FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Pardubice - 23. prosince 2020   15:00

0:2
(0:1)
Pardubice
13' Petráň  (Solil) • 72' Huf

Bolek – Santos, Dramé (46. Čmelík, 54. Janečka), Šindelář (C), Ndefe (81. Smrž) – Ostrák, Qose, Herc (46. Mangabeira), Bartošák – Haša (46. Mikuš), Papadopulos.
Neuman – Smrž, Čmelík, Vlachovský, Mangabeira, Mikuš, Janečka.
Zelinka – Kotalík, Pečenka.
Městský stadion Karviná, Karviná
Boháč – Surzyn, Šejvl (C), Toml, T. Čelůstka – Solil, Tischler – Cadu (63. Sláma), Ewerton (74. Langedijk), Pfeifer (85. Hušek) – Petráň (63. Huf).
Letáček – Prosek, Langedijk, Sláma, Lee, Hušek, Huf.

SESTŘIH: Karviná - Pardubice 0:2. Hosté se posunuli na pátou příčku tabulky

Z Karviné je to v tomto roce vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemné prožití blížících se svátků a hlavně hodně zdraví v roce 2021.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 8:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 10:13.
Juraj Jarábek (trenér Karviné): „Chtěli jsme vyhrát kvůli domácímu prostředí. Poctivě jsme se připravili, věděli jsme, že Pardubice mají kvalitní tým, byli bod za námi, ale opak byl pravdou. Měli jsme špatný vstup do zápasu, nebyli jsme schopni uhrát balón vpředu a přišel trest. Od dalšího trestu nás uchránil Bolek. Ve druhém poločase jsme měli pět čistých vyložených šancí, zápas se dal zvládnout, otočit, bohužel jsme je nedali. Soupeř nás potrestal po chybě v zadní řadě. Nedokážu si výkon některých hráčů vysvětlit, možná byli na dovolené.“
Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): „Mužstvu musím poděkovat za výborný výkon. Ve druhé půli se domácí snažili o vyrovnání, do 60. minuty jsme hru kontrolovali, ale pak domácí vsadili vše na útok, dávali dlouhé míče za obranu, které se nám nedařilo odvracet. Podržel nás fantastický Boháč. Michal Petráň odehrál výborný zápas, dal gól, působil v Karviné. Hufa jsme chtěli nasadit do otevřené obrany, což se nám podařilo.“
Oba týmy nyní čeká třítýdenní přestávka a poté vstup do jarní části. Karvinou čeká v 16. ledna cesta na Slovácko, Pardubice přivítají v Praze České Budějovice.
Pardubice ve druhém poločase odolaly šancím Karviné na vyrovnání a poté střídající Huf využil dárku karvinských obránců a prostřelil Bolka.

