FORTUNA:LIGA - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Slavia - 23. května 2021   17:00

Jablonec
15' Doležal (Považanec)
1:1
(1:1)
Slavia
6' Lingr  (Bah)

Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Martinec, Krob – Pleštil (79. Podaný), Smejkal (61. Jovović), Kratochvíl, Považanec, Pilař (88. Hübschman) – Doležal (C).
V. Hrubý – Hübschman, Chramosta, Jovović, Libor Holík, Podaný, Haitl.
Pechanec – Caletka, Kříž
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Stejskal – Bah (46. Kúdela), Zima, Kačaraba, Oscar – Samek (79. Deli), Traoré (C) – Beran (61. Višinský), Lingr (80. Rigo), Sima (61. Júsuf Hilál) – Van Buren.
Vágner – Rigo, Višinský, Kúdela, Júsuf Hilál, Deli, Hošek.
Stejskal

SESTŘIH: Jablonec - Slavia 1:1. Neporazitelnost trvá, trefili se Doležal a Lingr

To je ode mne pro dnešek vše, přeji hezký zbytek nedělního večera.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:10.
Domácí fotbalisty vyprovází ze hřiště krásný potlesk domácích ochozů a zároveň sympatická zdravice Jindřicha Trpišovského.
Je dobojováno! Přestože Jablonec byl v závěru zápasu nebezpečnějším týmem, pražskou Slavii neudolal a podepsal si svůj osud v tabulce Fortuna ligy. Po dnešní remíze 1:1, kterou gólově obstarali Lingr a Doležal, je jasné, že svěřenci Petra Rady skončí třetí za oběma pražskými S.
90+4'
90+2'
Jovovič ještě v nastaveném času obdržel žlutou kartu.
90+1'
Jusuf se v pokutovém území dostal k hlavičce, pro Hanuše to ale byl spíše rutinní zákrok.
90'
Krob zastavil nedovoleně Jusufa, sudí Pechanec neváhal a tasil žlutou kartu.
90'
Kratochvíl v rychlostním souboji nepřesprintoval Deliho, pochvalu od Rady si ale za bojovnost vysloužil.
88'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Tomáš Hübschman.
87'
Podaného přetažený centr našel Štěpánka, který z voleje mířil těsně vedle. Jablonec je ale v závěru rozhodně nebezpečnější.
86'
Jusuf ve vápně fauloval Doležala, z rohu Slavie tak neplynulo žádné nebezpečí.
85'
Traoré ve vápně neobešel Považance, ale alespoň vybojoval roh.
83'
Stejskal podržel sešívané i při další střele Jovoviče
83'
Jovoviče skvěle vychytal Stejskal
83'
Kratochvíl pustil míč mezi nohama Jovovičovi, jehož další střelu zneškodnil Stejskal.
82'
Rada vyzval k náběhu Doležala, ale byl to nakonec Jovovič, kdo si pohybem řekl o míč a měl velkou šanci poslat Jablonec do vedení. Stejskal ale vyběhl a neřešitelně zmenšil Černohorcovi střelecký úhel.
81'
Višinský po lajně nedokázal prostrčit míč na Riga.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Tomáš Rigo.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Daniel Samek, přichází Simon Deli.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Jakub Podaný.
78'
Kačarabův nevybíravý faul na půlce byl potrestaný dvojnásob. Nejprve žlutou kartou sudího a poté slovní výtkou na dálku od Petra Rady.
77'
Lingr sice našel ve vápně Jusufa, ten však v tísni nedostal prostor k zakončení.
75'
Pilař hlavou prodloužil výkop Hanuše za sebe, následně ale Pleštil nestačil v rychlostním souboji na Oscara.
73'
Krob zajel do Lingra, ten se svalil na trávník a je zralý na ošetření.
72'
Višinský přihrál Traorému do špeku, nakonec z toho rezultoval faul dnešního nositele kapitánské pásky Slavie.
71'
Jovovič připravil míč na střelu Kratochvílovi, jenže ten se zpoza šestnáctky vyloženě ustřelil.
70'
Pilař sice odhlavičkoval míč jen zpátky k Oscarovi, ten ale poté nacentroval jen do rukavic Hanuše.
69'
Jusuf odhlavičkoval míč daleko od vlastní brány.
68'
Pilařův centr odehrál Kačaraba raději na rohový kop.
67'
Považanec si navedl míč k šestnáctce Slavie, tam se mu však nepodařilo prostrčit míč na Doležala.
66'
Kubista před Višinským poslal hlavou míč do rukavic Hanuše.
65'
Slavia se opět snaží vzít otěže zápasu do svých rukou, Jablonec ale stále zdatně sekunduje.
64'
Višinský neměl nárok zastihnout prudký pas Oscara na hrací ploše.
62'
Nepřesný nákop na Doležala skončil k lítosti domácích ochozů v zámezí.
61'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Denis Višinský.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Vladimir Jovović.
61'
Oscar odehrál před dotírajícími hráči Jablonce raději na roh.
60'
Doležal obral o míč váhajícího Kačarabu a navzdory tomu, že byl po pár metrech odzbrojen, si vysloužil potlesk domácích ochozů.
59'
Dlouhý nákop na Pleštila si pohlídal Kúdela.
57'
Jablonec začíná získávat půdu pod nohama a daří se mu držet míč na delší časové úseky. Slavia lehce polevuje.
56'
Krob nacentroval z levé strany na Doležala, ten se ale dostal k hlavičce zády k bráně, což mu nedovolilo zakončit s potřebnou kvalitou. I tak měl ale Stejskal práci.
54'
Krob nadějnou akci Jablonce pokazil nepovedenou přihrávkou na Pilaře. Velmi laciná ztráta...
53'
Považanec možná trochu nečekaně zahrál přímý kop přímo na bránu, Stejskal ale byl pozorný.
52'
Oscar při Pleštilově průniku zatáhl za záchrannou brzdu a vysloužil si žluté napomenutí.
51'
Slavia se nikam nežene, její hráči jsou dál věrni trpělivé kombinaci.
49'
Teď Zima z pravé strany nebezpečně centroval před bránu, kde si domácí stopeři nepočínali úplně jistě a odvrátili jen na roh.
48'
Kubista fauloval nějakých 35 metrů od brány, Slavia rychle rozehrála nakrátko a pokračuje v obehrávání jablonecké defenzivy.
47'
