FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Teplice - 12. března 2021   18:00

Liberec
77' Rabušic (Mikula) • 90' Rondić (Mosquera)
2:1
(0:1)
Teplice
13' M. Sadílek (vl.)

Knobloch – Koscelník, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Karafiát (55. Rondić), M. Sadílek, Mara (55. Faško) – Pešek (73. Nečas), Rabušic, Mosquera (90+2. Fukala).
Nguyen – Pourzitidis, Fukala, Faško, Nečas, J. Šulc, Rondić.
P. Hocek – K. Hájek, M. Novák
Stadion U Nisy, Liberec
Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý – Fortelný (82. V. Vukadinović), Jukl – Kodad (82. Kučera), Žitný (62. Knapík), Moulis (82. Droehnle) – J. Mareš (C) (52. Jakub Řezníček).
Grigar – Droehnle, Knapík, Mareček, Kučera, V. Vukadinović, Jakub Řezníček.

SESTŘIH: Liberec - Teplice 2:1. Obrat v závěru obstarali Rabušic a Rondič

Ve 23. kole FORTUNA:LIGY jsme sledovali zajímavý zápas, z vítězství se nakonec radoval favorit utkání, Liberec. Ovšem tři body se nerodili hladce. Do vedení se dostali v prvním poločase Teplice, když si vlastní branku vstřelil Sadílek. Rabušic měl možnost ještě před pauzou srovnat, ale penaltu neproměnil. Do druhé půle naskočil Liberec velmi aktivně a téměř po celou dobu útočil a snažil se alespoň srovnat. Odměnou mu byly dvě branky, jednou se trefil Rabušic a obrat dokonal v devadesáté minutě Rondić. Liberec nad Teplicemi po hektickém závěru zvítězil 2:1.
90'
Jukl se dožadoval penalty, leč marně
90'
Rondič utaženou hlavičkou dal Slovanu vedení, 2:1
90+7'
90+6'
Sudí se nakonec dohodli, že se ve hře bude pokračovat.
90+5'
Dlouhý nákop brankáře Teplic skončil ve vápně, zde upadl Jukl a dožaduje se penalty.
90+4'
Liberec stále hraje na půlce soupeře.
90+3'
Teplický fotbalista zahrál rukou a zmařil další šance svého týmu na útok.
90+2'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Michal Fukala.
90+2'
Nečas drží míč u rohového praporku a nepouští Teplice do šance.
90'
Liberec právě vstřelil branku!
Slovan zúročil velký tlak a vstřeluju branku na 2:1. Mosquera poslal načechraný centr do vápna. Zde číhal IMAD RONDIĆ a hlavou nedal brankáři šanci.
89'
Knobloch zaváhal při odkopu, pak odzbrojil Vukadinoviče
89'
Knobloch se hodně ukopl a málem nabídl obrovskou šanci Vukadinovićovi, který by zakončoval do prázdné branky. Liberecký brankář naštěstí pro domácí včas zareagoval a balón vypíchl.
87'
Faul Nečase vysvobozuje hosty od tlaku.
86'
U balónu i nadále Liberec, Teplice se snaží již bránit remízu a do útoku se příliš neženou.
84'
Nečas si skvěle převzal míč od Rabušice a liberecký záložník zkusil i vystřelit, stopeři jeho snahu zblokovali.
83'
Koscelník byl faulován na pravém křídle a Liberec má šanci ohrozit branku soupeře ze standardní situace.
82'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Vukadin Vukadinović.
82'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Ladislav Kodad, přichází Tomáš Kučera.
82'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Ruben Droehnle.
80'
Rondičovu střelu z první lapil Čtvrtečka
80'
Další šance pro Liberec. Rondić si našel míč od centrujícího Nečase a pohotově vystřelil. Skvělý brankář hostí znovu připraven.
80'
Liberec má více ze hry a hosté se spíše brání a čekají na brejky.
78'
Další střela Rabušice, tentokrát pouze do náručí brankáře.
77'
Rabušic zblízka trkl míč za Čtvrtečku, 1:1
77'
Mikula se po hezké akci dostal k centru z levé strany a poslal přízemní přihrávku, která prolétla vápnem až k MICHAELOVI RABUŠICOVI, ten nastavil placírku a skákavý balón umístil do sítě.
