FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Karviná - 28. února 2021   14:00

Ml. Boleslav
19' Ladra  • 27' Zmrhal (Malínský)
2:0
(2:0)

Jakub Diviš – Douděra, Takács, D. Šimek, Preisler – Matějovský (C) (69. Jirásek), Dancák – Malínský (60. Skalák), Ladra (90+1. Mašek), Zmrhal – Michal Škoda (90+1. Drchal).
Šeda – Mašek, Drchal, Jirásek, Budínský, Křapka, Skalák.
Ondřej Berka – Petr Antoníček, Jakub Mojžíš
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Bolek – Jursa (80. Mikuš), Santos, Šindelář, Mazáň (46. Siňavskij) – Smrž (46. Mangabeira), Herc – Čmelík (46. Ostrák), Tavares, Bartošák – Papadopulos (C) (69. Haša).
Ciupa – Ostrák, Haša, Janečka, Mikuš, Mangabeira, Siňavskij.
Bolek

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Karviná 2:0. Středočeši vyhráli po dvanácti zápasech, Jarolím slaví první výhru

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Je konec a zápas nakonec končí výsledkem 2:0 z pohledu domácích. Karviná se ve druhém poločase prezentovala o poznání lepší hrou, nicméně Mladá Boleslav dnes předvedla velmi soustředěný výkon a svého soupeře k ničemu nepustila. Středočeši si tak dokráčeli pro teprve třetí ligovou výhru v této sezoně, která zároveň znamená premiérový plný bodový zisk pod Karlem Jarolímem.
90+4'
90+3'
Skalák podržel míč u šestnáctky Karviné a poté vybojoval autové vhazování.
90+2'
Bartošák nakopl balon dopředu a před vápnem si míč našel Herc. Ten zkoušel přehodit Diviše, jenž byl z brány venku, ovšem bránu minul.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Václav Drchal.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Dominik Mašek.
90'
Mangabeira se chtěl protáhnout po pravém křídle, avšak přes dva protihráče se nedostal.
89'
Ránu Skaláka tečovali hosté na roh
89'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost nabil Ladra Skalákovi a jeho pumelice byla zblokována na další roh.
88'
Škodův projektil vytáhl Bolek nad břevno
88'
Takács vystihl další pas Bartošáka a pak rozjel brejk Boleslavi. Ten zakončil dalekonosnou ranou Škoda, jehož zakončení vytáhl na bránu Bolek.
87'
Do konce utkání zbývá zhruba pět minut a domácí stále drží dvougólový náskok. Středočeši jsou velmi blízko důležitým třem bodům.
86'
Žlutou kartu dostává Christián Herc (MFK Karviná).
86'
Domácí jej rozehráli na krátkou vzdálenost a nyní se snaží držet balon daleko od vlastní šestnáctky.
85'
Douděra se odvážně vrhl mezi dva protihráče a došel si pro faul. Následovat tedy bude volný přímý kop Jarolímových svěřenců.
84'
Haša ve středu hrací plochy nedovoleně atakoval Jiráska a domácí budou rozehrávat.
83'
Hercův nákop na Hašu byl až příliš dlouhý a míč dolétl až k Divišovi. Ten nyní vyhání své spoluhráče na útočnou polovinu.
82'
Škoda se vydal napadat rozehrávku Karviné, ale v souboji s Bartošákem to přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul.
81'
Skalák vystihl nahrávku Bartošáka a poté získal aut na útočné polovině. Tohle bude Boleslavi stačit.
80'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Tomáš Jursa, přichází Rajmund Mikuš.
79'
Žlutou kartu dostává Eduardo Santos (MFK Karviná).
79'
Karviná mohla zahrozit z rohového kopu, ovšem nepovedenou nabídku Herce si stáhl Diviš.
78'
Jirásek chtěl po zisku okamžitě vyslat dopředu Zmrhala, avšak ten si nedokázal balon zpracovat.
77'
Jursa měl na pravé straně spoustu prostoru k centru, nicméně ten se mu vůbec nepovedl a balon vylétl mimo vymezené území.
76'
Preisler se uvolnil na křídle a poté nabízel balon do vápna, kde ho ale pro sebe uzmul Bolek.
75'
Škoda se příkladně vrátil dozadu a poté zblokoval střílený centr Tavarese.
