FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Teplice - 6. prosince 2020   16:00

0:2
(0:1)
Teplice
39' Moulis  (J. Mareš) • 84' Trubač

Mikulec – Zahustel, Křapka, Tatajev, Mazáň – Douděra (73. D. Šimek), Budínský (C), Túlio, Graiciar (46. Jiří Klíma) – Mašek (46. D. Ikaunieks), Michal Škoda.
Markovič – Fulnek, D. Ikaunieks, Janošek, Jakub Klíma, Jiří Klíma, D. Šimek.
Alex Denev – Jaroslav Kubr, Martin Leška
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Němeček – Černý, Shejbal (61. Hošek), Kučera, Vondrášek – Fortelný (90. Kodad), Jukl – Moulis (90+1. Kozák), Trubač, Radosta (82. Ljevaković) – J. Mareš (C).
Jakub Diviš – Hošek, Kodad, Kováč, Kozák, Šup, Ljevaković.
Němeček

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Teplice 0:2. Parádní gól Moulise i velká chyba gólmana

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:1. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:17.
Je konec a Teplice si z Mladé Boleslavi odvezou všechny tři body. Domácí vstoupili do druhé půle aktivně a měli hned několik šancí. Tu největší zahodil v 59. minutě Škoda, který neproměnil pokutový kop. Skláři se poté velmi poctivě bránili a jejich výhru pečetil v 84. minutě Trubač, který využil chyby v obraně Středočechů.
90+3'
90+2'
Žlutí drží míč ve své moci a v klidu kombinují. O výhru už je nemůže nic připravit.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90+1'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Matyáš Kozák.
90'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Ladislav Kodad.
89'
Po volném přímém kopu Túlia hlavičkoval Mazáň, jenž ale pouze nasměroval míč do náruče Němečka.
88'
Zahustel nepropálil zeď bránících hráčů
88'
Po dalším centru měla obrana Teplic opět plné ruce práce, nicméně hostující fotbalisté dokázali několik zakončení svého soupeře přestát.
87'
Teplice rozehrály standardku na krátkou vzdálenost a nyní se snaží držet míč daleko od Němečkovy svatyně.
86'
Kapitán hostů Mareš si dobře pokryl balon a následně se nechal faulovat na útočné polovině.
84'
Mikulcova minela roku pomohla Trubačovi ke snadnému gólu, 0:2
84'
Teplice právě vstřelily branku!
Skláři se krátce před vypršením řádné hrací doby dostávají do dvoubrankového vedení! Velkou chybu předvedl brankář Mikulec, který vyběhl mimo vápno a chtěl odkopnout balon před DANIELEM TRUBAČEM. Míč však domácímu gólmanovi přeskočil nohu a teplický fotbalista ho následně poslal do odkryté brány.
83'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a Teplice stále drží těsný náskok. Podaří se jim dotáhnout tento zápas do zdárného konce?
82'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Matěj Radosta, přichází Admir Ljevaković.
81'
Černých hledal dlouhým nákopem Mareše, avšak tomu se nepodařilo udržet míč před Křapkou.
80'
Ve vápně Teplic nastaly lehké zmatky a k hlavičce se nakonec prodral Mazáň. Jeho pokus však neměl potřebnou razanci a Němeček si připsal další snadný zákrok.
79'
Z pravé strany odcentroval Zahustel , avšak před Škodou opět zasáhl dnes velmi pozorně bránící Vondrášek.
78'
Klíma okamžitě po ztrátě napadal Kučeru a ten pak doslova odevzdal míč Budínskému.
76'
Po příchodu Šimka přešla Boleslav na rozestavení se třemi obránci. Role křídelních obránců nyní plní Zahustel a Mazáň.
75'
Po ztrátě Mareše mohla jít Boleslav do brejku, který ale taktickým faulem přerušil Černý. V tomto případě se určitě dala udělit žlutá karta.
74'
