FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Ostrava - 5. února 2021   18:00

Č. Budějovice
84' Mršić (Mészáros)
1:0
(0:0)

Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš (C), Javorek – Ekpai (63. Mészáros), Alvir (89. M. Valenta), Mršić – Brandner (77. Ledecký).
Vorel – L. Havel, P. Novák, Ledecký, M. Valenta, Mészáros, Havelka.
Marek – Mojžíš, Ratajová
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (63. Ndefe) – de Azevedo, Jánoš, Mena (88. D. Buchta), Tetour, Potočný (46. Holzer) – Zajíc (80. O. Šašinka).
Budinský – Holzer, D. Buchta, Kaloč, Svozil, O. Šašinka, Ndefe.
Laštůvka

SESTŘIH: České Budějovice - Baník 1:0. Hosté pálili šance, Dynamo je na konci ztrestalo

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne.
Máme tady konec utkání, po kterém jsou mnohem spokojenější domácí. Nakonec rozhodla 84. minuta, ve které se trefil Matej Mršić a zajistil tak svému týmu zisk tří bodů. Dynamo se díky výhře posunulo na páté místo tabulky.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Petr Javorek (SK Dynamo Č. Budějovice).
90+2'
Zbývá nám poslední minuta, vhazovat budou domácí.
90'
Hlavní sudí nastavuje tři minuty.
90'
Míč je v zámezí, poslední minuty jsou značně hektické.
89'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Marko Alvir, přichází Matěj Valenta.
88'
Drama v nastavení, Laštůvka málem přispěl k vyrovnání!
88'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Pepe Mena, přichází David Buchta.
86'
Žlutou kartu dostává Patrik Čavoš (SK Dynamo Č. Budějovice).
84'
Mršič prostřelil Laštůvku, domácí jdou do vedení 1:0
84'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Obrovská euforie na straně Dynama! Po centru Karola Mészárose si míč zpracoval MATEJ MRŠIĆ a utaženou střelou posílá svůj tým do vedení!
82'
Tetour našel Menu, ale Drobný jeho střelu jistil
82'
Zajímavý pokus od Petra Javorka se nakonec zakroutil těsně nad břevno.
80'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Ondřej Šašinka.
79'
Pokus Čavoše nakonec proletěl až k Laštůvkovi, ale nijak výrazně ho neohrozil.
77'
Fillo a jeho dělovka zpoza šestnáctky! Míč šel nad
77'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází David Ledecký.
75'
V posledních minutách je Baník aktivnější, snaží se s nerozhodným stavem něco dělat.
72'
Velké věci ve vápně Dynama. Nejprve dobrý skluz Talovierova zabránil šanci hostů, poté Drobný vyrazil padající centr na roh.
69'
Štěstí pro domácí! Střela Tetoura zaplavala a Drobný byl rád, že míč po nejistém zákroku skončil těsně vedle tyče.
67'
Po několika nepřesnostech se Baník rychlou akcí propracoval k rohovému kopu.
64'
Dobrá práce Brandnera, který vybojoval mezi dvěma protihráči faul.
63'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jiří Fleišman, přichází Gigli Ndefe.
63'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ubong Moses Ekpai, přichází Karol Mészáros.
58'
Za vápnem se k odraženému míči dostal Tetour, ale Drobnému nepřidělal žádnou práci.
56'
Výborný obranný zákrok od Martina Králika, který zastavil šanci soupeře.
53'
Alvir se dostal k tvrdé střele, Laštůvka zachránil
53'
Další nebezpečí před Laštůvkou! Hlavičku Talovierova srazil jeden z obránců na roh.
52'
Příležitost i na druhé straně! Do gólové pozice se dostal Alvir, ale i v další velké šanci selhal!
49'
Šance! Mena dobře hlavičkoval jen těsně vedle tyče
49'
Velká šance Baníku! Po centru z pravé strany hlavičkoval osamocený Mena jen o kousek vedle!
47'
Po rohovém kopu se ke střele dostal De Azevedo, ale zamířil hodně nepřesně.
46'
46'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Daniel Holzer.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Máme za sebou úvodní poločas, ve kterém jsme branku neviděli. Největší příležitost spálil Marko Alvir, který šel sám na Laštůvku, ale nezakončil dobře. Hosté byli nejblíže brance po přímém kopu Potočného, který trefil břevno.
45+1'
45+1'
Ještě jeden přímý kop pro Dynamo.
45'
Hlavní sudí nastavuje jednu minutu.
43'
Žlutou kartu dostává Roman Potočný (FC Baník Ostrava).
41'
Potočný trefil břevno, Drobný se jen ohlédl
41'
Baník měl možnost přímého kopu těsně za vápnem a pokus Potočného se otřel o břevno!
40'
Nepřesnost ze strany Dynama a Baník se posouvá k brance soupeře.
37'
Centr od Benjamina Čoliće dolétl jenom do rukavic gólmana Laštůvky.
35'
Blížíme se ke konci prvního poločasu a stále čekáme na úvodní branku zápasu. Zatím sledujeme zcela vyrovnanou partii.
32'
Velice nepřesný centr od Lukáše Skovajsy skončil vysoko nad branku.
30'
Obránce Skovajsa udělal kličku soupeři a následně byl poslán k zemi.
27'
Autové vhazování pro Baník, který se po delší době dostane k míči.
25'
Ofsajd Baníku. Hosté se zlobí, že hráč vybíhal z vlastní poloviny.
25'
Další nepřesnost od Alvira, který si moc předkopl míč a nakonec fauloval za cenu žluté karty.
21'
Alvir spálil stoprocentní darovanou šanci. Z Laštůvky udělal hvězdu
21'
O chvíli později ještě pálil z voleje Mršić, ale Laštůvka předvedl dobrý zákrok.
20'
Obrovská šance, kterou neproměnil Marko Alvir! Dostal od hostů míč jako na zlatém podnose a byl sám před Laštůvkou. Balon si ale špatně zpracoval a sotva zakončil.
18'
Dobrá práce Marka Alvira, který mezi několika protihráči vybojoval roh pro svůj tým.
16'
Z levé strany proletěl centr celým vápnem a skončil mimo hrací plochu.
14'
Hosté se kombinací dostali až zpátky k vlastnímu brankáři, který posunul míč na stopery.
11'
Chorvat Matej Mršić dobře vystihl přihrávku soupeře, ale s míčem nenaložil dobře a nepřesnou přihrávkou ho poslal do zámezí.
9'
První velká příležitost zápasu! Centr z pravé strany propadl až k Tetourovi, který v dobré pozici přestřelil.
6'
Domácí z něho nic nevytěžili a nyní uvidíme, jak se při něm bude dařit hostům.
5'
Z těžké pozice vybojoval Ubong Ekpai první rohový kop v zápase.
4'
K dalekonosné střele se odhodlal Matej Mršić, ale trefil jenom obránce před sebou.
3'
Nepřesná kombinace Baníku končí odkopem Jaroslava Drobného od branky.
2'
Stoper Králik pohlídal míč před soupeřem a nechal ho doběhnout za čáru.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš, Javorek – Ekpai, Alvir, Mršić – Brandner.
Náhradníci: Vorel – L. Havel, P. Novák, Ledecký, M. Valenta, Mészáros, Havelka.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman – de Azevedo, Jánoš, Mena, Tetour, Potočný – Zajíc.
Náhradníci: Budinský – Holzer, D. Buchta, Kaloč, Svozil, O. Šašinka, Ndefe.

