FORTUNA:LIGA - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Olomouc - 2. února 2021   15:00

Ml. Boleslav
16' Ladra (Michal Škoda)
1:1
(1:0)
Olomouc
82' P. González

Jakub Diviš – Douděra, D. Šimek, Křapka, Mazáň (46. Zmrhal) – Matějovský (C) (71. Janošek), Dancák – Malínský (83. Budínský), Ladra, Preisler (60. Jakub Klíma) – Michal Škoda (71. Drchal).
Šeda – Budínský, Drchal, Janošek, Jakub Klíma, Takács, Zmrhal.
Alex Denev – Kamil Hájek, Jan Dohnálek
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Mandous – Sladký (74. Chytil), R. Hubník (C), Poulolo, Vepřek – P. González (90+1. Štěrba), Greššák, Houska (46. Zahradníček), Daněk (90+2. Zmrzlý) – Hála (74. Yunis) – Nešpor.
Macík – Štěrba, Zmrzlý, Zahradníček, Zifčák, Chytil, Yunis.
Mandous

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 16:15.
Je konec a zápas nakonec končí dělbou bodů. Boleslav vstoupila do druhého poločas aktivněji a měla pár dobrých šancí, ovšem pojistku přidat nedokázala. A nakonec je to muselo mrzet, neboť v 82. minutě byla nařízena druhá penalta pro Olomouc, kterou už González proměnil. Dál už se nic důležitého neudálo, a Olomouc tak zapisuje již osmou remízu v této sezoně.
90+4'
90+3'
Šimek na polovině hřiště povalil Nešpora, a zmařil tak brejk Olomouce. Toto byl velmi důležitý zákrok domácího stopera.
90+2'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Ondřej Zmrzlý.
90+2'
Douděra poslal do vápna dnes již několikátý centr, avšak balon opět uklidil do bezpečí Hubník.
90+1'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Jan Štěrba.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
V posledních okamžicích však drží balon na svých kopačkách hosté, kteří trpělivě kombinují na útočné polovině.
89'
Vepřek se snažil protáhnout kolem Douděry, jenže ten ho nakonec i s míčem vytlačil do zámezí.
88'
Do konce zápasu už moc času nezbývá a stav je nyní vyrovnaný. Je ale jasně vidět, že domácí chtějí dnešní mač vyhrát.
87'
Hubník o malou chvíli později poslal k zemi Drchala, avšak v tomto případě už se o faul nejednalo.
86'
Domácí měli následně standardku z velmi slibné pozice, ovšem Budínský trefil pouze nadskakující zeď.
84'
Florent Poulolo před vápnem kolíky napřed zajel do Janoška a za svůj zákrok dostal žlutou kartu. V tomto případě se rozhodně dala zvážit i karta červená.
83'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází Lukáš Budínský.
82'
González poslal Diviše na druhou stranu, 1:1
82'
Olomouc právě vstřelila branku!
Tentokráte si míč na penaltový puntík postavil PABLO GONZÁLEZ, jenž zakončil do protipohybu Diviše a srovnal stav dnešního utkání.
81'
Janošek stáhl Chytila. Sigma bude zahrávat druhou penaltu
81'
Žlutou kartu dostává Dominik Janošek (FK Mladá Boleslav).
81'
Chytil byl ve vápně stažen k zemi a je z toho druhá penalta pro Olomouc v dnešním zápase!
81'
Slibně vypadající brejk Boleslavi zakončil Janošek, jenž ale bránu netrefil. Z této situace se rozhodně dalo vytěžit více.
80'
Žlutou kartu dostává Samuel Dancák (FK Mladá Boleslav).
80'
Dobře to nyní udělal Douděra, který si pokryl balon před Nešporem a následně se jím nechal faulovat.
79'
Jakub Klíma chtěl vyslat do akce Drchala, ovšem jeho pas přes Hubníka nepřešel.
78'
Ostřejším zákrokem se prezentoval také Vepřek, ale ani v tomto případě to karta nebude.
77'
González po zemi jen těsně nenašel prostor brány
77'
González si potáhl míč středem hřiště a pak zakončil zpoza vápna. Rána mu ale vůbec nesedla, takže Diviš nemusel zasahovat.
76'
Janošek teď nepříjemně sešlápl kotník Poulolovi a může být rád, že nebyl jeho zákrok potrestán žlutou kartou.
75'
Do Douděrova centr se chtěl nůžkami opřít Drchal, ovšem míč ve vzduchu nezasáhl.