Jukl odvrátil centr Jiřího Klímy jen k Túliovi a ten pálil z první. Jeho pokus ovšem vylétl vysoko nad bránu, a Němeček tak nemusel zasahovat.
73'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Douděra, přichází David Šimek.
72'
Po rozehrávce od rohového praporku se pokoušel zakončit Hošek, avšak přes Křapku se k hlavičce neprodral.
71'
Žlutou kartu dostává David Douděra (FK Mladá Boleslav).
71'
Zpoza vápna napřáhl ke střele Trubač a Mikulec jeho pumelici konečky prstů vyrazil na roh.
70'
Fortelný své sólo přes celé hřiště zakončil střelou do tyče
70'
Po pohledné kombinaci znovu centroval Zahustel, ale jeho nabídka byla i na vytáhlého Škodu příliš vysoká.
69'
Douděra měl spoustu prostoru k centru, jenže ideální moment pro přihrávku prováhal a poté už mu nezbylo nic jiného než nahrát dozadu na Túlia.
68'
Moulis nasadil jesličky Zahustelovi a následně hledal Mareše. Ten byl ale opět ve vápně sám a proti přesile se nedokázal prosadit.
67'
Trubač prostrkával míč na sbíhajícího Moulise a Mikulec měl co dělat, aby byl u balonu jako první. Nakonec se mu to povedlo, a zmařil tak velkou šanci hostů.
66'
Ikaunieks se utrhl na levé straně a následně nabízel míč do šestnáctky, kde se ale nikdo v bílém nenacházel.
65'
Mareš to zkusil přímo na bránu, ale s jeho slabou střelou neměl domácí brankář problém.
64'
Černý potáhl míč po levém křídle a následně byl zhruba třicet metrů od Mikulcovy svatyně povalen k zemi. Uvidíme standardku v podání teplických fotbalistů.
63'
Na druhé straně táhl brejk hostů Mareš, který se rozhodl zakončit zpoza šestnáctky. Jeho ránu ale zblokoval Tatajev a balon se pak odrazil k Mazáňovi.
62'
Ani další obrovská šance Boleslavi brankou nekončí! Nyní Němeček nezasáhl vůbec dobře a balon propadl za něj, kde se nacházel osamocený Douděra. Ten měl před sebou prázdnou bránu, nicméně míč stačil před brankovou čárou vykopnout jeden z vracejících se obránců Teplic.
61'
Němeček vychytal v obrovské šanci i Douděru
61'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Shejbal, přichází Jan Hošek.
60'
Roh Budínského mířil do dobrého prostoru, ovšem Tatajeva k hlavičce nepustil Shejbal.
59'
Němeček chytil Škodovi penaltu!
59'
Boleslav ale velkou šanci nevyužívá! Exekuce se ujal Michal Škoda, jehož zakončení k levé tyči vytěsnil gólman Němeček na roh.
58'
Po Kučerově ruce následovala penalta pro domácí
58'
Kučera ve vápně zasáhl balon rukou a bude z toho pokutový kop pro domácí tým!
57'
Na nabídku Budínského si naskočil Michal Škoda, jenž byl ale ve velkém záklonu a nedokázal nasměrovat míč na bránu.
56'
Túliova jedovka zpoza vápna vyplašila Němečka
56'
Túliova střela skočila před Němečkem a ten ho musel vyrazit na roh.
55'
Středočeši teď dobře napadali a Ikaunieks nakonec donutil Kučeru k nepřesnému nákopu, který skončil v zámezí.
54'
Němeček se vydal mim vápno a dobře zasáhl před dotírajícím Douděrou, který by jinak šel ze strany sám na bránu.
53'
Po zaváhání Budínského šli hosté do přečíslení čtyř proti třem. Mareš to ale neudělal ideálně a domácí vyšli z této situace bez úhony.
52'
Na zadní tyči si hledal nabídku Jiřího Klímy Zahustel, nicméně Němeček si před ním stáhl míč pro sebe.
51'
Černý špatně rozehrál a do útoku mohl jít Škoda. Chybu svého spoluhráče ale napravil Vondrášek, jenž domácímu útočníkovi balon vypíchl.
50'
Boleslav vstoupila do druhé půle velmi aktivně. Je jasné, že další porážku nechtějí svěřenci kouče Webera dopustit.
49'
Douděra se protáhl po pravé straně a poté chtěl z úhlu zaskočit Němečka. Ten si ale svou přední tyč pohlídal a připsal si rutinní zákrok.
