FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Opava - 27. září 2020   15:30

Jablonec
3' Didiba(vl.)  • 38' Hübschman  • 73' Schranz (R. Hrubý) • 90+3' Považanec (Doležal)
4:1
(2:1)
Opava
42' Pikul  (Texl)

V. Hrubý – Libor Holík, Martinec, Štěpánek, Podaný (90. Krob) – Ladra (72. Pilař), Hübschman (C), Považanec, Zelený (60. R. Hrubý) – Schranz, Čvančara (72. Doležal).
Hanuš – Jeřábek, Krob, Haitl, R. Hrubý, Pilař, Doležal.
Hrubeš – Blažej, Hock
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
1 810 diváků
Fendrich – Didiba, Žídek (C), Večerka – Helešic (46. Hrabina), Mondek (55. Harazim), Texl, Jan Řezníček (78. Dordić), Lukáš Holík – Pikul (55. Dedič), Juřena.
Lasák – Harazim, Hrabina, Zavadil, Koschatzký, Dordić, Dedič.

SESTŘIH: Jablonec - Opava 4:1. Trefil se i Hübschman, pomohl vlastní gól

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Svěřenci Petra Rady dnešní utkání nakonec poměrně v klidu dovedli k vesměs očekávaným třem bodům. Ve druhé půli jejich vítězství potvrdili Ivan Schranz s Jakubem Považancem, jejichž góly upravily výsledek až na finálních 4:1. Opava se i tak nemá za co stydět, na severu Čech předvedla sympatický ofenzivní výkon, na kterém se dá stavět.
90'
Považancovu střelu přizvedl Harazim, Fendrich neměl šanci, 4:1
90+4'
90+3'
Jablonec právě vstřelil branku!
Tak nakonec se regulérního gólu dočkal i JAKUB POVAŽANEC! Martin Doležal mu sklepl míč proti kopačce, Považanec si jej přehodil na levou nohu a vystřelil z hranice šestnáctky. Balon se dost možná i kvůli lehké teči bránícího hráče snesl přesně do horního rohu Fendrichovy svatyně!
90+2'
Rozehrávku na sebe vzal Lukáš Holík, jehož slibný centr proskákal pokutovém územím Jablonce až do zámezí. Vlastimil Hrubý bude vykopávat.
90+1'
V úvodu čtyřminutového nastavení má SFC k dispozici standardku ze zajímavé pozice pro centr.
90'
Pokutový kop se nekoná. Po dlouhém rozhovoru s videorozhodčím ukazuje sudí Hrubeš pouze k rohovému praporku.
90'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Podaný, přichází Jan Krob.
88'
Penalta pro Jablonec? Rozhodčí kontroluje ruku ve vápně Opavy.
87'
Už to vypadalo, že by se Bojan Dordić mohl hnát tváří v tvář brankáři Hrubému. Rozhodčí však postřehl postavení mimo hru.
86'
Severočeši už se nikam neženou. Jakub Martinec navíc vybojoval nedovolený zákrok v půlicím kruhu, domácí tedy u balonu zůstanou.
84'
Václav Pilař vedl další brejk Jablonce. Rozhodl se přihrát Schranzovi, jenž po zemi hledal nabíhající hráče před brankou. Jan Žídek ovšem špičkou kopačky zažehnal nebezpečí.
83'
Centr Texla přesvědčivě odvrátil Jakub Martinec. Opavští se drželi na útočné polovině, nic zajímavého si ale nevypracovali.
82'
Václav Pilař roztáhl hru na Martina Doležala, jehož centr srazil první bránící hráč Opavy. Joss Didiba posléze založil protiakci hostů.
81'
Souboj Podaného s Juřenou před jabloneckou střídačkou vyhodnotil rozhodčí jako faul prvního jmenovaného. Ze standardky však byl pouze nedovolený útočný zákrok SFC.
80'
Teď už se hosté dostali vpřed, jenže bude z toho pouze odkop od branky.
78'
Opavští se dál musejí soustředit hlavně na obranu, Jablonec aktuálně hraje ve velké pohodě.
78'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází Bojan Dordić.
77'
Severočeši už hrají malinko s exhibičním nádechem. Martin Doležal sám před gólmanem nechal vyniknout Fendricha. Považanec jej rychle našel znovu, tentokrát však domácí útočník ještě chystal míč před prázdnou klec Pilařovi, což se neukázalo jako správné řešení.
76'
Václav Pilař posunul balon na Podaného. Ten ho špičkou poslal před branku, kde dobíhajícímu Schranzovi nechybělo mnoho.
75'