74'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Jakub Yunis.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Sladký, přichází Mojmír Chytil.
73'
Olomouc teď přestála obrovskou šanci Boleslavi! Nejprve si Hubník srazil na vlastní bránu centr Malínského a nebýt zákroku Mandouse, míč by se dostal za brankovou čáru. Následně byl v ideální střelecké pozici Janošek, jenž ale zcela nepochopitelně nezakončil a poté o balon přišel.
71'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Dominik Janošek.
71'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Václav Drchal.
70'
Po brejku Boleslavi centroval z pravé strany Ladra, nicméně Hubník stačil před Škodou odehrát míč do bezpečí.
69'
Greššák si došel pro faul a domácí Ladra byl následně sudím Denevem velmi důrazně varován.
68'
Zahradníček chtěl prodloužit balon za sebe, avšak místo na Nešpora ho nasměroval do autu.
67'
Poulolo po rohovém kopu naskočil do Diviše, načež mu byl odpískán nedovolený zákrok.
66'
Michal Škoda se teď stáhl až k vlastní šestnáctce a pomohl zastavit akci Nešpora.
65'
González se sice zbavil Malínského, nicméně jeho následný nákop na Hálu už tak povedený nebyl. Balonu se zmocnil Douděra, který může rozjet další akci Středočechů.
64'
Daněk nyní utržil nějaký šrám v souboji s Ladrou a musel být ošetřován. Po chvilce se však zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
63'
Zmrhal se šikovně píchl míč kolem Sladkého, avšak poté k němu rychle dostoupil Hubník, jenž už ho dál nepustil.
62'
Následně se opět do útoku hnal Ladra, nicméně přes Poulola se prosadit nedokázal.
61'
Po rohovém kopu Boleslavi šla Olomouc opět rychle dopředu a zdálo se, že Zahradníček se dostane do samostatného úniku. Dobře se ale vrátil Douděra, který hostujícího fotbalistu do šance nepustil.
60'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Jakub Klíma.
60'
Daněk si odvážně navedl míč mezi tři obránce, avšak ti ho bez sebemenších potíží odzbrojili.
59'
Hubník dlouhým nákopem našel Hálu a ten se pak dostal k ráně z úhlu, která prolétla kolem levé tyče mladoboleslavské brány.
58'
Hálova dělovka z úhlu skončila nad bránou
58'
González se skácel k zemi po souboji s Matějovským a velmi hlasitě si říkal o další standardku. Zde se ale v žádném případě o faul nejednalo.
57'
Po volném přímém kopu hostujícího celku se míč dostal ke Gonzálezovi, jehož rána z první však vylétla vysoko nad bránu.
56'
Vepřek posílal dobrý pas za obranu Boleslavi, ale před rozběhnutým Nešporem stačil zasáhnout Šimek.
55'
Matějovský čistě obral o balon Hálu a pak se pokusil nastartovat Škodu. Tomu ale zkřížil cestu Poulolo, jenž pro jistotu zahrál míč do autu.
54'
Olomouc se nyní snaží svou hru srovnat a momentálně pouze kombinuje na vlastní polovině.
53'
Boleslav nedotáhla další šanci a naopak Sigma se vydala do protiútoku, který však nevyřešil vůbec dobře Zahradníček a Křapka neměl pak problém odehrát míč do bezpečí.
52'
Zpoza šestnáctky to zkusil Zmrhal a jeho rána nevypadal vůbec špatně, ovšem balon na bránu nepustil Zahradníček.
51'
Malínský se pokoušel o další centr, nicméně míč mu sjel a namířil si to rovnou na bránu. Nakonec sice mezi tři tyče nezapadl, nicméně Mandouse tato situace hodně vylekala.
50'
Malínského střílený centr překvapivě skončil na tyči
50'
Malínský přišel o balon a nebýt včasného skluzu Douděry, tak hosté by postupovali do slibného přečíslení.
49'
Rohový kop Boleslavi si tentokráte vzal na starost Dancák. Jeho nabídku si však našel Hubník, jenž balon odhlavičkoval mimo vápna.
48'
Malínský se utrhl na pravé straně a pak posílal míč do vápna. Nejblíže k této přihrávce měl Zmrhal, jenž na něj však nakonec nedosáhl.
47'
Zmrhal si všiml rozběhnutého Ladry a hned mu také adresoval svůj pas. Ten byl ale příliš pomalý a Poulolo balon zachytil.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Róbert Mazáň, přichází Jaromír Zmrhal.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Houska, přichází Tomáš Zahradníček.