48'
Douděra se protáhl po pravé straně a střelou na přední tyč chtěl nachytat Němečka
48'
Túlio odcentroval z pravé strany a Škoda si následně chtěl pokrýt míč tělem. Také jemu byl však odpískán útočným faul, takže z této akce nic nebylo.
47'
Shejbalův dlouhý nákop mířil na Mareše, ovšem ten si v souboji s Křapkou pomohl nedovoleným způsobem.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází Davis Ikaunieks.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Martin Graiciar, přichází Jiří Klíma.
46'
Je za námi úvodní dějství a hráči odcházejí do kabin za stavu 0:1 z pohledu domácích. Zatím sledujeme velmi opatrné utkání a na obou týmech je vidět, že se momentálně herně i výsledkově trápí. Boleslav měla dobrou šanci v jedenácté minutě, kdy hlavičkoval těsně vedle Škoda. Následně se hrálo spíše ve středu hřiště a příliš příležitostí k vidění nebylo. Nakonec jsme se ale přeci jen branky dočkali, ve 39. minutě napřáhl ke střele zpoza vápna Moulis, na jehož pokus brankář Mikulec nedosáhl.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Škoda si šikovně převzal pas Túlia a pálil z druhého doteku. Do jeho rány však velmi obětavě skočil Vondrášek, díky němuž nemusel Němeček zasahovat.
44'
Martin Graiciar se po krátkém ošetření zvedl a zdá se, že bude v pořádku. Mezitím domácí kombinují na vlastní polovině.
43'
Na hrací ploše zůstal po zákroku Kučery ležet Graiciar a hra je přerušena. Za domácím hráčem už míří kluboví zdravotníci.
42'
Domácí mohli hned srovnat po standardní situaci, ale Tatajev se dopustil útočného faulu.
39'
Moulisova luxusní rána zapadla přesně za Mikulce, 0:1
39'
Budínského standardka našla jen brankáře Němečka
39'
Teplice se po čtyřiceti minutách dostávají do vedení! Hosté se vydali dopředu po pravé straně a míč se dostal až k PAVLU MOULISOVI. Ten napřáhl k ráně zpoza šestnáctky a balon zaplaval přesně ke vzdálenější tyči. Mikulec se natahoval marně.
39'
Do balonu se opřel kapitán domácích Budínský, který pálil na stranu gólmana. Němeček si ale jeho pokus pohlídal a zasáhl.
38'
Těsně před pokutovým územím hostů byl nedovoleně atakován Douděra a Boleslav bude zahrávat volný přímý kop z velmi nadějné pozice.
37'
Túlio u půlící čáry poslal k zemi Moulise a sudí Denev mu dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutým kartónkem.
36'
Budínský posílal míč na přední tyč, avšak tam úřadoval Shejbal. Boleslav ale i nadále kombinuje okolo šestnáctky Teplic.
35'
Ten sice žádnou šanci nepřinesl, nicméně po nepřesvědčivém zákroku Vondráška bude ještě následovat roh.
34'
Douděra se dravě protáhl po pravém křídle a následně byl faulován Kučerou. Bude z toho standardka pro celek z města automobilů.
33'
Z hranice vápna to nyní zkusil Fortelný. Do jeho rány se ale vrhl Křapka, který nepustil míč na bránu.
32'
Skláři se po zisku rychle vydali dopředu, ovšem s přízemním centrem Vondráška si domácí obrana poradila.
31'
Také po něm si ale balon ve vzduchu našel ruský stoper Boleslavi, jenž ho celkem bez problémů odhlavičkoval mimo šestnáctku.
30'
Další centr zleva odvrátil stoper domácích Tatajev a nyní z toho bude rohový kop.
29'
Nabídka od Vondráška mířila na Mareše, ale k tomu kvůli zásahu Křapky balon nedoputoval.
28'
Středočeši se teď snaží co nejvíce držet balon na svých kopačkách a momentálně sledujeme jejich poklidnou kombinaci na vlastní polovině.
27'
Budínský uvolnil na pravé straně Zahustela a ten okamžitě nabízel míč do vápna. Tam ale zasáhl Kučera, díky němuž se žlutí osvobodili.
