FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Liberec - 24. dubna 2021   16:00

0:1
(0:1)
Liberec
26' M. Sadílek

Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Křapka, Preisler – Ladra (64. Malínský), Matějovský (C) (83. Budínský), Takács, Zmrhal (73. Skalák) – Michal Škoda, Jiří Klíma (64. Drchal).
Mikulec – Drchal, Malínský, Řezník, Budínský, Skalák.
Ondřej Berka – Martin Leška, Jaroslav Poživil
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Knobloch – Fukala, Karafiát, Pourzitidis, Mikula (C) – Mara, Faško, M. Sadílek (90+1. Michal) – Koscelník, Matoušek (67. Diamé, 90+1. Cancola), Mosquera (73. Nečas).
Nguyen – Michal, Černický, Cancola, Nečas, Diamé, Bína.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:10.
Utkání je u konce, Liberec vítězí v Mladé Boleslavi 1:0. Sledovali jsme velice vyrovnané utkání, ve kterém měli domácí optickou převahu, ale o jedinou branku se postaral Michal Sadílek. Po přestávce byli domácí aktivnější, vypracovali si i několik zajímavých příležitostí. V té největší se pár minut před koncem zjevil střídající Budínský, ale Knobloch vytlačil jeho ránu pravačkou na tyč. Neúspěšná série Středočechů v utkání se Slovanem tak trvá i nadále, naopak hosté se dnešní výhrou nevzdávají v boji o pohárovou Evropu.
90+4'
90+4'
Mladá Boleslav se v závěru nezvládá propracovat k nějaké šanci. Po špatně posouzeném autovém vhazování dostává žlutou kartu i trenér Jarolím.
90+3'
Knobloch až příliš dlouho otálel s rozehrávkou, za což si od hlavního sudího vysloužil žlutou kartu.
90+2'
Žlutou kartu dostává Ladislav Takács (FK Mladá Boleslav).
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
90+1'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michal Sadílek, přichází Kristian Michal.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Adama Diamé, přichází David Cancola.
90'
Žlutou kartu dostává Jakub Klíma (FK Mladá Boleslav).
89'
Domácí zůstanou usazeni na útočné polovině i přes to, že míč šel do zámezí od Douděry. Sudí viděl poslední kontakt od Sadílka, aut pro Boleslav.
88'
Boleslav se snaží vytřískat vyrovnávací trefu z dlouhých nákopů, což se jí zatím nedaří. Stopeři Liberce jsou ve vzduchu jistí, stejně jako brankář Knobloch.
87'
Frustrovaný Malínský nejprve vynadal Preislerovi za to, že odevzdal balon soupeři. O chvíli později navíc dohrál Mikulu, ale Slovan dostal k dispozici výhodu.
86'
Knobloch fantasticky vytáhl střelu Budínského na tyč
86'
Mladá Boleslav byla pár centimetrů od vyrovnání! Drchal prodloužil centr z pravé strany k Budínskému, jehož ránu pravačkou vytěsnil Knobloch na tyč.
85'
Žlutou kartu dostává Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav).
85'
Skalák byl první v souboji, Koscelník do něj přiběhl evidentně pozdě a fauloval. Sudí Berka situaci otočil a odpískal nedovolený zákrok boleslavského hráče.
84'
Mladá Boleslav rozehrávala další dva rohové kopy. V druhém případě Knobloch vůbec nevěděl, kde se nachází míč, ale domácí jeho nepozornost nepotrestali.
83'
Křapkova tečované hlavička po rohu skončila vedle
83'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Lukáš Budínský.
82'
Skalák z první posunul balon pro rozběhnutého Drchala. Kmenový hráč pražské Sparty se prodral do vápna, ale zakončení mu nedovolil Pourzitidis.
81'
Marek Matějovský přetáhl centr až na zadní tyč, kde na něj nedoskočil Václav Drchal. Míč končí v zámezí a hosté s rozehrávkou nikam nepospíchají.
