FORTUNA:LIGA - Základní část - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Brno - 14. května 2021   20:00

Liberec
77' Mosquera (Pešek)
1:1
(0:0)
Brno
90+3' Růsek  (Přichystal)

Knobloch – Fukala, Jugas (46. Pourzitidis), Chaluš, Mikula (C) – Mara (76. Matoušek), M. Sadílek – Koscelník, Faško (58. Mosquera), Pešek (90+2. Michal) – Rabušic (58. Rondić).
Nguyen – Pourzitidis, Michal, Mosquera, Nečas, Matoušek, Rondić.
Lerch – Dobrovolný, Šimáček; VAR: Hrubeš, AVAR: Flimmel
Stadion U Nisy, Liberec
Berkovec – Bariš, Pernica (C), Hlavica, Jan Moravec – Ad. Čermák – Štepanovský (82. A. Fousek), Texl (76. Fila), Růsek, Reiter (67. Přichystal) – Hladík.
Floder – Kryštůfek, Jambor, Přichystal, A. Fousek, Fila.

SESTŘIH: Liberec - Brno 1:1. Ztráta pro oba, Růsek srovnal v nastavení

Domácí už neměli skoro žádný čas na odpověď a nejspíše tak tímto výsledkem ztratili naději na evropské poháry. Brno naopak přiživilo svou naději na účast v nejvyšší fotbalové soutěži i v příštím ročníku. Dlouho jsme na góly čekali. Mara neproměnil penaltu, Liberec tlačil až Jhon Mosquera hlavičkou dotlačil míč do sítě a Liberec do vedení 1:0. Zbrojovka hledala recept marně až do 93. minuty, kdy se z ojedinělé šance prosadil taktéž hlavou Růsek a rozhodl o tom, že po remíze 1:1 se budou body pod Ještědem dělit. Děkuji za pozornost a přeji hezký víkend.
90+4'
90+3'
Brno právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelné! Zbrojovka z ničeho nic srovnává! Jakub Přichystal si pohrál na pravé straně s Mikulou a odcentroval na malé vápno, kde ANTINÍN RŮSEK usměrnil míč hlavou do odkryté části brány. 1:1.
90+2'
Ještě taktické střídání na domácí straně. Hřiště opustil Jakub Pešek a Kristian Michal přišel vyztužit obranu.
90+2'
Imad Rondić také lapen v ofsajdu.
90+1'
Milan Knobloch logicky nespěchá s rozehrávkou.
90+1'
Jan Hladík zakončuje v první nastavené minutě mimo.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Akci Jakuba Peška dokončil střelou z dálky z voleje Fukala. Bránu přestřelil.
89'
Jhon Mosquera se nestačil vrátit zpoza obránců a je máván ofsajd.
89'
Liberec se zatím brání úspěšně.
88'
Ale Brno se nevzdává a posílá další centry do vápna domácích.
87'
Pešek prokličkoval přes půl hřiště a ještě dokázal vystřelit
87'
Útočný faul hráčů v červeném opět pozastavuje jejich snažení na vyrovnání.
86'
Dlouhý míč Zbrojovky ze standardní situace pouze prolétl pokutovým územím Liberce, kde celou situaci kontroloval brankář Knobloch.
84'
Jakub Pešek ukázal, proč je momentálně žhavým zbožím na českém trhu. Sám vyvezl míč z obranné poloviny, prošel přes tři soupeře až do vápna a pálil skrz Pernicu. Do brány už se jeho pokus nevešel.
84'
Liberec zavřel soupeře v jejich vápně a vymýšlí zakončení.
82'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Adam Fousek.
81'
Dnešní utkání sleduje 850 diváků, tedy maximální možná kapacita v danou chvíli na stadionu U Nisy.
81'
Pro vysoký míč si doskočil brankář Knobloch.
80'
Nyní jsem zvědavý, jak to domácí poskládají, když poslali na hřiště tolik ofenzivních hráčů.
79'
Brno se snažilo o rychlou odpověď, ale Peter Štepanovský si zpracoval míč rukou.
77'
Mosquera ukázkovou hlavičkou otevřel skóre, 1:0
77'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak se domácí přeci jen dočkali! Jakub Pešek poslal nedýchaný centr do vápna, kde si ho hlavou našel JHON MOSQUERA a obloučkem překonal Berkovce, který se v tento okamžik stal pouze divákem.