74'
Ladra sice nevyzrál na Santose, ale následně mu hodně znepříjemnil rozehrávku a málem se mu podařilo získat míč zpět. Brazilský stoper si však poradil a balon udržel.
73'
Zmrhal ztratil balon a poté se musel rychle vracet s Ostrákem. Své defenzivní úkoly si však splnil a svého soupeře do šance nepustil.
72'
Ladra překonal Bolka, jenže předtím stál v ofsajdu
72'
Preisler vystihl pas Herce a poté vyslal do úniku Ladru, který s přehledem překonal Bolka. Branka ale nebyla kvůli ofsajdu domácího hráče uznána.
71'
Herc chtěl uvolnit Ostráka, ovšem ten s jeho nahrávkou nepočítal a balon doputoval až do zámezí.
70'
Takács podskočil nákop Bartošáka a za míčem se pak hnal Haša. Ten se ale k balonu nedostal, neboť dříve u něj byl Diviš.
69'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Michal Papadopulos, přichází Roman Haša.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Milan Jirásek.
68'
Domácí chtěl zaútočit po pravé straně, ovšem hosté ji rychle zavřeli a Douděra nakonec musel zvolit zpětnou nahrávku na Diviše.
67'
Škoda dnes již poněkolikáté dobře sklepl dlouhý nákop a připravil šanci pro svého spoluhráče. Nyní mohl pálit Takács, jenž ale promáchl.
66'
Žlutou kartu dostává Rafael Tavares (MFK Karviná).
65'
Matějovský prováhal ideální moment pro přihrávku a poté byl dostoupen Hercem, jenž si následně vynutil faul na svou osobu.
64'
Mangabeira se obtočil kolem svého strážce a pak zakončil vysoko nad bránu. Diviš tak mohl zůstat v klidu.
63'
Po delší době se dopředu vydali také domácí, avšak jejich akce se s úspěchem nepotkala.
62'
Papadopulos sklepl balon pro Ostráka a ten chtěl střílet z první. Dobře se s ním ale vrátil Dancák, který mu nedovolil zakončit.
61'
Škoda si zabíhal za obranu na pas Matějovského, jenže byl velmi těsně bráněn Santosem. Ten ho pak i s míčem vytlačil do autu.
60'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází Jiří Skalák.
59'
Siňavskij se tentokráte propracoval k centru, který ale celkem bez problémů zachytil gólman Diviš.
58'
Po nepřesnosti Takácse mohla jít Karviná do brejku, ovšem rozběhnutého Herce stačil přibrzdit Dancák. Následně už se boleslavská defenziva stačila zformovat.
57'
Santos se zbavil Matějovského a poté rozjel akci svého celku. Tu zakončoval Siňavskij, jehož pokus si ale cestu mezi tři tyče nenašel.
56'
Žlutou kartu dostává Tomáš Malínský (FK Mladá Boleslav).
55'
Boleslav šla po zisku rychle dopředu, avšak kolmý pas Ladry stačil před Malínským zastavit Bartošák.
54'
Vstup do druhého dějství lépe vyšel Slezanům, kteří nyní téměř nepůjčují svému soupeři balon.
53'
Jarábkova družina teď měla dva rohové kopy po sobě. Po tom druhém hlavičkoval z hranice malého vápna Santos, jenž ale z ideální pozice bránu netrefil.
52'
Mangabeira zůstal sám v malém vápně a hlavičkoval nad
52'
Malínský sice zvládl souboj s Hercem lépe, nicméně dle názoru hlavního arbitra si pomohl faulem. Rozehrávat tak bude Karviná.
51'
Domácí forvard se za pomoci lékařů zvedl a odešel za postranní čáru. Zdá se ale, že bude v pořádku.
50'
Zpoza vápna vypálil Ostrák, který trefil do hlavy před sebou stojícího Škodu. Ten nyní zůstává ležet.
49'
Siňavskij to zkoušel individuálně po křídle, nicméně na Douděru nevyzrál. Následně musel zvolit zpětnou přihrávku na Herce.
48'
Z levé strany centroval Zmrhal, avšak jeho nabídka vycestovala mimo vymezené území.
47'
Mangabeira ve středu hřiště ostře zajel do Škody a může být rád, že hned nedostal žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Vojtěch Smrž, přichází Jean Mangabeira.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Tomáš Ostrák.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Róbert Mazáň, přichází Vasilij Siňavskij.
