbrojovky pak nebude moci nastoupit ani mladý obránce Tobiáš Slovák, který v zápase se Slavií dostal dvě žluté karty a tedy i tu červenou. Otazník pak visí nad startem i dalších pěti fotbalistů.
FC Zbrojovka Brno

Zbrojovka se do nejvyšší ligy vrátila po dvouleté odmlce a zatím se její sezóna vyvíjí poměrně podle očekávání. Brněnský tým totiž bojuje o záchranu, to je už teď jasné. Momentálně se v tabulce nachází těsně nad sestupovým pásmem, letos do nižší soutěže padají tři týmy, a na Mladou Boleslav s Příbramí, které jsou pod ním, má náskok pouze dva body. Poslední Opava pak na Zbrojovku ztrácí již pět bodů. V novém roce získali Brňané čtyři body z čtyř zápasů. Podařilo se jim zvítězit na hřišti Opavy a remizovat v Mladé Boleslavi, nestačili pak na Liberec a pražské Bohemians.

Dlouhodobě zraněný je stoper Lukáš Kryštůfek. Posledních několik zápasů vynechala i trojice Zoran Gajić, Jakub Přichystal a Rudolf Reiter. Uvidíme, zda někdo z nich do souboje se Zlínem zasáhne.
Zdravím vás u zápasu 19. kola tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže FORTUNA:LIGA. Společně se zaměříme na souboj týmů FC Zbrojovka Brno a FC Fastav Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.