26'
Na balon si po nějaké době sáhl také brankář hostů Němeček, jenž si ze vzduchu stáhl nepovedený centr Túlia.
25'
Zahustel poslal hlavou pomalejší malou domů a Mikulec měl co dělat, aby míč odehrál před dotírajícím Marešem.
24'
Douděra si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu nedovoleně atakoval Kučeru.
23'
Dobře to nyní udělal Graiciar, jenž si pokryl míč před Černým a následně se jím nechal faulovat.
22'
Vondrášek u postranní čáry zajel do Douděry a může být rád, že za svůj zákrok nebyl potrestán žlutou kartou.
21'
Zahustel ztratil balon a následně musel faulovat Fortelného, jenž by jinak postupoval sám po levém křídle.
20'
Fortelný se zbavil svého strážce a pak hledal Radosta, před kterým na poslední chvíli stačil zasáhnout Tatajev.
19'
Túlio ve středu pole dohrál Mareše a ten se skácel k zemi. Hostující kapitán si na trávníku chvilku poležel, avšak následně se sám zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
18'
Centr Moulise mířil na přední tyč, kam si sbíhal Kučera. Ten se k hlavičce nedostal a navíc byl poté odpískán útočný faul Marešovi.
17'
Radostova nabídka neprošla přes blokujícího Tatajeva a uvidíme rohový kop v podání hráčů Teplic.
16'
Podobná akce se odehrála také o pár chvil později a jediným rozdílem bylo, že zakončující Trubač tentokráte vůbec bránu netrefil.
15'
Moulis potáhl míč po pravé straně a poté našel v šestnáctce nikým neatakovaného Fortelného. Ani jemu se však zakončení příliš nepovedlo a Mikulec si připsal rutinní zákrok.
14'
Fortelného přízemní střelu pohlídal Mikulec
14'
Dlouhý aut Mazáně propadl k Maškovi a ten pálil zpoza vápna. Jeho pokus ale nebyl přesný, takže Němeček bude odkopávat od své svatyně.
13'
Túlio přenášel hru na Graiciara a před ním zasáhl Vondrášek. Středočeši ale budou vhazovat u vápna svého soupeře.
12'
Boleslav šla po zisku balonu rychle dopředu, avšak Budínský poté nenahrál přesně a z této akce nic nebylo.
11'
Po jedenácti minutách hry jsme viděli první šanci zápasu! Túlio si navedl míč do středu hřiště a přesným centrem našel Michala Škodu, který ovšem z dobré pozice bránu o kousek minul.
10'
Po nákopu Túlia hlavičkoval Škoda vedle
10'
Mazáň o chvilku později inkasoval ránu míčem do obličeje a byl mírně otřesen. Po chvilce se však slovenský bek vzpamatoval a bude pokračovat ve hře.
9'
Dobrou práci v defenzivě odvedl Mazáň, jenž předskočil Moulise a svým zákrokem překazil brejk Teplic.
8'
Douděra to zkusil individuálně po pravé straně, ale u pokutového území mu vystavil stopku pozorně bránící Černý.
7'
Túlio se pokusil vyslat dopředu Graiciara, jenže u míče byl jako první Vondrášek a ten hlavou nasměroval míč do náruče Němečka.
6'
Moulis se ve vápně po souboji s Tatajevem poroučel k zemi, nicméně arbitr Denev dal okamžitě jasně najevo, že penalu pískat nehodlá.
5'
Moulis dobře prodloužil míč za sebe, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl zrovna v náběhu, takže balonu se zmocnil Křapka.
4'
Mašek se snažil probít středem hřiště, nicméně přes důrazného Vondráška balon neprotlačil.
3'
Túlio si teď příliš neporozuměl s Mazáněm a po jejich neshodě budou hostující fotbalisté vhazovat.
2'
Mareš se hnal za nákopem Kučery, ovšem jeho snaha byla zbytečná. Pomezní rozhodčí totiž okamžitě signalizoval ofsajd.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří dnes nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř pak bude hrát ve žluté sadě.
1'