46'
Je za námi úvodní dějství a domácí po něm vedou o dva góly. Mladá Boleslav měla od začátku zápasu více ze hry a do zaslouženého vedení se dostala v devatenácté minutě, kdy se z penalty trefil Ladra. Středočeši pokračovali ve své aktivitě a druhého přesného zásahu se dočkali o osm minut později, po akci Malínského přes pravou stranu zapsal první gól v dresu Boleslavi Zmrhal. Je jasné, že Karviná to bude mít ve druhém poločase velmi těžké.
45'
Škoda hlavičkoval po rohu o zem, Matějovský následně pálil nad
45+3'
45+2'
Tavares připravil dobrou palebnou pozici pro Čmelíka a ten to následně zkusil z první. Svá mířidla ale neseřídil a bránu překopl.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Dancákova rozehrávka od rohového praporku dolétla ke Škodovi a ten pak sklepl míč pro Matějovského. Domácí kapitán pak zakončoval z otočky, ovšem Bolka nezaměstnal.
44'
Domácí předvedli velmi pohlednou kombinaci, na jejímž konci stál Ladra. Tomu se ale centr vůbec nepovedl a nikdo z jeho spoluhráčů neměl šanci na něj doskočit.
43'
Centr Matějovského si v šestnáctce našel Šimek, který ale zakončil nad bránu.
42'
Před pokutovým územím byl k zemi poslán Malínský a svěřenci kouče Jarolíma budou mít standardní situaci.
41'
Preisler se vydal na ofenzivní výlet a nakonec se ve vápně dostal ke střele, ovšem trefil jen blokujícího Santose.
40'
Santos hledal vzduchem Papadopulose, avšak tento nepovedený pas skončil jen u Douděry.
39'
Po několik nepřesnostech se dostal balon do autu a vhazovat budou hráči v bílých dresech. Momentálně sledujeme nejméně atraktivní pasáž zápasu.
38'
Hosté odvrátili roh a poté se vydali do rychlého brejku. Zleva nakonec odcentroval Čmelík a nebýt včasného zásahu Diviše, tak Papadopulos by zakončoval z velmi výhodné pozice.
37'
Bolek nyní špatně vyběhl a brána byla opět prázdná. Toho chtěl využít Ladru, nicméně jeho střílený centr odvrátil Santos.
36'
Karviná přestála obrovskou šanci domácích! Po nepovedené standardce vyslal Ladra do samostatného úniku Malínského. Jeho první pokus zlikvidoval Bolek a balon se pak k boleslavskému záložníkovi vrátil. Následně před ním zívala odkrytá svatyně, nicméně na brankové čáře stačil míč zastavit Šindelář.
35'
Malínský nepřekonal Bolka, dorážku mu odvrátil Jursa
35'
Ladra odcentroval z pravé strany a jeho nabídka sklepl pod sebe Škoda. Do balonu následně z první opřel Zmrhal, jenž ovšem trefil pouze před sebou stojícího Santose.
34'
Bartošák se snažil vyslat do útoku Tavarese, ovšem jeho nahrávka vycestovala za postranní čáru.
33'
Šimek dokázal na zádech udržet Papadopulose a poté nechal balon dojet do zámezí, Diviš bude odkopávat od své brány.
32'
Středočeši jsou zatím o poznání aktivnější a defenziva Karviné má plné ruce práce.
31'
Tak nakonec je vše jinak. Po zhlédnutí záznamu je pokutový kop odvolán a rozehrávat budou Slezané.
30'
Arbitr Berka ještě komunikoval s videem a nyní se jde sám podívat k monitoru.
29'
Jursa zablokoval Škodovu ránu rukou. Penaltový verdikt sudího zrušil VAR
29'
Martin Šindelář zahrál ve vápně rukou a bude z toho další penalta pro Boleslav. Hostující stoper byl navíc potrestán žlutou kartou.
27'
Zmrhal uklidil balon do protipohybu Bolka, 2:0
27'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Domácí vedou už o dvě branky! Smrž chyboval na vlastní polovině a balonu se dostal k Malínskému, jenž ho pak poslal do vápna. Škoda ho následně chytře pustil za sebe na úplně volného JAROMÍRA ZMRHALA, který přesnou střelou nedal Bolkovi šanci zasáhnout.