Karviná se loučí s rokem 2020 porážkou s Pardubicemi. Východočeši se dvougólovým vítězstvím posunuli nejen před svého soupeře, ale také před Slovácko, Baník a Plzeň až na páté místo.
90+3'
90+3'
Závěrečný ohňostroj pomalu končí fotbalový rok 2020.
90+1'
Rohový kop Qoseho doplachtil do rukavic gólmana Boháče.
90+1'
Bartošák vybojoval rohový kop. Rozhodčí nastavili tři minuty.
89'
Na druhé straně vypustil ze své levačky technickou střelu Langedijk, brankář Bolek vylétl do vzduchu a míč lapil do rukavic.
87'
Další šance, tentokrát na karvinské straně. Po centru z pravé strany hlavičkoval v malém vápně vedle levé tyče Santos.
85'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Lukáš Hušek.
83'
Huf mohl přidat další gól! Bolek vyrazil
83'
Parádní zákrok brankáře Bolka. Karvinský gólman vyrazil střelu Hufa z nějakých deseti metrů. Zpětnou přihrávkou krásně našel pardubického útočníka Pfeifer.
81'
Karviná naposled vystřídala. Ndefeho vyměnil Smrž.
79'
Boháč pokračuje ve hře.
79'
Mangabeira vložil nohu do odkopu brankáře Boháče. Ten tak utrpěl větší bolístku.
74'
Za mohutného ohňostroje opouští hřiště Ewerton, místo něj zamířil na trávník Langedijk.
72'
Střídající Huf si našel balon ve vápně a střelou po zemi prostřelil Bolka, 0:2
72'
Pardubice právě vstřelily branku!
Chyba karvinských hráčů znamená druhý gól v domácí síti! DAVID HUF využil nepřesné zpětné přihrávky a střelou po zemi prostřelil brankáře Bolka – 0:2!
71'
Janečka v podobné pozici jako Mikuš, ani on nedokázal dostat balón do brány.
70'
Čtvrtým majitelem žluté karty se stal domácí Jean Mangabeira.
70'
Další šance Mikuše zamířila vedle brány, střela z pravé části pokutového území prolétla vedle levé tyče.
69'
Janečka z pravé strany vyslal prudký pas po zemi před malé vápno, kde se k míči dostal Mikuš, ale pokusem z první trefil místo, kde byl gólman Boháč. Pardubický brankář se štěstím balón chytil.
67'
Boháč opět v akci, když zneškodnil střelu karvinského hráče po rohovém kopu.
66'
Boháč hrdinou okamžiku! Nejdříve si poradil se střelou Papadopulose, pak i s dorážkou Ostráka
66'
Neskutečné zákroky vytáhl gólman Boháč! Pardubický brankář nejprve vyrazil střelu Papadopulose a poté skočil i po dorážce Ostráka, která mířila do odkryté brány!
63'
Dvojité střídání na straně Pardubic. Cadu a Petráň dohráli, Sláma s Hufem nastoupili na zbylou půlhodinu.
63'
Čelůstka nakopl balón z levé strany tak vysoko, až zaletěl za karvinskou branku.
61'
Nákop Mikuše na zadní tyč doběhl Santos, natáhl nohu, jenže balón kopl nad bránu.
59'
Ostrák svou individuální prací získal u pravé tyče prostor ke střele, vypálil po zemi k bližší tyči, kde však skočil gólman Boháč a i tuto střelu zlikvidoval.
58'
Bartošák z přímého kopu našel v šestnáctce hlavu Mikuše, který usměrnil balón vedle brány.
56'
Qose běžel sám na bránu, gólman Boháč míč lapil
56'
Qose běžel sám na pardubickou bránu, z hranice pokutového území vystřelil po zemi k pravé tyči, kam skočil gólman Boháč a míč chytil. Obrovská šance domácího celku.
55'
Přímý kop Karviné vážnější nebezpečí neznamenal.
54'
Zraněného Čmelíka nahradil Janečka.
54'
Po faulu na pravé straně uviděl žlutou kartu Tomáš Čelůstka.
53'
Karvinský Čmelík se zranil, hráči signalizují na lavičku žádost o střídání. Domácí hrají v deseti.
52'
Papadopulos hledal dlouhým balónem Mikuše, jenže tomu míč utekl do autu.
51'
Druhý poločas nabízí sérii nepřesností z obou stran.
48'
Ostrákova zajímavá střela skončila nad bránou
48'
Ostrák napřáhl zpoza šestnáctky a technickou střelou přestřelil břevno Boháčovy brány.
46'
Trenér Jarábek udělal o přestávce tři změny. V kabině zůstali Dramé, Haša a Herc a místo nich přišli Čmelík, Mikuš a Mangabeira.
46'
Vypadá to, že trenér Jarábek chystá dvojnásobné střídání. Velmi aktivně se rozcvičují Mangabeira s Mikušem.
V chladném počasí rozhodčí Zelinka nenastavil první poločas a ukončil první půli, po které Pardubice zaslouženě vedou 1:0. Hosté byli v pětačtyřicetiminutovce nebezpečnější a svou aktivitu korunovali gólem Petráně ve 13. minutě. Vedení nováčka mohlo být vyšší, kdyby Cadu proměnil pokutový kop.
45'
44'
Cadu v obrovské šanci, po přihrávce od Ewertona z levé strany měl před sebou pouze obránce Dramého, kterého však trefil. Míč by jinak zamířil do odkryté brány!
43'
Petráň vypustil do úniku Cadua, který už mířil sám, jenže zdvižený praporek rozhodčího jeho akci zastavil. Cadu se neudržel a naštvaně kopl míč do reklamního panelu, za což uviděl žlutou kartu.