80'
Šeda si dovolil hodně drzou rozehrávku proti napadajícímu Koscelníkovi, která mu vyšla jen o fous. Mladá Boleslav se poté vydala vpřed a získala roh.
79'
Takács se v pokutovém území vydal za krouceným centrem od Preislera, ale po nárazu do Mikuly mu sudí Berka odpískal ofenzivní faul.
78'
Středočeši se stále ne a ne nadechnout k výraznějšímu a delší pasáž trvajícímu tlaku. Liberecká obrana zatím funguje velmi organizovaně.
77'
Matějovský přišel o míč a Liberec se vydal do rychlého brejku. Sám na branku mohl jít střídající Nečas, ale plány mu překazil vybíhající Šeda.
76'
Pokus o individuální průnik Malínskému nevyšel. Na hranici šestnáctky jej o balon čistě odzbrojil hostující kapitán Jan Mikula.
75'
Boleslav se vydala do zajímavého přečíslení, ale skákavá nahrávka střídajícího Skaláka přilétla Douděrovi pouze na paty. Míč skončil v autu.
74'
Matějovského přihrávku pro Škodu přišla pozdě a navíc nebyla dostatečně razantní. Boleslavský útočník se musel po balonu natahovat, sudí navíc pískl jeho faul na Sadílka.
73'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Jakub Nečas.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Jiří Skalák.
72'
Zmrhal se natlačil před Mikulu, jenže mířil nad
72'
Na Matějovského centr si naskočil Takács a poslal balon před Knoblochovu branku, kde se ke střele přes Mikulu marně pokoušel dostat Zmrhal.
71'
Malínský našel mezi obránce soupeře si sbíhajícího Douděru, jehož skákavá nabídka směřovala k Drchalovi. Tomu ale nedovolil zakončení Faško.
70'
Matějovský se snažil najít prostor, kudy poslat balon do pokutového území, ale Kamso Mara mu nedal ani centimetr prostoru.
69'
Drchal hlavou prodloužil Matějovského nabídku, ale dobíhajícího Douděru si pohlídal Jhon Mosquera. Boleslav tak vybojovala pouze autové vhazování.
68'
Rychlý výpad Liberce začal u Mary. Po jeho přihrávce měl Jhon Mosquera dostatek času i prostoru na centr, ale Diamé neměl šanci na jeho nabídku dosáhnout.
67'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Adama Diamé.
66'
Slovan nakonec vybojoval přímý kop, ale Šeda nemusel zasahovat. Rodící se protiakci svěřenců trenéra Jarolíma přerušil Mara, který fauloval Matějovského.
65'
Matoušek našel mezi obránci prostor k přihrávce na Sadílka, kterého ale před sebe nepustil důrazný Křapka. Středočeši se ale stále nedokázali vymanit z tlaku soupeře.
64'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Tomáš Malínský.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Václav Drchal.
63'
Mladá Boleslav se nemůže dostat k přímého ohrožení Milana Knoblocha. Náběhem se o něco pokusil Douděra, ale pouze fauloval Mikulu.
62'
Preisler podnikl rychlý náběh po levé straně, ale k centru se nedostal. Bleskově zasáhl Pourzitidis, který dnes hraje velice zdařilé utkání.
61'
Standardní situace ale obranu Liberce nijak zvlášť neohrozila. Za míčem se sice hnal Jaromír Zmrhal, ale celou dobu ho velmi dobře kryl Karafiát.
60'
Karafiát si ve vzdušném souboji se Škodou pomohl lehkým přistrčením, které neuniklo zraku rozhodčího Berky. Uvidíme přímý kop Mladé Boleslavi.
59'
Douděra si nerozuměl v kombinaci se Zmrhalem. Do protiakce se na to konto mohl vydat Mosquera, ale Šeda Faškovu nahrávku dobře přečetl a včas vyběhl.