46'
Je za námi první poločas a spokojenější zatím mohou být domácí, kteří po něm vedou 1:0. Úvod zápasu lépe vyšel Olomouci, která dokázala kombinovat na útočné polovině a vytvořila si několik slibných náznaků. V šestnácté minutě si však hostující defenziva nepohlídala boleslavskou akci středem hřiště, která nakonec vyústila v úvodní gól Ladry. Hned o dvě minuty později dostala Sigma k dispozici pokutový kop, ovšem Housku famózně vychytal Diviš. Hanáci měli i ve zbytku úvodního dějství více ze hry, nicméně na obranu celku z města automobilů si zatím nepřišli.
45+4'
45+3'
Vepřek zleva našel ve vápně číhajícího Gonzáleze, ovšem ten zakončoval z velkého záklonu a Divišovu svatyni netrefil.
45+2'
Matějovský si teď vůbec neporozuměl s Mazáněm a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny tři minuty.
45'
Balon se po několika odrazech dostal k Houskovi, jenž okamžitě pálil. Do jeho střely stačil vložit nohu Douděra a ten nepustil míč na bránu.
44'
Ladra chyboval v rozehrávce a hosté mohli jít do přečíslení. Chybu svého spoluhráče ale napravil Křapka, který zachytil nahrávku Gonzáleze.
43'
Další nabídku posílal do vápna González, jenž pro změnu načechral míč jen do náruče připraveného Diviše.
42'
Vepřek zleva našel na zadní tyči číhajícího Sladkého, který ale z velkého úhlu nedokázal zamířit přesně.
41'
Výborně nyní zareagoval Mandous, jenž vyběhl daleko z brány a stačil odkopnout balon před Michalem Škodou.
40'
Nešpor se snažil doběhnout pas Hály, nicméně v souboji s Křapkou si pomohl zakázaným způsobem.
39'
V posledních minutách sledujeme velmi nepřesnou hru na obou stranách. Nyní to potvrdil Mazáň, jehož přihrávka skončila v zámezí.
38'
Křapka byl pod tlakem Nešpora, a proto zvolil dlouhý nákop. Ten byl ale hodně nepřesný a nikdo z jeho spoluhráčů neměl šanci ho zastihnout na hrací ploše.
37'
Olomouc měla k dispozici standardní situaci, nicméně Boleslav se díky zákroku Matějovského ubránila.
36'
Žlutou kartu dostává Antonín Křapka (FK Mladá Boleslav).
35'
Za dlouhým nákopem Sladkého se hnal Hála. Křapka ho ale do šance nepustil a nechal míč doletěl do Divišovy náruče.
34'
V dobré šanci se zjevil Michal Škoda, který však prováhal ideální moment ke střele a nakonec ho dokázal odzbrojit Hubník.
33'
Škodu zablokoval Hubník, Malínský pak pálil nepřesně
33'
Na trávníku teď zůstal na chvíli ležet Malínský, kterého ve vápně atakoval Poulolo. Arbitr Denev si znovu nechal celou situaci přezkoumat, nicméně penalta z toho nebyla.
32'
Preisler se sice neprosadil přes Sladkého, avšak nakonec získal pro svůj tým alespoň aut v šestnáctky Olomouce.
31'
Sladkého ruku v obličeji Malínského VAR jako penaltovou nevyhodnotil
31'
González opět nabízel míč na přední tyč, nicméně i v tomto případě se Boleslav celkem bez problémů ubránila.
30'
Daněk se zbavil svého strážce a jeho následný střílený centr odvrátil na roh vracející se Mazáň.
29'
Ladra chtěl roztáhnout hru do křídla na Malínského, ale jeho nepřesný pas zamířil do zámezí.
27'
Martin Hála postupoval do šestnáctky a před ní spadl po souboji s Šimkem. Následně byl ale potrestán žlutou kartou za filmování, což se nelíbilo Martinu Nešporovi. Ten zřejmě utrousil nějakou nevhodnou poznámku a ani on nakonec karetnímu trestu neunikl.
26'
Po ofsajdu Nešpora chtěl Matějovský rychle rozehrát, ovšem rozehrávka byla vrácena o několik metrů dozadu.
25'
V pokutovém území se po souboji s Hubníkem poroučel k zemi Malínský a domácí se dožadovali pokutového kopu. Ten však arbitr Denev ani po krátké poradě s videem nenařídil.