26'
Škoda opět dorážel na Mazáně a slovenský bek opět raději odhlavičkoval balon do autu.
25'
Po rychlé kombinaci před vápnem dobře vypálil Škoda, proti jehož ráně dobře zasáhl Bolek. Následná dorážka Dancáka už si cestu mezi tři tyče nenašla.
24'
Pěknou kombinaci domácích zakončil Škoda
24'
Škoda teď dobře zabojoval a Mazáň nakonec pod tlakem odehrál balon jen na tribunu.
23'
Bartošák si zpracoval pas Herce a následně zakončil pravou nohou. Diviš ale práci neměl, neboť balon vychýlil z jeho trajektorie Douděra.
22'
Dancák ve středu hřiště přišlápl kotník Hercovi, což neuniklo ani sudímu Berkovi. Karviná bude moct v klidu rozehrát.
21'
Matějovský si teď neporozuměl s Ladrou a po jejich neshodě uvedou hosté míč do hry autovým vhazováním.
20'
Krátce po rozehrávce vyslal Jursa dlouhý nákop na Papadopulose, ovšem před ním stačil zasáhnout Šimek.
19'
Ladra bezpečně proměnil penaltu, 1:0
19'
Balon si na penaltový puntík postavil TOMÁŠ LADRA, který zakončil do protipohybu brankáře Bolka a poslal svůj tým do vedení.
18'
Po rohovém kopu byl ve vápně faulován Michal Škoda a Boleslav bude zahrávat pokutový kop!
17'
Škoda při pokusu o střelu zastaven Papadopulosem, penalta!
17'
Výborně nyní vystoupil Takács, jenž nedal Papadopulosovi ani centimetr prostoru navíc a poté ho dokázal také odzbrojit.
16'
Mazáň zaváhal v rozehrávce a málem nabídl šanci Douděrovi. Slovenský bek však celou situaci nakonec zvládl.
15'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Bartošák, jehož nabídku si pro sebe ze vzduchu stáhl Diviš.
14'
Dalšího faulu se dopustil Malínský a nyní už budou hosté rozehrávat na útočné polovině.
13'
Douděra si dal míč daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu nedovoleně atakoval Bartošáka.
12'
Zmrhal si zabíhal za obranu na kolmici Dancáka, ale u míče byl nakonec přeci jen jako první brankář Bolek.
11'
Podobnou akci předvedli domácí i o chvilku později, jenže tentokrát zastavil Škodovo snažení signalizovaný ofsajd.
10'
Matějovský hledal rozběhnutého Škodu, kterému nakonec stačil zkřížit cestu Santos. Po jeho zásahu bude Boleslav vhazovat.
9'
Dancák se snažil protlačit míč přes Tavarese, ale to se mu nepovedlo a následně musel nahrát dozadu na Šimka.
8'
Tavares to zkoušel individuálně po pravém křídle, ovšem na pozorně bránícího Preislera si nepřišel.
7'
Douděra dlouhým pasem vyslal dopředu Škodu a ten následně hledal na zadní tyči číhajícího Zmrhala. S ním se nicméně stačil vrátit Jursa, jenž odhlavičkoval balon do bezpečí.
6'
Karviná měla k dispozici první rohový kop. Bartošák našel sbíhajícího Santose, jenž však z dobré pozice nezamířil přesně.
5'
Eduardo Santos hlavičkoval nad bránu po rohovém kopu
5'
Dancák si nyní neporozuměl s Matějovským a nepovedený pas domácího kapitána skončil pouze u Šindeláře.
4'
Čmelík přetlačil v souboji Šimka a poté poslal balon do vápna. Douděra si ale dokázal s tímto centrem poradit a hlavou poslal míč do Divišovy náruče.
3'
Ladra si navedl míč do středu hřiště a poté vypálil. Do jeho střely však vložil nohu Santos, jenž nepustil balon na bránu.
2'
Šimek vyslal dlouhý nákop na Škodu, ovšem u balonu byl první Santos, jenž hlavou nahrál volnému Jursovi.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří dnes nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil zelenou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Jakub Diviš – Douděra, Takács, D. Šimek, Preisler – Matějovský (C), Dancák – Malínský, Ladra, Zmrhal – Michal Škoda.
Náhradníci: Šeda – Mašek, Drchal, Jirásek, Budínský, Křapka, Skalák.