58'
Matoušek šel do souboje s Douděrou nebezpečně, ale boleslavský obránce pádu hodně přidal. Sudí Berka i tak přiřkl rozehrávku Mladé Boleslavi.
57'
Liberec se vydal vpřed, ale na útočné polovině se moc dlouho neudržel. Přenesení hry z kopačky Kamsa Mary místo ke Koscelníkovi zamířilo do autu.
56'
Milan Knobloch nakonec přeci jen musel zasahovat. Přízemní rána Jaroslava Zmrhala jej tolik neprověřila, protože balon mířil přesně doprostřed branky.
55'
Obrana Slovanu zablokoval jak Preislerův centr, tak pokus o střelu v podání kapitána Matějovského. Tlak Mladé Boleslavi ale nekončí.
54'
Jeden z libereckých fotbalistů zahrál ve středu pole rukou. Matějovský se pokusil zrychlit hru dlouhým pasem na Ladru, ale balon poslal až do zámezí.
53'
Slovan ale narazil na podobný problém jako Mladá Boleslav v prvním poločase. Centr dolétl pouze na přední tyč, kde si s ním poradil Matějovský.
52'
Matoušek sám proti přesile nic nevymyslel, jeho snahu o průnik zastavil vybíhající Škoda. O chvíli později Klíma tečoval Faškův pokus na rohový kop.
51'
Ladra nerozehrál přímý kop vůbec špatně. Jeho střílený centr měl razanci, ale vzhledem k nízké aktivitě spoluhráčů dolétl pouze ke Knoblochovi.
50'
Ladra si velmi dobře kryl balon před Koscelníkem, který jej nakonec přeci jen fauloval. Mladá Boleslav tak bude rozehrávat standardní situaci.
49'
Takács zblízka hlavičkoval nad
49'
Mladá Boleslav si vypracovala dvě zajímavé možnosti. Nejprve Knoblocha po centru z levé strany neprostřelil Škoda a o chvíli později hlavičkoval po Klímově sklepnutí nad branku Takács.
48'
Pourzitidis zatopil Knoblochovi, ten zachránil Slovan
48'
Jiří Klíma se pokoušel vydat za dlouhým pasem od Douděry, ale ve vzdušném souboji s ním se velice dobře počínal Pourzitidis.
47'
Hra se ihned po výkopu přerušuje, protože na trávníku zůstal po souboji s Matouškem ležet Ladislav Takács. Vše by ale mělo být v pořádku, zásah zdravotníků není potřeba.
46'
První poločas je za námi, do šaten odchází spokojenější fotbalisté Liberce. Úvodních pětadvacet minut proběhlo ve vyrovnaném duchu, o fous si lépe si počínala Mladá Boleslav. Středočeši ale nezvládli bránění jednoho autového vhazování a byli potrestáni Michalem Sadílkem, jehož volej překvapil Jana Šedu a zapadl přesně k tyči. Poté měli navrch hráči Slovanu, další šance si však nevypracovali. Krátce před přestávkou naopak mohl srovnat Škoda, jehož prudké ráně moc nescházelo.
45'
Škoda z hranice vápna pálil těsně vedle
45+1'
45'
Liberec se už poněkolikáté pokusil zahrozit z protiakce, ale Křapka zvládl souboj se Sadílkem. Hra se rychle otočila na druhé straně nebezpečně pálil Škoda, jehož rána o kousek minula horní roh hostující branky.
44'
Tomáš Ladra jej však opět rozehrál pouze na přední tyč. Následoval několik desítek vteřin trvající nápor Boleslavi, na jehož konci znemožnil Škodovi zakončení Karafiát.
43'
Matějovský krásně našel Škodu, který tváří v tvář Knoblochovi prováhal ideální moment pro zakončení, pak už se dostal do velkého úhlu. Nepochodil ani Klíma, ale vybojoval alespoň roh.