24'
Na centr Matějovského si naskakoval Šimek, před nímž ale stačil zasáhnout Poulolo. Do odraženého míče se pak opřel Douděra, který ale Mandouse příliš neprověřil.
23'
Ladra posunul balon na Malínského a ten pak dobře vypálil z úhlu. Mandous byl ale připraven a vyrazil míč na roh.
22'
Výborně to teď udělal Greššák, jenž obral o míč Škodu a pak přenesl hru doleva na úplně volného Vepřeka.
21'
Daněk opět dobře odcentroval, avšak ani v tomto případě se nikdo v červeném k hlavičce nedostal.
20'
Matějovský se snažil uvolnit Škodu, nicméně jeho pas zachytil Hubník, který byl pak faulován Ladrou.
19'
Následně byl u rohového praporku faulován Preisler, takže domácí budou moct v klidu rozehrávat.
18'
Houska hanebně kopl penaltu, do ideálního prostoru pro Diviše
18'
Jakub Diviš nyní podržel svůj tým! Houska zvolil zakončení k levé tyči, což domácí gólman čekal a celkem v pohodě balon vyrazil.
17'
Šimek ve vápně přistrčil Gonzáleze, penalta!
17'
Žlutou kartu dostává David Šimek (FK Mladá Boleslav).
17'
Olomouc bude mít hned šanci srovnat! Šimek ve vápně přistrčil Gonzáleze a je z toho penalta pro hosty.
16'
Ladra překonal Mandouse po Škodově vysunutí, 1:0
16'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslav se po šestnácti minutách ujímá vedení! Hosté propadli ve středu hřiště a dali spoustu prostoru Škodovi, jenž před vápnem prostrčil míč na TOMÁŠE LADRU a ten se tváří v tvář Mandousovi nezmýlil.
15'
González teď dobře odcentroval a Boleslavští měli štěstí, že Nešpor na jeho pas o kousek nedosáhl. Jinak by totiž zakončoval z velmi nadějné pozice.
14'
Také Sigma měla k dispozici roh, avšak Daňkovu nabídku na přední tyč odklidil do bezpečí Matějovský.
13'
Ten žádnou šanci nepřinesl a naopak hosté šli do rychlého brejku. Nešpor nakonec odcentroval z pravého křídla, nicméně trefil pouze před sebou stojícího Křapku.
12'
Dancák krásným pasem našel rozběhnutého Malínského, který následně vybojoval první rohový kop pro Středočechy.
11'
Nešpor se po souboji s Křapkou poroučel k zemi velmi ochotně, nicméně hlavní sudí stejně odpískal domácímu stoperovi faul.
10'
Dalším střeleckým pokusem se prezentoval González, jeho rána však vylétla vysoko nad Divišovu svatyni.
9'
Diviš skvěle vychytal Gonzáleze, Nešpor dorážel vedle
9'
Olomouc si vypracovala první obrovskou šanci! Střelu Housky z hranice vápna vyrazil Diviš jen k Nešporovi, který zblízka minul poloprázdnou bránu. Jeho dorážka ale nakonec byla zbytečná, neboť byl signalizovaný ofsajd.
9'
Naštěstí pro Mladou Boleslav ale původní rozhodnutí platí. Matějovský si ovšem bude muset dávat velký pozor.
8'
Tak pozor, arbitr Denev se ještě jde podívat k videu, zda by neměl být faul domácího kapitána potrestán červenou kartou.
7'
Po zákroku Marka Matějovského zůstal na zemi ležet Greššák, jenž si vyžádal i ošetření.
6'
Matějovský dojel Housku. Za šlapák viděl žlutou kartu
6'
Skákavá střela Hály skončila v rukou Diviše
6'
Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav).
6'
Domácí aktivně napadali rozehrávku soupeře a Ladra nakonec donutil Mandouse k nepřesnému odkopu, který pro sebe uzmul Křapka.
5'
Daněk se utrhl na levém křídle a poté posílal balon proti noze Houskovi. Tento pas ale vystihl Šimek, jenž tak svým zákrokem zmařil šanci Olomouce.
4'
A další postavení mimo hru, za obranou hostujícího celku se opět zapomněl Michal Škoda.
3'
Domácí se vydali do útoku po levé straně. Mazáňova nahrávka však přišla o trochu později, než měla, a Škoda byl následně přistižen v ofsajdu.