Liberecký trenér sází vše na jednu kartu. Stáhl defenzivního Maru a poslal na hřiště křídlo Matouška. Je pravda, že remíza domácím nic neřeší, potřebují tři body.
76'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kamso Mara, přichází Jan Matoušek.
76'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Daniel Fila.
75'
Než jsem dopsal myšlenku, tak Martin Koscelník trefil skrytou střelou vzdálenější tyč brněnské svatyně!
74'
Koscelník překvapivou ranou orazítkoval tyč!
74'
Úplně nerozumím tomu, proč se Liberec stále uchyluje k dlouhým nákopům a rychlým protiútokům, když hraje na domácím stadionu proti 16. týmu tabulky. V zápase se Spartou to byl tým plný sebevědomí, to dnes nevidíme. Ale jak je známo, míč je kulatý...
73'
Dlouhý míč domácích sebral v pohodě Pernica.
72'
Zbrojovka se hnala do rychlého kontru čtyř proti dvěma, ale zde se ukázalo, proč se nachází v sestupovém pásmu. Z dobrého přečíslení nakonec nebylo ani zakončení.
71'
Domácí fanoušci ženou liberecké fanoušky tradičním "Hoši bojovat!", ale zatím to ke gólu nepomáhá.
69'
Jhon Mosquera hledal spoluhráče ve vápně, kterým byl Koscelník. Hlavičkou o zem bránu těsně přestřelil.
67'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Jakub Přichystal.
67'
Martin Koscelník promáhl míč na malém vápně! Liberec teď spaluje jasné šance!
66'
Zde nejspíš zasáhla spravedlnost. Já si troufám tvrdit, že Rudolf Reiter nejprve zasáhl míč a až potom nohy Fukaly, tudíž se o penaltu dle mého názoru nejednalo.
65'
Kamso Mara (FC Slovan Liberec) ale neproměňuje pokutový kop! Svůj pokus poslal z jeho pohledu k levé tyči, ale Martin Berkovec se skvěle vymrštil a střelu vyrazil!
64'
Berkovec zázračně vytáhl penaltu Kamsa Mary!
64'
Za následné protesty vidí žlutou kartu Luděk Pernica (FC Zbrojovka Brno).
63'
Michal Fukala běžel naproti odraženému míči, když ho skluzem zasáhl Rudolf Reiter a sudí Lerch ukazuje na puntík!
63'
Penalta!
61'
Imad Rondić doběhl míč a posunul ho na Fukalu. Liberecký obránce trefil stínujícího brněnského.
60'
Mosquera se prohnal po levé straně a odcentroval, ale Rondić hlavičkoval v záklonu za sebe, místo do brány.
59'
Matěj Chaluš nedokázal odkopnout míč, a tak se z levé strany pokusil překvapit domácího brankáře Růsek. Střílel tvrdě, leč nepřesně.
58'
Pavel Hoftych se rozhodl hned pro dvojité střídání. Uvidíme, jaký efekt to bude mít.
58'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michal Faško, přichází Jhon Mosquera.
58'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michael Rabušic, přichází Imad Rondić.
56'
Dlouhý míč z hloubi pole končí až za bránou Knoblocha, který tak bude rozehrávat.
55'
Na vysoký centr skákal nevysoký Pešek a podle toho to také dopadlo. Na míč nedosáhl.
53'
Také Brno se podívalo na útočnou polovinu. Milan Knobloch je ale zatím bez práce.
51'
Liberec zvýšil aktivitu na začátku druhé půle, ale zatím se nedostává na dostřel Berkovce.
49'
Rabušicovu hlavičku perfektně vyškrábl Berkovec!
49'
A gólová situace také na druhé straně! Michael Rabušic se rybičkou položil do centru Fukaly a fanoušci už zvedali ruce nad hlavu! Martin Berkovec ale skvělým zákrokem vytáhl míč na brankové čáře!
47'
