FORTUNA:LIGA - Základní část - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Teplice - 7. května 2021   18:00

Jablonec
3' Doležal (Pleštil) • 40' Doležal (Jovović) • 48' V. Kubista  • 72' Doležal
4:1
(2:0)
Teplice
60' Jukl  (Vondrášek)

Hanuš – Štěpánek, V. Kubista (84. Martinec), Zelený, Krob – Pleštil (54. Pilař), Považanec (84. Smejkal), Hübschman (C), Jovović – Doležal (84. Chramosta), Schranz (20. R. Hrubý).
V. Hrubý – Martinec, Podaný, R. Hrubý, Pilař, Smejkal, Chramosta.
Berka – Hrabovský, Mojžíš.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Grigar (C) – Vondrášek, Mazuch, Knapík, Černý (62. Fortelný) – Jukl, Mareček, Gabriel, Hyčka, Moulis (82. Trubač) – V. Vukadinović (62. Macej).
Němeček – Fortelný, Shejbal, Trubač, Macej, Vachoušek, Radosta.
Grigar

SESTŘIH: Jablonec - Teplice 4:1. Doležal koncertoval, hosty sestřelil hattrickem

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
Jablonec znovu ukázal, že to s útokem na druhou příčku myslí zcela vážně. Dnešní zápas by se každopádně nemusel vyvíjet tak jednoznačně, kdyby hosté v prvním poločase zúročili některé z obrovských příležitostí.