Ivan Schranz je při chuti. Teď si to namířil na útočnou polovinu a jeho průnik uhasil Joss Didiba, který ještě na zemi dokázal míč odehrát do autu.
73'
Schranz vyskočil na Hrubého centr a umístil míč mimo dosah Fendricha, 3:1
73'
Tentokrát už se družina Petra Rady raduje právem! Robert Hrubý od levé postranní čáry parádním centrem poslal míč do předbrankového prostoru. Tam nejvýše vyšplhal IVAN SCHRANZ, který svoji hlavičku stlačil k zemi a nedal Fendrichovi nárok!
72'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Václav Pilař.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Martin Doležal.
71'
Jakub Podaný elegantně prostrčil míč mezi nohama bránícího Harazima a hned hledal Čvančaru. Vytáhlý útočník ale na hranici malého vápna centr nedoskočil tak, jak by si představoval, a hlavou minul!
70'
Opava nepřesnou rozehrávkou pouze darovala balon na jablonecké kopačky.
69'
Z podobné pozice, jako před chvíli Považanec, to nyní zkusil Tomáš Ladra. Jeho ránu však hosté včas zblokovali.
67'
Žlutou kartu dostává Vilém Fendrich (SFC Opava).
66'
Považancův gól neplatil, předtím fauloval Čvančara
66'
Jablonec už se radoval, gól ale neplatí! Ivan Schranz vybojoval míč pro Jakuba Považance, jenže si pomohl faulem. Hezká rána slovenského záložníka z hranice vápna, která přistála v opavské síti, se tedy počítat nebude!
65'
Lukáš Holík hledal některého ze spoluhráčů v pokutovém území. Slibně vyhlížející centr však proletěl pouze nad hlavou Juřeny a přistál v autu.
64'
Jablonečtí už hrají převážně na brejky. Jeden takový vedl po pravé straně Tomáš Čvančara, jehož centr byl hodně nepřesný a skončil až v zámezí. Výkop pro Viléma Fendricha.
63'
Hosté nadále hrají na útočné polovině a snaží se vytvořit něco zajímavého.
Dnešní utkání sleduje 1 810 diváků.
61'
Hrubý odhlavičkoval nešťastný Považancův lob a vychytal Holíka
61'
Obrovská příležitost Slezanů! Po hodně nepřehledné situaci se brankář Hrubý rozhodl odehrát míč hlavou. Připravil jej ale pouze proti noze Lukáše Holíka, který si balon navedl až před branku. Nakonec však mířil těsně nad!
60'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jaroslav Zelený, přichází Robert Hrubý.
60'
Po faulu večerky rozehrál standardku Tomáš Ladra, jehož střílený centr po zemi zvládli Opavští odpálit daleko mimo své pokutové území.
59'
Žlutou kartu dostává Dalibor Večerka (SFC Opava).
58'
Fendrich chytil Ladrovu jedovku i dorážku Čvančary
58'
Tomáš Ladra si narazil míč o Zeleného a zpoza pokutového území vyslal nepříjemnou skákavou střelu. Vilém Fendrich ji vyrazil před sebe a už na zemi si skvěle poradil také se Čvančarovou snahou o dorážku!
57'
Z jabloneckého rohu nic nebylo. Domácí alespoň nadále zůstávají u balonu a další akci rozjíždějí až od brankáře Hrubého.
56'
Nadýchaný centr Večerky těsně před svým odchodem ze hřiště nasměroval přímo do rukavic Vlastimila Hrubého Bartosz Pikul.
55'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Karol Mondek, přichází Štěpán Harazim.
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází René Dedič.
55'
Matěj Hrabina měl na levém křídle spoustu prostoru, který využil k vedení míče a následnému centru. Před opavským hráčem dobře zasáhl David Štěpánek.
53'
Úvod druhé periody moc fotbalové krásy nepobral, oba týmy kupí poměrně velké množství nepřesností a nedokáží si vypracovat soustavnější nápor.
52'
Kostrbatou kombinaci hostujícího celku nechtěně ukončil Jan Řezníček, jehož nepřesná přihrávka doskákala až do zámezí.
51'
Vilém Fendrich teď trošku riskantně vyběhl na hranu šestnáctky pro dlouhý nákop. A měl štěstí, že si jej Ivan Schranz hlavou neobhodil.
50'
Vlastimil Hrubý dobře přečetl situaci, opustil pokutové území a odkopl míč před dobíhajícím Karolem Mondekem na tribunu.