Na pozici pravého beka se po příchodu Kúdely posunul Zima, ten nyní zazmatkoval při napadání Pilaře a zahrál míč jen do autu.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alexander Bah, přichází Ondřej Kúdela.
46'
Sice to v Jablonci zatím není žádná strhující podívaná, ale přece jen je vidět, že se dnes na trávníku prohánějí dva ze tří nejlepších týmů sezóny. Slavia měla lepší úvod a rychle se ujala vedení, domácí však dokázali rychle zareagovat, a tak je po první půli skóre nerozhodné 1:1.
45'
Doležal centroval, Pilař hlavičkoval do Baha
45+4'
45+3'
Kačaraba se protlačil do zakončení, jeho hlavička ale byla moc slabá na to, aby nadělala Hanušovi vrásky na čele.
45+2'
Simovu dělovku srazili domácí na roh.
45+1'
Krobův centr jen těsně minul Doležal, nic to ale nemění na tom, že Severočeši se v závěru první půle sympaticky osmělují.
45'
Domácí střízlík Pilař se ve vápně dostal do zakončení, jeho tečovaná hlavička ale znamená jen jablonecký roh.
44'
Doležal ve skluzu mířil jen těsně mimo
44'
Kratochvíl našel ve vápně Doležala, jenž se ale nedokázal prosadit přes Kačarabu. Ten pěkně zpražil své kolegy v defenzivě.
43'
Hanuš uvede míč do hry po poměrně viditelném ofsajdu Pražanů.
42'
Bah neodcentroval přes Pilaře, Slavia bude alespoň vhazovat.
41'
Samek jednoduchou kličkou obešel Považance, jeho kolmice však namířila přesně do běhu Van Burena.
40'
Centr do vápna na Doležala si pohlídala hostující obrana.
39'
Van Buren se řítil do šance, jenže neobešel dobře postaveného Smejkala.
38'
Lingr z otočky prověřil Hanuše, ten s přehledem zasáhl.
37'
Nepřesnosti na obou stranách paradoxně přispěly tempu hry, což ocenilo i publikum.
35'
Martincova chyba odstartovala festival nepřesností, ze kterého těží více Jablonec, jehož hráči se po delší době vyskytují na útočné polovině.
34'
Sima se teď z osy hřiště hodně ustřelil, spíše než bránu atakoval rohový praporek.
33'
Domácí se začínají lacino zbavovat míče, Pražanům se, jak se zdá, podařilo Radův tým trochu utahat.
32'
Útočný faul Oscara! Jablonec si bude moct po chvíli vydechnout.
31'
Roh pro Slavii.
30'
Zimův nárt pořádně vystrašil Hanuše
30'
Hanuš musel na zem, aby zlikvidoval volný přímý kop Baha.
29'
Považanec nešetrně fauloval Zimu, za což vyfasoval žlutou kartu.
28'
Další paradox z kategorie počasí; v Jablonci už zase neprší. Mezitím na hrací ploše kombinují sešívaní v uctivé vzdálenosti od jablonecké brány.
27'
Doležal se teď po pravé straně řítil do šance, pod nohy mu ale přispěchal rychlý Kačaraba, jenž před domácím kapitánem zahrál do zámezí.
26'
Slavia nyní poznává Jablonec v celé své kráse, déšť totiž začíná poměrně houstnout.
25'
Rozhodnuto, penalta se kopat nebude!
Situace se přezkoumává poměrně dlouho, navíc se na trávník snáší déšť.
22'
Zvláštní situace v jablonecké šestnáctce a je z toho penalta! Hanuš s Kubistou šli do souboje s Bahem, po kterém šel mladý Dán na zem. Pechanec odpískal penaltu, ale v akci je momentálně video!
20'
Severočeši si zatím v obranném bloku počínají dobře a drží Pražany daleko od vlastní brány.
19'
Brankář Stejskal se teď lacině zbavil míče dlouhým výkopem, kterým pozdravil svého protějška Hanuše.
18'
Slavia nyní vyhlásila klid zbraní, pozvolnou kombinací na půlce se rozhodně nikam nežene.
16'
Severočeši viditelně ožili a opět začínají zlobit rozvážné sešívané.
15'
Považanec vysunul Doležala, ten vyrovnal na 1:1
15'
Jablonec právě vstřelil branku!
Střelnice je varu, Jablonec vyrovnává! Považanec si moc dobře všiml, že za duo nepozorných stoperů Zima-Kačaraba si zabíhá MARTIN DOLEŽAL, a tak ho krásnou kolmicí poslal do stoprocentní šance. V ní si domácí zabiják počínal chladnokrevně, když z prvního doteku prostřelil vyběhnutého Stejskala.
13'
Štěpánek teď na hraně druhé žluté zajel do Simy, hostující protiútok ale s výhodou dál pokračoval a po jejím skončení už se sudí Pechanec k zákroku nevracel.
12'
Jablonec se stále ještě sbírá z laciné první branky, více jistoty na kopačkách má v úvodních minutách viditelně Slavia.
11'
Oscar teď na levé straně pozdržel akci Pražanů, ti se tak vydávají cestou pozvolné kombinace.
10'
Slavia se teď na útočné polovině k ničemu kloudnému neprokombinovala, šance se tak otevírá Jablonci.
9'
Smejkalova patička mířila k Pilařovi, před ním ale sebral míč pohotový Stejskal.
8'
Traoré si ještě vyžádal ošetření, už se ale z trávníku zvedá a zdá se, že není důvod střídat.
7'
Štěpánek si došlápl na Traorého, za což si vysloužil první žlutou utkání.
6'
Slavia právě vstřelila branku!
Až trestuhodně jednoduše si teď Slavia došla pro první gól zápasu. Beran posunul míč na pravou stranu, odkud Bah našel před bránou ONDŘEJE LINGRA, který se odpoutal od bránícího hráče a povedenou tečí na zadní tyč otevřel skóre.
4'
Oscar Berana pořádně prohnal, mladý záložník Slavie alespoň posunul míč do autu a tím pádem se od jablonecké brány kopat nebude.
3'
Pilař brnknul o balón rukou, domácí se tak budou muset stáhnout na obrannou polovinu.
2'
Prvnímu útočnému snažení Slavie zatnul tipec v rohu hřiště jablonecký stoper Kubista.
1'
Jablonec začal aktivně, Štěpánkův sražený centr ale doputoval jen do náruče Stejskala.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Martinec, Krob – Pleštil, Smejkal, Kratochvíl, Považanec, Pilař – Doležal (C).
Náhradníci: V. Hrubý – Hübschman, Chramosta, Jovović, Libor Holík, Podaný, Haitl.