75'
Rondič po rohu hlavičkoval do Čtvrtečky
75'
Nečas pouze nastřelil Černého a vybojoval alespoň rohový kop. Z něho se k hlavičce dostal Jugas, ale toho vychytal skvěle Čtvrtečka.
73'
Mosquera z přímáku bránu nenašel
73'
Mosquera se snažil přímo ohrozit branku soupeře, ale netrefil a Liberci pomalu začíná docházet čas.
73'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Jakub Nečas.
72'
Rabušic byl faulován Mazuchem a Liberec má výhodu volního přímého kopu ze zajímavé pozice.
70'
Rondić se dostal v pádu k hlavičce, nebezpečí pro brankáře nepřinesl.
69'
Žlutou kartu dostává Jan Mikula (FC Slovan Liberec).
67'
Hráči Liberce reklamovali po rohu ruku, ale ve hře se bude pokračovat.
66'
Liberec útočí a dokázal vybojovat rohový kop.
64'
Rondič z voleje pálil nad
64'
Rondić neváhal a vyslal tvrdou střelu z voleje, ale branku z dálky netrefil.
63'
Na zemi zůstává po jednom ze soubojů Jukl, snad ale bude moci pokračovat.
62'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Jan Knapík.
61'
Žlutou kartu dostává Ondřej Mazuch (FK Teplice).
59'
Liberec semkl Teplice a posílá do vápna jeden centr za druhým, zatím neúspěšně.
58'
Útočná akce Slovanu skončila nedovoleným zákrokem Koscelníka.
57'
Žlutou kartu dostává Šimon Gabriel (FK Teplice).
56'
Přihrávka na Mosquera nebyla od Mikuly přesná a rozehrávat mohl Jan Čtvrtečka.
55'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kamso Mara, přichází Michal Faško.
55'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ondřej Karafiát, přichází Imad Rondić.
54'
Fortelného centr zblokoval Sadílek.
52'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Mareš, přichází Jakub Řezníček.
52'
Žlutou kartu dostává Kamso Mara (FC Slovan Liberec).
51'
Tepličtí již delší dobu hrají v deseti, při jednom útoku si pravděpodobně natáhl sval Mareš, který zatím nemůže pokračovat.
49'
Žlutou kartu dostává Ondřej Karafiát (FC Slovan Liberec).
48'
Moulis poslal ostrý centr, který prolétl skrz vápno, ani jeden z útočících hostujících hráčů se nedokázal prosadit.
47'
Pešek šel do souboje příliš důrazně a Teplice budou moci zahrávat standardní situaci. Z té ohrožení nepřišlo.
46'
Nepřesnosti na obou stranách hned v úvodu druhé půle.
46'
Po první půli, možná trochu překvapivě, vedou o jednu branku Teplice. Ve třinácté minutě se trefil do vlastní sítě Sadílek. Liberec následně zvýšil aktivitu a vybojoval penaltu, ovšem tu Rabušic nedokázal proměnit, a proto hosté zatím drží velmi slibný výsledek.
45'
44'
Pešek se uvolnil na křídle a pravděpodobně se pokusil vystřelit, branku netrefil.
43'
Knobloch vyboxoval centr, který mířil do vápna, přesto hrají Teplice.
42'
Tlak Liberce se v závěru první půle zvýšil, ale hosté jsou v obraně pozorní.
41'
Centr Mosquery byl velmi vysoký, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
39'
Rabušicovu hlavičku k bližší tyči vyrazil Čtvrtečka
39'
Rabušic se krásně položil do centru Sadílka, ale další skvělý zákrok teplického brankáře.
38'
Do útoku postupoval Mareš, ale Koscelník ho fauloval.
37'
Tepličtí se sami vyhnali do zázemí, u míče jsou znovu domácí.
35'
Pešek si počkal na přetažený centr a prověřil Čvrtečku, který byl připraven.
34'
Liberecký brejk skončil nepřesnou přihrávkou.
32'
Chaluš se dostal nejvýše do vzduchu a zakončoval hlavičkou, ale střela postrádala dostatečnou razanci.
31'
Liberec zatím marně hledá cestu, po inkasovaném gólu se mu příliš nedaří.