49'
Dalekonosná rána Dalibora Večerky prolétla vysoko nad brankou Jablonce. Opavští každopádně působí sympatickým dojmem a tlačí se kupředu.
48'
Ošemetná situace v jabloneckém vápně! Lukáš Holík si zasekl Tomáše Hübschmana a snažil se jej obejít. Jablonecký kapitán vleže nechtěně zahrál rukou, penalta se nepíská.
47'
Jaroslav Zelený manévroval s míčem na autové čáře. Udržet ve hřišti se mu ho nepovedlo. Hrát tedy může Opava, která si pomohla malou domů.
46'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Matěj Hrabina.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Máme za sebou poměrně výživnou první půli. Vstup do zápasu lépe vyšel Severočechům, kteří se trošku šťastně ujali vedení, když si centr srazil za záda vlastního gólmana Joss Didiba. Opavští se snažili, šance ale dál zapisovali výhradně domácí. A jednu takovou proměnil sváteční střelec Tomáš Hübschman, jehož trefu po rohovém kopu ještě posvětil VAR. Slezané si za sympatický výkon branku rozhodně také zasloužili. A dočkali se těsně před odchodem do kabin, když je do hry vrátil Bartosz Pikul. Doufejme, že i druhá část bude stejně zajímavá!
45+1'
45'
Teď už míč na svých kopačkách znovu kontrolují domácí hráči. Tomáš Hübschman nepřesnou přihrávkou daroval míč soupeři, moc času už však nezbývá.
44'
Opava nemá dost a do konce první půle by chtěla i za hlasité podpory svých fanoušků ještě vyrovnat. Další pobyt ve vápně ale zastavil odpískaný ofsajd.
42'
Po svižné souhře Slezanů doklepl míč do sítě Bartosz Pikul, 2:1
42'
Opava právě vstřelila branku!
SFC koriguje. Václav Juřena velmi dobře zapracoval na pravé straně a po zemi poslal míč do pokutového území. Matěj Helešic jej nakonec nabídl BARTOSZI PIKULOVI, jenž zblízka pokořil Hrubého a snížil na 1:2!
41'
Pikul tvrdou ránou vyprášil Hrubému rukavice
41'
Bartosz Pikul hezky obehrál jednoho z Jabloneckých a uvnitř šestnáctky se opřel do balonu. Vlastimil Hrubý měl plné ruce práce!
40'
Schranz s Ladrou hezky prokombinovali Opavské na malém prostoru, nakonec jim ale míč přece jenom utekl do autu.
39'
Jablonečtí jsou i nadále při chuti a okupují soupeřovo vápno. Jan Řezníček dopřál SFC úlevu, když v souboji s Liborem Holíkem získal odkop od branky.
38'
A gól byl po chvíli uznán, domácí vedou už 2:0! Po dobře zahraném rohovém kopu se míč v pokutovém území odrazil až na kopačku na hraně ofsajdu operujícího TOMÁŠE HÜBSCHMANA, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Fendricha.
37'
Hübschman po rohu překonal gólmana, gól stvrdil i VAR, 2:0
37'
Jablonec dostal míč do sítě, prohlíží se video!
35'
Ladrovu dělovku vytáhl Fendrich
35'
Parádní akce Severočechů. Ivan Schranz nezištnou hlavičkou posunul míč na Tomáše Ladru, který z poloviny hřiště pelášil na branku. Zakončení se rozhodl vzít na sebe a Vilém Fendrich měl co dělat, aby dokázal pumelici na bližší tyč vyrazit!
34'
Jablonec kombinuje na útočné polovině. Hosté musejí běhat bez míče, což pro ně, přestože zatím brání poměrně úspěšně, není ideální.
32'
Střílený pas Ladry vyrazil Fendrich
32'
Tomáš Ladra efektivně zahrál na housle Večerkovi a vtrhl do pokutového území. Střílený centr Schranz nezasáhl, přesto musel Vilém Fendrich rychle na zem, aby odvrátil pohromu.
31'
Standardku odvrátil Joss Didiba hlavou na roh. Ten rozehrával Jakub Podaný, vše ale skončilo pouze útočným faulem jednoho z Jabloneckých.
30'
Žlutou kartu dostává Jan Řezníček (SFC Opava).
29'
Škoda pro domácí, že si teď aktivní Tomáš Ladra nepohlídal ofsajdovou linii. Centroval totiž už z postavení mimo hru. Gólové zakončení Čvančary tedy bylo zbytečné, už se pískalo.
27'
Ladrův střílený centr odvrátil dobře postavený Didiba, Severočeši přesto pokračují v náporu.
26'