To jí ale vůbec nevadilo. K odraženému míči se dostal Hladík, který prostřelil Knoblocha. Předtím se ale mával i pískal ofsajd, ve kterém se v době centru nacházel následně přihrávající Růsek. Velké štěstí pro Liberec.
47'
Zbrojovka má k dispozici standardní situaci, ale z velké dálky.
46'
Pavel Hoftych udělal změnu ve stoperské dvojici. Nevíme, jestli za tím je taktický tah nebo zranění Jakuba Jugase.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Jugas, přichází Mario Pourzitidis.
46'
Prvních 45 minut je minulostí. Hned ve třetí minutě měl vyloženou šanci domácí Rabušic, ale bránu minul. Postupně se tempo hry vytrácelo a přicházela nepřesnost na jedné i druhé straně. Domácí Liberec, považovaný za favorita v tomto utkání, zatím nenaplňuje očekávání a stále se snaží hrát spíše na dlouhé míče a protiútoky, s čímž si zatím obrana Zbrojovky ví v poklidu rady. Uvidíme, jestli druhý poločas, který začne přibližně ve 21:02, přinese větší fotbalovou radost, kterou jsme upřímně očekávali.
45+1'
45+1'
Ještě jedna standardní situace před Knoblochem, když jeden z jeho spoluhráčů fauloval u postranní čáry.
45'
Slovenský záložník Koscelník se dostal hned mezi čtyři soupeře, což nebyla příliš komfortní situace a podle toho to také dopadlo. O míč přišel.
44'
Domácí se ještě snaží o závěrečný tlak v prvním poločase.
42'
Rabušic práskl do balonu a nevšiml si volného Faška před bránou
42'
Libereckému střelci v deštivém počasí evidentně zvlhl střelecký prach. V další slibné pozici vystřelil tak, že se míč dokutálel až do autu u rohového praporku. Kdepak, dnes to není 'Rambův' den.
42'
Ani tentokrát nemohl Martin Koscelník dostihnout prudkou přihrávku Rabušice.
41'
Kamso Mara nedovoleně dohrál Štepanovského. Hrát tak bude Zbrojovka.
39'
Rozhodčí Lerch to teď řekl jednoznačně: "Kluci tady sem to pustil, támhle sem to pustil, hrajte!" Přesně takto glosoval dva ostré souboje, které ho nechaly ledově klidným.
38'
Sadílek hezky vyvezl míč a poslal do sprintu Peška na levé straně. Ten doběhl až do vápna, kde převzal míč Rabušic. Zády k bráně toho ale mnoho nezmohl a nakonec to byl Mikula, který pálil vysoko nad.
36'
Koscelník po rychle zahraném auto Faška dokázal vybojovat další volný přímý kop. Na centr si dokázal naskočit Rabušic, ale zakončil nepřesně.
35'
Hladík si v útoku počínal nedovoleně a fauloval Chaluše, další akci budou moci domácí založit až od brankáře.
34'
Liberec se snažil přejít do rychlého útoku a Koscelník byl faulován, volný přímý kop zahrál Pešek pouze do náruče Berkovce.
33'
Pešek se snažil proniknout po křídle, ale obrana hostí připravena. Na druhé straně postupoval do brejku sám na brankáře Reiter, ale míč mu Liberečtí odkopli. Následně byl odpískán ofsajd.
32'
Na zem postupně popadali Sadílek, Pešek a Mikula. Až po třetím faulu zazněl sudího hvizd.
31'
Hladík se uvolnil na pravé straně a nebezpečně mířil na zadní tyč
31'
Jan Hladík se hezky uvolnil na pravé straně a vypálil na vzdálenější tyč. Bránu ale netrefil.
31'
Liberec je nadále usazen na útočné polovině, ale dnes to není ten tým, který zde nedávno trápil pražskou Spartu.
29'
Přímák Kamsa Mary byl pro Berkovce lahůdkou
29'
Kamso Mara chtěl nejspíš střílet, ale vypadalo to jako pozdrav do rukou Berkovce. Toto nemělo žádnou naději na úspěch.
28'
Michael Rabušic byl faulován nějakých 28 metrů od Berkovcovy svatyně. Domácí tak mají k dispozici přímý volný kop.
27'