29'
Rabušic selhal při penaltě a nechal vyniknout Čtvrtečku
29'
Liberecký útočník své fanoušky nepotěší, penalta se mu nepovedla a Čvrtečka jeho slabý pokus pokryl.
28'
Vondrášek fauloval Peška, penalta!
28'
Faul ve vápně a Slovan bude zahrávat penaltu! Vondrášek nedovoleně atakoval Peška.
26'
Liberec nezahrozil ani ze svého dalšího rohového kopu, ale stále je na míči a vymýšlí útočné akce.
24'
Po chybné rozehrávce Peška se dostal ve vápně k míči Kodad, celou situaci hasil odkopem Koscelník.
23'
Mara fauloval Fortelného ve středu hřiště a Teplice mohou v klidu rozehrát.
22'
Rohový kop Slovanu nepřinesl nebezpečí, teplická obrana si poradila.
21'
Další Mosquerův centr trefil Vondráška přímo do obličeje, ale teplický fotbalista bude v pořádku.
20'
Rabušicova hlavička jen těsně minula levou tyč
20'
Po centru Mosquery se dostal k hlavičce Rabušic, tvrdý pokus skončil mimo branku.
19'
Pešek byl faulován a Liberec bude moci rozehrávat volný kop.
17'
Marešovu hlavičku vytáhl Knobloch, případný gól by ale zhatil ofsajd
17'
Teplice nadále útočí a vypadá to, že soupeře z Liberce trochu zaskočily svojí hrou. Tentokrát Mareš hlavičkoval velmi nebezpečně. Knobloch vytasil další skvělý zákrok. Poté se ukázalo, že akci předcházel ofsajd teplického útočníka.
16'
Liberec se snaží aktivně útočit a vyslal několik centrů do vápna, ale ani jeden z nich nebyl dostatečně přesný.
13'
Sadílek ukázkovou hlavičkou překonal vlastního gólmana, 0:1
13'
Mareše ve velké tutovce vychytal Knobloch
13'
Teplice právě vstřelily branku!
Kodad centroval z pravé strany a MICHAL SADÍLEK trefil hlavou míč za Knoblochova záda. Teplice se díky vlastnímu gólu Liberce dostávají do vedení.
13'
Velká šance Mareše, který si naběhl za obranu soupeře. Postupoval sám na Knoblocha, ale liberecký brankář předvedl skvělý zákrok.
12'
Boj ve středu pole, Černý nakonec odkopl balón do autu a Liberečtí budou mít šanci zaútočit.
10'
Moulis vnikl do vápna, pálil ale nepřesně
10'
Moulis si skvěle naběhl za obranu a odhodlal se i ke střele. Levačkou z úhlu branku hodně přestřelil.
10'
Tepličtí si dávali načas s rozehrou a Liberec rychlým presinkem získal územní převahu.
9'
Mareš nahrál ve vápně Žitnému, včas přispěchal Jugas a teplickému fotbalistovi míč ukopl.
8'
Rozehra Liberce začala až od gólmana Knoblocha, následoval dlouhý centr na Sadílka, kterého žlutí uhlídali.
7'
Chaluš skvěle vystoupil proti Žitnému a překazil útok Teplic.
6'
Nyní vhazoval Vondrášek, ale jeho spoluhráč přihrávku špatně načasoval a Liberec bude vhazovat aut.
4'
Mosquera po zemi mířil jen těsně vedle
4'
Další akce Slovanu, která zaváněla nebezpečím! Mosquera získal míč a zpoza vápna vystřelil, branku minul jen těsně!
2'
Na druhé straně skvěle využil rychlý brejk Rabušic, „šajtlí“ předkládal přízemní přihrávku, která projela vápnem soupeře. Ani jeden z libereckých ofenzivních hráčů na balón nedosáhl.
2'
O balón ve středu hřiště bojoval Rabušic, ale skákavý balón nezkrotil. Do útoku se hnal Moulis, ale Jugas včas zakročil.
1'
Rozehrávku obstaral Mareš, úvodní nákop si dokázal Liberec pohlídat, ale na míči dále pokračují hosté.
1'
Obě mužstva jsou již na hřišti. Domácí Liberec nastoupí ve svých typických modrých dresech, zatímco Tepličtí ve své žluto-modré kombinaci.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Karafiát, M. Sadílek, Mara – Pešek, Rabušic, Mosquera.
Náhradníci: Nguyen – Pourzitidis, Fukala, Faško, Nečas, J. Šulc, Rondić.