Po Ladrově centru hlavičkoval Schranz těsně vedle
26'
Ivan Schranz vyplaval zcela nekrytý v pokutovém území Opavy. Ladra mu centr posadil přímo na hlavu, jenže slovenský reprezentant z bezprostřední blízkosti minul Fendrichovu svatyni! Obrovská šance.
25'
SFC měl k dispozici standardní situaci. K hlavičce se dral Václav Juřena, který v souboji jen fauloval Martince.
24'
David Štěpánek (JAB) si dal míč daleko od nohy a kdyby nedovoleně nevjel pod nohy jednoho z Opavských, mohlo to být pro hosty hodně zajímavé. Štěpánek vidí žlutou kartu.
22'
Václav Juřena se odhodlal k velké individuální akci. Od půlicí čáry se prokličkoval až na hranu šestnáctky, kde si míč přehodil na levou nohu a střílel. Škoda pro Slezany, že mu rána sjela a skončila až na tribuně.
21'
Zelený se položil do centru, pak minul bránu Čvančara
21'
K balonu se uvnitř pokutového území dostal Tomáš Čvančara, který z poměrně ostrého úhlu vystřelil po zemi. Fendricha ale příliš nevylekal.
20'
Jiří Texl svým centrem nikoho nenašel. V posledních minutách se nám trošku kupí nepřesnosti, po jedné takové rozehrává od své brány Hrubý.
19'
Bartosz Pikul u postranní čáry klopýtl o míč. Ten mu utekl do zámezí, aut pro Severočechy.
18'
Matěj Helešic dokázal akrobaticky sklepnout míč pod sebe do pokutového území. Situaci dobíhal ze druhé vlny Jan Řezníček, domácí ho nicméně zakončit nenechali.
17'
Libor Holík nadýchaným centrem z pravého křídla oslovil Jaroslava Zeleného, jehož technická hlavička zapadla mimo volný prostor u vzdálenější tyčky!
16'
S ofsajdy se nám teď roztrhl pytel. Oba celky se během jediné minuty dopustily stejného přestupku.
15'
Tomáš Hübschman prokázal své zkušenosti. Tělem odclonil napadajícího hráče soupeře a nechal balon doskákat do zámezí. Vlastimil Hrubý bude vykopávat.
14'
Joss Didiba vystavil do ofsajdové pasti Jakuba Podaného, rozehrávat tak mohou Slezané.
13'
Ladrův skákavý centr si v šestnáctce zpracoval Tomáš Čvančara. Z otočky chtěl hned zakončit, jenže neposedný míč nedokázal trefit.
12'
Radoslav Kováč ponouká své svěřence, aby soupeře napadali už na půlicí čáře. Jablonec se přesto přiblížil k pokutovému území a Jan Žídek musel odhlavičkovat nepříjemný centr.
10'
Severočeši to sehráli velmi dobře. Po prostrkávačce z pravé strany se ve vápně ocitl Jakub Považanec, který přes vyběhnuvšího gólmana Opavy přichystal vyloženou šanci Zelenému. Ten však z hranice vápna přestřelil odkrytou bránu!
9'
Jan Žídek dobře vystoupil před Čvančaru a nenechal ho zpracovat míč. Zelenobílí musejí začít znovu odzadu.
8'
O slovo se znovu přihlásil Jablonec! Krásnou křižnou přihrávku Podaného si zpracoval Tomáš Ladra, jenž po zemi hledal před bránu nabíhajícího Čvančaru. Dobře zasáhl Dalibor Večerka.
7'
Hosté po smolně inkasované brance ožili a tlačí se do útoku. Zatím marně hledají cestu do pokutového území, postupně se ale přibližují.
6'
Útočnou snahu SFC zastavil ofsajd.
5'
Střelu Helešice si pohlídal Hrubý
5'
Z dálky to zkusil opavský Matěj Helešic. Střela měla dobrou razanci, zároveň však mířila pouze do středu klece, takže Vlastimil Hrubý v klidu zasáhl.
3'
Didiba si srazil Zeleného centr do vlastní sítě, 1:0
3'
Severočeši jdou už ve třetí minutě do vedení. Centr Jaroslava Zeleného od pravé postranní lajny doletěl až k hranici malého vápna, kde si míč nešťastně do vlastní klece nasměroval JOSS DIDIBA!
2'
Centr Tomáše Ladry uklidil Lukáš Holík na rohový kop. Ten rozehrál Jakub Podaný, kterému se ale nikoho najít nepodařilo.
1'
Rozhodčí Hrubeš s mírným zpožděním zadul do píšťalky a utkání začalo. Jablonečtí se hned nahnali na útočnou polovinu a hostující defenziva měla co dělat, aby zpacifikovala průnikovou přihrávku na rozeběhnutého Čvančaru.
1'