SK Slavia Praha: Stejskal – Bah, Zima, Kačaraba, Samek – Oscar, Traoré (C) – Beran, Lingr, Sima – Van Buren.
Náhradníci: Vágner – Rigo, Višinský, Kúdela, Júsuf Hilál, Deli, Hošek.

Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Kříž.
SK Slavia Praha
Ligová dominance pražského celku byla stvrzena již před několika zápasy, úspěch v podobě předčasného zisku titulu ale svěřenci Jindřicha Trpišovského podpořili čtvrteční pohárovou výhrou nad Plzní, a tak se v Edenu po roční pauze opět mohou radovat z doublu.

Ihned po dobytí druhé prestižní české trofeje dali sešívaní najevo, že by rádi ulevili v závěrečných dvou kolech hráčům, kteří budou od půlky června reprezentovat svou zem na Euru. Dá se tedy očekávat, že Slavia vyrukuje na Jablonec s lehce netradiční sestavou, což dodá zápasu zvláštní koření.
FK Jablonec
Jablonec prožívá další skvělou sezónu pod Petrem Radou. Severočeši hrají pohledný fotbal a mají i skělé výsledky. Dva duely před koncem ligy se drží na krásném třetím místě, jen s malým odstupem za druhou Spartou.

Zelenobílým se dlouho dařilo držet Spartu pod tlakem, jenže v poslednám kole přišlo klopýtnutí. Jablonec nezvládl úlohu megafavorita v Příbrami, kde domácím podlehl 0:1 a pustil své největší rivaly v tabulce do tříbodového trháku. Liga mistrů se tak Radovi a spol. vzdaluje.
Šlágrem 33. kola české nejvyšší soutěže je bezesporu souboj prvního se třetím týmem tabulky. Domácí Jablonec na svém hřišti vyzve Slavii, již jasného mistra Fortuna:ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.