2'
Ladra se snažil prodloužit dlouhý nákop Šimka, avšak v hlavičkovém souboji s Hubníkem neměl šanci uspět.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří dnes nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil červenou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Jakub Diviš – Douděra, D. Šimek, Křapka, Mazáň – Matějovský (C), Dancák – Malínský, Ladra, Preisler – Michal Škoda.
Náhradníci: Šeda – Budínský, Drchal, Janošek, Jakub Klíma, Takács, Zmrhal.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, R. Hubník (C), Poulolo, Vepřek – P. González, Greššák, Houska, Daněk – Hála – Nešpor.
Náhradníci: Macík – Štěrba, Zmrzlý, Zahradníček, Zifčák, Chytil, Yunis.

Rozhodčí: Alex Denev – Kamil Hájek, Jan Dohnálek.
Ještě jednou zdravím všechny příznivce kopané! Páteční sněhová vánice naprosto znemožnila odehrát zápas sedmnáctého kola mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí a toto střetnutí muselo byl přeloženo. Momentálně panují v Čechách daleko příznivější podmínky, takže hrací plocha by už dnes měla být uznána za způsobilou.
Po vzájemné dohodě obou klubů se zápas odehraje v úterý 2. února od 15 hodin.
Utkání mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí se dnes neuskuteční kvůli nepříznivému počasí! Náhradní termín zatím není znám.
Poslední vzájemné ligové utkání:

10.6. 2020 – FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 0:2

Branky: 30. Houska, 90+3. Kerbr (Štěrba)

FK Mladá Boleslav: Stejskal – Hubínek (83. Stránský), Tatajev (35. Pudil), Mazuch, Zelený – Janošek (46. Fulnek), Túlio (46. Douděra) – Ladra, Budínský (C), Mašek (46. Krobot) – Jiří Klíma.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Breite – P. González (81. Zahradníček), Houska (87. Štěrba), Chytil (87. Kerbr), Falta (69. Hála) – Juliš (69. Zmrzlý).
SK Sigma Olomouc

Hanáci si momentálně vedou daleko lépe než Mladá Boleslav a po šestnácti kolech jim náleží solidní sedmé místo. Sigma navíc letos prohrála jen tři zápasy a v tomto ohledu je druhá nejlepší v celé lize. Na druhou stranu však hned několikrát zbytečně ztratila body s tabulkově hůře postavenými celky, a na svém kontě tak má hned sedm remíz, což je nejvíce ze všech účastníků české nejvyšší soutěže. Olomoučtí během ledna přivedli jen jednu posilu, a to slovenského brankáře Matúše Macíka z Ružomberoku. Kádr naopak opustili Jiří Texl a také Šimon Falta, jenž neodolal nabídce z plzeňské Viktorie. Už nyní je navíc jasné, že v létě odejde také David Houska, jenž by si rád vyzkoušel angažmá v zahraničí. Také svěřenci kouče Látala sehráli po krátké zimní přestávce dvě ligová utkání. V tom prvním dokázali potrápit pražskou Slavii, se kterou ale nakonec padli 1:3. Následně doma přivítali poslední Opavu a byla z toho celkem jednoznačná výhra 4:1. O dvě branky se postaral španělský ofenzivní záložník Pablo González.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav letos prožívá jednu z nejhorších sezon za poslední dobu. Středočeši mají na svém kontě pouhých deset bodů a mimo sestupové pozice se nachází jen díky lepšímu skóre. Špatné výsledky během podzimu odnesl kouč Weber, kterého na lavičce nahradil Karel Jarolím. Zkušený trenér však zatím nedokázal tým výsledkově nastartovat a pod jeho vedením získala Boleslav pouhé dva body. V lednovém přestupovém období bylo vedení středočeského klubu hodně aktivní a do kádru přivedlo například Radima Řezníka, Milana Jiráska nebo Tomáše Malínského. Po vleklém zranění achillovky se pak vrátil také kapitán Marek Matějovský. V úvodních dvou kolech druhé poloviny letošního ročníku bylo vidět, že boleslavští fotbalisté se herně začínají zvedat. Proti Brnu byli ve druhém poločase lepším týmem, nicméně nakonec dokázali jen srovnat a brali bod za remízu 1:1. Velmi sympatickým dojmem se prezentovali také na Spartě, s níž dokázali celých devadesát minut držet krok. Pražané však nakonec potvrdili roli favorita a díky brance Karlssona zvítězili 1:0.
Hezký páteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes je na programu tradiční páteční předehrávka FORTUNA:LIGY, která nabídne souboj mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.