MFK Karviná: Bolek – Jursa, Santos, Šindelář, Mazáň – Smrž, Herc – Čmelík, Tavares, Bartošák – Papadopulos (C).
Náhradníci: Ciupa – Ostrák, Haša, Janečka, Mikuš, Mangabeira, Siňavskij.

Rozhodčí: Ondřej Berka – Petr Antoníček, Jakub Mojžíš.
Poslední vzájemné ligové utkání:

26.9. 2020 – MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 0:0

MFK Karviná: Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář (C), Twardzik – Mikuš (89. Janečka), Herc, Qose (80. Jursa), Bartošák (68. Guba) – Ostrák (89. Dramé) – Papadopulos.

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Zahustel, Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň – Fulnek (60. Douděra), Túlio, Budínský (C) (90+3. Gabriel), Mašek (60. Drchal) – Michal Škoda (70. D. Ikaunieks).
MFK Karviná

Naopak Karviná si letos nevede špatně a momentálně se drží v klidném středu tabulky, přičemž na sestupové pozice má celkem komfortní dvanáctibodový náskok. Do jarní fáze FORTUNA:LIGY ale nevstoupili Slezané úplně ideálně a ze sedmi mačů vytěžili pouze pět bodů. Nutno však podotknout, že během tohoto období hráli proti týmům z těch nejvyšších pater tabulky, konkrétně se jednalo o Slavii, Spartu, Slovácko a Liberec. Stejně jako v několika minulých letech se i letos trenér Jarábek spoléhá na velmi početnou cizineckou legii. V týmu najdeme hned čtyři Brazilce a dále pak jednoho Estonce, Albánce nebo Řeka. Především albánský záložník Kristi Qose se řadí mezi klíčové hráče a se svými pět brankami je navíc druhým nejlepším střelcem Karviné.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav letos prožívá velmi špatnou sezonu a je jisté, že ve zbytku ročníku bude bojovat pouze o záchranu. Výsledková krize Středočechů stále nebere konců a jejich čekání na ligovou výhru už nyní trvá více jak tři měsíce. Potřebné oživení nepřineslo ani angažování zkušeného kouče Karla Jarolíma, pod jehož vedení získali modro-bílí zatím jen pět bodů. V jarní fázi už sice podávají daleko lepší výkony a třeba proti Plzni či Jablonci se prezentovali velmi sympatickou hrou, ovšem na tolik potřebnou výhru, od níž by se mohli následně odrazit, to stále nestačí. S prolomením této černé sérii by už však dnes mohl pomoct Marek Matějovský, jenž bude opět k dispozici po třízápasovém trestu.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu tři zápasy jednadvacátého kola FORTUNA:LIGY a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Mladé Boleslavi s Karvinou. V Lokotrans Aréně je výkop naplánován na 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.