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Zahustel, Křapka, Tatajev, Mazáň – Douděra, Budínský (C), Túlio, Graiciar – Mašek, Michal Škoda.
Náhradníci: Markovič – Fulnek, D. Ikaunieks, Janošek, Jakub Klíma, Jiří Klíma, D. Šimek.

FK Teplice: Němeček – Černý, Shejbal, Kučera, Vondrášek – Fortelný, Jukl – Moulis, Trubač, Radosta – J. Mareš (C).
Náhradníci: Jakub Diviš – Hošek, Kodad, Kováč, Kozák, Šup, Ljevaković.

Rozhodčí: Alex Denev – Jaroslav Kubr, Martin Leška.
FK Teplice

Teplice se aktuálně topí ve velké krizi a v tabulce jim náleží až patnácté místo, přičemž mimo sestupové pásmo je jen díky lepšímu skóre. Vedení severočeského klubu navíc po posledním utkání se Spartou odvolalo trenéra Stanislava Hejkala, na jehož místo usedl Radim Kučera. A ten má hned na začátku svého angažmá velké starosti, neboť mimo hru je několik defenzivních hráčů. Zranění do dnešního mače určitě nepustí Davida Heidenreicha či Aloise Hyčku a nejistota panuje i ohledně Lukáše Marečka a Jana Shejbala. Přestože přestupové okno ještě není otevřeno, tak Teplice už jednají o první posile. Během týdnu dorazil na testy francouzský stoper Ruben Droehnle, jenž působil v rezervě Lille. Skláři se budou proti Boleslavi snažit ukončit šňůru porážek, která trvá už čtyři kola. Dokáže trenér Kučera svým svěřencům dodat nový impuls?
FK Mladá Boleslav

Středočeši zatím letos neprožívají vůbec dobrou sezonu a po devíti odehraných kolech se krčí na čtrnácté příčce. Situace je o to vážnější, že Boleslav má na sestupové pozice jen dvoubodový náskok. Svěřenci kouče Webera se stále nedokázali úplně srovnat s odchody Komličenka či Buchy, kteří se v minulém ročníku postarali o valnou většinu všech nastřílených branek. Týmu pak bezpochyby schází také dlouhodobě zraněný Marek Matějovský, jenž by se měl dle dostupných informací vrátit do prvoligového kolotoče až na jaře příštího roku. Poté, co se FORTUNA:LIGA znovu rozjela, odehrála Boleslav tři mače. Nejprve podala sympatický výkon proti Slavii, které ale nakonec podlehla 0:1. O týden později doma přivítala Pardubice a byla z toho jasná výhra 4:1. Naposledy však modro-bílé zaskočila do té doby poslední Příbram, takže bude zajímavé sledovat, jak si parta okolo kapitána Budínského povede proti Teplicím.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Česká nejvyšší soutěž tento víkend napíše své desáté pokračování a k vidění bude také souboj mezi Mladou Boleslaví a Teplicemi. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.