41'
Haša ve snaze nakopnout dlouhý balón na Papadopulose dostal úder od Tomla. Rozhodčí odpískal faul na polovině hřiště.
39'
Herc viděl trochu prostoru ke střele a ze třiceti metrů se opřel do míče, aby trefil záda obránce Tomla.
37'
Pfeifer prudce vypálil po zemi, Bolek jeho pokus zneškodnil
37'
Další šance Karviné, zcela volný byl na levé straně Pfeifer, prudce vypálil po zemi, ale gólman Bolek vystihl směr střely a nohama pokus pardubického hráče zneškodnil.
36'
K pokutovému kopu se postavil Ewerton, avšak jeho prudkou polovysokou střelu do levé poloviny brány gólman Bolek vyrazil na břevno!
35'
Ewerton neproměnil! Gólman Bolek jeho střelu skvěle vyrazil pod břevno
35'
Ewerton krásným lobem zkoušel vysunout Cadua, ten zřejmě po střetu s karvinským obráncem upadl. Rozhodčí odpískal pokutový kop!
32'
Zpoza šestnáctky vystřelil po zemi Papadopulos, gólman Boháč si lehl na zem a míč chytil do rukou.
31'
Menší drama v pardubické šestnáctce, ale Herc se ke střele nedostal.
30'
Po souboji se Santosem utrpěl nějakou tu bolístku obránce Čelůstka, ale pomoc zdravotnického týmu nepotřeboval.
29'
Ndefe dlouhým centrem hledal v pravé části šestnáctky některého ze spoluhráčů, k míči se dostal Santos, jenže hlavou nasměroval balón pouze k brankáři Boháčovi.
28'
Surzyn se opřel do přímého kopu a vymetl horní část ochranné sítě za karvinskou bránou.
27'
První žlutá karta je na světě. Za faul na Pfeifera jí uviděl karvinský stoper Soufiane Dramé.
25'
Rohový kop Bartošáka z pravé strany odhlavičkoval mimo šestnáctku Toml.
24'
Santos dostal dlouhý balón na pravou stranu, vběhl do pokutového území, kde však neprošel přes dvojici pardubických obránců.
22'
Boháč vyběhl a dobře vypíchl míč Papadopulosovi, který se řítil na bránu úplně sám
22'
Qose krásně vysunul Papadopulose, ten se snažil udělat kličku do strany brankáři Boháčovi, jenže pardubický gólman natáhl ruce a míč odrazil od nohou karvinského útočníka!
19'
Papadopulos napálil míč hlavou vedle tyče!
19'
Další zajímavá akce Karviné, Bartošák odcentroval z levé strany na bližší tyč, kam si naběhl Papadopulos, ale hlavou napálil balón vedle levé tyče.
18'
Papadopulos chycený do ofsajdové pasti.
15'
Rohový kop Bartošáka zamířil na zadní tyč, kam si naskočil Šindelář, ale hlavou zhruba o půl metru minul levou tyč pardubické brány!
15'
Vzápětí Santosův centr z pravé strany odvrátil jeden z hráčů v červeném dresu na rohový kop.
14'
První náznak šance ze strany domácího celku, ale Haša v pádu jen kopl padáček do rukavic gólmana Boháče.
13'
Gól! Petráň poslal míč po zemi k tyči a otevřel skóre, 0:1
13'
Východočeši se zaslouženě dostávají do vedení! Solil dlouhým nákopem z pravé strany našel v pokutovém území MICHALA PETRÁNĚ, který se svému bývalému klubu odvděčil gólem. Střelu odeslal po zemi k levé tyči, brankář Bolek se mohl jen dívat – 0:1!
12'
Z rohového kopu Pardubic ani nezahřmělo.
11'
Solilův nebezpečný centr prodloužil Cadu, Šindelář míč odvrátil
11'
Centr Solila z levé strany lehce lízl hlavou v pokutovém území Cadu do míst, kde byl Šindelář, který se štěstím míč odvrátil kousek od pravé tyče Bolkovy brány.
10'
Přímý kop vzal na sebe Surzyn, ale polovysokým pokusem trefil pravý kraj karvinské zdi.
9'
Cadu si to namířil středem do pokutového území, jenže před vápnem ho sundal na zem Dramé. Hosté mají zajímavou výhodu přímého kopu.
9'
Ewerton z levé strany vypustil přízemní pas do vápna, ke kterému se natahoval Petráň, ale míč mu proklouzl kolem nohy.
8'
Pardubičtí jsou aktivnější, Ewerton zkoušel z otočky nakopnout míč před branku, ale našel jen Šindeláře, který balón odkopl na tribunu. Roh pro Pardubice.
6'
Surzyn se pokusil o přízemní přihrávku z pravé strany do vápna, ale našel pouze bránícího Ndefeho.
5'
Přímý kop Qoseho zamířil do malého vápna, kam si vyskočil brankář Boháč a lapil míč do rukavic.
4'
Ndefe byl faulován u postranní čáry, domácí budou zahrávat zkrácený roh.
3'
Bartošák se chtěl protáhnout po levé straně kolem Surzyna, pardubický obránce včas vložil nohu do cesty karvinskému nahrávači a akci čistě zastavil.
2'
Dva přetažené centry Pardubic prolétly šestnáctkou bez efektu.
1'
Hned v úvodu se pokusil o centr z levé strany Čelůstka, ale jeho pokus domácí odrazili na roh.
1'
Hráči nastupují na hrací plochu, karvinský trenér Jarábek překvapil a změnil rozestavení. Dnes postavil do útoku Papadopulose i Hašu. I hosté vsadili na změnu a před čtveřici obránců postavili dva defenzivní záložníky.