Faškovi se však centr od rohového praporku vůbec nepovedl.
26'
Po sraženém centru přichází rohový kop domácích.
25'
Zbrojovka se snažila dostat do zakončení, ale liberecká obrana jí to nedovolila.
23'
Michal Faško krutil centr do vápna, kde ho Chaluš pouze lízl za brankovou čáru.
22'
Také Jakub Pešek to zkoušel po zemi ze střední vzdálenosti. Ale libereckým zatím chybí síla v zakončení a brankář Brna tak nemá mnoho práce s těmito pokusy.
21'
Po rychlém přesunu na druhou stranu pálil zpoza vápna Sadílek. Ani on brankáře nepřekonal.
20'
Hladík skvěle oslovil Štepanovského, tomu koncovka nesedla
20'
Jan Hladík našel Štepanovského ve vápně, který prověřil Knoblocha. Domácí brankář jeho pokus lapil.
20'
Domácí Slovan teď nedokáže ani udržet míč na svých kopačkách a dlouhými nákopy jej odevzdává outsiderovy z Brna.
19'
Po svižném úvodu utkání tempo hry opadlo a momentálně sledujeme spíše hru mezi vápny než ofenzivní podívanou.
17'
Knobloch vyslal dlouhým výhozem Sadílka do protiútoku. Liberecký záložník ale akci zpomalil a následně centroval pouze na hruď Štepanovského.
16'
Hladíkovu jedovku odvrátil Jugas na roh
16'
Po rychlé akci se dostal na druhé straně hřiště ke střele Jan Hladík. Jeden z domácích obránců ji srazil na roh.
16'
Michael Rabušic chtěl průnikovou přihrávkou najít Koscelníka, ale ta se mu vůbec nepovedla a skončila na prvním hráči.
15'
Stejně tak Jugas našel svým centrem pouze brankáře soupeře.
14'
Dlouhý míč přistál až v rukavicích Knoblocha.
13'
Balon však skončil v autu.
13'
Liberec se ubránil a zakládá protiakci.
12'
Momentálně je to Brno, které kombinuje na útočné polovině.
10'
Sudí Lerch nejprve ponechal výhodu, ale následně odpískal faul domácího Jugase.
9'
Hosté z moravské metropole se zatím pouze brání.
8'
Liberec se usazuje na útočné polovině a snaží se dostat opět k bráně.
7'
Pešek pravačkou mířil do Berkovce
7'
Jakub Pešek si navedl míč na pravou nohu a vypálil přes obránce. Střela ale neměla dostatečnou razanci ani přesnost a Berkovec si tak připisuje první zákrok utkání.
7'
Antonín Růsek se snažil přejít po levé straně. Fukala jej ale projít nenechal.
5'
Po rychlém napadání přichází od Liberce útočný faul.
4'
Modrobílí vytahují hned od začátku svůj presink velmi vysoko.
3'
Rabušic selhal v tisíciprocentní šanci
3'
Hned zkraje utkání se objevil sám před brankářem Michael Rabušic, kterého našel skvělým pasem Pešek. Liberecký kanonýr ale ve stoprocentní šanci selhal, když ani netrefil bránu.
2'
Domácí Martin Koscelník hezky obešel hned dvojici protihráčů, ale vzápětí míč ztratil.
1'
Šural uveden do Dvorany slávy. Plaketu převzala rodina
1'
První návštěva hostů na polovině Liberce netrvala dlouho.
1'
Obě mužstva jsou již na hrací ploše. Dnes se bude hrát o hodně. V modrém hrající domácí stále bojují o evropské poháry. Brněnští hráči, kteří jsou oděni do červené kombinace, se naopak stále snaží o zázrak v podobě setrvání v nejvyšší soutěži.
Před začátkem dnešního duel bude in memoriam uveden do síně slávy Slovanu Liberec Josef Šural, který zanechal v severočeském klubu výraznou stopu. Ofenzivní univerzál a odchovanec právě brněnské Zbrojovky působil v Liberci čtyři a půl roku (2011-2015). Podílel se na zisku mistrovského titulu (2012) i domácího poháru (2015). Byl také důležitým členem týmu, který vybojoval postup ze skupiny Evropské ligy (2013).