Produktivní byli ale svěřenci Petra Rady, které ke třem bodům dotáhl zejména hattrick z kopaček Martina Doležala. Teplice naopak budou muset ještě zabojovat o setrvání v nejvyšší souteži.
90'
Doležal koncertoval, hosty sestřelil hattrickem
90'
Trenér domácích Rada si užil ovace fanoušků
90+2'
90+1'
Zelenobílí kombinují okolo soupeřova pokutového území, zápas už se za rozhodnutého stavu pouze dohrává.
90'
Nastavovat se budou ještě dvě minuty. Jablonečtí fanoušci momentálně vyvolávají jméno kouče Petra Rady.
89'
Krobův nákop si zpracoval Ondřej Mazuch. Následnou akci hostů ukončil pomocí malé domů Jaroslav Zelený.
88'
Vladimir Jovović chtěl obloučkem za obranu najít Tomáše Smejkala, který to nicméně proti oběma stoperům neměl vůbec lehké. Zanedlouho se skláři řítili do protiakce, kterou rezolutním skluzem utnul Jakub Martinec.
87'
Domácí už snad dvě minuty v kuse drží balon, nutno však poznamenat, že v uctivé vzdálenosti od soupeřovy svatyně.
86'
Žlutou kartu dostává Alois Hyčka (FK Teplice).
85'
Jablonečtí se už nikam neženou a kombinují na obranné polovině. Závěr zápasu si užívají také domácí příznivci, kteří by přece jenom ještě rádi viděli pátý gól.
84'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vojtěch Kubista, přichází Jakub Martinec.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Tomáš Smejkal.
83'
Robert Hrubý je stále v péči zdravotníků přímo ve středovém kruhu.
82'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Daniel Trubač.
82'
Ondřej Mazuch (TEP) šlapákem trefil Roberta Hrubého, za což inkasuje žluté napomenutí.
80'
Ondřej Mazuch nenačasoval svůj skluz proti Robertu Hrubému vůbec dobře. Václav Pilař tak měl otevřenou cestu až do šestnáctky, Tomáš Grigar ale jeho následný centr chytil.
79'
Vojtěch Kubista přenášel hru na Václava Pilaře, balon mu však adresoval příliš vysoký. Hostující celek bude vhazovat.
78'
Robert Hrubý přihrál po dobré Pilařově akci doprava na Jakuba Štěpánka. Škoda pro domácí, že se mu centr moc nevydařil a Lukáš Mareček ho v klidu odvrátil.
77'
Vladimir Jovović po skvělém výkonu ještě doluje poslední zbytky sil a dál soupeřům na pravém křídle zatápí. Tepličtí už spíše vyhlížejí konec.
76'
Nyní se domácí provinili útočným faulem, balon míří na kopačky Teplic.
74'
Fantastický Martin Doležal! Teď si zpracoval nákop Zeleného a řítil se do šance. Proti dvěma obráncům dobře vyhodnotil, že by to měl těžké, a tak ještě citlivě vybídl pod sebe Jakuba Považance, který v souboji muže proti muži Grigara nepokořil.
72'
Mareček vyslal do úniku Doležala, ten jeho chybu využil a završil hattrick
72'
Jablonec právě vstřelil branku!
A je tu hattrick! MARTIN DOLEŽAL vystihl velkou chybu Teplic na obranné polovině a z levé strany se hnal sám na Tomáše Grigara. Brankáře obstřelil technicky na zadní tyč a vrátil svému týmu třígólový náskok!
71'
Pavel Moulis zahrával z levé strany standardní situaci. Prudký centr si našel dobře postavený Robert Hrubý, který míč odhlavičkoval daleko od domácí brány.
70'
Jaroslav Zelený před rozeběhnutým Macejem odehrál míč alespoň do autu, přestože se situaci snažil vyřešit fotbalově.
69'
Hra je v těchto chvílích oboustranně plná nepřesností.
67'
Martin Macej se v rohu hřiště vůbec nepochopil s Aloisem Hyčkou. Po teplickém nedorozumění uvidíme výkop od brány Jana Hanuše.
66'
Robert Hrubý dostal pod tlak rozehrávajícího protihráče, míč si vybojoval Jablonec.
65'
Martin Doležal se znovu pokusil přidat svůj třetí gól v zápase. Po kvalitní kolmé přihrávce si míč srovnal na pravačku a tvrdě vystřelil z hranice šestnáctky, Tomáš Grigar byl na místě.
64'
Grigar vytáhl ránu Doležala
64'
Po krátké odmlce o sobě dal znovu vědět Vladimir Jovović. Ten si ze strany navedl míč k ose hřiště, pravačkou však nakonec o poměrně velký kus minul branku.
63'
Jovovičův obstřel minul vzdálenější tyč
63'
Jablonec se po obdržené brance nastěhoval na útočnou polovinu. David Štěpánek centroval od pravé postranní čáry, Ondřej Mazuch balon odhlavičkoval do bezpečí.
62'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází David Černý, přichází Jan Fortelný.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Martin Macej.
60'
Jukl hlavou doklepl míč do prázdné brány, 3:1
60'
Teplice právě vstřelily branku!
Skláři konečně prolomili střelecké mlčení! Pavel Moulis se uvolnil k centru z pravého křídla. Tomáš Vondrášek pak míč dokázal prodloužit na zadní tyč, kde ho hlavou do odkryté klece nasměroval ROBERT JUKL.