42'
Knobloch zasahoval dvakrát po sobě v krátkém sledu
42'
Jenže Středočeši nerozehráli rohový kop vůbec dobře, k zneškodnění centru došlo už na bližší tyči. Podovně neúspěšně dopadl i protiútok Slovanu.
41'
Takács vyslal kupředu Tomáše Ladru, kterému Faško nedovolil vystřelit. Boleslavský záložník proto přepustil míč Matějovskému, jehož ránu tečovali hosté na roh.
40'
Jiří Klíma nezvládl vzdušný souboj s Karafiátem a poté navíc fauloval Michala Fukalu. Rozehrávat bude liberecký brankář Milan Knobloch.
38'
Mikula si všiml nabíhajícího Matouška. Kmenový hráč Slavie si balon pěkně zpracoval, ale dál postupovat nemohl, protože sudí si všiml drobného ofsajdu.
37'
Svěřenci Karla Jarolíma nejsou schopní chvíli podržet balon. Svůj podíl na tom mají liberečtí fotbalisté, kteří se prezentují velice aktivním a vytrvalým napadáním.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát zhruba deset minut. Dočkáme se ještě nějaké branky, nebo půjde Liberec do šaten s jednogólovým vedením?
35'
Mladá Boleslav opět propadla, na to konto se kupředu řítil Martin Koscelník. Slovenského reprezentanta čistě odzbrojil vracející se Marek Matějovský.
34'
Před Zmrhalem se otevřela dálnice pro přihrávku na Jiřího Klímu. Ten se k balonu dostal jako první, ale výbornou obrannou práci odvedl Pourzitidis.
33'
Křapka se dostal pod tlak neúnavně napadajícího Michala Sadílka. Nezbývalo mu nic jiného, než odklidit balon na tribunu. Aut pro Slovan.
32'
Mladou Boleslav inkasovaná branka mírně rozhodila, přitom do jejího vstřelení byla o fous lepším týmem. Uvidíme, zda se domácí vzchopí ještě před poločasem.
31'
Takács vyslal kupředu krajního obránce Douděru. Ten se vrhl do otevřené defenzivy soupeře, ale jeho přízemní nabídka neoslovila žádného ze spoluhráčů.
30'
Takács nejprve vyhrál důležitý hlavičkový souboj s Faškem, ihned poté ale zmařil šance na boleslavský útok, když balon pouze odevzdal Fukalovi.
29'
Balon se chvíli přenášel z jedné poloviny na druhou. Hlavní sudí přerušil hru na popud svého kolegy na čáře, který správně viděl Mosquerův ofsajd.
28'
Ladra tentokráte skvěle přenesl hru ke Zmrhalovi. Bývalý hráč pražské Slavie si chtěl narazit se Škodou, ale zpětnou přihrávku dostal na dlouhou nohu.
26'
Sadílkova skákavá rána zapadla za Šedu, 0:1
26'
Liberec právě vstřelil branku!
O chvíli později už se ale hráči Slovanu prosazují a v Mladé Boleslavi se tak ujímají vedení. Domácí obrana ani nadvakrát neodvrátila nebezpečí ze vzduchu, Preisler odhlavičkoval balon jen k MICHALU SADÍLKOVI, jehož nenápadný pokus z voleje doputoval až za Šedova záda.
25'
Ladra zbytečně přišel o balon, což se vůbec nelíbilo trenéru Jarolímovi. Rychlý liberecký vedl pouze k autovému vhazování, zodpovědně se vrátil Matějovský.
24'
Takács ve středu pole fauloval Pourzitidise. Sudí ponechal Slovanu výhodu, kterou využil Koscelník pouze k centru do náruče brankáře Šedy.
23'
Douděra nejprve špatně přihrál Jakubu Klímovi a vyslal kupředu Matouška. O chvíli později ale své zaváhání napravil, když ve skluzu zastavil Sadílkův centr.
22'
Svěřenci trenéra Jarolíma jsou v posledních minutách aktivnějším týmem. Náznak šance nepřinesl Liberci ani dlouhý nákop Mikuly, se kterým si poradil Jakub Klíma.