Rozhodčí: Marek – Mojžíš, Ratajová.
Poslední vzájemné utkání – 28. 8. 2020:

FC Baník Ostrava – SK Dynamo ČB 2:2 (1:2)

Branky: 45. Potočný (pen.), 85. Chvěja – 23. Šulc, 38. Matějka. ŽK: Juroška, Holzer, Reiter – Kladrubský, Novák, Valenta. Rozhodčí: Franěk – Vlček, Flimmel.

Sestava Baník: Laštůvka – Juroška (46. Fillo), J. Pokorný, Stronati, Holzer – Jánoš (84. Reiter), Jirásek (46. Chvěja) – Lalkovič (62. Daniel Tetour), Kuzmanović, Potočný – O. Šašinka (62. Mu. Tijani).

Sestava Dynamo: Drobný – Kladrubský, L. Havel (90+5. Talovierov), Králik, P. Novák – Čavoš, Javorek (71. Mršić) – Šulc, Havelka (80. M. Valenta), Brandner – Matějka.

FC Baník Ostrava

V loňské sezoně proklouzl Baník na poslední chvíli do skupiny o titul, kde nakonec skončil na posledním tedy konečném šestém místě. Úvod nového ročníku nezastihl ostravský tým ve formě, ale postupně se zvedl a prokousal se do první poloviny tabulky.

Jarní část ale svěřenci trenéra Luboše Kozla nezahájili dobře. Z pěti odehraných zápasů vybojovali pouze pět bodů, když jedinou výhru si připsali v dohrávce s Libercem. Naposledy na domácím stadionu nestačili na Plzeň.

V úvodním vzájemném zápase v letošní sezoně mělo Dynamo výborný vstup do utkání, když si v prvním poločase vybojovalo dvoubrankový náskok. Baník ale ve zbytku zápasu srovnal a nakonec se body dělily.
SK Dynamo České Budějovice

Fotbalisté Dynama zažívají velice úspěšné období. V posledních jedenácti utkáních dokázali hned desetkrát bodovat a postupně se probojovali až na aktuální devátou pozici tabulky s minimální ztrátou na pátou Viktorii Plzeň.

V novém roce, kdy odstartovala jarní fáze sezony, ještě neokusili hořkost porážky. Postupně dokázali porazit Pardubice, Příbram i Teplice a v posledním ligovém utkání bodovali i se Slováckem, které před tím jelo na vlně pěti vítězných zápasů v řadě.

Základem úspěchu Jihočechů v poslední době je pevná defenziva. Na jaře zatím inkasovali svěřenci Davida Horejše pouze jednou, brankář Vojtěch Vorel dokonce vychytal tři čistá konta ze čtyř zápasů, do kterých nastoupil.
Dobrý den, vítám vás u utkání 18. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se střetne domácí Dynamo České Budějovice s hostujícím Baníkem Ostrava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.