58'
Jaroslav Zelený odvrátil centr Lukáše Marečka vcelku nepřesvědčivě a Tomáš Hübschman měl co dělat, aby soupeře nepustil k ráně z hranice vápna. Poradil si ale znamenitě.
57'
Martin Doležal už pomýšlel na hattrick. Balon si navedl na pravou nohu a chtěl zkusit štěstí zpoza pokutového území, hosté jej však vystřelit nenechali.
56'
Martin Doležal se dostal k odraženému míči, jenže přebíral ho v těsném ofsajdu. Z vlastní šestnáctky budou rozehrávat Tepličtí.
55'
Vladimir Jovović si troufl na přesilu a vybojoval na svoji osobu nedovolený zákrok na polovině hřiště. Jovović prožívá další výborné utkání.
54'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Václav Pilař.
53'
Jan Krob, který má bohatou teplickou minulost, odvrátil nákop do zámezí. Teplice po třetí inkasované brance soupeři skoro nepůjčují míč, stále tomu ale něco chybí.
52'
Jablonečtí hezky kombinovali na jeden dotek a získali aut v blízkosti rohového praporku.
51'
Hosté zůstávají na útočné polovině a snaží se najít cestu do pokutového území.
50'
Pro teplický tým je inkasovaný gól hned na startu poločasu velkou ranou. David Černý se pokusil soupeřovu pohodu rozbít aktivním průnikem po levé straně, kterému však nakonec scházel přesnější centr.
48'
Kubistův angličan! Dělovka s odrazem o tyč zapadla do sítě, 3:0
48'
To byla fotbalová paráda. Centr Kroba odvrátily Teplice na pravý okraj pokutového území, kde se do míče ze vzduchu opřel VOJTĚCH KUBISTA a luxusní dělovkou o vzdálenější tyč nedal Grigarovi nárok!
47'
Je tu první žlutá karta. Vidí ji Tomáš Vondrášek (TEP) jenž poslal k zemi Vladimira Jovoviće. Evidentně to bylo hodně bolestivé, Jovović se nechává ošetřit.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Úvodních 45 minut nabídlo po herní stránce vyrovnanou partii, naplno se však ukazuje rozpoložení obou mužstev. Zatímco Tepličtí žádnou z tutových šancí neproměnili a prodlužují tak své střelecké trápení, domácí předvedli dvě výstavní kombinace. Obě zblízka zakončil Martin Doležal, Jablonec tedy vede 2:0. Vzhledem k obrazu hry by ale nebylo radno hosty odepisovat!
45+1'
45'
Jablonečtí fotbalisté už se snaží poločas dohrát na obranné polovině soupeře. Robert Hrubý vybojoval ještě jeden aut.
44'
Skláři v závěru první půle drží míč. Alois Hyčka tentokrát centroval zleva, dobře postavený Jan Krob balon odvrátil.
43'
Roh byl rozehrán dobře a Šimon Gabriel se balon snažil prodloužit k zadní tyči. Teč mířící z jeho hlavy ale byla příliš vysoká.
42'
Vukadin Vukadinović si na hraně ofsajdu zpracoval dlouhou přihrávku. Alois Hyčka pak pro své barvy vybojoval rohový kop z pravé strany.
40'
Jovovič rozebral obranu a předložil míč Doležalovi, ten zvýšil na 2:0
40'
Svěřenci Petra Rady ve dvou lidech vyšachovali teplickou defenzivu a je to 2:0! Vladimir Jovović si v pokutovém území narazil míč s Martinem Doležalem. Jovović pak už mohl zkusit střílet, ještě si ovšem krásně zasekl skluzujícího Šimona Gabriela. Tomáš Grigar vystoupil ze své brány a MARTIN DOLEŽAL už pak po milimetrové přihrávce černohorského reprezentanta snadno trefil zařízení!
39'
Jovovič z dobré pozice hlavou netrefil zařízení
39'
Centr Jakuba Považance přistál na hlavě Vladimira Jovoviće, jemuž se mokrý míč svezl po čele a velká šance skončila mimo tři tyče.
38'
Černý se chytal za hlavu, jeho další tutovku zablokoval Štěpánek
38'
Střelecké prokletí Teplic trvá i po další vyložené příležitosti! Vojtěch Kubista velkou chybou na malém vápně umožnil zakončovat Davidu Černému, jehož ránu z bezprostřední blízkosti se štěstím srazil David Štěpánek na roh.
36'
David Černý zakroutil do šestnáctky parádní centr, jablonecká defenziva -zůstává připravena.
35'
Jakub Považanec by se potřeboval chytit přesnou přihrávkou, v posledních minutách se mu totiž tato disciplína příliš nedaří. Pavel Moulis ho teď dobře presoval a míč končí v autu, vhazovat budou domácí.
33'
Jaroslav Zelený si i proti prudkému sluníčku poradil s vysokým míčem za domácí obranu a hlavou ho sklepl pro Jana Hanuše.
32'
Vukadinovič orazítkoval břevno, potom sudí pískal ofsajd
32'
Vukadin Vukadinović se po bleskovém brejku Teplic dostal ke střele svojí silnější pravačkou. Balon se po teči beka snesl na břevno, vzrušení však bylo zbytečné, mával se ofsajd.
31'
Dominik Pleštil už je zpět ve hře, ale jeho pohyb je zatím jasně limitován.