21'
Mladá Boleslav vybojovala už několikátý roh. Ladra směřoval balon na přední tyč, kde na něj kvůli špatnému odhadu nedosáhl Křapka.
20'
Zbývající průběh boleslavské akce přerušil útočný faul Jiřího Klímy, který přiběhl do souboje pozdě a došlápl řeckého stopera Pourzitidise.
19'
Matějovský fantastický pas si našel Škoda. Pravou pálit nechtěl, tak si přehodil balon na silnější levačku, ale trefil jen blokujícího Karafiáta.
18'
Úvod zápasu se nesl ve velice svižném tempu, v posledních minutách kvalita hry trochu opadla. Nic na tom nezměnil ani Křapkův pas na dnešního oslavence Ladru.
17'
Matějovskému se do volného prostoru rozbíhali Škoda i Jiří Klíma, ale boleslavskému kapitánovi dlouhá přihrávka nesedla podle představ.
16'
Domácí se na chvíli usadili okolo šestnáctky soupeře. Jejich tlak vyústil ve volej Davida Douděry, který zamířil vysoko nad branku Milana Knoblocha.
15'
Křapka vyslal na zteč sprintujícího Preislera, s nímž se výborně vrátil Koscelník a pro jistotu odehrál balon do zámezí.
14'
Ladra tentokráte přenesl balon na levou stranu. Kousek od rohového praporku o něj zabojovali Fukala se Zmrhalem a úspěšnější byl první jmenovaný.
13'
Ladra si seběhl pro balon na střed hřiště, jenže celou dobu byl pronásledován Marou, který ho donutil k nepovedenému pasu pro Škodu.
12'
Křapka si ve vzdušném souboji s Matouškem počínal nedovoleně. Standardní situaci rozehrál Karafiát, ale liberecký signál se hrubě nevydařil.
11'
Od Klímy se míč odrazil do rukavic Knoblocha
11'
Liberecká obrana další nebezpečí přestála, protiútok hostí ale nic nepřinesl. Na opačné straně Zmrhal povedeným centrem našel osamoceného Jiřího Klímu, který z dobré pozice trefil jen Knoblocha.
10'
Obrana Slovanu odvrátila Ladrovu nabídku jen k Preislerovi, po jehož centru Mosquera před dotírajícím Douděrou raději odkopl míč na roh.
9'
Jarolímova družina chybovala v přechodu do útoku. Kupředu se opět vydal Jhon Mosquera, jehož odvážný pokus ze střední vzdálenosti zablokoval Jakub Klíma.
8'
A sami se vrhli do protiakce. Na levé straně neobsazený Mosquera poslal nabídku před branku, kde Preisler nedovolil Koscelníkovi ohrozit Šedu.
7'
Boleslav si tentokráte pomohla autovým vhazováním, po kterém vznikl před Knoblochem mírný závar. Obránci Slovanu zablokovali střelu Zmrhala i Takácse.
6'
Nakonec zahrávali domácí od praporku hned dvakrát. Zatímco v prvním případě se k zakončení dostal Škoda, jehož pokus byl tečován nad horní tyč, o chvíli později už domácí nebyli nebezpeční.
5'
Škoda udržel domácí obranu na zádech, mířil však nepřesně
5'
Okamžitou protiakci Středočechů táhl Douděra. Po pravé straně se propracoval až k centru, Zmrhal ale v šestnáctce na balon nedosáhl. Uvidíme první roh zápasu.
4'
Koscelník mírně zaškobrtl, ale i tak dokázal přes Preislera odcentrovat. Balon dolétl na bližší kraj malého vápna, kde jej odvrátil Antonín Křapka.
3'
Michal Škoda se z úhlu řítil do vápna soupeře, jeho přihrávka na Jiřího Klímu neprošla. Pomezní sudí ale měl zdvižený praporek, proto rozehrává Knobloch.