Ligová bilance v dresu Slovanu Liberec: 113 zápasů / 30 gólů.

Čest jeho památce!

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Mara, M. Sadílek – Koscelník, Faško, Pešek – Rabušic.
Náhradníci: Nguyen – Pourzitidis, Michal, Mosquera, Nečas, Matoušek, Rondić.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Bariš, Pernica (C), Hlavica, Jan Moravec – Ad. Čermák – Štepanovský, Texl, Růsek, Reiter – Hladík.
Náhradníci: Floder – Kryštůfek, Jambor, Přichystal, A. Fousek, Fila.

Rozhodčí: Lerch – Dobrovolný, Šimáček; VAR: Hrubeš, AVAR: Flimmel.

FC SLOVAN LIBEREC – MOTIVACE TRVÁ

Modrobílému mužstvu se poslední soutěžní utkání nepovedlo, když prohrálo v Ďolíčku s domácími Bohemians jednoznačně 0:3. Motivace ale stále trvá, boj o evropské poháry není rozhodnutý a pokračuje i v závěrečných kolech. Slovan Liberec drží šestou příčku tabulky, na čtvrté Slovácko ztrácí před víkendem šest bodů a na pátou Plzeň body dva.

Z posledních pěti duelů získala parta kouče Pavla Hoftycha sedm bodů, když porazila Opavu (2:0) a Mladou Boleslav (1:0), naopak nestačila na už zmiňované Bohemians a Slavii. Se Spartou Liberec remizoval v prvním domácím utkání po částečném návratu fanoušků do ochozů 2:2, když přišel během necelých dvou minut o dvougólový náskok.

Do sestavy domácího Liberce se bude moct vrátit Michal Sadílek, který si odpykal trest za osm žlutých karet. Naopak nucená pauza čeká Ondřeje Karafiáta, jenž nabral osmý žlutý kartonek během posledního duelu v Ďolíčku.

Utkání 32. kola FORTUNA:LIGY domácího Slovanu Liberec s brněnskou Zbrojovkou začne ve večerních pátečních hodinách, úvodní výkop je naplánován na 20 hodin U Nisy. Ti, kdo se nedostanou na stadion U Nisy, mohou duel sledovat na programu ČT sport nebo zde v podobě podrobného textového přenosu.

FC ZBROJOVKA BRNO – BOJ O ZÁCHRANU

Fotbalisté z jihomoravské metropole nadále usilují o zachování ligové příslušnosti. Zbrojovka během posledních pěti kol uhrála dva body, když remizovala s Teplicemi a ostravským Baníkem. Naposledy mohutně dotahovala tříbrankovou ztrátu s Mladou Boleslaví, manko se jí však nakonec stáhnout nepodařilo a padla 2:3. Předtím nestačila také na Slovácko a Pardubice.

V tabulce patří Brnu 16. příčka, která v tuto chvíli znamená pád do druhé ligy. Na 15. místě figurují Teplice, jež mají čtyřbodový náskok a lepší vzájemnou bilanci k dobru. Zbrojovku čeká kromě libereckého mužstva v závěru soutěže také již jistý sestupující z Opavy a Sparta. „Skláři“ mají zase České Budějovice, Karvinou a Příbram.

Nejúspěšnějšími brněnskými střelci jsou se čtyřmi trefami Luděk Pernica, Jakub Přichystal, Antonín Růsek a Peter Štěpanovský. Ten nasbíral zároveň i dvě gólové přihrávky stejně jako Ondřej Vaněk, Pavel Dreksa a Ondřej Pachlopník. V bráně odchystal deset zápasů Martin Šustr, přičemž jednou neinkasoval. Další desítku duelů přidal Martin Berkovec, jemuž se povedlo udržet čisté konto hned čtyřikrát. K jedenácti střetnutím nastoupil Jiří Floder a bral dvě nuly.

Z hlediska historické bilance spolu oba celky nastoupí k jubilejnímu 50. utkání. V dosavadních soubojích Liberec zvítězil ve 22 případech, Brno uspělo čtrnáctkrát a třináctkrát zápas dospěl do remizového stavu. Naposledy Zbrojovka slavila tři body U Nisy 9. srpna 2009, kdy zvítězila těsně 1:0. Nejlepším střelcem vzájemných duelů se stal Michael Rabušic, který jednou pálil za Brno do sítě Slovanu a čtyřikrát pak do branky Zbrojovky v libereckém dresu. Nejčastěji vzájemné duely končí výhrou jednoho z celků s jedinou brankou (už šestnáctkrát).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.