30'
Pleštil se nepříjemně srazil koleno na koleno s Černým. Mladý záložník už alespoň odkulhal za autovou čáru.
28'
Rozhodčí oboustranně pustil hraniční zákroky. S Dominikem Pleštilem to teď nevypadá vůbec dobře, je jasné, že bude potřeba ošetření.
27'
Domácí mířili do velice slibného protiútoku, jenže pokazil ho Vladimir Jovović, kterému se roztažení hry na Roberta Hrubého nevydařilo.
26'
Do hry se teď hodně dostává i brankář Hanuš, kterého hned dvakrát požádal malou domů o pomoc David Štěpánek.
25'
Skláři drží balon, až na velkou dvojšanci přibližně po patnácté minutě hry však zatím recept na jabloneckou defenzivu hledají marně.
23'
Kroupy se přehnaly během několika minut a hráči si rázem mohou užívat sluníčko. V dobrém rozmaru se kupředu vydal Vukadin Vukadinović, který zasekávačkou Zeleného neoklamal.
22'
Na zemi zůstává ležet jeden z jabloneckých hráčů, snad z toho nebude muset být další vynucené střídání.
21'
Krobův bochánek trkl Hübschman hlavou do Grigara
21'
Jan Krob dalším výborným centrem našel tentokrát Tomáše Hübschmana! Tomu se ovšem hlavička z takřka ideální pozice nevydařila dle představ a Tomáš Grigar měl snadnou úlohu.
20'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Robert Hrubý.
20'
Dominik Pleštil vybojoval míč na polovině hřiště a hezkou individuální akcí donutil soupeře k faulu. Je to standardka z podobného místa, odkud padl zatím jediný gól zápasu!
18'
V Jablonci se spustilo krupobití, a to v pořádné síle. Hráči obou mužstev to v takových podmínkách nebudou mít vůbec jednoduché, snad se počasí brzy zklidní.
17'
Lukáš Mareček se odhodlal k ráně bez přípravy z velké dálky, svůj projektil ale poslal hodně vysoko nad jabloneckou bránu.
16'
Jaroslav Zelený podskočil nakopnutý míč a Jan Hanuš musel vyběhnout před šestnáctku, aby se k balonu nedostal Vukadin Vukadinović.
15'
Petr Rada své svěřence podněcuje k mnohem větší aktivitě, poslední minuty totiž v podání domácího celku nebyly zdaleka ideální.
13'
Obrovské šance Teplic nekončí gólem! Po rohovém kopu se míč dostal na malé vápno k Davidu Černému, který z metru trefil nohu reflexivně zasahujícího Jana Hanuše. O chvíli později si našel přízemní centr Hyčky aktivní Vukadin Vukadinović, který však orazítkoval pravou nohou jen břevno!
12'
Vukadinovič zblízka trefil břevno!
12'
Zákrok večera? Černého gólovku neuvěřitelně vykopl Hanuš
12'
Po nedohodě Jablonce ve vlastní šestnáctce se k míči natáhl Vukadin Vukadinović, který z nulového úhlu trefil dobře vyběhnutého Jana Hanuše.
11'
Ivan Schranz se prosadil v souboji jeden na jednoho a po zemi našel Pleštila ve vápně. Mladý záložník chtěl balon sklepnout Považancovi proti noze, bohužel pro domácí ale tentokrát chyběla přesnost.
10'
David Černý to udělal moc hezky a z levého křídla napálil před Hanuše prudký centr. Vojtěch Kubista s ním měl plné nohy práce, poradil si však dobře.
9'
Tomáš Hübschman chtěl ze středu poslat balon do strany na spoluhráče, nicméně ten se nacházel jinde, než jablonecký kapitán předpokládal. Teplice budou vhazovat.
7'
David Černý dobře přečetl Štěpánkovy úmysly a zastavil přihrávku, která měla přijít do běhu Dominika Pleštila.
6'
Svěřenci Petra Rady už znovu operovali na útočné polovině. Dominik Pleštil se po pravém křídle protáhl až k přízemnímu centru, jenže míč už hrál těsně z autu.
5'
Pokud chtěli Tepličtí co nejdéle držet bezbrankový stav, plán se jim zhroutil velice brzy. Hosté se hned snaží něco vymyslet, přes zelenobílou hráz na polovině hřiště však nevědí kudy.
3'
Doležal pravačkou zblízka otevřel skóre, 1:0
3'
Bleskový start domácích! Jablonec měl k dispozici standardní situaci ze skvělé pozice pro centr. Jan Krob nadýchaným míčem našel Dominika Pleštila, který se dobře odpoutal od obránce a hlavou balon sklepl na malé vápno. MARTIN DOLEŽAL potom zblízka pravačkou otevřel skóre!
2'
Z levé strany před teplickou branku přiletěl tečovaný centr. V souboji se snažil prosadit důrazný Martin Doležal, míč na něj byl ale příliš vysoký. Tomáš Grigar bude vykopávat.
1'
Zápas vykopli fotbalisté v zelených dresech. Ivan Schranz vepředu bojoval o dlouhý nákop, Tepličtí jej rychle zdvojili a odzbrojili.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil, Považanec, Hübschman (C), Jovović – Doležal, Schranz.
Náhradníci: V. Hrubý – Martinec, Podaný, R. Hrubý, Pilař, Smejkal, Chramosta.