FK Jablonec: V. Hrubý – Libor Holík, Martinec, Štěpánek, Podaný – Ladra, Hübschman (C), Považanec, Zelený – Schranz, Čvančara.
Náhradníci: Hanuš – Jeřábek, Krob, Haitl, R. Hrubý, Pilař, Doležal.

SFC Opava: Fendrich – Didiba, Žídek (C), Večerka – Helešic, Mondek, Texl, Jan Řezníček, Lukáš Holík – Pikul, Juřena.
Náhradníci: Lasák – Harazim, Hrabina, Zavadil, Koschatzký, Dordić, Dedič.

Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Hock.
SFC OPAVA

V Opavě si letos dali za cíl o poznání klidnější ročník, než jaký prožili vloni, když ji ze sestupových vod vytáhla vyšší moc v podobě koronaviru. Vstup do nové sezóny nicméně nemůžou hodnotit nikterak pozitivně. Svěřenci Radoslava Kováče zatím mají na kontě pouze dva body za remízy s Příbramí a Českými Budějovicemi, což je aktuálně znovu řadí do spodních poschodí ligového pelotonu. Do Jablonce nicméně mohou jet s bojovnou náladou, vůbec poprvé v sezóně totiž budou moci nasadit, až na dlouhodobé marody, to nejlepší. Podaří se jim zaskočit domácí tým?
FK JABLONEC

Severočeši dobře vstoupili do ligové sezóny, jenže v posledních týdnech jim nálada poněkud zhořkla. Vypadnutí z Evropské ligy už ve druhém předkole na hřišti Dunajské Stredy bylo nepříjemnou záležitostí, stejně jako následná porážka ve FORTUNA:LIZE s do té doby poslední Mladou Boleslaví. O to víc se bude muset tým Petra Rady snažit v nedělním utkání proti Opavě! Roli papírového favorita pro Jablonec ještě umocňuje loňská bilance se Slezany z minulé sezóny. V lize s nimi neztratili ani bod a uspěli rovněž v pohárovém utkání.
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! FORTUNA:LIGA má tento víkend na programu své 5. kolo a my se společně zaměříme na souboj mezi týmy FK Jablonec a SFC Opava. Potvrdí domácí roli favorita?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.