MFK Karviná: Bolek – Santos, Dramé, Šindelář (C), Ndefe – Ostrák, Qose, Herc, Bartošák – Haša, Papadopulos.
Náhradníci: Neuman – Smrž, Čmelík, Vlachovský, Mangabeira, Mikuš, Janečka.

FK Pardubice: Boháč – Surzyn, Šejvl (C), Toml, T. Čelůstka – Solil, Tischler – Cadu, Ewerton, Pfeifer – Petráň.
Náhradníci: Letáček – Prosek, Langedijk, Sláma, Lee, Hušek, Huf.

Rozhodčí: Zelinka – Kotalík, Pečenka.
O utkání Karviná – Pardubice

* Jde o souboj dvou největších skokanů. Karviná zakončila loňský rok na 14. místě, dnes je o sedm příček výše. Pardubice byly dokonce 17. nejlepším českým týmem, dnes jsou osmé. Podobný skok jako Karviná udělala čtvrtá Olomouc, loni jedenáctá.

* V případě vítězství se Karviná může v tabulce posunout na pozice znamenající evropské poháry. Podobně jsou na tom i Pardubice, které bodově mohou dorovnat Olomouc.

* Přestože jsou oba kluby v horní polovině tabulky, při pohledu na skóre se nacházejí v záporných číslech. Obě družiny dostaly o dvě branky více než vstřelily. Jeden z nich se může dostat na pozitivní hodnotu.

* Sestava Karviné je poměrně stabilní. Brance vládne Petr Bolek, v obráně Martin Šindelář, na kraji Gigli Ndefe, v záloze Albánec Kristi Qose a mládežnický reprezentant Tomáš Ostrák a v útoku má své místo Michal Papadopulos. Tomu všemu koučuje Juraj Jarábek, který preferuje herní styly 4-3-3 nebo 4-1-4-1.

* To trenérské duo Pardubic Novotný – Krejčí preferuje dlouhou dobu rozestavení 4-1-4-1. Základními stavebními kameny jsou obránci Surzyn, Šejvl, Toml, Čelůstka a před nimi Jeřábek. O rozdělování míčů se ve středu zálohy starají mladíci Solil s Tischlerem. V posledních zápasech hrál v útoku Huf.

* Absence: Karviné by měl znovu chybět obránce Filip Twardzik. Na druhé straně se musí trenéři Pardubic obejít bez kapitána Jana Jeřábka, který v duelu proti Zlínu inkasoval čtvrtou žlutou kartu a také obránce Filipa Čiháka. Zdravotní problémy hlásili také zástupci ofenzivní části týmu Pavel Černý a Michal Hlavatý.

* 208. utkání v nejvyšší soutěži dnes bude jako hlavní pískat Miroslav Zelinka. V letošním ročníku už Karvinou jednou pískal, v Opavě zvítězila 2:1. Pro Pardubice to bude letošní premiéra. Role asistentů budou plnit Petr Kotalík a Jiří Pečenka.
Krásné středeční odpoledne u posledního ligového utkání z karvinského stadionu v roce 2020. Na východ republiky přicestoval nováček soutěže FK Pardubice. Oba týmy jsou na tom po první části sezóny velice dobře. Karviná je sedmá, Pardubice pouze o bod hůř na osmém místě. Kdo dnes uspěje? To vám přiblíží od klávesnice Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.