FK Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Mazuch, Knapík, Černý – Jukl, Mareček, Gabriel, Hyčka, Moulis – V. Vukadinović.
Náhradníci: Němeček – Fortelný, Shejbal, Trubač, Macej, Vachoušek, Radosta.

Rozhodčí: Berka – Hrabovský, Mojžíš.
FK TEPLICE

Tepličtí v závěru sezóny také potřebují bodovat, jenže ze zcela opačného důvodu. Na patnácté pozici FORTUNA:LIGY totiž drzí jen čtyřbodový náskok na aktuálně sestupující Brno! Skláře navíc nemůže těšit ani jejich současná forma, z posledních osmi ligových klání žádné nevyhráli, v nejnovějších třech navíc nevstřelili ani branku. Minulý víkend se Teplice na domácím hřišti utkaly se Zlínem a byla z toho remíza 0:0. Podniknou na jablonecké Střelnici důležitý krok k záchraně?
FK JABLONEC

Svěřenci Petra Rady jsou ve fantastické formě, z posledních deseti ligových zápasů vyhráli osm! Ukazují tedy, že to myslí vážně s útokem na druhé místo, které by Jablonci zajistilo historicky první účast v předkole Ligy mistrů. Nad třetí Spartou aktuálně má tříbodový náskok, Pražané nicméně disponují zápasem k dobru. Do souboje s Teplicemi půjdou zelenobílí v roli jednoznačného favorita. Svoji pohodu prodali i v předešlém utkání proti Olomouci, když v oslabení dokázali otočit skóre na konečných 3:1. Přiblíží se o další krůček k senzaci?
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! FORTUNA:LIGA vrcholí, na programu má už poslední čtyři kola. V Jablonci se střetnou týmy se zcela opačnými starostmi, k předehrávce totiž dorazí Teplice.