FK Teplice: Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý – Fortelný, Jukl – Kodad, Žitný, Moulis – J. Mareš (C).
Náhradníci: Grigar – Droehnle, Knapík, Mareček, Kučera, V. Vukadinović, Jakub Řezníček.

Rozhodčí: P. Hocek – K. Hájek, M. Novák.
Dobrý podvečer, ještě jednou Vás vítám u dnešního onlajnu.
FC Slovan Liberec

Slovan se pokusí navázat na vynikající bilanci z posledních šesti zápasů, v nichž neprohrál. Šňůra trvá už od 6. února, partě kouče Pavla Hoftycha se povedlo přehrát Plzeň, Zlín, Pardubice a naposledy i Příbram, remízou skončily utkání s Českými Budějovicemi a Karvinou.

Do toho se Liberci povedlo postoupit do čtvrtfinále MOL Cupu, když si minulou středu poradil ve vyrovnané bitvě s jihočeským Dynamem 1:0 pozdní brankou Jakuba Peška.

V posledních třech soutěžních duelech se nadmíru dařilo libereckým záložníkům, Michal Sadílek se prosadil hned třikrát, dva góly dal Ondřej Karafiát a dva také Jakub Pešek. Nejlepším střelcem ovšem i nadále zůstává útočník Michael Rabušic se sedmi přesnými zásahy, nejvíc asistencí má Pešek, a to pět.
Vzájemná bilance

Z hlediska historické bilance je na domácím trávníku Slovan úspěšnější. Vyhrál ve vzájemném souboji už třináctkrát, šestkrát duely skončily remízou a pětkrát zvítězil soupeř. Poslední tři střetnutí U Nisy ale neskončily pro Liberec ideálním výsledkem, naposledy vyhrál v říjnu roku 2016 poměrem 2:0, pak následovala porážka (1:2) a dvakrát vyrovnaný výsledek (1:1, 2:2).
FK Teplice

Skláři vstoupili do programu měsíce března pravou nohou. Minulý týden si poradili s Opavou, kterou porazili po brankách Pavla Moulise, Ladislava Kodada a Jakuba Mareše 3:1. Předtím brali dvakrát bod proti celkům z horní poloviny tabulky, smírně se rozešli s Baníkem (1:1) i pražskou Slavií (1:1).

Právě poslední bodové příspěvky posunuly Teplice nad sestupové pozice, s dvaadvaceti vybojovanými body jsou svěřenci kouče Radima Kučery čtrnáctí. Stále ovšem nemohou být spokojení s činností defenzivy, společně s Opavou jsou totiž druhým nejčastěji inkasujícím celkem celé ligy (43 branek). Víc gólů dostala jen Příbram (46).

Nejlepším střelcem nadcházejícího soupeře Liberce je jednoznačně útočník Jakub Mareš, který se prosadil celkem už osmkrát. Tři góly má už rovněž zmiňovaný Pavel Moulis, dvě branky dal Daniel Trubač. Všichni tři mají navíc také nejvíc nahrávek, Moulis čtyři, ostatní po třech.
Dobrý den, vítám vás u onlajnu ze zápasu 23. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se střetne domácí FC Slovan Liberec s mužstvem FK Teplice.