2'
Hned v úvodu utkání přilétl za obranu domácích zajímavý balon. Hnal se za ním Kolumbijec Mosquera, ale Šeda vyběhl včas a hlavou posunul hru k Jakubu Klímovi.
1'
Hlavní rozhodčí Ondřej Berka dal pokyn k zahájení zápasu, pojďme na to! Rozehrávky se ujali mladoboleslavští fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Hoftycha budou hrát v modrém.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Křapka, Preisler – Ladra, Matějovský (C), Takács, Zmrhal – Michal Škoda, Jiří Klíma.
Náhradníci: Mikulec – Drchal, Malínský, Řezník, Budínský, Skalák.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Karafiát, Pourzitidis, Mikula (C) – Mara, Faško, M. Sadílek – Koscelník, Matoušek, Mosquera.
Náhradníci: Nguyen – Michal, Černický, Cancola, Nečas, Diamé, Bína.

Rozhodčí: Ondřej Berka – Martin Leška, Jaroslav Poživil.
Poslední vzájemné utkání

19. 12. 2020 – FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 3:0

Branky: 6. Hromada (Rabušic), 29. Tatajev (vla.), 90+3. Rondić (pen.)

FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Tijani, Mikula (C) – Mara (86. Chaluš), Hromada – Koscelník (72. Pešek), Beran (76. Sadílek), Matoušek (72. Mosquera) – Rabušic (76. Rondić)

FK Mladá Boleslav: Markovič – Zahustel (62. Jakub Klíma), Křapka, Tatajev (62. Šimek), Mazáň – Túlio, Janošek (62. Fulnek) – Douděra (46. Graiciar), Budínský (C) (73. Drchal), Mareš – Jiří Klíma.
FC Slovan Liberec

Severočeši nechtějí vzdát boj o evropské poháry, ale účast v elitní čtyřce se jim vzdaluje. Sedmibodová ztráta na čtvrté Slovácko není neřešitelným problémem, ale Slovan potřebuje vedle dobrých výsledků i zaváhání ostatních konkurentů. Zatímco Boleslav dříve v tomto týdnu po čtyřzápasové odmlce prohrála, svěřenci Pavla Hoftycha naopak okusili chuť vítězství. Pouze jeden bod z duelů s Jabloncem, Ostravou, Slováckem a Slavií byl především výsledkem ofenzivního trápení Slovanu, který nedal gól dlouhých 330 minut. Trápení ukončil až Imad Rondić. Díky jeho trefě, na níž navázal Michal Sadílek, vyhráli Severočeši v Opavě 2:0. V Mladé Boleslavi bude ale bosenský útočník, stejně jako Jakub Pešek, chybět kvůli karetnímu trestu.
FK Mladá Boleslav

Svěřenci Karla Jarolíma udělali v předchozích týdnech několik důležitých kroků směrem k záchraně. V tabulce předskočili Teplice a momentálně se drží na čtrnáctém místě, ale především navýšili svůj náskok na sestupové vody na sedm bodů. Vzhledem k tomu, že do konce sezony zbývá odehrát ještě šest utkání, ovšem stále nemají vyhráno. Mladá Boleslav vyhrála čtyři z posledních osmi duelů, zapsala také dvě remízy a dvě porážky. V úterý nebodovala poprvé od čtrnáctého března, když podlehla Ostravě 1:2. Také utkání s Baníkem měli Středočeši dobře rozehrané, o vedení přišli až po přestávce. Dnes se parta okolo kapitána Matějovského pokusí vrátit na vítěznou vlnu. V cestě jí ale stojí soupeř, kterého neporazila od července roku 2016.
Příjemné sobotní odpoledne všem fanynkám a fanouškům českého fotbalu. Aktuální sezona FORTUNA:LIGY pomalu spěje ke konci, už zbývá odehrát jen šest kol. Dnes se společně budeme věnovat souboji mezi Mladou Boleslaví a Libercem, začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.